DE ZEEUW 1 I arbeider, Amerikaanse! (GEL, EN BINNENMOEDEI TWEEDE BLAD. Uit de Provincie. KRONKELENDE PADEN. NI VA TANDPASTA Gemengd Nieuws. 1 la DIENSTE ER DAG rsonen van geslacht, breien op matische machine J N A». en lichte retgeheele verschillig woont, de kennis ht. condities. DEDEREN IACHINES bij Inschrijving iorraad Friescha lardappelen, andigheden voor rijs te koop: ie Splegeltop, s, w. o. Subbas, en Viool. rwagentje en t voor de zaal, FEUILLETON. VOORKOMT TANÖBEDERF Gemeenteraad van Middelburg. MSTBRDAM biel Woonhuis mei igenhuis, Stel, v«r- 'I, Tuin, Boomgaard, Welland, te Vrouwe, ooskerke, groot 6.2S9j eigen gebruik bij den BRUIJN, door wie,: ngen worden verstrekt g der gebouwen 1 Mei overige dadelijk, der gebouwen eiken isdag en Woensdagen dagelijks, te leveren uiterlijk 16 1 ten kantore van No- l te Middelburg, al waai en ter image liggen, KOOP: en Roode Star, ge- jekeurd, bij de Firma Co., Hoeve „Bonte-1 na Parochie (Friesland), KOOP: hr. extra Kortstroo Iers 8, 8, 9, 9., :hokkers cijfers 10, ro Zetpoters, goed- L. M., bij )OM, Bijleveldpolder, Joosiand. tto „Orgel", Bureau Goes. KOOP: monster goedgekeurd M. met de cijfers 'I 8HIERE lamme. Jr., Grijp»' beschikbaar. Welsinger, Ritthem. worden opgeroepen kingen van ormd Diaconie Ver- Zierikzee. Indienst- >edig mogelijk, betrekking komt io gehuwd paar zonder orende tot de Ned. te, van middelbaren goede getuigschriften eken in te zenden bi) ÏRMANS, Secretaris mbestuur te Zierikzee. torden verstrekt door ANS voornoemd en Poststraat. RQr. VAN WOENSDAG 1 FEBR. 1928, No. 105. DE SPOORWEGSTAKING IN 1903. In verband met het feit dat de S.D.A.P. den droeven moed heeft de beruchte sta king van 1903 feestelijk te herdenken, brengt het „Vaderland" de voornaamste feiten even in herinnering om duidelijk te maken dat er voor een feestelijke herden king allerminst reden bestaal Na herinnerd te hebben aan de één- daagsche solidariteitss taking op 30 Janu ari, die eindigde met de erkenning der or ganisaties, vervolgt 'het blad: „Het Volk" beging toen de groote fout de'vraag te stellen, of nu deze staking zoo goed geslaagd was, de arbeiders ook niet langs dezen weg de verwezenlijking van politieke eischen zouden trachten te verkrijgen, zooals b.v. algemeen kiesrecht, heel het raderwerk stond immers stil, als onze machtige arm dit wil. Zoo kwam uit de staking, gerechtigd omdat het niet wil len erkennen van de arbeidersorganisaties machtsmisbruik its, de politieke staking voort, die revolutie is. Dit woord bracht de arbeiders in groote opwinding, en de syn dicalisten lieten niet na het vuur Bteeds aan te stoken. Tegen deze, de welvaart van het geheele land bedreigende actie werd toen door de Regeering krachtig opgetreden, o.a. door het indienen van de Stakingaontwerpen, waarbij de Spoorwegstaking strafbaar werd gesteld; waardoor bij zulk een sta king de oproeping der lichtingen mogelijk werd gemaakt en eene Spoorwegbrigada •werd ingesteld en waarbij besloten werd tot het houden van eene enquête naar de toestanden van het Spoorwegpersoneel. „Die tweede staking, zoo vervolgt het blad, was een politieke staking en moest dus mislukken, trouwens de heer Oude geest was er tegenstander van, zoo ook de S.D.A.P., die echter mededeed, omdat een arbeiderspartij ook met den arbeider soli dair moet zijn in zijn fouten, en zeker ook om aan Domela Nieuwenhuis, die toen de held van den