een kapitalen Boereninspan doo kapitalen Boereninspan Dit is 14 PAARDEN, Een Hofsteedje INSPAN. 30 stuks HOORNVEE, VERPACHTING Qroote Afbraakveiling. D. ALEWIJNSE ZONEN - Middelburg. De MfrUKMMMS EKSTER00GEK THANS GENEZEN WOUDEN Openbare Verkooplng Si' 4k Woensdag 22 Februari 1928, publiek verkoopen BERTELS'LIJNZAADKOEKJESMET SUIKER BERTELS' KUNSTKORRELS volledig voeder op Woensdag 15 Februari 1928 2 wagons prachtige Afbraak, ELF PAARDEN Een Woonhuis, Schuur, Erf en Tuin, diens Vrachtrljderslnspan, 31 stuks HOORNVEE, Abonnementen en Advertenties voor De Zeeuw worden aan genomen door de verschil lende Kantoorhouders der Pos° terljen. Zaterdag 25 Februari 1928, verkoopen Vordrlngt ENKEL door KWALITEIT duur dere en goedkoopore soorten. Pakken? van 6 Kilo f 1.20 per pak Baaitjea 28 - 8.28 baal Baaltjes 80 9.80 G£TSIT" verkoopjen een perceel Weiland, een perceel Bouwland, openbaar te verkoopen: a. op Woensdag 15 Februari 1928, I. Het Koffiehuis Bouwterrein en Water, gelegen te Vlake, nabij perceel I, tezamen groot 3.38,00 H.A, of 8 Gemeten 184 Roeden. ui. De stalen Palingmotorboot, b. op Donderdag 16 Februari 1928, open, toning. kaembe* slissende Hy roep 'n tret lie aan. set Na avond- voor dat fie moet «somber ulle die wat daar De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags 9 uur te 's-Gra- venpolder in den Korenpolder, ten verzoeke van den heer A. VAN DUKE op de door hem bewoonde hofstede a contant bestaande uit: (9 werkpaarden en 5 jonge paar den) als: 1. Calina, bruin merriepaard, oud 10 j., veulendragend, stamboek A 12038, 2 maal bekroond, vader Chanteoler B 122, moeder Lotte. 2. Roza, bruin merriepaard, oud 4 j., stamboek B 12573, vader In- gersol de Laboureur B 870, moeder Caline A 12038. 3. Ercola, vos merriepaard, oud 7 j., veulendragend, stamboek A 14071, vader Mon Rève de Roeulx B 28. 4. Successeuss, vos bles merrie paard, oud 6 j., veulendragend, stamboek B 9675, vader Mon Rève do Roeulx B 28, moeder Dea de Dender B 1661. 5. Lady, bruin merriepaard, oud 12 j., veulendragend, stamboek B 3776, vader Ghantecier B 122, moe der Ida d'Outre. 6. Lona, bruin bles merriepaard, oud 4 j., stamboek B 12574, 2 maal bekroond, vader Ferdinand van Dinteloord B 971, moeder Lady B 522. 7. Flora de Woensdrecht, bruin merriepaard, oud 13 j., veulendra gend, stamboek A 12593. 8. Brunette, bruin merriepaard, oud 5 j., veulendragend, veulenboek 33862, 3 maal bekroond, vader Mon Rève de Roeulx B 28, moeder Flora de Woensdrecht A 12593. 9. Hermine, bruin merriepaard, oud 3 j., veulenboek 44926, 2 maai bekroond, vader Successeur B 802, moeder Lady B 3776. 10. Fleurette de Successeur, bruin bles merriepaard, oud 2 j., veulenboek 49318, 2 maal bekroond, vader Successeur B 802, moeder Calina A 12038. 11. Cato, vos merriepaard, oud 2 jaar. 12. Cula, bruin merriepaard, oud 1 j., veulenboek 52701, 1 maal be kroond, vader Successeur B 802, moeder Brunette, veulenboek 33862. 13. Göön, vos hengstpaard, oud 1 j., veulenboek 52700, vader Suc cesseur B 802, moeder Successeuse B 9675. 