Uit de Provincie. LOOP DER BEVOLKING. X gezonden, waarin verzocht wordt: le (le 60-dagem kaarten te willen ver strekken aam iedereen, die aulks vraagt, subsidiair de grootst mogelijke uitbreiding te willen geven aan de gevallen waarin deze kaarten verkrijgbaar zijn; 2e. de mogelijkheid te willen openen van terugbetaling van belasting met cor rectief van een maand voor hen wier wagens door bijzondere omstandigheden plotseling buiten bedrijf komen. De sociaal-democraten eten niiet mee. Onlangs heeft de burgemeester van Am sterdam de beer W. de Vlugt, de raads leden uitgenoodigd ,tot een diner, dat hij hun in zijn ambtswoning wilde aanbieden. Deze uitnoodiging gold als een tegen- beleefdheid jegens dan .naad, die den bur gemeester bij zijn herbenoeming een maal tijd had aangeboden. Dit was tevens een mooie gelegenheid om de raadsleden in de nieuwe ambtswoning rond te leiden. Edoch, de lust van de sociaal-democra tische raadsleden om mede aan te zitten aan den burgemeesterlijken disch, schijnt niet erg groot te zijn. Wij lezen althans in „Het Volk": „In den kring onzer fractie gevoelt men er weinig voor, om v.an deze uitnoodiging gebruik te maken. Niet omdat men. den burgemeester, op welke wijze dan ook, onaangenaam zou willen zijn, maar om dat men er bezwaar tegen beeft, om, na alles wat er sedert September gebeurd is, met de vertegenwoordigers der burger lijke partijen op dezie wijze samen \te fcomien. Nieuwe Indi ë-v 1 u c h't Ir B. Grasé, de bekende vlieger, chef van de wetenschappelijke afdeeling van de Fokker Fabriek te Amsterdam, heeft het plan opgevat om nog dit jaar in drie etap- 2 es van 24 uur naar Batavia te vliegen. De étappes zullen zijn: le étappe tot Basra, 2e étappe BasraAllahabad, 3e étappe Allahabad —Batavia, waarna langs dezelfde route do terugreis zal worden aanvaard. Voor dozen tocht zal een drie-motorig Fokker vliegtuig van speciale constructie worden gebruikt, 'bemand met ir Grasé, als commandant en drie mede-piloten. De vlieger is van plan, alvorens den tocht naar Indië te ondernemen, een duur- vlucht boven Nederland te maken. Mocht de vlucht naar Indië en terug, in tweemaal drie étappes, slagen, dan moet ir Grasé van plan zijn om daarna een poging te doen van Nederland naar Amerika te vliegen. Hot luchtvervoer der K. L. M. over 1927. De K. L. M. heeft totaal in 1927 ver voerd 12.816 passagiers, 18.814 K.G. briefpost, 16.384 K.G. pakketpost en 401.939 K.G. goederen. De dienovereen komstige cijfers over 1926 waren: 6275 'passagiers, 2371 K.G. briefpost, 5997 K.G. pakketpost en 255.124 K.G. goederen. Hieruit volgt dus een vermeerdering van het passagiersvervoer met ruim 100 pet., een bijna 9-voudig vervoer van briefpost, een toeneming van het pakketpostvervoer met ruim 250 pet. eu van het goederen vervoer van omstreeks 60 pet. De vliegtuigen der K. L. M. vlogen in 1927 8187 uur en legden daarbij eea af stand af van 1.310.000 K.M. Na de stormramp van 1927. Door den commissaris der Koningin in de provincie Overijsel werd gisteren een inspectietocht gemaakt door de gemeente Ambt-Delden en werd speciaal dit gedeel te bezocht, dat in Juni van het vorig jaar zoo zwaar geteisterd was door de storm ramp. Doel van den tocht was na te gaan in hoeverre men gevorderd was met den wederopbouw van dit gebied, waarin on- goveor 100 boerderijen vorwoest waren. Een groot aantal boerderijen word bezocht dio gohool of grootendeals door den storm waren neergeslagen en bijna overal was men vol lof over de wijze waarop gehol pen was. Door deze milde hulp is het mogelijk geweest de schade aan de huizon weer geheel te herstellen, zoodat in vele gevallen alleen de ontwortelde of van hun kruin beroofde