fORNAHINt Kerknieuws, Zoeklichtjes. Onderwijs. Gemengd Nieuws. FEUILLETON, LANGS DEN AFGROND. Je fceeWsrawtttjirf» bijl Griep Influenza Roodvonk en andere besmettelijke riekten. Bi) alle Apotheken en Drogisterijen Ik Lpet flesch. en van Oud-Sabbinge over Wolphaarts tjk naar Goes en omgekeerd, waarvoor Ged. Staten vergunning hebben verleend aan Joh. Eggebeen; dat onder deze omstandigheden geene behoefte bestaat aan instandhouding van eerstgenoemden autobusdienst, noch van den in de tweede plaats genoemden Dinsdagschen, autobusdienst, voor zoover daarmede ander verkeer dan van en naar Oud-Sabbinge wordt bediend, en evenmin ■aanleiding gevonden kan worden om bo vendien aan P. 0. van der Slikke te Goes en de G.R..A.M. aldaar da gevraagde vergunning te verleenen. Juist behohden. Schipper J. Erasmus van Breskens, wasl eenigen tijd geleden met de „Br. 30" een open, bouten vaartuig van 11 M. 'lengte, waarin een 15 P.K. Kromhout motor geplaatst is, ter hoogte van Ostende, om een lading van ongeveer 3000 k.g. haring, welke hij tusschen Duinkerken en Calais had ge- Tischt, ter markt te brengen, en werd in de ochtenduren door vliegend storm weer overvallen. Aan boord waren de schipper met zijn beide zoontjes en een longen, te Ostende thuisbehoorende. Door de beweeglijkheid der lading, welke be gon te schuiven, gaf Erasmus last zooveel mogeljjk van de lading over boord te wer pen. Het vaartuig nam echter zooveel buiswater over, dat de toestand bedenke lijk werd, temeer nog "daar da lenspomp door het schuiven der lading verstopt geraakte. Op lijfsbehoud bedacht, meende Erasmus daarom niet beter te kunnen doen dan het vaartuig recht op het strand af te sturen. Zijn eenige hoop was op den motor gevestigd, doch hij zag den toe stand zóó kritiek in, dat hij zijn beide zoontjes er op voorbereidde, dat zü waarschijnlijk het land niet levend zouden bereiken. Intusschen had het vaartuig zooveel water overgenomen, dat er nog slechts 50 c.M. boord overbleef. Gelukkig echter hield de motor zich goed; ofs hoon er niets dan witte damp uit het pijpje van den uitlaat kwam, bleef hij draaien. Meer en meer naderde het vaartuig het land, tot ten slotte twee achter elkaar aanrollende golven het scheepje op het strand wierpen en do ronddraaiende schroef zich in het zand woelde, waar door de motor stopte. Schipper Erasmus kon met de zijnen, tot aan de lenden door het water gaande, het hooger gelegen Strand bereiken en was behouden. Den volgenden dag, nadat het weer kalmer was geworden en het water ge vallen, kon een an ander grondig worden schoongemaakt Van de lading was nog slechts 50 k.g. aanwezig en had zich tus schen allo bewegende dooien van den motor vastgezet. Het cartor, waarin de krukas draait, bleek tot de helft met zeewater gevuld te zijn. Nadat een en an der vluchtig waa schoongemaakt, kon bet vaartuig spoedig van hot strand werden afgebracht en kon 3e motor weer war den aangezet (Hbld.) Tot directeur dor gemeentebedrijven benoemde de raad van Snoek den heer ir J. Bellinga. ingenieur der gemeentebe drijven te Middelburg. Middelburg. Zomls begin December in ons blad békend werd gemaakt, schreef toen de firma Sohulte en Phieme, uit Het Huis met de Roode Pilaren een wedstrijd •it to* bvt T*T«acd)g|«a vsus «nc meteekening in zwart op wit voor baar glansverf in bussen, merk „De Twee Pij len". Tot 1 Febr. was er gelegenheid die teekeningen