4 GELEGENHEIDSKOOP Uit de Provincie. Kerknieuws. Zoeklichtjes. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Unie de eecadron», in afwachting van de komtt der Landsvrouwe. Zij had zich met gevolg in rijtuigen van het Kon. Paleds naar dien Pomp stationsweg bege ven, vanwaar zij te paard naar heit défi- leerterrein reed. De Koningin was daarbij vergezeld van vice-admiraal F. Bauduin, chof van Haar Militaire Huis, den dienstdoendeu groot meester R. F. C. Baron Bentinck, eerste- stalmeester, den majoor-adjudant van de Koningin Jhr W. C. M. de Jonge van Elle- meet en den ordonnans-officier der Ko ningin, den eersten-luit. I. L. D. baron Sirtema .van Grovestins. Bij haar komst op het terrein werd de Koningin begroet door overste Clavareau waarna de inspectie langs het regiment aanving. De Koningin stelde zich daarna met ge volg terzijde van het terrein op, terwijl de troepen in draf naar den ingang van het veld reden, om vandaar langs de andere zijde terug te keeren tot het bren gen van het défilé. Inmiddels hadden de gezamenlijke trompetters tegenover de Koningin standplaats genomen. Met „hoofd rechts" reed het jarige re giment hierop achter den standaard langs de Koningin, om ten slotte nogmaals, thans in frontmarsch en met gepresen teerde sabel, de Koningin een eere-saluut te brengen. De trompetters lieten daarbij hun „Wilhelmus" hoeren, waarna een driewerf „hoera" voor de Koningin vol 5e Koningin was gekleed in grijsgroen amazone c ostuum Het regiment droeg veldtemue met kol bak. De plechtigheid werd bijgewoond door den gep. gen.-majoor der cavalerie buiten dienst Van dar Capellen, den oud commandant van het regiment, gep. ko lonel .Gelderman en door verscheidene dames en verdere genoodigden. Te half één keerde het regiment langs den Raam weg, het Haagsche bosch en het Voorhout huiswaarts. (Seen gesohenken aan ambte naren. Bij ministerieele resolutie is, schrijft de A.R.K.A., het volgende bepaald: Aan ambtenaren zal geen toestemming Worden verleend tot het aanvaarden tenders dan bij het verlaten van den dienst, bij vertrék naar elders of bij het verleenen van hulp bij rampen, ongevallen of derge lijke van belooningen, geschenken of gunstbewijzen, zij het ook als blijk van waardeering of als aandenken, zelfs van buiten de administratie staanden met wie de ambtenaar als zoodanig in aanraking komt. Voor het aanvaarden van bloemen, por tretten of photografieën, welke geen of slechts geringe materieele waarde hebben, is geen vergunning noodig, evenmin als voor het aannemen van bijvoorbeeld een Sigaar, een sigaret of een kop koffie, in dien het een of het ander den ambtenaar bij zijn ambtelijke verrichtingen uit be leefdheid wordt aangeboden. Het bovenstaande is mede van toepas sing ten aanzien van personen in zijde- lingscben staatsdienst. Uit de göswereïd. De gemeenteraad van Purmerend heeft op zijn verzoek besloten een onderzoek te doen omtrent het beleid van den direc teur van het gemeentelijk gasbedrijf. Over dit onderzoek, ingesteld door B. en W. en de gascommissie, is een rapport sa mengesteld, hetwelk voor den directeur gunstig is. Gebleken is echter, dat de vorige directeur steekpenningen heeft aangenomen. Naar wij vernemen is deze bereid het bedrag dier gelden in de gemeentekas te Btorten. Het Zaterdag door den raad, van Doe- tincbem aangenomen voorstel van de raadscommissie inzake eventueele corrup tie tot schorsing van den directeur van