dag was, niet de leiding te laten. Het werd aan alle kanten een reuzen- débacle, voor de arbeiders, die reeds vier dagen later inzagen wat dwaasheid ze hadden begaan, voor de S.D.A.P,. die bij de staking de leiding toch aan de partij van Domela Nieuwenhuis moest overge ven, om later in het comité van Verweer voor verraders te worden uitgemaakt in die gedenkwaardige nacbtvergadering, waarvan de H.H. Oudegeest en Vliegen gezegd hebben dat ze liever dan daar, in de hel hadden verkeerd, en zooals wij hier boven reeds aanhaalden, was de staking een volkomen nederlaag van de arbeiders beweging, en dat terwijl de actie ging te gen wetten die volgens niemand minder dan de beer Henri Polak, zooals hij niet zoolang daarna verklaarde, de gezonde vakbeweging niet het minste kwaad deden. En van dezen jammerlijken mispas gaat men thans een jubilé maken. Maan misschien zal de S.D.A.P. In 1943 ook „de vergissing in de machtsverhou dingen" van 1918 jubelend herdenken". Diefstal. .In den nacht van Zon dag op Maandag 1.1. had een tweetal kommiezen zich verdekt opgesteld in een polder ond»r de gemeente Koewacht. Om streeks 1 uur in den nacht zagen zij een tweetal personen naderen, die ieder een zak met zich voerden. Nadat die personen de kommiezen waren gepasseerd, werd hun „halt" toegeroepen, waarop zij op de vlucht gingen m de richting van de Bel gische grens, hun zakken achterlatende. Bij onderzoek der zakken bleek de inhoud te bestaan uit een aantal kippen en hla- nen, die zeer waarschjjnlgk waren ont vreemd. Vrij naar het Engelsch. 82.) ISIot.) Hoe gansch anders leek de wereld hém toe, toen Philip Unwin met krachtigen opgewekten stap wegwandelde. Het was hem wonderlijk te moede; dikwijls had hij het gevoel, alsof zijn jeugd reeds ver achter hem Tag; doch nul wist hij dat dergelijke gevoelens de vrucht waren geweest van zijn zonloos bestaan dat hij wel degelijk nog in de lente' van het leven was. Hij was wel degelijk ions' jong, omdat hij de liefde dia over hem was gekomen, niet langer behoefde te ont vluchten, jong, omdat het uitzicht zich toot hem openstelde dat zijh lang ver borgen wensch nog in vervulling zou gian. Weer betrad! hij het pad, waar hem voor het eerst geopenbaard was, dat hij; Niia Vivian lief had, en waalr hij, in een onbedachtzaam oogenblik, zonder het te veten die liefde aan het meisje had remden. 01 het zoo .had moeten zijn, kwam Kina Vivian daar juist aan, ofschoon nu net op weg naar de waning van phi- lip ei zijn zuster. Doch niet met de kou de haast vijandige terughoudendheid van J??1?Philip haar tegemoet; toen njj nil To O O V TITO ft fLlMl 1i_ I i zij VliiegmachllBBB gedaald. Gistermorgen zijn op het vliegveld te Vlissingien een Duitsche en een Neder- landsche vliegmachine gedaald, die door den mist niet verder konden. Later zijn ze weer opgestegen. De haven van Vlissingen. De hoefijzer - c orre sp ondent van het Handelsblad schrijft: Toen, eenige jaren geleden, de kwestie der vergrooting van de VÏissingsche haven een punt van feilen parlementairen strjjd was, is er door tegenstanders van het plan meermalen schamper gesproken over het gebruik, dat er van die haven zou worden gemaakt. En wat is thans de werkelijkheid, nu reeds, terwijl de uit breiding nog lang niet voltooid is? De Steenkolen-HandelsveTeeniging, die 'geen zaken pleegt te beginnen, wanneer en geen goede grond is, om er winst van te