mm Hoest, Keelpijn Radio-telefonische verbin- ding met Amerika. De opening van de radio-telefonische verbinding met de Vereenigde Staten van Noord-Amerika en met Cuba (alie steden zullen toegankelijk zijn) zal Maandagmid dag te 's-Gravenbage met eenige plech tigheid geschieden. OfficieeLe gesprekken zullen, ter inwijding der verbinding, aan de beschikbaarstelling voor het publiek voorafgaan. Minister Van der Vegte zal bij de plechtigheid tegenwoordig zjjn, mis schien zelfs persoonlijk het woord tot de Vereenigde Staten richten. Indertjjid toen de proefgesprekken werden gehou den, heeft de Amerikaanscho legatie te 's-Gravenhage reeds met de Amerikaan scho rogeeringsbureaux gesproken. üeinerfitiBiüod van Vlissingen, MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60c* Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90ct Maag-Tabletten 75 ct Uit. Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Land- en Tuinbouw. ill! }l| t MJPb sa farrcredsfrtng op dv pfostrofcening van den bewaargever worden gestart. Thans is het .door w^ziging van het Poetbesluit, mogelijk gemaakt om met in gang van 1 Februari a.s. oök deze qui- tantiën tweemaal te doen aanbieden. De bewaargevers kunnen op het bor derel 't aantal zichtdagen aangeven, dan wel de aanwijzing „geen zicht". Indien ter zake niets op het formulier is ver meld, wordt de quitantie welke niet da delijk is voldaan, 7 dagen later voor de tweede maal aangeboden. Het tarief bljjft onveranderd, t.w. 15 cent voor een qüitantie tot een bedrag van f 500 en 20 cent voor bedragen boven f500 tot f1000. Onderwijzerspensioenen. Op de vragen van het Tweede Kamer lid, den heer Suring in zake het spoedig uitvoering geven aan Se door de Twee de Kamer op 29 April 1926 aangenomen conclusie van het verslag eener com missie uit die Kamer, in wier handen was gesteld een adres van eenige onder wijzers met betrekking tot de bijdragen, welke van hen, krachtens art. 156, eerste lid, der Pensioenwet 1922, ter zake van inkoop van pensioen zijn gevorderd, heeft de minister van Onderwijs, K. en Wv a.i. geantwoord: De onderstelling, dat tot dusver nog geen uitvoering zou zjjn gegeven aan de bedoelde conclusie, is minder juist. "Wel heeft die uitvoering eenige vertraging on dervonden, maar bij Kon. besluit van 6 Jan. 1923 is aan 25 onderwijzers op hun verzoek een toelage verleend ten beloope van hetgeen zij hebben betaald wegens bijdrage voor weduwen- en wee- zenpensioen over het tijdvak van 1 Jan. 1920 tot 1 Juli 1922. De minister is' bereid te bevorderen, dat ook aan de overige daarvoor in aanmer king komende onderwijzers een zoodanige toelage worde verleend, indien zij aan daartoe strekkend verzoek tot hem rich ten en gebleken is, dat zij, hetgeen zij te dezer zake aan het Pensioenfonds verschuldigd waren, ten volle hebben be taald. (Wjerkloosheidsverze kering. De minister van arbeid, handel en niji Verheid heoft. ingesteld een commissie Dm een onderzoek in te stellen naar de vraag, of het wenschelijk en mogelijk is, pver te gaan tot de oprichting van werk lozenkassen voor personeel in overheids dienst. .voornamelijk met. het oog op het Eersoneei. dat krachtens arbeidsovereen- omst werkzaam is, alsmede, op welke wijze een zoodanige verzek;erinG even tueel zou moeten worden georganiseerd. De commissie, waarvan de heer Anth. Folmer, directeur van den Rijksdienst, der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling, voorzitter en mr H. J. Mor ren, referendaris bij' den dienst, secretaris is, heeft haar werkzaamheden op 26 dezer aangevangen. I'i' V; In de gisbaren, gehouden vergadering was de hoer riuson met kennisgeving afwezig. Ka do reeds vermelde rode van dien voorzitter, en hot antwoord van den heer M. Laernoes daarop, wees de heer Danger er op, dat te Vlis zingen, in het afgeloopon jaar een consciëntisyraag aan de orde is geweest, namelijk de kwestie van