DE ZEEUW Uit ie Provincie. TWEEDE BLAD. Buitenland. FEUILLETON. KRONKELENDE PADEN. Binnenland De raadsverkiezing te Aar de n b u r g. In de Memorie van Ant woord op het Voorl. Verslag der Tweede Kamer betreffende de Justitie-begrooting deelde min. Donner het volgende mede: Wat betreft de aanwezigheid van een substituut-officier van Justitie en een kapitein der Kon. Marechaussee bij de laatste raadsverkiezing te Aardenburg in het stemlokaal, wordt opgemerkt, dat de bedoelde substituut-officier vooraf aan den minister machtiging gevraagd had om ter plaatse aanwezig te zijn in verband met de omstandigheid, dat er bij de vo rige verkiezing geknoeid was. Door den minister is toen geantwoord, dat tegen de voorgenomen gedragslijn zijnerzijds geen bezwaar bestond. De geoefende critiek heeft den minister niet van ongelijk over tuigd W ij z i g i n g e n Raden van Ar beid. Bij beschikking van den minister van arbeid, handel en nijverheid zijn de volgende wijzigingen gebracht in de sa menstelling der Raden van Arbeid: Middelburg als plaatsvervangend arbei der-lid wordt aangewezen A. S. Boone secretaris van 'den Chr. Besturenbond, Veersclie Singel S 38, Middelburg, in ver band met het tusschentijds uittreden» van het arbeiderslid W. A. den Hollander, te Middelburg, en het vervullen van diens plaats door liet plaatsvervangend arbei der-lid C. Steketee te Vlissingen. Goes als plaatsvervangend werkgever lid wordt aangewezen II. Hollestelle, hoofd van het „Centraal Kleedingmagazijn", Magdalenastraat 7, Goes, in verband met het overlijden van het werkgever-lid A. van der Valk, te Zierikzee en het ver vullen van diens plaats door het plaats vervangend werkgever-lid P. Chamuleau te Goes. Griffier Staten van Zee land. Op de voordracht voor de benoe ming van eeii griffier der Staten van Zeeland zijn geplaatst de heeren: Dr B. D. H. Teilegen, referendaris ter griffie, al hier; F. Kroon, referendaris ter griffie te Utrecht; Jhr Mr F. H. van Kinschot, com mies ter griffie alhier. Die heer Kroon heefL medegedeeld, dat zijne jaarwedde aan de Griffie van Utrecht bedraagt f 6400 zonder korting van pen sioen. Hij vraagt daarom aan Ged. Staten te willen bevorderen, dat oene mogelijke benoeming van hem geschiede op eene aanvangsjaarwedde van f 6500, desge- wenscht met inhouding van da verhoo ging van f500 telkens na 2 en na 4 jaren dienst. Ged. Staten wijzen er op, dat de verordening toelaat, dat bij eerste benoeming bij een dienstvak de wedde op een liooger bedrag wordt bepaald dan de aanvangswedde van- den rang, waarin de benoeming geschiedt. Prov. State nv an Zeeland. Overeenkomstig diens verzoek stellen] Ged- Staten voor dhr II. J. G. Hartman met ingang van 1 April 1928 op de meest eervolle wijzo ontslag te verleonen als Griffier der Staten van Zeeland onder dankzegging voor de vele en gewichtige diensten aan de Provincie bewezen. Ter vaststelling wordt aangeboden een wijziging in de begrooting 1927, waarbij o.a. de post „leges ter Provinciale Gri- fïe" wordt verhoogd met f 3200 in ver hand met het in werking treden der gei- wijzigde motor- en rijwielwet; de post geldleening voor de uitvoering van buiten gewone werken met f397.200, in verband met een subsidie van f 15000 voor vde ver betering van den Graaf-Lansdijk te West- doipe en f382.198.11, zijnde het nadeelig slot van 1925, ontstaan door het uitvoeren van buitengewone werken. Behalve heide reeds genoemde \iitga- ven, komt er een voor van f900 aan schrijfloonen in verband met dei Motor- en