DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Dit de Provincie. FEUILLETON. KRONKELENDE PADEN. Uit den MiddelMrgschen Raad. YABT WOENSDAG 30 NOV. 1927. No. 52. DE ELECTRIFICATIE VAN ZEELAND. Ged. Staten deelen aan de Provinciale Staten mede, dat zij van den Raad van Bestuur der N.V. „P.Z.E.Meen schrij ven ontvingen, dat zij aan de Staten overleggen. De raad van Bestuur verzoekt in dit schrijven, dat een bedrag van f485.000 ter beschikking van de N. V. wordt gesteld voor de electrificatie van een deel der Noordgroep, te welen voor den aanleg van een hoogspanningskabel van Nieuw-Vosmeer over St. Philips- land en Anna-Jacobapolder naar Zijpe, van een bovengrondsche hoogspannings leiding van Zijpe naar Brouwershaven en van bovengrondscbe laagspanningsnetten in de kommen der gemeenten en buurt schappen: Anna-Jacobapolder, Zijpe, Brui- nisse, Oosterland, Sir Jansland, Nieuwer- kerk, Capelle., Ouwerkerk, Dreischor, Schuddebeurs, "Noordgouwe, Zonnemaire en Brouwershaven. Ged. Staten zijn van nxeening, dat bet aanbeveling verdient, de door den Raad van Bestuur uitgesproken electrificatie- gedachte zoo spoedig mogelijk tot reali teit te brengen, waartoe, naar den stand van zaken voor dit oogenblik, nog slechts de medewerking der Staten wordt ver- eischt; de betrokken gemeente-besturen hebben nagenoeg alle de hunne toegezegd, zooals de Raad van Bestuur bericht. In het besluit van 21 December 1925 moeten hierdoor vervallen de gedeelten bedoelende het sluiten van garantie-over eenkomsten. met de gemeenten, en dat om met de gemeente Goes, Kierikzee en Tholen desgewenscht .andere overeen komsten aan te gaan. Overblijven de ge deelten, waarin opdracht wordt gegeven stroomleveringsovereenkomsten met de P. N. E. M. te sluiten voor de voorziening van de Noordgroep en Zuid- en Noord- Beveland en nadat een en ander zijn be slag zal hebben gekregen, over te gaan tot den aanleg der noodige werken. De Raad van Bestuur wijst er in zijn uitvoerig .schrijven on. op, dat de laak die was opgedragen, verre van gemakke lijk is gebleken. Vooral de moeilijkheden ten opzichte der garantie-bepalingen zet bet nader uiteen. Het tastbare resultaat van alle pogingen in die richting blijft on bevredigend, endiet is dat te meer, waar van verdere onderhandelingen met Zie- rikzee en Tholen niets is te verwachten, zoolang men die beide gemeenten, in wel ken vorm ook, wil doen deelen in het ri sico 'der electriciteitsvoorziening. Waar het niet aangaat alle risico op de andere gemeenten te leggen, en gezien de goede resultaten van rechtstreeks leveren aan den verbruiker in Zceuwsch-Vlaanderen wil de raad van Bestuur thans ook in dö Noordgroep het systeem toepassen om daar stroom te leveren, waar de ren labili teit van het bedrijf door .verbintenissen van de verbruikers of andere belangheb benden tot betaling van een bepaald be drag aan stroom, verzekerd mag worden geacht. De Raad is er zicli wel van bewust, dat het zoeken van de oplossing in deze richting niet slechts een verande ring in garantie-systeem is, maar veel meer een verandering in electrificatie- systeem. Men is afgestapt van het idee, dat men niet behoefde te vragen naar de geneigdheid van de bevolking om stroom af te nemen, maar dat men, gedachtig aan het spreekwoord1, dat de eetlust onder het eten wel komt, althans de kommen der gemeenten kon electrificeeren. Met bet nieuwe systeem zal men langzamer voortwerken. Men zal toch bij voorkeur garanties der gemeenten moeten aanvaar den. De gemeenten, die een centrale heb ben en ook Tholen met- eigen gasfabriek zijn uilges chakeld, Zierikzee echter niet. De totaatkosten worden geraamd op 1. wiillioen gld. De aanvankelijke kosten zoo- als boven gezegd f485.000. Overgelegd Naar het Eragelsch. 