Ito. 59 Donderdag 8 December 1927 r.C.V.) I 42e Jaargang "eerste blad. w/ b WV Buitenland. rtij AFBRAAK, partij AFBRAAK Iklante SMEDERM Dienstbode,. JOUDSTER. PERS t 3it nummer bestaat uit 2 bladen. DE POLITIEKE TOESTAND. M YE is vooneaicME December 192^ verkoopen iddags 10 uur t* p het dorp, en4« ïur te O.- en W»- 3t dorp, >annen, 50 Bro«- iuren, DakVloer-, delen, Balkeu, Pla tten, Tengels, em. Iers VERVAAT e* SE zullen op December 1927, tan de Maisbaai te oopen: de Midd. Machine euren, Ramen, Kr- teschot, Baddingü-, bakpannen, Zeeffce», hetgeen meer ai letselzaak ie koip, Te aanvaarde* en onder No. 12, Middelburg. trek aan opvolger, Ie koop verbonden Woni WP1P-, ----- bij Notaris P. atngK 'AA? «echt gevraag*, "SSER, Serooskerk», eldzicht. Met Maart een bht, woning beschik- Mei een Dienrtt- huwelijk dertegen- P. A. LINDE!- Landbouwer, We- por direct of zoo sp#e- te Amsterdam. Zie* Mevr. VAN DER itheek, Korte Delft, aau: Burgermeisjes, mende werken, zm bken, v. g g. v. ider letters L. Mi,, lit blad te Goes. Juffrouw, van goed» zich aan, liefst iffl fin. Er zal meer gelet .ede behandeling dat- ter H, Bureau „D>® 3es. int. pitig geïl- iristen in inhoud, j Zweedsch verschijnt W\* ■V// Dtrwteur-H wf dredaatvur R. ZUIDEMA. Sweat*: Lange Vorststraat 70, Sees. Tet.: Radactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455 Bjtkantoor ie Middelburg: Firma F. P. OHÜIJ, L. Burg. Tel. no. 258 ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKOAC Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Leese nummersfü.OS Prijs der Adverteniiën: regels fl.20, elke regel meer M et. Bij abonnement belangrijke korfing IV. Wanneer nu vaststaat dat de tegenwoor dige toestand hoogst ongewenscht is en «kit zij groote bezwaren om niet te zeggen gevaren met zich brengt; vervolgens dat een Roomsch-rood Kabinet niet alleen on waarschijnlijk is maar ook niet in 's lands belang moet worden geacht, dan komt van zelf de vraag aan de orde of niet in 's lands belang en om het voeren van een principieele politiek mogelijk te maken, op herstel van de rechtsche samenwerking moet worden aangestuurd. Deze vraag is zooals wij reeds eerder deden uitkomen door de leiders van de rechtsche fracties, de heeren Heemskerk, de Visser en Nolens in toestemmenden zin beantwoord. De gezindheid om weer samen te wer ken is bij de leiders van de vroegere coa litie-partijen ongetwijfeld aanwezig, niet ■omdat ze zulk een coalitie op zichzelf als hun ideaal beschouwen, maar omdat het tenslotte de meest natuurlijke en ook meest vruchtbare vorm van samenwerking moet worden geacht. En ook hierin was men eenstemmig, dat er voor 1929 wel gieen verandering in den toestand zal komen. Tot zoolang zal het intermezzo-kabinet in elk geval wel aan het bewind blijven. Maar dan? Moet reeds voor de Kamerverkiezingen worden gehouden getracht worden tot overeenstemming te komen, zooals inder tijd door den Haagschen briefschrijver van „De Tijd" werd bepleit? „Wij hebben, zoo schreef hij, met de in voering van het evenredig kiesrecht, de kiezers die absoluut onjuiste gedachte bij gebracht, dat wij voortaan met andere par tijen niet hadden te rekenen. Wij hebben daardoor niet alleen de vroeger verbonden partijen van elkaar vervreemd, ja, bij de verkiezingen tegen elkaar opgehitst, maar wij hebben in menigerlei opzicht de par tijen en haar eigen vertegenwoordigingen ran elkaar losgemaakt. Dezelfde kiezers aan wie was voorgehouden dat hun partij geheel op zich zelf stond, ja aan wie men vaak heel wat kwaad had verteld van vroegere bondgenooten en op wie, om zich zelve te verontschuldigen en vrij te plei ten, men wederkeerig de schuld schoof van alles wat men niet had gedaan dezelfde kiezers zagen hun gekozenen den dag, na dat de uitslag bekend was, als