Afloop Vorkoopingen, Aanbestedingen enz. Telegrammen. Laatste Berichten. Briefwisseling. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. N. S. F. RADIOTOESTELLEN J. POLDERMAN - GOES Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES «en raftienj&riflea medeleerling renaoord; het Ijjk werd schandelijk rerminkt in een bosch teruggevonden. De school is op hooger bezel gesloten. Schip in brand. Volgens een be richt uit Boulogne staat het Engelsche s.s. Dolly Odette, op weg van Londen naar Tre- port met een lading rubber, bij Boulogne in brand. Een gedeelte van de bemanning is aan land gebracht De treiaroof hij Berlijn. De Ber- Jjjnsche politie is er in geslaagd den man ta arresteeren, die dezer dagen ia een coupé van da stadsspoor een jonge wrouw heeft aangerand, haar bewusteloos had geslagen en haar vervolgens een handtaschje, inhoudend een bedrag van 55 mark, had ontnomen. Na de arrestatie verklaarde hij de misdaad te hebben gepleegd, teneinde voldoende geld te hebben om een kerstgeschenk voor zijn meis. je ta koopen. Het slachtoffer is overleden, zonder uit haar bewusteloosheid ta zijn ont waakt Jhr. A. T. Baud te Berlijn ge. wond. Uit Berlijn wordt gemeld, dat op de Platz dar Republik Zaterdagmiddag een botsing plaats had tusschen twee auto's, waar bij een der inzittenden', de Nederlandsche Legatiesecretaris Jonkheer A. T. Baud, een zware hersenschudding opliep. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. K. L. M.- v 1 iegtuig bö Ostende geland. Het vliegtuig van de Kon. Lucht vaart-Mij, dat Zaterdagochtend uit Londen naar ons land is vertrokken, is wegens mist bij Ostende geland. Hoewel aanvankelijk het plan bestond zoo spoedig mogelijk verder te gaan is hiervan later afgezien, daar het weer niet betrouwbaar was. Het toestel zal vandaag weer naar Londen terug vliegen, terwijl de lading goederen, enz. per trein is doorgezon den. Er waren geen passagiers aan boord. Groote garagebrand te Eind hoven. Zaterdagavond is brand ontstaan in een autogarage te Eindhoven. Bij de con trole van een der autobussen, de eenige welke in de garage stond, of de oliereservoir voldoende gevuld was, lichtte een der onder nemers met een lucifer bij en liet dezen brandenden fucifer in een plasje benzine val len, die zich uit een lekken tank onder deni wagen had verspreid. Onmiddellijk ont stonden hoogopslaande vlammen. Met mimi- max-apparatan en andere bluschmiddelen trachtte men het vuur te dooven, doch de benzinetank werd verhit en sprong uit elkaar. Daarom! nanade brand een zóó grooten om vang aan, dat spoedig de geheele garage, tevens werkplaats, in lichtelaaie stond. Aan redden van den inventaris viel niet meer te denken. Onder geweldig geknal sloegen de diverse olie- en benzinetanks uit elkaar. De brandweer, die vrij: laat ter plaatse was, kon het gebouw niet meer behouden, zoo dat dit totaal uitbrandde. Het gebouw is slechts laag tegen brand verzekerd. Van den inventaris blijkt niets verzekerd te zijn. Alleen da autobus blijkt wed geassureerd te zijn. Het ijs en de sohaatsenin- d u s t r i e. De schaatsenindustrie is wel een van; de meest riskante bedrijven welke men in het Noorden kent. Men heeft mof deze branche uitsluitend te wachten op da vorst periode; komt die niet, dan is de arbeid van vele bekwame vakmensohen betrekkelijk nutteloos geweest; komt ze wel, dan komt men handen te kort