THERMOGENE Kerknienws. Onderwijs. PUROL kmeagd Mieuws, laatste Berichten. Telegrammen. larttterafóft®. Schrale Lippen fj IJ i toaaa M m y W o ttfe.-afl M \g eischt hollandsche verpakking t. jLiere—M. Maas 0—2, H. Hertog— li. Labrugge 2—0; De Waart—J. C. Krij ger 0—2- Aantal punten 810. rasp. tooü' Goes en Vlissingen. Goes. Hgt bestuur van het R.K. Zieken huis deelt ons, in aansluiting aan de advertentie van vorige week, mede, dat «r ook a.s. Zondag van 12 tot 2 uur gele genheid is het nieuwe ziekenhuis aan den Klootingschen weg to bezichtigen. Daarvoor behoeft goen kaart aangevraagd Ie "worden,. Rilland-Bafh. Vrijdagavond werd in de Ghr. School aan den hoofdweg alhier een ouderavond gehouden welke zoo druk be zocht werd, dat er geen plaats meer open was, en evenals vorige winters wederom «uistekend is geslaagd. Er heerschte een gezellige toon. De opstellen welke werden behandeld, werden afgewisseld door or gelmuziek en gezang, terwijl enkele malen door het aanbieden van een verversching de gezelligheid verhoogd werd. De voor zitter sprak een openingswoord, waarin wees op de roeping, welke elke vader en moeder heeft te vervullen in het werk der opvoeding. Door het hoofd der school, werd een leesles behandeld der Chr. School waarin duidelijk uitkwam het ver schil in leesonderwijs der Chr. en neu trale scholen. Door den secretaris werd een opstel geleverd naar aanleiding van Psalm 127 „De kinderen zijn een erfdeel des Heeren". Terwijl dc 2e voorzitter ons een blik liet slaan in het leven van Jezus' omwandeling op aarde on Zijn om gang met de kinderen. De Burgemeester voerde het woord namens het Gemeente bestuur, terwijl de predikant der Vrije Evangelische Gemeente een ernstig woord tot de aanwezigen sprak, om vooral ook de kinderen bekend te maken met den He ere Jezus, als vriend der kinderen en als Zaligmaker. Hansweert. De kommies A. Goedhart wordt met ingang van heden te Hulst gedetacheerd. Zaterdagvoormiddag had alhier een' aanvaring plaats tusschen het binnen komende schip „Simonne" en hot uit. gaande schip „Ronsard". De „Simonne" bekwam zulke zware averij, dat het naar Antwerpen moest terugkeeren om te re. ptareeren- „De „Ronsard" bekwam weinig schade. De motorboot Cornelia' 'is op de r'Vrsferschelde door den motor „Elisabeth" mot defecte motor opgepikt en behou den hier binnengebracht. Helnkenszand. Zaterdagnamiddag hield de Heinkenszandsche guanovereeniging haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek dat over 1926—'27 wais aangekocht 955-600 k.g. diverse Soorten kunstmeststoffen. Uit het verslag van den penningmeester bleekv dat over het afgeloopen jaar was ontvangen een bedrag van f43.215.56V2 en uitgegeven f 43.139.58V2, met een goed slot van f75.98. In de plaats van het bestuurslid dhr. J. Boonman Cz. die niet meer in aan merking wenschte te komen, werd als zoodanig gekozen dhr A. Martens. De heer H. van Twaarden (aftr.) werd her kozen. Zaterdag kwam vrouw de Winter alhier zoodanig te vallen toen zij een trap beklom, dat zij haar been brak- Dr Griep verleende heelkundige hulp. Wissenkerke. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad. Aanwezig alle leden. Do voorz. herdacht met oenige woorden den overleden gemeente bode T- Lootens. IngeL komen was de regeling der jaarwedde van ambtenaren van den burg. stand, zijnde voor A- v. d. Maas f50 en voor M- J Verhorst f400. Daarna volgde steirt. ming over het voorstel de Boer, waarover in de vorige zitting de stemmen staak ten. Bedoeld voorstel was om f900 meer uit do Personeele Belasting te halen dan geraamd was. In stemming gebracht werd dit verworpen met 7 tegen en 4 voor. Daarna benoeming gemeentebode. Hier voor hadden zich 11 sollicitanten aan gemeld. Met zeven van do elf stemmen werd gekozen dhr v. Laren, welke met 1 Dec. 1.1. was ontslagen als vader in het Rusthuis voor Ouden van dagen al hier. Daarna kwam in behandeling het aanschaffen van een machinale wegbe. zem- Dhr de Ridder vroeg inlichtingen hoe gehandeld moet worden wanneer de modder aan de oostzijde van den Veerweg is geveegd. Volgens den voorzitter is het hoofdzakelijk bedoeld voor de Macadam- wegen. Dhr de Begt zegt, gezien den toestand der macadamwegen, te willen wachten met aanschaffing van oen ve ger en zet nader zijn standpunt uiteen. Dhr Schipper dringt aan op aanschaffing. Dit wordt bestreden door dhr v- Nieuwen, huize e-a. Andere achten de begroot ing voor paard en koetsier a f8 per dag te laag. 'Dhr de Boer vindt de inrichting van de veegmachine niet erg doelmatig- Dhr Abrahamse rekent, dat het gebruik der veegmachine voor de gemeente veel duurder uitkomt dan do nu reeds jaren gevolgde regeling. Besloten werd een on derzoek in te stellen naar doelmatiger merken. Het verzoek van de afd. Wissenkerke van Volksonderwijs en besturen van j*Tjz. scholen te Wissenkerke en Kamperland om subsidie voor voortgezet onderwijs wordt ingewilligd. Het verzoek van de afd. Noord-Beveland van den Zeeuwschen Bakkersbond om gratis abonnement voor de veerboot te Kortgene voor de cursisten bij het bakkersondcrwijs te Goes, wordt door dhr De Regt verdedigd. D'hr v. Nieuwcnhuize vraagt: en de landbouw- leerlingen? Dhr de Ridder zegt: en water bouw krijgt ook niets en nog meer andere vakken. Dhr de Boer wil de minder draagkiachtigen geven. Dhr Abraliarrise wenscht wel te geven maar niet volgens voorsetl de Boer daar hij zelf vroe ger aan den lijve gevoeld heeft wat financieele krachtmeting beteekent- De voorzitter stelt voor f50 per jaar te geven- Aldus aangenomen met 10 voor en 1 tegen- Verzoek van wed- P. G. Leenderse en Ds v. d. Ende om plaatsing van een achterlijk kind van eerstgenoemde in de stichting Lozenoord te Ermelo; wordt door den voorz. toegelicht als niet toe. laatbaar ten laste van de gemeente- Dhr Kramer vraagt inlichtingen waarom zulks' kan nu al eenigo jaren met Jan Kra mer, die ten laste der gemeente verpleegd wordt in Vrederust te Bergen op Zoom- Hot verzoek wordt niet ingewilligd en den raad gegeven hulp in te roepen van het Kerkelijk Armbestuur. Rondvraag. Dhr Rreure vraagt de aandacht van het Dagel- Bestuur voor den weg bij bakker Noordlioek te Geers- dijk, wat de afwatering betreft- De voorz. zegt, dat het daar eenj lastige boel is, maar hij zal in overleg treden met den ge meente-opzichter- Arnemufden. Vrijdagavond gaf de niu- ziekvereen. „Arnes Genpegen" een welge slaagde uitvoering, onder leiding van dhr P- Mehefste. De talrijke aanwezigen ap. plaudiseerden dankbaar voor de ten ge- hoore gebrachte nummers- Wel een bet- wijs dat zij in den smaak vielen- Ned. Herv. Kerk. Drietal te Scheveningen (vac.-H. J. de Zwart) G. B. Westenburg te Rotterdam (Feije- noord), J. W. P. Ie Roy te Sloterdijk en G. D. A. Oskamp te Winterswijk. Beroepen te Wassenaar G. de Vries te Oosterend (Fr.); te Akkrurn L. M. J. S. Herfkens te Drachten; te Den Ham (O.; toez.) P. J. Steenbeek te Kampen; te Daarle (O.) F. Anker te 's-Gravemmoer. Aangenomen naar Den Hoorn (Texel) cand. A. Oskajnp te Rotterdam. Geref. Kerken. Tweetal te Russum (2de pred. pi.) G. .1. Goede te Voorthuizen en J. L. van der Wolf te Kralingen (Rotterdam). Bedankt voor Drachtster Compagnie, Goën- ga-Sybrandaburen, Midwolda (Oldambt), Mil- dam, Oosterzee, Schoonoord, Tzum en Zout kamp, cand. Th. Boersma te Huizum; voor Hoek van Holland J. Schelhaas Jzn te Nederhorst den Berg. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Vlissingen J. de Bruin to V laar- dingen en D. Driossen to 's-Gravenzande. Ds J. H. Dcnner. f Op aangrijpend plotselinge wijze, onder wel zeer bijzondere omstandigheden is Za terdag de alom in onze provincie en daar buiten bekende en geachte ds J. H. Don- ner, predikant bij de Geref. kerk te Breda, overleden. Zooals onze lezers uit het in dit nummer voorkomende verslag kunnen lezen, heeft ds Donner Zaterdagmiddag nog het woord gevoerd aan het graf van zijn vriend en mede-oprichter der stichting „Vrederust", ds ''de Ligt te Middelburg. Deze ernstige woorden zouden de laatste zijn, die uit zijn mond werden gehoord. Toen 11.1. de lijkstoet, 11a afloop der be grafenis van wijlen ds de Ligt, naar het sterfhuis terug reed, werd ds Donner, die in een der rijtuigen was gezeten, plotseling onwel. Op advies van ds de Voogd, van 's-Heer Arendskerke, die met nog twee an dere heeren in hetzelfde rijtuig was geze ten, werd besloten ds Donner onmiddellijk naar het Gasthuis te brengen, maar even later, tijdens dit vervoer, bleek Z.Eerw., waarschijnlijk aan hartverlamming, reeds overleden te zijn. Het is overbodig te zeggen, dat dit plot selinge sterfgeval, waardoor op zoo ernsti ge wijze de vergankelijkheid van het men- schenleven werd gepredikt, allerwegen een diepen indruk maakte en dat de droefheid van mevrouw Donner, die haar man Za terdagmorgen nog gezond de woning zag verlaten en Zaterdagnamiddag op voor zichtige wijze ip kennis moest worden ge steld met' zijn overlijden, onbeschrijfelijk was. Ook de familie was zeer ontroerd door het onverwachte verlies van den man, die in zijn familiekring zoo geliefd was. De Geref. kerk van Breda verliest in ds Donner zeer veel. Door zijn prediking was hij velen ten rijken zegen en ook door zijn herderlijken arbeid had hij veler vriend schap en achting verworven. Er ging een diepe ontroering door de gemeente, toen zij het overlijden van haar leeraar vernam. Ds Smelik van Zevenbergen trad gisteren voor haar op en had tot tekst van zijn pre diking gekozen: „Want het leven is mij Christus en het sterven is mij gewin". Het was een woord, dat een diepen, onvergete- lijken indruk maakte. Ook in de godsdienstoefening der Geref. kerk te Nieuwdorp is het heengaan van ds Donner, die van 1894 tot 1906 haar pre dikant was, door ds R. J. v. d. Veen uit Goes gisteren herdacht. Voor de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom is dit overlijden een onbeschrijfe lijk verlies. Vanaf de oprichting,der veree- niging tot Chr. verzorging van krankzin nigen in Zeeland was hij haar voorzitter. Hoe gingen hem hare belangen ter harte. Hij was inderdaad een voorzitter, die lei ding gaf. Men zal hem in de vereeniging en op de stichting zeer, zeer missen. Ds Jansen uit Roosendaal, die gisteren de godsdienstoefeningen in de stichtings- kerk leidde, heeft dan ook in den ïuorgen- j dienst vertolkt, wat in de harten van allen, die op de slichting verpleegd worden en arbeiden, omging. Ds -J. H. Donner was in 1867 geboren was dus 60 jaar oud. In 1894 werd de overledene candidaat en deed nog dat jaar en wel op 9 December