eerste werk opnieuw samenwerking zoeken met hen, van wie zij vier en twintig uren te voren zich nog gelukkig prezen geheel los en vrij te staan." Dit acht hij verkeerd. Hij zou de kaarten voor de kiezers wil len openleggen en een gemeenschappelijk program van actie, wel te onderscheiden van een program van beginselen gepubliceerd willen zien, „waaruit iedere partij kan lezen en daarmede alle kiezers, welke offers zij aan de samenwerking ge durende de komende vier jaren zullen heb ben te brengen. Zij zullen daarin m. a. w. hebben te lezen welke desiderata zij mogen hopen in vervulling te zien gaan, maar ook van welke zij, gedurende die periode, af stand hebben te doen." Dr Nolens heeft zich over deze kwestie zoo goed als niet uitgelaten, evenmin als Mr Heemskerk. Dr de Visser echter heeft zich reeds bij voorbaat als een beslist tegenstander van zulk een program doen kennen. „Onze roeping, zoo zeido hij, is de ge zindheid die er bestond voor 11 No vember 1925, zooveel mogelijk te trachten vast te houden, omdat en dat is een eisch van practische politiek - ieder Staatsman overtuigd moet zijn van de een voudige waarheid, dat er in Nederland ge regeerd moet worden en dat men niet klaar is met illusies en met op den voor grond plaatsen van hooggestemde idealen, zonder eenige kans te zien op verwezen lijking daarvan." „Maar, zoo voegde hij er aan toe, het komt mij voor, dat de tijd voor een derge lijk gemeenschappelijk program eerst dan daar is, wanneer een formateur is aange wezen en die formateur de partijen heeft uitgekozen, met wie hij in onderlinge sa menwerking arbeiden en waarop hij zijn Kabinet steunen wil. Maar vóór dien tijl is de weg te volgen, die ook altijd gevolgd is, dat elke partij een zelfstandig program ontwikkelt en voor zich zelf op zijn zelf standig programma zijn geestverwanten inlicht en voor de toekomst voorbereidt." De „Maasbode" acht dit een verkeerd standpunt. „Elke partij, aldus dit R.-K. orgaan, heeft vooral zelf te beoordeelen op welke w ijze zij baar volgelingen naar de stembus leidt. Maar hot wil ons voorkomen, dat de Katholieke kiezers, practisch en critiscli als zij steeds zijn gebleken, met de mede- deeling van wat onze party zou verwezen lijken als zij zelfstandig een meerderheid had want dat is toch het partijprogram niet geheel bevredigd zullen wezen. Men zal, meer practisch, willen weten, wat voor Kabinet en wat voor practische politiek aan een zege dor drie rechtsche groepen zouden verbonden zijn." Al is wat hier wordt opgemerkt in hoofdzaak juist, toch schijnt ons het standpunt van Dr- de Visser het meest zui vere. Althans, wanneer daaruit nu niet wordt afgeleid, dat bij de verkiezingen over een eventueele samenwerking gezwegen zou moeten worden. Daarover in een slotartikel nog enkele opmerkingen. Polen en Litauen vóór den Volkenbonds raad. Vóór den Volkenbondsraad zette Wolde- maras het standpunt van Litauen uiteen in zijn geschil met Polen, en herhaalde de grieven, welke opgesomd zijn in de Litau- sche nota's aan den Volkenbond. Hij zei- de, dat de Litausche regeering het als een groot gevaar beschouwt, dat op een gebied, dat van de Poolsche regeering afhangt, ge regelde bonden worden georganiseerd, die den een of anderen dag Litauen kunnen binnen vallen. Zaleski zeide in zijn antwoord aan Wol- demaras, dat deze om de beweerde aan- valsbedoelingen van Polen te staven, slechts dagbladartikelen heeft aangevoerd, en voegde er bij, dat het grootendeels aan Polen te danken is, dat Litauen zijn onaf hankelijkheid heeft kunnen bewaren. Geen enkele poging der Poolsche regeering, om toenadering te zoeken tot Litauen en nor male betrekkingen van goede buurschap aan te knoopen, is geslaagd. De dieper ge legen oorzaak van alle moeilijkheden is de gedachte van