Semsei Menus. N. S. F. Radio-Toestellen Radio-Nieuws. J. POLDERMAN - GOES DAMMEN. ten,. Dan zullen wij eerder aan hun lief de voor de gemeenschap gelooven. Voorts vroeg het Raadslid Cornelisse naar de plannen van B» en W. omtrent het aanstellen van schoolartsen, naar de plannen omtrent de zweminrichting, naar de werkverschaffing, alsof de volvoering van al dergelijke plannen niet weer hooge eiischen zal stellen aan de berooide ge meentekas- Men kon de opbrengst van den H- om slag voor 1928'29 nu, tengevolge van de enkele bezuinigingen f30.000 lager 'stellen dan de oorspronkelijke raming. Toch blijft zij ruim een halve ton hooger dan de opbrengst in dit jaar. Er komt dus 11 a 12 pet. bij. Men rekent maar na op zijn belastingbiljet, wat men hét- volgend jaar meer zal hebben te betalen- Opmerking verdient dat de poging der S-B.A.P. om do opcenten op de Ver mogensbelasting nog met 25 te verhoo- gen en dus op 100 te brengen, mislukte. Er komen er dus „slechts" 25 bij- Dit wil zeggen, dat de kleine renteniers in 't bizonder onze Singels bewonend, zooalp in het Raadsoverzioht de vorige week reeds werd aangetoond, toch nog flink worden geraakt. Deze categorie van Mid delburgers gaat gewoonlijk na een leven van noesten arbeid, op gezelten leeftijd van de rente leven- Zij durven dit doen bij een kapitaaltje van gemiddeld 25 mille, dat hun plm- f 25 per week rente oplevert, een bedrag dat geringer is, dan b-v. het minste salaris van een agent van politie (ruim f31 p'. week). Deze men- schen, die in de inkomstenbelasting ge» Woon meebetalen, werden tot heden in de Vermogensbelasting aangeslagen voor f39. Dit wordt nu f44 en, als da s.d.a.p. en vrijz-dem. hun zin hadden gekregen, was het f49 geworden- Dit hooge bedrag ontstaat door hooge opcenten, die op de vermogensbelasting worden geheven, n-1. 25 voor het lee- ningsfonds 1914, 20 voor de provincie en thans 75 voor de gemeente. Daarbij komt nog voor Verdediginlgsbelasting 1 a. 30 opcenten; totaal dus 150 opcenten. Wie dus volgens de oorspronkelijke Vermo gensbelasting f 10 moet betalen, betaalt door al die opcenten f25 of twee en een half maal zijn gewone belasting. Was het voorstel-Paul aangenomen, dan waren er nog 25 opcenten bijgekomen, zoodat dan in geval van f 10 oorsprooL keliike belasting, f 27.50 had moeten wor den betaald, of 23A maal zooveel. Laten de kleine renteniers en in 't algemeen de bezitters van een klein vermogen, dit eens goed in hun ooren knoopeu. Voor de eigenaars van grooter© vermo. gems is dit evenzeer het geval- Doch velen hunner gaan, als zij geen belang hebben in Middelburg te blijven, de stad uit en vestigen zich in luxeplaatsen, waar de kapitalen zich ophoopen en dus door de stijging der totale draagkracht, veel minder of in 't geheel geen opcenten voor de gemeente worden geheven. In 't voor bijgaan zij gezegd, dat de opcenten op de Rijksn koms ten bel as ting slechts 20- bedra gen, n.l. van de provincie. Te betreuren valt het dan ook, dat een voorstel-Vertregt om de opcenten op1 de Vermogensbelasting op 50 te laten, viel met 8 tegen 9 stemmen. Met de S.D.A-P- en vrijz-dem. stemden 2 antirev., de h.h. De Veer en Den Hollander tegen. Waar bleef de eenheid? Thans legde- de 4 man sterke a-r. fractie niet het minste gewicht in de schaal. Dan weten de s.d.a.p-.