wachten, opende op 8 Mei 1927 een bunkerstation aan den needs in gebruik te nemen kant van de haven. En tot 31 December, dus in minder dan achtmaan den, hadden daar al 222 schepen gebun kerd. Geen wonder, dat de S. H. V. te vreden is over deze resultaten en goede Verwachtingen heeft voor het lo opende jaar. Of Vlissingen. dus ook in dein Joop ligt 1 En of de haven-uitbreiding ook ge wettigd was! Middelburg. Gisteren werd de politiè ge waarschuwd, dat aan de schietbaan een rijwiel met een mand met brood reeds uren onbeheerd stond. Men ging aan het dreggen in de diepe sloot langs die baan. Toen men hiermede bezig was, bleek, dat het rijwiel van- een bakkersknecht was, die zich teTlissihgien aan verduis tering heeft schuldig gemaakt, en reeds elders geknipt was. Hij heeft blijkbaar te Middelburg den trein .genomen. Vlissingen. Alhier overleed dhr C. Dom misse Jz., in leven kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente (kassier) en secretaris van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs. Goes. Bevolking gedurende de 0e helft der maand Januari 1928. Ingekomen: M. G. Oosterhaan, zonder beroep, yan Doetinchem, Oostsingel 118; H. A. J. Drost, kapelaan van Nederhorsl den Berg, Singelsfcraat 7; L. v. d. Vreede, pn gezin, veldarbeider, van Kapalle, 'sH. H. Kind. dijk 45; H. A. M. de Kort, drukker, van Tilburg, Zusterstraat 9; M. J. A. Agterberg, en gezin, wagenvoerder N. S., van Utrecht, Violenstraat 40. Vertrokken-: W. E. J. Harinck, geb. den Boer, Off. Leger des Heils, naar Oude Takela 154; P. J. Visser, winkelbediende naar Axel, B 10; H. Wl Flipse, geb. v. d. Bun se, zonder beroep, naar Vlissingien, Oprit 14; -C. J. de Doekter, slagersknecht, naar Terneuzen, Dekkerstraat 27; L. G. Zwaan, radio-handelaar, naar Loosduipjen Wilbelminasfraat 20; D. Oldenhof, en ge zin, meubelmaker, naar "Rotterdam, Briel- schelaan 106; C. O. Flohr, kantoorbe diende, naar Kloetinge, A 49d; P. J.Hoo- giervorst, kapelaan, naar Rottendam, Ma- thenesserdijk 113; H. Wl ten Htetbrink, ass. N.S. naar Doeitiinchem, O 290d; E. J. Evers en echtgenoot», leerl. mach. Ni S., naar MaaTn, D 43. Driewegen. Dinsdagavond had alhier, bij de woning van dr Folmer, „een aan rijding plaats, tusschen de vrachtauto van Van de G. en de autobus van de J. Een vrouw, die er in zat, bek wam door de glasscherven een lichte hoofdwonde. Zij werd verbonden door mevr. Folmer, waarna zij naar haar woning terugkeerde. Verzekering van de auto's dekt de schade. Blezelinge. De Varkiemsv er zekering „Draagt Elkanders Lasten" alhier kwam in ledenvergadering bijeen in bet lokaal Algemeen Belang. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat geen uiit- beeringien behoefden plaats te hebben. De ontvangsten bedroegen f 142,23, de uitgaven f 103.50, aldus een batig slot van f 38.73. De reservekas bedraagt thans f 959.95. De udtbeeringen voor te ver goeden varkens werden als volgt vast gesteld: dieren van 1 tot en met 29 K.G. gewicht, fl per K.G. Dieren van 26 tot en met 40 K.G. gewicht f0.75 per K.G. Zwaardere varkens gelijk aan da bestaande Rotterdamsche markt. Herkozen werden de bestuursleden C. Lanse ,en A. v. d'. Velde in de plaats van den hoer G. Willemstein, die ver trok, werd gekozen dhr A. Beenhakker. Met een gezellige» maaltijd werd dead jaarvergadering besloten. Wemeldfnge. Terwijl het bergingsvaar- tuig Dorus Rijkers, van Smit's Bergings bedrijf bezig