Rijwielwet en f 3000 voor de aanschaf fing van het materieel voor een' kaartsys teem eveneens in verband met die wet. Ten slotte nog f 100 voor tijdelijke hulp bij de ordening en beschrijving der ter Griffie bewaard wordende archieven, zulka tegen f45 per maand. De post onvoorzien kan met f9.201.89 worden verhoogd eti gebracht op f 16.925.60. Middelburg. Alhier is op 78-jarigen leef tijd overleden de heer G. J. Nijland, oud- secretaris van de gemeente St. Laurens. Vlissingen. In de Vrijdag gehouden vol tallige Raadsvergadering werden in han den van B. en W. om advies gesteld een adres van den Rond tegen het schenden door het vloeken van' Gods heiligen] Naam, betreffende het vaststellen van een veror dening tegen het vloeken; oen adres vaat de Kon. Ned. Po 1 itiehondenv er eeniging om financieelen steun en een adres van O. J. Mommaais om' toekenning van eer» schadeloosstelling van f500 in verband met den! bouw van 6 woningen in de Steenhuisstraat Het voorstel om alleen op kosten der V. G. Vlissingen de gevraagde, afrastering; op de schutting van het Voetbalveld te plaatsen, werd aangehouden- Het voorstel om van „Gevangenhuis- straat" te maken „Kazernestraat" op ver zoek van den commandant der kustar- tillerie, gaf den heer de Meij aanleiding te zeggen, dat hij het een belachelijk voorstel vindt, het is een historische naoim en het is de vraag of een kazerne nog niet erger is dan een gevangenis- Het voorstel werd verworpen met 12 tegen 7 st- Voor stemden da wethouders, 'mej. Meijer en de heeireni Woltering. An- driessen ert Paap- Z-h.st. worden aangenomen de voorsted ien tot vermindering van de huur van oen lokaal van den Raad van Arbeid van f400 op f360 per jaar; eri do voorstellen om aan het Gasthuis een extra subsidie te verleenen van f3400 voor de aan schaffing van instrumenten en een van f6500 voor dekking van het tekort door minder verpleegkosten. Het voorstel tot instelling van een com missie voor Maatschappelijken steun gaf den heer Berger aanleiding tot de opmer king, dat het Armbestuur de menschen! tot pauperisme brengt, zulks met waardee ring voor de meeste leden van dat be stuur. ,EJen commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon behoudt de menschen voor de maatschappij. De heer van Noppen zal voor stemmen als het werkelijk niet meer dan f 1000 kost. D'e heer Sorel juicht heit voorstel toe maar ontkent, dat het werk van liet Arm bestuur zoo degenereereud is als de heer Berger deed voorkomen- De heer de Ridder gaat met het voor stel mede, maar verdedigt miet klam de werkwijze van het Armbestuur-, dat alle gevallen degelijk onderzoekt- De heer Huson vindt twee instellin gen naast elkaar te veel, het werkt nog meer prikkelend. Het Armbestuur kost f41.000, het Gasthuis f39.000 voor d« verpleging en f 16000 voor de ouden van dagen, da Kindervoeding f6000, dus kost do armenzorg reeds f 102-000. Ein nu dit weer. Spr. neemt ook het Armbestuur in bescherming. Spi'. zou alles willen combineeren in een commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Nog verschillende leden voeren het woord', maar ten slotte wordt het voorstel z-h.s. aangenomen. De heer Van Oorschot noemt de werk loosheid een gevolg van het huidige stel sel, dat dei menschen voert naar het pau perisme. Spr. becritiseert de houding vani sommige leden yan het Armbestuur tegen over da armen- Het voorstel om den heer A- de Beijl, hoofdcommies ter secretarie, ean drietal periodieke verhoogingen toe te kennen van f100 om de