boomen nog herinneren aan de ramp, die deze streek geteisterd had. De commissaris was vol lof over alles wat hij zag. De indruk van dezen inspectietocht was dan ook, dat alle getroffenen zooveel hulp ontvangen hadden als zij noodig hadden om op hetzelfde maatschappelijk peil, waarop zij vóórdien geleefd hadden, te kunnen blijven voortleven. De Ned. Gezant te Brussel. Jhr. mr O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, buitengewoon gezant van Ne derland te Weenen, vergezeld van zijn echtgenoote, bezichtigde gisteren de dienst- en woonvertrekken van het Neder- Iandsch gezantschapsgebouw te Brussel. Dit schijnt er te meer op te wijzen dat de benoeming van dezen diplomaat tot Ne- derlandsch gezant te Brussel kan ver wacht worden. De inpoldering van den Zuid- Hpllandschen Biesbosch. Naar aanleiding van de plannen van de gemeente Dordrecht om nieuwe -in- polderingswerken in den Biesbosch uit te voeren, om zoodoende aan Dordtsche werkloozen werk te verschaffen., had de pers een onderhoud met den wethou der, den heer J. A. J. Jansen Manen- schijn, tevens voorzitter der vereeniging „De Biesbosch". Deze deelde mede, dat er bijj het ge meentebestuur en bij1 het bestuur van de vereeniging „De Biesbosch" wel een idee, doch nog geenszins een „plan" bestond, om het land ten Noorden en ten Zui den van het Wantij dus ten Oosten aeï stad Dordrecht in cultuur té brengen, mede in verband met het nieuwe wegen plan. Daartoe zal o.m. een dijk langs den Zuidelijken oever der Merwede moe ten worden gelegd, die dus tevens een verbindingsweg zal kunnen vormen tus- schen Dordrecht en de Alblasserwaard over een vermoedelijk te maken brug over de Merwede nabij Sliedrecht. Het Wantij zal op twee plaatsen moe ten worden afgedamd of van sluiswer- ken moeten worden voorzien, waardoor een deel van het watersportgebied der Dordtenaren zal verloren gaan. Door deze nieuwe inpoldering zal 14 a 1500 H.A. cultuurgrond aan het Dordt sche eiland worden toegevoegd. De Bies bosch, die thans zoo goed als geheel in cultuur is gebracht, was 960 H.A. groot. Het grootste deel van het nieuwe ge bied bestaat reeds uit zomerpolders, ter wijl 300 H.A. griendland zijn. Met deze werkzaamheden zullen 500 werkloozen twee drie jaar werk hebben. De economische waarde van dit gebied, dat ligt in de gemeenten Dordrecht, Dub beldam en Sliedrecht, is veel grooter dan den reeds ingepolderden Biesbosch, mede daar dit aan de stad Dordrecht grenst. Mocht dit idee ten uitvoer worden ge bracht dan zal, mede door den reeds ingepolderden Zuid-Hobandschen Bies bosch, het gedeelte van het eiland van Dordrecht, dat voor cultuur geschikt is, tweemaal zoo groot worden als voor heen. Het Sassche carnaval. Te Sas van Gent hoeft de burgemeester toe zegging gedaan, dat het carnavalsgebruik zal worden hersteld. De raad heeft even wel de plechtige verklaring moeten afleg gen, dat elk lid zich za belasten met een scherp toezicht op eventueel voor komende uitspattingen. In de jongste raadsvergadering heeft een der raads leden zelfs de verklaring afgelegd, dat gedurende die dagen elk Sassenaar „po litieman" zal wezen. Tot inspecteur vam politie alhier is met ingang van 1 Februari benoemd de heer Q. van Vugt, thans adjunct in specteur te Middelburg. Goea. Gisteravond was in het Schut tershof weer een vrij talrijk publiek bijeen om te luisteren naar het woord van Dr J. Hoek van 's Gravenhage, die op uitnoodiging van de Ver. voor Chr. Win- terlezingen heeft gesproken over het Spi ritisme, een verschijnsel, dat alle aan dacht verdient. Spreker noemde het een urgent onderwerp, omdat er grooto ge varen verbonden zijn aan hot bijwonen van séances en ook omdat er in