om in de groote aan vraag te voorzien. Zoo evenredig men zich in de schaatsenfabrieken gewoonlijk be ijverd om den wintervoorraad gereed te krij gen, zoo druk is men dezer dagen in1 do weer geweest om de productie af te leveren. De post- en stationsbeambten werden bijna overladen met het ijsmateriaal. Duizendtallen schaatsen werden uit Akkrum verzonden, naar alle oorden des lands tot de verste streken in Groningen, de uiterste plaatsen in Lim burg, da Westelijkste dorpen in Zeeland en Holland. En zoo ziet men dat in betrekkelijk weinige uren, de volgepropte magazijnen ont ruimd zijn geworden, waaraan maanden is gearbeid. Brand ln een drogisterij. Za terdagmorgen ontstond te Deventer een fells brand in een winkel van drogisterijen en verfwaren. De 17-jarige bediende R., die bij oen gloeiend heete kachel een flesch met benzine liet vallen was er de oorzaak van. In een ommezien stond da winkel in liohto- laaie «n eveneens de boven den winkel go- legen, woning van dan wittkalchef. Het geheele pand is uitgebrand. Daar de vlammen hevig naar buiten uitsloegen liep ook het aan do overzijde der Btraat gelegen magazijn det firma een oogenblik ernstig gevaar. Door het ontvlammen der benzine waren iie kleeren van den bediende R. in brand geraakt. Om hulp roepend liep hij de straat op, waar buren en voorbijgangers de vlammen blusoh- ten. Met hevige brandwonden aan hoofd en ljjf werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De rivieren wassen. Zaterdag morgen teekende de peilschaal aan de Maas brug te Maastricht 2.02 meter, wat gelijk staat met 44.03 M. boven N.A.P. In de laatste 24 uur bedroeg de was 1.73 meter. België seint, dat alle rivieren was vertonnen. Volgens anderen berichten zon speciaal uit Frankrijk sterke stijging ta wachten zijn. Ook 'de Rijn is stijgende. Keulen meldde 62 c.M. was over da afgeloopen 24 uur. Urk weer bereikbaar. Hat mocht da Urker-postboot Zaterdag gelukken na een zeer moeilijke reis vanwege het zware ijs Kampen te bereiken. Later is de boot op nieuw van Kampen naar Urk vertrokken, waar zij het Westelijk havenhoofd wist te bereiken. Laer.op den dag vertrok de boot naar Enkhuizeo om 'de wachtende passagiers naar Urk over ta brengen. Ameland uit zijn isolement verlost. De hooge watervloed tengevolge van den Noordwestelijken wind heeft de Wad den blijkbaar geheel van ijs gezuiverd. Ame- land is dus na 5 dagen weer uit zijn iso- .twdosL Terschelling en Vlieland weer bereikbaar. De postboot van Ter schelling is Zaterdag te Harlingen aangeko men en 's middags weer naar het eiland terug gekeerd. De wind is intusschen Noord-West geworden en de zee is op het traject Ter schelling—Harlingen geheel ijsvrij. Na een isolatie van 4 dagen kon de postverbinding met Vlieland weer normaal plaats vinden. E r n s t ig e twist. In de vleeschwaren- fabriek van de firma Stegeman en Co. te Diepenveen kreeg een tweetal jongens twist met elkaar, welke zoo hoog liep, dat een hunner een mes greep en zijn tegenstander daarmee een diepe steekwonde in den rug toebracht. De getroifene is onmiddellijk naar het St. Jozefgesticht te Deventer vervoerd, terwijl de dader, zekere D. uit Terwolde, op staanden voet werd ontslagen. Door een strooper gewond. Vrijdagavond om 9 uur verraste de jacht opziener Antonisse te Reusel den Belgischen strooper P., terwijl hij met den1 lichtbak eenige Kersthaasjes