twee ja;ar, wordt aange nomen. x Naar aanleiding van het advies van de commissie van financiën stellen B- en W. in! afwijking van hun oorspronkelijk voor stel voor aan de afd. van het R.K. Huis vestingscomité f475 toe te kennen van de f3000 die voor uitzending van kinderen aan de afd- van het Oentrajal Genoot schap wordt gegeven. De heer Van Hal verdedigt mot klem VAN MAANDAG 28 NOVEMBER 1987. No. 50. Een mislukte aanslag op den Weenschen Burgemeester. Zaterdagavond om kwart voor zes «•leegde die werkelcoze tooneelspeler Ri chard Stxebinger, een aanslag op den keer Seitz, burgemeester van Weenen, Burgemeester Seitz, die zijn auto wilde binnenstappen, werd door hem van zeer kleinen afstand beschoten. Er werden meerdere revolverschoten op hem gelost. Gelukkig bleef Seitz ongedeerd. De pleger van den aanslag werd gearresteerd. De drijfveren tot de daad zijn nog on bekend. Burgemeester Seitz keerde net terug van de opening ,van een sportzaal, aan het Noord-Westerstation. Toen de chauf feur den aanslag merkte reed hij in volle vaart door. De aanrander sprong van de treeplank over een haag en verdween in een voorbijrijdende tram. Na een lange klopjacht werd hij echter door de voor bijgangers igevat. „Bakvisschen"-kiesrecht. Het departement van binnenlamdsche zaken in Engeland is druk bezig met de opstelling van het wetsontwerp inzake de uitbreiding van het vrouwenkiesrecht tot alle vrouwen boven de 21 jaar. Men weet dat het voorstel op groot verzet stuit, daar velen den leeftijd van 21 jaar je jong achten voor een vrouw om er een politiek oordeel op na te houden. Op hef «ogenblik is de vrouw pas op 30-jarigen leeftijd, kiesgerechtigd. Algemeen wordt verwacht, dat het ont werp begin van het volgend jaar mei grooten spoed zal worden behandeld, op dat het kracht van wet zal hebben in bet najaar, wanneer de regeering van oor deel mocht zijn, dat het tijdstip gunstig is voor het uitschrijven van herkiezingen. Door de uitbreiding van het kiesrecht zal het kiezerscorps met drie millioen vrouwen van 21 tot 30 jaar worden ver sterkt. Venizelos te Athene. Venizelos is Donderdag na vier jaren afwezigheid, voor het eerst weer te Athene gekomen, waar zijn vrienden hem een grootsche ontvangst hebben bereid. Open bare betoogingen waren .verboden, daar de regeering bang was voor tegenbetoo- gingen der royalisten. Men zou in zekere kringen, vooral bij de marine, er bij Veni zelos op aan willen dringen, dat hij zich aan het hoofd van een dictatuur stelt. Daar zal de oude en wijze staatsman echter wel geen ooren naar hebben. Venizelos, zal eenige weken in Athene blijven, om dan naar Italië te gaan voor den winter. Bafdwin en zijn pijp. De eerste minister van Engeland Bald win ear zijn pijp zijn onwetend aan een inbreuk op het parlementaire, reglement schuldig geweest, toen het licht in het Lagerhuis uit was. De afgevaardigden mogen in de zaal rooken, wanneer de vergadering verdaagd is, maar toen de electrische storing in trad ,werd de vergadering wel feitelijk, maar niet in allen vorm verdaagd. De be dienden herinnerden den leden hieraan, toen zij begonnen te rooken. Daarna kwam de eerste-minister, kalm zijn trouwe pijp rookend, door de zaal wandelen. De afgevaardigden hieven daar op een gejuich aan,, maar Baldwin zelf begreep er niets van, .waaraan hij deze kléine ovatie te danken had. De Russen te Genève. Litwinoff en zijn medeleden der sov jet-delegatie naar de zitting der voorbe- Naar het Ehigelsch. 