Telegrammen. Land- en Tuinbouw. Wetenschap en Kunst. Briefwisseling. The Zeelandla Expresse Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. Radio-Nieuws. N. S. F. RADIOTOESTELLEN Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES J. POLDERMAN - GOES iden directeur Van O- ter verantwoording kon roepen was deze zoek. Nu is hj) in Den Haag gevonden en overgebracht naar Rotterdam. Op het aogenblik bevindt hn zich aan het hoofdbureau van poli tie in afwachting of er termen zijn hem over te brengen naar het Huis van Be- WTlvorens te Rotterdam de Deposito- en Rtfectenbank op te richten was Van O. dirocteur der „Bataafsche Bank te sGra- venhage. Zijn onderneming werd gedreven met zeer beperkte middelen. In lees kringen was het algemeen bekend, dat de bank voor eigen rekening ver boven haar krachten speculeerde. Van O. kon dan ook oeen lid worden van de Vereenigmg vooï den Effectenhandel te Rotterdam, zoo- dat h\j niet in de golegenhoid was da beurs aldaar te bezoeken. H\j behandelde rijn zaken rechtstreeks mot Amsterdam door bemiddeling van oen commission- ^Onv aan geld te komen adverteerde de bank, dat rij bereid was op zeer gunstigo voorwaarden kleine credieten te vwtee- nen aan winkeliers. Zij, die op deze aanbieding ingingen moesten f 10 voor informatiekoeten betalen. Na eenigo da gen ontvingen de gegadigden eon gerukt formulier, waarop werd medegedeeld, ..dat naar aanleiding van de ingewonnen Informaties de bank tot haar leedwezen het aangevraagde crediet niet kon ver strekken". Do directie had het vertrouwen van eenige kleine beleggers weten te winnen, o.a. door hot feit, dat men nogal luxueus geïnstalleerd was. De directeur bewoon- ae een fraai huis aan de Malkenesselaan. Hij baarde nog al opzien in de stad, doordat hjj zich meestal vertoonde m een spierwitte groots auto, iets wat den „kleine man" nogal imponeerde. Politie en justitie beschikken nog niet over aile gegevens. Vermoed wordt dat fiinna na de arrestatie nog vele klachten zullen inkomen. De boeken worden daar om in de komende dagen aan een nauw gezet onderzoek onderworpen. jjs in de Zuiderzee. Zoo ver het oog reikt is de zee te Lemmer nog steeds met een massa ijs bedeikt. De Sa lonboot van de Holland-Friesland-Gronm- gen-ljjn is gistermorgen van Amsterdam met bestemming naar Lemmer vertrok ken. De boot is echter nog niet hier ge arriveerd. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van directeur der licht- en wa terbedrijven te Vlaardingen hebben zich 109 sollicitanten aangemeld. .Van opperwachtmeester tot pórtier. Men herinnert zich het zjg. Volksgericht t© Niebert, waarbij een man en vrouw, die volgens het oordeel van de plaatselijks bevolking op ongeoor loofd© wijze samenwoonden, uit hun huis werden gehaald en na ontkleed te zjjm en mishandeld, door het dorp wenden rondgevoerd. De opperwachtmeester der marechaus sees, alhoewel tijdig gewaarschuwd, om trent het in voorbereiding zijnde relletje, dat begon met de bestorming van het- huis, had toen verzuimd voor bescher ming zorg te dragen. Thans verneemt het Volk uiit goede bron, dat die opperwachtmeester Tóxo pèus met 15 Januari a.s. den dienst met pensioen gaat verlaten. Hij was reeds se dert 6 December als brigade-commandat geschorst. Een wachtmeester uit Groningen, neemt thans deze functie waar. De heer Toxopèus is benoemd tot por tier van de exportslagerij te Leek. De knoeierijen In die financiële