fefeipmiea, Allerlei Brief wIsssllG 1 1 {echtzaken Posterijen en Telegrafie. Hoop Moopiip, BesleÉp, se, Burgerlijke Start. tarttrtrtttoi kc mc.n en dezen arbeid geheel, althans atw«el mogelijk te voltooien. Zijn voor gangers is dat nimmer mogen gelukken en éH voorrecht mag hij terdege uitbuiten. De Poiiugeesche bankbil jet ten zaak. De Hooge Raad der Ne derlanden heeft idtspraak gedaan in deze zaak en alle elf cassatie-middelen, aan geroerd door de advocaten afgewezen. Hst. vonnis van het Haagsche gerechtshof waarbij K. Marang van IJsselveere in hooger beroep veroordeeld was tot twee jaren gevangenisstraf -{zonder aftrek van de acht maanden preventieve hechtenis, welke iiij liad gezeten, en waartoe de rechtbank hem in eerste instantie ook had veroordeeldis daarmede in kracht van gewijsde gegaan. De procureux-generaal van het Haag sche gerechtshof kan thans iederen dag een bevel tot inhechtenisneming tegen K. M. uitvaardigen. De veroordeelde is -ech ter naar het buitenland gevlucht, zoodat op zijn arrestatie geen kans is. Intusschen bestaat nog de mogelijkheid, dat een ver zoek om gratie waarvan men verwacht dat het toch zou worden afgewezen door de advocaten van M. wordt inge diend, waardoor de ten uitvoerlegging van liet vonnis automatisch zou worden opgeschort. In de omgeving van den veroordeelde verwacht men, dat hij niet terugkecren zal, voordat* zijn vonnis is verjaard, het geen na acht jaren het geval zal zijn. Op het misdrijf van heling, waarvoor hij is veroordeeld, is uitlevering niet mo gelijk Twee matrozen om het le ven gekomen. Van het te Delfzijl bin nengekomen schip T-arm-a zijn op de zee reis twee matrozen om het leven geko men; de een was uit den mast gevallen en de ander verdronk; zjj waren resp. 18 m 17 jaar oud. De zaak van den »earres teerden kerkvoogd te Katwijk. Zaterdag heeft te Noordwijk een vergade ring plaats gehad van schuldeischers der firma S. P. en Zn in liquidatie, van welke firma de gearresteerde kerkvoogd D. P. te Katwijk firmant is. Meegedeeld werd, dat de firma een zakenschuld van ongeveer f 100.000 heeft en een hypothecaire schuld (op gebou wen en schepen) van f71.000, welk be drag waarschijnlijk niet urt de opbrengst van het onderpand terugontvangen zou worden. De grootste zakencrediteur is rle firma Lubbe te Alkmaar met f57.000. Het bedrag van debiteuren te vorderen bedraagt f 2258. i Er bestaat onzekerheid, of en zoo ja, op welke wijze de firmant D. P. de f20.000, tot de kerkgelden hehoorende, in de boeken verantwoord heeft. De gear resteerde firmant beweert, dat hij deze 'belegd had in de firma S. P. en Zn .zoo dat er van verduistering geen sprake zou zijn. Van andere zijde wordt dit niet al leen betwijfeld, maar meent men redenen Ie hebben, aan te nemen, dat de gearres teerde niet alleen de f 20.000 van de kerkgelden ten eigen bate zou hebben aangewend, maar bovendien uit de zaak der firma S. P. en Zn, ook nog een be drag van omstreeks f 40.000. De crediteuren, die van meemng zijtn, dat deze bedragen nog wel achterhaald zullen 'kunnen worden, hebben een com missie van onderzoek in het leven ge roepen. Nog werd medegedeeld, dat d:e boeken der firma eind 1920 met een batig saldo sloten. D o od e 1 ij k e val. Gistermorgen is de 84-jarige M. van der H. te Voorschoten in zijn woning van de trap gevallen en in levens gevaarlijken toestand naar het academisch zie kenhuis te Leiden vervoerd, waar hij na «rijgen tijd overleed. Onaangename verrassing. Te