Kerknieuws. Onderwijs. Oemi Nieuws. uitvoerig het werken van het Centraal Genootschap, dat zijn volle f3000 moet kouden, daarbuiten wil hij dan de R-K steunen- Er zullen echter nog; R.K. ouders Maar het Centraal Genootschap komen, er zij» riimmer klachten gehoord. Mejuffrouw Meijer ontkent, dat er sprake is van drijven door het Comité- Het is een verzoek van 'de ouders. Do R. K. behaoren in een R. K. omgeving. Steker wordt er in de neutrale gestichten gologenheid gegeven te bidden, maar b-v. Nunspeet ligt 2V2 uur van de eerste R-K. kerk. die te Harderwijk en alleen met Rape hen wordt kerkbezoek mogelijk ge maakt. Spr. zegt dat f300 voor het R.K. Co mité voldoende is. De heer van Oorschot komt er tegen op, dat hier ook weer de splijtzwam wordt toegepast, als bij het onderwijs. Ijlpr. wil de f3000 handhaven voor het Centraal Genootschap en do R-K. niets geven. De heer Sorel erkent dat het Centraal comtié eerbied heeft voor de overtuiging van anderen, maar daarom kan het nog niet. opvoeden zooais geloovige ouders dat doen. Spr. zal voor het voorstel stem men. Dc hoer de Meij wil in geen geval do f3000 verminderen. Als de R.K. het zoo op de spits drijven zou spr. moeten over wegen of hij nog tegen nieuwe zieken huisplannen zal zijn, op grond er in het R. K. ziekenhuis ook een goede verple ging is, want die blijkt nu anders te zijn dan neutrale. Do heer Andriessen zegt, dat het om de vrijheid gaat, om het kunnen vervullen dei' godsdienstplichten, niet omdat de ver pleging beter zou zijn. De heer P. G. Laernoes bevestigt dat. Als de R-K. kinderen afvallen, kan het Oentr. Comité met minder toe. Het voorstel tot het behouden van de 13000 voor het Centraal Genootschap en f300 voor het R,. K. comité werd verwor pen met 12 tegen 5 stemmen, dia der S-D.A.P. en van den heer Wesseling. Hat voorstel van B- en W., waardoor dus het centraal comité f2700 en het R-K. comité 1300 krijgt werd aangenomen met 11 tegen 6 st-, die der S.P. en S-D-A-P- Afgewezen werd het verzoek om va- cantie-toeslag voor het politie personeel. Op voorstel van weth- P. G. Laernoes wordt ten slotte B. en W. een crediet gegeven van f2000 voor verharding van den Roonondijkstraat bij wijze van werk verschaffing. Een vieze boel. Waar de po litie Vrijdagavond ter oore kwam dat in! oen pakhuis aan de Paardenmarkt zich kippen zouden bevinden, welke ge heel zonder voedsel zouden zijn, is door een politie-inspecteur, vergezeld van een keurmeester en «uiige agenten, in dat pakhuis dien avond laat nog een inval gedaan, waarbij in een zoogenaamde krat 14 kippen werden gevonden, die klaarblij kelijk in goruimen tijd geen voedsel had den genoten. In diezelfde kist lagen 10 dood© kippen, deels half vergaan. Voedsel en water ontbraken. In een andere platte kist, slechts 16 c.M. hoog, zaten 4 half versufte kippen in elkaar gedoken. Ten slotte ontdekte de politie In het pak huis een kist, waarin 10 halfvergane kip- penlijken lagen, geheel bedekt met honder den wormen (maden)- Afval van vleesch enz. voltooide den viezen aanblik in deze kippenbewaarplaats. Op den zolder vond de politie eindelijk nog een ijzeren ledi kant, waarin wat oude kleeren, dat den eigenaar en kippen-koopoian en slager, tot slaapplaats scheen te dienen. De man zelf was afwezig. De levende kippen wer den in beslag genomen en dour do politie naar het bureau vervoerd en aldalar van voedsel voorzien. Onderweg stierf een der kippen. Bij opening der kippenlijkon ble ke» de magen geheel ledig te zijn- Door da politie werd proces-verbaaJ, opgemaakt terzake het aan een dier opzet telijk het noodige levensonderhoud ont houden, ter-wijl naai- wij1 vernemen, maat regelen zullen worden beraamd om