B FORMAMINT J] Staten-Generaal. Uit de Provincie. »(>e$ Dr. H. W HAEMC Bloedvonmenc 3.60 p.Fi fles Kerknieuws. Ond Gemeng [Ki L Jo - i aan werken, die bij wijze van werkver schaffing worden uitgevoerd, onder de wet vallen. De Scheldekwosfie. De Brusselsohe correspondent van de „Maasb." meldt: De heer Hervy Cousin, voorzitter van de Ligrne Maritime Beige, heeft te Brussel an dermaal zijn licht doen schijnen over „de Scheldekwestie". Onder de personen, die deze voordracht bijwoonden, bevond zich volgens de „Na tion Beige", die hem voor deze gelegen heid een „personaliteit van de maritieme wereld" noemt, de Nederlandsche teeke naar Louis Ramaekers. De traditie van de Ligue vergt, dat men aan het adres van Nederland niet anders dan met opgeblazen toon spreke, wat dan ook gebeurde. De heer Hervy Cousin zei o.m., dat de Schelde voor Nederland niets en voor Bel gië alles beteekent. Holland houdt zich aan een letterlijke interpretatie van de tractaten van 1839 en het onderhoudt de Schelde alsof zij een ri vier voor kleine zeeschepen is. België moet de betonning en de baggerwerken duur be talen. De kwestie der oorlogsvaartuigen is eveneens betreurenswaardig, tengevolge van gebrek aan nationale fierheid bij de Belgen. Toen in Maart 1919 te Versailles een conventie werd voorgesteld, om de letter lijke interpretatie der verdragen van 1839 af te schaffen, wreekte Holland zich voor deze diplomatieke nederlaag door voor stellen te doen aanvaarden, die geen over dracht van territoriale souvereiniteit, noch het scheppen van nieuwe servituten met zich brachten. De Schelde is bedreigd. Over honderd jaar zal zij verzand zijn en niet meer door groote schepen bevaar baar. Antwerpen zal dan een doode stad worden, zooals Brugge er een geworden is na de verzanding van het Zwin. Het Hollandsch-Belgisch verdrag is maar een pleister op een houten been. In België moet, zoo luidde 'het besluit van spreker, de opinie der massa op groote echaal bewerkt worden, opdat de regeering vastberaden en met luider stem tot Neder land zou 'kunnen sprekenl Onikooperij van kiezers. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Kleerekoper in verband met een uitlating Yan den officier van justitie bij de Arnhemsche rechtbank omtrent om- kooperij van kiezers, antwoordde de mi nister van Justitie, dat uit een onderzoek, dat hij naar aanleiding van eenige cou rantenverslagen reeds had ingeleid, hem is gebleken, dat de vertegenwoordiger van het M. op de bedoelde terechtzitting, ter motiveering, dat do onderwerpelijke straf zaak van oogenschijnlijk geringe beteeke- nis voor den rechter was gebracht, beeft gesteld, dat, naar zijn overtuiging, in den tegenwoordigen tijd, nu er onder de kie zers zoowel als onder de gekozenon per sonen voorkomen uit de laagste klassen der samenleving, omkooperijen tegen goe deren van uiterst geringe waarde veelvul dig voorkomen. Daarom was het wensche- lijk geacht, door het instellen van een ver volging het bestaan van art. 126 van het Wetboek van Strafrecht aan het publiek nog eens in te scherpen. De minister beschikt niet over gegevens, die hem in staat stellen de uitspraak van den ambtenaar die overigens niet uit drukkelijk een vergelijking met het verle den heeft gemaakt met volstrekte ze kerheid, te beoordeelen. Met zijn indruk komt zij, dit wil hij wel zeggen, niet over een. Intusschen kan hij evenmin voor zijn rekening nemen de stelling, dat in vroe gere jaren bij verkiezingen het misbruik van omkooperiien vrijwel regel was. De minister zal niet behce en te zeggen, dat een correlatie tusschen maatschappe lijk en zedelijk peil door hem niet wordt erkend. Het zedelijke is naar zijn overtui ging een zelfstandige grootheid, die niet door het maatschappelijke wordt