LOOP DER BEVOLKING. Telegrammen. Allerlei. Marktberichten. Wisselkoersen. - Burgerlijke Stand. 1 Januari 1927 Geboren Gevestigd <u Overleden Vertrokken 1 Januari 1928 GEMEENTE Vr. M. V. Tota M. Vr. T. M. Vr. Tot. SC M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Totaal KattendijkeJ) 637 623 1260 16 8 24 14 21 35 10 2 4 6 29 26 55 636 622 1258 Schore2) 499 458 957 10 8 18 26 41 67 5 5 5 10 47 54 101 483 448 931 N. en St. Joosland3) 573 542 1115 15 6 21 28 22 50 11 13 5 18 29 24 53 574 541 1115 Ovezand 647 668 1315 16 14 30 20 20 40 8 11 3 14 26 37 63 646 662 1308 Driewegen 296 314 610 3 7 10 7 12 19 3 6 6 12 10 22 294 317 611 Levenloos aangegeven 1. s) Levenloos aangegeven I, erkenningen 1. s) Levenloos aangegeven 3. bevroren, terwjjl hetzelfde geschiedde mei de doorbraak in den dijk. Het water in het overstroomde gebied, Gelselaai en Stcikkumerbroek, is reeds plm. 75 c.M. gezakt, nadat alles in ijs was veranderd. In totaal zagen we daar een elftal boerderijen, welke door het water waren ingesloten. Enkele hiervan hebben we bezocht en dat ging nu zonder al te veel moeite, daar de ontstane" ijsvlakte overal wel betrouwbaar was. Brj een der geïsoleerde hoeven was men zeer verheugd, dat het goed hard gevroren had, want nu konden ze weer van huis; en dat werd zeer noodig, daar de voorraad brood en andere levensmid delen waren opgeraakt. De strenge vorst heeft alles in een jjsvlakte van ongekende afmetingen her schapen, dodh ze deed ook het water in de beek dalen. De omwonenden vree zen nu alleen nog, dat invallende dooi het water opnieuw zal doen wassen. Het gat in den dijk is inmiddels tot een breedte van meer dan 25 M. uitgespoeld. Doodelijke mijnongevallen. ,Het totaal aantal doodeljjke mijnongeval len in Limburg bedroeg in 1927 34 te gen 33 in 1926 en 41 in 1925. Hen geheele fabriek op ge vezeld. Een gewichtig karwei is dezer dagen verricht door het ingenieurs-bu reau De Ruyter en Van der Graaf, aan de fabrieksgebouwen van de N.V. Motorenfa- briek Deutz te Rotterdam. Ruim tien jaar geleden had de maat schappij voor de Rotterdamsche Scheeps bouwmaatschappij een nieuwen vleugel aan haar bestaande fabriek bijgebouwd, echter zonals later is gebleken door iemand, die niet terzake kundig was. De voorgevel, plm. tien meter hoog, was gebouwd op den Dijk en stond ste vig, de achtergevel was geplaatst op opge spoten grond. In den loop der jaren is gebleken, dat de achtergevel veel sneller zakte dan de voorgevel, waardoor een toestand werd geschapen, die gevaar voor instor ting geenszins uitsloot. De ongeveer 60 meter lange achtergevel hing op meerdere plaatsen reeds over zijn evenwichtspunt uit het lood. Er waren twee oplossingen. Het fa brieksgebouw afbreken en weer herbou wen. Doch dit zou niet alleen veel geld hebben gekost, maar het zoui ook veel stagnatie in het bedrijf hebben meege bracht. Daarom besloot men in overleg te treden met genoemd architectenbureau, die als tweede oplossing naar voren kwam met een poging om het gebouw met be hulp van kelderwinden en vijzels wper recht te zetten. Er werd echter gecon stateerd, diat het bedrijf niet kon worden stop gezet. Toen heeft men veertien dagen lang voorbereidingsmaatregelen getroffen. Het geheele verband in de constructie werd losgemaaikt, en de losgemaakte muur werd opgevangen door 34 houten jukken, die telkens twee meter van elkaar waren geplaatst, zoodoende kon de muur niet scheuren. t Toen deze werkzaamheden klaar waren is men Zaterdag 1.1. begonnen met het eigenlijke opvij'zelingswerk. Het fabrieks- personeel kreeg vrijaf en met 25 man is men aan het moeilijke karwei geslagen, om de poortspianten op sommige plaatsen tot