-leden be ter hun eenheid te bewaren, als het op belastingheff-en en uitgeven aankomt. De belastingbetalers weten nu waar zij voor het volgend jaar aan toe zijn. We zijn nieuwsgierig naar het voorstel der Socialisten Tot verho-oging der pro gressie. Een gevolg van aanneming van een dergelijk voorstel zou zijn dat, waar 1928'29 onze beurs met ge-eselen kastijdt, het ja,ar 1929'30 dit wel eens met schorpioenen zou kunnen do-en- Moge Middelburg daarvoor bewaard blijven! Een verdere uittocht van vermogenden, als gevolg hiervan, zo-u wel eens nood lottig kunnen worden. Me-t vrieindel. groet t.t. METELLUS. N.V. Vitrite Works. Te Parijs is opgericht Tbe Vitrite Works (France), So- ciété Anonyme, welke ten doel heeft het vervaardigen van gloeilampfittings. De fa briek zal worden gevestigd in een dei- voorsteden van Parijs. De conseil d'Administratio-n bestaat uit de heeren C. Boudewijnse, M. A. v. d. Leijé, en Ir II- C. Gheijsen, directeuren der N.V. The Vitrite Works te Middelburg. Het schijnt, dat het hooge invoerrecht op de fittings in Frankrijk geheven., aan leiding is, om de voor dat land benoo- digde fittings te Parijs te gaan maken. Kanaal Axelsche Sassing- Huls t. Daaromtrent zegt de Minister van Waterstaat in zijn Memorie van Ant woord op het Voorioopig Verslag der Tweede Kamer: „Het onderzoek naar de mogelijkheid van den aanleg van een scheepvaartka naai van de Axelsche Sassing naar Huls! is nog niet geheel geëindigd. Het kanaal zal vrij kostbaar worden; volgens een daarvoor opgemaakt ontwerp voor schepen van slechts geringe afmetin gen Jten hoogste 450 S. ton) zijn da kosten van aanleg geraamd op rond 3 millioen gulden. Indien van rijkswege tot den aanleg van dit kanaal mocht worden overgegaan, zal dit toch niet kunnen ge schieden zonder bijdragon van de provin cie en de rechtstreeks belanghebbenden. Over de grootte dier bijdragen zal dan nog nader overleg noodig zijn." Middelburg. Een der groote moeilijk heden voor leiders van zaken is wel hoe op de meest pakkende wijze reclame te maken voor hun artikelen. Steeds ists nieuws te bedenken is echter een dei- factoren voor kans op succes. De firma Schulte en Thieme heeft dit thans ge tracht te bereiken door hot uitschrijven van een Teekenwedstrijd met het doel een Reclameteekening te krijgen voor haar glansverf in bussen, merk „De Twee Pijltjes". Aan dezen wedstrijd kunnen deelnemen jongelieden, die niet ouder dan 20 iaar zijn, geen teekenaar van beroep zijn en op Walcheren wonen of er school gaan. De teckeningen moeten vóór of 1 Februari worden ingeleverd bij genoemde firma onder motto. De jury be staat uit mej. G. W. van Kuijk, leerare-s aan de Industrie- en Huishoudschool en de heeren C. Doets> L. Heijmans, J. H. Klarenbee-k, J. II. v. d. Hulst, K. Slo-over, J. K. Swaters en J. de Wilde, allen leeraren in teekenen aan onderwijsin richtingen te Middelburg of Vlissingen. Do voorwaarden voor een en ander zijn bij de firma te verkrijgen. Heinkenszand. Ten gerieve van belang hebbenden zal de ontvanger der directe belastingen alhier voor de behandeling van aanvragen van kostelooze rijwiel- belastingmerken behalve op zijn gewone kantooruren ia het tijdvak van 13 De cember 1927 tot en met 5 Januari 1928 ook eiken Dinsdag- en Donderdagavond van 6 tot 8 uur zitting houden. Hansweert. In de buitenhaven alhier had Dinsdagavond een aanvaring plaats tusseheu het' binnenkomende schip „Mannheim 20" en het uitgaande schip „Velasquez". Beide schepen bekwamen belangrijke schade, doch konden de reis voortzetten. Kortgene. Afscheid bur gemees ter. In de gistermiddag gehouden verga dering van den Gemeenteraad, waarin alle leden tegenwoordig waren, werd af scheid genomen van den oud-burgemees ter jhr L. van Citters, die met ingang van 1 Dec,, j.l. is benoemd tot burge meester van Haamstede. De waarnemend burgemeester, de heer Salomé, presideerde. Nadat aan dhr Van Citters op zijn verzoek op de meest eer volle wijze ontslag was verleend als amb tenaar van den burg. stand, nam de voorzitter het woord en drukte er zijn spijt over uit, dat de burgemeester reeds zoo spoedig deze gemeente weder ver laat. Spreker billijkte