14. Palmyra, bruin bles merrie paard, oud 1 j. De voulendragende paarden zijn alle drachtig van den alom hoog be kroonden stamvader „Castor". Successeur stond eerste als va- derpaard te Brussel, terwijl Mon Rève de Roeulx Kampioen van Ne derland was. als: 1 melkikoe, 27 tweejarige vaar zen, 1 tweejarige os, 1 kalf en 8 loopvarkens. Belgische buggy, dogcart, 4 men- wagens, 2 kipkarren, 2 rolwagens, 2 slepers, 15 ploegen in soort, 11 eggen in soort, 2 ijzeren rolblokken, dubbele ringwals, 3 sleepborden, zaaimachine (Rud-Sack) met ka.r- weibak, Deering tnaaimachine met toebehooren, tweewielige wiedma- chine met toebehooren, hooitedder, booihark, nieuwe aardappelsorteer der, aardappelrooier, molbord, dorschmachine (Deutsch Werke) nieuw, Deutz motor op wagen 10 P.K., moesmolen (Vleescbbouwer), snijmolen, veebascule, arreslee, zak- opbeffer, watertanks, waterbak, voerbak (voor weide), 2 bascules, maten en gewichten, 3 slijpsteenen, 2 bandwiedmachines, ziftemolen, wanmolen, zeeften in soort, drijfas met 8 poulies, 2 meelkisten, 2 aard- appelstoomers, schijven, zwingen, sleepketting, stalkettingen, ruiters, telhouten, boonstokken, vorken, griepen, schoppen, mandenwerk, wannen, sonde, uienren, kuiken- rennen, booigraver, geeselsteen niet paard, reepen, pleien, touwwerk, balken, biels, zakken, houten- en ijzeren bekken, draad en afraste ring, palen en brandhout. Harnasaement, w.o. rijzadel, kleppertuigen, monstertuigen en ar- retuigen; voorts: een tussöben'beweging grondboor en boogzaag. 40000 K.G. voerbieten, hooi en stroo. Melkgereedschappen, tobben, va ten en schragen. En ten slotte: Eenlg huisraad, als kachels, spie gels, stoelen, lampen, naaimachine, waschmachine, enz, enz. EN VOOR AFBRAAK: een hou ten schuur, waarin wagenhuis en paardenstal en steenen motorhok en een houten wagenhuis met gegalva niseerde bedekking. Geen stalling, geen muziek; wel plaata voor listeen, Voederproeven, Of£U.;eel en m praktijk toonen aan, dat de. grootste Melk-, Vleesch-, Spek- en Eierproductie, en de hoogste winst verkregen is, met onze producten van 1ste kwaliteit grondstoffen: met gemiddeld 5 pet, vocht minder dan ifa andere lijnkoeken. BERTELS* VITAM1NENMEEL VOOR VARKENS Billijker en 50 pet. verteerbaar dierlijk zuiver eiwit méér, dan in vischmeel en in diermeel: het bevat bovendien Levertraan en Gist. voor Kippen en Eenden, eenvoudiger en billijker voe deren, en meer en grooter eieren van hoogfljnen smaak. CAPACITEIT PER WEEK 1 MILLIOEN KILO LIJNZAAD 600.000 KILO KUNSTKORRELS Levering onder A.K.V. Alleen het loodje „Bertels" a.d. zakken geeft waarborg DE WILDE HEIJBOER, Deurw. te Goes, zullen ten verzoeke van den heer H00RNICK verkoopen i a, des voormiddags om 10 uur, aan het Station Driewegen en b, des na middags om 1 uur aan het Station 's Gravenpolder, op elk Station afkomstig van de groote doorbraak te 'sGravebhage, als: 50Broeiramen, 100 Deuren, w.o. met kozijn, Dak-, Vloer-, Zolder- en Schotdeelen, w.o. 2 en 1V, dm. dik, geschikt voor dorsch- vloer en zolder; voorts Balken tot 7 m. lang, Platen. Gordings, Ribben, Latten, Tengels, Rekken, mooie Kastboorden, enz. enz. P.S. Wegens de groote onkosten, worden alleen op enkele plaatsen ver- koopingen gehouden, maar dan zeer groote, kom dus zooveel mogelijk uit den omtrek. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te verkoopen, Donderdag IQ Februari 1928, des avonds 8 uur, in „Mercurius", aan de Koepoortstraat te Middelburg Een Huls en Erf, aan de Hee renstraat te Middelburg, gemerkt H 127, groot 72 Centiaren. Ontruimd te aanvaarden 15 Maart 1928 of zooveel eerder mogelijk. Een Hula en Erf met Tuin, aan de Veerschesingel te Middelburg, gemerkt S 25, groot 139 Centiarén. Bij de week verhuurd voor f 2.25. Een Winkelhuls en Erf, aan de Vlissingschestraat te Middelburg, gemerkt K 41, groot 76 Centiaren. Ontruimd te aanvaarden 1 Mei 1928 zonder inmiddels huur te genieten, Breeder bij biljetten omschreven. Bezichtiging daags vóór en op den verkoopdag van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, op vertoon van een bewijs van toegang met verdere inlichting verkrijgbaar ten kantore van den Notaris, Notaris J. C. KRAM te Kapalle is voornemens, ten verzoeke van de Erven Mej. do Wed. J. Mol, op de hofstede „Dijkwel" te Kapelle publiek te verkoopen: A. op Woensdag 29 Februari 1928, des voormiddags 93$ uur: bestaande uit 1. Rato, vos merriepaard, oud 6 jaar, veulendragend. Stamboek A 4373. 2. Jansje, vos-bles merriepaard, oud 6 jaar; veulendragend. Stam boek B 9667. 3. Fleur de Printemps, lier merrie paard, oud 6 jaar, veulendragend. Stamboek B 9666. 4. Mina, lier merriepaard, oud 14 jaar, veulendragend. Stamboek A 5. AViatrice, «wart lier mooifeop merriepaard, oud 7 jaar, veulenboek De Notaris F. VAN CLEEF te Heinkenszand, zal op Donderdag 23 Februari 1928, ten verzoeke van de Erven van de Wed. JACs. VAN DE GUCHTE, In het openbaar verkoopen A. Des voormiddags om 11 uur, in de herberg bij M. Geus, aldaar beplant met Vruchtboomen te Hein- ker.szand, aan den Böerendijk, groot 6 A. 25 c.A. Te aanvaarden bij de betaling vóór of dp 16 Maart a. s. B. Des namiddags om 1 uur, aan ge meld pand om contant geld Kabinet, Tafels, Stoelen, Bedden met toebehooren, Klokken, Keuken kachel, Buiskachel, Vloerkleedett, Glas- en Aardewerk, Spekkuipen. Voorts:- Geeselsteen met paard, Windmolen. Graanzeeften, Kruiwa gen, Kanthooi, Arbeidersgereedschap, Kippen, enz. Notaris J. C. KRAM te Kapelle, is voornemens op Woenedag 7 Maart 1928, nam. L uur, ten verzoeke sn ten huize van dhr. FÜ0RT DüMINICUS Janszoon, aan de Oranjeboomstraat te Wemel- dinge, om contant geld publiek te verkoopen: bestaande uit: bruinlier Merriepaard, 11 jaar, Kalfkoe, 2 Loopvarkens, Vrachtkar met patentas (als nieuw) draagvermogen 1700 K.G., Balans- ploeg, Sleepbord, nieuwe Drielings- egge, kleine Egge, Snijmolen, Pee molen, Harnassement, waarschijnlijk 2500 K.G. Beestenpeeën, verplaats baar Wagenhuis enz. enz. Bezichtiging op den dag van verkoop. 6. Emma, vos-bles mesriepa&rd, oud 17 jaar. Stamboek A 5895. 