DE ZEEUW tweede blad. "O- "%®j itenorders poslto's upons ide Gelden ssels surantiën IRDAPPELEN eel Bouwland N AGENTEN^ Uit de Pers. Binnenland. KRONKELENDE PADEN. Uit de Provincie, IQ - OOSTBURQ beste velden. ibouw Frleschs ootaardappelen, .euwsche Bonte lardappelen; ving te pachten: iooI Kabinet eed© Knecht jersleerllnfi" e Huishoudster Jienstbode FEUILLETON. ingen, Zwi)ndr«chtscbc ehoolmeesters, Vroege lian Earlles, Zeeuwsche uwe, Bevelanders m ens van mijn nieuws Robijn, Alpha, en Jst wordt op aanvraag GERMANS, Hoove Landxloht, ibbeldam. KOOP: de Plasscheweg oudet levxagen bil Krabbendijke A ill, KOOP: K.G. Vlas. JDE, Landb.,Ieraeke, KOOP: oor K. I. Z. met 9,9,9, bij J. C. KOERT, mie der Ned. Horv, Kloetlnge: 45 R.), kad, sectie C, pacht bij den heet jiljetten met opgavr e borgen, in te leveren ri e. k. bij den Ada.- JUS. ien: 2 nieuwe le klas lijwielen met Torpedo itraprem, rwart cellu- en Sturen, pracht Zadel :n, uit de alom bekende iRGERS, van Gronin- otprijs, Heeren 57.50, nog volle garantie, vrij 764, Bureau vandeit «s. gens overoomple»! er R Bur. De Zeeu# KOOP: en Ooudreinet, ïhof, Oostkapell^; ip een Koe, rekening Februari B VOOGD, Hoogelande, 't Westelijk gedeelte eland. Alleen zij, <"e racht hebben en a :ds werkzaam gewees zich te melden ona# het Bureau van <>1! DE VISSER, Han»" ,i—*a door omstandigheden, togelijk van m. ca P, N DER BIJL. idebeura bij j mogelijk gens ziekte der vtou"' VAN MAANDAG 16 JAN. 1928. No. 91. Een wondeplek. Onder het hoofd „Ongelooflijke dingen"' maakte onlangs het „Hervormd Zondags blad voor de Provincie Friesland mel ding van een ontvangen schrijven, volgens hetwelk het voor zou komen, dat recht zinnige landbouwers 'hun arbeiders de uren voor bid- en dankstond voor het ge was korten in hun loon! Wij willen, zegt het blad, den brief schrijver geen leugenaar noemen. Wij hebben er geen reden toe, maar schrijven toch boven deze mededeeling: ongeloof lijke dingen. Stel u voor dat het zoo is n.l. dat men zijn arbeiders aan 't einde van de week van dankstond voor 't gewas twee of twee en een half uur loon afhoudt, omdat die menschen naar de kerk zijn geweest, om mee met anderen en de gemeente God te danken voor „Zijn gunst Zijn volk be wezen" dan gaat er toch iets schreien in uw ziel. Het is natuurlijk wel waar, dat men al leen verplicht is den te praesteeren arbeid met een tegen-praestatie van loon te be antwoorden. Men kan daarmee volstaan. Maar overigens....? Onze landarbei ders in den regel beste gewillige men schen, die bij hun zwaarderen arbeid dan de meeste vaklieden hebben, vaak toch zulke trouwe werkers zijn komen ten opzichte van het loon schier altijd achter aan. Hun loon wordt als regel 't eerst ver laagd, en 't laatst verhoogd. En nu dezen menschen de twee uur afhouden voor 'het bijwonen van den dankstond voor 't ge was is toch iets wat het gemoed een pijn lijken duw geeft. Wij kunnen 'tona wij, die toch ook niet gekort worden als wij een enkelen Zondag uitgaan niet voorstellen, dat men oprecht ootmoedig gestemd onder de prediking in een dankure voor 't gewas kan terneer zitten, als men zijn volk dien dankuro-tijd aftrekt van zijn loon. Men maakt het den menschen dan niet alleen moeilijk om goedsmoeds mee te psalm zingen in die dank-ure, maar men ver zuimt toch ook om echt Christelijk het eventueele „booze oog" van den critischen arbeider te toonen, dat „de heer van den wijngaard goed is". Nogmaals, wij kunnen er niet over uit, en spreken daarom al weer van ongeloof lijke dingen, maar leggen daarom met des te meer nadruk den vinger op deze wonde plek, die zeker toch naar eisch der Chris telijke dankbaarheid, ook voor het vaak zware werk van onze landarbeiders, tot in de diepste vezelen dient te worden uit gesneden. De arbeid van deze menschen staat toch niet los van de welvaart van den landbouwer?!" H. H. S. voegt hieraan toe in „Toenade