en na den oorlog een opleving van. het spiritis me ontstond, gevolg van het verlangen om met de doode verwanten in con tact te komen. Ook om wat het Spiri tisme pretendeert, n.l. bewezen te heb ben dat er een leven na dit leven is, is het aller aandacht waard. Dr Hoek schetste allereerst de geschiedenis (Ilin- doe's, Egypte, uitbreiding sedert 1848, Internationaal Congres te Luik met begin selverklaring) en beschouwde daarna ae verschijnselen, zooals het spiritisme zelf ze meegedeeld heeft. Zoo is er dan phy- sische, psychische en een pneumatische mediumniteit, van het lichaam, de ziel en den geest. Een medium nu heeft slechts de aangeboren gave om in één dezer richtingen werkzaam te zijn. Spr. beschreef nu sober de verschillende ver schijnselen als tafeldans, direct schrift, materialisatie van een geest, transfigu ratie oftewel gedaanteverwisseling en liet daarna do kritiek spreken. Hij gaat niet mee met hen, die zonder onderzoek het Spiritisme veroordeelen en spreken van oudwijfsche fabelen en duivelsche din gen; daartoe heeft het te veel invloed gehad, ook op wetenschappelijke mannen. Een grondig onderzoek bracht evenwel aan het licht, dat er veel bedrog op dit terrein was, terwijl de Duitsche psy choloog von Hartmann van de meeste der verschijnselen een bevredigende ver klaring geeft. Hij' bewijst, dat de ziel van den mensch bij oppervlakkige beschou wing oorzaak is van vreemde verschijn selen en grondt dat op de theorie der onwillekeurige zielswerkzaamheid en de onbewuste hersenwerking. Zoo kan het zenuwleven van een z.g. medium inwer ken op voorwerpen buiten haar en vast staat bijv. dat veler lichaam magnetische kracht heeft. Ook de proeven der mate rialisatie zijn door vpn Hartrtrann aan een onderzoek onderworpen, alles met dit resultaat dat hij concludeerde tot het bestaan van auto-somnambulisme, hallu cinatie, zins- en gevoelsbegooeheling. Hij wist zoo alle verscliijnselen terug te bren gen tot het gewone zieleleven van den mensch, een geleerde, die toch niet boog voor Gods Woord. Er bleek geen steek houdende kritiek op c^eze verklaring van Von Hartmann meer' mogelijk. De kri tiek van Gods Woord is voor ons even wel het meest doorslaand. Op tal van plaatsen (Prediker, Jesaja, Deuteron o- mium) bevat Gods Woord aanwijzingen, dat wij ons niet tot de dooden mogen wenden, maar dat wij ons enkel en al leen tot God in den Hemel moeten rich ten. Dit verbod bewijst evenmin de mo gelijkheid om de dooden op te roepen als het verbod om de afgoden te dienen op het bestaan van afgoden wijst. Zelfs het geval van Saul te Endor moet te ruggebracht worden tot de handeling van een somnambule, die gebruik maakt van Saul's overspannen geest. Het is miskenning van God, als wij niet tevreden zijn met wat in de H. Schrift ons wordt geopenbaard. Boven dien het Spiritisme erkent Christus niet als Borg en Middellaar. Huet, die te Goes gestaan heeft, getuigde zelf, dat hij gevaar liep zijn Heiland kwijt te raken. Het diepschuldig karakter van de zonde wordt niet aanvaard door het spiritisme. Het is maar een spelen met eigen ziele- krachten, hetwelk de grootste gevaren voor ziel en lichaam met zich brengt. Ziekten en stoornissen in het zenuwleven zijn er menigwerf het gevolg van ge weest. Het moge waar zijn dat God loochenaars door het Spiritisme gekomen zijn tot het geloof in God, doch dit kan niet zijn de gewone consekwentie van de beweging. Anderen heeft het van God en Zijn dienst afgebracht en de moraliteit wordt er door bedreigd. Gees tesvoedsel biedt het niet. Zooveel te rij>- ker en troostvoller is Gods Woord. Waar alzoo de Schrift het Spiritisme veroor deelt, wetenschappelijk door niets gerecht vaardigd