Dr minister herinnert er aan, dat zijn standpunt altijd geweest is, dat absolute beperking bij den woningbouw nooit de bedoeling is geweest van de Woningwet. Van 1914 tot 1918 was er geen gelegen heid voor de particuliere bouwnijverheid •m op te treden. Daarna kwam die ge legenheid weer terug en-, toen moest alles vermeden worden om dit proces te hin deren. Thans is echter de tijd gekomen om weer een stap verder te gaan in de lichting van 1901—1914. Spr. wijst er op, dat de regeering zich op het stand punt gesteld heeft, dat in bepaalde ge vallen .kan worden afgeweken van da limiet van f 2400. Er zijn echter eenige bezwaren. In hel protegeeren van wo ningbouwvereenigingen kan n.l. iets meer Hggen dan het bevorderen van den wo ningbouw alleen en wanneer dit streven zou zijn een poging om te komen tot socialisatie, zou spr. zich moeten ver betten. Een tweede bezwaar is dit: de ver betering van de arbeiderswoning moet het doel zijn, maar men mag niet verder gaan dan hetgeen de valide arbeider kan betalen. Een streven, waarin een huur- toeslag ligt opgesloten, kan spr. niet be gunstigen. De onafwijsbare eisch aan de woningbouwverenigingen te stellen is deze, dat het voorbeeld, door hen ge geven, moet kunnen worden nagevolgd «toor de particuliere bouwnijverheid. Spr. gelooft, dat er in het begrip particulier initiatief een verschuiving is gekomen. In 1901 bedoelde men daarmee alles waf geschiedde zonder overheidssteun, pok door woningbouwvereenigingen en thans bedoelt men daarmee particulieren bouw. Spr. is niet van oordeel, dat de over heid zich heeft te beperken tot het op ruimen van krotten, doch dat de regee- ring daar, waar behoefte is aan woningen, moet helpen. Omtrent de opheffing der huurwetten betoogt spr., dat in die wetten zeer dui delijk lag opgesloten, dat zij te eeniger tijd zouden worden opgeheven en de om standigheden wettigden niet meer de handhaving dezer wetten. Het is ^pr. bovendien volkomen duister, hoe men den woningbouw kan bevorderen dooi de huren te drukken. De heeren Drop qn Ter Laan meen den, dat de feiten bewezen hebben, dat de intrekking ontijdig is geweest, doch !$pr. betwist dit. De huurwetten zijn niet gemaakt om huurverhooging tegen te gaan, doch om onredelijke huurver hooging tegen te gaan. Inzake de schoolartsen acht spr. «en zekere leiding gewenscht; hij zal daarom met zijn ambtgenoot van finan- «iën in overleg treden. Inzake de wet op de besmettel ij ke ziekten meent spr., dat zijn standpunt juist was. Intusschen zijn de omstandig heden gewijzigd en spr. zal dan ook niet, wanneer het vaccinatiewetje wordt verworpen, afzien van de wijziging der wet op de besmettelijke ziekten. Bij de replieken cjient de heer v. .d. Bergh (S.-D.) de volgende motie in: De Kamer, overwegende, dat ter verho-oging van het zedelijk iRü maatschappelijk peil der bevolking, verdere verbetering der volkshuisvesting dringend vereischt is; dat met het oog hierop naast den bouw door particulieren, de bouw van wonin gen op den grondslag der financiëele prftagrafen vqji de Woningwet, met name door woningbouwvereenigingen, krachtig dient te worden voortgezet; noodigt de Regeering uit paragraaf 8 i van de Woningwet uit te voeren op over- denkomstige wijze als in de laatste jaren j vóór de oorlogscrisis het geval was; gaat over tot de orde van den djig. Over deze motie zal vandaag worden gestemd. De weg door den Caters- polder. De Vereeniging tot het bevorde ren van het Vreemdelingenverkeer op Zuid- en Noord-Beveland heeft