bepaald. In zooverre in de uitspraak van den amb tenaar van het 0. M. tot uitdrukking is gebracht, dat mindere welvaart zonder meer beteekent hoogere vatbaarheid voor omkooping, wordt zij dan ook door den minister gewraakt. Hij heeft niet nagela ten den ambtenaar van het 0. M. te doen kennen, dat de bedoelde passus in zijn requisitoir beter achterwege ware geble ven. Het Tweede Kamerlid Leenstra. De toestand van het Tweede Kamerlid Leenstra is zoodanig verbeterd, dat hij hot ziekenhuis te Groningen, waar hij ter ob servatie was opgenomen, heeft kunnen verlaten. Uitsluiting in het kleeding- b e d r ij f De Bond van Kloedermakerspatroons heeft hesloten, de georganiseerde werkne mers, in dienst van maatpatroons, met in gang van 18 Februari den dienst op te zeggen, zulks als gevolg van de mislukking der gevoerde onderhandelingen inzake de arbeidsvoorwaarden. Men herinnert zich, dat de eischen der werknemers in hoofd zaak neerkwamen op 5 ets. per uur ioons - verhooging, voorts voor dc thuiswerkers een vacantieregoling ou 10 pet. vergooding van hun bodrijfsonkoston. Besmettelijke ziekten. „St.-Grt." no. 28 bevat oen opgaaf van het aantal aangegeven gevallen van be smettelijke ziokton van.29 Jan. tot en mot 4 Fobr. In dat tijdperk werd afgeleverd door de entatofinrichtingem to Amsterdam, Rotter dam en Groningen koepokstof voor resp. 1212, 439 en 114 personen. In die periode zijn geen gevallen van Encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gekomen. De Gouverneur van Suriname Naar Aneta seint uit Batavia is de nieuwbenoemde Gouverneur van Surina me, de oud-Directeur van Landbouw, dr A. A. L. Rutgers, onder zeer groote be langstelling met het s.s. „Juliana" naar Nederland vertrokken. Doetinchems gasdirecteur. De raadscommissie van onderzoek naar eventueele corruptie bij de gemeentebedrij ven te Doetinchem beeft een spoedeischen- de raadsvergadering aangevraagd met als eenig agendapunt: Onmiddellijk ontslag van den directeur der gasfabriek wegens herhaaldelijke dienstweigering tegenover B. en W. en de commissie. i Mr J. E. W. Duys hersteld. Het Tweede Kamerlid mr J. E. W. Duys, is thans hersteld van zijn ernstige ziekte. Hij mag zich weer naar buiten be geven. Hoewel hij zich met zijn werkzaam heden nog in acht moet nemen, zal hij de Indonesische studenten, wier zaak ver moedelijk in Maart a.s. voor de Haagsche Rechtbank komt, verdedigen. Ook de zit tingen der Tweede Kamer zal hij weer bijwonen. Dreigend conflict bij de Zuider zeewerken. Bij het weer te werk stellen van rijks werkers bij de Zuiderzeewerken -kregen deze van den uitvoerder te Medemblik de mededeeling, dat een andere loonre geling zou worden toegepast. Het grond1- loom h f 28-50 plus fO.10 plremie per meter afgeleverd werk werd' gewijzigd in f0.30 per meter en een voorschot hierop van f25 per week. Deze nieuwe regelfng beteekendè, naaf men meende, gezien ue wijze van wer ken aldaar en de ondervinding, opgedaan in 1927 met hot afgeleverde werk, een loonsverlaging van f7 tot f 10 por week. In vergaderingen van den Centralen Bond van transportarbeiders werd deze kwestie drie weken geledien behandeld. Een hierop verzonden brief aan de direc tie van de M. ,U Z. met het verzoek om wederinvoering van 'de oude rege ling, en in het vooruitzicht stellend', dat anders moeilijkheden stonden te wachten, had geen gevolg. De directie beriep»zich op een andere regeling, n.l. die te Har- lingen bestaat. Misschien zou door deze invoering geen schade ontstaan. Dit antwoord kwam ter sprake in oen vergadering van alle betrokken rijkswer kers te Medemblik op 7 dezer. Met alge meens stemmen werd besloten, oen brief aan de directie van de M. U- te richten, eischend, dat de oude regeling binnen een week werd ingevoerd. Gebeurde dat niet, dan zou een staking onvermijdelijk zijn. EERSTE KAMER. Verschillende ontwerpen. De Eerste Kamer heeft zich gisteren be zig gehouden met bet wetsontwerp dat door middel van een memoriepost een wettelijken grondslag geeft aan de veel besproken regeling mot de Nederlandsche Bank inzake sleunverieening aan de Rot- terdamsche Bankvereenigiag in de jaren 1924 en '25. Er werd met name van Soc.