in te zenden en 19 jon gelui beneden de 20 jaar hebben dit ge daan. De teekeningen, die onder motto wa ren ingezonden, zijn verleden week ge keurd door een jury bestaande uit den heer C- Dioets, directeur der Ambachts school alhier als voorzitter en als le den mej. G. W. Kuijk en de heeren Swaters, Hermans, Klarenbeek, Sloover en Verhuist, alle leeraressen of leeraren in het teekenen aan de onderwijsinrichtin gen alhier. Deze jury heeft gistermiddag de toe gekende prijzen in de Bakkerskamer van het Schuttershof uitgereikt en wel de eerste aan R. van Miert, de tweede aan H. Munnik, en de derde aan 'J. A. v. d. Welle, allen te Middelburg, terwijl zij meende slechts 3 van de 4 uitgeloofde troostprijzen te kunnen uitreiken en wel aan Joh. van Dort, alhier, P. J. Sorgdra- ger en G- C- de Vries beide te Vlissingen. De prijsuitdeeling werd bijgewoond door de juryleden en de inzenders der teekeningen en allen werden welkom ge- heeten door den heer C. A. Schulte, die zeide, dat men een grooter aantal deel nemers had verwacht. Spr. deelde mede, dat ook voer de niet-bekroonde teeke ningen een bedrag uitgekeerd woordt. Hier na gaf spr. het woord aan den heer C. Doets, die de prijzen mededeelde en over de verschillende bekroonde teeke ningen enkele op- en aanmerkingen maakte en hulde bracht aan het initiatief van de firma voor dezen wedstrijd. Dinsdag vierde de afd. Middelburg van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond in een feestvergadering ouder leiding van den voorzitter den heer D. H. Loodewijfc haar eerste lustrum. In zijn openings woord kon deze dankbaar gestemd wijzen op den gestadigen groei in ledental en het vele goede in het belang der leden tot stand gekomen. De heer L. H. Kur- pershoek besprak de „Perspectieven voor 1928", betreffende den socialen toestand in het algemeen en voor de ambtenaren in 't bijzonder, vooral omtrent de te ver wachten technische salarisherziening. Ds D. Scheele sprak een slotwoord, daar bij wijzende op de beteekenis van het christelijk beginsel voor de sociale actie. Goes. Bevolking gedurende de le helft der maand Februari 1928. Ingekomen; J. P. v. Hove, majehinist, van Vlissingen, Kloetingscheweg 5 a; F. Bazen en ge zin, commies ter secretarie, van Kloe- tinge, Leliestraat 83; L. F. van Fraeijen- hove, slagersknecht, van Wissenkerke, Korte Vorststraat 11; J. M. v. d. Berg en gezin, spoorwegambtenaar, van Kruinin- gen, Violenstr. 13; C. v. d. Ende, keur meester, van Koudekerk©, Oude Singel 34, K. S. van Andringa en gezin, griffier kantongerecht, van Lemsterland, v. d. Boutstr. 10; P. Stokx en gezin, restaura teur station, van Ginneken, Westsingel 133; P. J. de Witte em gezin, korporaal kok, van Helder, Stoofstraat 4; Wed. F. Vermeulen, zonder beroep, van Den Haag, v. d. Boutstraat 2; J. W. Speetjens en gezin, dameshoedenkoopman, van Rot terdam, Lange Vorststr. 32; A. Sanders©, slagersknecht van 's H. Arendskerke, Lan ge Vorststraat 64; A. Kole en gezin, ar beider N.S-, van Tilburg, St. Jacohstr. 40; J. Meindersmo, onderwijzer, van Smallingerland, Lange Vorststr. 18 a; 0- A- Rijnhout, bakkersknecht, van Wol- phaartsdyk, St. Jaeobstraat IS. Vertrokken: G, M. van Praet, bloemist naar Vlissingen, van Galenstr. 