een adres gezonden aan den Minister van Water staat, waarin de aandacht wordt gevestigd </p den verbindingsweg tusschen Zeeland <sn de andere provincies, die ten eenen- male onvoldoende is, daar het gedeelte van dezen weg, gelegen in den Gaterspolder, gemeente Woensdrecht, in den winter niet zonder gevaar kan worden bereden, door dat de verharding te smal is en de zijber men geheel onrijbaar. De vereeniging meent, dat, in afwachting van het be schikbaar komen varf den nieuw aan te leggen Rijksweg, toch eenige voorziening dient te worden gemaakt voor het vrij drukke verkeer op den bestaanden weg, dat deze voorziening voor een betrekkelijk gering bedrag op dit korte weggedeelte zou kunnen worden gemaakt; wijst er op, dat de Caterspolder geen belang heeft bij wegverbetering en dat het dus op den weg van het Rijk ligt, de verbinding met de provincie Zeeland in berijdbaren staat te brengen. Reden, waarom verzocht wordt, zoodanige maatregelen te nemen, dat bo vengenoemde weg zonder gevaar kan wor den bereden in den winter 1927'28. In de Memorie van Toelichting wordt er nog op gewezen, dat in den winter voer tuigen op dezen weg elkaar niet kunnen passeeren zonder op den zijberm te ko men. Deze zijberm is vol diepe kuilen, zoo dat een auto die er op komt, tot de assen in de modder zakt. Het verkeer is dan ge heel gestremd, dikwijls uren lang, tot de ♦ntspoorde wagen weer op de verharding- is gebracht. Voor twee jaren zijn op een klein ge deelte van den weg twee wisselplaatsen gemaakt, die eenige verbetering brachten. Op het gedeelte tusschen de spoorbaan en den Hoogerwaardpolder zijn geen wissel plaatsen. Een groote verbetering zqu kunnen wor den bereikt, indien op dit laatste deel nog twee wisselplaatsen werden gemaakt, wat slechts enkele honderden guldens zou kos ten. Nog beter zou het zijn, als de verhar ding aan beide zijden met Meter kei bestrating of steenslag werd verbreed. Dit zou ongeveer f 1500 kunnen kosten. De aanleg van den nieuwen Rijksweg naar Bergen op Zoom zal misschien in 1928 worden begonnen, maar dan toch waar schijnlijk in dat jaar niet voltooid zijn. Zoodoende zou er nog een winter voorbij moeten gaan, met al de gevaren en ellende die daaraan verbonden zijn op dezen weg. Het is dus voor de provincie Zeeland, die jaarlijks een groot bedrag aan motorbelas- ting en weggeld opbrengt, van groot be lang, dat eenige voorziening wordt getrof fen. En ook voor het overige Nederland, van waaruit in den winter zooveel perso nen- en vrachtauto's naar Zeeland moe ten komen Aan de V. V. V. te Middelburg, Vlissingen en Bergen op Zoom, de Z. L. M. en de Kamer van Koophandel te Middel burg is gevraagd adhaesie aan dit verzoek te betuigen. Verkiezing K. van K. v. Z. Vlaanderen. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor vier leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken v.oor Z.-Vlaan deren brachten 434 van de 1517 kiezers hun slem uit. 100 briefjes bleken van onwaarde, op een enkele uitzondering na omdat zij op andere wijze dan de voor schriften aangeven een candidaat hadden aangeduid. Herkozen werden de heeren M. J. Oggel te Axel met 95, A. de Vrieze te Terneu- zen met 93, A. A. van de Walle te Hulst met 54 en A. J. Wijffels te Aardenburg met 54 stemmen. Op den heer A. Marquinie te Sluis te Sas van Gent waren 43 st. uitgebracht. (M. C.) Middelburg. Toen gisteren te half zes de dienst beëindigd was, werd door den heer W. A. van der .Harst afscheid genomen als opzichter van den gemeentelijken