den staat van oorlog, die tusschen beide landen bestaat. Indien de toestand niet definitief wordt opgelost, zal een 'in normale omstandigheden onbetee- kenend incident voldoende zijn om onher stelbare gebeurtenissen uit te lokken en om den fictieven oorlog in een vreeselijk bloed bad om te zetten. Daarna werd de Nederlandsche minis ter van buitenlandsche zaken, Beelaorts van Blokland, tot rapporteur benoemd. De Litausohe minister van oorlog ver klaarde tegenover een vertegenwoordiger van het Litausche telegraaf agentschap, dat hij nog geen bericht uit Genève ont vangen heeft, dat Woldemaras zich bereid zou hebben verklaard, den oorlogstoestand op te heffen. Deze is trouwens niets dan een formaliteit. Daar Litauen er geen en kel voordeel van heeft, is het mogelijk, dat Litauen in beginsel zal toestemmen in de opheffing van den oorlogstoestand. Het opgeven van Wilna is echter in elk geval onmogelijk. Elke regeering, die hier anders over denkt, zou onmiddellijk ten val gebracht worden. Een slagveld als bouwterrein. De groei van groote steden schijnt in onzen tijd in het geheel niet meer te stui ten te zijn. En in New-Orleans, de groote stad in Lousiania, is het al niet anders. Thans bedreigt de groei van deze stad het historische, aan Amerikanen zoo dierbare slagveld, waar in den oorlog van 1812'14 tusschen Engeland en de Ver. Staten, Andrew Jackson de Engelschen had verslagen. Het slagveld is in handen gekomen van de bouwspeculatie en wordt geparcelleerd voor vlllabouw. Indien tenminste de Amerikaansche piëteit voor wat 's lands geschiedenis en 's lands glorie betreft, het slagveld bij New Orleans niet redt. D© crisis in Roemenië. Tusschen de Roemeensclie nationale partij en de nationale boerenpartij, is een tegen de regeering Bratianoe gerichte overeenkomst tot stand gekomen. De secretaris van Prins Carol, heeft aan de Petit Journal" een verklaring voorgelegd, waarin de vroegere mede deelingen van den prins worden herroe pen. Voorts wordt gezegd, dat als gevolg van den dood van Bratianoe de liberale partij zieltogende is, en Roemenië zich niet onder de Overblijfselen van dit inge storte bouwwerk wit laten bedelven. Recht, en gerechtigheid moeten voor het welzijn van hot land triomfeeren. Ik wil niets weten van noodlottige twisten zegt prins Carol mijn taak is te vereenigen, doch niet te verdeelen Ik wil de eenheid verwerkelijken, gevolg gevende aan het eenparig verlangen van mijn volk. Coolidge geen candidaat. Naar uit Washington wordt gemeld, lieeft president Coolidge in een vergade ring van zijn partij vrienden opnieuw ver klaard, dat hij zich voor de a.s. presi dentsverkiezingen niet candidaat wil laten stellen. Hij wees er op, dat hij dit be sluit reeds op 2 Augustus bekend heeft gemaakt en uijte de hoop, dat dit besluit geëerbiedigd zal worden. Charles E. Hughes, de tegenoandjdaat van Wilson bij do verkiezingen van 1916, heeft gezcgdf dat hij in geen geval bereid Was een candidatuur der Republikeinschs partij voor het presidentschap te aanvaar den. Hij betreurde ten sterkste, dat de eenige aangewezen man, Coolidge, zoo hardnekkig bij zijn besluit scheen te wil len blijven om aan do roepstem van bij kans liet geheele volk geen gehoor te schenken. Communistische propaganda. lilt Brest wordt gemeld, dat verschil lende matrozen van den kruiser „Mul house", die geschreven hadden pp een advertentie in een Parijsch blad, waarin iemand aanbood een pleegzoon uit do marine aan te jiemen, zeer verwonderd waren, toen hun als antwoord op hun brieven communistische propaganda-litte ratuur werd toegezonden. Een onderzoek wordt door de overheid ingesteld. Groote boschbirand in Californië. Uit 'Les Angeles werd dezer dagen bericht, dat een groote brand in de streek van Tunatujunga 2500 H.A. bosch