35) o- Emily had voor het laatst met me vrouw Ellis gewerkt. Samen wandelden ze naar de „blokhut", zooals Harry zijn huis noemde. „Als ik hier binnentreed", zei Emily, „na een bezoek bij mevrouw Maxwell gebracht te hebben, krijg ik altijd een gevoel of ik weer in hot dagelijkscli leven, waar zij niet in past, terugkeer. Ze is zoo'n bijzondere persoonlijkheid en dik wijls heb ik gedacht, dat het juist zóó moet zijn, omdat ze voorbestemd was de vrouw te worden van iemand, die de moreele stéun, zooals zij slechts schen ken kan, ,zoo zeer behoeft." „Maxwell is grootgebracht door een strengen grootvader", antwoordde me vrouw Ellis. „Daardoor is zijn jeugd niet prettig geweest. Man geworden, was hij somber en zwaartillend van aard, al het geluk, /lat het leven brongen kan, was als èen gesloten boek voor hem. Toen leerde hij haar kennen. Ik heb gezien, hoe zijn liefde voor haar hem heeft veranderd,hoe zijn hart zich scheen te ontsluiten voor God en de menschheid. En toch, mevrouw But ler, voel ïk me somtijds zoo beangst en ik vraag me af, wat er van hem zou wonden, als zij eens van hem werd weg genomen. Het klinkt misschien wat reidende commissie voor de ontwape ningsconferentie zijn te Genève aange komen in een salonrijtuig, dat de- Zwit- sersche spoorweg ter beschikking van de Russen had gesteld. Een groot aantal journalisten en po- litie-agenten in burgerkleeding was bij de aankomst op het perron g.anwezig. Incidenten deden zich in het geheel niet voor, en Litwinoff weigerde de pers iets anders te verklaren dan dat zijn vroege aankomst alhier een gevolg was van zijn verlangen om rustig ter plaatse zelf zich op de hoogte te kunnen stellen van den ontwapeningsarbeid, die tot dus verre te Genève was .verricht. Er zijn omvangrijke maatregelen getrof fen om de sovjet-gedelegeerden te be schermen en ieder incident (e voorkomen. De perrons van het station waren afgezet, en niemand werd toegelaten. ,die zich niet kon legitimeeren. Fen bijzondere be wakingsdienst is georganiseerd voor het hotel, waar de delegate vertoeft. Het hotel wordt dag en nacht bewaakt, ter wijl het personeel gefotografeerd en van identiteitskaarten is voorzien. Korte berichten. Dezer dagen zullen te Rome nieuwe economische onderhandelingen tusschen Italië en Hongarije aanvangen. De onder handelingen beoogen een nieuwe regeling en voltooiing van de voorloopige Itali- aansch-Hongaarsche handelsovereenkomst van Juli 1925. Minister-president Poincaré heeft.ge weigerd een telegram in ontvangst te nemen, dat hem door een club te Straats burg was toegezonden en waarin 't woord „boche" was gebruikt. Poincaré verklaar de, dat hij geen telegram kon aannemen, waarin een beleedigende uitdrukking voor kwam, voor een volk, waarmee Frankrijk in vriendschappelijke betrekkingen staat. Te Warschau 7tijn geruchten in om loop over een staatsgreep te Kofno. Docli er is nog geen offieiëele bevestiging ont vangen De sovjet-regeering heeft op de in ternationale pers-tentoonstelling Ie Keu len 1928 beslag op 1000 vierk. meter ge legd. De Duitsche centrumfractie en soci- aal-dem. fractie hebben interpellaties liij den Duitschen Rijksdag ingediend, waarin zij de regeering verzoeken in te grijpen in den loonstrijd in de sigaren-industrie, waar op het oogenblik ongeveer 120.000 arbeiders zijn uitgesloten. Te Arnige (Canarische Eilanden) is het dak van een groot entrepot ingestort. Een 50-tal personen werd bedolven. Er zijn S do-oden en 18 zwaargewonden. De arbeiders in 3 van de grootste textielfabrieken in het Wiesenthal