in dezen onhygiënischen toestand te voor zien- Dat in deze poelies-lrergplaats een ver pestende atmosfeer hing, behoeft zeker geen betoog- (VI. Crt.) Souburg. Vrijdagavond j.l. had in Re- hoboth do eerste Winterlezing plaats door Ds J. H. C. Kamsteeg van 's Heer Hen drikskinderen, die als onderwerp had ge kozen „De wandelende Jood". Dr Ubbink opende de vergadering. Ds Kamsteeg hield hierna een boeiende rede, waarin hij de Wandelende Jood schetste zooals deze in do voornaamste werken van den vroegeren «n tegenwoordigen tijd wordt uitgebeeld, ra- op wijzende, dat hoewel een en ander aan een legende is ontleend er toch een menschen hart in spreekt waarnaar te luis teren de moeite wel waard is. Met groote aandacht werd spreker gevolgd. Aan het eind zijner rede werd Ds Kamsteeg na mens allen door den heer Van der Meu- jeu dank gebracht voor zijn leerzame voordracht. Biggekerke. Vrijdagavond gal de Chr. Zangvereeniging alhier in de Hervormde Kerk een uitvoering. Een I6-tal nummers werd op zeer verdienstelijke wijze ge zongen, enkele begeleid door orgelspel. Een drietal voordrachten, alsook het ten beste geven van een muziekstuk op het kerkorgel door organist Wijkliuijs gaven afwisseling. Voor de talrijk opgekomenen was het een genotvolle avond. Aagtekerke. Donderdagavond vergaderde de vereenïging van oud-leerlingen van den Landb 0 uw w i nter curs us alhier. Alle leden alsook de onderwijzer G. Beukel- man, waren aanwezig. De heer S. de Visser behandelde een onderwerp over: „De waarde en beteekenis van de stal mest". Hierna bracht de heer J. de Lange verslag uit over het behaalde resultaat van het proefveld dezen zomer. Daarna bracht L. Hosselaar verslag uit over de gehouden Provinciale vergadering te Kort- gene. Het eere-voorzitterschap werd aan geboden aan den onderwijzer G. Beu kelaar, hetwelk deze gaarne aanvaardde. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdagnamiddag was met kennis geving afwezig weth- Lous, zonder ken nisgeving de heoren De Rdgt en Louissiv Besloten wordt wederom voor één jam- te verlengen de toetreding der gemeente- tot de regeling, bedoeld in het Werkloos heid sbesluil. Wordt gewijzigd het regle ment op hel Algemeen Armbestuur, inzake de uitbesteding van personen, in gezinnen vrij va.11 tuberculose, zulks op Ministerieel verzoek, nadat op verzoek van dhr Wal raven oenigen tijd in besloten zitting is overgegaan. Wordt aangenomen oen voorstel van B. en W. tot vaststelling eener bepaling op grond van art. 38 par. 4 dei- L. 0. wet 1920, dat aan het onderwijzend perso neel bij bel bereiken van den 65-jarigen leeftijd ontslag zal worden gegeven. Ten slotte wordt vastgesteld het sup pletoir Kohier Hondenbelasting met 9 honden ad f 10. Ellewouisdijk. Donderdagmiddag werd in allen eenvoud te Oudelande aan den school der aarde toevertrouwd het stof felijk overschot van wijlen den heer .0 Bruanooge, alhier. De overledene, die den teeltijd bereikte van 59 jaar, heeft zich doen kennen als een hoogstaand man, wiens strikte rechtvaardigheid, en on kreukbare eerlijkheid en trouw op lioogen prijs weidon gesteld. Tot September j.l was de overledene lid van den .Raad van Ellewouisdijk, doch om gezondheids- ïiedenen wenschte bij niet herkozen te worden. Gedurende ruim 20 jaren is hij Raadslid geweest. Talrijke jaren had hij zitting in hot college van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk. Door Ds Kalshoven werd aan de ge opende groeve gesproken, terwijl door den heer A. W. Bruinooge, woorden van dank werden gesproken voor de betoonde be langstelling. Een tweetal kransen dekte1 de baar. Heinkenszand. Vrijdagmiddag waren een paar schooljongens aan het vechten. Een derde die