Onderwijs. Gemengd ftieuws. Telegrammen. Provinciale Staten van Zeeland. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. CU». Gar. Kofc- T^tal »e Beam Joh. Jansaa to l^idm aj C. S. ^ea Arnhem. Had. Herv. Gem. Maaraien Het follege van Kerkvoogden der Ned. Hervorm de Gemeente te Maarssen heeft bü het Alge- meen College van toezicht hooger beroep aan- eteekend tegen het besluit van het Provin. ciaal college van toezicht in Utrecht, waarbij de op 8 November j.L gehouden verkiezing voor notabelen en de op 29 November j.l. gehouden herstemming zijn vernietigd. __P.Nagtigal.fDe Doopsgez. Zondags bode brengt het bericht van overlijden van den Doopsgezinden zendeling Peter Nagtigal, die 16 jaar onafgebroken op Sumatra is werkzaam geweest. Ds J. %ybesma. Naar we vernemen moet Ds J. Sybesma, Geref. predikant te Dedemsvaart voorheen te Zierikzee, een ge deelte van zijn arabteüjken arbeid op medisch advies laten rusten. Ds J. Offringa. f Zondagmorgen is ta Ennelo op bijna 81-jarigen leeftijd over leden Ds J. Offringa, emeritus-predikant der Geref. Kerk te Westbroek (U.) Ds Offringa 28 Jan. 1847 te Drachten ge boren, studeerde aan de Theol. School te Kam pen en aanvaardde 18 Nov, 1877 te Drieeum de bediening des Woords, Voorts stond hij te Wezep (1882—1886), te Dedemsvaart (1886-1897), te Dinteloord 1897—1904), te Herwijnen (1904—1912) en daarna te Westbroek, waar hü 30 Sept. 1917 eervol emeritaat verkreeg. Belangrijke gift. Dr E, I. W. Posthumus Meyes deelt in de 's-Gravenhaag- sche Kerkbode mede, dat hij voor den bouw van da tiende kerl» der N'ad. Herv. gemeente te 's-Gravenhage een gift van f 10.000 heeft ontvangen. HOEK. Op 22 Maart a.s. hoopt Ds E. Raams, predikant der Ned. Herv. Kerk al hier zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Al die jaren diende hij de Ned. Herv. Ge meente alhier als herder en ieeraar. Een co mité is airede gevormd, om hem op dien dag te huldigen. W. Jansma. f Te Niauwolda is, 31 jaar oud, overleden, de heer W. Jansma, hoofd der Chr. school aldaar. Teruggevonden. De directeur van da Btocmzuivedfabriek te Hyken Dr.), die op 12 Januari was gevlucht, is gisteren totaal uitgeput en' verkleumd gevonden in een boscth- ja onder Hyken, Terwijl de politie op onderzoek waa uitge gaan, waren ook particulieren naar den ver miste gaan zoeken en zoo gelukte het den winkelier K. Et. te Hijken den gezochte te vinden in een kreupelbosehje, nabij het Oranje kanaal Onmiddellijk werden politie en bur gemeester gewaarschuwd, die zich in1 gezel schap van dr G. per auto naar de plaats begaven, waar de heer B. was gevonden. De vermiste was totaal uitgeput en door eu door nat Doodgebleven. Gistermorgen werd een reiziger, ,*die per trein te Utrecht was aangekomen, bij den uitgang der contröle op het Stationsplein plotseling onwel. Dn man zakte in elkaar en overleed direct. Hij was een ingezetene uit de gemeente Soost. Vermist. Te Leiden wordt sedert 14 Januari vermist een 14-jarig schoolmeisje. De commissaris van politie verzoekt op sporing. Een' noodlottige vergissing. Een echtpaar in de rue Bargue te Parijs werd 's nachts wakker doordat er aan het slot gemorreld werd. Daar er sedert eenige dagen een sleutel vermist werd, vermoedden man en vrouw onraad. Wie daar riep de man tot driemaal toe, doah kreeg geert antwoord. Hij greep daarop een revolver en loste vier schoten in de richting van de deur. Toen bij even later ging kijken, vond hij het lichaam Tan een