was een anker met ketting van het s,s. Anthony op te visschen, werd dit schip door het bergingsvaaxtuig Trio, van de firma Tak en Hoogenboezem, ka pitein den Breeyen, aangevaren. De .po litie stelt een onderzoek in naar de oor zaak. De Dorus Rijkers bekwam aanzien lijke schade. Koudekerks. Bevolking van 1631 Jan. Ingekomen: Mej. S- N. M. Geensen, E 123 uit Terneuzen; mej. L. Kleinepier, D 43,. uit Zoutelande; J. Labruijère, D 101 uit Middelburg, met gezin; M. Reqnhout, E 114, Kruiningen met gezin; mej. J. Joosse, E 28, uit Middelburg; L. Jooese, E 28, uit Middelburg'. Vertrokken; Mej. A. E- N. Diucarmon, E 150, naar Sas van Gent; mej. Z. Verhoge geb. Moens, E 29 naar O. en W- Souburg. Domburg. Die gemeenteraad alhier kwant Maandagavond in besloten vergadering bijeen, waarna in openbare zitting werd besloten een persoon aan te stellen-, tot het opnemen van .de meters en bet. op halen van gelden voor het Elecfcr. Bedrijf. Aan de Bijzondere school werd een voor schot krachtens Art. 101 der L.O. wet van f 425 verleend terwijl door den heer Geldof nog inlichtingen werden gevraagd, omtrent werkverschaffing, die hom gege ven werden. en*poetst "s-morgens en 'i-avonds met TO CU.per V> tube, 25ck.p. 'A UiOe. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den Gemeenteraad te Middelburg sprak de Burgemeester een Nieuwjaars rede, waaraan wij het volgende ontlee- nen: (II Een verbetering van den oeconomi- schen toestand is ook dit jaar uitgebleven en van opleving van zaken in onze stad is dan ook geen sprake. Gelukkig kan ik vermelden, dat de „Vitrite Works" gedu rende de laatste maanden van het jaar door de grootere orders weder vele vroe ger ontslagen arbeiders in dienst heeft kunnen nemen. Het zal moeten worden afgewacht of deze opleving van zaken blijvend zal zijh. Onze gemeente staat nog steeds in het toeken van de werkloosheid, en de groote zorg die wij allen hebben yoor den finan- cieelen toestand alhier spruit grootendieels voort uit het zoo moeilijk op te lossen vraagstuk der werkloosheid. Gelukkig is krachtens besluit van Uwen Raad en den steun der regeering een flink abject van werkverschaffing, n.l. uitbreiding 'der draineeringskanalen voor de waterleiding aan de Oranjezon, kortelings in werking gesteld, en hierdoor de steunverleening aan weikloozen stop gezet. Laten wij hopen, dat na beëindiging van dat werk zal blijken, dat werkloosheid in engere banen zal zjjn teruggebracht. Belangrijke besluiten werden biet vorig jaar door Uw College genomen, waar onder die tot nieuwe regeling met de Godshuizen omtrent de ziekenverzorging der gemeente-patiënten in de gestichten een voorname plaats innemen. Voorstellen voor diezelfde verzorging buiten de gestichten zullen U nu binnen zeer korten tijd bereiken, waarbij ook omtrent het schoolartsen-instituut een voorstel voorkomt. Het principieele besluit om met Vlis singen te zamen tot bouw en exploitatie van een gemeentelijk abattoir te kamen, heeft nog geen uitvoering kunnen krijgen. Ik hoop, dat G®d. Staten spoedig ons het welkome bericht zullen zenden, dat die besluiten hunne goedkeuring hebben. Door het handhaven door de Kroon van het besluit van 'God. Staten tot op heffing van school B, is die opheffing nu een feit geworden, en zijn de leer lingen over da andere scholen verdeeld. De belangrijke uitbreiding der rioleo- ring kwam tot stand, en de werking daar van