art. 188 der gemeentewet; en dat had spr. ook feaarn© gememoreerd gezien, omdat ton deze van Vlissingen de victorie voor de gewetensvrijheid is uitgegaan. De voorzitter dankte den jjaer Baer- boes voor zijn woorden, in de .kwestie van art. 188 was toch geen gemeente belang en de uitspraak is niet zoo af doende. De hoer Berger zegt, dat het schriftelijk fapport wel degelijk, aanwijst, dat vele burgemeesters vroeger hu,n boekje te bui ten, zijn gegaan. Het abattoir. Het adres van de slagerspalroonsver- eeniging inzake oprichting eener Coöpe ratieve Centrale slachtplaats werd in han den van B. en Wi. gesteld om advies. j Benoeming. Tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd benoemd de heer P. J. van Aart sen. Hierna ging de vergadering over in eene met gesloten deuren. Na ongeveer anderhalf uur werd de openbare verga dering voortgezet. Bij de behandeling van het voorstel tot wijziging der begrooting 1928, werden enkele inlichtingen gegeven over de uit gaven voor rechtsbijstand. Kinderspeeltuin. Bij het voorstel tot het verleenen van f26 subsidie aan de kinder speel t uiiaver- eeniging „Tuinstad" voor 1928, bepleitte de heer Rorije föö en zeide hij, dat pr»lr jjj fori winGHl WOcdt hS" taald en ter compensatie krijgen dan de kinderen een St. Nicolaas-gesehenkje). De heer van Oorschot is het hier mede eens, als er geen feestje werd gegeven, dan zou de contributie wellicht vau 10 op 5 cent worden teruggebracht. Ook an dere vercenigingien, die in dien geest wer ken, zou spr, willen steunen, in andere plaatsen betaalt de gemeente a'.les. De heer Sorel meent, dat de St. Nico- laas-vereen, dan ook om subsidie komt. De heer de Ridder wjjst er op, dat de speelplaats, het politietoezicht vergemak kelijkt. Men mag de kinderen toch 's win ters ook wel iets geven. De heer P. G. Laernoes zegt, dat de gemeente steeds welwillend geweest is tegenover deze vereeniging. Zij mag doen wat zij wil, om variaties to brengen; maar men moet niet op de gemeentekas rekenen voor cadeautjes. Hst voorstel-Rorije f50 te geven, wordt verworpen met 11 tegen 7 stemmen, die der S.D.A.P. en van den heer de Ridder. Het voorstel van B. en \V. wordt aan genomen z.h.s. Aangenomen z.h.st. worden de voor stellen tot het aanbrengen van eene af rastering van gaas voor het voetbal-veld, \om afwijzend te beschikken op het ver zoek van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, en om aan de Z.- Nederlandsche Radio Dis'ribu'ie Mij ver gunning te verleenen voor het aanbrengen van geleidingen over openbare straten enz. De gemeentewerken. De heer v. Eijk handhaafde zijn voorstel betreffende het instellen van een onderzoek hij de dienst der gemeente werken, door de commissie van de ge meentewerken. De heer De Meij wil daaraan de voor waarden verbinden, dat de ambtenaren alle inlichtingen moeten verstrekken. De heer Andriessen is er tegen, dat nu reeds weer deze zaak besproken wordt. De heer v. d. Eijk zegt, het gaat hem niet om de personen, .maar om de zaak zelf. De heer Berger zegt, dat ook de S. D. A. P. wilde onderzoeken de handeling van de menschen, niet hujn karakter. Het voorstel van der Kijk krijgt alleen de stem van den voorsteller. Grondverkoop. Besloten wordt tot verkoop van grond aan X. L. Ballieul en J. Paauwe q.q. voor resp. f2880 en f,2720. Grond voor de nieuwe Ge- ref. Kerk. De Kerkeraad der Geref. Kerk vraagt in koop te mogen ontvangen, het stuk grond groot ongeveer 1600 vierk. M., gelegen aan de Paul Krugerstraat, Rplunerstraat en Dr Oltenstraat, waarop hij' verleden ,jaar optie kreng. B. en W. stellen voor den grond te verknopen, voor f 13.000, De boekwaarde van, den grond bedraagt f 10.608, ver meerderd met. 5 jaar rente ad 5 pet. is f 2930.79, of totaal f 13.538.79. Die com missie van het grondbedrijf stelt voor dit bedrag af te ronden op f 13000, waar mede B. en W. zich wel kunnen vereeni gen, daar de