medebewoner onbewegelijk voor de deur liggen. De ongelukkige, die kort daarop overleed, had zich in de deur vergist. - Branden. Te Schoonoord is de wo- rung van J. K. tot dein grond toe afgebrand. Oorzaak onbekend. Te Bergen (L.) is de boerderij van M. H. afgebrand. Ooreaak onbekend. Maandagmorgen ontstond brand ra de schuren achter da boerderij van den landbouwer P. te B. te Ede. De schuren en voorraden verbrandden. Da oorzaak is on bekend. Inbraak. Reeds vier Zondagen achter een was er ingebroken bij J. de K. op het Dijkje te Bolnes. Telkens was er geld gestolen. Zondag had de veldwachter zich in het huis verstopt. Toen de bewoners naar de kerk waren, kwam de dief, K. H., door een dak raam naar binnen en werd hij door den veldwachter gearresteerd. Hü bekende ook de vorige inbraken te hebben gepleegd. Inbraak in het station Swal- men. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Swalmen bij Roermond een inbraak gepleegd in het station. Na vooraf bij den assistent aldaar de sleutels en een bedrag veertig gulden te hebben gestolen, maak- "W de inbreker(s) in het station een buit «a twintig gulden, benevens den spaarpot der kinderen. Inbraak te Wormerveer. Zon- dagavond, terwijl de bewoners even afwezig waren, is te Wormerveer ingebroken in de woning van den heer J. Smit Sr., wonende jn de Voltahunrt. Toen de bewoner thuis kwam, zag hij nog juist, dat de inbreker door de achterdeur het huis verliet. De dief had da gordijnen gesloten, het licht opgestoken alles overhoop gehaald. Vermist wordt) 680 bedrag van ongeveer f100 en Benige voorwerpen van waards. Ds palftto heeft tot dusver, ondank* de hulp van wa uit Zaandam gerequireerden po litiehond, den dader nog niet kunnen op, sporen. Vernieling uit wraak? In de Oude Leede nabij Berkel (Z.-H.) is den nacht? een watermolen, die door eenige tuinders gebruikt wordt, om overtollig water weg te malen, geheel vernield. Vermoed wordt, dat hier een wraakneming in het Bpel is. De pa troons hebben namelijk een naar de mea ning der arbeiders ongunstig arbeidscontract doorgedreven. Het is de politie nog niet ge lukt, de daders te vinden. Een stier losgebroken. Bij het afladen van een stier, welke per auto ver voerd was van Jubbega naar Lippenhuizen, geraakte deze door den schrik los. De be stuurder van de auto, de heer Vleeschhouwer te Gorredijk, werd door het woedende beest aangevallen en kwam met vrij ernstige kwets uren in een sloot terecht. Het beest is later gevangen en doodgeschoten. Slede-ongeluk In Zwitser land. Bij de familie te "s-Gravenhage is he- richt ontvangen, dat de heer D. Tutein Nol- theniu», werkzaam bij de Caivé-fabrieken te Delft, hij het bobsleden zoo ernstig kwam te vallen, dat een zijner heenen op verschillende plaatsen ernstig gekneusd werd. Ten gevolge hiervan zal de heer "Nolthenius dit heen moeten missen. Een kordate moeder. Een moe. der te Kennincton, in het Zuidoosten van Londen, heeft een voorbeeld van tegenwoor digheid van geest gegeven, waaraan te San- ken was, dat haar kind in het leven bleef. Toen zij eenige oogenblikken de kamer uit geweest was, vond zij haar jongetje van twee en. een. half den verstikkingsdood nabij. Het kind had blijkbaar iets ingeslikt. Zij greep het kind, sprong in een taxi die juist aan. kwam, en. liet zich vliegensvlug naar het St. Thomas-ziekenhuis brengen. Toen zij daar aankwam, was het kind bijna dood en werd het ijlings naar de operatie-tafel gebracht. Een chirurg