Heerlen is ingebroken in de woning van dei) heer S. Op een oogenblik, dat de bewoners hun tijd 'besteedden met het koopen van Sint Nicolaasgeschenkon, werd hun huis van den kelder tot den zolder doorzocht. Alle voor werpen van waarde waren bij thuiskomst van rle familie verdwenen. Zelfs de kleeren waren uit de kast gehaald. Er wordt in het geheel voor een waarde van ruim f 700 ver mist. Trambotsing bij Leiden. Ten gevolge van verkeerden wisselstand had gis termorgen op den Rijnsburgerweg ter hoogto van het Posthof een aanrijding plaats tusschen twee trams van de N.Z. Hollandsche Tram weg My. De tram, komende uit Katwijk, reed op verkeerd spoor en kwam daardoor in bot sing met do tram nit Leiden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch de mate- riëele schade is aanzienlijk, daar twee wagens zwaar beschadigd zijn. Het verkeer had een vertraging van ongeveer een uur. Baldadigheid der jeugd. De burgemeester van Delft heeft hoofden en on derwijzers der scholen verzocht mede te wil len werken tot het tegengaan van de verre gaande baldadigheid der straatjeugd. Kerk afgebrand. Zondagavond na den avonddienst is de Gereformeerde kerk te Dirksland afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Naar verluidt, was de kerk niet verzekerd. Een vader schiet op"zijn zoon. In den nacht van Zaterdag op Zondag kwam de 53-jarige caféhouder A. J. S. te Rotterdam thuis en gaf zijn 29-jarigen zoon te kennen, dat hij het huis verlaten moest. Toen riep de moeder: „Jij moet er nit, haal je kleeren maar". De caféhouder werd hierdoor zoo op gewonden, dat hij een revolver trok en in de kamer twee schoten loste. Het eerste trof (jen zoon achter het oor, gelukkig was het een schampschot, het tweede schot miste. De vader rende de trap af, gevolgd door den zoon, die inmiddels ook een revolver had ge trokken. Het wapen weigerde echter, üe va der schoot nog eens, de zoon trapte daarop de deur dicht, waarna de catéhoudev buiten nog een schot loste, dwars door de deur, dat niemand trof. De man heeft zicli daarna zelf bij de politie gemeld. De zoon, die niet ernstig verwond was, is Zondag behandeld. Onschuldig veroordeeld. In 1913 is de landeigenaar Steven Thomka te Szabatka wegens moord op zijn 18-jarige dochter Eva veroordeeld tot den doocl door den strop, welk vonnis den 21en Maart van dat jaar is voltrokken. Toen onlangs hot huis, waarin Thomka woonde, gerestaureerd werd, vond men een verzegelden brief, waarin de dochter schreef, dat zjj vrijwillig den dood inging, omdat zjj de strengheid van haar vadei' niet langer verdragen kon. Uit den brief bleek duidelijk, dat Thomka zijn dochter niet ver moord heeft, doch dat het meisje zelfmoord gepleegd heeft. Tliomka's verwanten willen, nu trachten een herziening van het proces le verkrijgen om althans 's mans goeden naam in eere te herstellen. Thomka is indertijd ver oordeeld op de verklaring van eonige lieden, die op den kritieken dag - bij hem te gast waren. Thomka was even een zijkamer bin nengegaan en vlak daarop klonk een gil met de woorden: „Gij hebt mij omgebracht, vader!" Toen de gasten de zijkamer binnen snelden zagen zij Eva met een mes in het hart op bed liggen. Thomka verdween eeuigen tijd ui tSzabatka, doch werd later gevangen ge nomen en ter dood veroordeeld. Bjjna 16 jaar cloo/d gewaand. Mrs Robertson, een dame uit Coalville (Eng.) die reeds 1.6 jaar lang dood gewaand werd, is dezer dagen naar het huis barer moeder in genoemde stad teruggekeerd