7.' Ka, vos-bles merriepaard, oud 3 jaar, veulenboek 43477. 8. Dora, vos-bles merriepaard, oud 2 jaar, veulenboek 48848. '9. Netje, vos-bles merriepaard, oud 2 jaar, veulenboek 49938. 10. Liere, ruin, oud 2 jaar. 11. Liere, ruin, oud 2 jaar. als: 1 melkkoe, 1 kalfkoe, 2 vette vare koeien, 15 twee- tot 2 3$-jarige vaarzen, 1 twee-jarige os, 4 één jarige vaarzen, 2 halfjarige vaarzen, 2 aanhoudkalveren, 2 anderhalf- jarige stieren, 1 halfjarige stier. 23 Varkens, als: 1 drachtige zeug, 2 vette zeugen, 10 loopvarkens en 10 tien-weeksche biggen. 40 Kippen en Hanen. Tentwagen, 3 menwagens, 1 veer- wagen, 1 driewielskar, 1 rolwagen, 1 veewagen, ploegen en eggen in soort, waaronder zig-zag- en Iket- tjngeggen, 2 houten rolblokken, 2 sleepborden, zaaimachine (Smyth's Non Pareil), maaimaohine (Albion), tweewielige wiedmachine met toebe hooren, hooihark, cultivator, aard- appelsorteerder, aardappelrooier, hekeldorsohmachine, 2 moesmolens (Vleeschouwer), snijmolen, rosmo len, bascule, gewichten en maten, zakkenkeffer, 2 koebakken, slijp steen, handwiedmachines, 2 wanmo lens, waaronder 1 Baker's, mest planken, pongerhoomen, klaverrui- ters, zeeften in soort, zaaddorach- zeil, zakken, meellkisten, melkontroo- mer (Meys), melkbakschijven, ket tingen, voorscharen, vorken, schop pen, reepen, pleien, palen en brand hout, Harnassement, w.o. een luxe En- gelsch één-paardstuig. Weihoöi en voederbieten, melk gereedschappen en wat verder zal worden aangeboden. Geen stalling. Geen muziek. Wel bergplaats voor fietsen. B. op Donderdag 1 Maart 1928, des namiddags om 1 uur: HUISRAAD, als: eiken kabinet, mah.bouten bureau, mah.houten en andere tafels, stoelen en kasten, kachels, lampen, ledikant, bedden met toebehooren, vloerbedekking, keukengerei, glas- en aardewerk, klokken, spiegels, enz. enz. Kijkdag 1 Maart v.m. 1011. De Notaris J. K. C. MATTHIJS te Kortgene is voornemens voorden Heer H. E. VAN DER M0ERE te Noordwelle op des nam. 4 uur, in het café „Nimrod" te Kamperland in het openbaar te bestaande uit WOONHUIS. SCHUUR, STAL, VARKENSHOK, KIPPENHOK en BOUWLAND te Kamperland in den Heer-Janszpolder, gróót 3.27.20 H.A. o£ 7 gem 278 roeden. Te veilen in 5 perceelen en ge combineerd. Te aanvaarden vrij van huur: de schuur 1 Mei 1928. en het overige bij de betaling, uiterlijk 25 Maart 1928. Voor bezichtiging der gebouwen sleutel verkrijgbaar bij den Heer Th. de Kam. NotlHën verkrijgbaar la gemeld café en bij den notaris, bij wien tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. Voor reolame verpakken wij in elk 5, 25 en 50 kilo baaltje een praktlaoh oadsau. Franco geleverd, waar niet vertegenwoordigd te bestellen aan volgens tandartsen de aangewezen manier om blinkende tanden te krijgen. \e moderne wetenschap leert ons thans hoe beslagen tan den weder wit gemaakt kunnen worden en hoe het tandvleesch de gezonde bloedkorale kleur wet er teruggegeven kan worden. Er is thans een nieuwe methode die door vooraanstaande tand artsen ten zeerste wordt aanbe volen. Met deze