verrichtte onmiddellijk tracheotomie (een snede in de luchtpijp) en zoo kon op het nippertje zuur stof toegang krijgen tot de longen van het kind. Daarna werd een tweede operatie ver. richt om het vreemde voorwerp, dat een ok kernoot bleek te zijn.; uit het keelgat te ver wijderen. Er was toen ongeveer een half uur ver- atreken sedert het kind de noot had inge slikt en de dokter» en studenten in het zie kenhuis beschouwden de redding van het leven van het kind als een der merkwaardigste gebeurtenissen in de geschiedenis van het ziekenhuis. Baldadige streek. Zaterdag ont dekte een machinist van de spoorwegen, dat een' 12-jarige jongen bezig was met het om gooien van een wissel op het emplacement van den spoorweg te Schiedam. Toen de jongen den machinist bemerkte, nam hü de vlucht. Bü onderzoek zag de machinist, dat de wissel al half was omgeworpen'. Bü niet- ontdekken van deze baldadigheid zon zeker op het rangeerterrein een ontsporing het ge volg züa geweest Gestikt. Het 9-jarig dochtertje van den heer P. te Nümegen, ia in een stukje appei gestikt. E«n moordaanslag te Vonlo. VENLO. (V. D.) Hedenmorgen ongeveer half acht is in het woonwagenkamp op de kleine heide bü Venlo een moordaanslag gepleegd, waarvan nog niet vaststaat of mem. hier met zelfverdediging heeft te doen gehad'. Da zoon van zekeren L. G. had uit den wagen van zgn vader £40 ontvreemd. Da zoon had onderdak in den wagen van een schoonzoon van G. zekere Jan Meger. De vader had van dezen diefstal aangifte gedaan bü da politie, en om aanhouding van zg'n zoon verzocht. In ver hand hiermede is de schoonzoon. J. M. heden, ochtend gewapend met een groote bül naar L. G. gegaan, die hg den (aatsten tgd reeds meermalen had lastig gevallen. G. moest ten slotte in huis vluchten. Volgens zgn ver klaringen heeft M. toen zg'n vrouw mishan deld. Op züm verzoek zg'n vrouw met rust rust ta laten; is M. hier toch mee door gegaan. G. greep zün dubbelloops jachtgeweer en schoot op M. Deze zakte oamiddellg'k in een. Hü was in het bovenbeen getroffen. G. is gearresteerd en M. per politiebranöard naar het ziekenhuis overgebracht. ARNHEM. Gisteravond is een zekere Mej. M. door een haar onbekend gebleven per soon met een scherp voorwerp in haar kuit geprikt. Zg had veel pgn en heeft dadelü'k aangifte bg de politie gedaan. Deze stelt een onderzoek in. VOORSCHOTEN. (V. D.) In den nfgeloopem nacht is alhier op 61-jarigen leeftgd plot seling overleden de bekende beeldhouwer M. Zwollo. Hg vervaardigde speciaal ontwerpen voor gedenkplaten en plaquettenen heeft aldus een groote bekendheid verworven. WARSCHAU (V. D.) Officieel wordt gemeld, dat de minister-president van Litauen Wol- demaras gisteravond een Speaiale Poolsche koerier graaf Tamowiski, het antwoord van Litauen op de Poolsche nota heeft over handigd Da inhoud van de nota, die oo- middellgk na do overhandiging naar War schau getelegrafeerd is, is nog niet gepubli ceerd. Najaarszitti.ng 1927. Vergadering van Dinsdag 17 Januari. Na de opening doet de voorzitter mode- deeling, dat afwezig zg'n de heeren Wal- lien en Fruijtier. Ingekomen is een adres van do Prav. Zeeuwsche Vereen. „Het Groene Kruis", inzake instelling van districtsschoolartren In handen van Ged. Staten gesteld om bericht en raad. Ingekomen is een telegram van burge meesters en secretarissten van den kring Schouwen en Duiveland met verzoek de voorstellen tot electrificatie van de Noord- groep aan te nemen. Dit