er bij stond, met andere kame raadjes bad scliik in de vechtpartij. De verliezende vechtersbaas meende zijn vechtlust toen te moeten botvieren op een der toezienden. A. de M. Hij gaf hem een klap met een klomp boven op zijn hoofd waardoor A. de Mol bewuste loos achterover viel. In bewusteloozen toestand haalde de vader zijn zoontje naar Jiuds. Ontboden geneeskundige hulp achtte het noodig dat de.patiënt den nacht onder toezicht bleef. Zaterdagmorgen was de toestand van dien aard, dat de M. zijn bed mocht verlaten. De politie heeft de zaak in handen. Zaterdagmorgen was vlak bij het stalion Heinkenszand een goederentrein aan het rangeeren. Terwijl de locomotief met kolenwagen achteruit reed, kwam uit de richting 's Heer Arendskerke een mo torwagen op dezelfde lijn- Door den mist werd ie laat gemerkt,, dat de loco motief op dezelfde lijn achteruit kwam. De bestuurder van den motorwagen remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen dat de wagen zoover vooruitschoof, dat de inzittenden voorover tuimelden, waar door een der passagiers zekere de B., een hoofdwonde opliep, die te plaatse verbon den werd. Een der buffers van den mo torwagen was geheel stuk, terwijl de wa gen was ingedeukt en de buffer van de lo comotief geheel verwrongen werd- De lijn was spoedig vrij, en de motorwagen kon achter den locomotief zijn reis vervolgen. De heer N. Janken, spoorweg-arbei der alhier, is met ingang van 25 Nov. overgeplaatst naar Hoogkerk. Axel. Op de lijst van aanbeveling voor gemeente-opzichter komen voor de bee- ren D. van den Berg, Den Haag, A. C. Izebout, Middelburg en 1. B. van Verre. Goes. UIT DE fSASWERELD. De heer K. Blokhuis, directeur van de Gasfabriek te Middelbands en Som- melsdijk schrijft aan „De Crt." o.m. het volgende In ons vakblad „Het gas" en in de dagbladen las ik, dat de Veree- niging van Gasfabrikanten in Neder land nog dit jaar een algemeene ver gadering zal bijeenroepen om bet buitengewone lidmaatschap op te hef fen, dat wil zeggen, om alle leveran ciers en fabrikanten uit de Vereeniging te zetten. Mijns inziens is dit onlo gisch, onbillijk en schijnheilig. Onlogisch, omdat wij onzen stand niet van blaam kunnen zuiveren en in de toekomst vlij van blaam houden door een zondebok de woes tijn in te jagen, maar alléén dooi de oneerlijke gasdirecteuren uit de Vereeniging te werpen, na geholpen te hebben ze op te sporen. 011 b i 11 ij k, omdat de buitengewone leden altijd hun best hebben gedaan om op de jaarlijksche vergadering de nieuwste technische vindingen te ver- toonen en daar altijd behoorlijk en bescheiden zijn opgetreden, terwijl het geknoei zeer zeker niet op die verga deringen plaats had, waar men niet zag smoezen of enveloppes overhandi gen. Schijnheilig ten slotte, omdat geen enkele gasdirecteur heeft behoe ven te knoeien, die dat zelf niet wilde. Het is waar, dat de leveranciers het ons daarbij nief al te moeilijk maakten en dat wij bij zoowat alle commissie of fooien konden krijgen, maar wie schoenen steelt van een open stalletje mag daarom de schuld niet geven aan den man van het stalletje, indien de leveranciers niet hadden willen leve ren, tenzij wij steekpenningen aanna men, dan alleen zou de voorgestelde maatregel logisch en gerechtvaardigd zijn. Maar van zulk een leverancier heb ik nog nooit gehoord. Ik hel zelfs over tot de meening, dat de leveran ciers over het algemeen liever zaken deden met de eerlijke dan met de on eerlijke gasdirecteuren. Den, voorge stelden maatregel acht ik een huichel achtige concessie aan de publieke opi nie, "omdat er nu eenmaal iets ge beuren moet". Logischer zou liet zijn, de leveranciers zelf te laten beslissen, of zij nog wel lid willen 'blijven van een vereeniging als de onze. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Scheveningen (vac-H. J. de Zwart) J. C. Koningsberger te Amsterdam- Noord, G. I). A. Oskamp te Winterswijk, C. J. van Paassen te Zutphen, J. W. P. te Roy te Slotcrdijk (l>jj Amsterdam), P. G. de Vey Mestdagh te Rotterdam en G. B. Westenburg te Feijenoord (Rotterdam). Beroepen te Noord wolde J. J. Stratingli te H'oögebeintum, Aangenomen naar ïer Aar C. Vlasblom te Driesum. Bedankt voor Goudriaan en Otloland C. Vlasblom te Driesum; voor 's-Grevelduin- Capelle C. J. van der Graaf te Ameide. Chr. Geref. Kerk. Beroepen fe Baarn A. 11. Hilbers te En schedé. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Aagtekerke II. A. Minderman te Lisse. ARNEMUIDEN. In de Geref. Kerk alhier zijn gekozen tot ouderling de heer J. J. Mesu te Nieuwland en tot diaken de heer C. Geertvliet. IERSEKE. In de Vrijdagavond gehouden verkiezing voor notabele der Ned. Herv. Kerk (vac. wijlen P. Lavojj) is gekozen dhr C. van Iwaarden. De Gereformeerden in Da- v o s. Te Utrecht vergaderde een klein co mité, onder voorzitterschap van Dr W. G. Harrenstein te Amsterdam, ter bespreking van de belangen der Gereformeerde patiënten in Davos Besloten werd pogingen aan te wenden om iinanciëele steun van de Geref. Kerken te ontvangen, teneinde zoo mogelijk door pre diking en bezoek van Geref. predikanten uit ons land, de patiënten die daar verpleegd worden en leden zijn der Geref. Kerk van geestelijke verzorging te voorzien. Geen verklaring. In de dezer dagen gehouden vergadering van de classis Winschoten van Geref. Kerken is door de Geref. Kerk van Oostwold een voorstel in gediend Ier intrekking van het besluit, ge nomen in een vorige 'classisvergadering, om aan alle ambtsdragers binnen de classis een verklaring voor te leggen, waarin zij ver klaren in te stemmen met de besluiten van de Gen. Synode te Assen. Dit voorstel werd verworpen, doch ter wille van consciënliehezwaren daartegen van de sterke minderheid werd besloten dit be sluit niet uit te voeren. N. W. van Di-einen de JeI. Op 2 December zal het 25 jaar geleden zijn dat de lieer N. W. van Diemen de Jel be noemd werd tot hoofd der Chr. School te -Haart. (Gem. Aalten.) 12i/g jaar heeft hij die school gediend, de laatste 12V2 jaar was hij hoofd der Julianaschool te Winterswijk. Jarenlang was hij secretaris van den „Bond van Besturen en Onderwijzers van Chr. Scholen in Gelderlandsch Achter hoek", ook redacteur van het „Ouderblad" Als schrijver is de a.s. jubilaris geen on bekende. Reeds menig boek voor jong en oud door hem geschreven, vond welwil lende beoordeeling. De beer J. J. van der Meuten, hoofd der Marnixscbool te Oost- en West-Sou burg, is benoemd tot hoofd eener school te Rotterdam. Niet s 011 i c i t ee r en De afd. Kennemerland van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft besloten aan den ge meenteraad van Velsen te verzoeken de vergoeding voor bet onderwijzend perso neel van den nieuw öpgerichten cursus voor onderwijs aan de rijpere jeugd en vol wassenen van f 1.50 tot 12 te verhoog en. Indien bet verzoek niet wordt ingewil ligd zullen de leden niet s-olliciteeren voor ©ene benoeming bij dat onderwijs. VREESELIJK DRAMA OP STRAAT TE AMSTERDAM. Pisuisse en Jenny Gilliams vermoord. De dader pleegt daarna zelfmoord. De bekende cabaret-zanger Jean Louis Pi- suisse en Jenny Gilliams zijn Zaterdagavond omstreeks 8 nur op het Rembrandtplein te Amsterdam vermoord. De dader is een vroeger lid van het gezelschap, Tjakko Kuiper, die wegens zün gedrag ontslagen was. Nadat hij zeven schoten op het echtpaar gelost had uit een zwaar model revolver, zette hij het wapen op