wereld. DEN "HAAG. V. D. Op' last vam die Amslendamsehe Justitie heeft de politie te Den Haag gisteravond im hun woningen gearresteerd de commissarissen der ge failleerde Maatschappij voor Scheep swer- band Mr M. K. ea Mr L. P. D., beide(n advocaat en procureur te Den Haag, laatst genoemde tevens fumgeerend directeur der disconto-bank voor crediet-imstelliingiein, waarvan de voortvluchtige Lieberman di recteur was. Beiden zijn verdacht van verduistering van pandbrieven, ten na deel© dep Maatschappij voor Sohaepsver- band, welk faillissement samenhangt in et de affaire Lieberman, die ook in het faillissement der Veendammier hypotheek bank een groote rol heeft gespeeld. He denmorgen zijn bedden naar Amsterdam overgebracht. Het verduisterde bedrag moet 4 k 5 ton bedragen. MIERL0. V. D. Hedenmorgen is door het breken van een ketting van een hijsch- machine op een houtwerf te Helmond een boom op den 60-jarigen werkman H. terecht gekomen. De man was onmid dellijk dood. WASHINGTON. V. D. Volgienis miede- deeüing van 'het Staatsdepartement van financiën zullen de onderhandelingen ovier de Frans olie ooriogsschulden indien ze zullen plaats hebben niet vóór mid den-Mei parnvangen. BERLIJN. V. D. De x^kswieeirmMster Gessler is voornemens, in verband met rijn gezondheidstoestand, af te treden. Zijn ontslagaanvrage zou reeds in gediend zijn. MOSKOU. V. D. Tiurkesfan is door een hevigen storm, vergezeld van scherpe kou de, geteisterd. Zeventig personen zijn om gekomen, van wie velen doodgevroren zjjn. STOCKHOLM. V. D. 'De vereetniging vail Zwewitchie zAagnioknHeigeiiAren heeft ba- ■toten, dat de uitbuiting In da taagmolan- industri© 23 Januari zal ingaan. Dan cal ook het conflict in "de pulp-industrie nog niet zjjn beëindigd. De uitsluiting zal 18 duizend arbeiders treffen, die in de pulp an mijnindustrie treffen resp, 17000 en 4000 arbeiders. De tegeerings-commissi» voor bemiddeling komt heden bijeen. Centraal Bureau uit het Nederlandsoh Lantfbouw-Comlté, Ter bespreking van de voorstdien tot reor- ganisatie van het Centraal Bureau uit het Nederlandsoh Landbouw Comité werden gis- teren en vandaag in Zeeland diverse verga deringen gehouden, o.a ook in Qoea. Vanmorgen te negen uur werd de ver- gadering te Goes in de Prina van Oranje geopend door den heer W. Kakebeeke, 9o voorzitter der Z, L, M, (Do heer mr P, Dieleman was verhinderd), Spr. weea op het belang van dose vergadering, dat ook in oun provincie wordt ingeaien. Do Z, L, M, heeft wel in haar Dag. Bestuur over dese ■aak van gedachten gewisseld, maar ia nog niet tot oen oonoluaie gekomen. Het woord was daarna aan den heer G W, Stro ink, vooraittor van het Centraal Bureau, die de hoofdsaken van de reorga nisatiepianncn bou meedcelen. Dozo spr. begrijpt niet, dat er nog mensohen ■ijn, die leggen, dat het Centraal Bureau met geheimzinnigheid omgaat. In tal van vergade ringen het is oen hoela oampagne ge worden ia de wijziging der statuten be sproken. In den loop der jaren bleek, dat sta tuten noodzakelijk wijziging moesten onder- gaan, Daarom is een studiecommissie voor dit doel benoemd. Het rapport dezer oommissie is bespro. ken in het Hoofdbestuur en daarna in tal van vergaderingen in de diverse provincies. Over het algemeen is de wijziging met in- stemming in den lande door „onze menschen" begroet Wel is er bezwaar tegen de zoo genaamde verplichte afname. Daartegen over staat men in