renlestandaard over die ja ren niet met juistheid is te bepalen. Het aanleggen, van trottoirs zal voor rekening van den fcooper komen. De heer v. Oorschot had gaarne gewild, dat dit voorstel langer voorbereiding had gehad. Spr. heoft in het „grondbedrijf" be zwaar er tegen gehad, daar als 'n zeker deel der ingezetenen grond tegen gerelu- ceerden prijs krijgt, ook anderen het moe ten hebben Spr vraagt of B. en W. die consequentie willen aanvaarden. De lieer V- Hal wijst ook op den geringen tijd van voorbereiding. Het voor stel komt hierop neer, dat het kerkge nootschap riiim f 6009 cadeau krijgt. De grond moet f 20.000 opbrengen. Spr. wil de zaak uitstellen tot de volgende verga dering en nog eens onder de oogen zien. Dhr Andriessen meent dat men de zaak voldoende kan overzien. De heer Harts wil alle vereenigingen gelijk behandelen. Hij' wil alleen niet me dewerken aan dit geven van grond onder den kostprjj's. Althans is hij voor uitstel der zaak. Waarom rondt men niet naar boven af inplaats van naar beneden? De heer M. Laernoes zegt o.a. dat bij de f20.000 ook de trottoirkosten berekend zijn. Het is nu ook boven den kostprijs. De voorzitter zegt, dat men geen prin cipe-besluit kan nemen, maar hij is voor gelijke behandeling. Dhr P. G- Laernoes zogt dat de zaak toch ook in financiën is behandeld; het wachten was op het grondbedrijf. Deze commissie heeft alles precies uitgezocht. Uitstel zou spr. betreuren, omdat men gaarne vóór den winter onder dak wil zijn .Spr. hoopt dat de raad direct een beslissing zal willen nemen. De heer Rorije dringt krachtig op uit stel aan en vraagt, of de M.B.B. ook grond voor dien prijs voor een eigen lokaal zou krijgen. Dhr v. Oorschot zegt, dat de commissie voor het grondbedrijf eerst Zaterdag kennis kon nemen van het voorstel. De vraag of het doel is winst uit een ge bouw, kan alleen maar voorkomen, als er sprake is van aandeelhouders. Spr. wil zekerheid hebben voor an dere organisaties voor hij voor dit voor stel kan stemmen. De heer Wesseling voelt niet veel voor uitstel, waar de grond reeds lang in optie is bij de kerk. Spr. vindt het moei lik tn.o»nggir,gam «ÖCkS dit tfokjQIÜSt tt doen, ook in verband met het uiterlijk van sommige gebouwen. Dhr De Meij zegt, dat de S-D.A.P- fractie Donderdagavond deze zaak niet kon behandelen. Dat haast wordt gemaakt is de schuld van den kerkeraad zelf. Als men wil, dat het voorstel met bijna algemeene stemmen wordt aangenomen, dan moet men nu voor uitstel stammen. Dhr Sorel betoogt, dat reeds dezelfde gevallen zijn voorgekomen met de Elngel- sche kerk en de Roomsche kerk. Nu is de hoofdkwestie of later komenden gelijke rechten zullen hebben. Men kan dit ech- tor niet vastleggen, althans niet makke lijk Be voorzitter ziet geen kans dit te formuleeren, maar hoe meer precedenten, hoe steviger de za,ak staat. Dhr Berger doet niet mee als er ge haast wordt, en hij de zaak niet heeft kunnen overzien. Dhr M. Laernoes wijst er op, dat meer malen grond zelfs staande een vergade ring wordt verkocht. De heer P. G- Laernoes verdedigt het voorstel nog nader; men wil met den winter onder dak zjjn. Een voorstel tot uitstel tot over 14 dagen werd aangenomen met 11 tegen 7 stemmen. Tegen mej. Meijer en de hoe ren Paap, Wesseling, P. G- Laernoes, M- Laernoes, Woltering en Andriessen. Nadat aan W. Anker toestemming was verleend om een bovenwoning boven zijn magazijn aan den Koningsweg te malken, en na rondvraag werd de ver gadering te kwart over vijf gesloten. Bij Apoth. en Drogisten Stukken voor den gemeenteraad van Middelburg. Voor de a.s. vergadering van den ge meenteraad van Middelburg is een voor stel ingekomen tot het verleenen van eer vol ontslag aan den heer R. van den Bout als leeraar aan het gymnasium in de Aardrijkskunde wegens zijn vertrek naar Indië, zulks met ingang van 15 April. Voor de benoeming van een curator van het