evenwel de reden, die tot dit heengaan leidde en dankte hem namens den Raad en de burgerij voor .al hetgeen hij voor de gemeente geweest was, roemde de onpartijdige en aangename leiding waaronder steeds was samengewerkt, memoreerde nog de aanleg van de van Cittersstraat en wenschte dein scheidenden magistraat in zijn nieuwe gemeente in alle opzichten het goede toe. De heer Van Citters sprak hierna een rede uit, waaraan wij het volgende ont leenen: Hoewel ik, aldus spr., verheugd ben, dat het H. M. de Koningin heeft mogen beha gen mij te benoemen tot burgemeester van Haamstede, een plaats, gelijkwaardig aan deze, is het toch met weemoed en gemeng de gevoelens, dat ik deze mooie welvarende gemeente ga verlaten. Het is mij een groot voorrecht geweest het burgemeestersambt alhier te hebben mogen bekleeden, alwaar eertijds mijn grootvader Jhr. Mr L. van Citters in den jare 1865 een halfjaar grif fier bij het toenmalige kantongerecht is geweest. En ware het nu juist Haamstede niet, met zijn schitterende omgeving gelegen aan den voet der Schouwsche duinen, te vens het eiland mijner geboorte en al bij zonder gunstig gelegen met het oog op mijn ouderlijk huis, dan had ik niet zoo spoedig mijn wenschen te kennen gegeven om op Schouwen terug te keeren. Mijn verblijf en werkkring te Kortgene, hoewel slechts 2% jaar geduurd, gaven mij steeds groote bevrediging. In de vergaderingen van den Raad en in die van het College van B. en W. heerschte altijd een aange name prettige geest en zonder het voeren van lange discussies werden steeds voor deze gemeente belangrijke besluiten geno men. Ik wil hier maar even memoreeren het besluit tot herstel van de beschoeiing van de oude Haven, de uitbreiding der ge meente door den aanleg van een nieuwe straat, waarna uw Raad het mij zoo sym pathieke besluit nam om deze straat naar mijn familienaam te noemen. Dit alles was voor mij aanleiding om al hier steeds met opgewektheid en groote te vredenheid werkzaam te zijn, zoodat ik u de stellige verzekering geef, dat ik steeds met groote dankbaarheid zal terugdenken aan mijn aangenaam maar helaas kort verblijf in deze mooie welvarende gemeen te, zoo gunstig gelegen op het mooie eiland Noord-Beveland, alwaar ik op zoo jeug digen leeftijd het burgemeestersambt mocht aanvaarden. Thans rest mij nog mijn grooten dank te betuigen aan de ambtenaren in dienst de zer gemeente en degenen waarmede ik in kwaliteit van mijn ambt zoo nu en dan in aanraking kwam, voor den steun en me dewerking, welke ik steeds van hen heb mogen ondervinden en voor de beharti ging van de belangen der gemeente gedu rende mijn burgemeesterschap, in het bij zonder den heer Schuilwerve (de secreta ris). Uw groote kunde en nauwgezetheid inzake het secretariaat en ontvangerschap dezer gemeente en uwe uitnemende advie zen in de vergaderingen van het college van B. en W. en van den Raad werden steeds door mij hooge'lijk gewaardeerd. U toonde steeds de grootst mogelijke bereid willigheid tegen mij en wist mij steeds met raad en daad bij te staan, zoodat ik bij mijn verantwoordelijke taak van u steeds grooten steun mocht ondervinden. Voorts dank ik de wethouders voor de aangename en eendrachtige samenwerking in de vergaderingen van het college van B. en W. Thans breng ik hier dank aan ieder raadslid persoonlijk voor uw steun en me dewerking inzake de behartiging van de gemeentebelangen, onze omgang was steeds vriendschappelijk, het meerendeel der genomen besluiten geschiedde meestal met algemeene stemmen, hetwelk getuigt, dat hier steeds een eendrachtige samen werking heerschte. Het gemeentebestuur van Kortgene kan dan ook voor vele an dere gemeenten te dien opzichte een voor beeld zijn. Als erkentelijkheid