verschalkte. De jachtop ziener was vergezeld van een rijks- en ge meenteveldwachter. Toen zij tegen den stroo per proces verbaal wilden opmaken, richtte deze het vuurwapen op den jachtopziener en loste eenige sohoten. De kogels vlogen den rijks- en gemeenteveldwachter om de ooren, terwijl zij zagen, dat Antonisse ge wond ineenzakte. Tusschen de overige twee politiemannen en den strooper ontstond een verwoede worsteling, waarbij de strooper per slot het onderspit dolf. De jachtopziener is ernstig aan schouder en hand gewand. Het gewger van den strooper werd in beslag genomen. De jachtopziener werd naar huis, de strooper naar de gevangenis gebracht. Poging tot' vergiftiging. Ver dacht van poging tot vergiftiging met arse nicum van de vrouw van den arbeider M. te Nieuwschoot heeft de rijkspolitie gister avond aangehouden de arbeidersvrouw H. te Nieuwbrug, gehuwd en moeder van 4 kin deren. Na een streng verhoor bekende za tenslotte het arsenicum te Heerenveen ge kocht en het postpakket aldaar ter verzen ding te hebben aangeboden. Met het oog op haar zwangeren toestand werd zij niet in preventieve hechtenis gesteld. De va/Ier van M. wordt verdacht van uitlokking tot het misdrijf. Hevige brand. Vrijdagavond brak brand uit in de aangrenzende schuur van de boerderij van den heer Romme te Raams- donkveer. De schuur brandde tot den grond toe af. Drie paarden en elf stuks vee kwa- men in de vlammen om. Bij het losmaken van het vee liep R. verschillende brandwon: den op. Van de schuur sloegen de vlammen over op de groote boerderij met stalling van W. Zijlmans Tzn, welke eveneens tot den grond afbrandde. Het melkvee en een gedeelte van den inboedel van Z. kon' gered worden.i Van don dood gered. Vrijdag avond zijn nabij Rijswijk 32 mensckemievehs ternauwernood aan den dood ontkomen. Een autobus waarin zich 32 personen bevonden vertrok om 6 uur uit Den Haag naar Wa teringen. Te omstreeks 6 uur 20 passeerde men den overweg van de spoorlijn Rotter- damDen Haag meet een matig gangetje, toon de chauffeur tot zijn ontsteltenis in volle vaart een, sneltrein uit do richting Den Haag zag naderen. Rakelings daverde de trein voorbij. Er klonk een hevig gekraak en men vreesde voor het ergste, maar het bleek later dat dit slechts afkomstig was van het breken van den afsluitboom, die te laat was neergelaten en nu afknapte. Men kan zich de schrik van de ruim 30 passagiers, die maar juist aan den dood ontsnapten, indenken. Ook de chef van hef station was ten zeerste ontdaan. Er waren zeven ganzen In Papendrecht had iemand zeven ganzen vetgemest, in speculatie op de komende Kerst dagen. De ganzen zijn zich eohter wat gaan verpoozen tusschen do schotsen jn de Noord en zonder dat de vette dieren zich daar voor moeite gegeven hadden verschenen zo na eenigem tijd binnen de grenzen vair Rot terdam. Ze waren gezellig snaterend in het kommetje tusschen de schotsen- blijven pion téren, maar hot kommetje was met den stroom mee naar R'dam gedreven. Groot was de vreugde vaa do sleepbootkapiteins, dio desem Kerstbout op hun weg door hot drijfijs ont-. moeiten, Met gejuich worden do ganzen binnen boord gehaald en in hot vooruitzicht van oen meer dan voortreffelijkon Kerstdiseh stoomden do kapiteins welgemoed verdor, tot dat.... do rivierpolitie gewaarschuwd door don ontdanen burger uit Papendrecht hen verzocht de vondst, die zij