Rei- nigings- en ontsmettingsdienst, zulks we gens het bereiken van den 65-jarigen, dus pensioensgerechtigden leeftijd. Op 1 Janu ari a.s. zou het 39 jaar geleden zijn, dat de heer v. d. Harst zijn intrede deed in gemeentedienst. Gedurende dien tijd heeft de scheidende onder 4 directeuren ge werkt, waarvan de laatste 6 jaren onder den heer J. F. Vermeulen. Door laatstgenoemde werd de heer v. d. Harst op hartelijke wijze toegesproken en namens de gemeente dank gebracht voor zijn trouwe plichtsbetrachting. Ofschoon het moeilijk was voor hem, heeft hij zich in 1921 aan den geheel nieuwen dienst weten aan te passen en op aangename wij ze is er gedurende die laatste jaren sa mengewerkt in'het belang van gemeente en personeel. De directeur dankte ook per soonlijk voor die aangename samenwer king en bood hem namens het geheele per soneel een electrische kamerlamp met oor konde aan. De heer Vermeulen sprak de hoop uit, dat de heer v. d. Harst nog vele gezonde jaren van welverdiende rust moge genieten. Twee leden van het personeel richtten zich ook met waardeerende woorden tot den vertrekkenden opzichter. De heer J. Onderdijk, wethouder, bracht namens het gemeentebestuur dank voor de trouwe plichtsbetrachting, gedurende bij na 39 jaar. Met enkele woorden bracht de heer v. d. Harst, mede namens zijn echtgenoote, die ook aanwezig was, dank voor de hartelijke woorden en het mooie aandenken. In een onlangs gehouden algemeene vergadering van de Chr. Hist. Kiesveree- niging te Middelburg is besloten pogingen in het werk te stellen tot het vormen van een Ghristelijk-Historische Jongerengroep. Het doel is om bij de jongeren meerdere belangstelling te wekken in het politieke leven en gemeenschappelijk onder ervaren leiding te bestudeeren de beginselen der G.-H. Unie, terwijl tevens aan de orde zul len worden gesteld onderwerpen van alge meen maatschappelijken -ïfard. Thans is tegen Vrijdag 9 December een vergadering belegd, waartoe per circulaire vele daartoe in aanmerking komende personen zijn op geroepen. Goes. Voor de Raadsvergadering van vanavond zijn de volgende' stukken inge komen: Gemeente-verslag over 1926, met de daarbij behoorende bijlagen. Rappor ten aangaande de controle der administra ties van de woningbouwvereenigingen. Verzoek van de Kon. Ned. Politiehond- vereeniging om van de gemeente finan- ciëelen steun te mogen ontvangen. Ver zoek van de Goessche Wijkverpleging om voor de bestrijding der tuberculose uit de gemeentekas jaarlijks een subsidie te mogen ontvangen van f509, ingaande 1928. Verzoek van de vereen. „Handels belangen" te Goes om een verordening tot verplichte winkelsluiting vast te stellen Vandaag wappert de nationale drie kleur van het postkantoor in verband met het 75-jarig bestaan van de Rijks telegraaf. Berooving. Door de politie al hier zijn Dinsdagavond op aangifte van den beroofde, aangehouden een man en een vrouw uit Middelburg, die zich heb ben schuldig gemaakt aan berooving van een buitenman. Deze bevond zich met een vriend in het café „Het Witte Huis" aan de Groote Kade, waar het bij gelegenheid van den toondag zeer druk was en werd gedanst en alwaar zich ook de aangehou denen bevonden. De vrouw is onder het dansen met den bestolene in aanraking gekomen en zij hebben zich daarna in een aan het café grenzend steegje eenigen tijd opgehouden. De vrouw is daarna vertrok ken, waarna de man in het café terugkeer de, alwaar liij bemerkte dat zijn gouden horloge aan de ketting uit zijn vestzak bengelde. Toen