telegram wordt gevoegd bg het desbetreffende voorstel. De verkiezing van een lid van Ged. Staten zal vanmiddag terstond) na de pauze plaats hebben. Reglement van Orde. Aan de orde was de nadere mededee- ling van Ged. Staten inzake een go- wenschte wijziging van het Reglement van orde, onlangs gepubliceerd, waarover de Staten nog niet in de afdeelingen hebben beraadslaagd. Dhr Adriaanse (v.d.) wijst er op, dat de afdeelingen op1 verschillende tijd stippen met den arbeid klaar zijn. Daar om wil Spr. zijn in de vorige vergadering aangenomen wijziging handhaven. Dor Over hof (s.d.) verwondert zich ,over de houding van Ged'. Staten. Eerst wilden ze zich buiten de zaak houden. Maar nu, nadat de Staten in volle vrijheid! hebben beslist, willen Göd. Staten het ge nomen besluit nog eens gaan corrigeeren. Wel heeft Spr. zich verheugd over de voortvarendheid van Ged. Staten, die bij andere onderwerpen niet altijd viel op te merken. Spr. blijft het noodig achten, dat do afdeelingen den dag na de af- deelingsvergaderingen terugkomen voor de rapporten. Spr. wil, da,t regel wordt, dat het alg. verslag opgesteld wordt door de rappor teurs en slechts bij uitzondering door de griffie. Daarom wil Spr. nu niet terug komen op het in de vorige vergadering genomen besluit. Ben praktijk van een paar jaren is zeker noodig. Dhr v. 't Hoff (a.-r.) acht wijziging van het laatst genomen besluit wel noo dig. Spr. waardeert de bedoeling van den heer Overhoff om goede eindverslagen te krijgen, maar Spr. vreest, dat niet alle Statenleden steeds den dag na de afdae- lingsvergaderingen bijeen kunnen komen voor het opstellen dier verslagen. Spr. vereenigt zich met het voorstel van Ged. Staten. Dhr Kodde steunt het betoog van den heer Overhoff en verzet zich tegen het voorstel van Ged. Staten. Dhr D i e 1 e m a n (Ged. St.) prijst de (kwaliteit van Iele na ongemaakte afdeelings- verslagen. Het gaat er om, of de eind verslagen als regel opgemaakt moeten worden door de griffie-ambtenaren of dioor de Staten zelve. De zelfstandigheid van de vertegenwoordigende colleges moet zoo hoog mogelijk gehouden worden. Zoo weinig mogelijk moet men de ambtenaren ter hulp roepen.. Dit is ook de bedoeling van het voorstel van Ged. Staten, terwijl mr Adriaanse het opmaken der alg. ver slagen opdroeg aan de griffie. Tegen het voorstel-Overhoff beeft Spr. het bezwaar, dat het veel tijdverlies brengt voor do leden .Ze moeten dan in Middelburg rond- kuieren en ledigheid is des duivels oorbussen (gelach I) of weer een extra reis'naar en van hun woonplaats maken. Dat kost in ieder geval geld aan de pro vincie. De voorzitter heeft gemerkt, uit de discussies, dat de Staten reeds hebben gehandeld volgens een wijziging in het reglement van orde, die nog niet Konink lijk ia goedgekeurd. Dit kan Spr niet goedkeuren. Dhr Overhoff gaat, gezien de toe lichting van mr Dieleman, accoord met het tweede voorstel van Ged. Staten. Dhr v. 'tH off wjjst er den heer Over hoff op, dat zijn idee is te verwezenlijken, óók als het voorstel van God. Staten wordt aangenomen. Dhr Brandsma (a.r.) steunt het idee- Overhoff (den volgenden dag terugkomen voor het opmaken van de verslagen). Anders krijgt men in iedere afdie-elings- vergadering een debat, wanneer men zal terugkomen voor de rapporten. D'hr v. d. Wart spreekt in gelijken geest, maarde beste reglementen zul len niet baten, als de leden niet mee werken. Dhr Dieleman (Ged. Staten) legt er nog eens