het gasbedrijf, is door den voorzitter, in gevolge art. 70 der Gemeentewet, bij de Kroon ter vernietiging voorgedragen. Dé Vrijwillige Landstorm. Naar de „Vwt.s" verneemt, heeft de mi nister van Oorlog in verband met het incident-van Zadeïhoff aan dé comman danten order gegeven er voor zorg te dragen, dat bij den Landstorm zich geen onbetrouwbare personen vrijwillig aan sluiten en ook na te gaan of da huidige vrijwilligers betrouwbaar zijn. Stand riviervisscherijl Op de vragen van den heer Braat, lid der Tweede Kamer, betreffende den stand van de riviervisscherijl hier te lande, antwoordde de Minister van Binnenl. Za ken en L. o.m., dat wanneer op goede gronden kon worden verwacht, dat de visscheriji op een hooger peil gebracht en den Staat en den risschers meer voordeel en brood bezorgd kon worden, hij zeker niet zou nalaten een onderzoek naar de mogelijkheid daarvan te doen instellen. Voorshands komt het hem ech ter voor, dat deze illusie niet gekoes terd' mag worden. Uitvoering Bioscoopwet. Zaterdagmiddag heeft de Bedrijfsaidee- Ungl Filmverhuurders van den Nederland- schen Bioscoop Bond in de bovenzaal van café „De Kroon" te Amsterdam hare jaarvergadering gehouden. Voorzitter was de heer Ch. van Biene te Amsterdam. Langdurig werd beraadslaagd over de uitvoering van de bioscoopwet en in ver band daarmee over de voornemens van verschillende gemeentebesturen in Bra bant en Limburg om naast de centrale rijkskeuring nog een centrale (Katholieke) filmkeuring te handhaven. Als resultaat der beraadslagingen werd een voorgestelde motie aangenomen, waarin het bestuur der Bedrijfsaideeling Filmverhuurders wordt opgedragen een voorstel voor te bereiden, waarbij het den filmverhuurders verboden wordt na 1 Maart 1928 film- en reclamemateriaal te laten keuren en/of geschikt te maken door of voor particulieren, vereenigingen, instellingen of personen, buiten de Rijks keuring om. De voorzitter stelde vast, dat blijkens dit besluit de filmverhuurders geen an dere dan de Rijkskeuring zullen erkennen en dus hunne films uitsluitend aan de door de regeering ingestelde centrale com missie voor de keuring van films ter keuring zullen aanbieden. Het bestuur zal zich in verbinding stellen met bet hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond. OnzenieuwegezantteBrussel. Dezer dagen beeft te Weenen een twin- tingtal landgenooten aan den Nederland schen gezant Jhr. Mr 0. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, die zooals men weet, te Brussel de opvolger van wijlen Jhr. Van Vredenhurch geworden is, een afscheids diner aangeboden. Tijdens dit samenzijn hebben de pro fessoren Wenckebach en Versluijs, de nes tor der Ned. kolonie, de beer Koster, de attaché Jhr. Mr Teixeira de Mattos, me de namens den kanselier den heer Van der Stal in korte, maar pakkende toespraken uiting gegeven aan hun groote dankbaar heid voor het vele, dat Jhr. van Nispen in den korten tijd van zijn ambtsvervulling te Weenen voor de Nederlandsche kolonie gedaan heeft. De voortreffelijke eigen schappen van den gezant werden gerele veerd, alsmede de groote belangstelling, die bij steeds toonde, voor alle leden, zon der onderscheid van de Nederlandsche ko lonie. Jhr. Van Nispen beantwoordde de betui ging van erkentelijkheid der verschillende sprekers in een geestige rede. Strijd in hetkleedingbedrijf. Niet alleen te Amsterdam maar ook te 's-Gravenhage zullen de georganiseerde