hij zijn consumptie wilde betalen, miste hij zijn zakportefeuille met een aanzienlijk bedrag aan geld, waaron der zich ook bevond een penning. De man begreep nu dat hij' door de vrouw bestolen moest zijn. Hij deed aangifte bij de politie. Deze hield de vrouw en haar gezel ih een café nabij het station aan. Bij fouilleering op het politiebureau werd op den man een vrij aanzienlijk bedrag aan bankpapier en papieren gevonden, die de bestolene groo- tendeels als zijn eigendom herkende, ter wijl tusschen den mantel van de vrouw werd teruggevonden de koperen penning die ook door den bestolene werd vermist. Later vond de politie ook op de plaats waar de bestolene zich met de vrouw had opgehouden, nog een aantal papieren lig gende, die den bestolene toebehoorden. Beide verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Wolfaartsdijk. Woensdagavond 1.1. gaf de zangvereen. „Looft den Heer" een uit voering in de Herv. Kerk. Nadat de bij eenkomst met gebed wals geopend door den voorz. der vereen., De Preuniger, wer den onder de bekwam© leiding van dhr S. J. Tamminga uit Goes, een 15-tal zangnummers uitgevoerd met begeleiding van mevr. Preuniger aan het orgel. In de pauze gaf Ds M- J. C. Visser van' zijn orgelspel te genieten- Het ruime berin gebouw was Rink bezet. Koudekerke. Bevolking van 16—30 No vember. Ingekomen: P. D. Kunst, B 131 uit Serooskerke (W-); M. J. Peen©, B 93, uit Westkapelle, J. Mondeel eh geizin, H 170 uit Middelburg. Vertrokken: M- L. Amadio en gezin, B 13 naar Vlissingen. Westkapelle. In de Donderdagavond ge. houden vergadering van het kolenfonds bleek uit het jaarverslag, dat in hot afga loepen jaar aan brandstoffen was aange kocht 278.600 kg. stukkolen, 28-760 k.g. nofcenkolen, 23.195 k.g. eierkolen, 2.660 k.g. anthraciet, 26.880 k.g. bruinkoolbrij. ketten en 6700 stuks turf. Voor deze brandstoffen, inclusief onkosten van ver voer enz- was betaald £7781.221/2. De opbrengst daarvan bedroeg f7877-99V2- Batig saldo met saldo vorige jaren was f251-59. Als bestuursleden werden her kozen L- Minderhout Jz., H. do Kam en Jac. Louwerse. Als bode werd herbet noemd Ls. Hinderhoud. Besloten werd aan degenen, die zulks verlangen, zegels te verstrekken, wanneer zij voor het fonds werken. Ook zal getracht worden om een verzekering te sluiten tegen ongevallen. Als 'n bijzonderheid kan worden ge- meld, dat deze week alhier een varken is geslacht, dat een gewicht had van 612 pond schoon aan den haak. Naar me degedeeld word is dit alhier nog nooit v oorgekomen. Aagtekerke. In de Dinsdagmiddag ge houden Raadsvergadering was dhr Peper wegens ongesteldheid afwezig. Esn ver zoek van het schoolbestuur van de „Dia conieschool" om beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaffen van banken, werd van da agenda afgevoerd daar het betrokken schoolbestuur had gevraagd dit verzoek voorshands als niet gedaan te beschouwen'. Door Gcd. Staten was verzocht den' post jaarwedde van den gemeenteveld wachter, op de begroeiing 1928 voorko1- mende tot een bedrag van f 1050 te bren gen op fllOO- Dhr. Corré vroeg of de jaarwedde van den veldwachter lager is dan die in andere gemeenten- Dhr Ver- hage meende dat, waar het tegenwoordige tractement reeds aanmerkelijk hooger is dan dat waartegen in het begin van dit jaar oen veldwachter werd opgeroepen er nu geen reden is, weer te verhoogen. Er waren toen 80 sollicitanten voer deze betrekking- Met alg. st. werd besloten1 geen verhooging toe te kennen, en den post op de begroeting niet te Wijzigen. Op een verzoek van de Kon. Ned. P01- litiehondenvereein. om als begunstiger toe te treden, werd met alg- st. afwijzend beschikt. Op voorstel van B- en W. werd besloten om eenige populieren aan de N.O.