DOCTOR TUINZING HERVAT 9 JANUARI OE PRAKTIJK. Aanbesteding Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Scheepstijdingen. Briefwisseling. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Radio-Nieuws. N. S. F. RADIOTOESTELLEN Advertentiën. Faillissements-Verkoop Heeren Winterjassen, Costuums, Heeren- en Dames-Regenjassen, Lederen Motorjekkers, Jekkers, Petten, Koeden, Jongens- en Kindergoe deren, Manufacturen, Dekens,Ondergoederen, Wollen DamesVesten en Pulovers,Damesmantel Costuums. Een Winkelhuis, Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES J. POLDERMAN - GOES Boek- en Handelsdrukkerij Boek- en Handelsdrukkerij Homoeopathlsch Geneesheer, Haringvliet 26 - Rotterdam een zeer groote partij Te huur voor enkele jaren: 0p Maandag 23 Januari 1928, aanbesteed Het bouwen van een FRUIT- PAKHUIS op het Stations- emplacement te Kapella- Blezelinge. een Knecht gevraagd, loonslager, het was e*n zoodje roor eigen gebruik. Het was vleesch van schapen en andere dieren. De kantonrechter meende, dat het goed zou zijn den keurmeester eens te hooren. Over 14 dagen zal deze zaak opnieuw jn behandeling komen. De bemanning van de Al- hena gehuldigd. Precies half twee passeerde gisteren de „Alhena", welks bemanning indertijd zoovele schi toeuke- lingen van de Principessa Mafalda redde, Hoek van Holland waar het schip werd opgewacht door de vloot, die vanuit Rot terdam ter begroeting was opgestoomd. Bij wijze van eeresaluut klonk bij hete verschijnen van de „Alhena'" uit hon derden pijpen een alle geluid overstem mend gefluit en gebrom. Langzaam voer de „Alhena" .den Nieu wen Wa'erweg op. De „\lma", het schip, waarop de Italiaansche legatie zich be vond, voer opzij en toen.de heide sche pen stil lagen beklom de Legatie het dek van de „Alhena" en beves'igdo een groe ten krans aan den voorsteven van het schip. Omringd dooi' de menigte van booten en bootjes, waar de fleurige wimpels In bonte vroolijkheid in den stijven bries wapperden, stoomde de „:Vlhena" daar na stroom-afwaarts, de Rotterdamsche haven tegemoet. Van Hoek van Holland af lot Rotter dam toe is het voor de „Alhena" een ware zege'ocht geweest. Niet zoodra was de .„Alhena" binnen, of alle op de ree liggende schepen heeschen "de vlaggen en lieten de stoomflui'en klinken. Het fabriekspersoneel van de fabrie ken aan den Waterweg kwam naar den waterkant loopen om de bemanning van het schip toe te wuiven. Alle voorbij gaande scheden salueerden met de vlag. In Maassluis, Vlaarelingen, Schiedam,-en vooral bij de Lekhaven stond het zwart van menschen, zelfs tot op de daken der loodsen. Aan de toejuichingen scheen geen einde te konten. Tegen drie uur barstte over Rotterdam een 'oorverdoovend lawaai los. Sirenen gilden, stoompijpen snerpten krijschende geluiden, de groote stoombooten basten zwaar daartusschen. Het was als een or kaan, die de geheele stad deed dreunen. Toen het schip aan den wal was ge meerd, had in een der loodsen van de reederij, de huldiging plaats. Tal van auto riteiten waren aanwezig. De directeur dee'de mede, dat de maat schappij f&COO beschikbaar heeft gesteld in overleg met den kapitein to verdeden onder