wordt, waar het Spiritisme van God vervreemdt, het zenuwleven van den mensch ondermijnt en geen geestesvoed sel biedt, betreden wij dit terrein niet, maar hebben wij, ons slechts te houden aaa het Woord van God, die van ons eischt dat wij zullen leven tot Zijn eer en Die voor Zijn kinderen de zaligste toekomst na dit leven heeft weggelegd. Dr Hoek was door den wnd. voor zitter, dhr Bastmeijer, ingeleid en ein digde met dankzegging. „Toonkun st". Door de afdee ling Gons vam „Toonkunst" is gisteravond in die conoertziaa van „De Prins van Oranje" een uitvoering gegeven. Het ai- wisselend programma bevatte zeven no.'s waaronder ook enkele toonzettingen van den heer Otto Lies, directeur vam „Toon kunst". Begonnen werd met het slotkoor uit het oratorium van Handel's „Jephla", dat goed werd gezongen. Hierop volgde een cantate vam J. S. Bach: „Ich will den T Kreuzstab gerne tragen", voor bariton, een vrij zwaar wo„ dat door den heer Zweede te Goes, met zuivere 'intonatie, diep door voeld is gezongen. Het hierbij behoorend slotkoraal, werd door het koor uitstekend vertolkt, zoodat deze cantate met de uit nemende pianobegeleiding van den heer Lies, een mooi geheel vormde. Ook „Mee- nesstille _jund glüekliche Fahrt" van L. van Beethoven, is een prachtnummer, dat hoewel goed vertolkt, toch niet geheel onze instemming kon verkrijgen, wij had den „Tiefe Stille herrscht im Wasser" gaarne meer pp. hooren zingen. Met j.Frühlimgsbegrabnis" van Alb. Becker en „Rheiosmorgen" van Alb. Die trich heeft het koor getoomd, dat onder goede leiding veel kan worden gepres teerd. Dat de heer Lies niet alleen als diri gent, maar ook als componist van be- teekenis is, bewezen zijn toonzettingen, die werden uitgevoerd, beslaande uit „Drie koren A capella" en „Vineta", voor stellend a. „Dageraad en zonsopgang op de zee", b. „De klokken van Vineta", voor kamerorkest, schetsen, die getuigen van fijne indrukken, c. „Barcarole", met tekst van Wilhelm Muller. In zijn geheel een prachtwerk. De kwaliteiten van den heer Lies, als componist-pianist, kwamen hierbij op bijzondere wijze uit. Het laatstgenoemde aio. werd zeer te recht in afwijking van het programma als slotnummer gezongen, waarop de heer Joh. Pilaar, als voorzitter van de afd. Goes, den heer Lies met een woord van hulde eu dank toesprak. Ook bet publiek, dat in flanken getale was opgekomen, heeft den dirigent en zijn koor op dank bare wijze gehuldigd. Het concert mag goed geslaagd genoemd worden, het or kest was, zooals \yij dat gewoon zijn, uit stekend. De pianobegeleiding van enkele no.'s voldeed ons zeer goed. De pianiste werd beloond met fraaie bloemen. Dinsdagavond werd tegen zeer laag ge stelden toegangsprijs een volksconcert ge geven. Tot onzen spijt moesten wij weer coustateeren, dat de belangstelling niet evenredig was aan het lofwaardig streven van „Toonkunst" om goede muziek onder het gehoor te brengen van het volk in alle rangen. Zulk een poging moest toch' zoo worden gewaardeerd, dat voor een volle zaal kon worden opgetreden. Vllssingan. Bij de gehouden stemming inzake de voorstellen betreffende hot Zie ken- en Ondersteuningsfonds aan de Kon, Maatschappij „de Schelde" alhier wel ke voorstellen wij reeds hebben gepubli ceerd werden uitgebracht 1270 geldige stemmen. Hiervan verkreeg het voorstel der directie 160 en het voorstel van de besturen 1045 stemmen, zoodat het voor stel van de besturen van het Zieken en Ondersteuningsfonds en der arbeiders- vertegenwoordiging met zeer groo<te meer derheid is aangenomen. Het aantal stemgerechtigde leden be draagt 1689. Blanco waren uitgebracht 16 en van onwaarde 49 stemmen. lerseke. Gisterenavond herdacht de Ier- seksche