10; G. M- den Herder, apoth. ass., naar Rotterdam, Schiedamschosingol 92 B; M. Srhryver en gezin, metselaar, naar Amsterdam, Spoel- bnrgerstraat 110 B; Jos. Gunst en ge zin, timmerman, naar O. en V Souburg, D 79; R. Reuma, en gezin, ops. N.S» naar Gouda, Burg, Martinsingel 55; W- A- Abe- leven, zonder beroep, naar 's Hertogen- bosoh, Zuid Willemsvaart 106; F. J. v. d, Jagt, chauffeur, naar Kloetinge B tl; Th. M. lasting gob, Gapelle, zonder be roep, naar Middelburg, Seisstraat Q 14. Qmtelaiwte, la de Maandagmiddag ge houden Raadsvergadering werd door den voorzitter mededoolino gedaan van do goedkeuring door God- Staten van de begrooting van den Keuringsdienst van Waren met een voor deze gemeente ta (Vrij naar het Engelsch.) 11) „Neen, het is even goed mijn schuld", tiep zij. „Gij kunt het niet helpen, dat ik bier gekomen ben ik deed het uit eigen beweging. Maar Paul, wat gaat gy nu doen „Ik ga onderzoeken hoo diep het water is", antwoordde hij, langs da rots naar beneden klauterende. „Och doe dat nietl Gjj zult stellig ver drinken!" „Ais ik het niet doe, dan verdrinken vy allebei." „Neen, zoo moet gij niet spreken La- ten wij liever bidden." „Och Paul, ga toch niet verder", riep zy weer na eenige oogenblikken. „Ik kan u haast niet meer zien, en wat moet ik dan beginnen?" „Wees maar gerust Abie, ik voel vas ten grond." „Maar wat moot ik doen?" vraagde rij, „Ik ben zooveel kleiner dan gij, ik kan er onmogelijk door." JDat txfccatt ook niet, ik aal u wel droogvoets overbrengen. Maar haast u, er is geen oogenblik te verliezen." „Wat moet ik dan doen?" „Ga op mijn schouder zitten. Kom, de zen kant uit. Gauw! gauwl" „0, ik zal vallen", riep zij angstig. „Neen, gij zult niet vallen, ais gij maar durft. Zie zoo, houdt u maar aan mijn haar vast en laat mijl niet los." „Maar ik zal u zoo'n pij® doen," „Dat doet er niet toe, trek gerust 'al mijn haren uit", antwoordde hij lachend. Trek nu uw voeten op. Daar gaan wijl" En Paul waadde moedig door den steeds stijgenden vloed, ter,vijl Abigail veilig en droog op zijn schouder zat. Gelukkig waren er geen kuilen of gaten in dit .gedeelte van het strand, hetgeen de ergste gevolgen had kunnen hebben. Thans werd het water bij eiken voet stap ondieper en na verloop van eenige oogenblikken stonden zij veilig, en zoo ver Abigail betrof, droog op- net strand. Paul was tot aan zijn schouders toe doornat; maar daar gaf hij niet om, hij had er pleizier in. Het geval was zoo nieuw en zoo avontuurlijk, dat hij thans, nu alle gevaar geweken was, op het Sunt stond or hartelijk om te lachen, [iervan werd hij echter teruggehouden door het zien van Abigails ontsteld ge- sichtj*. betel* bedrag van f107 90. Ook waa van genoemd college ingekomen de goed- ki uring op da gemeenterekening over 1926. By de vaststelling van da omschrijving „bebouwde kom" der gemeente op ver zoek van Ged. Staten werd deze bepaald al) inderfjjd voor de electrificatie. Thans werd met vier tegen drie stem men besloten in tegenstelling met verle den jaar wederom gratificaties aan de politie te geven; werd het voorschot op de vergoeding volgens art. 110 L. O.-wet a;m het bestuur van de „School met den Bijbel" over 1928 vastgesteld op f200; voor zoover mogeljjk eveneens de vergoe ding idem voor 1926 bepaald op een nog to betalen bedrag groot f 88-51. Bij de bespreking over de verbetering van den Slikgatschenweg, die thans volg de en waaraan alle leden deelnamen, werd ten slotte op voorstel van den heer Goetheer besloten tot aankoop van eenige strooken grond en het aanbrengen van een voetpad over te gaan, teneinde het den voetganger in het najaar mogelijk te maken het station te bereiken. Ook zal een begin gemaakt worden met gedeel telijke rioleering van de vuile sloot in den achterweg. Nfeuwdom. Gistermiddag werden de kieedingstukken, vervaardigd door de Jon- gedochtersvereeniging „Uw Koninkrijk kome", voor de begunstigers ter bezich tiging gesteld. 