zelfs 46 c,M. dp te vijzelen. Gisteren kon het bedrijf alweer in wer king worden gesteld, alleen de nieuwe verbindingen zijn nog niet aangebracht, hetgeen te wijten is aan het vriezende weer. De groote risico van dit opvij'ze lingswerk in oogenschouw genomen, zijn de kosten lang niet hoog; ze bedragen niet meer dan een zes duizend gulden. Spoorwegongeluk voorko men. Men meldt uit Purmerend: Toen de brugwachter v. W. gisterenmórgen den trein van 8.12 van hier naar Enkhuizen liet passeeren, meende hij een vreemd geluid te hooren boven het leven dat de trein maakte, die over de1 brug ging. Toen hij na het passeeren op onderzoek uitging, bleek, dat een stuk rail, aanslui tende aan de brug, doorgebroken was. Het dek wan van het voetstuk der rails afge knapt. Wonder boven wonder liep geen der wagens uit het spoor. Onmiddellijk ging de brugwachter don volgenden trein met de rondje vlag tegemoet en zette het sein onveilig. De trein van 8-58 richting Amsterdam werd opgehouden en de reizigers gingen loopend naar het station Purmerend waar inmiddels een extra trein werd aange vraagd. Met vereende krachten is_ er direct een stuk rail ingelascht zoadat de trein zeer langzaam over deze plek kon rij den om de passagiers naar Amsterdam, na eenig oponthoud te vervoeren. Ben woord van hulde zeker voor den heer v. Weste, die een groot ongeluk heeft voor komen, daar zeker de trein van Enk huizen naast de brug en op het ijs zom zijn gereden. i De geïsoleerd e eilanden. Ameland is thans geheel door ijs ingeslo ten, zoodat ear geien kans is, dat de boot de eerstvolgende dagen zal varen. Hol- lum "fcoowel als Amelandergat zijn één ijsveld. Vandaag komt hier weer een vlieg tuig. Verschillende vaoantiegangers zitten hier opgesloten. Als de vorst aanhoudt, zal zeer binnenkort de verbinding te voet over de wadden mogelijk zijn. De correspondent van Vaz Dias qp Schiermonnikoog, seinde gisteren draad loos via Leeuwarden, dat het telegrafisch verkeer, dat bij de vorst was verbroken, thans per radio-dienst via Leeuwarden weer hersteld is. De burgemeester heeft de Posterijen namens de ingezetenen be dankt. Bjj aanhouden van da vorst is her stelling van den kabel onmogelijk. Post en passagiers zullen per vliegtuig worden vervoerd. Bij gunstig weder gaat er heden weer een vliegtuig naar Ame and en Schiermon nikoog. Indien de ruimte het toelaat, er staan reeds 19 zakken mail gereed zullen ook enkele passagiers naar en van de eilanden kunnen worden vervoerd. Ver der wordt gemeld, dat de postboot naar Urk, met de mail aan boord, vast zit in het Keteldiep. Indien het gelukt, de post van de boot naar Kampen terug te bren gen, zal de K.L.M. zich hedejn met de expeditie van en naar Urk belasten. Voorde oogen van h aar mar verdronken. Op het Schotel ven te Arendonk heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. Een zekere vrouw Meulemans ging naar de put om water, zij gleed daar uit en viel in de put. Haar man, die het ongeluk zag gebeuren, snelde toe en waagde zich in den put; hij hield zijn vrouw ©enige seconden boven water?"Toen niemand ter hulp opdaagde, moest hij de vrouw loslaten. Hij klauterde uit den, puf en ging hulp halen. De vrouw was, toen de hulp kwam, echter reeds verdronken. Diphtheriti s. In de buurtschap Langeveen, gemeente Tubbeijgen, heerscht op groote schaal onder schoolkinderen voornamelijk diphtheritis. Reeds kwamen ruim 30 gevallen voor waarvan één met doodelijken afloop. De R. K. bijzondere school is gesloten. Door de geneeskundi gen, in samenwerking met het gemeente bestuur, worden krachtige maatregelen ge nomen ter bestrijding der ziekte. Hen slecht „uiteind e". „Zar lig uiteinde" had de familie te Rotterdam toegewenscht aan dé 42-jarige nicht uit Klaaswaal die op ouwejaarsdag nog even was komen overwippen maar nu toch voor dat 'tjaar om was, per autobus naar haar eigen huis terug wilde gaan. „Van 't zelfde, van 't zelfde", had nicht nog geroepen toen, ze de deur achter zich dicht trok en tevreden en vergenoegd met een zak warme oliebollen in de karbies, het handtaschje in de andere hand door de Eben Haezerstraat liep met de bedoeling in de Wolphaertsbocht de bus te pikken. 