N.S.F. Radio-Toestellen LeestafeL Radio-Nieuws. fiwwBpl ffleaws. lecMsza&en Wetenschap en Knust Allerlei. J. POLDERMAN - GOES DAMMEN. "l Whr*«fciüig bedroegen daar f 3482-31. B. «al W. zijn: van oordeel dat hier ook eetn gebouw voor noodslachting moet komen on vrageri' nu den. Raad om eml iet vo or hot laten maiken vak tcekening, bestek On begroeting- Na geheime zitting wordt door den voorz- uiteengezet dat het ge bouw «enigszins rendabel kan gemaakt worde» door het in' de zomermaanden aaki een Slager te verhuren- D'hr Kopper jam meent dat dat niet zal gaan- Na' uitvoerige besprekingen! wordt z-h.st. 't gevraagde crediet verleend- Tot lid van de commissie voor school toezicht wordt met alg- st. gekozen dhr H- Melis Jr. Hierna sluiting. Terneuzen. Gemeenteraad. Gister morgen kwam de raad der gemeente in openbare zitting bijeen- Het kohier riool- belastrng over 1927 werd overeenkom st, ig "bet voorstel van. B. en W. vastgesteld. Unïkele ingekomen stukken werden voor keitfésgeving aangenomen. Hierna kwam punjt 3 der agenda aan de orde: Voorstel van B- en' W. tot vaststelling der. ge- ineenie-begrootirtg;, dienst 1928- Da algemeene beschouwingen werden ge- oo«9dl door dhr Hamelinb (S-D.A.P.) Spr. ijfst er op, dat dit de eerste begrootings- zitthag is na de verkiezingen- Hij rele veert enkele bijzonderheden; merkt op; dart er wel eens gezegd wordt: De Baad is geen: politiek college- Echter is er Inch wel politiek gevoerd bijl de samen- stalling van den Baad- Hij noemt het oujaist, als zou de Baad met politiek niets Ie maken hebben- Bij do verkiezingen, aldus Spr- is geble kt», dat allei partijen te kampen had den met de moeilijkheid om geschikte eahdida'ten to vinden- Bij een jonge Socia listische partij acht Spr- dit begrijpelijk, doch z-i. is dit minder begrijpelijk bij de Antirevolutionairen- Spr. gelooft dat er weinig ambitie is om de zware taak van gemeenteraadslid te aanvaarden; het gemeenschapsgevoel gaat z-i. achteruit in de kapitalistische maatsdhapjpïj; hij' wijst er op dat het Raadslidmaatschap vroeger eetn .„baantje" was, doch dat er in den tegdnwooriligen tijd offers gevraagd wor den. Spr- noemt de groote mate van vrijheid met betrekking tot godsdienstige opvat tingen in de S- D. A. P., hij verwijst in dit verband naar het jongste congres van de „religieus-socialisten", tegen een stuk je uit „Nederland en' Oranje", waarin de arïtirevolutiomjairetn die op socialistische cartcbdaten stemmen. Judassen genoemd worden, meent Spr- te moeten protectee röü- Dhr Ha mei ink wijst vervolgens op» den omderliiigèn strijd in de Chr. Hist, partij ter plaatse. Als do praktijken daar toege past, toelaatbaar zijn (tegenover vrienden) wat heeft men dan van dergelijke man- schem tegenover tegenstanders te verwach ten? Spr. verwijt den Chr. Hist, een zekere onbeschaamdheid. In verkiezingsgeschrif- toTi heette het, dat armen en werkloozen •op steun van de zijde van het gemeentebe stuur zouden kunnen rekenen- Eu men plaatst opi de lijst der candidaten, opj -een plaats, waarbij hij alle kans heeft ge kozen te worden, iemand die nooit .nagelaten heeft den werkloozen de kans •om steun té krijgen onmogelijk te mar keialdus Spr. Van den Vrijheidsbond zegt Spr., dat deze de grootste klappen gehad heieft On hij gelooft niet, dat men daar weet, cvat men wil. Met betrekking tot de Wethouderskeuze zegt dhr Hamelink; Br is geen meerder heid op grond van christelijke overtui- ginjg; de coalitie biedt volgens Spr. geen houvast. Dhr Colsen werd sommige malen wel als driekwart Socialist gekwalificeerd. De Vrijheidsbond noemt Spr. „een oude 'juffrouw, die er naar streeft om nieuw hloe<d in de familie te krijgen". Toen de S-D.A.P. werd uitgënoodigd tot samen- epreking, wist deze reeds vooruit, dat daarvan weinig terecht