88 stuks waren bestemd voor de armen der gemeente; 20 stuks voor het Zendingshospitaal Parakan; 18 stuks voor de Stichting „Vrederust"; 16 stuks voor den Zuid-Oostiioek van Fries land. De Jongedochtersvereen. mag met blijdschap op haar arbeid terug zien en in menig huisgezin zal zij blijdschap heb ben gebracht. Wemeldinge. Dinsdagavond j.l. hield de Chr. schóolvereeniging een ledenvergade ring gecombineerd met een ouderavond. 150 leden en belangstellende ouders wa ren opgekomen. Ds Drost opende de ver gadering op de gebruikelijke wijze en sprak een openingswoord naar aanleiding van 1 Cor. 3:715. De secretaris J. A. Dominicus bracht verslag uit van de gebeurtenissen in het afgeloopen vereenigingsjaar. Na deze te hebben nagegaan, wees hij op de treurige toestanden in Rusland, inzake de op voeding der kinderen. Met enkele cita ten toonde hij aan, dat er ook in ons land openbare onderwijzers gevonden worden, die de kinderen deze „zegenin gen" der Russische hel deelachtig maken. Het jaarverslag van den penningmeester luidde niet bepaald ongunstig. Nog werden door een der onderwijzers J. v. d. Berge enkele prozastukjes voor gelezen en een dameskoor zong enkele liederen. Ds Visser sprak bet slotwoord. Wolphaartsdifk. Dinsdagavond kwam in het gebouw T.A.V.E.N.U. de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier, bijeen, tot het houden van haar jaarlijksche ver gadering. De plaatselijke leider, dhr j. Zegers, opende deze tamelijk goed-bezoch- te vergadering, en heet in het bijzonder den heer Laernoes uit Vlissingen, wel kom, wien hij onmiddellijk het woord geeft. Na in het kort een en ander van de Bijz. Vrijw. Landstorm te hebben me degedeeld, wijst deze er op, dat de V.L.S. in September 1928 10 jaar bestaat. Tot herdenking daarvan bestaan vaste plan non om zooveel mogelijk in grooten gelote uit alle deelen van l\et land a.s. najaar in Sept. in Den Haag samen te komen. Ook de Zeeuwen hopen daar niet achter aan te komen, en daarom worden thans voorbereidende maatregelen genomen. Een extra-trein zal vanaf Vlissingen naar Den Haag rydon, die heel voordeelig de Landstocrmers zal vervoeren. Ook onze Landstorra-afdeeling besloot in meerder heid daaraan .doekte nemen. Een com missie is benoemd tot ds voorbereidende werkzaamheden. Ook hiermee in verband zal getracht worden een vaandel te ver krijgen. Na deze besprekingen volgden eenige voordrachten, door eenige Land- stomers ten beste gegeven, Vorder werd er nog op gewezen, dat door de S.IXA.P. pogingen worden aangewend om ook in onze gelederen het zaad dor revolutie te strooien. Valt dit aan één zijde te be treuren, aan den anderen kant ia het een bewijs, dat onze Bijz. Vrijw, Land storm de aandacht heeft van de tegen partij, en alzoo toont een hecht bolwerk „0 Paull" zeide zij:, zoodra zij haar voet op den vasten grond had gezet. Maar opeens begon haar stem te beven en vulden haar oogen zich met tranen. „Abbie, wat scheelt er aan?" riep hij'. „Het gevaar is nu voorbij." Maar rij -kon niet