ver woest heeft. Honderd vijftig huizen zijn verbrand. De schade wordt op twee mil- lioen dollar geschat. Twaalf honderd mili tairen, die op de plaats des onheils zijn aangekomen, zijn er niet in geslaagd, den brand tot stilstand te brengen, wes halve zij om assistentie vroegen. De vlam men bedreigen de laag gelegen stadsge deelten van Curbank en Glendale. Korte berichten. De Poolsche beweging tegen het alcoholisme vordert in den laatsten tijd sterk. Dat kwam tot uiting jn het onlangs te Warschau gehouden 7e nationale con gres tegen hot alcoholisme, waaraan een vijfdaagsche leergang voorafging. Aan dezen leergang namen 500 personen uit alle deelen van Polen deel. Uit Oviedo wordt gemeld, dat een reizigerstrein tegen een goederentrein is gehotst. Er zijn twee dooden en talrijke gewonden. - Litwinof is uit Genève te Berlijn aan gekomen. Volgens het Tageblatt zal zijn verblijf drie tot vier dagen duren. - Volgens betrouwbare berichten staat het vast, dat de Fransche regeering offi cieel aan de a.s. Leipziger jaarbeurs zal deelnemen. Te Frankfort is ingebroken in het ge bouw van het stedelijk ziekenfonds. De in brekers hebben de groote brandkast met zuurstofapparaten opengebroken en bank papier ter waarde van 10 a 15.000 Mark gestolen. Een zak met zilvergeld hebben zij laten liggen. Het jaarverslag' van den Amerikaan- schen minister van financiën vermeldt, dat de totale kosten van den oorlog voor de Ver. Staten méér dan 35 milliard dollar bedragen in stede van 24, zooals men in 1920 raamde. - Vliegtuigen, die uit Astrakan waren gezonden om een onderzoek in te stellen naar de tijdens den laatsten storm in de Kaspische Zee omgekomen visschers, von den ongeveer 300 vaartuigen, die, zooals men weet, in het ijs vastzitten. De red dingspogingen zijn aangevangen; tot nu toe waren 15 vaartuigen met ongeveer 50 visschers verongelukt. De gemeenteraad van Parijs iheeft met groote meerderheid het plan goedge keurd inzake de stedelijke verwarming, welke door een concessionaris zal worden verzorgd. Voorloopig zal een proef worden genomen over een afstand van 5 K.M. tus schen Berey en de Opéra. - Het rapport vein den levensmiddelen- raad in Engeland inzake de vischprijzen is gisteren verschenen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de twee voor naamste beschuldigingen aan het adres der groote vischreeders volkomen onge grond waren; er wordt geen visch vernie tigd om de prijzen kunstmatig hoog te houden, en de winstmarge van de reeders en de groothandelaren is volstrekt niet overmatig. inenlaiMi. Uitvaart van Jhr Dr Van Vredenburch. Onder buitengewoon groote deelneming had gisteren te Brussel de plechtige uit vaart plaats van 11. M.'s gezant jhr dr C. G. W. F. van Vredenburch. Mevrouw Van Vredenburch was den v on gen dag reeds naar Den Haag vertrok ken; zij word aan het station te Brussel uitgeleide gedaan door prins Leopold van België. Van vóór tien uur was het in de rouw kapel voorbij het stoffelijk overschot van den overleden gezant een onophoudelijk défilé van ambassadeurs, gezanten, mi nistère ea andere hoogwaardigheidsbekle ders. Zij werden bij hun aankomst ont vangen door ridder Huissen van Katten- dijke, tijdelijk zaakgelastigde, jhr H. van Vredenburch, zoon, en jhr Jali van Vre donbureh, broeder van den gezant, den consul-generaal Van Romburgh en de. an dere leden van het 1 egat i epersoneel Voor het gezantschapsgebouw werd do militaire eer bewezen door vier detache m enten infanterie, ongeveer 300 man met regimentsvaandel en stafmuziek. De cava lene, twee detachementen sterk, wachtto in de nabijheid. Een generaal voerde het bevel over deze troepen. De vertegenwoordiger van den Koning der Belgen, generaal de Jonghe d'Ardoye, adjudant des Konings, en majoor de Meeus, ordonnans-officier