Zeeland niet erg sympa thiek. In menig opzicht hebben we een schijn, toestand gekregen. De verschillende landbouw- maatschappijen vroegen om het lidmaatschap. Zij moesten zich wel jnet den gemeenschap- pelijken aankoop gaan bemoeien, omdat de plaatse'-ij';© landbouwvereenigingen meestal aan- koopvereenigingen zijn geworden. Toen hebben we in da statuten gekregen het instituut der gewestelijke leden, die in hoofdzaak de landbouwmaatschappijen waren. Daar was niets tegen, maar alles voor. Er kwam toen echter een eigenaardige toe stand, dat er gewestelijke leden waren, die hun lidmaatschap feitelijk niet uitoefenden. Slechts een tweetal provinciale landbouw, organisaties hield de zaak zuiver. In de meeste provincies deed het Centraal Bureau alleen zaken met de plaatselijke veree- nigingen. Maar op de alg. verg. van het Cen. traal Bureau kwamen de vertegenwoordigers vanhet gewestelijke lid. Daarin moest verandering komen. De plaatselijke ver- eenigingen moeten zich op de algemeene ver gadering doen vertegenwoordigen. Daar komt nog bij, dat het Centraal Bureau is ingericht op den grondslag van de wet van 1855. Het nieuwe ontwerp statuten is gebaseerd op de nieuwe wet op de Coöp. ver- eenigingen. Een andere kwestie is de aansprakelijkheid, de deelname in het waarborgfonds. Op 't oogenblik is de toestand zoo, dat de aan sprakelijke leden bij een catastrophe f800.000 zouden moeten neertellen. Maar de meeste gewestelijke leden hebben geen aansprakelijk- beidsregeling met hun plaatselijke afdeelin- gen. Daarin moest, ook verandering komen. Nu is er over het Centraal Bureau in het weekblad „Schakels" veel kwaad geschreven. De hoeren worden daar in bescherming ge- nomen en gewaarschuwd voor de statuten van het Centraal Bureau. Volgens dat blad is het C. B. geheel op den verkeerden weg. Maar Spr. begrijpt dat geschrijf niet. Dat blad wil liever het C. B. doen verdwijnen. Dat is bekend en ook begrijpelijk. Maar dan moest dat blad zich maar stil houden. Want als de statutenwijziging het C. B. naar den ondergang zal voeren, dan moest het volgens „Schakels" juist goed gaan en moest het zich maar stil houden. Waarom dan dat geschrijf? Spr. haalt echter daarvoor den schouder op. Tegen de verdrukking in, is het C. B. gegroeid en is de omzet toegenomen. De Nederiandsche boer laat zich zoo gauw niet bang maken. ,Hij beschikt wel over zoo veel gezond verstand, dat hij wel kaf van koren weet te onderscheiden. Besprekend een circulaire met allerlei cri- tiek op het C. B., zegt spr.wanneer ge ook maar eenigszins aan die circulaire ge lóóf hecht, sla ons dan aan den schandpaal, benoem de beste van de besten als afge vaardigden en het C. B. zal alle inlichtingen aan deze gemachtigden verstrekken. Ze kun nen elk onderzoek, dat ze willen, instellen, en daarvan aan de leden verslag uitbrengen. Spr. wjjst er nog op, dat het G. B. in 1926 het voorrecht had te Valparaiso aan één conferentietafel te mogen zitten met de groote wereld-importeurs. Het C. B. betrekt dan ook nu de chilisalpeter niet meer via een makelaar, maar rechtstreeks bij „de bron". Dat het C. B. handelsrelatie heeft met Tsje- cho-Slovakije, België en Polen, is niet uit nei ging tot speouleeren, maar om de macht uit te breiden. Wij moeten ons internationaal sterk maken. De producent maakt zich sterk, dan moeten de consumenten (de landbouwers) het ook doen. Door de bovengenoemde buitenlandsche