37) o— Den volgenden morgen stond Mary aan bet bed van haar slapende nicht- O, hoe vermoeid zag dat jonge gelaat er uit! „Line, het is al zoo laat, je moet nu heusch opstaan. Kijk eens," voegde zij er aan toe, terwijl ze het gordijn terzijlde (trok, „hoe vroolijk de zon schijnt". Caro line wendde het hoofd af, zeggende: „Ik wenschte, dat ik die builen alles kon slui ten, 'tis als een bespotting] voor me; van nu af aan bestaat er immers' geen zonrteschijin meer in mijn leven-". Al gauw brak het uur aan om de braid te tooien: het laatste wat de huisgenooi ten voor haar kunnen doen voor zij de ouderlijke woning vaarwel zegt. Maar in dit geval was het niet haar moeder of of zuster die haar hielp. Mary had dei kostbare japon zoolang in haar eigen kamer bewaard. Caroline keek eon oogon. blik naai' het wit zijden kleed en de kanten sluier. Toen zei ze: ,,Mary, ik wenschte, dat het mijn doodskleed was- Moet ik het dragen? Is er geen ontkomen aan?" Op dat oogenblik kwam mevrouw Burke binnen, reeds gekleed voor de ga legenhedd. „Wat staat die japon je goed, Caroline. Ik geloof, dat ik maar weer een goede keus heb gedaan". Juist hoorde ze setae. wordt ook liet leveringscontract met de P. N. E. M. (Slot.) De heeren den Hollander en Vertregt hebben 'de S. D. A. P.'ers ook eens flink de les gelezen over hun pedanterie en aanmatiging, alsof "het de sociaal-demo craten alleen waren, van wie een behoor lijke steunregeling voel' werkloozen is uitgegaan. Is het college van B. en W. dat de voorstellen indiende, in meerder heid sociaal-democratisch? vroeg de heer Vertregt. Zijn niet al die voorstellen met algemeene stemmen door den Raad aan genomen? En is het zoo, dat in het Steun-comité de SD.A.P.'ers staan tegen over de andere leden van dat comité? De ï'oode heeren hebben op al die vra gen geen antwoord gegeven. Ze zijn maar niet meer op de zaak teruggekomen. Maar of ze genezen zijn van him eigenwaan en of ze in een volgende verkiezings campagne Weer niet met dezelfde praatjes zullen aankomen, is de vraag. Ze schijnen zichzelf graag te prijzen. Een principieel dehat had dc lieer den Hollander hog met den voorzitter en de S.D.A.P. over de optochten op Zondag. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat de burgemeester nog maar steeds toestem ming blijft geven voor het houden van optochten óp Zondag, al is het dan niet tijdens de godsdienstoefeningen. Een bevredigend antwoord mocht hij echter niet ontvangen. De burgemeester voelt blijkbaar niet, hoezeer hij anderen in hun heiligste gevoelens krenkt door deze publieke Zondagsontheiliging toe te laten. Ook de S.D.A.P. voelt blijkens de geprikkelde uitlatingen van den rooden wethouder daar blijkbaar kniets van. En toch doet men in socialistische krin gen niet anders dan da Christelijke ar beiders daarheen lokken. Welk een incon sequentie x De heer den Hollander deed verder goed als Christelijk sociaal man, eens even de sociale opvattingen van den heer Jero- nimus, die aan zijn betoogen ten grond slag liggen, in het licht te stellen. We zullen de plank niet ver misslaan, als we zeggen, dat deze hezuinigings- man