kwamen met den statiekoots van het Hof. Verder wa ren aanwezig: jhr Loudon, den Nederland- schen. gezant te Parijs, al de Nederland sche consulaire ambtenaren in België, mr Zimmerman, oud-burgemeester van Rotterdam, do Belgische minister-presi dent Jaspard en de andere loden van de Belgische regeering, verscheidene Belgi sche ministers van staat en oud-ministers, de voorzitter van de Kamers, de ambas sadeurs, gezanten en zaak-gelasügden van Frankrijk, Duilschland, Engeland, Spanje, Denemarken, Roemenië, China, Zuid-Sla vië, de Vcreenigde Staten, Cuba, Luxem- burg, Japan, Egypte, de Zuid-Amerikaan sche republieken, Tsjecho-Slowakije, Po len, do pauselijke nuntius, enz., de gouver neurs van de provincies Brabant en Ant werpen, de burgemeester van Brussel en een groot aantal Belgische hooge ambte naren. In de rouwkapel werd een korte gods dienstplechtigheid gehouden door Ds Ten Rato van de Ned. Herv. Gem. te Brussel. Er waren kransen van de familie van Vre denburch, van den Koning en de Koningin der Belgen, van H. M. de Koningin dei Nederlanden, van de Nederlandsche regee ring, het corps diplomatique, de verschil- lende ambassaden en legaties, de Belgi sche regeering, de Nederlandsche ver eenigingen in België, de Brusselsehe oor respondenten van de groote Nederland sche bladen, enz. Te 11 uur werd het stoffelijk overschot buiten het legatiegcbouw gedragen, terwijl de trompetten weerklonken en de troe pen het geweer presenteerden. Nadat de lijkkist in den met vier paarden bespan- nen lijkwagen was geplaatst, stelde de rouwstoet zich in beweging, onder het spelen van treurmarechen door de staf muziek van het negende regiment infan terie. i 1 i j De Belgische minister van buitenland sche zaken, Hijmans, de ambassadeur Herbette, de gezant van Denemarken Craig, en de gezant van Zwitserland Par- bey droegen de slippen van het baarkleed. Daarop volgde een lid van. het lagere gezantsohapspereoneel mot een kussen, waarop de ridderorden van den gestorven gezant lagen; dan kwamen de vertegen woordiger van den Koning der Belgen, de familie, het oorps diplomatique, het personeel van de legatie, de delegaties van de Nederlandsche vereenigingen in België. Allen vergezelden het lijk van den gezant naar het station. Drie rijtuigen geheel gevuld met bloemen, de hofkoets en twee detachementen cavalerie sloten den rouwstoet. Op heel den doortocht van den stoet langs de groote Ringboulevard stonden belangstellenden geschaard. Even na 12 uur bereikte men het Zuiderstation, waar de burgemeester en wethouders der voor stad St. Gilles liet stoffelijk overschot van den gezant begroetten. Dit werd in den specialen lijkwagen van den Pullman- trein geplaatst, waarna de familieleden en de Nederlandsche zaakgelastigde nog maals de innige deelneming van het corps diplomatique, van do Belgische autoritei ten en de godelegeerden van de Neder landsche vereenigingen in ontvangst na men. Om 1 uur vertrok de trein met het stoffelijk overschot van jhr Van Vreden burch naar 's-Gravenhage. De familie en ook jhr Bosch van Drakesteyn, gezant- schapsattaehé, reisden met denzelfden trein mede Gisterenmiddag om 4.42 uur kwam aan het Hollandsche 'Spoorstation te 'sGra- venhage de trein uit Brussel aan, welke het stoffelijk overschot van Hr Ms ge zant te Brussel, Jhr Dr van Vredenburch, naar de Residentie vervoerde. Op het penen was veel belangstelling. De secretaris-generaal van het Depar tement van Buitenlandsche Zaken, Jh» Mr Snoeck Hurgronje was aanwezig be nevens enkele vrienden van de familie van Vredenburch. Nadat de wagen, waarin de kist ge plaatst was, van den 'Pullman-trein af gehaakt was en op dood spoor gereden, werd een aanvang gemaakt met het uit halen der bloemen. Ruim zeventig bloemstukken en kran sen. waren uit -Brussel meegevoerd, twee gereedstaande auto's werden er geheel mede gevuld. Met den trein kwamen uit Brussel mede de zoon van den overleden gezant, Jhr van Vredenburch, de broer, Jhr Jan vu Vredenburch uit Cappellen, en Jhr Bosch van Drakenstein, gezantschaps-attaché. Nadat de lijkkist in de auto geplaatst was, fterd naar de begraafplaats Oud Eik en Duinen gereden, waar de kist met het stoffelijk overschot yan Jhr ra* Vredenburch in de chapelle arden te ge plaatst werd. Vechtpartij in den Amsterdainschen gemeenteraad. Gistermiddag' is het in den Gemeente raad te Amsterdam tot handtastclijkhedea gekomen. Bij een bespreking' van het woning vraagstuk werd de heer Gulden (S. D. A. P.) telkens door den heer W ij n k o o (Comm.) geïnterrumpeerd. Op een gegeven oongenblik riep toen de heer Woudenberg (S. D. A. P.) den heer Wijnkoop toe: „Zwijg- nou, jij bent hier de baas niet, Wijnkoop!" Als de heer Wijnkoop da* voortgaat den lieer Gulden te interrumpee- ren, geeft de heer Woudenberg den heer Wijnkoop een duw die tengevolge heeft dat de heer Wijnkoop valt. De raadsleden loopen te hoop, de com munisten roepen: Jullie moeten je hande* thuis houden! Er ontsproot zich een onderling krakeel waartusschen uitklinkt de stem van de* heer Wijnkoop, roepende: Hij liegt! Hif heeft gelogen! Ik laat mij dat niet welge vallen! De heer Woudenberg, bleek va* kwaadheid, voegt den heer Wijnkoop toe: Wij hebben hier allemaal gelijke rechten Jij matigt je bijzondere rechten aan! Denk je dat wij ons door jou het woord late* ontnemen! Onder tumult schorst de voorzitter de vergadering tot Donderdag te twee uur. Een kwartier later, toen de pers nog in de wachtkamer aanwezig was, word dooi den burgemeester gewaarschuwd dat waarschijnlijk de vergadering weer zon worden voortgezet. De heer Woudenberg (S. D. A. P.) krijgt na heropening der vergadering het woord. Hij zei door het sterk interrum- peeren van den heer Wijnkoop van zijn partijgenoot Gulden sterk te zijn geïrri teerd. Dat is geen verontschuldiging, doch een feit. Hij heeft zich toen, tot zijn groote spijt, een oogenblik vergeten en gaf den heer Wijnkoop een duw, tengevolge waar van de heer Wijnkoop gevallen is. Ik heb voor dit feit, dat ik ten zeerste betreur, den heer Wijnkoop mijn verontschuldiging aangeboden voor hetgeen mijnerzijds in opgewondenheid is gedaan, die deze, tot mijn groote voldoening, heeft aanvaard Hij hoopt van harte, dat dit een op zich zelf staand geval zal blijven. De voorzitter, zich aansluitende bij de laatste woorden van den heer Wouden berg, verklaart dit incident voor gesloten De replieken worden daarna voortgezet. get gebed in de Staten. In de gisteren gehouden zitting der Prov. Staten van Noord-Holland werd het voorstel van den heer Wijnkoop om uit het Reglement van orde der Staten te schrappen de bepaling, dat de zittingen met gebed worden geopend, verworpen met 3934 stemmen. Tegen stemden met Rechts de leden van de fractie van den Vrijheidsbond. De andere partijen stemden allen voor. Reclame op Rijbewijzen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Knottenbelt 1. Is het juist, dat prof. mr W. H. Drucker, hoogleeraar aan de Nederland sche Handelshoogescliool te Rotterdam, tot den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland een brief heeft gericht, waarbij hij bezwaar maakt tegen het voorkomen eener advertentie op het voor hem 'bestemde rijbewijs? 2. Acht de minister het geoorloofd aan een bewijsstuk, dat in de wet wordt aan geduid als „rijbewijs" en als zoodanig door belanghebbenden wordt aangevraagd, het karakter van reclamebiljet te geven? 3. Is de minister niet van oordeel, dat het beneden de waardigheid van den Staat is jan Staatswege uitgegeven of-.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 1