af nemers is voldoende zekerheid gesteld. De Centrale Raffeisenbank heeft het financieel toe zicht Bovendien heeft het H. B. een ac countant benoemd. Het C. B. heeft hö de Raffeisenbank die toch het geld van den boer beheert MO arediet via !fi miljoen Het a R wil iteede leveren tegen den prije van den dag. Maar dan moet er natuurlijk voorraad zijn en moet het G. over voldoende kapitaal beschikken. Maar zooals vanzelf spreekt, moet er dan toch ook tegenover de Raffeisenbank vol- doende zekerheid gesteld kunnen worden. Aan het handelen tegen den prijs van den das is risioo verbonden. Die risioo kan verminderd worden door het vooraf vragen van vertrou- wensorders aan de leden. Daardoor tracht het C. B. voor een groot deel den speoulatieven factor te ontgaan. Speculatie is dus allerminst de bedoeling. Het C. handelt slechts in opdraoht van de leden. Wanneer de leden van handelstak, tiek willen veranderen, gebeurt dat. Nu is de volgende aansprakelijkheidsrego ling voorgesteld, om een hechte organisatie te vorkrijgen: 5 pCt. der gemiddelde afname over de laatste rijf jaar. Maar dan moe» ook bepaald worden, dat ieder lid in eigen statuten een behoorlijke aansprakelijkheids- regeling voor eigen instanties vastlegt. De leden moeten sorgon, dat hun organ! zatte een oredietwaardig lichaam tij. Heeft men daar beswaar tegen, dan moot men bul ten het C, E blijven en do groote voor dooien, daaraan verbonden, prijsgeven. Spr. komt nu tot de verpliohto afnamo. Spr. aobt dit een verkeerd woord. Van dwang op de leden ia geen sprake, wel van eon strijd voor de vrijheid en onafhankelijkheid van den boer. Het C. R. sou al volslagen onbekend sijn met de mentaliteit van den Nederlandachen boer, als hot kwam met voor stellen tot verniotiging der vrijheid. Spr. wijst op de machtsvorming in de pro- dutentenwerold. Daartegenover betreurt spr. het, dat er onder de oonsumenten sooveel verdeeldheid bestaat. Er moet onder de laat- sten meer eenheid komen. Spr. geeft een uiteenzetting, hoe de gang van zakein zal zijn, als een voorstel tot verplichte afname van een artikel aan de orde zal komen. In zeer ruime mate is er voor gezorgd, dat de leden en zij alleen het recht van beslissing hebben in de alge meene vergadering na voorlichting in de ring- vergaderingen. En dan geldt zulk een besluit nog niet voor altijd, maar ieder jaar kan er verandering in gebracht worden door de leden. Als dat dwang is, weet Spr. niet, wat dwang is. In zijn peroratie wijst spr. nog eens op het hooge belang der zaak. Het C. B. gaat vooruit. In 1927 was de omzet 28 pCt meer dan.' in 1926. Laten de leden voort- arbeiden aan den bloei en da hechtheid van het C. B. De voorzitter dankt den heer Stroinfc voor zijn warm woord en geeft gelegenheid tot bespreking. Dhr P. Lindenbergh te Wemeldinge juicht de statutenwijziging toe. In het Be stuur der vereen, te Wemeldinge heeft men voldoende vertrouwen in het C. R. en schonk men weinig aandacht aan het geschrijf in „Schakels", Wel had men in Wemeldinge nog eenig be- zwaar tegen de z.gm. verplichte afname. Men vreesde, dat men daarvoor allerwegen nog niet rijp is en dat het C. B. daarvan schade zal ondervinden. Misschien zullen er in de plaatselijke vereanigingen leden zijn, die hun kunstmeststoffen dan niet zullen opgeven. Dhr Stro ink antwoordt, dat indien in de alg. verg. van Maart mocht blijken, dat een min of meer belangrijke groep met een