ring", het orgaan van den Ghr. Transport en Fabrieksaibeidersbond: „We waardeeren het in 't Zondagsblad, dat men deze dingen bij den naam. durft noemen, maar we hadden gaarne gezien dat men ook een stap verder was gegaan, door een weg aan te wijzen ter verbete ring. En die weg is er. Hier is o. i. maar één middel, een sterke christelijke vakbeweging, welke met kracht zou kunnen arbeiden ter verkrij ging van een behoorlijke rechtspositie voor de betrokken arbeiders. Gebeurt dat niet, dan zal het kwaad van die „ongelooflijke dingen" nog verder can zich heen grijpen. En dan durft men nog wel eens te spre ken van minder scherpe, van „patriar chale" verhoudingen ten plattelande, ver houdingen welke door het werk van de vakbeweging eer slechter da.i. beter zou den worden. Ons bekruipt wel eens 'het gevoel, dat al het mooie gepraat over het „niet zoo scherp tegenover elkaar staan", over den „minder grooten afstand" alleen maar ge beurt om de arbeider» bulten de vakorga nisatie te 'houden. Alleen dan krijgen wij weer goede ver houdingen, zoo werkgevers ais werkne mers het over „wat recht is zal ik u ge ven" met elkander „eens" kunnen wor den". VrijJ naar het Engolach, Nauwelijks had mevrouw Ntrgent den brief uitgelezen of een nieuw denkbeeld kwam m haar op ze zou dominee Grey opzoeken en hem vragen, of Mi die majoor en mevrouw Butler niet tot an dere gedachten kon brengen. Ze had altijd van den grjjzen prediker een hooge ge dachte gehad, bij was voor haar zoon altgd eenjrouw vriend geweest; en nu meende zjj, de dwaze vrouw, dat, als ze hem met de tranen van een maejcfer smeekte, haar eenig kind te bewaren voor een stap, die zij, zijm moeder, niet kon goedkeuren, dat hij maar dadelijk J invloed zou aanwenden, onverschillig de zaak hem recht o|f krom toe scheen. Mevrouw Nugent ging er altijd prat op, dat ze een rechtvaardig mensch was, onbevooroordeeld en dat ze zich nim mer door iets anders dan de waarheid! het leiden. Wane ze een man geweest, ze zou een uitstekend rechter geweest zijn; en menigmaal had men haar ingeblazen, nut in baar een goed1 zakenman verloren ging. Haar goederen beheerde zjj geheel zelfstandig en ze bad dan ook meer in- Commissaris der Koningin in Zuid- Holiand. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Maart benoemd tot commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland jhr. mr dr H. A. van Kamebeek, minister van staat. Jhr. mr dr H. A. van Kamebeek, 21 Augustus 1874 te 's-Gravenhage géboren, begon reeds vroeg zijn politieke carrière. In 1899 was hij secretaris ter eerste Vre desconferentie en in 1901 werd hij be noemd tot adj.-conmn. bij het departement van Koloniën. De heer Van Kamebeek was in 1907 Nederlandsch afgevaardigde bij de 2e vredes-conferentie en in 1908 werd hij referendaris bij het departement van Koloniën. Van 1911 tot 1918 was jhr. van. Kame beek burgemeester van Den Haag, welke post hij in 1918 verwisselde voor dien van minister van Buitenlandsche Zaken in het ministerie-Ruys de Beerenhrouck. In 1922 ging hij over in 't tweede ministerie-Ruys, dat tot 1925 aanbleef, om in dat jaar over te gaan in het ministerie-Golijn, dat op 11 November van dat jaar aftrad. Den 8en Maart 1926 werd jhr. van Kamebeek op genomen in het ministerie-De Geer tot hij korten tijd daarna aftrad wegens de ver werping van het verdrag met België door de Eerste Kamer. Jhr. van Kamebeek vertegenwoordigde ons land meerdere malen op intemationa^ le bijeenkomsten, en was zelfs in 1921 voorzitter van de tweede Volkenbondsrer- gadering te Genève. Postpakketten tot 10 K.G. voor hat buitenland. Men herinnert zich nog, zegt het HbldL, dat wij ruim eem jaar geLeden, .op aan stichting van eenige groote exportfirma's, een pleidooi hebben gehouden voor toe lating van postpakketten van 10 K.G. naax het buitenland. De exporthandel on dervond groot ongerief van de beperking van het