de redders. Namens het kantoor- en te'chnisch personeel werden toen aan den kapitein ,en alle leden der beman ning zilveren sigarettenkokers aange boden. Minister v. d. Weg te hield ook een toespraak en deed mededealing van vele koninklijke onderscheidingen De Hilversumsch e zender. Gisteravond was de antenne van den Hilversumschen draadloozen zender ten gevolge van den storm defect geraakt. Hjj werd echter tijdelijk gerepareerd, zoo dat de uitzending kon worden hervat. Ernstige treinsloring. Tp- dens den Btorm is gisteravond tuss^hen Rotterdam en Schiedam de bovenleiding van de electrische bren defect geraakt, waardoor een 'groote vertraging in den treinenloop is ontstaan. In den voor avond is <x> goed als geen enkele trein uit de richting Schiedam aangekomen Tegen elf uur zijn enkele treinen -pei steomtr,actie gearriveerd. De verbinding van Rotterdam naar h.ot Zuiden en met Hoek van Holland was door deze sto ring ook geheel in die war. Ook was in Noordwijkerhout, vermoe delijk tengevolge van den storm, de lei ding gebroken. Een direct gevolg hier van was, dat de "Parijscho trein met vijf tig minuten vertr,aging in de hoofdstad aankwam en de- Vlissinger trein zelfs met een vertraging van niet minder dan honderd en vier minuten. Het goederenvervoer was geheel en al ontwricht. Hengelo in het donker. Te Hengelo woedde gistermiddag te onge veer vier uur een vrij zwaar onweer, gepaard met een orkaan en "hagelslag. Bij de electrische centrale is het boven stuk van den p-uden koeltoren afgerukt, en tegen de fabriek geworpen, waardoor verscheidene rui en werden vernield. Ver der is bij -de Centrale het dak van het ke'elhuis afgerukt, evenals een deel van het dak der machinekamer. Verscheidene huizen kregen schade aan de daken. De stajd was ruim een uur in duisternis gehuld. Eenvergiftigingsgeval. Gis teren heeft zich te Leiden ©efri ernstig vergiftiging3geval voorgedaan, waarvan een dame het slachtoffer is geworden. Zij had bij een drogist een dosis Karlsbad- zout laten halen en daarvan een gedeelte ingenomen. Korten tijd daarna deden zich vergiftigingsverschijnselen voor, zich uitende in hevige krampen. Op medisch advies werd zij naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. Haar toestand baart wel eenige zorg. De politie werd intusschen gewaar schuwd en deze stelde een onderzoek in bij den drogist, waar bleek, dat de man inplaats van Karlsbad-zo-ut soda had af gegeven. Den drogist treft in geen geval schuld, wijl is komen vast te staan dat de soda. instede van het door hem bestelde Karls- bad-zout van een grossier werd ontvan gen. i Proces-verbaal is opgemaakt. De storm in Twente. Uit verschillende gemeenten in Twente ontvingen wij berichten omtrent den hevi- gen storm van gis1'© en, waardoor van ver- schiTende huizen de dakpanne®, zijn afge waaid. In Over-'Cinkel is 'n 20-jarrg' meisje door den wind in den Dinkel terecht gekomen. Zij is bewusteloos opgehaald. Overal in de omgeving heerschte den geheelm avond ©en volslagen duisternis tengevolge van de storing van het Twent- sclie electrisch station te Hengelo. Tengevolge van een storing in den voe dingskabel waren Vrijdagmiddag Deventer en de plaatsen in den omtrek van electri- sehen stroom verstoken. In de stad was het euvel vrij spoedig hersteld, maar in enkele buitengemeenten, o>.a. Diepenveen, was men ook 's avonds nog geheel in duisternis gehuld. Voorts werd in Deventer een schuur tegen den grond geworpen^ Geen per soonlijke ongelukken. In Enschedé en andere gemeenten duurde hel enkele uren voor men weer licht 'had. Stoomvaart Mij. Nederland. JOHAN DE WITT (thuisr.) 