is, voor zooverre bljjfct, gunstig. Het vraagstuk der electriciteitsvoorzie- ning van Walcheren door middel van ons G. E- B- kwam nog niet tot oplossing. Wellicht zal dit jaar de beslissing in deze zaak vallen. In het Park van Nieuwenhove werden weder enkele stukken grond aan particu lieren -verkocht, die daarop woonhuizen deden bauwen. Jammer, dat ondanks de niet onvoordeelige voorwaarden waarop de gemeente aldaar grond te koop aan biedt, de bebouwing van dat stadsdeel niet vlugger gaat. De gezondheidstoestand was gedurende bet afgeloopen jaar gunstig. Epidemiën kwamen niet voor, de gevallen van be smettelijke ziekten waren gering. hjj bij haar was,' hield bijl haar ri'aamdel zg ha slechts enkele oogenblikfcen Maandag bad vanuit dia werkkamer van Ir D-amme te Dm Haag de officiéél® opening plaats yan de telefoonverbinding Holland-Amerika. V. r. n. t: Min. Beelaerts in gesprek met Kellogg (Staatssecretaris te Washington), daarnaast Mr Raymond, .Henry Nor- wieb (chargé d'Affaire A.merik. Legatie), Mr Swift, (Secr. Amerik. Legatie) en Ir Damme (Dir. Gen. der Posterijen). want hjj vreesde, zijh zelfbeihéersching an ders te zullen verliezen. Evenals die vorige maal, nul ruim een jaar geleden, zag Nina die vreemde uitdrukking in zijn blik weer hoorde zij dien diepen toom in zijn stem, die haar zoo veel te denken had gegeven. 7& 'durfde bijna niet verpoozen om met hem te praten, haastig spoedde zij zich verder, maar diep in haar gemoed sprak een stem, die haar vertelde dat Philip Unwin wel dege lijk een plaats in haar hart had, en of schoon ze wist, dat er van een huwelijk met hem nooit sprake zoui kunnen zijn, bracht zij die stem niet tot zwijgen. Ze was blij, toen ze éindelijk weer al leen rustig op haar kamer zat. Nogmalals speelde het heela tooneel vain da ontmoe ting zich voor haar geestesoog af en zij verzonk in zoete droomen, waaruit zij' niet ziocht te ontwaken. Plotseling echter werd ze tot de werke lijkheid teruggebracht door het geluid van een tweetal stemmen, beneden haar in den tuin. „Vreemd," dacht zp, „daar 'heb je zoo waar Philip bij vader in den tuin". Ze zag de beide heeren in -druk gesprek op en neer wandelen. Tenslotte schudde haar vader Philip hartelijk de-hand en ze zag hem heengaan. Enkele oogenblikken later echter had haar moeder zijn plaats inge nomen en weer volgde een ernstig ge sprek. Telkens wendde haar moeder haar blikken naar het raam van haar kamer, alsof zij het onderwerp van hun bespro king .uitmaakte. „Wat heeft dat allemaal te beduiden?' 'vroeg ze zich af. Doch toen ze 's middags, een uur na den maaltijd, weer alleen op haar kamer zat, en' de deur zich opende om Philip 'bin nen te laten, toen wist ze, wat het alles beteekend had; toen "dankte zij God innig, dat Hij haar uitverkoren had om de vrouw te worden van dien waren dienaar van het geloof, toen dankte ze Hem voor de tijdelijke zegeningen, die Hij hem geschonken had, dia voor alles ge tracht had Zijn Koninkrijk te dienen. Dien avond was er een stemming van geluk en dankbaarheid in do nederige woning van den hulpprediker, ook Edith was verheugd dat het haar broer tenslotte mogelijk was gemaakt de vrouw te huwen, die voor zijn verder levensgeluk zoo| on misbaar was en die hem met alle kracht, die in haar was, zou steunen in zijn moeilijke taak. Voor haarzelf wist zij, dat God over haar anders had beschikt. Zij voelde, wat geen ander