kleermakers, wegens een loongeschil, door de georganiseerde patroons worden uitge sloten. Door de werknemers wordt een loons- verbooging geëischt die door de patroons onaannemelijk wordt geacht. ii i SCHANDELIJKE WOEKERPRACTUKEN, In de rubriek „rechtsvragen" in het Fr. D agb 1. wordt door iemand advies gevraagd omtrent een geldleening van f'200.die hij bij een credietinstelling zou willen aangaan, in verband waarmede door den rechtskundigen adviseur het vol gende wordt opgemerkt: „U kunt f-200.ontvangen, maar moet daartegenover: a. U verbinden om twaalf achtereen volgende maanden f20 te voldoen ten kantore der bank; b. bij niet-voldoening van bet sub. a. vermelde op de vastgestelde vervaldata, kan de bank dadelijk bet nog verschul digde ineens en geheel opvorderen met daarbjj een boete van f20; c. De bank krijgt als zekerheid een cessie op uw loon (ptl.m. f35 p. week); d. Bovendien moet u ongedateerde ac cepten teekenen ad f120, f60, f40 en f20; e. De jBahk houdt dadelijk f5 achter voor administratie- en zegelkosten, dus ze geeft u maar f 195. f. De Bank belooft, wanneer u véór de algeheele terugbetaling komt te overijl den, de schuld dan zonder eenige ver dere betalingen te zullen kwijten. Deze belofte komt echter niet tot uitdrukking op de cessie-acte, evenmin op 'de accep ten. Deze zelfs niet onschuldig lijkende be palingen zijn bij eenjg doordenken be paald schandelijk te noemen. Berekent men de rente, die de bank op deze wijze maakt van haar geld, dan komt men op een enorm cijfer (de eerste maand twintig procent, de laatste maand ruim honderd zestig pet. 's jaars, het gemiddel de percentage ligt 'tusschen deze twee cijfers in.) Hiertegenover staat een zeer gering risico, dat de bank op zich neemt. De woeker is allerminst door dit risico gemotiveerd. Immers dekt de Bank zich door een looncessie en ze is dus vrij safe, waar u In vasfe betrekking is. P© sterftekans (sub f. genoemd) wordt door levensverzekeringmaatschappijen in enkele procenten tot uitdrukking ge bracht en in ieder apart geval ook nog beoordeeld op zichzelve. De ongedateerde accepten bevestigen wel bet allermeest dat de credietgevers geen vertrouwen verdienen. Zij beloven u, dat u per maand kunt afbetalen, maar laten u tegelijkertijd accepten teefcenen voor grootere bedragen ineens, waarop zjj zelve later een datum invullen. D© bedoeling is duidelijk. Tegen deze accep ten kunt u zich niet beroepen op de door u overeengekomen afbetalingen, men kan ze zelfs tegen de erfgenamen in wer king stellen. M.a.w.: op slinksche wijze ontneemt men u nog 'de heel kleine voordeelen van maandelijksche aflossin gen. En tot slot krijgt ui nog maar f195. in banden. Van de f5 z.g.n. onkosten is inderdaad aan kosten gemaakt een be drag van f 1.40. De overschietende f3.60 wordt alvast opgestreken. Wanneer u bovendien met de termijn betalingen maar even te laat is, kan men u ook nog een boete opleggen van twintig gulden. De ratio dezer exboritante boete ontsnapt ons gehoel, waar de bank uitstekende dekking heeft. Wij zullen er maar niet al te veel meer van zeggen. Cijferaars onder de lezers mogen eens berekenen, welke rente daze hank wal Van haar kapitaal rriaakL D)e métbode van maandelijksche an nuïteiten is op zichzelve niet verkeerd, maar wordt op deze wijze een geraffi neerde camouflage van schandelijke woe kerwinst. Gelukkig zijn er in den laatsten tijd verschillende rechterlijke uitspraken, die aan deze