6/1 v.m. 6 u. te Genua. P G. HOOFT (uitr.) 5/1 v. Southampton. RADJA (thuisr.) 5/1 v. Suez. ROTTI (thuisr.) 6/1 te Londen. SEMBILAN (thuisr.) 6/1 v. Barcelona. PRINSES JULIANA (uitr.) 6/1 v. Suez. RIOUW (thuisr.) 5/1 v. Padang. Rotterdamsche Lloyd. INDRAPOERA (uitr.) 5/1 nam. 3 u. te Marseille. MENADO (uitr.) 5 (1.51 n.m.) 65 mijl O. v. Niton. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. VAN RENSSELAAR 6/1 v. Amst. naar W. Indië. BRIELLE (uitr.) 5/1 te Curacao. FOHR 6/1 v. Barcelona te Amst. MARS, Algiers n. Amst. pass. 5/1 nam. 6 u. 30 Dungeness. VENUS 5/1 v. Cadix te Genua. M. P. K. E11 e w o u t s d ij k. Ingezon den stukken, waarvan de naam van den schrijver bij de redactie niet bekend is, worden niet geplaatst. Bakkerscursus. In verband met wat door „Opmerker" geschreven werd over de benoeming van leeraren aan den bakkerscursus te Goes wordt ons van de meest bevoegde zijde medegedeeld, dat aanvankelijk ook een leeraar werk zaam bij het Chr. Onderwijs, was be noemd. Doordat deze zich op het laatste ©ogenblik terugtrok en uiteraard de keuze beperkt is, werd toen een ander, bij het Openbaar onderwijs werkzaam, aan gewezen. Het is ,dus aan zeer toeval lige oorzaken te wijten, dat hier de schijn van partijdigheid gewekt is. 4- Van de wej-f der Rotterdamsche Droogdok "Maatschappij te Rotterdam liep het dubbel schfcefmailschtp „Nieuw-Zee'and" in aanbouw voor de Kon. Paketvaart- Mij met goed gevolg van stapel. op, de heüjng. ww de stapelloop. <g Het faillissement der veendammer Hypotheekbank. Naar vernomen wordt, heeft de Veendam mer Hypotheekbank voor 8 millioen aan pandbrieven uitgegeven, waarvoor een bedrag van 4 ton aan rente betaald moet worden. Aanvankelijk verwachtte men nog, dat de Bank aan deze vetplichting zou voldoen, waar om men dan ook de ooupohs per 5 Januari betaalbaar had gesteld. Toen. dit echter niet geschiedde, heeft de faillissementsuitspraak plaats gehad. Naar verluidt zouden de activa der bank ten bedrage van enkele miilioenen verdwenen zijn. Alles bü elkaar genomen is er momenteel een déficit van 6.4 millioen gulden. Voorts heeft de Veendammer Hypotheek bank nog twee contracten loopen met een bankinstelling te 's Gravenhage, Onderzocht wordt nog, wat van deze con tracten te redden zal zijn. Door het bestuur der Veendammer Hypo theekbank is echter appèl aangeteekend tegen de faillietverklaring bij het Amsterdamsche Gerechtshof. Gisteren was er reeds een be reidverklaring om een kwart millioen terug te storten gedaan door een der thans gear resteerden. Naar vernomen wordt zou door twee geïnte resseerden een verklaring zijn afgelegd, waar bij zij zich verbinden een bedrag van drie millioen te