kon komen. De eerste eisch: de armen en werkloozenzorg los te maken van het armbestuur „bezorg de", aldus dhr Hamelink" "de oude juf frouw een dusdanige zenuwaanval, .dat Hoffmann-druppels noodig waren om weer Herat in het oude karkas te jagen". D|e zitting duurt voort- Een zonderling geval. Te Purnaerend is onlangs een ca. 56-jarige in woner overleden, die, naar thans blijkt, meer dan 20 jaar onder den valschen naam Petrus Bakker (ook wel Jan van Groningen) geleefd heeft. -Te vroeg gefeest. Zeker echt paar te Giessendam vierde dezer dagen den dag, dat het vóór 40 jaar in het huwe lijk werd. verbonden. Een paar dagen later werd echter ontdekt, dat men dit 53 weken te vroeg had gedaan. -t— V1 e e s c h-o o r 1 o g. Te Purmerend is een vleesch-oorlog uitgebroken. Wegens oneenigheid met één der slagers is bij al len de prijs van het vleesch tot 60 ,cent per pond gedaald. Eén hunner verkoopt, de koe-lappen zelfs voor 55 cent. HetdramateRotterdam. De 29-jarige Frieda Hansen heeft een betrek kelijk goeden nacht gehad, men heeft eeni- ge hoop, dat zij in het leven zal blijven. Zij mocht gisterenavond even bezoek ontvan gen Auto, in dei vaart gereden- Tengevolge van den mist is gisteravond de heer M. uit Delft met zijn auto, waarin vier personen zaten onder Schipluiden ia de Vlaardingsche vaart gereden. Met- groote moeite konden allen worden gered. De heer J. S. L., uit Rotterdam, bleek vrij ernstig inwendige kneuzingen te heb- ben opgeloöpen. Hij is per auto naar liet- ziekenhuis te Delft vervoerd- De overige inzittenden hadden allen snijwonden be komen- Da zwaar beschadigde auto- werd later gelicht- Een royaal heerschap- Amersfoort werd dezer dagen bezocht door iemand, die zich uitgaf in verschil lende kwaliteiten, zich daarbij telkens an ders noemende en kwistig met universi- teitsgraden werkende. Bij eert caféhouder deed hij zijn intrede als ingenieur, opzich ter van Waterstaat, belast met het maken van een grootsch werk op 'telefoongebied op de Appél markt. De caféhouder mocht assisteeren bij het aanstellen van een uitgebreid personeel. Een expediteur kreeg opdracht om een partij materiaal op electrisch gebied te vervoeren naar Barneveld, waaraan 'n zeer hoog loon verbonden was- Voor do J- P. Adolfstichting te Ach terveld werden eeniga rieten manden en een kinderwagen besteld- Voor de school veroen- te Sóherpenzeel kreeg een bakker een1 mooie bestelling voor St Nicolaas, n.l. 25 k-g- suiker- beestjes, 25 k.g. speculaas en een aantal St- Ni col aas poppen van een half pond. Bij een radio-handelaar werd een toestel a f387 besteld met als conditie dat spe ciaalHuizen duidelijk gehoord kon worden'. Hier belde hij de vrouw van één der dominee's op, teneinde een betrouwbaren indruk te maken- Toen hij tenslotte nogmaals hij een banketbakker de schoolvereen. te Sóher penzeel wilde goed doen, verscheen de re cherche en nam den man mee naar het politiebureau- Hier bleek dat hij ook reeds te Hoevelaken deze practrjken had uitge oefend- Daar hij m het Politieblad gesignaleerd werd, is hij naar Utrecht overgebracht- Vreeselijk gieterij-onge 1 uk. Volgens een bericht uit Breslau viel in de Köningshütte van een met gloeiende blok ken beladen lorrie een blok een arbeider op den voet. Tengevolge van de hevige pijn verloor de man het bewustzijn en viel bo ven op de gloeiende massa. Slechts zijn geheel verkoolde lijk kon geborgen worden. Vergiftiging. Te Stolberg bij Keulen leed de chef-scheikundige eener groote fabriek sinds anderhalf jaar aan zware vergiftigingsverschijnselen, welke hij aan zuurvergiftiging toeschreef. Tij dens het verlof, dat de man meermalen ge noot verbeterde zijn toestand, doch wan neer hij weer naar zijn laboratorium te rugkeerde, traden de verschijnselen in he viger mate op. Toen het