Nu komt het er op aan Radio-Nienws. N. S. F. Radio-Toestellen GROOTE VERK00P1NG Heeren-Jongeheeren en KinflerkleedinB SCHOUWING Atartentiën. Voor Alien die Sukkelen Mfjnhardt's Laxeertabletten J. POLDERMAN - GOES AgentschapRotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co s BANK - GOES. BEESTIAAL. Heeren Regenjassen in Gummi, Whipcord en Gabardine, Winterjassen, Jekkers, Costumes, enz., enz., 1 De Amsterdamsche Kooplieden. 19 NOVEMBER 1927, Openbare Verkooping. Woensdag 16 November 1927, I. Een Huis met Schuur en Tuin met Terstopping of moeilijken, 'tragen en ■onregelmatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apoth. en Drogisten. Doos 60 et. lezen we, dat prof. C. van Gelderen, van de Vrije Universiteit bij zijn afscheid van de Zuid-Afrikaansche autoriteiten, na het verlecnen van hulp aan de vertaling van den bijbel in het Zuid-Afrikaansch, een rede heeft gehouden over dit werk: „Daarna kom prof. Van Gelderen self aan die woord. Hy voel dat met die bybel- vertaling op die regte tvdstip begin is. As ons tien jaar gewag het, sou daar mis kien met die verskillende kerkgenoot- skappe dieselfde moeilikheid gewees het •wat Nederland tans ondervind. Dan sou ook hier teologiese teenstellinge ingetree het wat vandag in Nederland heers en wat eenstemmigheid onmoontlik sou gemaak het. Al sou dit mog gebeur, dat ons na 30 jaar die taal van die Afrikaanse Bybel weer moet verander, dan nog moet hier- die werk van die huidige kommissie als baanbrekend heskou word. Dit was vir Spreker aangenaam om die werk te kan venrig en hy da.nk die Here God, dat Die hom gebruik het en hom die geleentheid gegee het om mee te help om aan die Afrikaner 'n Bybel in sy eie taal te gee. Prof. Van Gelderen is sindsdien weer in Amsterdam teruggekeerd en heeft zijn ooileges hervat. Zondag 6 November 1927. Ned. Iterv. Kerk. Soes, vm. ds Homburg (zendingsrede), nm. ds da Vries (H. Doop), av. ds' Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds Wagter van Oude- land'e, nm. ds Homburg. West-Souburg, vm. ds v. Oyen te Ritthem (verbeterd bericht). Kruiningen, Dinsdagav. 7.30 u. mej. de Witte over Armenië. Koudekerke, 9.30 u. ds R. ten Kate; 2 u. Ds C. L. Voorhoeve van Vlissingen. 't Zand, 10 u. Ds W. Reus van Westkapelle. 2 u. Ds R. ten Kate (Doopsbediening). Krabbendijke, vm. ds Neelemans (H. Av.), an. Ongelukken. Te Groningen, werd gisterenmiddag de 27-jarige chauffeur T. uit SJochteren, die daar op de fiets reed, door eea autobus aangereden. De man viel met hot noodlottig gevolg, dat de auto over hem heen ging en zijn hoofd verbrijzelde. Hij wds dadelijk dood. Aan de coöp. suiker fabriek te Roosendaal is een voermansknecht uit Zegge uitgegleden met het noodlottig ge volg, dat een zwaar beladen bietenkar hem over beenen en borst reed. Per brancard werd de man vervolgens naar het ziekenhuis ge dragen. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. Gisterenmiddag werd te Bussum een 6-jarig meisje, dat de straat overstak, door een ver huiswagen aangereden. In zeer zorgwekken- lien toestand is de kleine naar de Majella- stichting vervoerd. In het Wilhelminakanaal te Tilburg is gisteren drijvende gevonden het lijk van een 60-jarige vrouw. De vrouw, die den laatsten tijd teekenen van verstandsver bijstering vertoonde, was gekleed in nacht gewaad. Onder Nootdorp is de 75-jarige D. bij het verrichten van werkzaamheden, in de vaart geraakt en verdronken. Oplichter ge arresteerd. Door de politie te Roosendaal is een Amsterdammer gearresteerd, die er zijn' werk van maakte bij hotelhouders advertenties te verzamelen, bestemd voor door hem gratis te. leveren omslagen voor spijs- en wijnkaarten, enz. Ge bleken is, dat de man zich onder valschefl naam uitgaf en de advertentiegelden opstreek om dan later niets meer van zich te laten booren. In verscheidene plaatsen heeft hij dergelijke practijken toegepast. Hij is naar Breda overgebracht. Een krasse familie. Te Standdaar- buiten en naaste omgeving wonen vijf gebroe ders r. d. Bosch, die te zamen 408 jaren in leeftijd tollen. Alle vijf genieten een