practijken een einde maken. Ook al had u geteakend, dan nog zouden wij u aangeraden hebben niet de verplich tingen na te komen, maar het er op aan te laten komen. Contracten als deze zijn onzedelijk en dus vernietigbaar. Men spe culeert er op (zooals in uw geval), dat financieele nood en angst voor den pa troon (bij wien men niet durft aanklop pen en die men er liefst buitenhoudt dus daarom de looncessie, oen met den patroon te kunnen dreigen wel vol doende zullen zijn voor bet slachtoffer om zich te laten uitknijpen. Men zij gewaarschuwd en vrage lie ver eerst advies voor men zich in een dergelijk avontuur stort." SCHRIJFMACHINES: Royal, niet van nieuw te onderscheiden, f 165 Underwood, id. id. f165 Remington IIA, Prima Rebuilt f 160 Remington IIC, id. id. fl50 Senta, koffer machine, f 80 Hammond No. 12 f 50 Bing, kleine mach., nieuw f 40 Levering onder garantie. Gestetner Cyclostyle No 6, als nieuw f250 1.1. Mi nu PEIll, Tel. Ill, Irata"] Aufobus-coil1 cessies. NaaT wij •vernemen, heeft de Raad van State be slist, dat aan de heeren Krijger en v. d. Slikke en de N.V. G.R.A.M. te Goes •niet langer concessie voor autobusver- keer tusschen Goes en Wolfaartsdijksch© veer zal worden verleend. Alleen de Z.- Bevelamdsche Locaalspoor zal die con cessie krijgen. Dit besluit zal zeker een hoogst eigen- aaidigen indruk maken. Jaren "lang (dhr Krijger b.v. 14 jaar) is door genoemde ondernemers het verkeer tusschen be doelde plaatsen onderhouden. Nu krijgt plotseling de locaalspoor het monopolie, en worden zij, die toch de oudste rech ten hebben, uit hun brood gestooten. Niet ten onrechte zullen velen vragen, hoe hier het recht betracht is. Vrederust. Men deelt ons mede, dat het bericht in ons nummer van gis teren aangaande de buitengewone algem. jvergadering van „Vrederust" niet in al len deele juist was. Wel is juist, dat op 23 Febr. te Middelburg bedoelde vergade ring zal worden gehouden, maar onjuist is de vermelde aanbeveling van Bestuurs zijde voor le en 2e voorzitter dor vereen. Bp Kon. Besluit is benoemd tot' Raad van den Polder Walcheren J, d© Visser Sz. te Domburg. Middelburg. Vrijdagavond vergaderde de Vereenigimg van Oud-leerlingen der T.B. W.C. „Samenwerking" te St. Laurens, in de melksaJon van den heer Renjnierse. Van den weled. heer v. d. Plassche, die een lezing zou houden over gewassenbeu- ritag was bericht van verhindering inge komen Door den weled. hoer J. Weeda adviseur der vereehiging werd een lering gehouden over: De factoren, die dien tuin bouw heheerschen, waarbij door spr. in uitgebreide» zin word stilgestaan le bj de interne, en ten 2e bij de externe fac toren. Op deze zeer leerzame lezing volg de „een drukke bespreking. De voorzitter dankte den heer Weeda voor zijn lezing, en dTUkie rijn spijt uit, dat er zoo wei nig opkomst was, al zal het weer daaraan wel niet onschuldig geweest zijn. Goes. Zendingsfilm. Gistermiddag is voor 3e leerlingen van verschillende scholen en gisteravond voor een stamp volle zaal belangstellenden in het Schut tershof de bekende .Zendingsfilm „Warta Sari" vertoond. Die bijeenkomst werd gis termiddag door Ds Steinz, en gisteravond door D's Kamsteeg van 's Heer Hendriks- kinderen met gebed geopend. Beide malen werd aan het slot het „Er ruischt langs de wolben" gezongen. De film vangt aan met enkele beelden over de opleiding der zendelingen in het Zendingsbuxeau te Oegstgeest. Zoowel d© theologische, als