den nadruk op, diat volgens het voorstel van Ged. Staten de Staten vrijheid van beslissing zullen hebben, ter wijl de heeren Overhoff en Adriaanse een verplichting willen opleggen. Het voorstel van Ged. Staten (vrijheid voor de Staten om te bepalen, wanneer ze terugkomen voor de eindrapporten) wordt aangenomen met 28 tegen 12 st. (tegen S.D.A.P., St.k. Geref., Sonke, Tim merman, v. d. Wart en Brandsma). Daar mee is het voorstel-Overhoff verworpen. Het voorstel van Ged. Staten (opstellen der eindverslagen door de Staten en open laten al of niet door de griffie) wordt aangenomen met 36 tegen 4 st. (tegen de v.d.). Het voorstel van Ged. Staten in zijn ge heel wordt z.h.s. aangenomen. (Over deze zaak werd door de Staten meer dan een uur beraadslaagd'. Verslag gever.) Ambtsgebed. Vervolgens kwam ter tafel het voorstel Kodde c.s. om Ged. Staten uit te noo- digen wijziging van het Reglement van Orde voor te bereiden en voor te stellen, waardoor het doen van een „ambtsgebed" wordt voorgeschreven. Ook dit voorstel is niet in de afdee lingen behandeld. Dhr Welleman (v.d-) wil deze zaak los van de politiek beschouwen. D'hi Kodde heeft in de vorige vergadering een scheiding gemaakt tusschen hen, die den eed en de belofte hebben afgelegd. Maair toen begaf hij zich op gevaarlijk terrein, want deze kwestie is een be langrijke in den kring der pastijen, die Mr J. H. M. In die heden gehouden "vergadering van de Prov. Staten is gekozen tot lid van Ged. Staten de heer Mr J. H. M. Stapger advocaat en procureur te Goes. De heer Stieger werd op 10 Nov. 1874 te Goes geboren ©n is dus 63 jaar oud. In Juni 1918 werd hij gekozen tot lid van den Gemeenteraad van Goes en reeds enkele maanden later, na het overlijden van den heer A. S. J. Öakker, werd hij tot tijdelijk wethouder benoemd. Op 2 Sept. 1919 werd de heer Stieger definitief tot wethouder gekozen, welke functie hg tot op dit oogenblik bleef ver vullen. Verder is de heer Stieger voorzitter der Gascommissie, lid van het Burgerl. Armbestuur, secretaris der Gezondheids commissie in het district Goes, lid van de Comm. van Toezicht op het M. O., voorzitter van de Kath. Spc. Actie en van het muziekgezelschap „Ëuphonia". Door de henoeming van dhr Stieger ontstaat er een raadsvacature te Goes. Opvolger op die R.-K. lijst is de heer Chr. C. van der Does. Verder zal straks ook een nieuwe wet houder gekozen moeten worden.. vroeger de coalitie vormden. Dhr Lehman b.v. legde nooit den eed af, dan wan neer de wet 'hem absoluut daartoe ver plichtte. En zoo denken er nog meer dere Christelijk-Historischen over. En ook in St. Philipsland waren er vorig jaar enkele Raadsleden, die den eed niet wil den afleggen om hoog-godsdienstige over wegingen. Bijl deze wil Spr. zich scharen. Spr. meent, als vrijzinnig-godsdienstige, dat de waarde van de religie wordt om laag gehaald door een gewoonte-gedoe, een laagje vernis, dat er op gelegd' wordt. De waaide van de religie ligt in de wijze, waarop het leven wordt geleefd. Daartoe wijst Spr. op het verheven voor beeld van den Meester, die in weinig woorden het groote gebod der liefde gaf. De naastenliefde kunnen do Staten ook toonen door hun besluiten. Voor ons, aldus Spr., is bidden een zaak van het gemoed, die niet van bui ten af kan worden opgelegd. Dat moet van binnen uit komen. Jezus gaf ook als plaats van het gebed niet de pu blieke tribune maaï de binnenkamer. In schijngodsdienst ziet Spr. een groot kwaad. En