nieuwe methode, geheel verschillend van samen stelling, werking en resultaten, wordt datgene bereikt, waarin de ouderwetsche tandpasta's steeds gefaald hebben, nl. de bestrijding en verwijdering van den gevaarlijken tandaanslag, die Uw tanden bedekt Strijkt eens met Uw tong langs Uw tanden. GIJ zult dien tand aanslag voelen. Onder dezen bevinden zich de fraaie witte tanden, die gi) anderen benijdt. Wanhèer gi) dezen tandaanslag bestrijdt zullen Uw tanden spoe dig weder blinkend wit worden. Vraagt Pepsodent aan Uw drogist. De resultaten zullen U verbazen. De vijand van tanden en van tandvleesch. Tandaanslag Is een groote vijand der tanden, en ls tevens de hoofdoorzaak van de meeste tandkwalen, hetgeen door tand heelkundige autoriteiten wordt bewezen. Hij hecht zich aan de tanden vast, werkt zich er tus schen en blijft daar vastsltten Bacteriën vermenigvuldigen lie er bij millioenen in, Tezam met tandsteen zijn zij de hoof oorzaak van Pyorrhea. Hat is onmogelijk om fraaie wU of gezonde tanden te hebbe wanneer gi) dien tandaemski niet bestrijdt, Koopt nog hide Pepsodent, Gij kunt onmo gelijk dezelfde resultaten van buderwêtschê tandpasta's ver wachten. Begint nog heden lib tanden té verfraaien. GEDEP. De nieuwe kwaliteit Tandpasta wordt door tandheelkundigen over de geheele wereld aanbevolen en ls verkrijg baar bij alle apoth. en drogisten in groote en kleine tuben van i 1.25 en f 0.75. 2404 Verdrijft alle pijn in 3 seconden De wetenschap beeft thans een nieuwe methode gevonden om likdoorns en eksteroogen te verwijderen. Gif behoeft niet meer te snijden. Dit werkt slechts tijdelijk en la gevaarlijk. Gij stipt de pijnlijke likdoorn met dexe bui tengewone vloeistof aan. De pijn houdt na 3 seconden op. Daarna kunt gij weder onmiddellijk goed passende schoenen dragen, wandelen, dansen, «onder de minste last te ondervinden. Spoedig daarna verschrompelt de likdoorn en verdwijnt. Gij kunt hem ale een dood velletje met de vingers verwijderen. Het geeft Eoede resultaten Bij alle Ukdooi-c.1 of eelt- nobbels, onverschillig of «M hard of oachL nieuw of oud tijn» Vraagt Uw drogist om Gats-lt. Wi} garandeeren goede resultaten. Imp. N.V. v/h HBNRI SANDERS Keizersgracht 32 Amsterdam 38 Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op Donderdag 16 Februari 1928, 's middags 12 uur, aan de schuur en ten verzoeke van dhr. A. KOEMAN te Oud-Sabbinge, gem. Wolphaartsdijk, Vosliet Merriepaard, 9 jaar, Melk koe, 2 Loopvarkens, 7 Kippen, 2 Drielingsboerenwagens,Rudsack Zaal machine (ook geschikt om vlas te Zaaien), Wiedmachine met toebeh., Handwiedmachine, 2 Rolslepers, Sleepbord, ijz. Sleepbord, Sacksploeg, Deereploeg, Balansploeg, Eggen In soort (6, 5 en 4 balks), Snijmolen. Krui wagen, 3 Voorladders, enkele en dubbele Zwingen, 3 Paardszwing, Graanzeeften, Griepen, Vorken, nieu we Bascule, Klaverrulters, Draadpalen, Vlechtwerk, IJzerdraad, Zakken, Har nassement. Voorts: Tarwe- en Erwtenstroo, Kanthooi, Voederbieten, een verplaats baar Varkenshok, Ajuinren, Pannen, Afbraak