-zijde van het Dorpsplein, te rooien, nadat dhr Kodde op zijn desbetreffende vraag was medegedeeld dat de overige boomen op dat plein nog geen schade veroorzaak, ten!. Die op 1 Januari a.s. aftredende le den van de commissie tot wering van schoolverzuim, de heeren Jac. de Voogd, Joz. Minderhoud, L. de Visser, J. van Boekhoven, L. Franke, Chr. Louws en S. Maljaars werden met alg. st. herkozen. D© heer Corré, na hulde gebracht te hebben aan B- en W. voor de wijze waarop do weg Westkapelle1Aagtekerke wordt onderhouden, en schoongehouden, wees nog op enkele gedeelten die nog verbetering behoeven. Dhr Maljers vroeg op enkele gedeelten van den Kloosterweg nog schelpen te te doen aanbrengen, waartegenover dhr Mocns aanvoerde dat wanneer grind werd aangebracht, niet veel nut was te ver wachten van schelpen. Na eenige discus sie werd het voorstel van dhr Maljers met 5 tegen) 1 st., die van dhr Moens, aan. genomen. Dhr Verhage vroeg naar de kosten van het restaureeren van den. tot ren, waarop de voorzitter mededeelde, dat de betrokken rekeningen nog niet waren ingekomen. Dhr Kodde vroeg bij plaatsing van een lantaarn aan een voet pad in de kom der gemeente. Waar ech ter in den laatsten tijd verschillende ver zoeken tot bijplaatsing van lantaarns afge wezen waren, wilde spr. daaromtrent gee* voorstel doen. Haamstede. Alhier overleed op ruim 82-jarigen leeftijd de heer Willem Boot Wz., in leven ontvanger en ambtenaal' van den Burgerlijken Stand dezer ge meente. De overledene is tal van jaren als secretaris der gemeenten Haamstede .en Burgh en ontvanger-griffier van den polder -Burgh en Westland werkzaam ge weest. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau. Breskens. In de Raadsvergadering van Maandag, waarin wederom wethouder du Burck afwezig was, kwam aan de orde het voorstel van de vier leden van den Raad (du Burck, Cappon, Luteijn en Wal- lien) tot wijziging van art. 48 der alg. Politie-verordening, (betreffende uitvoe ringen, vertooningen, enz.) In de vorige vergadering hadden over dit voorstel de stemmen gestaakt. Thans was de uitslag weer dezelfde, zoodat het voorstel ver worpen is. Bij de behandeling der begTooting 1928 in de vorige vergadering hadden de stem man gestaakt over de posten: bijdrage aan het gemeentefonds en jaarwedde ge meente-opzichter. Uitslag weer staken van stemmen en dus niet aangenomen. In begrooting 1928 komt derhalve geen bijdrage voor het gemeente-fonds. Bij het volgende voorstel van den voor zitter, verhooging van de jaarwedde van den gemeente-opzichter met f 150, staak ten de stemmen eveneens. Aldus ook niet aangenomen. Thans kwam aan de orde de stemming over de begrooting, Ook hierover staak ten de stemmen. Over de begrooting moet dus in de volgende vergadering nogmaals gesfemet worden. Aangezien het kaai- en havengeld te Breskens vrij hoog is, althans veel hooger dan voor Rijkshavens in andere gemeen- j ten, besloot de Raad nog, met algemeene stemmen, den Minister van Waterstaat te verzoeken hier aanmerkelijke verla ging in te brengen. Tholen. Eindelijk is men bij de werken voor de brug zoover, dat de damwand, ge slagen aan de overzijde van het veer, wa terdicht is; met het griaaf- en heiwerk wordt nu goed opgeschoten, zoodat men eerstdaags kan overgaan tot het storten van het