es Tauwfiw loop Monpinp, BesleÈp, enz. Uis-Nienws. ItOB hij klavers en gras maaien zoowat een maand lang. Voor een gemet (39 aren 24 centiaren) was toen liet tarieff 1,80. Wie aiu goed bedreven was in dat werk kon juist een gemet per dag maaien. Laat ik «r bij zeggen, dat lang niet allen dat werk kenden, menige boer liet daarvoor een „maaier" komen uit Brabant. Maar er waren er toch heel wat die bet wel konden; was de hooioogst gc- eandigd, dan duurde liet niet lang of da graanoogst kwam, eerst de gerst, maar daar was niet veel van te halen. Voor een gemet gerstsnijden werd f 4,50 a f 5 betaald; dan de tafwe, dat ging beter, daarvoor werd f 8 a f 9 betaald en menig arbeider deed een gemet in drie dagen, maar dan toog hij des morgens om half 5 uur er op uit an werkte tot om met Nehemia te spreken het voorkomen der sterren toe, dan ging hij naar huis en riep een anderen arbeider toe: „Nu. tot straks", waarmee hij bedoelde tot mor- genocihtend. Dat duurde ongeveer twee weken, 't Zou ook niet langer vol te hou den zijn geweest, want het was in enigen arbeider aan te zien, dat hij hoven zijn kracht gegaan was. Maar die twee weken brachten hem dan toch 'n aardig bedrag; dat is zoo; maar de gewoonte bestond, dait met dat meer dan anders verdiende geld de huur van het „aardappelland" betaald werd. De arbeider kreeg van zijn baas elk jaar een zeker aantal roeden aardappelland tegen, in den regel, matigen huurprijs en dat werd in of na den oogst verrekend. De boer die op dien tijd van het jaar nog niets van den nieuwen oogst te gelde gemaakt had, behoefde dan niet dat hoQg-o bedrag aan loon uit te be talen en de arbeider had dan toch nog wel meer dan de gjewone „vijf gulden aciht". iWerd in den oogst in daggeld" ge- werkt dan bedroeg bot loon het dubbele1 van hot «gewone, dus „zes-en-dertig stui vers" f 1,80. Na het binnenhalen van den oogst ging de arbeider dorschengerst en erwten. En dan kon jyj het in de lange dagen van eind Augustus en Sept. tot f 1,50 per dag brengen. Eind Sept. en eon gedeelte vain Oct. werden de aardappelen gerooid, het tarief was 5 cent voor 'n mand 20 cent per H.L. was de oogst goed dan kon1 men f 2 per dag halen. Eind October ging de arbeider weer „naar den dorsclivloer" en overwinterde daar, want dat duurde vaak tot Maart, somis zelfs tot April. Gedurende dien tijd kon hij het brengen tot fl per dag, als tarieven golden hier voor tarwedorschen één cent per schoof, of 50 cent per zak schoon graan (een zak is 72 liter), ééns in de twee weken moest het igedo rechte graan worden schoongemaakt, wat niet afzonderlijk be taald werd; de arbeider moest dus door eein beetje harder of langer werken zor gen, dat hij b.v. in 11 dagen 12 daggel den verdiende. Overigens was dat werk in den winter nog zoo kwaad niet, regen of vorst of sneeuw verhinderde hem niet, ongestoord kon hij zijn werk voortzetten. Een rijmpje uit dien tijd teekent do gunstige positie van den dorsolier, in on derscheiding van wie „buiten" werken moest, mot deze woorden: „Dorschers zijn Ileeren, Hebben ze geen geld; Zo hebben toch drooge kleeren!" Jaaasma. NecL Herv. Kerk. Beroepen te Lage Zwaluwe J. Baarslag te Melissant; te Anlo P. Prins van Wijn gaarden ,eapd. Ie Velp. Aangenomen naar Kielwindeweer J. B. F. van Kleffens te De Wilp. Geref. Kerken. Beroepen te Hilversum Dr D. K. Wielinga, te Voorschoten te Apeldoorn L. Hoorweg te Purmerand; te Doorn J. W. Esselink te Eindhoven; te Mildam Th. Boersma, cand. te Leeuwarden; te Zierikzee Dr D. J. van Katwijk te Oegstgeest. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Baarn J. de Bruin te Vlaar- dingen en A. H. Hilbers te Enschedé; te Harderwijk J. D. Barth te Alphen a. d. Rijn en P. de Groot te Rotterdam. tiscli geheel op het standpunt van de Synode van Assen staan. Orthodoxen en modern en. Het referaat van ds Creutzberg voor de Vereen, voor Inwendige Zending in Noord- Holland en de daarop gevolgde discussie hebben in verschillende kringen, zooals trouwens ie verwachten was, een zcej verschillenden indruk gemaakt. Hieronder volgt een afschrift van een brief, dien zeventien Hervormde predikan ten te Amsterdam aan alle evangelisiatie- vereenigingen in Noord-Holland hebben gezonden. De namen dei' ondorteekenaars zijn: H. Bakker, L. Boer, .A A. Dönszel- maim, R. Dijkstra, L. C. IV. Ekering, H. E. Gravemarjer, B. Gijzel, G. .V. den Hertog, P. A. Klap, J. Koov, P. .1. Kromsigt, I. Laurense, C. A. Ier Linden, F. .1. Los. G. Oorthuys, J. H. F. Remme, P. ,T. Roscam Abb-ing. „Ondergetekenden, allen predikant der Ned. Hervormde Gemeente te Amsterdam, namen met verbazing en met droefheid kennis van het verslag in het „Algemeen Handelsblad" van tie vergadering der Ver eeniging voor Inwendige Zending ie N.- Holland, te Amsterdam gehouden. Die ver bazing en die droefheid golden zoowel hetgeen gezegd is in het referaat van den oud-voorzitter der vereeniging ,als het geen in de daarop gevolgde discussie en repliek werd le berde gebracht. Met name de krenkende wijze, waarop gesproken is over „rechts", dal: „wel zegt dat het goed" gaat en dat het Gods zaak is. Maar ajje eeuwen door is dit de Jezuïti sche moraal geweest", over de confes- sionoelen, „die op het oogenblik de Her vormde Kerk vermoorden", en het oordeel over de houding der Rechtzinniger) in Enkhuizen, die weigerden mede te werken aan Evenredige Vertegenwoordiging, trok hun aandacht en heeft ook ongetwijfeld de uwe getrokken. Ondergeteekendon hebben daarom de eer u (beleefd te vragen hun duidelijk en onomwonden te willen verklaren, of uw Evangelisatie-bestuur, al dan niet in stemt met wat ter officiëele vergadering uwer Hoofdvereeniging aangaande confes- sioneelen,^hot modernisme en evenredige vertegenwoordiging werd gezegd. Woor den waarop, blijkens genoemd Verslag, de groote dank van uw hoofdbestuur volgde, met het uitspreken, van de hoop „nog eens op ds Creulzberg een beroep te mogen doen." .Mocht bet eerste het geval 'zijn en gaarne willen zij uw gevoelen in dezen volstrekt eerbiedigen dan blijft voor ondergeteekenden uit het .ter vergadering van. uwe vereeniging gebeurde uit den aard der zaak maar ééne conclusie te trekken: n.l. dat zij niet langer kunnen, 'komen prediken daar, waar men de con fessioneel-en ,d.w.z. hen die vasthouden aan de Belijdenis der Kerk, als moorde naars der Kerk qualificeert. Met broederlijke groeten en heilbede, (Volgen de handleekeningen.) Het Hdbl-d. voegt hieraan toe, dat onder de o-nderieekenaars van het stuk ook twee predikanten zijn (ds Klap en^ds Remme) die niet tot de confessioneele richting worden gerekend; en dat de hand- teekening van ds Briedé naar ons ter oore kwam, aan het stuk ontbreekt, omdat ds B. om persoonlijke redenen nooit in evangelisaties optreedt. i groeien ,en bloeien met mej. Bomer als di rectrice. j Hierna richtte mej. Van Kurjk zich tot de dames Loliman en Visser om ook hen namens allen geluk te wenschen onder aanbieding respectievelijk van een koperen bak met plant ■en een ets. De dames, allen zeer verrast door