-Dem. zijde wel eenig bezwaar geopperd, maar alge meen. moest toch worden toegegeven, dat door de genomen maatregelen aan het eco nomisch leven een belangrijke dienst is bewezen, terwijl de risico van het Rijk zeer gering blijkt te zijn. Het ontwerp werd dan ook z. h. stem ming aangenomen. Eenzelfde lot wedervoer het voorstel be treffende de overeenkomsten met de Ne derlandsche Koloniale Petroleum-Maat- schappij, die dit voordeel heeft, dat de staat een behoorlijk aandeel in de winst krijgt, maar geen risico draagt. De Soc. Dem. die .voorstanders zijn van staatsexploitatie, verzochten .aiantee- kening dat zij tegen het ontwerp waren. Ook bij een volgend voorstel betreffende de uitbreiding van de werkingsfeer der Nederl. Indische Aardolie-maatschappij, toonden zij hun voorliefde voor staats exploitatie, wat op zoo breedvoerige wijze door den heer Mondeis werd uiteengezet, dat men in de behandeling bleef steken. De voorzitter deelde mode, dat de Mi nister morgen pas om 12 uur aanwezig kon zijn. Daarom zal om 11 uur begonnen worden met het wetsontwerp betreffende de Vaccinatie. Om 12 uur zal dan worden voortgegaan met de thans behandelde ont werpen. De vergadering werd, daarna verdajagd tot Donderdag 11 uur. Grepen uit de Armenzorgstatistiek 1925. Aan een overzicht in „Het Vaderland" is 'het volgende ontleend: Nederland heeft aan armenzorg in de jaren 1924 on 1925 telkens ruim f 95 mil lioen besteed of wol per hoofd dor bevol king in 1924 f7.59 on in 1925 f7.49. In deze buitengewoon belangrijke bedragen zit geen cent steun aan arbeiders, die eeni- gen tijd werkloos waren. En toch is or duidelijk aanwijsbaar verband tusschen werkloosheid on armlastigheid. Aan gold on levensbehoeften is aan on dersteunden in 1925 f 22,6 millioen uitge keerd. Het aantal hoofden van gezinnen dat min of meer regelmatig onderstand genoot bedroeg 117.873, waarvan 76.005 mannen en 41868 vrouwen. Langer dan 3 maanden genoten onderstand 48.000 mannen en 34.941 vrouwen, te zamen ruim 70 pet. van het totaal aantal ondersteunden. In 1925 deden zich 48.870 „nieuwe" steungevallen voor. Onder „nieuwe geval len" worden verstaan die gevallen, waar bij in den loop van het verslagjaar tot bet verkenen van onderstand werd besloten. Geven die „nieuwe" gevallen aanleiding tot min of meer geregelde ondersteuning, dan wordt uitvoerig geïnformeerd naar de redenen van het verzoek om onderstand en een en ander vastgelegd. Het overzicht van de aanleiding tot ondersteuning doet dui delijk zien het verband tusschen werkloos heid en armlastigheid. Bij de mannen is in totaal in méér dan 60 pet. der nieuwe steungevallen werkloos heid oorzaak en in meer dan 20 pet. ziekte. Voor de vrouwen is buiten de vermelde oorzaken een der aanleidingen tot arm lastigheid: het overlijden van het hoofd van het gezin of een der andere gezinsle den (in 1925 26,4 pet. der gevallen). In Nederland waren 626 mannelijke ge zinshoofden, die financieele ondersteu ning behoèfden, minderjarig!; in totaal 1341 mannen en 1149 vrouwen waren jon ger dan 21 jaar of wel ruim 1^5 pet. van het totaal ondersteunden. Nederland telde in de jaren 1923 tot en met 1925 17 19.000 verpleegde armlas tige krankzinnigen. De juiste cijfers zijn: 1923 16.732, 1924 17.319, 1925 18.000 personen. De verpleging van deze armlastige krankzinnigen kostte in 1923 f 