vermoedde, dat haar aardsch bestaan bijna teneinde was. ïn rustig vertrouwen wachtte zij af, dat God haar tot een beter leven zou oproe pen. f Er waren maar enkele dagen noodig, om Mary de lieveling te maken va.n allen, die in Buckland met haar waren in ken nis gekomen. Anna's uitzet was geheel gereed en allen, mevrouw Grey, Emily en deze zelf hielpen hiaar, om ook de hare tijdig klaar te hebben. Zo-o ziet men, dat God de weeze, die Hij zonder vriend of familie de wereld in had gezonden, niet vergeten had en dat Hij haar rijk had gezegend in de toegenegenheid van haar verloofde en vrienden. Mary koesterde nog slechts een ge dachte, die haar bezwaarde dat was de vrees, dat Arthur's moeder, binnenkort ook haar moeder, zich na hun vertrek naar Indië zich zoo eenzaam gevoelen zo-u. D-och ook hiervoor lag een oplossing gereed. Dé familie, die mevrouw Nugent tijdelijk haar woning had afgestaan, wist, toen ze nog eenige weken samen met elkander verkeerden, haar gezelschap zoo op prijs te stellen, dat zijl haar verzoch ten, tot den terugkeer van haar kinderen uit Indië, op Bucklandpaik te blijven, wat gaarne werd aanvaard. En zoo, te midden van haar beste vrienden en ken nissen, was er geen vrees, dat ze zich alleen zou voelen. Emily met de kleine Arthur waren er ook nog I Ook Eleanor was weer terug in de pastorie; ze had. een drukke werkkring in Londen gevonden en ze stelde zich voor, niet alleen in Buckland, doch ook in Fareham een zelfde vereeniging te stich ten, die de nooden van de vele armen zou ter harte nemen. En nu gelooven we, dat we gevoegelijk de pen kunnen neerleggen. Vo-or we ech ter afscheid nemen van hen, wier levens loop w8 een korte pooze gevolgd hebben, willen we toch nog even een kijkje nemen in dien kring van tevreden menschen op den dag, die voor hen een mij-lpaal in het leven zou worden. Van harte hoop ik dat in «Et jast rich teekenen zullen voordoen van opbloei van het commercieele leven in onze stad, opdat daardoor de financieele toestand hier ook gunstiger worde. Dhr Chr. Hondius, het oudste lid in jaren, beantwoordde deze rede. Spreker dankte den voorz. namens den Raad voor de heilwenschen en bood tevens wede-r- keerig die van den Raad aam. 1927, aldus Spr., was voor u een be langrijk jaar mede door Uwe herbenoe ming tot burgemeester. Met U is de Raad er van overtuigd, dat zeer zware verplich tingen op ons rusten. Het afgeloopen jaar was voor onze gemeente niet in alle opzichten gunstig te noemen. Spr. herin nerde ook aan de vele klachten over stilstand en achteruitgang in zaken, de kwijnende industrie en de groote werk loosheid. N f j i Moge de poging slagen om door pro ductieve werkverschaffing aan de water leiding in den nood van velen te voor zien, en ook onze financieele druk daar door eenigszins worden ontlast, want hoe zeer er ook naar gestreefd werd om de zuinigheid te betrachten, toch kan niet uitblijven dat de gemeentelijke belas ting moest worden verhoogd, nu de batige saldo's van vorige dienstjaren opgeteerd! zijn. f Dat de inwoners onzer stad de noodza kelijkheid van bezuiniging op alle gebied erkennen, bleek ook uit den uitslag der gemeenteraadsverkiezing. De voorstellen omtrent ziekenverzor ging buiten de gestichten, omtrent de schoolartsen, de oprichting1 van een abattoir worden door den Raad met ba- langstelling tegemoet gezien, bij de be handeling daarvan zal de toestand der