storten, indien het faillissement opgeheven wordt Men verwacht, dat door deze aanbiedingen bü vernietiging van het faillissement de koers der pandbrieven aanmerkelgk zal stijgen. De verdere saneering zou dan kunnen wor den toegepast op de wijze, zooals het co mité, dat zich de behartiging der belangen van pandbriefhouders heeft ten doei gesteld, zich heeft voorgenomen. "Over 4e maand December. HEINKENSZAND. Geboren: 17, Gil- jaam, z. v. Marinus van, Damme en v.an Catharina Kloosterman.. Overleden: 17 Matthijs van Damme, 86 jaar, echtgenoot van Catharina Lourina Mol; 29, Sia Wagenaar, 76 jaair, wed. van Jacobus van de Guchte. ST. LAURENS. Geboren: Dirkje Hui- berta, d. v. A. Koning en A. Koomans; Neeltje Catharina, d. v. J. Blok en C. C. de Visser. Overleden: Pieter Boon, 80 jaar, echt genoot van E. Davidse. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 9, Pieter Daniël, z. v. Adriaan Roelamds en Johanna van de Vreugde; 8, Suzanna, d. v. Adriaan Leendert van Antwerpen en Elisabeth Goedegebure; 13, Marinus, z. v. Marinus Raas en Elizabeth Boudens; 20, Geerard, z. v. Cornells II oog er land en Elisabeth Murre; 21. Bastiaan, z„ v. Bastiaan Mulder eu Klazina van den Dor pel; 24, Elisabeth, d. v. Zacharias Steen blok en Maria Dekker; 26, Pieter, z.. v. Marinus Molhoek en Lijntje Cornelia Dek ker; 24, Pieter Johannis, z. v. Maarten Pieter Pleijte en Aartje Neeltje Leendesrt- se; 30, Cornelia Maria, d. v.. Jacobus Cornelis Adriaenssens en Maria Timmer man; 29, Anthonia, d. v. Markus Pries ter en Jannetje pp 'tHof. Overleden: 3, Marinus Goedegebure, 43 jaar, weduwnaar van Dina Schoonuart; 2, Jacob Stevense, 84 jaar, weduwnaar van Cornelia Markusse; 4, Aart Jan de Vos, 15 jaar, zoon van Adriaan de Vos en Jannetje Lena Slimmen; 10, Willem Jan Geuze, 51 jaar, echtgenoot van Jan netje Huisson; 13, Komelia van de Pee- rel 71 jaar, echtgen. van Johannis Proost; 27, Jan Marinus Schoolmeester '6 jaar, zoon van Jan Schoolmeester en Maatje van 'de Plasse. MIDDELBURG, 6 Jan, Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Spruiten 2340, Uien 810, Goudrei- net 516, Armgaard 6, Bellefleur 711, Gieser Wildeman 110, Pondspeer 58, Hollandsch Zoet 7, Winterlouwtjes 67, Blenheim pipping 3, Roods Ribbing 5—U cent, alles per K.G.; Koolraap 34, Peeën 47, Karoten 24, Lof 1528, Prei 14, Selderie 116, Rammenas 43, Knolsel- derie 67 cent, alles per bos; Dunsel 37, Veldsla 2430, Nero 2021, Boerenkool 3071 cent, alles per mand of kist; Sa- voije Kool 511, Witte Kool 1314, Roo- de Kool 910 cent, alles per stuk. VLISSINGEN, 6 Jan. Aardappelen (po ters) 44,5, Uien 611, Rapen 3, Kool rapen 3,5—5, Spruiten 2745, Wijnpeeën 47, Kleine Peeën 56, Winterlouwtjes 5, Pondsperen 810, Gieser Wildeman 4-—11, Kleiperen 310, Sterappel 14, Groninger Kroon 10, Goudreinet 524, Zure Bellefleur 515, Grauwzoet 59, Hondsmuil 8, Ermgaard 915, Grauw- zuur 4, Kuilenburger 4, Ribber 10, Huis- manszoet 46, Pompereinet 78, Reine d'Or 67, Bruine Boonen 1724, Witte Boonen 27 cent, alles per K.G.; Kipeieren 94102 cent per 10 stuks; Boerekool 38, Roede Kool 711, Savoije Kool 7,511,5, Bloemkool 1117 cent, alles per stuk; Selderie 818, Prei 815, Rapen 2,54 cent, ahes per bos; Spruilkoppcn 18—51, Veldsla 5360, Andijvie 95, Kervel 415 cent, alles per kist. Programma van 8 Januari. HUIZEN, 1950 M. 8.30—9.30 R. K. Mor genwijding. 