betonwerk voor de pijlers, daar ter plaatse noodig voor den brugbouw. (Z. Nsb.) Terneuzen. Woensdagavond werd in de Geref. kerk een orgelbespeling gehouden door den heer G. J. de Koning, organist te Hillegom. Deze heer, die reeds een vorig jaar van zijn meesterschap op dit orgel blijk gaf, hield ook thans weder een zeer geslaagde bespeling. Het programma be vatte gewijde muziek, waarvan de fantasie naar het bekende kerstlied „Hoe zal ik U ontvangen" in 't bizonder mag genoemd worden. De opkomst was zeer bevredi gend; de orgelcommissie kan op een zeer geslaagde uitvoering terugzien. De Tweede Kamer heeft zich niet ten onrechte bezorgd gemaakt over de ge varen, die het parlementaire stelsel be- drejgen, door het ontbreken van een parlementaire meerderheid en een daarop, steunend Kabinet. Er zijn echter ook nog andere factoren die het parlement in miscrediet kunnen brengen. Zoo bleek uit de Kamerverslagen van gisteren, dat bij de stemming over de motie-Lingbeek maar even 48 leden ab sent waren. 's Avonds, toen Minister Slotemaker dei Bruine zijn beleid verdedigde, was nog slechts een tiental leden .aanwezig. En nog wat later op den avond, toen de heer Kortenhorst een voor onze in dustrie belangrijke zaak besprak, waren 96 van de 100 loden afwezig. En dat noemt men dan behandeling van de begrooting! Zou 'tgeen aanbeveling verdienen, dat de heeren en dames allemaal thuis ble ven en dat ze op de manier van corres pondentie-lessen, correspondentie-debatten gingen voeren? OPMERKER. Ned. Herv. Kerk. Viert ril te Middelburg: (vac.-wijten Ds H. Jonker): G. van Dijk te Lisse, F. C. Hospers te Noordwijk aan Zee, Dr W. Lodder te Doorn en J. C. II. Romijn te Workum, Beroepen te Brielsch-Nieuwland, D. F. Los, cand. te A/psterdam. Bedankt voor Oostzaan, F. W. Boers te Abbekerk. Voor Schiedam, J. H. Grolle te Hillegom. Geref. Kerken. Beroepen te Slikkerveer, P. Prins te Ooslwold. Te Djokjakarta (Java), Th. Kuipers te Beilen. Bedankt: voor Hasselt, D. Ringnalda Jr te Leimuiden. Voor Anna Jacoba-polder en Andel, Giessen-Rijswijk, B. Telder te Vianen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Zierikzee, Ds A. M. Berk- hoff te Amsterdam en Ds N. Bijdemast te Rotterdam. Doopsgez. Gemeente. Beroepen te Gorredijk en Lippenhuizen, J. C. van Brakel te Hollum op Ameland. Het groote principiëele onderscheid tus schen Scholten en mannen als Kuyper en Bavinck geeft Ds Wurth, volgens de Rot te rd., aldus aan: „Schollen heeft wel teruggegrepen naar de leer dor gereformeerde vaderen, maar tot zelfstandig zich inleven in de ge reformeerde theologie is het bij hem maar al te weinig gekomen. Daartegenover hebben Kuyper en Bavinck, hoezeer zij ook de beteekenis der nieuwere wijsbe geerte erkend hebben, toch in de eerste plaats weer zoeken in tc dringen in de levens- en wereldbeschouwing van de groot© reformatoren en vla die refor matoren, in de openbaring Gods in Zijn! Woord om daaruit hun theologie op te bouwen.' IVitldeiburg. Tot kerkvoogden der Ned. Herv. kerk zijn herkozen de hoeren W. Kosten en S. Boogerd. Te G r o e d e zullen kerk en school der Evang. Luthersche gemeente geres taureerd worden. Ten bate daarvan wordt een vierdaagsche bazar gehouden. Uit alle doelen van het land werden giften ontvangen o.a. f60 van H. M. de ICon.