medische opleiding, het volkenkundig onderricht enz. worden weergegeven. Enkele beelden geven een indruk van de bureaux voor d© binnen land sche actie, die zich steeds meer en meer uitbreidt. We zien de kweekelïngen ook aan het tuinen, musioeeren, ©tan, 'theedrinken, voethallen, enz. Eenige grafieben laten daarna zien, hoe tabak, alcohol, en openbare vermakelijk heden zich meer in de gunst van den Ne derlander verheugen dan de Zending. Togen fl, die aan de Zending besteed wordt, worden er 130 uitgegeven voor \rook-artikielen, 115 voor alcohol en '43 voor .allerlei genoegens. In 1924 werd voor de in Indië saamwerkende Ziendings- corporaties f 1.174.364 ontvangen, maar aan sigaren, enz. werd uitgegeven 152 millioen en aan dranken 66 mlllioen gld. Dat moet toch zeker anders worden? Daarna volgen enkele beelden van de zeereis naar Indië, de golf van Biskaye, Suez-kanaal, Ceylon, en aankomst in Tandjong Priok. Daar wordt zendeling Van Hasselt be groet door den Zendingsconsul Dr N. Slotemaker de Bruine. Dan gaat bet verder naar Modjowamo, het Zendingscentrum op Oost-Java, waar men een Javaanschen kerkdienst en een kerkeraadsvergadering, waarin vrouwen aanwezig zijn, bijwoont, enkele scholen bezoekt, 'de jeugd in hun vroolijk spel gadeslaat, een jongenskamp meemaakt en vooral een'indruk krijgt van het prachtige werk der Medische Zending. Het maatschappelijk'werk, onder de pa ria's der Javaansche maatschappij' laat weer een geheel anderen kant van het Zendingswerk zien. Het slot van de film heeft feitelijk met de Zending niet veel te maken, maar geeft een prachtopname van de oerwouden van de Zuidkust van Java, waardoor zendeling Schuurman .trekt op een fijner inspectie tochten. De "film, die In ongeveer twee uur" kan worden vertoond, vermag wel de aan dacht^ der kijkers te boeien. Het is een film, 3ie in technisch opzicht schitterend geslaagd is, maar van het Zendingswerk kan zij natuurlijk niet anders dan den bui tenkant, en dan nog slechts een klein deelgeven. Het was jammer, dat deze mooie film nog weer vertoond moest worden op het slechte, verknoeide doek in het Schutters hof. Het was, alsof men door een ge barsten ruit moest kijken. Wij hopen, dat bij de volgende voorstellingen het nieuwe doek er zal zijn. Waar verschillende lezers ons om in lichtingen vroegen naar eventueel volgen de voorstellingen, zouden wij het Comité in ernstige overweging willen geven niet. alleen zooveel mogelijk bijeenkomsten te organiseoren, maar ook gelegenheid te ge ven om zich van kaarten te voorzien aan hen, die tot heden daarvoor nog niet do kans kregen. Het alleen vóór-verkoopen der kaarten heeft bij sommigen ontstemming gewekt. De (hoewel ijverige) dames, die zich daarmee belastten, hebben blijkbaar niet de geheele stad bewerkt, en dit geetft den schijn, alsof men sommigen uit sluit. Er' dient nog een gelegenheid te komen, waar ieder, die wil, kaarten kan fcoopen. '8 Heer Airendskerke. In de Maandagma- middag gehouden raadsvergadering werd medegedeeld, dat het in die vorig© ver gadering genomen besluit tot vaststelling van de rooilijn van den N. Kraaijertschen dijk op 12 Meter uit de as van d®n op dien dpk loopenden weg, door .Ged. Sta ten is goedgekeurd. Vendor dat is goed gekeurd de rekening der gemeente over 1926 en de Gemeentebegrooting voor 128. Daarna wordt wederom .gewijzigd hel reglement op de instellingen van welda digheid in deze gemeente en wél in dier voege, .dat