't Was al stil op straat, de menschen zaten genoeglijk thuis, juffrouw nicht liep haastig door, heur hart trok naar het Klaaswaalsche. In de verte naderde een man, e«i kerel met een pet 3chuin over een oog, z'n handen in z'n zakken. Juffrouw nicht ging aan den huizenkant loopen, maar de 'kerel bleek niet te ont wijken. Toen hij haar dicht genaderd was sprong hp plotseling op de verschrikte juffrouw toe en voordat ze wist wat er gebeurd was, rende de schurk weg met haar handtaschje waarin de portemon- na.ie met vier gulden zat. De juffrouw gilde; er gingen ramen open, verschrikte gezichten gilden mee: „Houtedief". De knul met 'ttaschje was een zij straat ingerend. „Houtedief", brulden de achtervolgers die snel in aantal groei den. Op den Katendrechtsöhe Lage Dijk sloeg de hond van een rijwielhandelaar aan van het rumoer. De fietsenverkooper ging kijken, zag den kerel voorbij z'n winkel rennen, riep: „Allo, Fik, af Kees af Hektor", waarop de hond z'n achtorpooten schrap zette en wegschoot achter den vluchteling aan. „Hauw"> zei de hond en had den man in een zeker gedeelte van zijn pantalon beet. i „Freic beest", vloekte de kerel en trachtte vorgeefs den feilen hond1 weg te tra.ppen. De achtervolgers waren er spoedig bij de dief werd smadelijk naar den politie post gebracht. Het uiteinde was slecht vaar juffrouw, kerel en hond. De eerste miste d'r bus, de tweede vierde z'n nieuwe in de cel met pijn in z'n zitvlalk, nummer laatst had voor al z'n moeite en dapperheid een Teelijken trap tegen z'n lijf gehad. Maar die kreeg tenminste een souper van hon denbrood en warme melk. (Msb.) Relletje te Culemborg. In den omtrek van het politiebureau te Ou- lemborg was het Zaterdagmiddag nogal rumoerig. De aanleiding daartoe was, dat een persfotograaf op straat een foto wilde maken van A. G. Jr., wiens naam den den laatsten tijd is genoemd in verband met de Culemborgsehe moordzaak. Cl, die op het postkantoor was en daar in de nabijheid werd opgewacht, voelde er niet veel voor, gekiekt te worden en zocht, toen hij uit genoemd kantoor kwam en de bedoeling van den fotograaf bemerkte, z'n toevlucht in 't politiebureau, voortdu rend zijn hoofd naar beneden houdend. Dit ontging niet aan de aandacht van het publiek, dat in de buurt van het bureau samenschoolde en telkens doos de politie tot doorloop en werd aangemaand. Intus- schen bleef C. binnen, zoodat de fotograaf geen 'kans kreeg een foto te maken. A. O., in dienstbetrekking bij 0., paf tegenover den fotograaf zijn afkeuring omtrent diens handelwijze te kennen en er werden harde woorden gesproken. Toen ten slotte nogmaals door den burge- gemeester last werd gegeven, dat het publiek zich zou verspreiden, kreeg A. 0- kans, het toestel van den fotograaf te beschadigen. Deze stelde den burge meester hiervan in kennis en de zaak werd op het politiebureau onderzocht. In dien tusschentijd had A- G. Jr. de gelegenheid, het politiebureau te ver laten. Hy ging langs een omweg naar huis. De verduistering te Rotter dam. De gemeente-ambtenaar, ran wiens verdwijnen met medeneming van f24.0C0 wij gisteren melding maakten, was onge trouwd. Hij had in de laatste jaren veel geld