zijn intrede als pre dikant bij de Geref. kerk te Nieuwdorp. Na ruim 11 jaar werd hij te Breda beroepen en deed daar op 27 Mei 1906 zijn intrede. In 1909 vroeg en verkreeg hij zijn emeri taat, om zich als geestelijk verzorger aan de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom te verbinden, waar hij in November van dat jaar zijn werk aanving. In 1920 keerde hij naar Breda terug en deed op 9 Mei ten tweeden male intrede aldaar. De begrafenis zal a.s. Woensdagmiddag op de begraafplaats der stichting „Vrede rust" plaats 'hebben. Te 12 uur zal een dienst in het kerkgebouw worden gehou den, waarna het stoffelijk overschot graf waarts zal worden gedragen. Kerkrestauratie. Te Groede (Z.) is de bazar ten bate van do restauratie van da Evang. Luth. Kerk, een groot succes ge worden. lljj overtrof zell's de stoutste verwach tingen. Trouwens, een bazar was voor Groede iets ongekends. Do bruto-opbrengst bedroeg bijna het dubbele dor restauratie-kosten (de gaven in geld inbegrepen, waaronder een gift van H. M. de Koningin-Moeder). ABNEMUIDEN. Wegens het aftroden van dhrn C. v. d. Ketterij en K. van Bolzen Jz. als notabel der Ned. Herv. Kerk werd Zater dagavond een stemming gehouden. De af tredenden waren herkiesbaar, maar dhr C. v. d .Ketterij stelde zich niet meer herkiesbaar. De stembiljetten waren genummer met 1 en 2. No. 1 vacature was C. v. d. Ketterij, no. 2 K. van Belzen. Er zijn 87 personen wezen stemmen waar van uitgebracht zijn op no. 1 en 2, op K. van Belzen Jz., resp. 15 en. 55 stemmen, A. Meerman Az. 26 en 5, op C. v. d. Ketterij 25 en 2 en op B. Franse 5 en 3 stemmen. De kiesdoeler was 44, zoodat als no. 2 herkozen is K. van Belzen Jzn. Voor no. 1 werd geen meerderheid verkregen. WAARDE. Herbenoemd tot ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier de beer A. Water man Az. en tot diaken de heer Matth. West- strate Chz. Benoemd tot Kerkvoogd dhr Corn. Mol Az. VVOLFAARTSDIJK. In de vergadering van het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk alhier werd als ouderling gekozen dhr D. Berkeveld in de plaats van dhr W. Meulonbergh, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Als diaken werd herkozen dhr A. Beenhakker. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Axel, hoofd dhr A. Cou- mou, dhr D. de Feijter aldaar. Geslaagd voor het Stuurlieden-exa men groote stoomvaart de heeren C. van den Berg en C. J. P. van Schaik; voor 3e stuurman groote stoomvaart de heer J. Steen. Geslaagd voor machinis ten-ex amen diploma C de heeren D. de Graaff, A. Adriaanse en C. Vader; voor bewijs C theorie de heeren P. Groeneveld, J. W. Kolkman en G. van Echten. Ongelukken. Een 8-jarig meisje te Rotterdam is in de ouderlijke woning in aanraking gekomen met een brandende kachel. Met ernstige brandwonden aan liet lichaam is het meisje in het Ziekenhuis ter ver pleging opgenomen. Te Hengelo is mej. R. door een plotselinge ongesteldheid, met het hoofd op het gascomfoor gevallen. Do gasvlam doofde, doch door het uitstroomen- de gas werd do vrouw bewusteloos. Haar zoontje vond haar zoo. Zij is naar het zie kenhuis overgebracht; haar toestand is vrij ernstig. Graanmaalderij uitgebrand. Zaterdagavond is te Leimuiden brand ont staan in de graanmaalderij van den heer van Rijn. Daar het gebouw geheel van hout was opgetrokken, grepen do vlammen snel om zich heen en in oen minimum van tijd stond de geheele maalderij in lichte laaie. De motorspuit was spoedig ter plaatse, doch kon niets redden. De maalderij is totaal af gebrand. Do schade is zeer aanzienlijk. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk kort sluiting. Een bloedige bruiloft. Een der genoodigden op een bruiloft iu een plaatsje bij Wilna had een oorlogsherinnering meege bracht. Ze bestond uit een granaat, gevon den op een der vroegere slagvelden. Toen nu dit oorlogssouvenir aan do bewondering der gasten werd prijsgegeven, barstte dit moordtuig plotseling met een geweldigen slag uiteen; de bruid en twee gasten werden ge- dood, vier andere personen zwaar gewond. Weer wat nieuws. De winkeliers in de verschillende buitenwijken van Den Haag doen moeite om het publiek in hun directe omgeving naar hun zaken te trek ken en te voorkomen, dat de binnenstad to veel de overhand neemt. In don loop der jaren heeft men allerlei middelen verzonnen om dit te verwezenlijkenwinkelweken, étala ge-wedstrijden collectieve reclame e.d. Hot spreekt vanzelf, dal do aantrekkelijkheid daar van hij voortdurende toepassing wat vermin dert. zoodat men naar wat anders moet omzien. Een aantal winkeliers aan de Kroderik Hendriklaan heeft nu een nieuwe attrac tie bedacht. Zij meenen n.l„ dat ook de Kersttijd zich hijzonder leent tot aanmoediging van het koopen door het publiek, zich daar bij blijkbaar spiegelend aan het buitenland, waar „Weihnachten" en „Christmas", zooals bij ons St. Nicolaas, een welkome gelegenheid vormen voor het geven van geschenken. Het, voornemen bestaat om van 15 December tot. en met 15 Januari een straatversiering van Kerstboomon te plaatsen tusschen de boomen guirlandes en electrischc verlich ting aan te brengen, tusschen de Statenlaan en de Prins Mauritslaan. In het buitenland heeft dit reclame-middel groot succes gehad en heeft men zelfs bijzonder geprepareerde Kerstboomen in verschillende glinsterende kleu ren voor dit doel aan de markt gebracht. Het zal ons benieuwen, hoe ons publiek en de straatjeugd niet te vergeten! op doze nieuwigheid zal reageeren. schrijft het Vad. Do cholera te Batavia. D.d. 17 November werd uit Batavia gemeld: Nadat na aankomgt van de „Tasman" uit Singapore cholera was vastgesteld, is hot aantal gevallen uitgebreid met een Indische vrouw, dio te Priok aan cholera ovorleed. Een bacteriologisch onderzoek op tweehon derd andere vrouwen wees uit, dat zich twee bacillendraagstnrs onder haar bevonden; zij zijn geïsoleerd. Woensdagmorgen overleed een zoontje van oen mantripolitie te Weltevreden aan cholera. De betrokkene had geen contact gehad met de lijders in Priok; heden overleed eveneons een arabier uit dezelfde buurt aan cholera. De dreigende epidemie wordt zeer krachtig aangepakt door inenting tegen de cholera. Builenpest in Midden-Java. „De Locomoliet" meldt, dat een pestoxplosie plaats heeft gehad te Boemiajoe. Uitsluitend betreft het gevallen van builenpest. De bestrij ding wordt bemoeilijkt door het niet ver plicht zijn van isolatie. De tegenzin tegen isolatie wordt geïllustreerd door een gezin van een vader en 6 kinderen, waarvan er 2 van pest verdacht niet werden afgezonderd. Thans zijn er 2 overleden. De vader en het fide kind zijn er zeer ernstig aan toe. Moordaanslag te Amster dam. In den nacht van Zaterdag op Zondag om kwart over één klonken to Amsterdam op het Singel plotseling en kele schoten. Spoedig was de dader ge vat on werd overgebracht naar het po litiebureau Singel. Het bleek, dat hij iemand was, die sedert vier jaren geschei den van zijn echtgenoote leefde. Toch scheen hij zich nog voor de vtouw te