gymnasium, vacature-ds de Ligt, wor den aanbevolen de heeren ds J. de Visser en ds L. B. Tjebbes. B. en W. stellen voor de tijdelijke rege ling van het marktwezen zooals die loopt sedert 1 Maart 1926, definitief vast te stel len en derhalve alle werkzaamheden be-| treffende het marktwezen op te dragen aan de gemeente-politie, den commissaris van politie te benoemen tot marktmeester en voor die werkzaamheden een totaalsom van f 350 uit te trekken, gesplitst in f 300 voor het daarvoor in aanmerking komende personeel en f 50 voor administratiekos ten. B. en W. kunnen niet medegaan met het denkbeeld van den heer Paul, in de vergadering van 25 Mei 1927, om voor den inspecteur 2e klasse, die door den com missaris daadwerkelijk is belast met deze werkzaamheden, een salarisregeling te ontwerpen, waarin de belooning voor het marktwezen is verwerkt, aangezien dan de commissaris beperkt zou zijn in de keu ze van diengene van het politiepersoneel, die naar zijn meening het meest geschikt moet worden geacht de werkzaamheden, verbonden aan het marktwezen, daadwer kelijk uit te voeren. Ten slotte bieden zij een ontwerp-in- structie voor den marktmeester ter be krachtiging aan. Naar aanleiding van een vraag van de commissie van financiën, zeggen B. en W„ dat ook de boter-, eieren- en fruitmarkt in art. 8 zijn bedoeld. Burg. en Weth. wijzen er op, dat de be trekking van teekenaar der bedrijven tot heden niet in de algemeene salarisveror- dening werd vervuld, en dat de sedert 1 Mei 1924 in vasten dienst der gemeente zijnde teekenaar gelijk gesteld is met le kantoorbediende der Bedrijven, dus met een belooning van f 1500f 2100. Deze plaatsing in groep 3 is, naar de meening van B. en W., niet in overeen stemming met de verantwoordelijkheid, welke de teekenaar draagt, en met den aard zijner werkzaamheden. Huns inziens behoort hij in bezoldiging gelijk gesteld te worden met den meterijker der bedrijven en met den opzichter-schrijver van ge meentewerken, beiden ondergebracht in groep 4. B. en W. stellen voor, de veror dening aldus te wijzigen. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel, doch de meerder heid acht het evenwel gewenscht, dat een dergelijke wijziging eerst in het geor ganiseerd overleg wordt behandeld, wat blijkbaar niet heeft plaats gevonden. B. en W. geven toe, dat zij inderdaad de 'aangelegenheid in de commissie voor overleg hadden kunnen doen behandelen. Zij achten het niet noodig voor zulke op zichzelf staande gevallen het apparaat van het georganiseerd overleg in werking te brengen, wat bovendien een niet onbe langrijke vertraging medebrengt. B. en W. stellen voor, aan mej. C. de Klerk—den Hollander wachtgeld te ver te--** Tl **'a «anoannaa a.Vfltqj) for ojgfthftvan school B en wel over December en Januari f 31,25, van 1 Februari tot 1 October 1928 f 20,83. Waar met ingang van 19 Mei de schoon maakster van bet consultatie-bureau voor zuigelingen, Wagenaarstraat 878, mej. Davidse, 65 jaar wordt, stellen B. en W. verder voor, mej. de Klerk alsdan daar mede te belasten en later ook met het schoonhouden der arbeidsbeurs, zoodra de tegenwoordige titularisse wordt gepen- sionneerd. Ten slotte stellen zij voor, de bovenwoning van het perceel voor f3.50 per week aan mej. de Klerk te verhuren, waardoor zij dan als huisbewaarster kan fungeeren. De comissies voor financiën en fabri cage vereenigen zich met het voorstel. B. en W. stellen voor, mede te werken aan .de verlenging van de wachtgeldrege ling van het personeel der Meelfabriek tot 1 April, op dezelfde voorwaarden als vroeger, waarvoor rond f 1350 noodig zal zjjn te vinden uit den post onvoorzien. De oommissie van financiën zal gaarne vernemen, of in f927 uitkeoringan uit werkloozenkassren hebben .plaats .gehad, en of deze in "1928 weer zullen plaats hebben, en of van het personeel van de Meelfabriek ook een godeelbe (en welk ge deelte) tydeljjk