voortaan bij uitbesteding van personen niet alleen de leden van het ge zin, waaraan de uitbesteding zal worden toevertrouwd, maar .ook de bestedeling zelf, zïch aan epn geneeskundig onder zoek zal moeten onderwerpen. Op een verzoek van het hoofdbestuur v. d. Nederl. Politiehond-Vereoniging om financiëelen steun door toetreding als be gunstiger, wordt afwy'zend beschikt Aan W. Rlankenburgh te Nieuwdorp wordt op diens verzoek om gedeeltelijke ontheffing van zijn aanslag in de Honden belasting over 1927 gunstig beschikt en besloten afschrijving te verleenen tot een bedrag van f3. Op verzoeken van J. M. Baaijens, A. Dommisse en J. Boudeling om uitbreiding van straatverlichting door het aanbrengen van een lichtpunt of het plaatsen van een lantaarn in de omgeving hunner woningen, wordt afwijzend be schikt. Tenslotte wordt, naar aanleiding va» een schriftelijk ingediend voorstel van dhr J. Sandee, zonder hoofdelijke stemming besloten de raadsvergaderingen voortaan te openen mét gebed. Hierna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Purmerend, G. Se- venster te Hoorn (Terschelling); naar Bolsward, J. Vink te Drimmelen. Bedankt voor Maasland, J. H. Mulder te Zoeterwoude; voor Oen©, G-. J. Kool haas te Zuid-Boijerland. Geref. Kerken. Eieroepen te Hilversum (3e pred.pl.) S. Neerken te Ulrum; te Pijhacker-Noot dorp, J. Koolstra, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Poortvliet (als loe rend ouderling), K. de Vries te Oostzaan. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Sneak, K. G. v. Smeden te Kampen. Ds N. A. Bec-ht. Morgen viert Ds N. A. Becht, een der vooraanstaande fi guren onder de Ned. Herv. Predikanten van Arnhem, zijn zilveren ambtsjubileum. Jubileum G. J, A. R u ij 8. Mor gen herdenkt de hear G. J. A. Ruijs t» Amersfoort, secretaris van de Federatie van Diaconieën der Ned. Herv, Kerk, zijn 25-jarigen diaoonalen arbeid, die zich over heel het vaderland uitstrekt, Jubileum Ds K. Veen. Ondor groote belangstelling heeft Ds K. Veen, Geref. pred. te Oude Bildzijl, zijn 25-jarig ambtsjubileum gevierd. Onder de geschenken die werden aan geboden, waren ook twee schilderijen van In een te Zierikzee gehouden vergade ring van „Volksonderwijs" heeft de beer Jac. Welleman een rede gehouden waarin hij o.m. betoogde dat de openbare school in staat is godsdienstzin aan te kweeken, omdat ze geen bepaalde kerkleer heeft hoog te houden. Wanneer betoogd was, dat ook in de openbare school soms nog een zwakke po ging gedaan wordt om godsdienstzin aan te kweeken, dan zou ik daartegen geen be zwaar maken. Maar dat -dit als regel niet het geval is, dat bet karakter van de openbare school dit onmogelijk maakt, en dat de zeer zwakke pogingen in deze richting gedaan veelal onmiddellijk worden verijdeld, be hoeft niet meer bewezen te worden. De practijk is daar om het te bewijzen. Tal van onderwijzers zijn verklaarde on- godisten; uitgesproken vijanden van bet Christendom. En zij, bij wie dit niet het geval is en die zijn er gelukkig ook nog heel wat hebben toch bij hun onderwijs een neutraliteit in acht te nemen, die met bet wezen van het Christendom in abso lute tegenstelling is. Overigens acht ik het een gelukkig ver schijnsel, dat de openbare school altijd weer verdedigd wordt met het argument dat het aankweeken van godsdienstzin daar geen contrabande is. Wel een bewijs dat daarvoor bij ons volk nog belangstel ling en waardeering is. En