deze oprechte lmlde, dankten diep onder den in druk voor deze bewijzen van toegenegenheid. Het bleef echter niet bij deze geschenken, de oud-leerlingen hadden mèj. Bomer een schemerlamp toegedacht ,en vele bloemen, waaronder van het dagelijkscli bestuur der school en van do leerlingen werden bezorgd, terwijl ook telegrafische en andere gelukwen- schen binnen kwamen. De leerlingen werden op scliool onthaald enö namen allen een versnapering mee naar huis, terwijl zij zich gistermiddag met de leeraressen in de sociëteit ,,St. Joris" ver- eenigden, waar een filmvoorstelling plaats had o.a. van een paar films over Nederlandsche fabrikaten. Na deze feestelijke herdenking had in de 'bestuurskamer van do school een tea plaats, waar ook het bestuur verscheen om de ju- ibilaressen te complimenteeren. Korte suikercampagne. De Friesch-Groningsche Coöperatieve Beet wortelsuikerfabriek le Groningen verwerkt dit jaar ongeveer twee derden van de hielen van het vorig jaar; de campagne zal vrij zeker op 25 November eindigen. De agenten kregen aanschrijving er voor te zorgen, dat de laatste bieten 1.5 November kunnen wor den geladen. nimmer zouden worden verwezenlijikt- Wuthe, een bunnen, had tenslotte een re volver getrokken en voorgesteld sameni zelfmoord te plegen. Weinige oogenblikken later waren de noodlottige schoten geval len. Haalg bevindt zich nog steeds in levens gevaar; wordt hij gered, dat zal hij voor altijd blind blijven. De schorsing van Dr v. Leeu wen. Naar V. D. meldt heeft dr N. D. t. Leeuwen te Harkema Opeinde meegedeeld, dat hij a.s. Zondag weer zal preeken, zich met de twee Kerkeraadsleden, die zijn zijde kiezen, beschouwend als de wettige kerke- raad. Voor de diensten, die Zondag a.s. om half tien en om twee uur .zullen worden gehou den, is op het oogenblik niets anders be schikbaar dan een schuur of werkplaats. Beroepbaar. Het Prov. Kerkbestuur van Drente heeft den heer D. T. Los te Amsterdam, cand. v. d. Universiteit te Utrecht tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten. Bezwaarde adressanten. Van de 20 onderteekenaars van een adres uit Katendrecht aan de Generale Synode van Assen, hebben dertien hunner den kerkeraad der Geref. Kerk gemachtigd aan de Synode te berichten, dat het niet hun bedoeling geweest is de schuld van de scheuring te werpen op de Synode van Assen, en dat zij de uitdrukkingen die dezen indruk konden vestigen, gaarne terugnemen. Een andere broeder zal dit zelfde bij persoonlijk schrijven aan de Synode mededeelen. Ook van de zes overigen verklaarden sommigen uitdrukkelijk, dat zij dogma- 1 Tienjarig bestaan van de In dustrie- en Huishoudschool to Middelburg. De driekleur, die gisteren wapperde uit het gebouw der Industrie- en Huishoudschool te Middelburg, gaf aan, dat er een feestelijke herdenking plaats had en dit was ook het geval, want gisteren bestond deze nuttige onderwijsinrichting 10 jaar. Te vens waren er onder het personeel 3 jubi- laressen, die van het begin af aan de school verbonden waren, namelijk de directrice, mej. M. J. H. Bomer en de leeraressen mej. J. Lobman en mej. Visser. Deze drie dames zijn gistermorgen per auto van huis afgehaald en naar de school gere den, waar zij in den gang door eerepoorten moesten gaan alvorens in de tot ontvangzaal ingerichte bestuurskamer te worden ontvan gen. Hier werd een toepasselijk lied toege zongen, waarna de waarnemende directrice, mej. G. W. van Kuijk, het woord nam en zich het eerst richtte tot mej. Bomer om haar namens allen