en, na een paar uren daar doorgebracht te hebben weer met onbekende bestemming vertrokken. Mr Robertson was indertijd als miss Wil kinson naar Amerika vertrokken. Zij had toen een plaats besproken aan boord van de later zoo jammerlijk vergane „Titanic" (April 1912) en werd als omgekomene beschouwd. Op hot laatste oogenblik echter vertrok zjj met een ander schip naar de nieuwe wereld. Mrs Robertson liet zich weinig uit over haar 16-jarig stilzwijgen. Zij vertelde alleen, dat ze thans stewardess aan boord van zeker stoomschip was, dat ze tijdens den oorlog verpleegster in Frankrijk was geweest, waar ze door de Duitsehers gevangen was genomen en tot den wapenstilstand was geïnterneerd. Toen mrs Robertson te Londen arriveerde, telefoneerde zij aan een dagbladbureau te Coalville om te informeeren, of haar ouders nog leefden. Toen men haar meedeelde, dat haar moeder nog in leven was, aam zij den eersten den besten trein naar Coalville. Sinds haar eerste vertrek uit het ouderlijk lmis waren haar vader en zusters en twee harer broeders gestorven. Noch aan haar moeder, nocli aan andere familieleden wilde zij iets vertellen van de reden van haar 16-jarig stilzwijgen. Ontploffing. Gistermorgen waren eenige werklieden bezig in een werkplaats van den Rotterdamschen Lloyd aan do Sehie- kade O.Z. te Rotterdam met het schoonmaken van een ijsmachine. ,Daartoe werd op een buis van deze machine een zuurstofapparaat gekoppeld. Toen men de zuurstof toeliet, bleek de spanning te groot, zoodat de machine vrij wel geheel uit elkaar sprong. De 47-jarige S. Bakker bekwam vrij ern stige wonden aan hoofd en linkerbeen, zoodat overbrenging naar het ziekenhuis noodzake lijk werd geacht. De overige gewonden konden ter plaatse verbonden worden. Een onderzoek naar eventueele schuld wordt ingesteld. De inbraak te Nieuw-JHeivoet. Omtrent de in den nacht van Vrijdag op Za terdag j.l. gepleegde inbraak in de juweliers zaak van den heer F. G. Tieman te Nieuw- Helvoet, wordt nader bericht: Rij het onderzoek bleek al spoedig, dat de te Nieuw-.Helvoet wonende 19-jarige W. V. met den inbraak in verband stond en mogelijk aanwijzi gingen had gegeven aan beroepsinbre kers. W. V. die inmiddels naar, Rotterdam was vertrokken, is door de politie aldaar achterhaald en in de school, die hij bezoekt, gearresteerd. Na aanvankelijk te hebben ont kend, bekende hij tenslotte aan wie hij aan wijzingen had gegevenriVervolgens zijn door de Rotterdam sche recherche gearresteerd de reci divist J. en als medeplichtige een zekere V. Op telefonisch verzoek van den burgemeester zijn door den dactylocopy van dienst van de centrale recherche te Rotterdam terstond vin gerafdrukken genomen van de aangeraakte voorwerpen. De verdachten zijn door de Rot- terdamsche politie overgebracht. Het onder zoek wordt nog met kracht voortgezet. De vermiste juweelen en gouden voorwerpen, als mede een bedrag van pl.m. f 230, worden geschat op eene waarde van f12.000 a f 15.000. Een aanvaring. LUBITH. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur is de> veerboot door oen sleepboot aangevaren. Op de veerboot bevonden zich behalve den veerman Mevr. Derk- sen uit Dusseldorp en hare dochter. Zij geraakten allen te water. De dochter wist zich zwemmende te redden, terwijl de beide anderen door een schippersknecht van een in de nabijheid liggend vaartuig werden gered. Allo drenkelingen zijn naar het ziekenhuis te Lobith overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. EINDHOVEN. Gisteravond beeft te Hc-emse een hevige brand gewoed. Hen drietal boerderijen zijn tot den grond af gebrand- Drie varkens en vier geiten zijn in de vlammen omgekomen- Van de inboe dels kon zoo goed als niets worden ge red- Verzekering dekt de schade. Ver moedelijk is de brand ontstaan door den slechten toestand van een schoorsteen van één der boerderijen, vanwaar bet vuur naar de andere huizen oversloeg. NIJMEGEN. Hedennacht is de timmerfa briek van de firma Lommerse tot -den grond afgebrand. Een groot© voorraad hout is door de vlammen vernield. Verze kering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Treinongeval. VVEENEN. De sneltrein Berlijn -Praag - Woenen die gisteravond te Wcenen moest aankomen is in botsing gekomen met een goederentrein, tengevolge waar van 20 personen licht gewond werden en één reiziger ernstig werd gewond. Hevige onweders. MADRID. Boven Zuid-Span je langs de kust ia do streek van Malaga' heeft een 'hevig omveder gewoed. Do stad Malaga en. omgeving zijn door een stormvloed ge teisterd. Een sneltrein is ontspoord. Na dere bijzonderheden ontbreken, daar de verbindingen zijn verbroken. KEULEN- Gisteren, werden in een wo ning vier personen dood gevonden- Ze waren blijkbaar door gas verstikking om het loven gekomen- Het is niet zeker of men hier met een ongeluk dan wel met oen geval van zelfmoord te doen heeft- GENEVE- Lifwinof. de Russische ver. tegenwoordiger bij den Volkenbond is he. denoc'htend uit Genève Vertrokken- Slechts één vertegenwoordiger van het Russische telegraaf-ngcntsehap is te Genève achter, gebleven. GENEVE- De besprekingen over de op lossing van het conflict Polen -Lithauen hebben #c.n. gunstig verloop. De verte genwoordigers der landen zijn teens over 'het beginsel van een onmiddellijke ophef fing van den sinds 7 jaar bestaanden f o rmeelen oorl ogsto es tar d. Het woord met een ei. Een on derwijzer vroeg dezer dagen aan een van zijn discipelen een zelfstandig naamwoord niet een e i erin. De jongen antwoordde: Gehakt, meester". „Ja, meester, mijn -moeder doet daar altijd een ei in". - DE NIEUWE F0RDJES. De nieuwe Eord-producten, waarnaar in de automobielenwereld reeds lang werd uitgezien, en waarvoor Ford zijn geheele fabriek ombouwde, zijn nu eindelijk aan het publiek vertoond. „De nieuwe Fordwageu, aldus „Het Handelsblad", heeft zonder twijfel een groote toekomst. Hij ziet' er vlot uit en prettig van lijn: de kleuren zijn aange naam. De lijn van den wagen doet sterk denken aan de Lincoln, dezelfde motor- kop, en dezelfde opbouw. Alleen korter natuurlijk. Maar de indruk van dezen wagen van dezen goedkoopen wagen is ei' eene van soliditeit, van veel com fort, van goede lijn en kleur! Dat waf de carosserie aangaat. De wielen zijn draadspaakwielen, die aan den wagen ook langs de onderste lijnen een eleganten aanblik geven. De kop van den wagen, met den so- lieden breeden bumper, is bijzonder flink: massaal, maar goed van lijn. Bijzonder vlot zijn in den vóórbouw de uitstekende vóór-veeren w eggelijnd Er worden twee types gebouwd, beide met 107 slag, maar resp. 77 en 98 boring We zouden ook kunnen spreken va'n 11. en 16 paards wagens. Het normale toe rental is bijna 1500: een „lage" motoi dus. De zuigers zijn van een alliage van alluminium. Het benzineverbruik is 1 op 12.6: een zuinige wagen dus. Als dil laatste tenminste controle kan velen. De koeling is de gewone, zooals meei bij Amerikaansche wagens in