gemeentefinanciën ïn het oog gehouden moeten worden. i Nadere mededeelingen omtrent de élec- triciteitsvoorziening van Walcheren door bemiddeling van onze gemeente, worden door den Raad na de gedane toezegging van Ged. Staten met verlangen inge wacht. f j Al moet van bijna alle Zeeuwsche ge meenten geconstateerd warden, dat het bevolkingscijfer daalt en dit ook van onze stad geldt, toch' is dit zeker geen reden tot gerustheid. Niet gemakkelijk yalt 't nieuwe bronnen van bestaan 'te openen, maar zeker zal 'ter voor onze stad op aankomen om te trachten te behouden wat we hebben. Middelburg is nooit een fabrieksstad ge weest en zal 'took noodt worden. De handel was 't die haair deed bloeien. Wel zijn de omstandigheden veranderd, zoodat er op terugkeer van den bloei van den groothandel niet te rekenen valt. maar wel dient er getracht te worden den binnenlandschen handel zooveel mogelgk te begunstigen. Laat mg mogen eindigen met den wensch, dat 'tons gegeven worde onder Uwe goede leiding ook dit jaar de belan gen onzer gemeente te Behartigen. Al zullen we het daarbij niet altijd een» zijn, toch mogen onze beraadslagingen zich gelijk tot nu toe blqrven kenmerkeij door orde en regel en ons de toon-eelen gespaard blijven, tiie de grootere gemeen ten, do brandpunten der beschaving, ons soms te zien geven, opdat we ook in 1928 onder Gods zegen een stil en gerust leven leiden in de goedie stad onzer inwoning. Legt de autobus het af? De auto bussen hebben haar dieast tussohea Haarlem en IJmuidea van een half uur afgerschaft en z(jn overgegaan tot één-uur-dienst. De trei nen, die thans geël-ectrificeerd zijn, blijken meer en meer passagiers van de autobussen af te snoepen. Vlieger door haaien version, den. Uit Melbourne wordt gemeld, dat d» vliegerluitenant Quiller, die als specialist gold voor het springen uit earn vliegtuig met een valscherm, op noodlottige wijze ami heit leven is gekomen. Hjj deed in da buurt van- Sydney boven da zee weer een sprong uit het vlieg tuig. Een boot was spoedig ter plaatse, waar hij terecht moet zijn gekomen om' hem op Weer, als zoovele malen voor dien, stonden de deuren van het vriendelijke kerkje in Buckland wijd open, en zag men een schaar van in feesttooi gehulde menschen het kerkje betreden. Niet een, doch twee bruidjes knielden daar, oom den zegen af te smeeken, en zij, die haar het naast stonden op aarde, waren in hun gebeden met haar. Weer werden de eeden afgelegd, dia nimmer verbroken kunnen worden en in de eerbiedige stilte, hoorde men de stom van dominee Grey, die den zegen uitsprak: God de Vader, God de Zoon en Godl de Heilige Ge-est zegene en behoede en beware u'; De Heer zie in barmhartig heid op u neder en vervulle u met alle geestelijke zegening en genade; dat ge te zamen vereenigd' m-oogt blijven in dit leven en in de toekomende wereld hert eeuwige loven beërven I Amen." Ein met dien zegen zullen we van onze vrienden afscheid nemen. Moge hjj hen in de verleiding Bewaren en hen in de ure van beproeving tot steun strekken; moge hij een licht zijn op hun geluik en een yrrikkel om in hun plichten niet te versagen; moge hij! hun liefde verdiepen en degenen, wier pad het hunne 'kruist, ten go-ede komen totdat hij hen veilig brengt, daar waar geen onvolmaakt heid meer is, bij den Vader in de He melen. EINDE. 9 1 '<W u 14 i M iM

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5