gezin van den chef op een avond de boterhammen nuttigde, welke hij uit de fabriek had meegebracht, deden zich ook bij zijn vrouw en kind söortgelijke vergiftigingsverschijnselen voor. Een che misch onderzoek wees uit, dat het brood met vergif bestrooid was. De crimineelo politie bracht aan het licht, dat de assistent van den chef de da der was en zijn meerdere anderhalf jaar lang het giftpoeder 'had toegediend om door zijn ziekte de gelegenheid te krijgen zilver te stelen, dat in het laboratorium werd gebruikt voor de verzilvering van fabrikaten. Alleen den laatsten dag had hij 2 K.G. zilver gestolen. Hij legde een volledige bekentenis af, waarbij bleek, dat hij minstens 100 K.G. zilver had ontvreemd. De vrouw van den chef is zwaar ziek van deze eene dosis vergif, het kind is in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis vervoerd. Regeeringsambten aar-inbre ker. Te Koningsbergen zijn twee inbrekers gepakt, die de laatste maanden verscheidene inbraken hadden gepleegd. Hun specialiteit was het „kraken" van brandkasten. Een der twee leidde een zonderling dubbel leven. Over dag was hij een correct gepensioneerd amb tenaar. Niemand zou den „Regierungssekre- tar" hebben aangezien, dat hij 's nachts op roof utging. Zijn makker is een berucht reci divist Een haai in de haringvloot Toen de Engelsehe treiler Our Willie Maan dagochtend buiten Folkestone midden door een school haring voer, deed zij' een vreemde vangst. Bij het ophalen van het net spartelde er een reusachtige visch in, dien men voor een bruinvisch hield, maar die later een haai van 700 pond bleek te zijn. Hij werd mei moeite te Folkestone binnengesleept en daar verkocht om naar Frankrijk verzonden te worden, waar hjj opgegeten zal worden. Raadselachtige ziekte onder de schoolkinderen. Naar uit Berlijn wordt gemeld, ig op bevel der autoriteiten de achtste klasse der Pankower gemeenteschool eenige dagen gesloten. Van de' 40 kinderen dezer school waren er 30 onder dezelfde ver schijnselen van braken, koorts, gele kleur der huid, ziek geworden. Het door den school arts ingestelde onderzoek leverde geen duide lijk resultaat op. Alle ziektegevallen verloopen goedaardig. is onredelijk deze eisch? „In alle zaken!, aldus „Het Kompas", bij welker verloop een! groot of betrek kelijk groot aantal personen aanmerkelijk fimanlcieel belang heeft, als naa'mloozo vennootschappen, bijvoorbeeld, is het de goede gewoonte in den loop van een' dienstjaar, en liefst niet al te ver in dat dienstjaar, verslag uit te brengen over den gang in het vorig dienstjaar- Dit is de gewoonte bij het particulier verzeke ringsbedrijf, waarbij krachtens voorschrift der Verzekeringskamer het verslag zooda nig dient te zijn ingericht, dat tot in onder deel en de gestie van 't bedrijf kan worden nagegaan en beoordeeld. Blijkt dan uit zoo'n verslag, dat op, hoofd- of onderdee- len van den bedrijfegaug gerechtvaardig de critiek gewettigd is, zoo komen de maatregelen, te nieimen op grond van die critiek, niet al te laat in werking. Zóó behoort het en zóó geschiedt het bij het particulier bedrijf. Maar hoe gaat het nu bij de Rijksinstel lingen? J „Ingevolge art. 9 der wet op de Rijks verzekeringsbank doet het Bankbestuur om de vijf jaren een wetenschappelijke ba lans van het Ouderdomsfonds opmaken. De eerste echter, dia van 31 December 1924 (negentien honderd vier en twin tig) kon nog niet worden, gepubliceerd! Nog niet, na 2%' jaar! Hoe zit dit Haar nu? Is hier of daar de administratie, hope loos in de war, als enkele jaren geleden bij den girodienst? Of komt men niet graag, vóór de beroemde „algemeen® be schouwingen" in de Tweede Kamer, met verbazingwekkende dingen voor den dag? Hoe 'tzij, wij gelooven niet dat het onredelijk is te eisckert, dat de Rijksin stellingen, die