voor de vriendschap door uw gemeentebestuur en de ingezete nen mij steeds bewezen, ligt het in mijn voornemen om de gemeente Kortgene als blijvende herinnering aan te bieden een gravure van II. K. H. Prinses Juliana, ge vat in gouden relieflijst met kroon. Ik ver zoek u deze in de raadszaal te willen op hangen en hoop dat u dit geschenk zult willen aanvaarden. Het moge u allen gegeven zijn nog tal van jaren deze gemeente te kunnen bestu ren. Gods onmisbare zegen moge rusten op uw arbeid tot heil en bloei der mooie welvarende gemeente Kortgene. Daarna voerden nog het woord de wet houder, de heer Wolse, en do oud-wethou der, de heer Dorst, die allen de prettige samenwerking met den oud-burgemeiester in herinnering brachten. De secretaris, de heer Schuilwerve, sprak ten slotte een hartelijk afscheids woord ook namens de overige ambtena ren en beambten, waarna de voorzitter, onder dankbetuiging voor hot aangeboden geschenk, de vergadering sloot. Axel. De gemeenteraad benoemde tot gemeente-opzichter dhr D. v. d. Berg te 'sGravenhage met 7 st. tegen 4 op dhr I. B. van Verre te Goes. Op voorstel van den heer Van Diixhoorn zal nog maals geprobeerd worden, verbetering te krijgen in het postverkeer. In antwoord aan leden die op spoed bij liet onderzoek aan de gasfabriek aan drongen, deelde de voorzitter mee, dat het onderzoek nog niet gereed is. Koewacht. In de laatste drie weken is ■de handel in vlas meer en maer achter uitgegaan, waardoor de prijzen met den dag daalden. Zoo levendig als de handel was in de maand September en October, zoo flauw is de markt thans. Er is haast geen .„vraag, noch naar bewerkt, noch naar onbewerkt vlas. De uitvoer naar België is geheel gestaakt. Met moeite kunnen de meeste vlasbewerkers hun per soneel nog aan het werk houden, enke len hebben hun bedrijf st.il gelegd. Men vreest, dat anderen zullen volgen, waar door verschillende personen zonder werk zullen geraken. UIT ZEELAND'S VERLEDEN. Door A. M. Wessels. De Zeeuwsche Namen. II. De derde belangrijke Zeeuwsche plaats, die ook in de Vaderlandsehe Geschiedenis met eere genoemd wordt, is Z, i e r i k z e e- Deze, aan historie rijke plaats, zou in 849 gesticht zijn door een zekeren heer, van onbekend land en geslacht, Z i e r i c geheeten- Hieromtrent zijn echter .zeer tegen strijdige meenin'gen. Sommigen beweren, dat deze naam in verband staat met de Bisschoppen Johannis van Zirxe en Frc- diricus van Z-irx© (12881317)- Maar dit staat vast, dat Zierikzee onder Zieric een stad begon te worden en do verzameling gehuchten en huizen, in 849, met een muur en vesten is versterkt en bevrijd geworden. Daar Reimerswaa! in 1532 geheel ten onder 'ging, vermelden wij daar niets van en komen wij te Goes, over welker naamsoorsprong onder de geleerde oud. heidkundigen ook al geharrewar is. De meest gangbare meening is die, dat Goes genoemd is naar de villa G o s ah a, of anders naar een stroom van dien naam welke langs deze stad vloeide. Anderen meenen, dat Goes oorspron kelijk een schor was, waarop veel ganzen neerstreken, omdat Goes ook een ganze beteekent. fn de Deensche en Nederduitsche taal beteekent dat woord een gansch welige vruchtbare aarde. Wie in dezen gelijk heeft, weet ik niet, maar persoonlijk hecht ik ook aan de verklaring „Gosaha". Th o 1 en. Behalve de vijf groote ste den hier reeds behandeld, was ook Tho- len geen der kleinsten in 1500 en nam zij in de vergadering van de Staten van Zee land, de vierde plaats in. Zij dankt haar naam aan een vermaar den G r a f e 1 ij k e n T h o 1, waar de schippers moesten ankeren en tol be talen, alvorens verder door te mogen varen. In oude gedichten wordt over Tholen (aldus afgeleid van Thol) ook gesproken als de stad T o 1 na en