zeke ren tegenzin die bewuste bepaling aanvaardt, spr. persoonlijk zou adviseeren: laten we ze terugnemen. Wat hier voorgesteld wordt, heeft het C. B. als zoodanig niet noodig. Maar da bedoeling is een mogelijkheid te scheppen, voor den Nederlandschen landbou wer voordeeliger condities te bedingen. Het zou kunnen zijn, dat de Nederiandsche boer zou moeten worden beschermd tegen machtige buitenlandsche concerns. Maar nog eens, de leden moeten niet tot deze bepaling gedwongen worden. Dhr J. H. G e s c h i e r e te Grijpskerke heeft absoluut geen wantrouwen tegen het C. B. Spr. is een coöperatie-man. Ook tegen de verplichte afname heeft spr. voor zich persoonlijk geen bezwaren, maar wel als voorz. van de Coöp. „Eiland Walcheren" zou spr. adviseeren: trek dat voorstel in. Neemt ge de verplichte afname terug, dan zult ge veel meer aansluiting berei ken. Spr. kent de mentaliteit van den Zeeuw- schen boer en daarom adviseert spr.: laat die bepaling achterwege. De Coöp. „Eiland Wal cheren" heeft zulk een bepaling ook nooit ge maakt en is toch gegroeid. De voorz. zegtverwerp de bepaling der verplichte afname toch niet geheel. Tegenover de machtige handelsconcerns moet het Centraal Bureau een stok kunnen laten zien. Voor arti kelen als lijnzaad, voergerst, enz. behoeft men geen verplichte afname voor te stellen. Maar wel voor zekere meststoffen. De verplichte af name is voor het C. B. zelf niet noodig, maar is in bepaalde omstandigheden wel in 't belang van den landbouwer. Spr. is er dus voor, de verplichte afname te behouden, maar dan alleen voor de meststoffen en niet voor de voederartikelen. Ook moet een besluit tot verplichte afname van een artikel zóó tijdig genomen worden, dat zij, die daartegen bezwaar hebben, nog vóór den aanvang van het dienstjaar kunnen uittreden. Spr. meent, dat vele landbouwers zich geen rekenschap geven van de macht van den groot handel. Deden ze dat, dan voelden ze meer voor verplichte afname. Dhr J. H. Geschiere meent, dat de zaak van de verplichte afname toch in de toekomst zal groeien. De boeren zijn in sommige geval len kortzichtig en benadeelen soms zichzelf door op een oogenschijnlijk voordeeliger aan bieding van den handel in te gaan. Dat zal bij sommigen nog wel lang zoo blijven. En daar mee moeten we rekenen. We moeten hen lang zaam overtuigea Dhr S t r o i n k merkt cp, dat we deze zaak meer in 't algemeen moeten bekijken en niet plaatselijk. Spr. deelt ook mede, dat nog ver scheidene plaatselijke vereenigingen te weinig of in 't geheel niets van het C. B. betrekken. Spr. veroordeelt het systeem vu aaobezte- dingen, dat vooral, maar niet uitsluitend, in Zee land nog in eere is. Ter wille van een oogenblikkelijk, klein voor deel laat men de eigen coöperatie, eigen vleesch en bloed, in den steek. Had spr. dan ook geen overtuiging en ideaal, dan zou het spr. wel eens moeilijk zijn gevallen voor het Centraal Bureau te blijven arbeiden. Het artikel van de verplichte afname In de Statuten is eigenlijk niets anders dan een waar schuwing aan de producenten. We zullen daar dan ook geen gebruik van maken, dan alleen in volstrekte noodzakelijkheid en dan voor een speciaal artikel voor één jaar. Naar aanleiding van een vraag van den heer Philipse te Middelburg, antwoordt dhr Stroink, dat, wanneer de nieuwe statuten in werking zullen zijn getreden, naar sprekers meening gebroken zal worden met het meedoen aan