de borst en schoot zichzelf recht door het hart. De lieer Schiller, de eigenaar van het hotel, waar Pisuisse en zijn vrouw logeerden, deelde liet volgende mede: Zaterdagavond aten zij met een groot ge zelschap 111 het hotel. Omstreeks acht uur werd opgestapt. Langs het standbeeld loopt dwars over het plein een verhoogd pad. Dat namen heiden. Pisnisse gaf zijn vrouw een arm. Plotseling sprong Kuiper naar voren, met een groote revolver in de hand. Toen Pisuisse hem zag, schreeuwde hij„Pas op, hij schiet! Politie! Politie! Meteen knalden de schoten reeds. Zeven achter elkaar. Hoe snel alles gegaan is blijkt uit het feit, dat een agent, die op het Rembrandtplein surveil leerde, Pisuisse hoorde roepen, toeschoot, maar le laat kwam om.de misdaad te voorkomen. Pisuisse omarmde zijn vrouw. Jenny Gil liams klemde zicli aan hem vast. Reiden draaiden rond om elkander te beschermen. Pi suisse viel het eerste. Hij kreeg nog een schot toen hij reeds op den grond lag. Toe-11 zette de dader de revolver op de eigen borst, het laatste schot weerklonk. Ook hij viel neer. Honderden menschen schoten toe. Men her kende Pisuisse onmiddellijk. In allerijl werden de gewonden naar het politieposthuis gebracht. Doctoren van den Geneeskundigen Dienst verleenden eerste hulp. Pisuisse noemde den naam van den dader cn ook Jenny Gilliams wees hem aan. Na een kwartier ongeveer blies Pisuisse den laat- sten adem uit. Jenny Gilliams kon nog met de ziekenauto naar het Binnengasthuis wor den vervoerd. Zij werd onmiddellijk naar de. operatiezaal gebracht. Op de operatietafel is zij overleden. Nader vernemen' wij nog, dat Kuiper reeds eerder in den avond getracht heeft het echt paar te bereiken. Door den piccolo van het hotel had hij een brieve laten brengen. Jenny Gilliams heeft op de achterzijde geschreven: „Geen antwoord" en het zoo weer meegegeven aan den piccolo. Kuiper heeft in den yl'geloopen zomer duet ten gezongen met Jenny Gilliams. Hij schijnt door zijn onlslag verbitterd te zijn geweest op hel echtpaar. Het bericht ging als een loopend vuurtje door de stad. Honderden menschen hieven den gebeden avond voor hel standbeeld van Rembrandt staan. Wie voorbij kwam en het nieuws hoorde, werd diep getroffen. 's Middags waren beiden nog in Den Haag geweest, waar Pisuisse's oude moeder woont. Zti hadden nog gesproken over de cadeautjes voor het a.s. St. Nicolaasfeest. Jean Louis Pisuisse, die 50 jaar oud is geworden, heeft een veelbewogen leven achter den rug. Hij is in Middelburg geboren. Als jongen was hij al levendig en vol pret. In een vergeten oogenblik gaf hij zijn leeraar op de H. B. S. een klap in het gezicht. Hij werd vair school gestuurd. Moest toen aan don slag en koos het vak van journalist. Hij kwam bij de Middelburgsche Courant. Op het station in Vlissingen liep een trein dooi de buffers. Pisuisse's verslagen trokken do aandacht. Hij kwam bij de Amsterdamsche courant. Met enthousiaste collega's werkte hij dat blad aardig omhoog. Het Handelsblad vroeg hem als derden verslaggever. Toen op een goeden dag de oude heer Roissevain 0111 een verslaggever vroeg, was alleen Pisuisse aanwezig. Hij werd naai' Hamburg gezonden om verslag te maken van een conferentie over Internationaal Zeerecht. Het werk dat hij hier leverde trok zoo do aandacht, dat hij benoemd werd tot correspondent van het Handelsblad in Londen. Na een paar jaar kwam hij in Holland terug en werd chef van de verslag- geverij. In Londen had een zanger met '11 guitaar veel indruk op hem gemaakt. En „Swiep", die altjjd vol liedjes zat, ondernam toen den grooten zwerftocht door Nederland met Max Blokzijl, als liedjeszangers. Het tweetal had zooveel succes, dat spoe dig een tournee door Indië volgde. Blokzijl is later in de journalistiek terug gekeerd. Maar Pisuisse is zijn nieuwe vak trouw gebleven. Bekend is zijn optreden tij dens de mobilisatie. 