9.50 N.C.R.V. Dienst in de Vrije Evang, Gemeente te Hilversum. Voor ganger ds C. J. Hoekendijk van Rotterdam. 12.301.30 Lunchmuziek. 1.30—2.15 Ver- teluurtje voor kinderen door een zuster van Huize Bethanie. 2.30—4 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. 45 Zie- kenuurtje met medewerking van pastoor L. Wjilleubbrgl r 5 Dienst i. d. Herv. Kerk te Hil versum. Voorganger: J. Valk, godsdienston derwijzer. 8 Tweede Beethovenavond. HILVERSUM, 1060 M. 9.30—12 soo.-dem. uitzending. 12.302 Lunchmuziek. 2 2.30 Causerie door dr E. v. Raalte: De beteekenis van den Volkenbond. 2.30 Con cert uit de groote Doelenzaal te Rotterdam door heft Residentie-orkest. 4.30—6.15 Con cert door het A.N.R.O.-orkest. 6.30 Vryz. Dienst te Hilversum. DAVENTRY ,1600 M. 3.50 Kamermuziek. 5.405.50 Vertellingen uit het Oude Tes tament. 8.20 Dienst in de St. Martin, in the Fields.' 9.05 Liefdadigheidsoproep. PARIJS 1750- M. 12.20 Religieuse mu ziek. Koorzang en preek. 1.05 Orkestcon cert., 4.505.50 Concert. LANGENBERG 469 M. .820—9.20 Evang. Morgenwyding. 11.2012.20 Orgelconcert. 12.201.50 .Orkestoonoert. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stan van gisterenmiddag 747. Licht op voor fietsers: Zondag 4 u. 36. Maandag 4 u. 37. Met hartelijken dank voor het too ruimschoots genoten vertrouwen, be richt ondergeteekende, dat hij zijne heeft overgedaan aan den Heer i. VAN DER KLOOSTER, die deze op den zelfden voet onder den naam Firma H. DE LANGE zal voortzetten. Beleefd beveelt hij zijn opvolger in Uwe gewaardeerde gunst aan. Hoogachtend, H. DE LANGE. Goes, Januari 1928. Onder referte aan bovenstaande mededeeling, bericht ik U, dat ik de van den Heer H. DE LANGE beb overgenomen en dat de zaak door mH onder den naam Firma H. DE LANGE zal worden voortgezet. Door eene accurate en vlugge bediening hoop ik mij het vertrouwen, mijn voorganger zoo ruimschoott geschonken, waardig te maken. Onder beleefde aanbeveling, Hoogachtend, J. VAN DER KLOOSTER. Firma H. DE LANGE. Goes, Januari 1928. DE WILDE 6 HEIJBOER, Deurw.. zullen VERKOOPEN in „De Prins van Oranje", Nieuw» straat te GOES: De verkoop heeft plaats op drie maanden credlet, Dinsdag 10 Januari, Woensdag II Januari, Donder dag 12 Januari en Vrijdag 13 Januari van 10—9 uur, Zaterdag 14 Januari van 10—4 uur, niet langer. Betaaldag 15 April 1928. Contante koopers geen opgeld. Alles moet wegens faillissement weg. waarin wordt gedreven een handel In Kristal, Porselein, Glas, Aardewerk, Emaille-, Luxe-, Huishoudelijke en Speelgoederen en aanverwante arti kelen. Te bevragen bij M. LEEN- DERTSE, Veerweg B 231, Kam perland. P. S. Inmiddels uit de hand te koop. des nam. 2 uur, zal door den heer P. ZEGERS te Kapelle, in het Café „De Veiling" aldaar, worden Bestek en teekening Is verkrijgbaar a f 2.50 bij den Architect A. LE CLERCQ M.Jz. te Kruiningen (Postrek. 124358). Met Mei bij POPPE. „Poelendale", M'hatg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3