van vakorganisatie en sociale wet geving niets moet hebben. Het geld gaat vóór en hoven alles. Zijn optreden her innert aan de mannen der liberale school in de vorige eeuw, toen de meest onbarm hartige toestanden, in-naam der vrijüeid, werden geduld. Zijn opvattingen zijn, van- ,uit Christelijk standpunt bezien, dan ook absoluut te veroordeelen. Ze leiden bij consequente toepassing (men zag het in de vorige eeuw) tot de meest on-chris- telijke toestanden. In hooge mate onbillijk is het ook, zoo als dhr Jieronimus wil, de hooge loonen (van ambtenaren, enz.) onaangetast te laten, maar wel te gaan tornen aan de lagere (die der werklieden). Onbillijk èn inconsequent. Het was te voorzien, dat ook over armenzorg en werkloozensteun menig woord zou worden gezegd, want hier is de hoofdoorzaak van den treuri- gen toestand van Middelburg',? financiën in gelegen. Uitgezonderd dhr Jeronimus, die, zoo als reeds gezegd, de uitkeering aan werk loozen van f 12 op f 10 wilde brengen, vestigden alle leden, ,die hjerover het woord 'voerden, alleen de aandacht op de laakbare houding van omliggende ge meentebesturen, die de armlastige ge zinnen zooveel mogelijk naar Middelburg willen transporteeren. Een der Raads leden beweerde, dat die besturen aan zulke gezinnen graag het reisgeld (en kele reisMiddelburg) vergoeden. We wil len het wel gelooven! Hoogstaand kan men zoo iets bezwaar lijk noemen. Het is een feit, dat de dorpsgemeenteraden op Walcheren misschien een heel enkele uitgezonderd niet willen toetreden tot de werkloos heidsverzekering én ook weinig of niets aan werkverschaffing en werkloozensteun doen. Welnu, dan maar getracht de ge zinnen, waarin werkloosheid en armoede den op de gang. Mevrouw Hodge en Julia bimuenroepend, die voorbij wilden gaan, zei ze: „Kom eens binnen omi de bruid te bewonderen. Staat die krans haar niet goed en hoe vind je die kant?" Ook deze kwelling doorstond Caroline; met groote bedroefde oogen keek zij voor zich uit en antwoordde ternauwernood, als men het woord tót haar richtte. Doch do dames letten er niet op, of ze deden' tenminste maar zoo. Eindelijk werden de twee nichtjes weer alleen gelaten. Plotse, ling smeekte Caroline: „O, Mary, beloof me, dat je dicht in mijn nabijheid zult blijven; je bent yvel geen bruidsmeisje, maar jij bont de eenige, die me lief heeft; blijf dicht biji me beloof het. me I. In de kerk had zich een groote me nigte verzameld. Het was een vroolijke aanblik, al die lichtje toiletjes en schit terende uniformen. Vlak bij het altaar zag men die jonge bruid den bruide gom, reeds in de herfst van het leven, een hard, cynisch mensch de vroo lijk rondkijkende bruidsmeisjes naast de bruid een slanke gestalte in rouw- kleeding. Mary. Ze hoorde het trouw- formulier voorlezen. Een oogenblik stilte de predikant sprak een gebed uit, las daarna de heilige gelofte voor en bruid en bruidegom legden den eed van trouw af voor God. Ze zag hen hun namen inschrijven. Ze wist, dat deze geheele plechtigheid slechts was een Ijespotting van het heilige huwelijk dat voor God gesloten wordt. Maar de teerling is geworpen; .de heerschen of dreigen te zullen heerschen, aan Middelburg kwijt te raken. Door woordvoerders van verschillende politieke partijen werd openlijk gezegd, dat zulke gevallen zich .voordoen. Het bleek echter, dat de Armenwet verbiedt hier iets tegen te doen. De Burg. Arm besturen moeten voorzien in alle geval len ,waar