geluk te wenschen met dezen dag. Ofschoon het aantal leerlingen bij de ope ning misschien de helft van thans was, bleek het gebouw spoedig te klein en verhuisde een deel naar de Dépendance op den Wal. Spr. zotte de gebreken van dat gebouw uit een. Regen en wind hadden er vrij spel. Een parapluie in de teekenles jvas geen weelde. De klimopranken groeiden er niet buiten- doch binnen langs de muren en de temperatuur in het handwerklokaal schommelde van het vroege voorjaar tot hot late najaar zoo tus- schen de 80 en 90 graden. Toen het te erg was verhuisde men naar de ^Ververijstraat, en al is dit ook nog verre van een idealen toestand, toch was het een groote verbete ring. Maar ook daar groeit de schooi van zelfsprekend binnen afzienbaren tijd uit en wat dan? Spr. vraagt of het ministerie allen heden niet zou willen verblijden met een telegrammetje, dat liet luchtkasteel op het Molenwater werkelijkheid mag worden. Maar hoe het ook zij, mej. Bomer kan met vol doening terugzien op alles wat in deze tien jaar werd bereikt. Met liefde en toewijding heeft zij zich aan haar werk gegeven en daarom biedt spr. namens allen een blij vende herinnering aan in den vorm van een electrische lamp, om te eindigen met den wensch, dat de school steeds zal blijven 0 -n geluk ken. Gisterenmorgen ging eeu troepje kinderen uit Gras.wijk op weg naar de school te Assen, Eeni- gen klommen, op een passeerenden wip- kan om zoo naar Assen te rijden. Het zoontje van den heer O. viel van de kar en kwam met bet hoofd onder een der wielen. De geneesheer constateerde schedelbreuk, de toestand van den jon gen is zeer zorgelijk. Te Winschoten heeft eeu botsing plaats gehad tu-sschen een auto en de tram, waarbij de 30- jarige F. aan beide be-enen zwaar werd gewond. In ernstigen toestand is hij in het ziekenhuis opgenomen, waar een been moest worden afgezet. Bedorven vleescb. Door den keurmeester bij den Gemeentelijken keu ringsdienst te Hoogeveen werd in één week tij-da bij een 2-tal slagers dier ge- meente eon groote partij bedorven vleesch en worst in beslag genomen en proces verbaal opgemaakt. Doordat verschillende personen na liet gebruik van vleesch, neiging vertoonden tot. braken, werd bij verscheidene slagers een onderzoek in gesteld met bet bovengenoemd resultaat. vHe t W eteringwatei' „smaak- zamer". In den raad van de gemeente Jaarsveld (U.) werd over het vraagstuk der duinwalervoorziening gediscussieerd. Een der leden wees op 'den (pnzindelijken toestand van de Wetering, waaruit een groot gedeelte van de inwoners bet drink water verkrijgt. De lieer Van Soolinge-n was echter een andere meening toegedaan. Hij vond het water in de Wetering „smaakzamer" dan van de waterleiding. Toch was hij er voor, dat er pompen geslagen zouden worden. Ten slotte werd een commissie be noemd om de mogelijkheid van. een. wa terleiding te onderzoeken. - - Vreemd drama te Köpenick. Köpenick, liet bekende stadje, dat door de kostelijke oomedie, die er zich eens in den vóóroorlogsclien keizerstijd afspeelde, een wereldfaam verwierf, is thans het tooneel geweest van oen geheimzinnige tragedie. De 25-jarige kantoorbediende Haag was met verscheidene jongelui uit Köpenick naar een communistische betooging te Ber lijn gegaan, vanwaar hij met zijn vrien den, den 24-jarigen arbeider Wute c-n den 22-jarigen metselaar Miling, beiden uit Kö penick naar huis- terugkeerde. Na de koffie begaven de drie vrienden: zicli naar een zijvertrek. Kort daarop weer klonken hier drie schoten. Toen men- de kamer binnendrong, vond men de drie jongelui badend in liun bloed op den grond liggen. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en een geneesheer ontboden. Wute was dood, de twee anderen waren zwaar gewond. Later stierf ook één hunner. Wie de schoten gelost heeft .er was maar één revolver in de kamer en de schoten zijn kort achter elkaar afgevuurd was nog niet vast te stellen. Mogelijk heeft één van liet drietal eerst op zijn twee kameraden geschoten en daarna op zichzelf. Omtrent de aanleiding tot liet drama tast men nog in het duister. Allo drie de vrienden waren verwoede fanatici, die al hun krachten in dienst der commu nistische ideeën stelden. Later wordt gemeld, dat het drama "©enigszins is opgehelderd- Albert Haag, de eenige van de drie jongelieden, die er met het leven van af is gekomen, heeft gedurende een paar minuten met zijn moeder kunnen spreken- Uit zijn mededeelingen bleek, dat da drie vrienden besloten hadden zelfmoord te ple gen. Ze hadden zich in den laatsten tijd veel met philosophic bezig gehouden en samen Nietzsche, Do-stojewski en Tolstoi gelezen en waren zeer onder den indruk gekomen van deze schrijvers- Ze waren het er tenslotte over eens1 geworden dat hun revolutionaire verwachtingen wel 1 ROTTERDAM- Do leening Rotterdam is in dc hedenmiddag gehouden gemeente raadsvergadering aangenomen met 27 te gen 1 stem- DEN HAAG- De eerste Kamer heeft heden in een korte zitting aangenomen een wetsontwerp o-a. tot wijziging van de wet voor 't. Reserve personeel van dö Landmacht 1905 en tot goedkeuring der overeenkomst niet de Mijl- „De Schelde" te Vlissingen, inzake het. verschaffen van een ruimen uitgang naar zee. DEN HAAG- Minister W a s z i n k, wiens gezondheidstoestand reeds gerui- men tijd minder goed is, zal een ziekte verlof van drie maanden nemen. Het in- terimaat van het Departement van On derwijs zal worden waargenomen door den Minister van Biinnenlaindsche Zaken en Landbouw. UTRECHT- VD. Toen de heer P. H. v. d. Wijk, directeur van het marktwezen1 en den havendienst gisteravond op een in beweging zijinde tram wilde springen, kwam hij te vallen en brak een been- Ook liep hij nog andere verwondingen op- De toestand is naar omstandigheden rede lijk wel. ROERMOND- V-D'. De motorrijder R. harl gisteren het ongeluk roeit zijn motor fiets te slippen- De motor geraakte in brand, terwijl de motorrijder in ernstigen toestand naar een ziekenhuis werd ver voerd. ROERMOND. V. D. Een 2-jarig kind had het ongeluk, een ketel met kokend water over zich lieen te trekken. Het kind over leed aan de bekomen brandwonden. ROTTERDAM. V. De politie heeft ge arresteerd den 29-ja.rigen los-werkman H. B., wegens diefstal van een groote partij pioppen van de firma Wolf en Dunlop aan den Oppert. Toen een nader onderzoek werd ingesteld, bleek men ook theebladen, broches, enz. te vermissen. HEERLEN. V. D. De te Valkenburg ge vonden lijken zijn door de familie her kend als dat van het 17-jarige meisje Monsma, en den 29-jarigen J. A. Fransen, heiden uit Rotterdam. De vermissing van het meisje is reeds op 22 Sept. in het Algemeen Politieblad gesignaleerd. LONDEN AV. D. Een dikke laag sneeuw bedekt Schotland, Nieuw-Enge'and en Wales. In de Lo-ndensche voorsteden is .een koude van 11 graden geregistreerd. Nederig verzoek aan de auto. In de straten van Tokio, waar all even veel auto- o n gel ukken gebeuren als iu de Europeescho groote steden, heeft de over heid groote aanplakbiljetten' laten ophan gen, die het volgende „nederige verzoek aan de auto's" bevatten: „Automobiel, je bent mooi, je bent vlug, je bent machtig. Maak geen misbruik noch van je schoonheid, noch van je vlugheid, noch van je macht. Denk aan je 'mindere broeders: den bond, het paard, den voetganger. De hond is bang voor je luchtbanden, die hem vermorzelen kunnen. Toe-, laat een plaatsje open, breed genoeg, dat hij er langs kqn. Het paard is bang voor je ontploffingen, voor je rook en voor je stank. Toe-, tracht te vermijden, hem dat allemaal vlak in zijn gezicht te gooien. De voetganger, ja, die telt wel het aller minst voor je mee. Maar lieb toch een beetje medelijden met hem. Want, wie weet, morgen is hijl misschien automobi list". MOETEN DE HALFJES VERDWIJNEN? Een huisvrouw moet op de kleintjes passen, heeft bet hoofdbestuur van den Nederiandschen Vrouwenbond terecht op gemerkt, en het is daarom zegt „Het Va derland", volkomen logisch, dat het heeft geweigerd deel te nemen aan de afschaf fing van halve centen. Het is intusschen zelfs zeer de vraag, of het wel goed mogelijk zou zijn, de halfjes uit het dagelijksch verkeer te doen verdwijnen. Uit de boekhouding, de administratie van een -bedrijf is men druk bezig ze weg te werken, en wij kunnen ons voorstellen, dat elke boekhouder en elke accountant met vreugde van de to tale verdwijning er van getuige zal zijn. De halfjes hebben heel wat ergernis op bun geweten! Maar in het -dagelijksche leven, do huis- «fcouding in het bijzonder nu, wij ge- looven niet, dat men liet daar spoedig zonder halfjes zal kunnen stellen. Immers wanneer de prijs van een heel brood en een balven liter molk, om eens e-en voor beeld te noemen, met een oneven getal wordt aangegeven, en de huisvrouw slechts -een halve hoeveelheid noodig heeft komt onvermijdelijk het halfje om den hoek kijken. Als. een liter melk 17 cent kost, mo-et er voor een halven liter 81/2 cent worden neergeteld .en geen huisvrouw die haar plicht tot zuinigheid inziet, zal er in berusten, wanneer die prijs vanwege de verbanning van den halven cent wordt gebracht op 9 cent. Daartegenover zal geen melkinrichting zoomin als -een melkboer, er voor te vinden zijn, om, als de halfjes uit het dagelijksch leven weggevaagd zijn, den prijs op 8 cent terug te brengen. Dat zou trouwens geen rekening geven. Nu -zou, als er geen halfjes meer zijn, de som van 8V2 cent wel met behulp van 2i/»' centstukken zijn samen te stellen, doch in de practijk gaat dat niet altijd op, en de lialve cent blijft dus naar onze overtuiging, voorloopig tenminste, onmis baar in het dagelijksche leven. Het is alleen merkwaardig, hoe schaars loopers en winkelbedienden van die kleine munt zijn voorzien. Geef eens negen cent aan den looper, die 81/2 cent van u heb ben moet, strijk en zet krijgt ge tehoo- ren: een halven cent heb ik niet dat komt morgen wel terechtEn morgen denkt men niet meer aan het halfje dat te goed is gelalen Toch is er geen. gebrek aan halve een-, ten. De Munt, de Postkantoren en de Nederlandsche Bank hebben nog een be drag van f 5000 aan halve centen in depot en dat, terwijl soms geruimen tijd geen aanmunten van halve centen heeft plaats gehad. In ieder geval zijn we het niet eens met de Staatscommissie, die het in on bruik raken van hot halfje meende te moeten voorstellen, noch met prof. Ver- rijn Stuart, die, naar aanleiding van het rapport, vroeg: Zou de tijd niet gekomen zijn, den halven cent af le schaffen? Practisch heeft zij geen beteekenis meer. Wij gelooven en toonden aan, dat de