zoo- welwillend hadden bewaard, weer aan don eigenaar te bezorgen. Vijf kapiteins moesten hun bout afstaan. Da twee anderen aten op Kerstdag gans. Kerstdrukte. He Londen zijn Woensdag al-leen in een pakhuis in Pud ding-liane 6.222.600 Spiaansche stinans-ap pelen. geveild, behalve 100.000 Palesitijn- ache. Men schatte, het geheele aantal dat voor Kerstmis verkocht was, op- 210-inilli- oe-n, tegen 160 millioen verleden jaar en 100 millioen in 1925. De prijzen zijn dat jaar veel lager en vooral de kleine sinaas appel-s zijn goéd-koop. Elke sinaasappel die thalns uit Spanje ingescheept wordt, is .onderzocht door een reroeringsfaispecteur, want de regee- ring wil niet dat ziek of onrijp fruit dien naam van het prodnat in mis-crediet brengt. Mussolini is van plan., dergelijke maat regelen te .nemen voor de Italiiaan-scho citroenen. Deze week zijn te Fleetwc-od all.eein honderdduizend kalkoenen en ganzen uit N-oord-Ierland aan land gebracht voor da Engelsche Kerstmaaltijden. Ernstige trambotsing bij Middelburg. Tusschen Vlis-singen en Middelburg zijn vannacht twee plectrische trams tegen elkaar gereden. Nadat tengevolge van d-e sneeuwjacht reeds veel vertraging in den tramdienst was ontstaan, bleef te ongeveer 12 uur een tram die uit de richting Vlieringen kwam te Souburg steken. Toen een tw-eede tram uit dezelfde richting arri veerde, w-erd de motorwagen van .deze team achter d-e -eerste geplaatst, waardoor het gelukte, de zaak weer op gang te brengen. Juist toen de tram de ■yissel tusschen Souburg en d-e Abeele gepasseerd was, kwam er uit de richting Middelburg een piet verwachte tram aanrijden. De be stuurder van den voorsten motorwagen het gevaar ziende, remde uit alle macht, maar die van den achtersten wagen, 'die niet begreep, wat er gebeurde, reed door met het gevolg, dat eem botsing onvermij delijk was. Groote materieel© schade werd aange richt; o.a. w-erden de voorbalcons van béi de trams, vernield. Bovendien werd- een viertal personen gewond, waarvan twee ernstig. De 24-j-arige winkelbediende Chr. Vol- mer, geraakte bekneld tusschen twee bal- oons. Vannacht werd in het Gasthuis te Middelburg zijn reohterbeen afgezet. Het linkerbeen is gebroken. Daar TM'aiciht- off-er ook gedurende -het vervoer haar het Gasthuis steeds bijl kennis bleef, heeft •hflj veel gel-eden-. De 53-jarige trambestuurder Edelman werd bewusteloos naar bet Gasthuis ver voerd. Bij kennis gekomen klaagde hjj over hevige pijnen in den rug. Een vrouw en een jongen hebben een pols gebroken, terwijl bij andere personen nog lichte kwetsuren weiden geoomsta- teerd. N| Spoedig na het -ongeval arriveerde een drietal doctoren uit Vtisstegen. Ook het Roode Kruis was spoedig ter plaatse. De politie stelt een onderzoek in. He denmorgen was het verkeer nog steeds niet hersteld'. VREESEUJK ONGELUK. Auto te water. Dirie personen verdronken. AMSTERDAM. V. D. Zondagmiddag te één u-ur begaf zich die heer Dr A. S, van Nierop uit Busisujm per auto met zijn vro-uw en twee dochters naar D.en Haag, teneinde b-ij een familielid aldaar een be zoek 1e brengen. Aan het sltuur zat de 20.