12,4, 1924 f 12,2, 1925 f 12,0 millioen. Wegens een gebrek (niet gewone ouder domsgebreken) of om andere redenen van maatschappelijke ongeschiktheid zijn in verpleging genomen in 1925 3756 perso nen en in 1924 3785 personen. Te zamen met de verpleegde armlastige krankzinnigen vormden deze m'aatsohappe- lijk ongeschitkten in 1925 een massa van 21.756 personen, welk aantal ongeveer ge lijk is aan het inwonertal van Ylissingen en grooter dan 'het zielental van b.v. Mid delburg. Goes. De Antirevolutionaire Kiesver- eeniging hield gisteravond een goed he- zochte vergadering, waarin als spreker optrad de heer Mr J, W. Doodbloed, die enkele belangrijke vraagstukken uit de Gemeentepolitiek hier ter plaatse be handel do. Enkele vragen door verschillende leden gesteld, gaven den spreker aanleiding en kele punten nog nader te belichten. In do volgende vergadering hoopt de heer B. C, Sliggers te spreken over de geestelijke vrijheid. Heinkenszand. Gisterennamiddag kwam het onderwijzend personeel der O.L. school alhier tot de ontdekking, dat er boven het plafond iets brandde. Een,in gesteld onderzoek bracht aan het licht, dat een gat in den schoorsteen was ge brand en dat daardoor die vlam verbin ding met het plafond gekregen had, waar door ingeroepen hulp hard noodig was om het vuur te blusschen en erger te voorkomen. Terneuzen. Benoemd tot voorzitter van het Burg. Armbestuur de heer F. D-iele- man. Koudiekerke. Gisteravond vleide de Meisjesvereeniging ,,Het Mostaardzaadje" haar jaarvergadering, onder leiding van D« A. C. Heij. Uit het keurig .gestekte jaarverslag van de secretaresse, m©;. M. Francke bleek o.m., dat de vereen. 12 leden telt. dat door de vereen, vervaar digd zijn 69 kleedingstukben, dat ontvan gen was f 143.98V2, en uitgegeven f 115.99 saldo van f27.99. Opstellen werden .geleverd over Bijbel- sche geschiedenis, door E. Jacobse en W. de Buck. Toorts werden verschillende zangstukjes ten gehoore gebracht, met begeleidend orgelspel van mej. Cath. Brasser. Enkele voordrachten en een sa menspraak verhoogden de gezelligheid. In de pauze werden ververschingen rondge diend. N. en Sf. 'Jooslamh Dinsdag jJL hoeft alhier de plechtige „eerste steen'egging" van de Chr. school plaats gehad, onder tamelijk groote belangstelling. Aanwezig waren alle Bestuursleden en verscheidene leden der Vereeniging voor Chr. L. 0. en verdere belangstellenden, de aannemer en uitvoerder van het werk en de dagelijksche opzichter. Van den architect was bericht ingekomen, dat hij deor ongesteldheid verhinderd was aan wezig te zijn. Het eigenlijke werk der eerste stetemleg- ging/Werd verricht door den heer P. de Visser xSr. ajs oudste bestuurslid, waar bij deze een zeer toepasselijk kort woord sprak. Verder werd het woord gevoerd door het oudste lid .der vereenigmg, do heer Adr. do Visser. Daarna sprak do voorzitter dor Ver* eeniging, Ds B. ,T. van Gardianen, ïlorv. Predikant tor plaatse, die o.a. meedeelde, dat van den burgemeester bericht van verhindering was ontvangen, om gezond heidsredenen, en van de heoron Polder dijk en Wattél wethouders der Gemeente, wegens bijzondere werkzaamheden. De voorzitter noemde dozen dag een van zegen en dank en rijke belofte. De plechtige eerste steenlegging, ee-ne symbolische handeling, vooral waar het geldt de eerste steen van een gebouw voor Christelijk onderwjjs, herinnert aan den grooten, eenigen Hoeksteen, Jezus Christus, dragende het geheele gebouw Gods. Na alle aanwezigen te hebben dank gezegd voor hunne betoonde belangstel ling richt spreker zich tot den aannemer, den heer J. Th. van Doorn van Krabben- dijbe, en spreekt den wensch uit, dat on der Gods zegen de bouw dezer school kal mogen voltooid worden, zooals dfe is aangevangen en tot op dit oogenblik