geleend, hetwelk hij van zijn salaris niet kon terugbetalen. Vrijdag na zijn vertrek van kantoor heeft hij door het storten van geld bij den giro-dienst of anderszins verscheidene sch'uldeischers voldaan, o.a. een fami lielid, aan wien hij f 4000 schuldig was en een collega, die hem 3000 gulden haid geleend. Ongeveer f3000 heeft hij voorts voldaan aan andere schuldeischers, zoo dat hij met ongeveer f15000 gulden ge vlucht moet zijn. De hoofdcommies zou over een jaar of vijf met pensioen gaan en dan f3200 per jaar genieten. In de kringen waar K. vertoefde, wekt deze handelwijze verwon dering en verslagenheid. Hen huiselijke twist. Op Oudejaarsavond tusschen 8 en 9 uur uur heeft de 43-jarige H- te Rotterdam zijn 17-jarigen zoon bij een huiselijken twist met een mes in zijn linkerzijde gestoken, zoodat de jongen ernstig werd verw-ond. Al geruimen tijd leefden vader en zoon in oneenigheid. De vader staat bekend als een man die teveel drinkt, de zoon was sinds eenigen tijd werkloos en kreeg verwijten van. zijn vader, dat hij thuis de boel hielp opeten. Op Oude jaarsavond kwam de man thuis en. begon I hp op zjjn vrouw te schelden en haar te dreigen. Do zoon kwam tusschenbeiden, waarop de vader zoo woedend werd, d'at hij zijn knipmes greep en den jongen in de linkerzijde een steek gaf. Toen hij zag, dat de jongen in elkaar zakte, ging hij de straat op. Buren die den twist hadden gehoord, waarschuwden de politie. Een agent kon den vader spoedig na het gebeuren op straat aanhouden. De man zeide, dat hij van plan was, zich zelf bjj de politie ajan te geven. Door den Geneeskundigen Dienst werd de zoon naar het ziekenhuis overgebracht. Aanvankelijk meende men, dat de won de niet buitengewoon ernstig was, doch Zondag bleek operatief ingrijpen noodza kelijk, daar vermoedelijk een nier ver wond is. De vader is in verzekerde bewaring ge steld. De toestand van den zoon wordt thans niet levensgevaarlijk geacht. IE. G. Bwrom Sweetts dn Lomdit* Wyboitfu f DEN HAAG. V.D'. Op 75-jarigen leef tijd is vannacht overleden do Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, E. C. Baron Sweorts de Landas Wyborgh, vroeger burgemeester van Arnhem en Den Haag, oud-lid der Eerste Kamer, ridder in de Orde vam. den Nederland- schen Leeuw, commandeur in de orde van Oranje-Nassau. De overledene vervulde in het laatst der vorige week nog zijn ambtsbezig heden. Kotendamp-verglfftBimjjr AMSTERDAM. V.D. In een perceel laan de Roetersstraat is vanmorgen een 66- jarige man in bewusfeloozen toestand en diens 63-jairige vrouw dood aangetroffen. De oorzaak is vermoedelijk kolendamp vergiftiging. De man is per auto naar het Burger- gasthuis vervoerd. NIJMEGEN. V.D. De 15-jarige A. H. is te Megen, toen hij met een fiets over het ijs reed, in een wak terecht gekomen en verdronken. Hoe men een vertelsel be sluit. Voor wie het verhaal niet ge- looven mocht, liggen in het klooster te X. de documenten voor een iegelijk ter inzage. (Portugal.) Het mes, waarmede hij gedood wend, is bewaard .gebleven en in X. .tot op d*a huidigen dag. ia stien. (Japan,). Als 'tniet waar gebeurd is, dan heeft mijn grootje gelogen, (/weden.) Lüge ich, dann liigt wohl der So mir berichtet hat die Mar! (Duitschland.) Et en suite? Le coq chanta, alors, messieurs, il était jour! (Frankrijk.) De koning ging heen en werd monnik in een leugenaarsklooster aan do over zijde van de rivier der waarheid,. (Roemenië.) Als hij niet gestorven is, leef! hij nog! (Hongarije.) Als de lelies niet zijn omgevallen, sLaan ze er nogl (Grimm.) Wie het 't laatst verteld heeft, is de mond nog warm! (GeMerland.) Tutejututl Die Geachichte ist ut! (Pommeren.