dien krijgt men, wanneer men de heiligste verrichtingen in een regle ment voorschrijft. Heel gauw wordt men aan zulk een reglementair gebed gewend. Het brengt geen eerbied voor den Aller hoogste. Spr. verwijst ook naar de Zeeuw van 7 Jan. en citeert enkele zinnen uit het hoofdartikel van dien dag. Daarin wordt de nadruk gelegd op de oorzaak van zoo veel teleurstelling op Christelijk erf: het ontbreken van het geloof. Daarmede is spr. bet eens. Daarom zal spr. niet mee werken aan een ijdelen vorm. Dhr. v. Oeveren (V.B.) wil zijn stem ditmaal motiveeren. Het diepst m 't hei ligste is, als men alleen kan bidden. Ook voelt spr. voor het gebed in een 'homogeen gezelschap, maar niet in een heterogeen gezelschap als dit. Dhr. Brandsma (A.-R.) wil niet in breede discussie treden, maar wil namens zijn fractie een korte verklaring afleggen: De A.-R. partij is in het algemeen voor een ambtsgebed, omdat dit inhoudt een publieke erkenning, 'dat de overheid re geert hij de gratie Gods en dat zij Hem als Opperbestuurder van land en volk belijdt. De A.-R. fractie is in dit bijzonder geval zeker voor een ambtsgebed, omdat de in voering er van strookt met den geest van de overgroot© meerderheid van ons ge weest. De overheid is van zichzelve onbekwaam om op de rechte wijze haar taak te ver vullen. Zij voelt zich afhankelijk van Hem, die de Alwijze is. Deze Alwijze God heeft beloofd, dat Hij op het gebed wijsheid wil geven en daarvoor behoort zij bij haar be raadslagingen behoefte te gevoelen aan het ambtsgebed. Andersdenkenden moeten van ons aan nemen, dat het er niet één oogenblik om gaat ben te kwetsen, dat wij ons ook niet boven hen verheven achten, maar dat het ons heilige ernst is. Dat we niet anders kunnen en mogen handelen. Dat 'het gebed voor ons eep levensbehoefte is en een spontane uiting van onze Christelijke le vensbeschouwing. We wenschen geen lang gebed: het dient zich te bepalen tot d e b e 1 ij d e n i s, dat God, die alle dingen schiep, over ons ge west regeert en dat men zich van Hem af hankelijk en aan Hem verantwoordelijk weet en tot de bede, dat Hij wijsheid, kracht en getrouwheid geeft, dat Zijn Bo gen den arbeid krone en dat deze zegen ook het deel van ons gewest moge zijn. Dhr j. Dixhoorn (V.-B.) vindt ook een ambtelijk gebed een uiterlijk vertoon. In dien Raad van Axel wordt ook gere geld den zegen van dien Allerhoogste op die Raadsbesluiten gevraagd. Maar die be sluiten zijn daar reeds vastgesteld m da clubvergaderingen. Zóó is (het gezag van dien Allerhoogste reeds gepasseerd. Dhr v. d. Wart (C.-H.) zegt, dat da C.-H. ^artjj verwerpt da gedachte, alsof het gebed alleen voor de binnenkamer, zou bestemd zijn. Z(j belijdt voorts, dat de Overheid Gods dienaresse is en dat zg daarom van Hem haar afhankelijkheid steeds dient te er kennen. Zij dient daarom Gods zegen op haar arbeid in te roepen. Natuurlijk zijn er omstandigheden, waarmede gere kend moet warden. Men moet uitermate voorzichtig zijn dieze beginselzaak te doen beslissen door de helft plus één. Spr. had gehoopt, dat de linker partgen geen groote bezwaren zouden hebben gehad .tegen het afsmeeken van Gods zegan op den arbeid der Prav. Staten. Maar het mocht zoo niet zijn. Nu zal toch gestemd moeten worden over iets, waarover eigen lijk volgens de C.-H. niet gestemd mag worden. De C.-H. fractie zal daaraan1 dan ook niet deelnemen. Dhr Dumoleijn (R.-K.) kan zich in beginsel met het voorstel-Kodde veraemi- gen. Maar spr, weet niet, of die R.