antwoorden. Zij ging op het droge zand zitten, en het gelaat in haar zakdoek verbergende, begon zij, bitter te schreien. Paul stond zwijgend naar haar te kijken, maar eindelijk sprak hij: „Kom, Abigail, het had niets te bedui den. Er was in 't geheel geen gevaar hij. Ik had u met geraak kunnen dragen al waart gij tweemaal zoo zwaar geweest." ,/t Zal dadelijk overgaan", klonk hot van achter den zakdoek, en een oogenblik later glimlachte rij hem toe door hare tra nen heen. „Kijk, Abie", zeide hij, „uw gezicht heeft veel van een Aprildag." „Neen, gy moet mij niet uitlachen", antwoordde zy nog half schreiend. „Ik weet, dat ik heel laf ben geweest, en gij waart zoo moedig en kalm, Paul." „Nu lacht gij mij uit", antwoordde hij. „Neen heusch, Paul, dat doe ik niet", sprak zij en vervolgde met gTooton ernst: „Gij zyt een held, Paul. En ik zal u nooit vergeten nooit, nooit I" JZoo denkt gij ar au ever", antwoordde te jifn ttfwa d wat «at T*d«3*»4 w 'Oranjehuis bedreigt. Staande werden 2 coupletten van hst Wilhelmus gezongen. Door dhr C. Re- mynse werd dhr Laernoes dank gezegd voor de aangename vergadering mede door zyn toedoen ons bezorgd en werd deze gezellige bijeenkomst gesloten. St. Laurens. Woensdagmiddag verga derde de Raad. D:e voorz. opende met gebed en waar het de eerste raadszitting van dit jaar was gaf hij een overzicht van de voornaamste besluiten van het afgeloopefi jaar en wenschte de leden met hunne gezinnen 's Heeren onmisbaren zegen toe. Aangezien deze rede door om standigheden niet door het oudste lid in jaren werd beantwoord, geschiedde zulks door den wethouder Van 'tHoff. Onder de ingekomen stukken bevond zich de mededeeling, dat de bijdrage voor 1928 voor den Keuringsdienst van Wa ren is bepaald op f 150.52. Van het Ge meentebestuur te Middelburg was een opgave ingekomen van het over 1926 te betalen bedrag inzake Nijverheidson derwijs, zijnde f471.83. Hoog water. Van de Wed. H. Jansen en A. Janse was een verzoek ontvangen om maat regelen te doen nemen dat bet overtollige water vóór en op hun perceelen behoor lijk kan worden weggevoerd. De voorz. deelt mede, dat deze aangelegenheid reeds in onderzoek is bi} het Polderbestuur en stelt namens B. en W. voor deze adres sen in hunne .honden te stellen voor nader onderzoek en ter afdoening, waar toe wordt besloten. "Naar aanleiding valn deze kwestie zegt de heer Kwekkeboom, dat hij er pry's op: zqu stellen, dat een dergelijk onderzoek ook zal plaats vinden ten noorden van Tida Kira. D|e heeren Boon en Simonse ondersteunen dit ver zoek en wyzen óp enkele oplossingen, b.v. door het doen aanbrengen van bui zen in den Noordweg, waardoor het water naar de Oostzijde zou kunnen afvloeien. De heer Wisse zou dit gedeelte maar liever willen laten rusten, zoolang er geen klachten komen, waartegen de heer Kwekkeboom inbrengt, dat men daar niet steeds op moet wachten. Wethouder Van 'tHoff licht de saak uitvoerig toe en wijst op de groote moeilijkheden, Welke zich hier voordoen. Het betreft een aange legenheid welke bij het Polderbestuur thuis behoort. R. en W. hebben deze daar dan ook aanhangig gemaakt, zij staan echter evenals dit bestuur eenigs- zins aarzelend tegen afdoende maatrege len, aangezien dit'óf veel geld voor de gemeente zal kosten, óf groote onaange naamheden vooor de bewoners zal bren gen. Men moet niet vergeten, dat de Pol der het recht heeft ten