gewicht der pakketten tot 5 K.G., maar al zijn verzoekschriften had den sedert jaren niets uitgewerkt. De be- zwaren tegen de toelating van pakketten tan 10 K. G. waren ernstig, zooals in de officieele antwoorden door het hoofdbestuur werd uiteen gezet. Die ver voermiddelen zouden moeten worden ver anderd, de kantoren verbouwd', de dienst gewijzigd. De snelheid van vervoer zou er onder lijden. Maar de exporthandel en de pers hiel den aan. Het hoofdbestuur zwichtte voor een proef. Eerst werd een maximum-ge wicht van 10 K.G. toegestaan voor oenige overzeesche landen, toen voor eenige lan den op het continent. Thans is, naar vrij vernemen, de verzending van 10 K.G.- pakketten toegelaten tot alle belangrijke continentale en overzeesche landen. Slechts voor enkele is voorloopig nog een -uitzondering gemaakt. Zoo zijn, wat het continent betreft, alleen Spanje en Portugal uitgezonderd. Maar ook deze landen zullen binnenkort tot de nieuwe regeling toegelaten worden. Ofschoon het Hoofdbestuur te 's Grat- venhage zich op dit punt niet bepaald snel gewonnen heeft gegeven, verdient het dank ervoor, dat het zichzelf heeft weten te overwinen. De bezwaren, die ja renlang zijn aangevoerd, tegenover den exporthandel, blijken achteraf buiten gewoon overdreven en practisch gemakkelijk te achterhalen. De Christ.- Hiatoriachen en de Coalitie. Voor de afd. 's-Gravenhage I van de Christ.-Hist. Unie heeft de heer J. M. Krijger Jr. een rede gehouden, waarin hij uiteenzette de verhouding van de Christ.- Hist. Unie tot de andere reChtsche par tijen. Hierbij deed spreker volgens de „Ned." voornamelijk uitkamen dat men niet al tijd offensief en defensief moet optreden, maar dat de C.-H. Unie ook naax samen werking moet streven, omdat er is ge- vloed dan eenige andere vrouw in den omtrek en behandelde zaken, die weinig vrouwen zouden durven aanvatten. Over 't algemeen had zij een veel ruimer blik dan de meeste dames van haar stand. In publieke en sociale aangelegenheden was zij een persoon van gewicht en waar haar naam gehoord werd was het niet als een onder velen, maar als een die de leiding gaf, wjjl de anderen volgden. Waar was haar anders zoo helder en zakelijk inzicht nu gebleven, waar haar rechtvaardigheidszin, waar haar waair- heidslievendheid, die zich aan geen bij omstandigheden stoorde? Waar was haar liefde, die toch de basis, vormt voor allo welwillendheid? Vanaf het oogenbliK, waarop haar zoon haar het volle vertrouwen geschonken had, had ze zich geen oogenblik de moeite getroost zich een voorstelling te vormen van de juiste toedracht van de zaak; nimmer had zjj getracht, zich een oogenblik op zjjn standpunt te stellen en te onderzoeken, hoe din de feiten zich aan haar zouden hebben voorgedaan. Neen, het was haar .genoeg geweest, dat men haar wilde dwarsboomen, dat men haar wilde beletten, het doel, dat ze najaagde, te bereiken; de wetenschap, dat al haar vroegere macht over haar zoon verloren was, had de laatste neiging tot zelfonderzoek, zoo die er ooit geweest meensehappelijk» arbeid op 'i politieke terrein. In dit verband wees opr. op de honding die de C.-H. U. inneemt tegen over rechts en linka De scheidslijn links is scherp, omdat men principieel staat tegenover de begin selen der revolutie. En hoewel de C.-H. U. en de R.-K. Staatspartij in staatsrechter lijken zin lijnredht tegenover elkander staan, d.w. z. dat de Christ. Historischen vierkant staan tegenover het Ultramon- taansch Staatsrecht, verklaarde de spre ker zich vóór samenwerking met de Room- schen, zich daarbij beroepende op mr. Groen van Prinsterer, die in Christus het vereenigingspunt vond tussohen Posi-tief- Protestanten en Roomschen. Dit zegt spreker ook met het oog op het feit dat de C.-H. Unie een groep is, die zooveel mogelijk grijpt naar de nationale gedachte en de eenheid van ons volk. Spr. ontkent ni9t het verschil tusschen C.