aanbestedingen. Men zal dan de keuze heb ben: te blijven bij het Centraal Bureau, maar dan zonder aanbesteding of heen te gaan en dan de zoo begeerde vrijheid te ge nieten. Spr, hoopt, dat Zeeland het C. B. niet in den steek zal laten of teleurstellen met den aankoop. Spr, is ook verder bereid de belangen van het C. B, te komen bespreken. Men klaagt veel over de slechte uitkomsten in het landbouwbedrijf, maar dan moet men ook eigen organisatie steunen. Dan moet er een dracht en een behartiging van de gezamenlijke landbouwbelangen zijn. Sluit u aan bij het C B., dat niet anders wil dan onverpoosd werkzaam zijn in het belang van den landbouw. Hierna sluiting, Nodwlawdsoha landbouwhandels- kamer. De tentoonstelling van landbouwwerktuigen en zaaizaden, welke jaarlijks te ^Brussel wordt gehouden, zal van 8—11 Maart a.s. plaats hebben. Steeds grooter wordt het aantal ex. posanten en het heeft dit jaar een zoo groote uitbreiding gevonden, dat niet slechts de beide groote hallen van de Cinquantenaire zullen zijn gevuld, maar ook de aangrenzende hal van het Palais de l'Habitation moet wor den betrokken. Ook van Nederiandsche zijde zal aan deze tentoonstelling word® deelge nomen o.m. door het Centraal Comité met enkele aangesloten organisaties en door het Nederlandsoh Rundvee-Stamboek. In vorige jaren is door de Nederlandsoh© Landbouw Handelskamer een excursie naar deze tentoonstelling georganiseerd, terwijl dan nader èen bezoek werd gebracht aan een voor aanstaand bedrijf op landbouw-, tuinbouw- of veeteeltgebied. Ook dit jaar zal een zoodanige excursie worden voorbereid, welke op 6 en 6 Maart a.s. zal plaats vinden. De opgravingen ie Ur. De directeur van liet Britsche museum heeft een telegram van den heer Wolley, den leider van de opgravingsexpedities, die voor gezamenlijke regening van dit museum en van dat te Philadelphia, te Ur in Ohaldeon werkt, 'bekend gemaakt, vol gens hetwelk de expeditie een belangrijke begraafplaats heeft blootgelegd uit den tijd van 3300 tot 3500 voor Christus. De eigenlijke grafgewelven zijn nog niet geopend, maar onder de voorwerpen er omheen bevonden zich een zegekar, ver sierd met gouden leeuwenkoppen, twee gouden ezels, een houten figuur met een gouden kalfskop, gouden speren, verschei dene amuletten en gesteenten van groote waarde en zeldzaamheid. In een schans werden de verteerde lijken van zes man nen en 13 vrouwen en kinderen aangetrof fen. Wisselkoersan. Amsterdam, 13 Jan. 2.15 uur. Berlijn 59.07—59.09 Brussel 34.57—34.60 Parijs 9.759.77 Londen 12.093/s12.096/8 New-York 2.477/s2.48 Van 612 Januari. SOUBURG. Ondertrouwd: Laurens Dtt- vidse, 61 j., wednr van Elizabeth Jozi&sse en Zoetje Moens, 00 j. wed. van Gerrit Verhage. Geboren: Pieternella, v. Jacobus Luiyk en Maxia Christina Suurmond. Van 613 Januari. IERSEKE. Huwel.-afkon.Jan Pieter Sinke, 21 'j. jm. en Leintje van Baren, 21 j. jd. te Krabbondijke. Geboren: Jacoba Pieternella, v. Jan Walrave en Lena Tholenaax. L. M. to Kortgene. Op uw nota komt geen opgaaf portkosten voor. "Wil u die alsnog verstrekken? i Reis- en Pamgabumu VLISSINGKN Organlteeren Veraanlglnga- en Qroepsrelien MIDDELBURG. Huw.