ï Toen kwam er een varken met een langen snuit. En blies 't vertelsel uit! (Holland.) GOES. Dinsdag 3 Januari 1928. Graan markt. Aanvoer tamelijk; kalme handel. Nieuwe 'Tarwe f 10—f 13, Goudgerst f 12.50f 13, Haver f 11—f 11.50, Koofc- erwten f25f £7, Kxoonerwten f24 f 27.50, Schokkers f|25f35, Bruine Boo- nen f20f,28. Maanzaad f30f38, Kar- wijzaad f38f50. Boter per K.G. f2. Per halve K.G. fl. Aan part. verkocht fl,10. Fabriek sboter £1.10 per pond. Eieren per 100 stuks f9. Per 25 f2.25. Per stuk aan part. 10Va cent. Poelederen 7 cent per stuk. Eierenverkoop Onderafdeeling Zr Beveland V. P. N. Aanvoer 12130 stuks. Prijs f9.30 per 100 stuks. 'Amsterdam, 3 Jan. B.30 uur. Berlijn 59.0859.11. Brussel 34.6334.65. Parijs 9.749.76. Londen 12.085/4—12.08%. New-York 2.47%-H2.4f78/4. JMIDLELBURG. Bevallen: P. van Wal lenburg, geb. Maijaaxs, d.; F. R. van Oorschot, geb. van Roosibroieek, d. Overleden: E.. P. M. Moorman, 70 jr, weduwe van J. W. Snijders; H. Jongepier, 78 jaar, goh. met C. Brouwer; J. van Borssum Waalkes, 69 jaar, wedïl. van A. W. de Vries; J. J. Rooze, 64 jr. ongeh. vrouw. GOES. Geboren: Pietemella Geertrui- da Theresia, dochter van C. L. Koevoets en van A. E. Wal rave; Helena Dorothea, Maria, dochter van L. I. Verwer en van Th. A. Kohschulte. Ondertrouwd; Engel Harinck, 28 jaar, en Wilhelmina Elisa Jacoba den Boer, 26 jaar. Gehuwd: Johannes Jacobus Marinus Merle 24 jaar en Maria Wilhelmina Adri- ama Ross, 21 jaar. Overleden: Levenloos kind van J. de Graag en M. de Jonge; Gillis van den Dries, 75 jaar te 'slieer Arendskerke echtgen. van Elisabeth Kole; Petrus Jo hannes Wilde, 10 mnd, zoon van A. J. Wilde en H. A. Zwogers. Over de maand December 1927. 0VEZAND. Geboren: 13, Aalbwsoht, z. v. J. van don Dries en M. Vermue; 14, Jo hannes Cornelia, t. v. P. Koens en G. Wit kam; 18, Johanna, d. v. J. Verhoef en W, Goetbach; 28, Marinus Cornelia, z. v. C. Westerweele en G. Moison. DRIEWEGEN. Geboren: 4, Clazina, d. v. L. Goense en J. van Stee; 22, Cornelia, d. v. J. van de Gucbte en L. Harthoorn. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Geboren; 6, Adriaan, z. v. Jacs. Rijkse en Sara Ba- jeu; 9, Gornelis, z. v. Iz. de Kraker en Joh. Antheunisse. Overleden: 13, Jan Verhage, 75 jaar; 16, H. Keur Jz., echtgen. van F. Klap, 53 j.; 19, Adriaan, 13 d., z. v. Jac. Rijkse en S. Baljeu. Levenloos geboren: 6, een z. v. Jan Rijkse en S. Baljeu. KOUDEKERKE. Van 16—31 Dec. 1927. Bevallen: A. de Kam, geb. de 'Kraker, z.; P. Izeboud, geb. Wittevrongel, z. UIT HET ZEEUWSCHE VERLEDEN. Het verdobbelde Staatsiekleed, Door A. M. Wiessels. II. Het verkeersbord trok hen meer aan. Oék Jan van Mabusel Waarom zou hjj ook niet een spelletje meedoen? Hij had nog wat geld op zak, hij kon toch licht zijn fortuin eens beproeven I D« gtesnea rolden.... rolden nog eens.... maar z$n geluk bleef nil. Nog eens geprobeerd en nog eens ge waagd, maar zijn goede geld ging uit zijn zakken, in die van de dobbelende gezellen over. Jan werd baloorig 1 't Was waar ookAnders kon hij al tijd zoo goed spelen en nu hald hij nog niets gewonnen. De gezellen lachten hem uit. Zfj geloofden hem niet, toen hij zeide, dat zijn geld op was. „Nou Jan," zeide er een grootmoedig, „jij hebt crediet! Geld komt er voor ons zoo nauw niet op aan; kom, zet maar een pand op 't spel." En Jan van Mabuse, verhit door drank en spel, zette het prachtige damasten kleed van Heer Adolf op het spel. Om dezen prijs zouden zij gaan dobbe len. f Weer rolden de steenen Helaas! Het Staatsiekleed ging er aan... Jan van Mabuse had weer verloren I Wat nu te doen? Op zjjn dringend verzoek het terug te mogen hebben, om het dan in elk ge- val den volgendon dag, als Keizer Ka- rel te Middelburg kwam, te mogen en te kunnen dragen, werd lachende maar af wijzend beschikt. 