-H. en A.-R., wijst zelf op de verschillen, doch acht samenwerking tusschen deze groepen geboden. Ook met de Herv. Geref. Staatspartij en de Staatkundig Geref. Partij ziet spr. ge noeg punten van overeenstemming om er ernstig rekening mede te houden. Spreker betreurt dan ook zeer dat de H. G. S. haar kracht zoekt in 'het verbitteren en bestrijden van medebelijders van Christus. Fokkervliegtuigenvoor N e d. I n d i Door de K. L. M. zijb vier drie-motorige Fokkervliegtuigen, in hoofdzaak met de Postduif overeenkomende, besteld om in Ned. Indië dienst te doen. Er zullen voor deze vliegtuigen eenigs- zins andere motoren worden gebruikt, waarmee de samenstelling der schroeven samenhangt, zoodat ooik hierin eenige wij ziging mogelijk is. Het is nog volstrekt niet zeker of deze nieuwe vliegtuigen op eigen kracht door de 'lucht naar Indië zullen worden ver voerd, zoodat berichten over nieuwe vluchten naar Indië voorbarig genoemd moeten worden. Het zal nog wel een paar maanden duren aleer over de wijze van. vervoer zal worden 'beslist. Gasdirecteur 'geschorst. Naar gemeld wordt, heeft de meerder heid van B. on W. van Doelinchem thans •besloten, dein directeur van het gemeen telijk gasbedrijf op te dragen voor de commissie van onderzoek te verschijnen, ook als de tomrm vwn dar SM «n nu Nöthorn aanwezig zijn. Aangezien de directeur dit ndvfes saet wemschte op te volgen, hebben B. en W. hem Zaterdag geschorst in ids uit oefening van zijn functie. Komt er een nieuwe Biesbosch- polde r Gelijk bekend is, is door de indijking van een belangrijk gedeelte van den Z.- Hollandschen Biesbosch, aan de beschik bare hoeveelheid cultuurgrond ongeveer 900 H.A. nieuw land toegevoegd. Van dit werk, waarbij regelmatig honderden werkloozen nit Dordrecht arbeiden, en waarvoor die regeeiöng grooten steun heeft verleend, komt thans geleidelijk het einde in zicht. Nu doen zicji de volgende feiten voor. Ten eerste blijken te Dordrecht nog vele werkloozen te zijn, voor wie het drin gend noodig is, werk te zoeken; voorts blijken deze stadsarbcaders den arbeid in den Biesbosch uitnemend te verrich ten, en, wat wellicht het belangrijkste is, er is groote vraag naar den klaar geko men grond. Alles wat ontgonnen is, kan de Vereeniging de Biesbosch aanstonds verhuren. Deze factoren deden de Vraag rijzen, of het, nu er nog zooveel werkloosheid is en 'de vraag 'naar cultuurgrond zoo groot blijft, niet mogelijk was, nog een dergelijk plan tot stand te brengen. Dit schijnt niet buitengesloten. Het gemeente bestuur van Dordrecht heeft gronden op het oog, die zich mogelijk leenen, om, op diezelfde wijze als de Biesbosch, in cultuur te wonden gebracht. Toen dit dezer dagen aan minis ter Kan wend medegedeeld, heeft doze, in het belang van de vermeerdering van de hoeveelheid cultuurgrond en ,de be strijding van de werkloosheid, aanstonds groote sympathie met het plan betoond. De minister zal daarom vandaag ver gezeld van de heer-en Mr Harders, admi nistrateur bij het departement van ban nen!. zaken en landbouw, en Meyer de Vries, rijksinspecteur voor de werkver schaffing in algemeemen dienst, naar Dor drecht gaan en met vertegenwoordigers van het gemeentebestuur zich ter plaatse Van een en ander op de hoogte stellen. Bestaat er een radio-ooalitie? Op deze vraag geeft „Insider" in de „Maasb." het volgende antwoord: Ja en neen. Da vorige week brachten de Regent van Bandoeng, Raden Adipaü Ario Wira- miata Koosoemo tem zijn echfgenoote Raden Ajoie met een Deman uit de Buiten- Bezit tingem, teen offici&al bezoek aan de Landbouwhoogeschool te Waganingen. Zij werden vetgeaeild door dein heer Mr S. Cohen, oud-resddent en oudxegeeringa- amMemaar, belast mieit bestuurs -aangeliegenhietdela. Het gezelschap voor het laboratorium -voor Micrologiie en Aaidappel-ohlderaoek van Prof. Dr H. M. Quanj-er. V.l.nx.le rij: Darwis Gatar Datoek Matjoldo (dis trictshoofd van Fort de Cock), Mr S. Cohen Fzm., Prof. F. J. Bezemer (Lamd- bouw-hoogesohool). 