-K. frac tie kan accoord gaan met oen voorstel van Ged. Staten. Dat zal afhangen van den vorm van -het gebed, dat men voor stelt. D'hr Kodde (St.k. Geref. wijst) er op, dat hg in zijn voorstel geheel in het mid den heeft gelaten, of er een vrijt- of een formuliergebed zal worden ingevoerd. Spr. heeft er geen oogenblik over gedacht de leden, die den eed hebben afgelegd, hooger te stellen dan zg, die de belofte aflegden. r De persoonlijke verhouding der leden tegenover God moeten wij geheel buiten de discussie houden. We zitten hier als Overheidscollege. Tegenover den heer Welleman zegt Spr. dat inderdaad het geloof bg allen Christelijken arbeid noodig is. Overigens wil Spr. er niet verder over discussiëeren. Het onderwerp is te heilig daarvoor. Dhr Overhoff (s.d.) kan het zich' in denken, dat er Statenleden zijn, die hier behoefte aan het gebed hebben. Maar toch meent Spr. dat er ook een zekere wed ijver tusschen enkele verwantepartijen bestaat. Het lijkt Spr. een onmogelijkheid een ge bedsformule te vinden, die alle Staten leden bevredigt. Reeds nu is er verschil van meening over den radiozender te Hui zen. (De voorz. roept den spreker tot de orde.) Dhr v. 'tHoff zegt, dat dhr Overhoff absoluut verkeerd is ingelicht. (De voorz. roept ook dezen spreker tot de orde.) Het voorstel-Kodde wordt aangenomen met 18 tegen 16 st. (zuiver rechts links. Alle Christelijk-Historischen hadden de zaal verlaten Verkiezing lid Ged. Staten. In de middapzitting kwam het eerst aan de orde de verkiezing van een lid van Ged. Staten (vacature-Fruytier). Behalve dhrn Fruytier en Wallien waa ook de heer Kakebeeke afwezig. Er werden uitgebracht 39 stemmen Hiervan verkregen de heeren Mr J. H. M. Stieger 24 st., Joziasse 1 en Kodde 1 st. 13 stemmen waren in blanco uitgebracht. Gekozen was dus Mr J. H. M. Stieger te Goes. De heer Stieger verklaarde onder dankzegging voor het in hem gestelde ver trouwen de benoeming te aanvaarden. De voorzitter wenschte den heer Stieger ge luk met zijn benoeming en hoopte dat hij' nog vele jaren tot heil der provincie mag werkzaam zijn. Electrificatie van de Beveianden. Ged. Staten hebben aan de Prov. Staten meegedeeld, dat bij den Raad van Bestuur thans een plan aanhangig is tot voorzie ning van de Beveianden en het platteland van Walcheren van een eigen centrale uit. Omtrent dit plan zgn nog" niet alle gegevens voorhanden, doch de ROad vlala Bestuur stelt alles in het werk om de voorbereiding van de aanvrage der voor de uitvoering van het plan noodige credie- ten zooveel mogelijk te bespoedigen. On der deze omstandigheden geven Ged. Sta ten in overweging, hunne nadere voor- stellen te dezer zake af te wachten. GOES. Scheepvaartstatistiek. Ge durende het jaar 1927 zgn de haven va» Goes binnengevaren 1911 schepen met een totaal tonneninhoud va» 180841 (vorig jaar 1952 schepen met 186204 kub. M. inhoud) en uitgevaren 1918 schepen met een totaal ton. neninhoud van 182998 (vorig jaar 1941 sche pen met 183828 kub. M.). Wisselkoersen Berlijn 69.0669.09. Brussel 34.6634:58. Parijs 9.749.76. Londiein 12.08 s/412.087/g, New-York 2.477/8—2.48. MIDDELBURG. Bevallen: C. de Visser, geb. Pugpe, z.; S. M. G. Magielsen, geb. de Pan, z.; J. C. Spruüt, geb. Step, d. Overleden: J. Nagelkerke, 71 j., geb. met M. J. Plugmers; W. G. van Slugs ,1 jaar, z. P. A. de Reg, 58 j., gab. niet A. Kujiper,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3