of vast ander werk heeft gevonden. De meerderheid der commissie ver eenigt zich met het voorstel, de minder heid .wenscht haar stem voor te behou den, tot zij van B. en W. nadere inlich tingen heeft ontvangen, omtrent do mo gelijkheid van het weder openstellen der fabriek in afzienbaren tijd en in verband daarmede, den vermoedelijken duur dezer wachtgeld regeling B. en W. doelen me-He, dat in 1927 inderdaad uitkoeringen hebben plaats ge- bad üit de werkloozen.kasser. en ook in 1928 zal dit het geval zijn. Van het werk- looze personeel bovenbedoeld vertrok in 1927 1 naar Duitschland, terwijl 1 te Vlissingen voor eigen rekenmg eerao zaak beg-on, 3 arbeiders tijdelijk werkzaam wa ren bij de havenwerken te Vlissingen, en 3 anderen werden aangenomen door d© Vitrite Works. Wanneer de voorteekanen niet bedrie gen, zullen de laatstgenoemde 6 perso nen pok in f928 bij hun „werkgever in dienst blijven. De vraag naar do mogelijkheid van het weder openstellen der fabriek binnen afzienbaren tijd en den vermoede!jj ken duur der wachtgeldregeling, is door B. en W. op 18 Januari overgebracht aan de directie te Rotterdam. Tot op heden is daarop nog geen antwoord ontvangen, B. en W. hopen bet ter vergadering van 1 Februari alsnog aan den Raad te kun nen kenbaar maken. Hunnerzijds is de di-ertie aan do vraag herinnerd. Tenslotte wordt voorgesteld, aan den machinedrijver M. H. Zeger van het pomp- gebouwtje der rioleering, aan vienver vroegd pensioen niet is toegekend, wacht geld .te verleenen en wel van 1 Jan.1 Maart f21,2.67. van 1 Maart 19281 Maart 1929 f970.66 en van 1 Maart 1929 1 Juli 1929' f276.74. Op laatstgenoem de datum wordt Zeger 65 jaar en kan dan met. pensioen gaan. Mljnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mljnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. GOES. Do Gemeenteraad zal a.s. Woensdagavond to 8 uur vergaderen. Middelburg. Vergadering van den Raad der gemeente Middelburg, op Woensdag 1 Februari, de3 namiddags 2 ter behandeling van de onderstaande zaken: 1. Notulen vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Eervol ontslag Leeraan aardrijksk. Gym.; 4. Benoeming lid College van 'Curatoren Gymn. 5. Definitieve regeling Marktwezen. 6- Wijzi ging algemeene salarisverordening. 7. Verleening wachtgeld schoonmaakster op geheven school B, en verhuring bovenge deelte perceel Wagenaarstraat D' 78. 8 Verlenging wachtgeld-regeling personeel Meelfabriek. 9. Op wachtgeld-stelling ma chinist pompgebouwtjes. 10. Bezwaar schrift aanslag 1927 Hondenbelasting. 11. Beslissing op bezwaarschriften tegen schoolgeldaanslagen 19271928. Wolphaartsdijk. Vrijdagavond hield de a.r. kiesvereeniging onder leiding van ha ren voorzitter, den heer J. Katsman een drukbezochte vergaedring. Na de gebrui kelijke opening en lezing der notulen werden een paar ingekomen stukken be handeld. Er werd besloten adhaesie te betuigen aan het adres aan de Tweede Kamer van de a.r. kiesvereen. Hazers- wouide-Rijndijk cum te protesteeren tegen den zevenjarigen leerplicht. Dhr Snoo- dijk bracht verslag uit van de laatstge houden Centrale Goes. Vervolgens was aan de orde een onderwerp van den heer J. Zuurveld, getiteld: Partijleven en kerke lijke gedeeldheid. Hiji stond voornamelijk stil bij Art. 36 van de Geref. geloofs belijdenis en schetste ons het standpunt van onze vaderen, van de anti-revolutio- nadren en van de Staatkundig Gerefor meerden. Op dit grondig en degelijk be toog volgde een vruchtbare gedachtenwis- seling. Na regeling van enkele huishou delijke zaken eindigde de heer Yan Wijk mat fopkgahnA Krabbendijke. Vrijdag werd alhier da eindles gehouden van den cursus fruit teelt voor volwassenen. Door de cursis ten werden de gestelde vragen vlot beant woord, waarna door den Rijkstuinbouw- consulent aan allen bet diploma werd uit gereikt, n.l. M. Dees, J. Adam, P. Tram- per, S. Frelier, Joh. Lobbezoo, Joh. Tram- per, H. van