- Moeder. Kamperland. Bij de gisteren gehouden stemming voor twee ouderlingen in de Geref. Kerk werden gekozen dhrn J. Geel hoed en P. Zwemer, resp. met 60 en 58 stemmen van de 94 geldige st., terwijl op dhrn J. C. de Munck en J. de Nooier 39 en 28 st. waren uitgebracht. Mr Chr. Zevenbergen. Naar gemeld wordt, doceert Mr Chr. Zeven bergen, lector aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, sedert eemgon tijd Ro- meinsch Recht aan de Universiteit te Utrecht in de vacature van Prof. Mr J. C. Naher. Te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer R. A. M. Bergman, geb. te lerseke. - Door H. M. E. van H., 56 j., koopman te Middelburg is hooger- beroep aangetee- kend tegen 'n vonnis van den kantonrech ter te Middelburg waarbij hij wegens over treding van de Motor- en Rijwielwet (als bestuurder van een auto 'op den weg niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij bet tegenkomen van een ander voertuig) werd veroordeeld tot een geldboete van f25 of 25 d. h. Emeritaat. Ds'D. Bax Hznv Ned. Herv. Predikant te "Hoofddorp, is voor nemens, om 1 Mei a.s. eervol emeritaat aan te vragen. Ds D. S, Botha, f Te Stellen- bosch, in de Kaapprovincie, is overleden ds D. S. Botha, „moderator" der Ned. Geref. Kerk in Zuid-Afrika, en een van Zuid-Afrika's meest geziene predikanten. D r C. J. M o n t ij n. f In den ouder dom van 74 jaar is te Soestdijk over leden Dr C. J. Monlijn, emeritus-predi kant van de Ned. Herv. Kerk. De thans overledene, die in 1879 candidaat in Gel derland werd, deed 25 Januari van het volgende jaar zijn intrede te St. Philips- land en stond daarna te Chaam 1887 en te Almkerk 1897. Op 1 April 1921 verkreeg ds Montijn de rechten van eme ritus, waarna hij zich te Soestdijk met terwoon vestigde. Promotie Ds G. B. Wurth. A.s. Vrijdag hoopt Ds G. B. Wurth, pred. der Geref. Kerk te Oost- en West-Souburg aan de Vrije Universiteit te Amsterdam te promoveeren tot Doctor in de God geleerdheid. De promanandus heeft voor deze pro motie een proefschrift geleverd over: „J. H. Scholten als systematisch theoloog". In stelling III poneert hij: „Het hui dige modernisme beweegt zich in hoofd zaak nog altijd in de richting, door Schol ten aangewezen." Centrale Hengstenkeuring te Goes. Goes. Heden had alhier de Centrale Hengstenkeuring plaa.ts. De uitslag is als volgt: Categorie I Hengsten, geboren in 1925. kleine maat le pr. Lodewyck van Lun- tershoek van Van 'tWesteinde en Ver- mue te Nieuwdorp medaille plus f 75, 2e pr- Mon Gros de Mon Souhait vaa Gebr. de Waal te Ossenisse, med. plus f50, 3e pr. Pepak d'Isaac van stal van Dixhoorn te Axel, med. plus f25. le plaatsvei'v. Imma van J. Q. C. Lenshoek, te .Kloefinge en 2e plaatsverv. Strese- mann van F. d'Hoore te Sluis. In deze groep is geen bewaarpremie toegekend. Categorie IV. Hengsten, geboren in 1924 (groote maat). Ie pr. med. plus f 200 Manola's Karei van J. van 't Westeinde te Nieuwdorp, 2e prijs med. plus f 100 Philip van L. de Bruyckere te Sluis, 3e prijs med. plus f 75 Guerrier van Tho len van M. J. Stoutjesdijk te Tholen, 4e pr. med. met f50 Due de Haps van G. Buysse le Biervliet, le plaatsverv. Aldebaran van Rondeputten van F. Dek ker Pz. te Axel, 2e plv. Max d'Herzële van J. J. v. d. Zande te Nieuwerkerk. Categorie VI. Hengsten geboren in '23 en '22 groote maat le pr. med. plus f 200 Hans ,yan wed. O. Cocquyt te Sluis, 2» pr. Bonzar de Fantan van G. Buysse te Biervliet, med. plus f 125, 3e pr. Donovan van Hanse en v. d. Weijde te Ellemeet med. plus f 100. Groep II. Hengsten geboren in 1925, groote maat: le prijs Empereur d'Ahea med. plus f200, van Gebr. Aernoudts te Sluis; 2e pr. Fuocco med. plus f 100,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2