enz. enz. Verkooper verleent ciedlet tot 1 September 1928. Kerkvoogden dtr NED HERV. GEMEENTE van Wemeldinge, zul len op Woensdag 15 Februari a.a., des namiddags 2 uur, in de gemeente- herberg te 's-Gravenpoldar trachten te verpachten: gelegen in 's-Heer Abtskerke, Sectie G No.'s 67 en 68, groot 3.5870 H.A, en gelegen in 's-Gravenpolder, Sectie A No. 407, groot 1.0940 H.A. Inlichtingen te bekomen bij dhr. JAC. DE ZEEUW, Pres. Kerkvoogd. Notaris VERBIST te Goes, ls voornemens ten verzoeke van de erven van den heer G. LUUK te Vlaks, gemeente Schore, in het des namiddags 1.30 uur in na te noemen perceel: te Vlaka, met Schuur, bijgebouwen en Erf, zeer gunstig gelegen nabij het station Vlake, kadaster gemeente Schore, sectie D no. 1550, groot 28.90 Are. Er bestaat mogelijkheid dat de nieuwe eigenaar de vergunning kan behouden. II. Divers» peroeelen Bouw- on Weiland, genaamd „Catharina" groot 15 Ms. met 20 P,K. Kromhoutmotor, in zeer goeden staat. Aanvaarding, vrij van huur bij de betaling uiterlijk 20 Maart a.s. Met toestemming van eigenaren kan in pacht volgen 1,20.00 H.A. of 3 Gemet 17 Roeden bouw- en welland. des voormiddags 10 uur, om contant de Hengst Frans, oud 10 jaar, stamboek B no. 716, (vader Calino B 144, moeder Flora B 918) voor 3 jaar goedgekeurd; de Hengst Robert, oud i jaar, stamboek B no. 1300, (vaderJoubert B 767, moeder Ma Belle B 6734) goedgekeurd de Hengst Arlsto, oud 2Jaar, veulenboek no. 47952, (vader Frans B no. 716, moeder Ultra B no. 2710); de Merrie (vos) Kntsra, oud 14 jaar, stamboek B no, 2297 (vader Ckristophe de Bothey B 298, motder Gravinnc A 2965). Voortseen Koe (drachtig), een Kalf, Kippen, Wagen, Rijtuig, Harnassement en Hengstentulg, Wiedmachine, Ploe gen, Rolsleper, Eggen, Cultivator, Sleepbord, Zeis, Moesmölen, Snij molen, Erwten, Tarwe, Doppen» Paardeboonen, Pulp, Mangels, Zak ken, Griepen en Vorken, Wasch machine en Tobben, Trappen, Slijp steen, Mest, Hooi, Stroo, en een partij Brandhout. Koffiehuisinventaris, als: Bil jart, Tafels. Stoelen, Lampen, Gra- maphoon, Barometer, Glas- en Aar dewerk. Meubilaire Goederen, Ledi kanten, Bedden, Dekens, Mangel, Canapé, Brandkast, Antieke Laden- kast (Mahonie), Klokken, Tuinmeu bels en hetgeen verder zal worden aangeboden. Met den verkoop der Paarden zal om één uur worden begonnen. Breeder omschreven bij notitiën, verkrijgbaar ten kantore van voor noemden Notaris. De Notaris VAN CLEEF te Hein kenszand, zal op Maandag 20 Februari 1928, des namiddags 2 uur, in het Café van den heerMeulpolder te Kloetinge, ten verzoeke van de erven van den heer C. MALLEKOOTE, in het openbaar verkoopen, In de gemeente Kloetinge: Perc. 1. Weiland aan den straat weg naar Kapelle, groot 84 A. 60 c.A. Perc. 2. Bouwland en Wage- ling aldaar, groot 1 H.A. 6 A. Perc. 3. Bouwland aldaar, groot 1 H.A, 2 A. Perc. 4. Bouwland «n Wege- llng aan het Moerweegje, jroot 97 A, Vrij van pacht te aanvaarden bij de betaling der koopsom vóór of op 20 Maart a.s. I' i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 7