Bakkersvereeniging „Eendracht maakt Macht" haar 40-jarig bestaan. On der voorzitterschap van den heer G- de Jager waren de leden in de zaal van Nolet met hun vrouwen feestelijk bij een. Wemeldinge. In 't afgeloopen jaar wer den op de beide weegbruggen „Bonzaji- brug" de navolgende goederen en vee gewogen: 574.278 K.G. aardappelen, 49.663 K.G. hooi en stroo, 1.620.302 K.G. diversen, 4 stuks vee, 3,363.176 K.G. suikerbieten, 3.156.883 K.G. pulp. Vrouwepolder. Dinsdagmiddag verga derde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer Arendse. De voorzitter wenschte in de eerste vergadering in dit jaar de GEMEENTE 1 Januari 1927 Geboren Gevestigd Overleden Vertrokken 1 Januari 1928 Tot. Vr. M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. M. Totaal 1928 1829 3757 47 49 96 89 86 175 25 20 45 105 108 213 1934 1836 3770 503 483 986 11 7 18 33 29 62 4 4 8 45 34 79 498 481 979 1872 1242 3114 32 24 56 219 55 274 19 19 38 201 78 279 1903 1224 3127 Renesse 654 8 2 10 11 19 30 4 4 8 26 24 50 636 Zierikzee 3328 3538 6866 84 45 129 157 182 339 49 48 97 181 192 373 3239 3525 6864 Ter gelegenheid van de 6e Intem. Amerikaansche Conferentie in Havana, welke gisteren door President Coolidge geopend werd, gaf de gezant van Cuba in Den Haag een dejeuner in Hotel des lndes, waaraan de volgende personen aanzaten. V. 1. n. r. te rekenen vanaf 1ste persoon aan de tafel met gestreept costuum, zittend om de tafel: Dr Rafael Cabrera (ge zant Mexico), A. Gueselaga (gezant Argentinië), Richard Rivera Schreiber (gezant Peru), Jesus Maria Clemente (secr. van den gezant van Venezuela), Graaf de Morales (2e secr. van den gezant van Spanje), Julio H. Palacio (zaakgelastigde van Columbia), Luiz Guimaraes (buitengewoon gezant van Brazilië), A. Diaz de Villar (buitengewoon gezant te Cuba), Enriquo Gallardo Nieto (zaakgelastigde van Chili), Baron van Pallaudt en R. Henry Norweb (le secr. van het gezantschap v. Amerika) leden van den Raad en den secretaris zoo wel voor hun ambtelijk als gezinsleve: een m alle opzichten gezegend jaar toe e memoreerde in het kort den toestand dc gemeente, die over 1927- niet ongunsti genoemd kan worden. Het oudste raad: lid, weth. Mesu, dankte den voorzittc voor de tot den Raad gerichte woorden e: wenschte hem wederkeerig zoowel voo zijn persoonlijk- als gezinsleven een gun stig jaar toe. De voorzitter deelde med> dat de rekening der gemeente over 192( door Ged. Staten definitief is vastgeste) en dat de opbrengst aan opcenten op d, grondbelasting over 1927 is vast-gestel op f 1470,77. Op het verzoek van de Kon Ned. Politiehonden Vereen, om subside uit de gemeentekas, werd op voorstel vai, B. en W. m. a. s. besloten afwijzend' te be schikken. Eveneens op het adres van de Vereen, van Ambtenaren van de Gemeen tefinanciën enz., houdende verzoek on subsidie. Vervolgens werd besloten aa: het Bestuur van de Bijz. L. school in di afd. Vrouwepolder en aan het Bestuu van de Bijz. school in de afd. Gapinge eei bedrag van resp. f 87 en f 60 te verstrek ken voor de aanschaffing van nieuw men bilair. Het bedrag der vergoeding inga volge art. 101 der L.O.-wet over 1926 voo; de Bijz. lagere scholen werd vastgestelc op resp. f 924 en f 704,55. Vervolgen werd na breedvoerige bespreking besloter tot afvoering van den nieuw te maken lig ger der wegen en voetpaden van het voet pad, loopende van G. Geertse tot de gren: van St. Laurens en van het voetpad loo pende vanaf C- P- de Rijcke naar Botjes Zee en vervolgens tot de grens van Veero. Daarna werd besloten tot vaststelling van de jaarwedde en den pensioensgrondslag van den burgemeester tot een bedrag var f 1470. Vervolgens werd besloten tot ver pachting