enorme bedragen van de belastingbetalende burgerij te beheeren hebben, of met die burgerij concurree- ren, op tijd hare verslagen uitbrengen, heldere, uitvoerige verslagen, ver slagen die het den ernstigen belangstel lende mogelijk maken te weten te komen waar zijn geld blijft en hoe dat wordt beheerd!" —^Doodslag. De 26-jarige boeren - zoon S. had zióh voor de rechtbank te Maastricht te verantwoorden ter zake van mishandeling den dood ten gevolge heb bende. Tusschen de families V. en S. bo terde het in den laatsten tijd niet te best meer, telkens zaten zij elkaar voor de min ste kleinigheid in de haren. Op 4 Augus tus waren de beide vaders, beiden tus schen de 60 en 70 jaar oud, met elkaa: aan het vechten geraakt. Zij rolden over elkaar heen en sloegen en stompten er maar op los. Eerst was de zoon van V. tus- schenbeide gekomen en die had met een knuppel naar den ouden S. geslagen. Een 14-jarig knechtje kwam naar den zoon S. geloopen en zei: Ze maken eure pa kapot. In woeste drift was de zoon naar buiten gehold met een schop en had den ouden V. met een platten kant der schop zóó op het hoofd geslagen, dat de oude man in elkaar zakte en korten tijd daarna over leed, zonder nog tot bewustzijn te zijn ge komen. Het 0. M. eisckte wegens zware mishan deling den dood tengevolge hebbende, 114 jaar gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op 29 No vember. Dood door schuld. M. v. K., wonende te Amsterdam, heeft verleden week voor de Haarlemsche rechtbank te rechtgestaan wegens dood door schuld. Op 17 Juli j.J. bestuurde hij een auto, onder de gemeente Hillegom. Bij een aanrijding werd een der inzittenden gedood. De rechtbank veroordeelde v. K. conform den eisch tot vier maanden hechtenis. Ontrouwambtenaar. Voor de rechtbank te Den. Bosch stond gisteren te recht de ambtenaar van de Kamer van Koophandel v. Th., wegens verduistering van een bedrag van f 9200. Geëischt werd 1 jaar en 6mnd. Onbetrouwbaar penning meester. Voor de Haarlemsche recht bank stond Donderdag terecht H- W. S. uit Haarlem, die zich volgens de dagvaar ding heeft schuldig gemaakt aan verduiste ring ten nadeele van de Woningbouwver- eienaging „St. Joseph" te Haarlem van! inschrijvingsgelden van leden. Hij had daarvan mrnider gehoekt dan hij ontving en aan den anderen .kant de uitgajven hooger geboekt, dan zij in werkelijkheid waren. Het verduisterde bedrag liep op tot Ï4970- Het begin was een feenihg aan een vriend, die in moeilijkheden verkeerde. iVerd- gaf dezen een bedrag van f2200 uit de kas der vereertiginjg. De vriend gaf het geld echter niet terug, waarom verdachte- weder geld leende om de kas aan te vullen. Rente en geleend geld moesten ook weer betaald worden waar door het ontbrekende steeds grooter wend- De officier echte 1 jaar met aftrek van voorarrest. De verdediger riep de clet- mentie van de rechtbank in. Overtreding Arbeidswet De bekende bakker Houtman te Amster dam is door den kantonrechter te Amster dam overeenkomstig den eisch tot tien da gen hechtenis veroordeeld wegens her haalde overtreding der arbeidswet. Wegens beleediging van den ambtenaar, die de overtreding constateerde, was dï bakker reeds vroeger door den politierech ter tot f 50 boete, suhs. 20 dagen hechtenis veroordeeld. Hofwoning uit den ijstijd ontdekt. Nabij de gemeente Bajot is andermaal een hofwoning van den mensch uit den ijstijd ontdekt. De woning bevindt zich in het steehkalkheuvelland' van Bajot, waar het Jankovioh-hol ligt, waarin reeds sinds jaren rijk materiaal uit den jongeren ijstijd te voorschijn is gehaald, niet alleen werktuigen, maar ook kunstproducten, zoo- hls jvoren, ammuletten, met versieringen: voorziene beenstukken enz. Het nieuwe hol werd door een toeval ontdekt door den gemeente-notaris van Bajot, Georg