-jarige dochter Marianne. Nabij Halfweg is de auto door tot nog toe ombekende Q.orzaak in de Ringvaart van den Haarlemmermeer geraakt. Toen het ongeluk plaats had, was niemand in' d® buurt aanwezig. Een voorbij-fietslen- de jongen zag een auto bijna geheel onder water liggen en een arm er uit steken. Hij Stapte af en trok de 18-jarige juffr. van N. uit de auto op den kant. Zij bleek bewus teloos te zijn. Toen hij bemerkte, dat er nog meer menscben in de auto waren, ging bij ijlings hulp haten, die spoedig ter plaatse was. Een dokter trachtte b-ij de 'geredde jongedame het jbewustzij-n weer op te wekken. Dit mocht echter niet gelukken. Zij- werd naar het gasthuis ver voerd, waar zij- l-ater tot bewustzijn kwam. De and-ere personen, die in de auto waren, n.l. de heer en mevrouw van Nier- op en hun 20.-jarige dochter bleken ver dronken te zijn. De heer Van Nierop wla's de directeur van de Bensdorp Chocolade fabrieken." De toestand van de geredde dochter Emilie van Nierop, is bevredigend. Verkeerssforlng. AMSTERDAM- V.D. Tengevolge van den zwaren sneeuwval ondervond het treint, verkeer vanmorgen vertraging!, daar de sneeuw -hier en daar opi de spoorbaan hoog lag opgesta[ield. Het vliegverkeer had van de sneeuw geen last.1 Alleen kbndeti do vliegmachines op het vliegveld te Oroydon (Eng.) niet landen vanwege do vele sneeuw. In Noord-Hol land etn! Friesland waren veel tolofoonstoringeri. Hoog water. GRAVE. V.D. hDo was van' de Mans iis sterk verminderd. De Voorstraat bet gint te ovexstroomon. Heit verkeer wordt echter niet gestremd. TIEL- V.D. De Waal is sterk gewast sen. .Sinds Zaterdagmorgen1 is het water bijna 3 Meter gestegen. Aardschok. ROME- V-D- Gisteren is hier een aard. schok gevoeld. Verschillende huizen zijn' beschadigd. In een Ziekenhuis brak een paniek uit- De schade is gering. De vergiftiging van kapitein Queck. DEN HAAG. V. D. Het Hoog Militair Ge rechtshof heeft heden uitspraak gedaan in de geruchtmakende vergiftigingszaak, waarin de officier van gezondheid majoor Dr Graf is beschuldigd van moord op kapitein Queck. Deswege is op 14 Dec. tegen maj-oor G. levenslange gevangenis straf geëis-cht. Heden werd hrj veroordeeld to-t 15 jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, vanaf 13 April 1927 en ontslag uit den militairen dienst met ontzegging van het recht om bij da gewapende macht te dienen. Storm. BOULOGNE. V. D. Langs de Fransche kust woedt een hevige storm. Het verkeer met Engeland moest gestaakt worden. Hier en daar is schade aangericht. HAMBURG. V. D>. Uit .Cushaven wordt gemald, dat taein onbekend Zweed sen stoomschip is gestrand. Het verkeert in gevaarlijken toestand. De reddingsboot ie uitgevaren. LONDEN. V. D. Volgens jnadere berich ten uit Buenos Aires zijn in verband met den bomaanslag 70 personen gearres teerd. De Nationale Bank is zóódanig ver hield, dat herbouw noodzakelijk is. NEW YORK. V. D. Met het stoomschip Gaasterland is 4 millioen dollar aan goud naar Nederland voor rekening der Neder landsche Bank verzonden. Sneeuwval en verkeersvertraging. Die geweldige sneeuwval van heden nacht heeft het verkeer leelijfc ia de war gebracht. Volgens de diensftregeEnig moest van morgen te 8 u. 16 een boemeltredn en te 10.35 een sneltrein van de richting Roo sendaal te Goes aankomen. Om kwart vóór elf kwam echter pas de boemeltrein binnen. De volgende treinen arriveerden ook met zeer groote vertraging. Zelfs de treinen uit de richting Middelburg kwa men te Goes met een half tot 1 .uur ver traging aan. Met het autohusverkeer .was het van morgen al heel treurig gesteld. De meeste bussen koniden zich niet door de sneeuw hbenwerken. De