allen tijde de ge legde buizen te doen opgraven en de oude toestand, n.l. een sloot vóór de per ceelen weder te doen herstellen. Br is hier een botsing van belangen; men kan er echter van verzekerd zijn, dat zoowel het Polderbestuur als B. en W. zullen trachten een bevredigende oplossing te vinden. Weth. Francke wijst er nog op, dat b.v. bij adressanten ook water van de aichter gelegen perceelen komt. Met 5 tegen *2 stemmen (Francke en Wisse) wordt besloten ook ten noorden van Tida Kira een onderzoek in te stellen. (Slot volgt.) Geref. Kerken, Beroepen te Anna-Jacoba-Polder en te Molenaarsgraaf-Brandwijk, P. M, Veld- huysen, cand. te Khoon; te Makkum. J. H. Kroeze te Raitsum; te Meerkeric, S- Kamper te Oldebroek; te Wassenaar, J. Q. Rullmann te Utrecht, Aangenomen naar DaJfsen, J. "W. van Tol to SoharendijKe. Bedankt vote" Belfshavea deo* 0, J. Sik- kol te Oosthem; voor gchoonrewoord, door J. Snoek te Vrijhoeven a Grevelduin Gapelle. Geref. Kerken (fi, V.) Beroepen te Amsterdam-West, W. E. van Duin te Amsterdam-Zuid, Nieuwderp. Ds E. Reukema beroepen predikant bij do Geref, Kerk alhier hoopt op 1 April a.s. hier zijn intrede te doen na' bevestiging door Ds A. P. Lanting te Wolfaartsdrjfc. hij, even ernstig sprekende als zy, „omdat gij wat zenuwachtig en overspannen zijt, maar als gij morgen de zaak kalm be schouwt, zult gij inzien, dat bet niets te bete eken en heeft, wat ik gedaan heb." „0 neen, Paul, daar vergist gijl u in." „Och kom, ik heb een eind. door het wa ter geloopen, dat was alles. Iedereen had dat kunnen doen. Er was niet het minste gevaar bij." „Als gij niet zoo kalm waar geweest, zouden wij nu nog jammerend op de rots punt gestaan hebben", hield zy vol. „Nu Abie, ik zal u maar niet langer te genspreken", zeide hij. „Gij béfciet de din gen altijd door het vergrootglas der edel moedigheid. Dat is nu eenmaal uwe na tuur, daar kunt gij niets aan doen. Ik wildo maar dat er meer mensohen waren zoools gy, dan zou het vrij wat prettiger lijn op de wereld." „Spreek toch niet van edelmoedigheid", nep zij, plotseling opspringende. „Ik ben zoo in mijzelf verdiept, dat ik er in 't ge heel niet aan denk, dat gij druipnat zajt. 0 Paul, als gij ziek wordt en dood gaat, dan is het mijne schuld." Tot eenig antwoord begon hy hartelijk te lachen, en een oogenblik later beklom men zy het atoile pad, dat over de duinen huiswaarts voerde. Hoawel druipnat an rilland van koude. DA&r kan ik met m'n verstand niet by! Sinds jaar en dag wordt van de zijde van den drankhandel betoogd, dat plaat selijke keuze mede dóArom zoo verder) felijk is, omdat het drankmisbruik er doo( zal toenemen. Meer dan eens, heb ik die stelling in allen ernst"- hooren verkondigen. Maar nu lees ik in de bladen, dat al de bekende ronde bier-viltjes, die men in de café's op de tafeltjes vindt, vervan gen worden door viltjes waarop propa ganda gemaakt wordt tegen de droogleg ging. In een oplaag van vyf millioen stuks zullen deze viltjes over plm. 30.000 Ne- derlandsche café's worden verspreid, en op die viltjes bevinden zich opschriften als: „Neemt stelling tegen de nieuwe drankwet" en: „De nieuwe drankwet drijft naar de drooglegging", enz. Hieruit volgt, dat zij dié het weten kunnen dus wel degelyk overtuigd zijn dat bij invoering van plaatselijke keuze het alcoholgebruik zal verminderen en dat de gvergroote meerderheid van ons volk want anders