is voortgezet. Moge de goede verslandhouding nim mer verbroken worden. J) aar na sloot Ds van Garderen deze plechtigheid met het „Onze Vader". Een wèl-geslaagde fotografische opna me zal voor velen een blijvend aanden ken zijn aan deze aangename oogen- blikken. Bigrjekerke. Woensdag-avond vergaderde de a'ideeling van den Bijz. Vrijw. Land storm onder leiding van den Burgemees ter, dhr Siinon-se. Besloten werd aan het Gemeentebestuur eén dankbetuiging te richten voor de beschikbaar gestelde prij zen voor den laatst gehouden schietwed strijd. De heer P. G. Laernoes uit Vlissin- gen schetste daarna in korte trekken het doel en nut van den B. V. L. Hij wees op de treurige toestanden, die er zijn in de landen, waar het communisme hoogtij viert en telde daartegenover het rustige leven, dat wij nog mogen hebben, het welk wij, menscbelijkerwijs gesproken, mede hebben te danken aan het werk van den B. V. L. Verder wees hij op het 10-jarig bestaan van den B. V. L. en het plan, dat er bestaat om dit heuglijk feit op grootsche wijze 27 Sept. 1928 te 's Gravenh-age te vieren. De bedoeling is, dat alle afdeelingen zoo- mogelijk met vaandel naar Den Haag optrekken- Na nog nader enkele bijzonderheden over de reis, zooals onkosten, enz. te hebben be sproken, eindigde de spreker met allen op te wekken, aan de reis deel te nemen. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld, sloot de voorzitter de vergadering, waarna men nog eenigen tijd gezellig bij-een bleef, Oostka-peJIe. Woensdag vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle loden. Ope ning met gebed. De voorz. richt zich tot de leden met den gebruikolijken nifeuw- jaarswensch. Deze wordt door weth. Foppe beantwoord. Ingekomen is het jaarverslag van de comm. tot wering van schoolverzuim, van de comm. van toezicht op het L. O. en van de oudercommissie. Alle vocvr ken nisgeving aangenomen, Ingekomen is bericht van Ged. Staten dat geen steun verleend mag worden aan den cursus voor vervolgonderwijs in do hijz. school, omdat aan de openb. school geen vervolg onderwijs werd gege ven, Besloten werd om te voldoen aan het verzoek van hot bestuur der bijz, scho-ol om volgens art. 101 der L.O.wet een voorschot uit de gemeentekas te ontvan gen ten bedrage van f738. Een verzoek van hot bestuur dor landbonwvèreen. om voor een te houden boekhoudcursus ge durende een 5-tal avonden een der lo kalen der openb. school te mogen gebrui ken, werd ingewilligd. Ingekomen is een adres van den Minis ter van Arbeid, o-m steun te verleenen aan eventueele minvermogende emigran ten naar Canada;. Besloten werd te berich ten da.t de raad ,ïn principe genegen is om eventueel steun te verleenen, maar dat zij dan gaarne de bevoeg-lheid zou behouden om in elk geval zelf te oqr- deelen, of steun noodig is of niet. Ingekomen is een verzoek van de bei- wo-ners van eefi gedeelte van den Dom- bnrgschen weg, o-m op den hoek Domb. weg—Duinbeeksche weg een lantaarn te pla. 'tsen, aangezien het daar 's avonds zeer donker kan zijn, waardoor het al is voorgeko-men dat iemand is te water geraakt. -Ook staat daar een wachthuisje voor de autobus en wachten 00 de bus in het donker is zeer hinderlijk. Tevens verzoeken adressanten om er bij het be stuur van den Polder Walcheren op aan te dringen het daar liggende onooglijk driehoekig grasveldje met' kankers te be leggen. B- en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Weth. Po-pp-e zegt dat dit geval als een uitzondering moet worden be schouwd, -omdat anders wel eens meer dere dergelijke verzoeken zouden kun nen inkomen, wat dhr Brand doet opmer ken, dat ieder gelijlke rechten heeft. Hij voelt meer voor het particulier initiatief, hoewel hij er niet tegen is om dit verzoek in te willigen, omdat