Baits, die zich reeds vele verdiensten door onderzoekingen in het Bajoter holetngebied verwierf. Het hol is door vormingen van grond lagen in den loop van 'duizenden jaren bijna geheel gevuld. Bij de opgra vingen kwamen behalve rendier-, holberen- en rhinoceros-beenderenwier merg den ijstijdmenschen tot voedsel diende, ook een buitengewoon groot jachtmes uit vuur steen voor den dag. Dit alles duidt op het laatste deel der ijstijdperiode. Het hol is de 18de plaats in Hon garije, waar do geleerden constateerden, dat de ijstijdmensch verblijf heeft gehou den. Het werk van den Heili gen Geest, door Dr A. Kuyper. Tweede onveranderde druk. Uitgave van J. H. Kok te Kampen. Het is nu bijna 40 jaar geleden, 'dat de eerste druk van dit belangrijke werk ver scheen. De klacht is algemeen, dat er in''onzen tijd wel heel veel gelezen wordt maar dat ei" voor boeken die studie en nadenken eisichen en die betrekking hebben op de geestelijke dingen, weinig belangstelling is. Oppervlakkig gezien schijnt deze klacht juist. Wanneer men echter nagaat wélke belangrijke werken bij den heer Kok en ook wel bij andere uitgevers ter perse worden gelegd, dan moet men wel tot een andere conclusie komen. Het feit dat boeken als nu weer „Het werk van den Heiligen Geest" worden herdrukt, wijst erop, dat ze gekocht worden niet alleen, maar ook gelezen. En dat is zeker een verblijdend verschijn sel. f Wij ontvingen een exemplaar ter je- censie. Aan dat verzoek kunnen we echter iniet voldoen. Hier past onzerzijds geen beoordeel ing, maar wel een vreug devolle aankondiging, en een op wekking om dit boek, waarin zulk een belangrijk onderwerp op meesterlijke wijze en toch zoo, dat het ook voor het gewone publiek te volgen is behan deld wordt, te koopen en te lezen. Dit werk bestaat uit twee doelen. Het eerste (270 bladz.) handelt over het werk van den Heiligen Geest voor de kerk, en het tweede (540 bladz.) over het (werk van den Heiligen Geest in de enkele per sonen. t Catalogus van boekwerken. Van den uitgever J. II. Kok ontvingen wij een nieuwe Fondscatalogus, waarop wij gaarne met een enkel woord de aan dacht vestigen. Deze catalogus verschilt van den vori- gen hierin, dat thans de boeken in verschil lende rubrieken, naar den inhoud der wer ken, zijn gerangschikt, waardoor het zoe ken zeer vergemakkelijkt wordt. Evenals een ingevoegde foto eener ten toonstellings-etalage van boekuitgaven der firma Kok, geeft ook deze catalogus een indruk, en een grootsehen indruk van het bedrijf van den actieven Kampen- schen uitgever. Welk een rijkdom van werken wordt hier aangeboden! Wie een goed boek zoeikt, op welk gebied dan ook, zal 'dezen catalogus niet licht tevergeefs naslaan. Kalenders 1928. Bij de firma La Rivière en Voorhoeve te Zwolle is weer verschenen de bekende artistieke salon- kalender „Elf Pro vinciën", een weekkalender met dag-agenda en 54 gra vures. Technisch niet te overtreffen schrijft de uitgeefster in het prospectus. Of dat .al of niet juist is, wagen wij niet te beoordeelen, maar wel kan zonder vrees voor tegenspraak worden gezegd, dat de technische uitvoering aan zeer hooge eischen beantwoordt. Men vindt hier een rijke verzameling van mooie stukjes natuur, historische gebouwen enz. Gaarne vestigen wij op dezen kalender die ons tevens de schoonheid van onze elf Provinciën doet kennen, de bijzon dere aandacht. Bij dezelfde uitgeefster verscheen ook de dagblokkalender N e e r 1 a n d i a, die elk&n dag een andere kiek geeft uit de veelheid van ons landschoon. De foto's in koper-diepdruk, onberispelijk uitgevoerd, zijn met zorg gekozen. Wie een mooie geïllustreerde dagkalender wenscfat kan hier terecht! De oorsprong van den postzegel. De postzegel is van Engelschen oorsprong. De uitgever van de „Dtundee Chronicle", Chalmers, stelde