werkelijk armoede bestaat, on verschillig of de behoeftige personen of gezinnen langen of korteren tijd in ,de gemeente wonen. Wel kan de gemeente bij werkverschaf fing en werkloozensteun voor zulke ge vallen .maatregelen treffen. Dhr Streef kerk wilde daarbij gezinnen, die nog geen drie jaar in Middelburg wonen, uitscha kelen. Dat zal misschien sommigen weer houden om ook maar op hoop van zegen te Middelburg te gaan wonen. In een volgende vergadering zal hierover beslist worden. Weth. Onderdijk deed in dit verhand eenige mededeelingen over de plannen voor werkverschaffing, waarbij echter .al leen zij, die werkelijk ondersteuning noo- dig hebben, dus de kostwinners, zullen aangenomen worden. In 'de eerste en voornaamste plaats zal het kanaal bij den Oranjezon worden verlepgd. Daarmee zal in Januari worden begonnen met plm. 140 man. Alleen is men nog in onder handeling met den minister over een flinke rijkssubsidie hiervoor. Ook zal de weg langs den Vlissingschen Singel ver breed en voor hot doorgaand verkeer beter in orde gebracht worden. Wellicht krijgt de Raad in een volgende vergadering nog wel meer hierover te hooren. Dat de verhouding tusschen R.-K. en S. D. A. P. in den Middelburgschen Ge meenteraad nog niet bijzonder innig is, bleek bij de debatten over armenzorg. Van sociaal-democratische zijde werd den Roomsch-Katholieken verweten, dat het Burg. Armbestuur prooentsgewijze aan R.-K. bedeelden zooveel moet uitkeeren. Het is, zoo zeiden de roode heeren, alsof men van H.-K. zijde maar zooveel mo gelijk afschuift op het B. A. Dhr Mes liet zjch dat natuurlijk niet zeggen, en wees er op, dat vele bedeel den zich wel R.-K. noemen, maar het allerminst zijn. Daar zijn er onder, die hun plichten in geen jaren meer zijn nagekomen. De R.-K. kerk te Middelburg moge niet vele kapitalisten tellen, 2e wil toch hare armen zoo goed mogelijk helpen. Bij de artikelsgewijze behandeling der begrooting werd niet veel bezuinigd. Een poging van den heer Mes om de presentie gelden voor de Raadsleden te halveeren, mislukte. Hij kreeg slechts steun van vier zijner mede-leden. Ook de post voor schoolvoeding en -kleeding bleef gehandhaafd. Er tegen -yd' Tjakko Kuiper, een der hoofdpersonen in het Amsterdamsche drama. dienst is geëindigd straks verzamelen allen zich om de feestelijk gedekte tafel. De eerste, die Caroline feliciteert als „mevrouw Stone" is een knap officier in een scharlaken uniform. Wie, die ma joor Bragg dien dag zag, zou geloofd hebben, dat 'hij moedwillig het 'levens geluk vernield had, van dat jonge meisje wiens eenige fout was, dat ze haar ver trouwen aan den verkeerde geschonken had? Doch bleef zijn daad voor het oog der menschen verborgen, Eén is er, Die alles ziet, eens zou de dag komen, dat ook "deze zondige mensch voor Gods rechterstoel zou moeten verschijnen. Eindelijk is het feest afgeloopen. De laatste toast geslagen, de laatste compli mentjes ware en onware, gemaakt, en de gasten verspreidden zich. Caro line ging, gevolgd door Mary naar boven om zich voor de Teis te kleeden. Voor het laatst zou ze haar eigen kamer be treden. Ze opende de deurdaar lag het noodlottig pakket, in wit vloei ver pakt, met een lint toegebonden. Ze sprong er op toe. Mary zag in één oogopslag, wat het was en wilde ze van het onge lukkige meisje overnemen, maar Caroline wilde ze niet afstaan. „Neen, Mary, ik wil ze nog eens lezen." en het pakket openrukkend, g eep ze den bovensten brief en las hem snel door. „Kijk nu zelf Mary. Had ik ooit kunnen verdragen dat mijn diepste gevoelens, aan dit papier toevertrouwd, onder vreemde oogen ge bracht werden, had ik mama's bitteren spot en verachting kunnen trotseeren?" Mary las den brief door. Wat zou ze stemden slechts twee A.