Thelonium. Nu wij toch in deze buurt zitten, gaan wij te gelijk even naar de stad Brou wershaven, de geboorteplaats van onzen beroemden Jacob Cats. Is er over de namen van steden wel eens verschil van gevoelen, echter niet over deze plaats. In de oude tijden werd niet genoeg en geschikt water in Zeeland gevonden, om daarmede bier aan de bewoners der eilan den te verschaffen. Voornamelijk werd dit in Delft gebrou wen, en vandaar uit, naar Zeeland ge voerd, waar men als vanzelf, Zeeland's eerste haven, waar men aankwam, bin nenliep. Daar werden de producten der brou- w e r s ppgeslagen, om van uit deze h a v e n verder over Zeeland gedistribu eerd te worden. Vandaar het ontstaan van den plaatsnaam Brouwers-Haven. Onder de kustplaatsen van Zeeland is V eere voorzeker niet de minste. Tot ver in het Buitenland is deze aloude plaats bekend, vooral om haar kunst schatten. Veere heeft haar naam te danken aan Campen, een zeer voorname Middeleeuw- sche plaats op Noord-Beveland, in 1532 geheel verzonken. Er was een veer, dat de verbinding met Walcheren onderhield en daarom Campveere genoemd werd. In 1332 was het reeds een voorname plaats. In 1358 werd het een stede met Poorten en Torens. Nadat Vliete ook ten onder ging, werd het de voornaamste visschersplaats van Zeeland. Later liet men het eerste deel van den naam Campveere weg, waar door de stad gewoon V eere genoemd werd. De Edelman Wolfert van Borsselen liet er een hecht kasteel zetten, en omdat het op een zandigen grond werd opge trokken, heette dit „Zandenburcht". De naam Zanddijk gen vóórdorp van de stad Veere staat hiermede in verband. Domburg. Deze Zeeuwsche Bad plaats, die in ons Vaderland een goede reputatie geniet, dankt haar naam aan een Burcht, van waaruit de in en om wonenden zich verweerden tegen alle kwaad geweld. Daar deze Burcht midden in de dui nen lag, heette hij Duinburcht, hetwelk later is verbasterd in Domburcht. De stad Domburg heeft dan ook nog een Burcht in haar wapen. (Wordt voortgezet.) Pokken? Aan den Noordelijken Paralelweg te Arnhem heeft zich een ziektegeval voorgedaan, dat aan pokken doet denken. Volgens een bericht van den gemeentelijken geneeskundigen, dienst is echter nog niet komen vast te staan, dat het werkelijk een pokkengeval is; het ingesteld bacteriologisch onderzoek wijst meer in negatieven zin. In overleg met den inspecteur van de volksgezond, hoid is voorshands volstaan met isolatie vaii het gezin in de woning zelf- Inbraken in de mijnstreek. Te Terwiris'elen is ingebroken bij den caféhouder Th. Toen de dieven in de wonvng waren gekomen, nadat ze een ruit aan de achterzijde hadden' uitgesne den, bewerkten ze niet een pook de toon banklade. Deze was, ledig. In een kast ml de keuken vonden de dieven twee por. temon'naies met 25 gld- inhoud. Voorts werden nog ontvreemd een nieuwe over jas en andero kleedingstukken, alleis sat mem ter waarde van 150 tot 160 gulden. Bij den caféhouder S- nabij de Staatsl mijn! Wilhelmina, zijn de dieven door den wakker geworden eigenaar verjaagd. Zet hadden reeds een ruit aan de straatzijde verwijderd. Tenslotte werd nog een bezoek gebracht aan de R-K. Coöperatie „Oms' Dffi- gelijksch Brood". Met een yalschen sleu tel werd de achterdeur van den winkel geopend, 'nadat de dieven over een hoogen muur waren geklommen. Weinig zaken in den winkel bleven op hun plaats:- Gestolen werden fleisschen wijn, sigaren en sigaret ten, kleedingstukken ein geld. In een kar tonnen doos werden de gestolen goederen ml het gehucht Bantsch groofendeels terug gevonden. De dieven bleven jmbekenrl. Brand. In een van de woningen van ide gemeente Bergen op Zoom, gelegen onder Nieuw-Borgvliet, brak Dinsdag, avond een vrij enstige brand uit- Om