heeft een uitspraak immers geen waarde zich voor da drooglegging zal uitspreken. Als de zaak werkelyk zóó staat, dan is het zeker tijd dat tot invoering van plaatselyke keuzo wordt overgegaan. Dèt is de leering, dia ik uit de viltjes- propaganda trekl OPMERKER. Ds J. G. Kunst. De toestand va» Ds Kunst, pred. der Geref. Kerk te Arn hem, die reeds langen tijld zeer ernstig ziek is, is, naar gemeld wordt, iets ver beterd. Er is eenige wending ten goede waar te nemen. B eroepings Werk. Kerkvoog den der Ned. Herv. gemeente te Eext (Dr.) hebben den laanslag van den Raad van Be heer betaald, teneinde in de vacature van predikant te kunnen voorzien. De Hervormde gemeente Losdorp (cl. Appingedam) met een zielental van 125, een predikantstractement van f3000 en een aanslag van den Raad van Be heer ad f930 heeft besloten, nu de ge meente vacant is geworden, genoemden aanslag, die tot nog toe niet betaald werd, te voldoen. Geslaagd voot Machinisten-examen (diploma C) de heeren M. H. Birfelder en J. van Maaren en voor het bewijs C theo rie J. A-- Engels en L- Bomtemjbai. Prof. Hugo/ de Vries. De se naat der Landbouw Ho/ogescbool te Wa gen ingen heeft gisteravond besloten aan prof. Hugo de Vries, ter gelegenheid van zyn SOsten verjaardag, het eere-doctoraait in de landbouwkunde te verleenen. Prof. A. Einstein. Van be trouwbare zijde verneemt het Vadert., dat er geen sprake van is, dat Prof. Einstein van plan is zich blyvend in Palestina te vestigen. Naar de „Maasb." verneemt bestaat bij Teylers Genootschap te Haarlem plan nen tot stichting van ocm bijzonderen leerstoel in de theoretische natuurkunde aan de Leidsche Universiteit en zal voor het bezetten van 'dezen leerstoel wordusa benoemd prof. dr A. D(, Fokker te Haar lem. i D« vergadering van het Hoofdbe stuur van de Vereen, van Chr, Onderwlf zers(mon) met de afgevaardigden der afdaelmge» (do vóór-vergadering) ral op 12 April te Utrecht worde» gehuw den. li Vermist, Maandagmorgen oirea 10 uur vertrek de heer H, J, per rijwiel va» Danaingen naar Ospel, teneinde te Nederweert des namiddags voer de wet in het huwelijk te treden. Des middags tegen, half vijf ontving de familie berieht uit 0&- pel, dat de heer H. J. nog steeds niet wa aangekomen, waarna men, doodeli jk onge- gevoelde Paul zich gelukkiger dan in langen tijd het geval was geweest. Abigail was vriendelijker voor hem geweest dan ooit te voren, en hij had nu de overtui ging, dat, wat er ooit gebeuren mocht, hy altijd op hare vriendschap zou kunnen vertrouwen. Er werd weinig gesproken op den tocht over de duinen en door d/e lonunerryke laan, die naar Rose Vallien voerde. Met een bartelijken hand druk en een kort „goeden dag" namen zyi afscheid by het hek van Abigails woning, Toe®, hy eenige passen gedaan had, keerde Paul zich even om. Zij. stond hem na te kijken met een stralend1 gezichtje en wuifde hem vriendelijk too. Wat zag zy er lief uit, beschenen door het licht der ondergaande zon. Nog langen tyd daarna zou haar beeld, gelyik zy daar op dien zomeravond stond:, hem voor den geest zweven. Weinig dacht hij, dat zij bij een volgen de ontmoeting als vreemden tegenover elkander zouden staan. Geheel vervuld) van liet avontuur van dien middag ging Abigail naar binnen en deed op haar eenvoudige, kinderlijke manier een trouw verslag van het gebeurde. (Wondit Yarvoïgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2