-R. en twee C.-H., De heide bezuinigers stemden notabene vóór! Alleen bij den post bestratingen mocht het den heer Vertregt gelukken hierop plm. f 7000 te bezuinigen. De ver betering van de Lange Delft zal nu in wat langzamer tempo dan wethouder On derdijk wilde, geschieden. Aan hel slot van den Donderdagmiddag ging het over de belastingen. Het stand punt der S.D.A.P. bleek al heel duide lijk: flink de vermogens aanpakken (niet minder dan 100 opcenten op de vermo gensbelasting) enten spoedigste be gin 1928 komt zulk een voorstel van deze fractie meer progressie op de inkomstenbelasting. Men lette nu eens even op de volgende onbillijkheid. In Middelburg zijn, zooals alle leden moesten toegeven en ook wel blijkt uit het vrij geringe bedrag, dat aan vermogensbelasting binnenkomt, weinig groote inkomens. Die er waren, hebben voor hot grootste deel de vlucht genomen. De moeste vermogens zijn maar klein. Het bedrag, waarvan de bezitters van zulke kleine vermogens moeten loven is vaak niet meer, data! van een politie-agent, gemeente-ambtenaar of onderwijzer. Maar de vermogen-bezitter moet extra geplukt, de laatstgenoemden moeten zooveel moge lijk ontlast worden. Het eind van het liedje was, dat het soc. dem. voorstel om 100 opcenten op de vermogensbelasting te heffen, .alleen de stemmen kreeg van sociaal- en vrij zinnig-democraten, dezelfde fracties, die van de zoozeer berooide gemeentekas nog uitgaven durfden vragen voor school arts, abattoir, zweminrichting en woning bouw voor minst gesitueerden. Het voorstel-Vertregt (50 opcenten), viel ook, omdat bij de sociaal- en vrijz. demo craten zich nu de heeren De Veer en Den Hollander voegden. Daarna werd het voorstel van de .meerderheid van B. en W. (75 opcenten) met alg. stemmen aan genomen. D.e Hoofdelijke Omslag, oorspronkelijk geraamd op f600.000, kon bepaald wor den op f 570.000. Waar die een vorig jaar f475.000 was, kan ieder belasting betaler er nu reeds op rekenen, dat hij zoo ongeveer 20 pCt. aan deze belasting meer mag betalen. Een ongunstige -be- grooting, die voor 1928. De feriryboot. De lieer Wallieh heeft gisteren in de Statenvergadering inzake de motor-ferry boot ongeveer als volgt gesproken: Met verlof der vergadering zij het mij vergund eenige vragen tot Ged. Staten te richten. Wellicht dat de antwoorden er op in deze of in de vergadering van 21 December kunnen worden medegedeeld, en zoo noodig een nader onderwerp van bespreking kunnen uitmaken. Het betreft een onderwerp, dat niet alleen van het grootste belang is voor de provincie'maar dat ook inderdaad de aandacht heeft, getuige de er aan gewijde artikelen in de Zeeuwsche pers, van de geheele pro vincie; bovendien van het overige deel van Nederland, gezien o.a. het afdelings verslag van de Tweede Kamer over hoofd stuk 9 der Staatsbegrootingspr. bedoelt het vraagstuk der motorferryboot. Spr. meent niet te behoeven herinneren aan de misère, die er vast zat aan de vast stelling van de definitieve plannen voor deze veerboot, die bedoelde te zijn een belangrijke verbetering van het verkeer tusschen Vlissingen en Breskens. Ook weten wij allen, hoe de boot bij