hebben liet werk neergelegd. Die staking omvat 12.000 man. In de omstreken yan Omsk heeft een hevige sneeuwstorm gewoed, waar door het spoorwegverkeer slechts gedeel telijk ,en met groote vertraging,kon ge handhaafd worden. De oud-gepensionneerden. Aan de memorie vainl antwoord' betref fende de begroeting van financiën, is het volgende ontleend: Als eert tegemoetkoming in de- hooge kosten van levensonderhoud deze-kos ten zijn inmiddels gedaald aan de oud- gepensionjieerden werd bij het ontwerp van wet, dat geleid heeft tot de wet van 29 Mei 1920, oorspronkelijk voorgesteld de pensioenen met 20 pet. te verhoogen. Echter heeft de toenmalige regeering na ampele overweging vrijheid gevonden, dat cijfer op 40 te stellen. Maar zij verklaarde daarbij met nadruk dat nU ook de uiterste grens was bereikt en! dat van verdere verhooging geen sprake kon zijn. Ook de minister is niet voornemens een verdere vorho-oging voor te stellen. Hij blijft da bij vreemd, maar ik geloof, dat die groote sterke man meer steunt op dat slanke, teene vrouwtje dan zij op- hem." Eenigen tijd na dit gesprek kreeg Emily bericht, dat Ada moeder was geworden. Een allerliefst klein meisje was haar ge boren. Harry haastte zich naar kapitein Maxwell om hem te fpliciteeren, maar hij vond hem heelemaal van streek. De bevalling had Ada aan den rand van het graf gebracht. Eerst die vreeselijke angst en daarna dit volmaakte geluk; niet alleen was hem zijn vrouw als aan bet leven teruggeven, maar hij bezat een baby, een heerlijk stevig, gezond kind. Nu kende hij het geluk zoowel van vader als echtgenoot te zijn en 'hij dankte God, -dat Hij zijn vrouw voor hem gespaard had. Herbert Maxwell sprak dien dag openhartiger dan ooit te voren tot Harry -en deze voelde, dat zijn vriend een beter mensch was geworden en van nu af aan slechts zou leven voor en in God. Kapitein Maxwell ging naar de eerst volgende Donderdagbijeenkomst. Duidelijk deden allen hem voelen, hoe ze mede leefden in zijn geluk. Men week af van den gewonen gang van zaken dien avond. Onder algemeene instemming opende Ds Woodley den bijbel en toen allen rond de tafel gezeten waren, lazen en be spraken ze het twaalfde hoofdstuk der Romeinen:, nauwelijks verder komend dan het eerste vers. Schoon klonken de lofliederen, dien avond gezongen; ernstig was het gebed, waarin men zich vereende en waarin allen tenminste op dat oogenblik, voor zich de gelofte aflegden: „Wij zullen U vol gen, waarheen Gij ons leidt." de wet van 26 Juni 1926 getroffe* re geling tot voorziening in den nood van ter zake van dienst aan het rijk voorheen gepensionneerden het moest aangewezen achten. De militairen en de inenting. De militaire geneeskundige dienst heeft dezer dagen, inziende, dat de bekende bepalingen met betrekking tot de geheel vrijwillige koepokinenting en herinenting der onder de wapenen komende militairen onder do tegenwoordige omstandigheden' een te groote verantwoordelijkheid voor de militaire autoriteiten met zich zou brengen, besloten deze bepalingen to .her zien. Mitsdien zijn die bepalingen dezer dagen tot nader order huiten werking gesteld, onder toevoeging dat alleen mili tairen,, die daartoe speciaal het verzoek te kennen geven, kunnen worden ingeënt. Vi 1 o- e k ver boi d. Ged. Staten van Gelderland hebben zich vereenigd met de verordening der ge meente Westervoort, strekkende tot aan vulling van de politieverordening met een artikel, inhoudende, dat het verboden is op den openbaren weg en in voor het