gebruik, thevmosyphonkoeling met pomp. Het smeersysteem is gecombineerd: pomp-, zwaarte- en Spatsysteem. De pomp brengt de olie naar de kleppenkamer, vandaar „valt" zjj naar de lagers van de krukas. Voor interne smering zit op de fagerkap van de zuigerstang een olie- schepje, doorgeboord tot op de as. Door de kracht daarvan wordt dan niet alleen de as - - binnenkant lager gesmeerd, doch wordt ook de binnenkant van den cylinder be-,,spat". De motor heeft automatische ontste king. De generateur is van een nieuw type: een verkleind model, zooals ge bruikt wordt in electrische centrales. Voorts is er de meervoudige droge platenkoppeling, die onze aandacht waard is: vier aandrijvende en vijf - aangedreven platen! De distributie-tandwielen zijn van ,",bakelite". D'e Ford beeft nu ook een versnellings bak. En wel een hoogst moderne: alle wielen- daarin zijn van speciaal gehard chroomstaai. De hoofdversnellings-as loopt op kogellagers, de liulp-as op rol lagers, terwijl de achteruit op bronzen lagers functioneert. De drijfas-koker is hol. De aandrijving geschiedt door middel van een spiraalvormig getand conisch wiel. De achteras zelf is bijna vrijdragend. Ford heeft thans vóórts transversale, zeer dunbladige vee-ren, vier hydraulische schokbrekersSpeciale vierwielremmen, inwendig uitzettend en zelf centreerend terwijl rle stuurinrichting irreversibel is. Van binnen ziet de nieuwe Ford er -sn'oeperig uit- De bekleed ing* is soliede en geheel kijk-af. Op het hol stalen met, rub ber Jrekleedie stuurwiel zit een manetfe voor het licht, er onder zitten manettcs voor gas en ontsteking. Overigens natuur lijk onder de- voeten gaspedaal, starter, rem en omschakeling. Het nette en weinig pretentieuze dashboard heeft z'n eigen verlichting, zoodat elk willekeurig deel van het bord verlicht kan worden. Tenslotte n-og even over de wielen- Dit zijn werkelijk draadspaakwielen, maar die spaken zijn zoodanig muieen gelascht, dat zij een. ge-heel vormen- Als bijzonder heid daarbij geldt nog, dat de buitenste spaken elkaar niet kruisen, hetgeen zon, der twijfel een voordeel is bij het schoon maken van den wagen. De verlichting is prima: 't zelfde model koplampen als de. Lincoln, alleen natuur, lijk kleiner; de achterlamp is links aange bracht boven het nummerbord. De nieuwe Ford, schrijft de „Daily Herald", zal ongetwijfeld even populair worden als de I .-ondensche autobus. Ford heeft zijn wagon doen bouwen met da gewone middelen., maar het i nod el is aan zienlijk verbeterd. De- prijs is zoo- „laag" mogelijk. Hen twee-persoons Fordje kost 145 pond of f 1740 gulden, oen vierpér- sooirs wagen 150 pond of 1800' gulden- Me» kan prachtige wagens koopen in alle mogelijke kleuren van 185 ponid of 2220 gulden- De- nieuwe motor ontwikkelt een snelheid van 28 paardenkrachten, do snelheid is gemiddeld 50 a 55 mijl pér uur of ongeveer 80 a 90 K-M. Het penzinéverbruik is- zeer gering- De wagen loo-pt zoo licht als echt veertje, de banden zijn van het beste materiaal- D-e wielen, hebben slechts weinig spaken, ma,ar iede>- re spaak kan het geheele gewicht van den wagen dragen. De wagen is voorzien van een schijnwerper, vijf lichten, een snel heidsmeter, een achterlicht, een automa tisch „stop-licht en- een benzine-reser voir. Een Ford-official deelde mede, dat er reeds 64.000 karren, op- de- tentoonstel ling zijn geplaatst- Het bericht uit Hoek in ons vorig nummer was niet door onzen gewonen correspondent ingezonden. - E e -n spiegel