hier een geheel buurtschap ontstaan is, en dit punt dient als stopplaats voor 'de bus. Z.h.s. werd besloten dit verzoek in te willigen. Op voorstel van B. en W. werd besloten -om aan het hoofd van den Vleeschkeurings- dienst weder dit jaar een toelage 'te geven van f200 voor zijn auto. Pij de rondvraag vraagt dhr do Kam of het een algemeene bepaling is, dat er voor het vervoer van vleesch en spek om te laten rooken een vervoerbewijis noodig is. Do voorz. zegt, dat or voor het ver voer van moor dan 10 k.g. vleesch en spok tegelijk, oen vorvoorbo-wijs noodig is. I)o vraag blijft nog of gezouten vloosch en spok gerekend wordt als verduur zaamd, hetwelk is vrijgesteld. Hierover is men hot blijkbaar nog niet eens. Toch meent do voorz. dat. zoolang als deze ver ordening niet is ingolrolclcon er oon ver- voorbowijs voor niet-geikourd vloosch of spek noodig is. Dhr do Kam Vraagt nog of hot juist, is dat, nu onder de" kindoren do maze len heerscht, kinderen uit hetzelfde ge zin, volgens de Politieverordening, gauu- d© kcelonUmetteod© t©bl«tt$i* Voorkomt GRIEP en aneïctö besmettelijke 2iekten-> In alle Apoth. en Drog. k f Ip« Hesch. rende zes weken niet de school mogen bezoeken. De voorz. zegt, dat de kinderen de school niet mogen bezoeken voor zij- een verklaring van den geneesheer heb ben, zulks ter voorkoming van besmetting. Dhr Zwemer zou graag dit uit de Po litieverordening willen lichten, omreden de kinderen uit besmette gezinnen toch op de straat loopen, en het gevaar voor besmetting z.i. even groot is. De voorz. zegt, dat er door de verordening gepoogd wordt om 'besmetting tegen te gaan. Dhr Brand vraagt naar de werkver schaffing. Hij was van meening, dat nu er een bedrag voor- steun was uitgetrok ken, dan ook steun verleend moest war den. Het heeft spr. verwonderd dat er gedurende don sneeuwval enkele wegen schoon gemaakt waren en met dit pro ductieve werk werd opgeho-uden. Hij was van meening dat er toen wel degelijk werkloosheid was en dat op bovenge noemde manier de werkloozen die hier voor in aanmerking kwamen hadden te werk gesteld kunnen worden. Juist, met die feestdagen, als er eens iets extra's noodig is, was dit in vele gezinnen zeer te pas gekomen. Weth. Janse zegt, dat het niet no-odig was om meer sneeuw op te mimen, daar dit door particulieren reerls gedaan werd. Ook was hij van moening dat er nog wel meer werkloosheid kon komen, en dan zou het geld zeer te pas komen. Ook weth. Po-p-pe spreekt zioh in ge.lijken geest uit. Dhr Brand meent, dat toen wel degelijk werk verschaft had kunnen woorden, al was het dan. onproductief. Na nog eenige discussie sloot de voorz. de vergadering met dankgebed. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schiedam K. de Bel te Steen- wijk; te St. Annaland J. Dl. 'v. d. Hof te Wilnis. Geref. Kerken. Beroepen te Baarland W. Veidhuijsan, cand. te Rhoon. J, C. F1 i 0 h e. f De Waarheidsvriend vermeldt het afsterven van den heer J. G. Fliehe, sedert veslo jaren penningmeester van den Gereformeerden Bond (in de Ned. Herv. Kerk). Hij verstond uitnemend de kunst van bedelen, en bracht jaarlijks van vijf tot tien, duizend gulden bij elkaar. Emeritaat. Ds G. Boekenoogen, pre dikant bij de Geref. Kerk te St-Anna-Pa- rochie, hee't tegen 1 Augustus a.s. emeritaat aangevraagd. Ds Boekenoogen, opgeleid aan de Theol. Faculteit der Vrije Universiteit, zal D.V. met ingang van zijn emeritaat ruim 32 dienstjaren en den leeftijd van ruim 70 jaren hebben bereikt. Hij aanvaardde 1 April 1896 de ambtelijke bediening bij de Geref. Kerk van Rozenburg en 1 Nov. 1898 bij de Kerk van St. Anna Parochie. Bezwaarden te Bussum. Sinds 17 Juli van 't vorig jaar vergaderden de door de besluiten der Asser Synode bezwaarde leden der Geref. Kerk