daardoor is het ook te verklaren, dat vele openbare onderwijzers als de ergste vijanden van de openbare school kunnen worden aangemerkt.' OPMERKER. de gemeente Oostburg-Aardenburg. Als bijzonderheid werd bierbij vermeld dat de ze schilderstukken waren vervaardigd door een doofstommen Aardenburger. De jubilaris bleek met dit geschenk ten zeerste ingenomen. D s H. J. Voors te Opperdoes, die het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Zierikzee heeft aangenomen, hoopt op 18 Maart zijn intreerede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door zijn vader, Ds Voors, predikant-directeur van de Ma ria- en Martha-stichting te Alfen a. d. Rijn. Na-examen Chr. Volkson derwijs. Het „Na-examen" der Vereend- ging voor C. V. O. zal worden gehouden te Utrecht op Woensdag 11 April en zoo nioodig volgende dagen de a.s. Paasch- week. Als voorzitter der Commissie' zal op treden Prof. Dr W. J. Aalders te Gronin gen en als w.n. voorzitter, de heer K. Brants te Haarlem. Tot leden en plaatsvervangende leden zijn benoemd de heeremDrG. J. Ma- rang en Dr J. F. Beerens te Utrecht; Ds B. Tichelman te Scbeveningen; Ds P. J. Molenaar te 's Gravenhage; Ds H. C- Briët te Utrecht; Dr W. Lodder te Doorn; Ds H. Visser te Zwolle; Ds H. Stegenga te Simonshaven; Ds P. C. Ysseling te Loe- nen a. d. Vecht; P. A. Versluijs te Am sterdam; S. Stemerding te Rotterdam; J. H. Franken te Zwolle; G. J. Uit den Boogaard te Utrecht; E. J. v. d. Eist te Utrecht; G. J. van Zanten te Bussum; A. P. Snoep t© Amsterdam en H. Ravius te Loenen a. d. Vecht. Onverwacht resultaat. Woensdagavond hield Üe aifd. Hoorn Van Volksonderwijs een propaganda-avond fwaar dhr Gaasbeek, hoofd eener school tfce Utrecht, een vurig pleidooi hield vooï de openbare school. Het gevolg was even wel, dat een moeder, die van dit optreden niet gediend was, haar beide kinderen den volgenden das naar de Chr. school zond. il il| Opheffing Lagere school. Te Millingen werd met ingang van 1 Fe bruari j.l. de onderwijzer van bijstand van de O. L. School, op wachtgeld ge steld, daar bet aantal leerlingen tot on geveer 30 was gedaald. Op denzelfden dag, dat de onderwijzer van de school hfscheid nam, verlieten alle leerlingen op één na de school om over te gaan naar de Bijzondere school, zoodat het openbaar Lager Onderwijs te Millingen tot het ver leden behoort. Het schoolgebouw wordt (verkocht. Ongelukken. In het ziekenhuis te Heerlen is Zaterdag overleden de 26- jarige mijnwerker O., afkomstig uit Tsje- cho-Slowakiö en wonende te Brunssum, De man werd Vrijdag in Staatsmijn Hen drik door vallend gesteente zwaar getrof fen. Volgens rapport van 'den teljmui- den teruggekomen stoomtrawler is de ma troos L. uit Middelharnis tijdens zwaar stormweer op de Noordzee over boord geraakt en verdronken. De 6-)arige v. M. te Hilversum stak Zondagmiddag plotseling de Emmastraat aldaar over en werd toen door een passeerende auto gegrepen en op slag gedood. Zondag avond is op den rijksweg nabij den Ap- pelschen Dijk de 27-jarige van der Water aangereden door ,-een auto van Middel burg naar Amsterdam onderweg, Van der Water, die tegen den muur van eon huis gevlucht was, werd hot heen boven do knie afgereden. Do chauffeur word door de marechaussee in hechtenis genomen en v. d. Water naar hot ziekenhuis ver voerd. In een jutefabriek (te Rijssen kwam een arbeider, da 24-jarige L.„ met

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2