pu bliek toegankelijke plaatsen te vloeken: Zaandam vlagt niet meer. Do gemeenteraad van Zaandam heeft een voorstel van den heer Bosman (comm.) oml den post op de begrooting kosten voor volksfeesten, waaronder een bedrag is begrepen voor het uitsteken van de vlag op de verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis, te schrap pen, met 10 tegen 9 stemmen aangeno men. Vóór het voorstel stemden met den voorsteller de soc--dem. leden, Wethouder Meyer- (v-d.) had vóór de stemming de zaal verlaten en de heer Linze! (a-r.) was afwezig. G e r e f. Emigrati ev ereéiïiging. Woensdag zijn te Amsterdam bespre kingen gevoerd om te komen tot stichting van een Geref. Emigratie-vereiem. Deze besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat opgericht staat te worden een Ge ref. Eniigratiever een iging, die voorlichting en leiding wil geven aan emigranten naar Canada in godsdienstig en economisch' opzicht en die steun wil bieden aan het geen in Canada geschiedt tot bewaring en uitbreiding van de Geref- beginselen'. Contact zal worden gezocht met de Hol land Reformed Immigrant Aid Society for Canada", waarvan Dr II. Beets direc teur is- Aan een commissie1, bestaande uit da heeren Prof. Dr A. A. van Schelven te Haarlem, Chr- v. d. Heuvel te Haarlem mermeer, J. Douwes te Amsterdam; A'. Warnaar te Sassenheim en T- Cnossen te Rotterdam werd opgedragen concept statuten te ontwerpen. Vóór Kerstmis zal opnieuw een bijeen komst worden gehouden. Achter het Chr. Nat. Vak verb. Het Socialistisch Vakverbond, het N- V.V., dat zich zoo graag de centrale der „moderne" vakbeweging noemt, heeft op 1 Nov. in een congres, gewijd aan het werkloosheidsvraagstuk, een aantal stel lingen vastgesteld over wettelijke regeling der werkloosheidsverzekering. „Do Gids" drukt nu deze stellingen af naast diei op 29 Augustus 1921 in ©en vergadering van het algemeen bestuur van het C- N. V. na een inleiding van den heer Kruithof aan genomen', waarbij een treffende overeen komst blijkt- De „moderne" vakbeweging komt dus even zes jaar achter het C-N.V. aan. D e b r a n d in d ei s t a a t s m ij n E m ma. De directie der staatsmijnen' heeft op de mijn Emma bekend gemaakt, dat a!an de arbeiders, die Dinsdagnacht in do mijn waren, toen de brand uitbrak, en die ten gevolge daarvan de mijn hebben moeten! verlaten, het volle loon over dezen dienst zal worden uitbetaald- Aait de Andere arbeiders, die een of meert diensten heb ben moeten verzuimen, zal als schadeloos stelling 50 pet- vair hun loon worden uit gekeerd. HOOFDSTUK XV. Eenigen tijd later moest kapitein Butler weer voor eenige dagen naar St. Georgie. Het weer was slecht. De dooi was in gevallen, slechts om gevolgd te worden idoor nog strengere koude dan voorheen. De dag van zijn terugkomst brak aan. In den namiddag stak een storm op, zooals Emily nog nooit had meegemaakt. De sneeuw viel zoo dicht, dat men geen hand voor oogen kon zien. Geen geluid hoorde ze dan het gieren van den storm om het huis. De uvorid brak aan en toen yiel haai- in, dat Harry misschien vertrokken was en door den storm over vallen. O, als ze maai- zekerheid had, dat hij niet uit St. George vertrokken was, kon ze maar telegrafeeren naar St.