te Bussum iederen Zondag afzonderlijk in het gebouw aan den Parallelweg. In een gemeente-vergadering, de vorige week gehouden, werd met algemeene stemmen be sloten den Kerkeraad van Amsterdain-Zuid te verzoeken tot institueering eener zelfstan dige Kerk te mogen overgaan. Als gevolg daarvan zal in een a.s. Zater dag te houden gemeentevergadering het ver- kiezen van ambtsdragers plaats hebben. De kerk te Borculö; Op 3 Maart zal de herbouwde Ned. Herv. kerk te Bor- culo door de Horstel-oommissie worden over gedragen. Ds Bartels te Amersfoort, secre taris der vereeniging van Kerkvoogdijen, zal de kerk overnemen. Ds Van der Wal te Neede, consulent, zal daarna spreken. Op 4 Maart begint de dienst in de niouwo -kerk. Begrafenis Ds F. C. r. Dorp. Ondor enorme belangstelling had gistermiddag to Andijk do teraardebestelling plaats van hot stoffelijk overschot van Ds F, G. v, Dorp, Tn loven emeritus predikant van do Geref. Kork aldaar. Tevoren werd in do Geref. kerk een sa menkomst eohouden, In do -kerk voerde a.ll&on hot woord Ds D. Hoolc van Enkhuizen, Aan do geopende groeve voordon hot woord de heoron Ds D. Hook als oonsulent; ouder ling Jb. Vriend namens don korkeraadF. de Boer, hoofd dor Chr. school, namens de jeugdverenigingen; Da W. S-einen van Opperdoes, namens gemeester van Andij dezer plaats alsmed den kerkeraad der De oudste zoon heer F. C. v. Dorp hierna voor de beto Onderwijs de vragen van dhrn der Eerste Kamer, van het vak der Fr -ken, genoemd in art. wet 1920 antwoorddf en W., dat hij van der vakken van art. niet moet worden daarmede zou worde gend en vrij algen waarin alleen de lag Zoolang niet afdoeni op andere wijze dai voldaan kan worden onderwijs in het F zijn meening geen vak in art. 2 der De minister beantu fende vraag ontkenn Ongel ukk jarig kind te Rotte bus geraakt Het ki Gistermiddag h aanrijding plaats gei torrijwiel, bestuurd ton te Haarlem, duozitting van het va-der van C. De b< torrijwial geraakte stuur kwjjt, en reed De wegwerker der sche Tram, O, uit wagen .stond., krecj heer C. -en de duozj grond geworpen en men. Zij hebben be; senschudding. D-e d het St. Elisabeths overgebracht. V Spekholzerheida in eej zwerver van T. van man in het hospitaa bewustzijn te zijn geko is de 6-jarige v. H, geraakt. De jongen k hoofd- en was terston -kind van den .landbou been heoft een ketel zich heen gekregen bekomen. De toestand Bran dsticl ding van -een onder, van den brand in e de Groen van Prin sluis op Zaterdag 1 last van den comma anresteerd en ter be tien Officier van 3 Een s lecht gisteren kwam de uit Krabbendam, in zakken appelen te per beurtschipper vo-erd. De appelen la die in den Haringv groentenha-ndelaren, de 26-jarige B. die handelsgeest, doch contanten beschikten waar en besloten, wag-en, om haar in zonder betalen. Zij zochten den Ki en noo-dig-den hem u te gaan onderhandel* (Spoedig intiem, de 1 naarmate de glaasjes wisseld werden ,voo «enigen tijd de koop Het drietal liep vei ringvli-et, waai- de g appel-en op een kar De beurtschipper Rrahbedammeling mew de vïsch moest hebb «en machtig vertoom waardigheid van zij moei je d'r niet m-e haan, zijn 'tjouw ha; Den volgenden mc krijgen, hadden de k beloofd. De volgende mopgei lagen te geuren in eem betalen, ho maar. Toen werd de Rrabb voo-r_ .zijtn duiten, Hij politie, die de appeler zocht, do laatsten naa: doch vermoodeljjik wei kunnen doen, omdat dat ze eerlijk gek-oci wol betalen willen. Maar wie plukt vooi De appelen rijn on Waard. Do Cu lom bo zaak. Men zul zich li tfl'l do commissaris vim do hoor Blok, bij don <*a Discipline dor Orde Arnhem ocmigo -klachten Ren hot optrodon van M vocaat to Amhom, torza da uitlatingen voos dioa

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2