3e rig v.l.nJr.: R. A. A. Wiranata Koesoem-o (regent van Ban doeng), Prof. J. W. Daeperiihk (rector aan ide Wag. Landbouwhoogeschool), J. M. A. Wijnandts van Rasiandt (burgemeester van Wageningen), prof. Dr H. M. Quanjer. was, gebluscht. Ze was niet langer een mensch, die met een helder denkvermo gen haiar daden bestuurde, neen, zij was de slaaf geworden van eigen hartstochten. Een oud spreekwoord zegt: „Nijd is een slechte raadgeefster". Zoo iemand haar vroeger zou verteld hebben, dat ze eer der een mevrouw Burke zou gelooven- dan haar eigen zoom, ze zou om het denkbeeld gelachen hebben. En toch was dit nu het geval. Van hetgeen Arthur haar van zjjn verloofde had medegedeeld, ge looide ze niets; en ofschoon ze majoor Butler reeds jaren gekend had en zjjn vrouw sedert haar huwelijk en zij wist, dat het rechtschapen menschen waren, was ze thans gereed om de meening van een vrouw, die zij in haar hart verachte en verfoeide, tot de hare te maken en deze rechtschapenheid in twij fel te trekken. Van drie zijden achtte mevrouw Nugent zich bestookt: eerstens door de familie Butler, dan Mary Stewart en tenslotte haar zoon, die tevens slachtoffer was van de lagen, die men hem gespannen had. Doch bjj Ds Grey zou ze troost zoeken en daar twijfelde ze niet aan vinden; hij zou' zich met de familie Butler in verbinding stellen, en deze zou juffrouw Stewart dan wel tot andere in zichten brengen; want maar steeds hield za aan het denkbeeld vast, dat Arthur zich slechts door zjjn sterk ontwikkeld eergevoel aan Mary verbonden achtte, en dat hg haar belofte van trouw gaarne voor die van Alice zou verwisselen. Zoo zag ze de zaken, en voor al het andere* was ze doof en blind. Dienzelfden middag zocht ze dominee Grey op en had een lang gesprek mot hem in zjjn studeerkamer. „Dominee," zoo ving ze haar pleidooi aan, „ik kom tot u om uw hulp in te roepen in een zalalk, die ten nauwste s'al- menhangt met mijn verder levensgeluk." Haar optreden was geheel anders dan men van haar gewend was; ze was ze nuwachtig en gejaagd ze was het dan ook niet gewend, bij een Binder om steun te moeten aankloppen, meesttijds was zij het, wie men om raad kwam vragen. „Ik zal me gelukkig achten," antwoord de dominee Grey met zijn gewone voor komendheid, „als ik u ergens mee van dienst kan zijn, al3 a me maar zegt hoe." Toen ving ze haar verhaal aan. Vlot en onafgebroken sprak ze van alles, wat er sedert Arthur's aankomst en vertrek uit Engeland was voorgevallen, en na tuurlijk van haar standpunt bezien; tel kens echter, waneer ze, terwijl ze sprak, den dominee aankeek, zag ze diens grijze oogen onafgebroken op zich gevestigd. Ee was iets in dat rustige, onbewogen Ja, in zooverre de geloovige protestan ten medeaandeelhouders zijn in de N. V. „de Nederlandsche Draadlooze Omroep" te Huizen. Een zuivere zakeuverbinte- nis, gelijk er duizenden bestaan in ons land. Een verbintenis, die niets met de uitzending als zoodanig te maken beeft, omdat de zendvergunning door de re geering gegeven wordt en door niemand anders. Ja, nog eens, in zooverre beide groe pen front maken tggen een dreigende overheersching van diegenen, die op geen geloovig standpunt staan en er een le vensbeschouwing op na houden, die te genstrijdig met Gods openbaring is. Zij hebben beide de overtuiging, dat God niet gemist mag worden, noch in het bijzonder, noch in het openbaar leven, en zjjn dus op elkander aangewezen om elkander in den strijd tegen het ongeloof te steunen. Maar iedereen ziet, dat deze samen werking niet is wat. men „coalitie" noemt. Neen en daar gaat hét om, neen, in zooverre zjj geen enkele over eenkomst met en geen enkele verplich ting tegenover elkaar hebben, en ieder geheel vrij en onafhankelijk tegenover de ander staat. Er bestaat een redelijke