zijn eerste komst te Vlissingen en de eerste proefvaart op de Westerschelde, niet vol deed en deswege teruggezonden werd ter verbetering naai- de werf, en de reeds vastgestelde proeftocht met de Staten leden en andere genoodigden werd uitge steld, welke proeftocht nog steeds is uit gesteld. Bekend is verder, dat ten tweeden male na een eersten tocht naar Breskens nu opname in het dok te Vlissingen werd noodig geacht om verdere voorzieningen te treffen ten einde de boot voor het be er niet voor gegeven hebben, had Caro line haar kwelgeest durven weerstaan! Alleen het feit. dat de briefwisseling in het geheim geschied was, had haar in zijn macht gebracht. De brieven spraken immers slechts van een eerlijke toege negenheid, die een levenslange zegening voor hem had kunnen zijn, had hij ze kunnen waardeeren. Brief na brief opende Caroline, maar de taak was haar te zwaar. Ze alle opnemend, wierp zij ze in de haard en stak ze aan. „Daar, verbrandt nu mata, alles js nu toch voorbij", riep ze uit. En ze keek toe, hoe de blaadjes papier verkoolden en de vlammen langzaam uit doofden. „Mary, die asch, dat is het overblijfsel van mijn verknoeid leven; mijn liefde is dood, hoop is er niet meer en ook mijn geloof heeft mij verlaten; toch moet. ik voortleven; o, kon ik maar doodgaan". „Lieve Caroline, spreek niet zoo, tracht nog hoop te koesteren". Caroline ging zitten. Ze keek naar haar nicht, die bitter scheide. „Mary", zeide ze zachtjes, „als ik niet voor hltijd verlo ren ben, zal het jouw liefde zijn, die me gered heeft. Wil 'je voor me bidden en, als je kan, me blijven liefhebben?" „Met deze woorden kwam e- weer een glimp van hoop in Mary's bedroefd hart. Toen de dag ten einde liep, en het geluid van de muziek en het feest beneden, ver stomd was, kon zij eerst haar eigen kamer opzoeken. Ze kon echter den slaap niet vatten; ze schreide bij de gedachte, aan het jonge meisje, dat door een verkeerde stemde doel beter geschikt te make*. De Zeeuwsch-Vlamingen, vooral de jje- woners van Breskens, die dagelijks als stuurlui aan den wal het manoeuvreere* van het schip zagen,evenals zij, die hg ongunstig tij de haven binnen liepen met de boot, weten ook. dat er bestaat een wanverhouding tusschen de grootte en de bestuurbaarheid der boot eenerzijds en de afmetingen der haven anderzijds. Met als gevolg, het herhaaldelijk onklaar raken van de boot bij het binnenvallen dei Breskensche haven. Onklaar raken betee- kent op een gegeven oogenblik onbestuur baar zijn. Dat tot nu toet de boot niet andere, juist aanwezige schepen averij bezorgde, is je verklaren uit de vrees van de schippers voor dit vaartuig. Dat het niet op den Westhavendam liep, moet speciaal worden geweten aan de be kwaamheid van den kapitein en aan het nog niet gevaren hebben bij storm. Toch kan het niet anders, of langzamerhand «.tinken de stemmen steeds luider van hen, die vragen, vragen om meer licht in deze zaak, vooral ook, waar nu sinds 13 October de boot uit de vaart is ge nomen, wederom voor het .aanbrenge* van veranderingen. Het wil spr. voorko men, dat de inwoners van de provincie recht hebben niet te .blijven staan bij het uiten van vragen, maar om te komen tot het juiste weten van den werkelijken toestand. Verwacht had spr., dat het college op voorstel van de bootcommissie, spontaan was gekomen met een verklaring, een verklaring, die wellicht veel, waarin over dreven werd, recht zou kunnen zetten; die