ongeveer 7 uur werd de brand ontdekt en spoedig leek het geheeld gebouw één vuurzee. Onmiddellijk werd het vuur me-t twee stralen bestreden en het mocht d© brandweer gelukken vrij spoedig het vuur te blusschen. De bovenverdieping werd vernield, terwijl de inboedel verloren ging De belendende huizen die onbewoond wa ren, bekwamen aanzienlijke waterschade. D o O' r een zonnesteek krankzinnig geworden- Te Havre is onlangs aangekomen het s.s. „Bois- Solcil", dat een' veelbewogen reis achter den! rug heeft- Het was op weg van Cardiff naar do kust va.n Afrika, toen de tweede stuurman 'n zonnesteek kreeg en krank, zinnig werd- Hij schoot den kapitein en den marco nist neer, sprong toen, met de revolver in de hand, in zee, waar hij zichzelf een kogel door het hoofd joeg en in de diepte verdween- Programma van Vrijdag 9 December. HUIZEN, 1840 M., na 6 uur 1950 M. 12.30 Lunchmuziek. 3. Vrouwenuur tje. 4 Gr,amofoonmuziek. 5 Concert. 6 Concert. 6.45 R.-K. Sociologie door prof. J. D. J. Aengenent. 7.30 Le zing van prof. Casimir over „De perioden in bet Kinderleven". 8.10 Vrijz. Cur sus. 9.15 Franck-cyelus-concert. HILVERSUM, 1060 M., 12 u. Politie berichten. 12.35. Lunchmuziek. 5.30 Dinermuziek. 7.15. Landbouw-halfuur tje. 7.45. Politieber. '8.10 Schip persjas. 8.35 Mandolineconcert. 9 Lezing door den heer P. H. Gallé te Am sterdam over „Poolreizen". 10. Pers berichte». daarna kwartet. DAVENTRY, 1600 M., 3.20 O-gelcon eert. 7.05 „Renri Sensicle Octe me dewerking van sopraan. 8.20 Variété programma. 9.20 Concert door Sextet. LANGENBERG, 469 M. 12.25 Contort .5.20 Orkest. 7.20. Concert. 9,35 Sy mphonie- o rke st PARIJS, 1750 M. 12.50 Het -orkest van Iladio-Paris. 5.05 Literatuur en mu ziek. 8.50 Orkest van Radio-Paris. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Concert. 8.35 Uitzending uit Luik. Tweede symphonic van Brahms. Concert van Haydn. De nieuwe Vo 1 kenb ond sz ender. D-e Volkenbondszender, waarvan sprake is, zal zeer waarschijnlijk met een energie van 50 K.M. werken en een draagwijdte bezitten van meer dan 3000 K.M. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, to adresseeren aan p. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Oplossing probleem No. 6. Auteur C- Kerkhof, A'dam. Stand. Zw. 7 sch. op; 2, 12, 20, 21, 22, 24 en 28- Wit 7 sch. op: 31, 33, 34, 36, 38, 48 en 49. Oplossing. Wit 34-29 49-43 48x37 31—26 36 X7 26x6- Zw. 28X39 24x42 39x48 48X31 2 Xll. Oplossing probleem No. 7. KI. A. Stand- Zw. dam op 28. Wit 3 sch. op: 11, 44, 49 en dam op 4. Oplossing- Wit 11—6 4—18 49—44 18—12- Zw. 28x50 50—28 gedw. 28x50. Oplossing probleem No. 8, KI. B. Stand. Zw. dam op 50. Wit 2 sch- op 6, 49 en dam op 4. Oplossing. Wit 4—18 49—44 18—12 Zw. 50—28 17X50 Oplossing probleem No. 9, KI. A. Stand. Zw. 8 sch. op: 7, 8, 9, 17, 18, 19, 23 en 27- Wit 8 sch. op: 26, 34, 37, 38. 44. 45, 47 en 49- Oplossing. Wit: 34—29 45—40 37—31 47—41 26-21 21x1 49—44 1—6 Zw. 23x34 34x45 27x36 36X47 47 X50 50—6 6X50- Oplossing probleem No. 10, KI. B. Stand- Zw- 10 sch. op 8, 13, 14, 16, 18, 19, 21, 23. 24 en 30- Wit 10 sch. op 27, 28, 32, 33, 35, 38, 39, 40, 43, eii 45- Oplossing- Wit 27—22 28—22 32—28 38x27 43 —38 40X9 35X2- Zw. 18x27 27X18 23x32 21X32 32 X.34 13x4 Probleem No. 15. Auteur; J. Diaanlo, Zoutelande. Klasse A- 1 2 3 4 5 47 48 49 50 Zw. 3 sch. op 17, 22, 40 en twee dam men op 26 en 47- Wit 8 sch. op 23, 31, 33, 37, 38. 39, 43 en '46- Probleem No. 16. Auteur: J- Daan®, Zoutelande. Klasse B- 1 2 3 4 5 47 48 49 50 Zw- 9 sch. op 3, 9, 11 tot 15, 18 en 22- Wit: 9 sch. op 20, 24, 29, 30, 32, 34, 38, 44 en 50- Wit speelt en wiint. Oplossingen binnen 10 dagen na laatste plaatsing in elke maand.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 6