in het jaar 1834 voor, om een opplakbaren postzegel in te voeren. Toen de Engelsehe postmeester-generaal Rowland Hill een reorganisatie van dein post dienst doorvoerde, werd in het jaar 1829 het voorstel van Chalmers, tegelijk met het 5-cents porto-tarief aangeboden. Een te Londen gevestigde koper-drukkerij maakte den eersten Engelschen postzegel, die mot de beeltenis van Koningin Victoria werd voorzien. Spoedig volgden andere landen het Engelsehe voor beeld. Op het eind van de 19a eentw waren er in Europa ongeveer drie-duizend, en over de geheele wereld tien-duizend verschillende postzegels, nu zijn deze getallen belangrijk grooter. De uitvinding van het perforeeren, om de zegeri gemakkelijk van elkaar te kunnen krij gen, geschiedde door den Engelschman Ar cher in het jaar 1852. De grootste collectie postzegels treft men in het Britsche Museum te Londen aan, zij omvat meer dan 200.000 verschillende ze gels, waarvan de waarde op bna anderhalf mililoen mark geschat wordt. Programma van Zaterdag 1? Nov.: HUIZEN, 1840 Mv na 6 uur- 1950 If., 12.301.30 K.R.O. Lunchmuziek. 3 4 R.-K. Kinderuurtje. 67 Orgelbe speling. 77.30 Hollandsche les. 7.308 R.-K. Kerkgeschiedenis. Prof. W'. Nolet, Warmond. 8—8.30 R.-K. Staats partij, J. B. Vesters, redacteur van het Huisgezin. 8.3010 Concert. Spreker Pater A. Bergman tc Huissen bij Arn hem: Christus en onze Levensgoedaren. Golfl. Huizen is Zondag 13 én 20 Nov. van 26 1840 M. HILVERSUM, 1060 M., 12 Po-litieber. 12.352 Lunchmuziek. 24 Film-mu ziek. .4 Italiaansche les. 4.30S Framscbe les. 55.30 Duitsche les. 5.307.15 Vooravondconcert door het At N.R.O.orkest. Het Arnhemsch dubbel- miannenkwartet. 7.157.45 Tuinbouw- lialfuurtje. 7.45 Politieber. 8.10 Avond van 'den Algem. Néd. Geh. Onth. Bond. DAVENTRY, 1600 M., 5.35 Kinderuurtje, 6.20 (De .Militaire Band. 7.05 Bassolo, 7.20 Lezing. 7.35 De .fuge'S van Bach, piano. 18.05 „Paljas", opera. PARIJS, 1750 'M., 10.50—11 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 8.50—11.20. gala-concert. LANGENBERG, 469 M., 12.30—1.50 Or kestconcert. 33.50, r.evue. 6.20 6.20 Orkestconcert. 7.50 Vroolijk® avond. HAMBURG, 395 M. 5.20 Vroolijk pon eert. 5.50 „Siegfried", opera. BRUSSEL, 509 M., 8.25 Örkestconcerfj Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Weateretraak 221, Amsterdam. Probleem No. 9. Klasse A. „Jj 1 2 3 4 5 49 50 Zw. 8 soh. op: 7, 8, 9, 17, 18, 19, 2S en 27. -i- <v rw."* Wit 8 isch. op: 26, 34, 37, 38, 44, 45. 47 en 49. Probleem No. 10. Klasse B^ ji j 1 2 3 4 5 a 47 48 49 50 Zw. 10 sch. op: 8, 13, 14, 16, 18, 19, 21. 23, 24 en 30. ;i Wit 10 sch. op: 27, 28, 32, 33, 35, 38, 39, 40, 43 en 45. Wit speelt en wint. iL, Oplossingen binnen 10 dagen na laatste plaatsing in elke maand. De Hoofdklasse-competitie. Nog een paar wedstrijden en de compe titie van den Nederlandschen DambonA hoodklasse-noord behoort weer tot het verleden. Gezellig Samenzijn is door een 128-overwinning op de damclub „Haar lem" kampioen van afd. A geworden. In deze afd. werd nog gespeeld D.O.S.Wor- merveer en hier won D.O.S. voorloopig met 104. De damvereeniging Aris de Heer en Zaandam speelden 10—;10. In afd. B bracht G.D.A. het niet verder dan 1010 tegen „Van Embden", Haar lemsche DamclubU.D.G. 128, G.D.A. U.D.G. 12—8, U.D.G.—Gooi 11—9. De stand der competitie is op het ©ogen blik als volgt: Afd. A gesp- gew. gel. verl. pnt voor-tegen Gez. Sainenz. D.O.S. Beemster Zaandam Wormerveer Haarlem 5 0 0 10 63—37 2 1 1 4 42—18 1 1 0 2 0 1 0 0 3 24—36 2 29—31 1 30—50 0 19—41 Afd. B gesp. gew. gel. verl. pnt. voor-tegen Van Embden 2 1 1 0 3 20—20 Haarl. Damcl. 5 4 0 1 8 6040 G.D.A. 5 3 1 1 7 56—44 U.D.G. 4 2 0 2 4 39-^41 Gooi 3 0 0 3 0 21—39 Jos. Blankenaar 3 0 0 3 0 2040

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 7