-aangiftenG. W. Verhage, *22 j. pn J. van Slooten, 20 j.; C. Verbeven, 30 j. en N. Filius, 26 j.; M. H. de Munckr, 27 j. en B. J. J. Ba zel, 26 j.; L. IJssel, 24 j. en C. Dim gemanse, 27 j. Bevallen: J. Hendrikse, geb. den En gelsman, di.; M. Bonninga, geb. Botbijl, z.; M. P. Bos, geb. Fastenau, z. S. L© Granse, geb. Mondieel, z. Overleden: W. A. Izeboud, 9 mnd., d.; M. L. J. Labrant, 86 j., ongeh'. d.; J. M. van Luijk, 3 j., z. GOES. Geboren: 12, Jobina Maria, d. v. Daniël Boonman en Elisabeth Maria Hui- ge te Ovezand; 13, Andreas Joannes, z. v. Johannes Leonardos Capello en Wilhel- rnina Maria Anna Elisabeth Walrave. Van 512 Januari. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. van Steenwijk, 26 j. en J. H. Hooglander, 28 j.; J. de Buck, 27 j. en M. A. de Voogd, 26 j. Getrouwd: J. N. Zandee, 28 j. en J. M. Tromp, 27 j. Bevallen: S. Kaat, geb. Van der Poel, d.; E. H. Castel, geb. Naerebout, z.; H. J. 'A. Graafmans, geb. Prince, z.; A. H. Timmer, geb. Konig, z.; J. Heinsen, geb Bek, d.; P. S. Belfroid, geb. De Weerd, d:; M. M. van den Berg, geb. Broere, z.; A. Hector, geb. Van Broekhoven, 5 Overleden: F. E. Warre, vrouw van K. Brasser, 69 j.; J. L. van Leeuwen, 18 mnd., z.; A. B. Thienpont, wed van A. L. F. Demoor, 82 j.; J. Antonisen, 3 mnd. d.; J. Karreman, man van J. M. A. Benz, 66 j.; R. S. de Wolff, wed. van C. Wolff, m h (VUbi. CL) Stoomvaart Mij. Nedorland. BALI (uitreis) 11 v, Sabang. REMBRANDT (thuisreis) 10 te Bolawnn. JQHAN DE WIT (thuisreis) p. 10 Poni- eho, Zaterdagmorgen 6 u. te IJmuiden en 10 u. te Amst, verwacht. P, C. HOOFT (uitr.) 12 te Genua. KARIMATA (thuisr.) 12 v. Djeddah. SEMBILAN (thuisr.) 12 te A'dam. Rotterdamsche Lloyd. GORONTALO (thuisr.) p. 11 Kaap del Armi. SIT0EB0ND0 (uitr.) p. 12 Gibraltar. PATRIA (thuisr.) 12 (5 n.m.) te Marseille TABANAN (tihuisr.) 12 (10 v.m.) v. Co lombo. TERNATE (thuisr.) p. 12 (5.30 v.m.) Gi- 'braltar B0ND0W0S0 (thuisr.) p. 12 (8 v.m.) Li zard. TJERIMAI (uitr.) 12 (10 v.m.) te Sou thampton. BUITENZORG (thuisr.) p. 12 Perim. TAMBORA (uitr.) 12 te Belawan. Programma van 14 Jan. 1928. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur 1950 M. 12.30 Lunchmuziek. 34 R. K. Kinderuurtje. 5.30-7 Dinermuziek. 7-7.30 Cursus Hol- landsch, 7.308 R. K. Staatspartij, door M. F. Teulings, 8 R. K. Avond in Ber gen op Zoom. HILVERSUM, 1060 M. 12 Politieberichten. 12.352 Lunchmuziek. 4 Italiaansche les. 4,305.15 Fransche les. 5.15 6 Duitsche les. 67.15 Concert. 7.15 7.45 Tuinbouwhalfuurtje. 7.45 Politiebe richten. 8.10 soc.-dem. avond. Aangeboden door de Ned. Ver. van Fabrieksarb. 10.30 c.a .Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. DAVENTRY ,1600 M. 12.20—2.20 Carlton Octet. .535 Kinderuurtje. 6.20 E. Octet. 7.10 alt. 7.35 Mozart's vioolsonates. 8.05 Populair concert. 9.50 Nieuwsbe richten. 9.55 Variété. PARIJS, 1750 M. 10.50—11 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 4 Concert. 8.50 Kinderuurtje. 9.2011.20 Variété. LANGENBERG, 469 M. 12.25—1.50 Orkest concert. 4.20—6.20 Orkestoonoert. 7.35 Vroolijke avond. HAMBURG, 395 M. 4.20 Vocaalconcert. 7.20 Orkest van de Postbeambten. BRUSSEL, 509 M. 8.35—10.35 Solistencon- gert in Luik. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 14 Ja nuari: Matige tot krachtige, Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, later mo gelijk met opklaringen, iets koeler. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt te 10 u. 20 aan de posten van Hoek van Holland tot Nieu- wersluis: Weest op uw hoede. Stand van hedenmiddag 2 uur; Stand van gistermiddag 763. Lloht op voor fieta&re: Zaterdag 4 u. 46.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3