-Geor- ge. Doch in die dagen was er nog geep telegraaf op de voorposten. Ieder keek angstig en Ruth bedacht allerlei bood schappen om te zien hoe haar meesteres zich hield. Deze zat stil bij het vuur en luisterde steeds hopend, dat haar man zou komen, of dat zij tijding van hem zou krijgen, maar niets verbrak de stilte, dan het gieren van den wind door de straten. Plotseling sprong ze op, het was, alsof een zwakke brandlucht het vertrek bin nendrong brand in een nacht als deze en ze was geheel alleen! Onmiddellijk riep ze het personeel, dat in huis was. Ook zij roken het. Elk hoekje van het huis werd doorzocht, maar niets werd ontdekt. Weer zette ze zjch. Het huis schudde onder de stormvlagen en de brandlucht werd steeds erger. Ten laatste werd het haar .duidelijk, dat de lucht in de kamer, waarin ze zich bevond, ontstaan .motest. Toch waren de kachel pijp en schoorsteen niet oververhit. Emi ly besloot voor alle zekerheid het vuur maar te laten dooven, het was toch tijd om naar Jred te gaan. Hoe eenzaam voelde ze zich, hoe ang stig en onbeschermd. Ze zou wel den geheelen nacht op willen blijven - hoe vermoeid zij zich ook gevoelde, draalde zij om zich ter ruste te begeven. Een onbestemde angst had haar aangegrepen. Plotseling echter dacht ze aan dien laat- sten Donderdagavond >en wat er daar ge zegd was over Christenmoed; door dwaze angst zich laten overmeesteren, zonder to vertrouwen op Hem, die over allen waakt? Neen. Bovendien was de brand lucht veel minder geworden, nu de ka chel uit was. Ze stuurde haar personeel naar bed en ging zelf ook ter ruste. Zelfs Ruth wilde ze niet toestaan bij' haar te blijven waken. Het was een verschrikkelijke nacht. Als ze niet wegzonk in angstige droomen, lag ze met wijd ,open oogen te staren in de duisternis, luisterend naar het loei en van den storm. Eindelijk brak de mor gen aan. Wat een aanblik leverde de straat. Tegenover haar woning stond een huis van twee verdiepingen. D© sneeuw was er een paar meters hoog tegen aangewaaid en vormde nu een com pacte massa, die den toegang afsloot. Wie naar binnen wilde moest langs lad ders de ramen van de tweede verdieping binnenklimmen. De achterkant van haar eigen huis verkeerde ip denzelfden toe stand. Arme Emily. De nacht had haar geen verkwikking gebracht. Moe van de door gestane angst zette zei zich aan halar eenzaam ontbijt. Nog was ze hiermee niet geheel klaar toen een bediende de kachel kwam bijvallen. Met de voorliefde, zoo- velen uit den arbeidenden stand eigen, vertelde hij van de ongelukken, welke dien nacht door den storm waren aange richt, zonder te bevroeden, dat dit nu juist geen onderwerp was, pm zijn mees teres ojp haar1 gemak te stellen. „O Mevrouw, "de schildwacht aan het hek van de Noorderbarakken hoorde van nacht een kreet en van morgen heeft men in de sneeuw daar dicht bij een doodgevroren man gevonden". Als of dat nog niet genoeg w.as, ze id© hij een oogen blik later, ,,'tls te hopen, inevronw, dat mijnheer m veiligheid is. Men heeft van nacht in de sneeuw een paard en slea gevonden, die waarschijnlijk van St. George kwamen. De inzittende heer, de koetsier en het paard, ze zijn alle driq dood". Emily's hart zonk -haar in de schoe nen. „Stuur Ruth bij me, zei ze alleen. Ruth kwam, heel bleek. „Ruth, zeg hun, dat ze me niet zulke ontzettende ver halen vertellen. Ik hen toch al zoo van streek. Maar zoo is het niet om uit te houden." De arme Ruth, ze wist er niets van, dat men zich beijverd had, haar meesteres de rampspoeden van dien nacht te vertellen, zelf had ze zorgvul dig gezwegen, om haar niet meer onge rust te maken. Emily kon dien dag haar dagelijksche bezigheden niet verrichten. O, God, spaar mijn armen man, was haar voortdurende bede. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 5