inte- .resseeren, althans hij had getracht ver' schillende malen mot haar in aanraking to komen. In den nacht van Zaterdag op Zondag zag hij de vrouw loopen in gezel schap van een anderen man. Voor het tweetal iets kon doen, trok hij een re volver en loste hiermede in het wilde weg een viertal schoten. Het eerste schot was voor de vrouw bestemd, doch het projectiel miste. Zij zette het op een loopen, waarop de dader drie schoten snel achtereen loste op den man, die •zijn vroegere vrouw huiswaarts bracht. De man, die was blijven staan, liet zich plot seling op den grond vallen, zoodat geen der kogels doel trof. Eenige er van dron gen in een reclamebord. Na geschoten te hebben cn vermoede lijk ervan overtuigd, dat de andere man getroffen was, verwijderde do dader zich kalm, doch het publiek hield hem tegen en leverde hem aan eenige politie agen ten over. (Tel.) MIDDELBURG. Zaterdag herdacht de heer A. C. de Vos den dag, waarop hü voor 50 jaar als jongen vau 14 jaar in dienst kwam in den houthandel der firma den Bouw meester, Borsius en van der Ley6, aan het hoofd van welke zaak hij thans staat. Het heeft den jubilaris niet aan belang stelling ontbroken. Tal van bloemstukken wer den aan zijn woning bezorgd en hef aantal persoonlijke, schriftelijke en telegraphische ge- lukwenschen was zéér groot, o.a. kwam het dagelijksch bestuur van Handelsbelang" zijn gelukwenschen aanbieden. VLISSINGEN. Alhier werd Zaterdagavond do politie geroepen voor oen brand, in een bovenwoning achter de kerk. Bij aankomst bleek door krachtig optreden der heneden- buren het vuur reeds gebluscht. Maar tevens bleek, dat twee kinderen van 6 en 2 jaar onbewaakt waren achteigelaten. Zij hadden een petroleumlamp te pakken gekregen en dit was oorzaak geworden van het vlamvatten van een deken. De S. D. A. P. AMSTERDAM. Naar wij vernemen, heeft de heer Ed. Polak, candidaat voor het voorzitterschap van de S. D. A. P„ te kennen gegeven, geen verkiezing te wenschen. Zeer waarschijnlijk zal nu de heer Jan Oudegeest als opvolger van den heer H. Polak worden aangewezen. Brand. DEN HAAG- V.D. In het huis' van den heer Willy Mullens in de Joan Maetsuiker- straat heeft een felle brand gewoed. Op de bovenverdieping werd een voorraad films een prooi der vlammen. Daarvan was niets verzekerd. De schade, die zeei aanzienlijk is, kan op het oogenblik nog niet geschat worden, daar dhr Mullens op het oogenblik in Qrussol vertoeft. Gasluchf. DRACHTEN. V. D. In den gemeenteraad werd rapport uitgebracht over de malver saties aan de gasfabriek. De Directeur der Gasfabriek heeft bekend, over 1911 1927 f5400 aan qetourcommissies, te hebben ontvangen. In verband met zijn 25 dienstjaren en zijn onvermoeide werk zaamheid voor de fabriek, besloot de Raad hem niet te ontslaan, maar wel over zijn handelingen ernstige afkeuring uit te spreken, en zijn salaris met f500 per jaar te verlagen. Brutale overval. BERLIJN. Een brutale overval is giste ren in den Berlijnschen Dierentuin ge pleegd. Drie mannen, waarvan twee ge maskerd, overvielen den kassier. Onder bedreiging met een revolver wisten zij hem 32000 Mark afhandig te maken. De dieven zijn door don Dierentuin ontsnapt, GENEVE. De bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond is hedenmorgen ge sloten. De meeste delegaties zijn nog heden afgereisd. Schipbreuk. NEW YORK. V. D. Uit Seattle wordt gemeld, dat het 3500 ton groote stoom schip North Western 200 mijl ten Noor den van Seattle is gestrand. Alle passa giers en leden van de