1. December zou hij 111 Parijs gaan spelen. Jenny Gilliams, het tweede slachtoffer van den moord, was de derde echlgenoote van Jean Louis Pisuisse. In het begin van den oorlog kwam de Belgische Jenny Gilliams naar Nederland. Het echtpaar laat twee jonge kinderen achter. ,t Spoorwegongeluk b ij R ij s- w ij k. Op zijn verzoek is eervol ontslag ver leend aan den hoofd-conducteur J. A. Verbeek uit Rotterdam, die in deze functie, gelijk men weet op verkeerd spoor in Rijswijk in botsing kwam met een Rotterdamschen trein. Vliegongeluk in Indië. Uit Ban doeng wordt gemeld Luit. F. C. Buysen is bij een proef vlucht neergestort. De machine vloog in brand; hij zelf was onmiddellijk dood. De tienduizendste. Vrijdag is ter gemeente-secretarie van Gendringen de tien duizendste ingezetene aangegeven. Het is het veertiende kind van. den heer J. A. G. Vet, boekhouder op de Ulfsclie IJzer gieterij. Toen de vader aangifte kwam doen, jyerd de driekleur uitgestoken en werd voor den nieuwen wereldburger een zilveren beker met het gemeentewapen benevens een spaarbank boekje aangeboden. Ook de moeder zal een geschenk van gemeentewege ontvangen. Relletjes voor postzegels. Dezer dagen heeft te Paramaribo de verkoop plaats gehad van de brandkastzegels met over druk, waarvan bekend was, dat de voorraad slechts gering was. Reeds lang voordat de verkoop een aanvang nam verdrongen zich honderden postzegellief' hebbers voor het loket. De politie moest te hulp komen en hét gedrang werd zoo hevig, dat zij met de sabel moest ingrijpen. Eenigo charges moesten voor het postkantoor worden uitgevoerd, waarbij eenige personen gewond werden. In een minimum van tijd waren allo brandkastzegels met opdruk uitverkocht. Een der eerste personen, die er in slaagde oe» serie tegen een nominale waarde, van fl.lö1'? te koopen, was een werkman met een houte» heen, die de naast hem staande liefhebber» steeds zoodanig met zijn onnatuurlijk lichaams deel wist te bewerken, dat hij lenslotle een der eersten was, die voor het loket stond. Reeds spoedig na ddh verkoop werd de serie tegen belangrijk hoogere prijzen dan dat nominale waarde verkocht. F, e 11 v e r p 1 e e g.s t e r. Ecuigen tijd geleden heeft de rechtbank te Boulogne oen jonge verpleegster onvoorwaardelijk tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. Deze jonge vrouw had op een nacht to Berck-axui- zee, toen zij een ziek klein kind moest ver plegen, dat voortdurend schreide, in een booze opwelling het. kleintje naar do badkamer ge bracht en het daar met de beentjes onder de heet-water-kraan gehouden. Afschuwelijk ver brand is liet kind na korten tjjd overleden. Het gerechtshof te Douai heeft, in hooger beroep, de verpleegster tol acht maanden ver oordeeld. Noodlanding. 1 let. postvliegtuig van Parijs naar Amsterdam is Vrijdag in een mistbank geraakt 'en heeft een moeilijke onver wachte noodlanding moeten maken bij Saint Waast, in de buurt van Aulnoy. De piloot is ilcht gewond. De bagage is per liein door gezonden. Aanslag op een b a n k 1 o o p e r. Zaterdagavond 7 uur is op den Westervoort- scliedijk le Arnhem de looper van de Veluw- sche Handel-Maatschappy, met een belangrijk bedrag onderwe.g, door een onbekend persoon aangevallen. De looper was op weg naar Arnhem en kreeg met een hamer een ernstige klap op het hoofd. Hij wist aan zijn belager te ontkomen en is i.n het ziekenhuis ver bonden. De polilie stelt een onderzoek in. De onbewaakte overwegen. Za terdagmorgen geraakte op den onbewaakten