chauffeurs deden wel hun uiterste best, maar ze moesten het op geven. De meeste dorpen waren geïso leerd. De bussen van Krijger en V'an Striem, die van Goes op Katsche veer rijden, konden vanmorgen niet op Katsche veer komen. De passagiers, die vanmorgen vroeg al met de boot van Zierikzee daar arriveerden, konden Goes niet bereiken. Ze voeren door naar WohEaartsdijkschla Veer, om met de locaalspoor verder te reizen, doch ook deze reed niet. Toen maar weer terug naar Katsche veer. On der geleide van een betrouwbaren gids werd toen te voet de tocht naar Goes aanvaard, waar men te elf uur aankwam. Helnkenszand. Zondagavond le Kerst, dag gaf de zangvereeniejng „Ons GeL noiegen" alhier onder leiding vab haar directeur, dhr Wolzak, in da Ned- Hitv, kerk een concert, dat goed geslaagd mag heeten. Ondanks het -ongunstige weer was toch nog een betrekkelijk groot aantal personen t-er opluistering, aanwezig. Door het gebrekkig verkeer van dezen morgan is het mogelijk, dat ons! berich ten en advertenties niet tijdig bereikten, ook is de kans groot, dat sommige ab-omné's hun krant niet op tijd zullen ontvangen. De lezers weten dan de oorzaak. Redactie. Rotterdam, 27 Deo. 1927. Veemarkt. Aanvoer: 134 paarden, 4 veulens, 689 magere runderen, 710 vette run deren, 198 vette kalveren, 377 nuchtere kal veren, 80 graskalvers, 864 sahapen en lammeren, 621 varkens, 12 biggen, 4 bokken. PrijzenKoeien 30—34, 42,546, 5053, ossen 38, 4246, 4760, stieren 88, 42, 45 47, Vette kalveren 5560. 70, 75, 82,5 87,6. Per stuk: melkkoeien 200410, kalEkoei- an 200416, a i- ren 120450 pinken 120150 graskalveren 60110, vaarzen 170225, werk paarden 200310, slacbtpaarden 100170, veulens 75100, hitten 100175, biggen 7 13, overloopers 1826, nuchtere fokkal- veren 20—26, nuchtere slachtkalveren 14—18, biggen per week 1.201.60. Koeien en ossen op de vette markt, aan« voor matig, handel tamelijk en goed prijs houdend. Een prima spoelingkoe nog 25 cent boven noteering. Stieren aanvoer weinig, handel vooral in worststiertjes tamelijk vlug. Overigens kalm en eveneens prijshoudend. Vette kalveren aanvoer minder, handel be gin markt tamelijk vlug docb later traag, niettemin konden de prijzen dor vorige week nog bedongen worden. Een onkel puikbest kalf nog tot 5 oent boven notoering. Magers melk- en kalfkoeien aanvoer gering, handel zeer stil, prijzen gedrukt. Jong vee eveneens weinig aanvoer en zeer stille handel, zoodat de oude prijzen niet waren te handhaven* Graskalveren aanvoer gering, handel onibe. duidend, toch nog prijshoudend. Nuchtere fob en nlaohtkal veren aanvoer klein, handel ta melijk vlug qn alles goed prijshoudend. Biggen aanvoer onbeduidend. Geen handel en geen noteering. Varkens aanvoer middelmatig, handel aan vankelijk tamelijk vlug, maar afloop zeer lui. Vooral begin markt werden er nog vrij hooge prijzen besteed. Schapen en lammeren aanvoer klein, han del traag, prijzen ongeveer nog op dezelfde hoogte. Andere artikelen geen noteering. Goes, 27 Dec- 1907. Graanmarkt- p>ootr de feestdagen geen aanvoer, geeln noteering. Eieren per 100 st. f8-30, middenpr. p. 25 st. f 2.071/2-, winkelprijs 10 cent; boter per k.g. f2, middenpr. p. pond £1, wilnjL keiprijs £1.10. Fabrieksbote-r verkocht £1.10, Eendeneieren; 6 cent, poelederen 7 osWt» 1 V.P N. Aanvoer 1600 stuks. Prgte f 8-60 per 100 stuks. GOES- Geboren: Johanna Maatje