op e e u motor fiets? Door den ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht te Goes is hooger beroep aangeteekend tegen -een tweetal vonnissen van den kantonrechter aldaar, waarbij J. F. C. de J. te Vlissin- gen en I. V. te Kruiningen, schuldig zijn verklaard aan overtreding van art. 21 van het Motor- en Rijwielreglement, doch waarbij aan hen geen straf werd opge legd, wegens de omstandigheden, waaron der de feiten waren begaan. Bedoeling van dit appèl is te bevorderen, dat tot in. hoogste instantie wordt beslist of een tweewielig motorrijtuig, waarmede over oen openbaren rijweg wordt ge reden al dan niét voorzien moet zijn van een spiegel. Sommige motorrijders en ook do se cretaris van den A.N.W.B. schijnen te ineenen, dat de zitplaats van den bestuur der van een tweewielig motorrijtuig een zoodanige is, dat hij het links achterlig gend weggedeelte zonder spiegel gemak kelijk kan waarnemen, terwijl aan den anderen kant een te Goes- ge-hoorde des kundige met genoemden kantonrechter en ambtenaar van het O.M. van me-ening zijn, dat een spiegel wel wordt vere-isclit. De zaak komt dus nu voor de Middelburg- sche rechtbank. Po rtugeesc he baukbi 1 j et- t o u. De Hoogo Raad heeft verworpen het cassatieberoep van Marang van IJs- selvere, koopman te 's-Gravenhage, door het Haagsche Gerechtshof in verband met de bekende Portugeesclie bankbiljetten- zaak tot 2 jaren gevangenisstraf veroor deeld. Wat is een gehoede koe? De adv.-generaal bij den Hoogen Raad Mr van Lier, concludeerde gisteren tot vernietiging van het vonnis van. de recht bank te Dordrecht, waarbij P. V. was ver oordeeld tot" f 5 boete wegens bet niet in bedwang houden van een koe, die hij onder zijn hoede had,en tot verwijzing der zaak naai' het Haagsche Gerechtshof ten einde op het bestaande hooger be roep te worden berecht en afgedaan,. Mr van Lier oordeelde, dat roquirant de koeien niet zonder toezicht naar den dijk had laten gaan, en zijn zoon had mee gezonden. Waar nu feitelijk vast staat, dat die zoon toen toezicht over de koeien bad, had de rechtbank behooren te mo- tiveeren, waarom requirant beschouwd dient te worden als degeen, die- de koe onder zijn hoede had. Arrest 16' Januari. De A arden b urg sche k w e s- tie. D-oor den Officier van Justitie te "Middelburg is hooger beroep aangetee kend tegen het vonnis der Rechtbank van 25 November 19-27, waarbij G. P. H. W., 45 jaar, gemeente-ontvanger le Aar denburg is. vrijgesproken van do hem ten laste gelegde knoeierijen bij eene stemming voor den gemeenteraad. Goes. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand November 1927. Brieven BinnenlandJjl. L. Dekker, te Goes; H. G. v. d. Berg, Eindhoven; Tan- netje Westerweele, Wageningen; Districts commandant Middelburg. Briefkaarten Binnenland: Eén zonder zonder adres. Brieven Buitenland: G. J. de Wiael, Solingen Briefkaarten Buitenland: A. Runeu- bergh, Anvers. Colijnsptaat. T'On overstaan van notaris Ma.tthijs werd Zaterdag voor de erven- van Mej- D. C .Schippers in het openbaar verkocht: le. ©eni woonhuis en. tuin aan do Voor sla-aai. A 92, groot ongeveer 3-07 Are, met achteruitgang naar de Lepelstraat- Koofpe-r word de heer M- H. Kievit alhier voor f3175- 2e een arbe ide 1-s.Woning en tuin' aan de Lepelstraat A 41, groot ongeveer l-2f> Are, en 3e een arbeiderswoning en tuin aan de Lepelstraat A 42. groot ongeveer 1.33 Are, gecombineerd verkocht aan den heer J. H. Steendam voor f2520. Souburg. Door notaris nar Jan Loeff is jVrijdag voor de erven wedn- -Jb. Schout ini het openbaar verkochteen huis', erf en tuin aan de Rraalmstraat B 38, groot pl-m. 98 c.A. Kooper W. Wlisse Lz., te° Utrecht voor f860- Een huis, erf en tuin daarnaast, B 39, groot pl.m. 211 c.A. Koo per dezelfde, voor f1360- Een huis, erf en- tuin aan dei Spoorstraat, groot 84 c-A. Koopster mej. M. A. Sanders©, voor f1209. Koudekerke. Door notaris Loeft werd verkocht een huis en tuin', groot. 