bemanning (112 personen) zijn gered. Nederland te Genève. Ons land, schrijft het „Centrum' maakt to Genève eon goed figuur. Onze vertegenwoordigers worden er tel. kens weer belast met gewichtige functies, waaruit blijkt, hoezeer zij het vertrouwen in dat internationaal milieu genieten. Minister Beclaerts van Blokland werd deze week tot rapporteur benoemd in hot conflict tuschen Polen en Lithauan, en do heer Colijn zag zich voor de tweede maal aangewezen als voorzitter van de conferentie, welke (het volgend jaar) voor do afschaffing der in- en uitvoerrechten weer zal worden gehouden. De heer Colijn had er den Vo'.kenbomb- raad opmerkzaam opgemaakt, dat hij weldra naar Nederlandsch-Indië vertrekt en eerst enkele dagen vóór het begin van do op 30 Juni aanvangende tweede conferentie in Europa terugkomt, doch do Raad vond dit geen reden om zich niet opnieuw van den steun van een zoo goed voorzitter te verzekeren, wat zeker een niet. geringe onderscheiding is. En in verband met jhr Beelaorts' be noeming schreef de correspondent van een onzer bladen te Genève: „Zoo heeft Nederland in dc laatste week twee rapporteurs en één voorzitter geleverd voor zeer moeilijke internatio nale quaosties: dr Rutgers, voor het uil- werken van do artikelen van oen Bonds- pact in verband met het algemeene pro bleem van veiligheid en arbitrage, en professor Francois, om do leiding te ne men van de juristencommissie inzake dc quaestic van de „Salamis". En nu jhr Beelaerts om een oplossing voor te be reiden van het gevaarlijkste punt var deze Raadsagenda." En ligt daarin voor ons land oun reden tot groote voldoening. Rotterdam, 12 Dec. 1927 Veemarkt. Aanvoer 648 vette run deren, 206 vette kalveren, 1620 schapen er- lammeren, 1195 varkens. Prijzen per A K.G. Koeien 3033, 42 —45, 47,5—50, ossen 37,5, 41—44, 46—49, vette kalveren 5560, 7075, 82,587,5. schapen 2931, lammeren f 18f27 p. st„ varkens 31, 32, 33, zouters 28, 29, 30 Koeien en ossen aanvoer groot, handei langzaam, prijzen eenigszins gedrukt. En-» kele puik beste koeien nog tot 2 A cent bo ven noteering. Stieren geen noteering we gens onbeduidenden aanvoer. Vette kalve ren aanvoer tamelijk, handel redelijk prijshoudend. Een enkel priina best kalt van 5—7 A> cent boven noteering. Schaper, en lammeren aanvoer ruimer, handel zeer traag wegens slechte berichten uit Frank rijk. Dit was ook van invloed op de prijzen Enkele prima zware lammeren nog iets boven noteering. Varkens aanvoer nog goed, handel tamelijk vlug, prijzen iet." hooger. Zaden. Blauw maanzaad 37—39, Kar- wijzaad 3638, Lijnzaad voer 1820, Lijnzaad zaai 2325, Kanariezaad 11 12, Koolzaad 2022. Vlas. 8800 K.G. blauw 1.10—1.65, 2800 K.G. holl. geel 1.40—1.75, 6000 K.G- Groningseh 1.401.50, 200 K.G. dauw root 1.10. Handel slepend, goed vlas grif ver kocht. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers 5.205.70, Zeeuwsche Eigenheimers 55,30, Blauwe Eigenheimers 4.805.20, Zeeuwsche Bonte 5.756.25, Zeeuwsche Blauwe 5.60—6, Red Star 4.50—4.75, Bra- vo's 5.756.25, Drielingen bonte en blau we 33.60, idem eigenheimers 4.504.60. Industrie klei 44.40. Aanvoer matig Vraag kalm. Graanmarkt. Tarwe met zeer ruim aanbod in alle soorten belangrijk lager verkocht, puike f 13f 14.50, overigens f 10—f 11, Rogge f 11—f 12.50, Gerst che- vallier f 12.50f 13.25, Haver f 11—" f 12.25, Kleine groene erwten iets lager verkocht naar kwaliteit van f22f26.7:» Schokkers eveneens iets lager verkocht

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2