1 „Neen", sprak er een, „ga maar naar uw huis en haal het geld, je hebt het best liggen, want Heer Adolf betaalt zijn dienaren goedl Gij kunt het weer te- rugkoopen! Als gij eenige van uw be roemde doeken verkoopt hebt gü weer volop geld. Wij zullen u wachtenl" Zoo stuurde men hem weg. Dat waren nu de „ware" vrienden. Wanhopig ging de schilder naar huis. Wat zou Heer Adolf van Bourgondië zeggen? Woedend zou de Edelman ongetwijfeld zijn, ja hem wellicht wegjagen 1 Goede raad was duur. Daar liep hij nu door Middelburgs straten, een uur geleden nog zoo blijde en nuontdaan, geheel van streek. Wat te beginnen? Daar viel zijn oog op een huis en een gedachte doorvonkte hem. Ja, dat zou hij doen! Hij stapte het huis binnen, een papier handel, en kocht een aantal vellen fijn wit papier. Zoodra hij de vellen papier in zijn handen voelde, weken de zorgen. Nu zal hij het wel klaar spelen. Terwijl iedereen ter ruste was, zat onze schilder nog op en maakte hij in de nachtelijke stilte van wit papier kunstig een ander kleed, in vorm zoo zuiver aan 't eerste gelijk, en zoo wonderfija be schilderd met gouden ranken en rozen, dat men zweren zou, damast van het edel ste weefsel te zien. Zip zoo, dat is dus in orde, dacht Mabuse, maar ik moet voorzichtig zijn, dat ik niet in het gedrang kom, opdat men het bedrog apmerfce. De dag, met zooveel spanning tegemoet gezien, brak aan. Br heerschte groot feestvertoon in het aloude Middelburg, toen Keizer Karei aan kwam. Heer Adolf van Bourgondië en de ge heele Zeeuwsche Ridderschap was ter verwelkoming aanwezig, en onderdanig brachten zij hem allen hunne eerbiedige hulde. De gulle ontvangst in Zeelands hoofd stad, was hem een ware en blijde ver rassing. Terwijl Heer Adolf met zijn Keizerlijken Gast door de zalen van zijn Hof wandel de, kon de Keizer niet nalaten, de schit terende ontvangst te roemen. De hooge gast, die veel smaak had, roemde o.a. ook de sohoone gewaden der Hdelvrouwén, Ridders en Schildkna pen. Ook prees hij de gulheid van den Mar kies, die zijn dienaren zoo smaakvol en rijkelijk deed uitdossen. Heer Adolf groeide bij zulk een lof- taal. Jan van Mabuse voelde zich ook op gelucht. Het gewichtige moment, de ontvangst des Keizers was voorbij- Gelukkig Straks zal hij wel een bezigheid ver zinnen, die hem noodzaakt zijn staatsie kleed uit te trekken, Hij wensehte zich reeds geluk met den goeden afloop. Het mocht echter niet soa zijn. Terugkeerende van zijn rondwandeling door ae zalen, komt de Keizer weer langs een aantal van Heer Adolf's die naren, waaronder ook Jan. En alsof het zoo zijn moet, daar vielen de keizerlijke oogen op diens prachtig kleed. Heer Adolf, ten zeerste gestreeld door de opmerkingen, welke de Keizer hierover maakte, riep zijn lijfschilder toe nader- te komen. Ja, de Keizer mocht gerust eens zien, dat hij veel voor zijn dienaren overhad. Jan schrok op, maar helaas, er was geen ontkomen aan, en schoorvoetend, behoedzaam tredend ais met grooten dee rn óed, komt hij in zijn broozen tooi na derbij'. De Keizer wa3 verrukt over het prach tige ontwerp en sprak; Heer Markies, mijn Ylaamsche wevers maken zeer zeker edele stoffen, maiar zóó fijn en kostbaar zag ik ze nooit te voren. Treed nader vriend, laat mij het van heel dicht bij zien en het bewonderen." Jan van Mabuse trad nog een stap nader O, als de Keizer nu maar van zijn papieren kleed met zijn handen afbleef 1 Mabuse beefde waar hij stond. Helaas I Daar strekten de Keizerlijke handen zich uit, om het fijne weefsel te belasten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3