2 A- 98 c-A. Knoper .Ja-cs. Rieijn-iorse Jzn., landbouwer, voor f 1743. GOES. Overleden: Maria Kunst, 18 j., d. v. M. Kunst en M. Lous te Colijnsplaat. Over de maand November. 's-GRAVENPOLDER. Overleden: 5, Ma ria de Kraker, 64 j., eclitgenoote van Cor nells Goud. HOEK. Geboren: 10, Axlriana Maria, d. v. Pieter de Bree en van Cornelia Janmeke Dielemaa; 17, Willem, zoon v. Adriaan Willem Nieuwelink en van Ebri- na van Alten; 21, Thomas, Abraham, zoon van Marinus Meertens en van Jan- neke Kervink. Huw.-voltrekking17, Nicolaas Krijn v. Hermon oud 27 jr jm. en Wilhelmina Kei-vink oud 26 j-aar j.d. Overleden: 25, .Taoomina de Blaey, oud 17 jaren, d-ochter van Levinus de Rlaey en van Pieternella de Pooter; 28, Louis Buijze, oud 55 jr, echtgenoot van Catha- rina Yerbrugge. KAPEiLLE- Huwelijken: Gerard Kosten, 21 j- en! Geertruidai Pieternella Tloijstek 18 jaar. Geboren: 3, Loontje d-v Cornelia van Oosten en Leuntje Gleruni8, Gomel ia d-v. Hehdrik Mallekote ©n Johanna Cor nelia Nij-sso; 11, Johannes, z-v. Dignis Zand-co en Catharinai Jacoba Staal; Adri aan, z.v Marinus Cornelis Mar'kusse en van Wilhelmina Rouw; 16, Pieter, z. v. .Jacob Vermaiire en Maria Gele; 17, Wil lem Jan, z-v. Dignis Boei en Janna Balas; 28, Franeina Cathalina d-v. Pieter EJvors- dijk en Catharina Cornelia Braino-ogo; 26- Quirine Florentine, d.v. Cornel is Egbert. Petrus Lenshoek en Eulalie Elisabeth Wil helmina v. Wageningen; 27. Jannetje d.v. Pieter Ruissen en Geertrui-da van Koöve- ringe- Overleden; 28- Maria de Jonge, 51 j. wonend© te Rotterdam, eehtgen. vain: Jo- zias Klap. KRABBENDIJKE. Huwelijksaangiften 17, Cornells de Jonge, 35 j. en Suzanna Hoekman, 27 j-; Marinus Traais, 2 6j- en Janna Jacomina Nieuwen huize, 22 j-; 26, C#molis Overbeeke 25 j- en Alberdina Corneliai Vergouwe, 21 j- Geboren: 12, Gerard z.v. Gerard Neels en Elizabeth Dieleman; 16, Adriana Lijdia d.v. .J. H. van Hekken en P. Harthoom; 20, Maatje Lijdia, d.v. Marinus Smit en Jannetje Kok; 24, Maria d-v. Leendert Molhoek en Forra Sinfce- Overleden: 27, Jozina Hoebeke, wed. van W- Dekker, 77 j. ZOUTELAND'E- Gehuwd: Jacobus Kop- pejan Hz-, 24 j. jm. en Pieternella- de Wolf 23 j- jd. Geboren: Adriana d.v. Hubrecht Ova' èn Johanna D-ingemanse. Overleden: David Stroo, 57 j- omgeh. 00STKAPELLE- Geboren: Pieter z.v. Jan do Misser en Cornelia d© Visser. WESTKAPELLB- Geboren: Maria Clara d. en Gerrit z. v. Pieter van Sighem eh Maatje, Joosse- Overleden: Pieter Verstraate 73 j. wedn. van Adria-na Maas; Johanna Ingelse, 65 j. echtg. van Daniël Willeboordse; Maria 6 j. d.V. Willem Miniderhoud en Adriana Minderhoud; Ge-rrit 6 d. z.v. Pieter van Sighem en, Maatje Joosse. Goes, 6 Dec. 1927 Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 10.50 f 13.75, Goudgerst f 12f 12.75, Zomer- gerst f25—f33, Schokkers f 11—f 11.50, Kookerwten f 23f 26, Kroonerwten f 23 f 27, Bruine Boonen f 18f 27, Maan zaad f 30f 40, Karwijzaad f 38. Aanvoer niet groot; handel gewoon.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3