voor den tijd van zeven jarei van het perceel bouwterrein in do afd Gapinge. Bij de rondvraag bracht de heo: Maas het bouwen van de noodslachtplaat sen ter sprake. Na breedvoerige bespre king werd besloten aan het hoofd van der Vleeschkeuringsdienst op te dragen eer bestek en teekening voor een eventueel U bouwen slachthuis te ontwerpen. Vrijdagmiddag hield het Vee fond zijn jaarvergadering onder voorzitterschaj van L. Duvekiot. De secretaris M. I.ou werse bracht verslag uit waaruit bleek dat er 12 koeien uit nood geslacht zijn Uit het verslag vatn den penningmeester W. Dekker bleek, dat er een goed slot was van f36.77. Vervolgens had de be stuursverkiezing plaats. Herkozen werd dhr S. de Visser. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst de vergadering. Vrijdag vergaderde het Varkensfonds onder voorzitterschap van S. Molse. Door den secretaris L. Duvekot werd het jaar verslag uitgebracht. De vereeniging telt 67 leden. De penningmeester J. Polderman sloot zijn boekjaar af met een batig sal lo van f62.56. Vervolgens had bestuursver kiezing plaats. In de plaats van P. Roone werd M. Louwerse gekozen en tot bode in de plaats van S. Franke, dhr Jac. Louwerse. Verder werd besloten om voor de varkens beneden de 20 Kilo schoon den vollen marktprijs uit te betalen. Daarna sloot de voorzitter de vergade ring onder dank voor de opkomst. Arnemuiden. Woensdagavond werd on der veel belangstelling een ouderavond ge houden in de Chr. school, De voorz., dhr I. Cornelisse, opende op gebruikelijke wijze. Dhr J. J. Boone hield een voordracht over de „Rijpende jeugd" en sprak: le. over de gevaren die de rij pere jeugd bedreigen; 2e. wat daartegen te doen. Groot zijn de gevaren der bios coop en de slechte lectuur. Do mode spot met 'de eerbaarheid en zedelijkheid. De wereld doet al zijn best om zich van do jougd meester te maken. Alles streeft naar wereldgelijkvormigheid, wat ten slotte in bittere teleurstelling eindigen zal. Spr wekte de ouders op om door voorbeeld en gebed de rijpere jeugd te winnen, o. m hun niet te onthouden degelijke gezonde lectuur. Hier is ook nog vaak een mis stand. Daarom, weer uit uwe gezinnen on christelijke lectuur-, enz. Daarna werd. pauze gehouden. Daarin werd door de ouders 't werk hunner kin deren bezichtigd. Vervolgens hield de heer C. Geervliet, onderwijzer, een referaat over de „Bijbel- sche Geschiedenis en verstandelijke vor ming". Uit tal van voorbeelden, zoowel uit 0. als N. Testament liet spreker zien welk een groote algemeene kennis er uit den Bijbel te halen is voor de kinderen. Spreker wekte dan ook de ouders op, al hun best te doen om de kinderen den Bij bel te doen lezen, daar alleen dit Woord ons wijs kan maken tot zaligheid. De voorz. wekte nog de aanwezige ouders op, de school te steunen, zoowei stoffelijk met gaven als geestelijk met ge bed. Het- hoofd der school eindigde deze ge zellige vergadering met dankzegging. Nieuw en St. Joosland. Woensdagavond werd de jaarlijksche alg. verg. gehouden van het varkensfonds „Helpt Elkander" Aanwezig waren 37 personen. In 1927 waren 9 verliezen te boeken van uit nood geslachte of gestorven varkens. De ontv. beliepen f610,96, de uitgaven f504,53, saldo f 106,4-3. Herkozen werden als be stuursleden J. Bliek en P. Baurdoux. In de plaats van W. Wisse, die -heeft bedankt werd gekozen G. Dellebeke. Besloten werd de varkens in 1928 te laten inenten tegen de vlekziekte. Als adviseur werd aange wezen de slachter D. de Waard. J. de Hamer heeft als zoodanig bedankt. Het le dental bedraagt thans 54 en het aantal begunstigers 11. Na afloop had bet ge wone koffiedrinken plaats.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2