d.v. Johannes Metedert Broekstra en Maatje Martha de B-o-kx; Prancina d.v. Hubrecht de Kok en Jacoba Maria Fait- Overleden: Johannis Verhage, 89 j- wedn. van Aaltje Strijd. Vlteslngen. Door B. en Wt. van Vlissin- gen ia aanbesteed het bouwen van twee lagere .scholen, bevattende resp. 4 les lokalen en 7 leslokalen met ♦gymnastiek zaal. Minste inschrijver o-perib. school H* C. F. Moerenburg te Oisferwijfc voor be stek A voor f53.397j bestak B voor f63.897 Oranje school minste inschrijver bestek. A: J. N. D. Bijl, Vlisstegen voor f32.950; bestek B voo-r f32.200. Massa C. Vid-elar, te Beüjgem, op Zoom voor f92.000 alleen voor A. IERSEKE. Uitslag verkooping van Kuis en erf aan de Noordzandestraat en huis in Polen, door notaris Kram van Kapelle. Perceel I. Hoogste inschrijver W. Bom C. Zz. f 4444, kooper Jacob Elenbaas f 4450. Pens. II. Hoogste inschrijver en kooper W, Bom C. Zz. voor f375. Combinatie I en II Jacob Elenbaas £5025, gerechtskosten f 150.50 en 8Va pCt. III. Inschrijver J. C. Polderman Co. f425. Kooper F. Pekaar Fz. f 450, gerechtskosten f21.50 en 8Va pCt. Programma van Woensdag 28 Doe. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur 1950 M. 12.301.30. Piano, cello en viool. 5.15—6.15 N.C.R.V- Kinderuurtjei door mej. N. Verhaar, Rotterdam. 7.00 8.00 N..CR.V. Concert. 8.00 N.C.R.V Concert- Spr. M. J. Leiendertse. De Kleide Johannes van' Fred. Van Beden. HILVERSUM, 10.60 M. 12.00 Politiet berichten. 12.35—0.00 Lunchmuziek. 3.00400. Maak het zelf. Rubriek van mevr. C. SchaiakeiVerkozen. 5.00 5.30. Lezing door dr P. H. Enthoveni: Sport en hart- 5.307.15, Dteermul ziek. 7.157.45 Gezondh&idshalH. uurtje- 7,45. Politieberichten. 8.10 Uitzending van de revue „Hallo Parijs". DAVENTRy, 1600 M- 11.20 Dlaventry. kwartet- 1.20-^2.20 Opkeetconoert. 3.20. jBlalladenooncert. 5.35. KteldeiL uurtje. 6.20. Daventrykwartet. 6-40. T-utepraatje. 7.05 Daventrykwartet. 7.35. Mendelssohns pianocomposities!. 8.05 Pianocomposities van Schumann. 9.55 -Tschaikowsikfy.prograimma. PARIJS. 175C M. 10.50—11.00.» Oont eert. 5.05—5.55 Solistenconcert. 8.6011.20. Duo's an oonöeajt voor oude instrum. LANGENBERG. 469 M. 12.05—1,50 Or. kestconcert- 5.20—6.00 Orkestconcert 7.35 Robert KoppaLavond. HAMBURG, 395 M- 3.35 Kerstverteï. ltegen. 4.20 Dansmuziek. 5-00. pfkastconoert. 6.45 „Der Waf Eem. schmid", -opera- BRUSSEL, 509 M- 5.20—6.00. Trio. concert. 8.35 Gramofoon. 8.50 10.35. Orkestooncert. Stoomvaart Mij. Nederland. RAD.iA 24 v. A'rlam u. Batavia. KAMBANGAN, uitr., 23 v. Singapore. GROTIUS, uitr., 23 v. Singapore. Rofferdamsche Lfoyd. GORONTALO, thuisr., pass. 23 Point de Galle. JACATRA, 24 v. Rott. n. Batavia. TAMBORA, uitr., 23 v. Marseille. PATRIA, thuisr., 23 v. Singapore. SLAMAT, uitr., 24 van Colombo. Witselkoerseniu Amsterdam, 27 Deo. 2.30 uur. BerHyn 69.12—69.14. Brussel 34.68—34.68. 'Rairjja 9,72—9.74. Londen. 12j07y4—ïa.07i/s. New York 2.47i/4—8.47y». TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den av. van 28 Dec.i Krachtige tot matige, later afnem- ude Noord-Oostelijke tot Oostelijke .vinei, af- nemende bewolking, wetei< of geen sneeuw, lichte lot matige en 's- nachts strenge vorst. Geseind van De Bildt hedenmorgen 10 uur 20 aan de posten van Delfzijl- tot Eg- mond aan Zee: Weesit op uw hoede. Stand van hedenmorgen 10 uur: Woensdag 4 U- 31-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3