halve cent nog wel practische beteeke nis he-eft, en hij zal beteekenis houden, zoolang de prijsnoteering met halve oen ten rekent. Alleen de Rijks-administratie en de Nederlandsche Bank .rekenen er niet m-e-er mee, en de Rekenkamer gaf haar instemming, wat de Rijks-administra tie betreft, te kennen. De Post daaren tegen rekent ar wel mee (o.a. de post zegel van 71/2 cent). Eindelijk gelooven we, dat elke .poging tot afschaffing van den halven cent tot mislukking gedoemd wordt zoo-lang het 2i/2 centstuk blijft bestaan, dat op zijn beurt toch wisselbaar moet zijn. In dit opzicht herinneren we ook nog even aan bet Voorloopig Verslag, Hoofdstuk VII 1923, waarin men lezen kan: „Het ligt niet in de bedoeling den halven cent uit ons muntstelsel te ver wijderen". Het valt alleen te betreuren, dat lietö laagste geldstuk van o-ns muntstelsel zich -op den tast af als een dubbeltje doeilj aanvoelen, zoodat wie injvestzak of beurs grabbelt om bijv. den tramconducteur te betalen, kans heeft voor een oplichter te worden gehouden, als hij onwillens niet een halven cent voor den dag komt. Gelukkig kennen de tramconducteurs het publiek genoeg om te weten, dat daarbij in 999 van de 1000 gevallen geen kwade trouw in het spel is! D-och zou dat euv-el niet te verhelpen zijn door bijv. aan den halven cent een vierkanten vorm te geven, terwij-1 dan de vierkante stuiverstukjes, die toch reeds vrij z-eldzaam zijn, zouden kunnen worden ingetrokken en vervangen door allumini- um muntstukjes? 'Us maar een denk beeld, dat wij gaarne voor b-eter geven, maar nu het, m-eenen we, vooralsnog niet wel doenlijk is, den halven cent uit het dag-el-ijksch leven te do-en verdwijnen, mag er z-eeir zeker wel eens over gedacht worden er een practischer vorm aan te geven. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Nov. 2.15 uur. Berlijn 59.04—59.08. Brussel 34.52—34.57. Parijs 9.729.76. Londen 12.073/s12.075/g. New-York 2.473/g—2.48. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg werd he denmorgen aanbesteed het opruimen en. het maken van beveiligingswerken nabij de draai brug over bet Arnekanaal te Arnemuiden met bijkomende werken, een en ander behoorende tot de werken van het kanaal door Walcheren. Raming f 63550. Inschrijvers waren: AAL A. Verbrugge, Gou da f68.900; C. Verwater, Made f65.222; A. Timmerman, Dordrecht f 64.975D. N. Bout, Brielle f64680; N. AL Abdel v. b. Blijlevens, Made f64.300; Iz. Lagasse, ICoudekerke f63410; C. v. d. Klippe, Oosterland f63.200; G. AV. de Wolf, Dordrecht f63.000; Tien- hoven's Aannemers-Maatschappij Utrecht f62900; Th. Smeulers, Dordrecht f62800; N. V. Concordia, Papendrecht f62600; J. Blijlevens Geertruidenherg f 62387J. AV. Verheul, Rot terdam f61790; Firma A. Verhagen, Made f61300; N. V. Visser en Smit's Aannemers- maatschappij, Sliedrecht f61.126; H. J. Keu- lemans, Middelburg f60.900; A. A. de Wilde, Middelburg f 60.575Aannemersbedrijf v. h'. van Dongen en van Hoven, Dordrecht f60.460; J. Parel, Sliedrecht f60.324; Firma C. Kaste- leijn en Zoon, Dordrecht f59.700; A. «v. d. Straaten, Hansweert f588.50; J. J. Jansen, Middelburg f57900; P. Dekker, Veere f57886; P. J. de Böurgraaf, AVemeldinge f57.860. Programma van Donderdag 10 Nov. HUIZEN, 1840 M. (na 7.30 1950 M.), 12.30 .130 Concert N. C. R. V.; 45 Zieken- uurtje door Ds A. C. G. den Hertog te Rotterdam; 67 Cursus Paedagogiek N. C. R. V. Les 2 door Prof. AVaterink; 7 7.30 Lessen; 7.30—8 De heer A. Post,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3