Koeveringe, O. Welleman, A. Lobbezoo, Th, Vogelaar, J. de Vrieze, B, Tramper en Lina Welleman, allen ta Krabbendijke, en aan P. Walraven, W. van der Werf, J. Woutersen, Gorry van der Werf, Marie v, d. Werf, H. van Gor- sel, W. van Gorsel, Cor. van Gorsel en J. van Gorsel te Rilland. Daarna wees de Rijkstuinbouwconsu- lent op de waarde van het onderwijs en spoorde cursisten aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Hij dankte voorts don onderwijzer, de commissie van toezicht, het gemeentebestuur en het veilingsbe- stuur voor do bereidwilligheid en mede werking. Daarna bracht dhr van Gorsel namens zijn medeleerlingen dhr Mol dank voor het onderwijs door hem gegeven en sprak de hoop uit, dat zij elkaar zouden weer zien op eventueel te houden verpakkings cursussen enz. en zegde hem tevens als blijvend aandenken een boekwerk toe. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Dinteloord W. J. ran Lok. horst te Delf shaven (Rotterdam); ta Goa driaan-Ottoland G. Lans te Suawoude; ta Gramsbergen J. C. Salverda ta Heino. Geref. Kerken. Bedankt voor Geesteren-Gelselaar M. El- zinga te Grootegast. Zondag 29 Jan. 1923. Ned. Herr. Koifc Goes, rm. ds Homburg, nam. lis da Vrii», ar. ds Steinz. Wilhelminadorp, ra. Zendeling ran ü«r Ratlc, nam ds Homburg. Fransch op de lagers school. Curatoren van het Stedelijk Gymnasium to Leidon hobben een adres gezonden aan den minister van Onderwijle, K. en W., waarin zij da volgende dfesi- derata bepleiten: I lo. dat het Fransch! op de lagere schoof waaraan het gymnasium aansluit, weei ingevoerd worde: 2o. dat er een 3jarige tusschenschool tusschen de lagere school en de 3dfl klasse van het gymnasium opgericht wc®- de met een gemitigeerd klasse-leexareK' stelsel; 3o. dat op grond van den uitslag V3fl het verplichte admissie-examen er. va® „tests", beide getoetst aan verkiaringea van het hoofd van de betrokken lagers school, worde bepaald, wie tot het gym nasium wordt toegelaten, wie tot de tus schenschool, en wie wordt afgewezen; 4o. dat het leerplan der gymnasia, en ia aansluiting hieraan het programma van het eindexamen, herzien worde in dief voege, dat voor de A-leerlingen en flxt a.s. juristen onder de B-teerlingen, uitge zonderd de wis- en natuurkundige vakken, en voor de B-leerlingen, uitgezonderd de a.s .juristen, voor wat de oude talen ba- treft, de eischen gewijzigd worden, aldufl, dat, bij volledig behoud der essentieels algemeen vormende elementen van hel onderwijs in die vakken, de omvang der leer- en examenstof aanmerkelijk words gereduceerd. Stamboek van het Ned. Trekpaard. In de te Tilburg gehouden vergadering van de af deeling Noord-Brabant van het „Stamboek van het Nederlandsche Trek paard" werd vanwege het bestuur mede gedeeld, dat op de Nat. Tentoonstelling ia Juli a.s. ook trekproeven zullen plaats hebben. Het voorstel der afdeeling 'Zeeland om op de te houden Nationale Tentoonstelling buitenlandsche paarden te weren door uit sluiting, werd met het volgend amende ment van het hoofdbestuur aangenomen nl.: „Deze uitsluiting is niet van toepas sing op paarden, welke vóór 15 Februari 1928 in bet Stamboek zijn ingeschreven en in het bonafide bezit van den eigenaar zijn". Een motie van den beer A. J. Bom, om den post Propaganda met f3000 te ver- hoogen ten einde mogelijk te maken han delsvertegenwoordigers aan te stellen( ^verd ingetrokken, nadat de algemeene voorzitter der Vereeniging, jhr. J. van Vredenburgh, de volle medewerking van het hoofdbestuur voor ruime, doelmatige propaganda had toegezegd. Een belangstellende vroeg inlichtingen naar de troebelen onder de leden-paar denfokkers in Zeeuwsch Vlaanderen. De algemeene voorzitter jhr. van Vrö" denburch, deelde mede, dat aldaar eed vergadering is gehouden van ontevreda- tta», 4u WrtahillaaA» scü*» haK&H

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2