de klimmende onrust over deze zaak tot juister proporties zou hebben kunnen' terug brengen. Nu de verklaring eigene» beweging niet komt, meent spr. de tolk te moeten zijn van hen, die meer licht wenschen in deze zaak, en stelde daar op zijn reeds gepubliceerde vragen. Jhr Mr. J. F. Schuurbeque Boeije. f Na een kortstondige onge steldheid is gisteren te Den Haag over leden in ruim 84-jarigen ouderdom, Jhr Mr J. F. Schuurbeque Boeije, oud-presi dent van de Arrondissements-rechtbank te 's Graveiihage. Jean Francois Schuur beque Boeije werd 27 Mei 1843 te Zierik zee geboren. Doodelijke val. Te Eecloo (B.J is de heer D. Commerge uit Breskens uit een raam der tweede verdieping van' een hotel gevallen en gedood. Herbenoemd tot burgemeester vain Axel de heer F. Blok, en van 's Heer Arendskerke Jhr U. E. Lew© vali Nijen- stein. Verkeersverbeteringen' Door de Vrijvv. Verkeers-In'spectie in) Zea land zijn de volgende verzoekschriften Verzonden: le. aata dein Minister van Waterstalat, om heim te wijzen op den ondragelijkenj toestand op den verkeersweg Brabant Zeeland in den Cat herspolder onder Woensdrecht, en hem te verzoeken hierin provisoir, dan wel definitief zoto spoedig mogelijk verbetering te willen brengen- 2e- aani de burgemeesters en weithou, ders der gemeenten Nisse, Schore, Krui. ningen en Krabbendijke, om hen te ver zoeken de zich op de hoofdverkoerswö- gen, door die gemeenten, bevindende grintkuilen te laten dempen, en voor zoo ver noodig de in voorraad te houden grint of bazalt te laten bergen op daalt voor aan te leggen depots boven de sloo- ten. Deze grinthoopen leveren voor eiken weggebruiker des avonds groot gevaar op, daar zij op meerdere plaatsen een halve tot een Meter op het rijvlak van den weg liggen. Vooral na de invoering van de lichtdempverplichting is deze toestand nog zeer verscherpt. '3e. aan R. en Wt_ van Goes, met het ver zoek in hunne gemeente een .parkeerter rein voor auto's in den zin der wet aan te wijzen. Zonderlinge opv oeding su maatregelen- Dezer dagen begon te Serooskerke (W.) het gerucht te loo- pen dat een vrouw aldaar haar 4-jarig zoontje zo<u mishandelen. Een door de schrede verloren scheen en dat mo gelijk velen tot een zegen zou gewor den zijn, als de moeder, aan wie God haar had toevertrouwd, haar plicht niet Ijad verzaakt. HOOFDSTUK XVI. Niet lang na het huwelijk van Caro line, werd dominee Woodley opgeroepen tot een taak, die het hem, gegeven de omstandigheden, heel wat aangenamer was, te volvoeren. Ada Maxwell was her stellende en nu genoegzaam op krachten gekomen om dieel te nemen aan de doop plechtigheid van haar kind. Het was ech ter nog zoo bitter koud buiten, dat de kleine bij haar ten huize gedoopt zou worden, waartoe een kleine kring van intieme kennissen genoodigd was, om hier van getuige te zijn. Hiertoe behoorden ook 'kapitein Butler en zijn vrouw en kapitein Nugent en Mary. De jonge moe der was nog te zwak pm te staan, doch ze zat met de kleine haar evenbeeld in 't klein, op schoot. Haar echtgenoot stond dicht aan haar zij, en de voorganger begon met den dienst, die allen vereen de in het gebed, om God te danken en Zijn zegen af te smeeken over het jonge leven, dat Hij geschapen had. Eindelijk kwam het oogenblik, dat de kleine ge doopt werd het was mevrouw Ellis, die de baby van de jonge moeder overnam, en haar in de armen van den prediker* legde. '(Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 5