overweg aan den Usguerter straatweg do vrachtauto van den heer Maring uit Warf- ium onder een trein. De auto werd op eer stuk land langs de spoorlijn geslingerd, waa hij op de wielen terecht kwam. De eigenaar die bestuurde, en een inzittende, de heer N Vissel, kwamen er met den schrik af. De oorzaak is vermoedelijk de mist, die het uit zicht belommerde. V e r d u i s te ring 1» ij B e 11 s d o r p. Bij de Cacao- en Chocoladefabrieken van Bensdorp- te Bussum is een 18-jarige jongen gearres teerd wégens verduistering van een .partij goe deren ter waarde van f 5 a f (>00. De goede ren hestonden uit vaniline en rozenolie. Het ontvreemde is bij een heler in beslag genomen. Ernstig tramongeluk te E'i n d- hoven. Een d o o d e. Zaterdagavond ia op den Boschdijk te Kindhoven een doodelijk tramongeluk gebeurd. Een paartje passeerde daar de tramkruising. Op hetzelfde moment kwam een stoomtram uit Den Boscli aange reden; blijkbaar hebben beide het signaal, dat volgens getuigen de machinist moet gege ven hebben, niet gehoord. Beide personen wer den aangereden en een eind meegesleurd. Don 24-jarigen jongeman B. v, D., uit Eindhoven, werd een been afgereden; kort daarop over leed hij. Het meisje M. v. d. G„ ook uit Eind hoven, bleek niet ernstig gewond te zjjn aan beide boenen en kon met hulp naar huis gaan. Op last van tien commissaris van politie werd het lijk naar het lijkenhuis overgebracht. Men vermoedt, dat de machinist het tweetal door den mist niet of te laat heeft gezien. Inbraken in de grensstreek. To Brussum is Vrijdagnacht op 5 plaatsen- ingebroken. Ontvreemd werden kleedingstuk- ken en geld. Te Vaals is Woensdagnacht inge broken hij den hoofdonderwijzer R. Do laat ste dagen word te Vaals in totaal op 12 plaat sen ingebroken. Een gevaarlijk s p e Vrijdagavond vond een werkman nabij Ileinenoord een fie wusteldozon jongen naast de tramrails. Ui bleek te zijn de 14-jarige I'. uit Ileinenoord, die aan een rangeerende tram was gaan hangen en vermoedelijk eraf was gegleden. Een dokter constateerde ernstige hoofdwonden en hersenschudding. LUITENANT KOPPEN. De „.Nieuwe Soerabaja Crt." geeft de volgende bijzonderheden uit hot léven van luitenant Koppen, den bekenden vliege nier: Luitenant Cr- A. Koppen is een „Oud- Indisch officier". Na het afleggen van het eindexamen H B. S„ dat hij met vlag en wimpel on danks zijn weinig serieuze studie, haalde, was de jonge Koppen voorbestemd voor een militaire opleiding. Zijn aanleg voor wiskunde deed zijn vader ertoe besluiten hem te doen plaatsen bij de Genie voor het Indische leger. Er warén voor dit wapen toen veertig candidaten, en slechts één plaats was beschikbaar, zoo dat het vergelijkend examen, dat voor de toelating zou beslissen, zwaar zou zijn, Koppen's vader wees hem op de nood zakelijkheid om, wilde hij die óéne plaats bezetten, hij nummer één het examen had af te leggen, daar anders elke kans ver keken zou zijn. Koppen meende, dat hij er zóó toch ook wel komen zou van nog wat bij-studeeren wilde hij niets weten en wat zijn; vader ook deed, Kop pen gaf de voorkeur aan voetballen „Zij zullen mij", aldus wierp hij tegen, „toch niets meer vragen dan voor het eind-examen Il.B.S Die dag van liet examen voor de Ko ninklijke Militaire Academie te Breda brak aan en de jonge Koppen slaagde... num mer één. Hij werd bij de Genie ingedeeld,, doch drie maanden nadat de cursus be gonnen was, vroeg hij overplaatsing aan naar het wapen der artillerie. En hoewel hij in dien cursus achter stand had bij te werken, slaagde Koppen met gemak voor het tweede studiejaar op de academie. In den normalen tijd studeerde hij at

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 6