tijdverdeeling op den zender, meer niets. Hoe kan men dan toch in den eigen lijken zin van het woord over radio coalitie spreken? De twee rechtsehe groe pen hebben geen gemeenschappelijke pro gramma's, ook geen punten van een pro- -gram, walarin zij zijn overeengekomen. Niets van dat alles. Men behoeft dus niet tegen hen te velde te trekken als of zij een politieke, of godsdienstige of cultureele coalitie vormden nog eens, niets van dat alles. Zij; hebben elkaar geholpen om in de radio de plaats in te nemen, die bun toekomt en zij waren er niet gekomen als zij elkaar niet geholpen hadden, de katholieken niet en de geloovig protestanten niet. Laten onze menschen dat toch niet vergeten, en toch niet aansturen op een neutralen omroep, die voor ons van het grootste gevaar is of een nationalen, die de uit zendingen van andere -groepen niet zal kunnen beletten en ons zonder eenigen twijfel minder zenduren zal geven dan wij nu hebben. Autobus-vergunning. Ged. Staten deelen in het Prov. Blad mee de Kon. beslissing van 22 Dec. op de beroepen, ingesteld tegen de beslissing van Ged. Staten van 29 April, waarbij aan de N. V. Autobusdienst te Wisse- kerke vergunning werd- gewèigerd voor een autobusdienst tusschen Kamperland (uitsluitend den laatsten Woensdag van elke maand); en aan M. van der Weele vergunning is geweigerd- tot het in wer king houaen van autobusdiensten tus schen Coljjnspta&t en Katsche-steiger (uitsluitend op Dinsdagen), en tusschen Colijnsplaat en Kortgene-steiger (uitslui tend op Donderdagen), en tot het in werking brengen van een dagelijkschen aiutobusdienst tusschen Coljjnsplaat en Kortgene-steiger. In de Kon. beslissing wordt overwo gen dat Ged. Staten bij bovenvermeld besluit: lo. aan d-e N.V. Autobusdienst te Wis- sekerke vergunning hebben verleend tof het in werking houden van een dagelijk schen autobusdienst van Kamperland (veerdam) over Wissekerke naar Kortgene (steiger) en omgekeerd; 2o. aan J. D. de Koster te Colijms plaat vergunning hebben verleend tot het in werking houden van autobusdiensten lo. van Colijnsplaat naar Kortgene (stei ger) en omgekeerd (dagelijks); 2o. van Colijjn-splaat ovear Kats naar Katscha-stei- g-ecr «n omgekeerd (uitsluitend op Di-ns- diagemi); 3o. vajn 'Colijnsplaat over Kats, Colijnsplaat en Wissekerke naar Kam perland (veerdam) en omgekeerd (uitslui tend op Donderdagen). Voorts wordt er in overwogen, wat betreft het beroep, ingesteld door M. van der Weel©, dat het beroepschrift mdet met inachtneming van den -termijn, vermeld in artikel 3, 2e lid der W-et Openbare Vlervoermi-ddekm., is ingediend bij onzen Commissaris in de provincie; en wat be treft het beroep, ingesteld'door de N. V. gelaat daar tegenover haar, dat haiar uit net veld sloeg. Voor ze den dominee opzocht, op haar kamer, had ze voor zichzelf nog eens alles herhaald, wat zjj zou zeggen; toen had ze zich verbeeld, dat ze hem geheel zoui meeslepen; ze zou hem een kijkje gunnen in haar beleedigd moederhart en natuiurljjk zou hij haar zjjn steun toezeggen. Doch die vorschende blik van den pre diker bracht haar zelfvertrouwen aan het wankelen; voor de eerste maal waren het feiten bewjjzen als men wil die men van haar vroeg; die kon ze niet verschaffen, en van datgene, wat tot haar beschikking stond, viel het haar moeilijk, het zoo te doen voorkomen, dat het tot haar voordeel sprak. Al spoedig be greep ze, dat ze dominee Grey nimmer duideljjk kon maken, waar ze heen wilde, als ze hem niet vertelde de zwakka plek in haar wapenrusting van haar plannen met Alice. Dominee Grey liet haar maar door praten; rustig, zander haar in de rede te vallen. Toen ze tenslotte geëindigd had, zeide hij: „Mag ik vragen toen juffrouw Ste wart zich met uw zoon verloofde, deed ze dit toen onder voorbehoud, dat u haar als dochter zoiu ontvangen?" (Wordt varvolgdj

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5