uitste kende gezondheid. Ontrouw boekhouder. Een boek houder, in dienst van een assuradeursfrima te Amsterdam, heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van f 3500. De man heeft in den loop van dit jaar ver schillende posten doen innen, doch niet ge boekt Op deze wijze heeft hij telkens bedra gen, die aan de firma toekwamen weten Te verduisteren. Bij de ontdekking van de ge pleegde verduisteringen kwam ook uit, dat er een kastekort was van f 1600. De boek houder betwist echter, dat het tekort door zqn schuld zou zijn ontstaan, daar hij met de kas niets uit te staan heeft. De man, die intusschen door de politie is aangehou den heeft wel bekend de verduisteringen ge pleegd te hebben. De trouw van een hond. Een jonginensch uit Amersfoort, dat te Nijmegen in garnizoen is, had zich daar ontfermd over een zwervend hondje. Het beestje hechtte zich zeer aan zijn nieuwen meester. Deze kon het echter niet langer houden en gaf bet aan een kameraad, die in Leiden woont. Dit is nu 5 a 6 weken geleden. De vorige week kwam de hond evenwel weer bij zijn ouden baas in Nijmegen terug. Als de bakkers het niet eens z jj n. Tengevolge van een meeningsverschil tusschen de Apeldoornsche bakkers besloten twee hunner, de heer J. van der Meer, direc teur der Apeldoornsche Luxe-broodfabriek en deheer M. de Vries, den prijs van alle broodsoorten met 10 pCt. te verminderen. De overige bakkers verlaagden daarop terstond den prijs van het wittebrood, zoowel melk- als waterbrood, met 2 ct. per 4 ons. En on middellijk daalde ook de. prijs van allo brood soorten bij de eerstgenoemde firma's nog mei 2 ct. per 4 ons. liet dr a m a te Steenbergen. De loesland van de slachtoffers van den moord aanslag, welke Maandagmorgen door zekeren A. van Meel wercl gepleegd, is bevredigend. De vader is zelfs zoover hersteld, dat hij dezer dagen zijne gewone werkzaamheden zal kunnen hervatten. Spoor weg o ngeval te Bergen op Zoom. Woensdagavond is op het spoor wegemplacement te Bergen op Zoom bij het rangeeren een ongeval gebeurd, dat wonder boven wonder nogal goed is afgeloopen. Toen dien avond, zooals gewoonlijk, de lijn moest worden vrijgemaakt om den trein, wel ke te 8.45 uit Vlissingen hier aankomt en over deze lijn loopt, te laten passeeren, sloeg een der wagons van den rangeerenden trein, vlak achter de locomotief, om. Do oorzaak hiervan moet worden gezocht in een breuk in de as, die toen het wiel in den wissel kwam, geheel afbrak. De wissel bleek totaal vernield, zoodat de trein uit Vlissingen over een ander spoor het station moest binnenkomen. Den geheelen nacht heeft het personeel van den weg, bijgestaan door het personeel uit Roosendaal, aan de vrijmaking van de lijn gearbeid. Eerst te kwart voor zes des morgens was de lijn weer vrij. Aanklacht wegens laster. Do heeren Royntjes. inspecteur der belastingen; Postma, lid van de Kamer van Koophandel, en Van der Wal, loco-gemeente-secretaris, alle drie te Emmen, hebben een aanklacht wegens laster ingediend tegen den heer A. Meyer, oud-rjjksontvanger te Emmen. Deze heeft in een brochure over onrechtmatige wijze van belastingheffing van veen-eigenaren genoemde heeren gewctenlooze, onbetrouwbare en oneer lijke ambtenaren genoemd. Merkwaardig ongeluk. Gisteren heeft een vliegmachine boven Rotterdam ge cirkeld, uit welke machine strooibiljetten wer den gestrooid, waarin reclame voor een auto showroom wordt gemaakt. De biljetten worden in een stapeltje van enkele honderden tegelijk uit het toestel geworpen. De winddruk doet het stapeltje uiteenspatten, de losse papiertjes dwarrelen steeds verder uiteen en komen ten slotte op vrij ver van elkaar gelegen puntert beneden aan. Gisteren is er met zulk een stapeltje iets ongewoons gebeurd. Door een of andere nog niet opgehelderde oorzaak is het stapeltje, toen het tfit de machine was geworpen, intact gebleven. Het eenig© kilo's wegende pakket is met groote kracht neergeploft op het dak van een schuurtje, dat achter een huis aan de Anna Paulownastraat staat. Het pakket is door het dak heen gevallen en terecht ge komen op nog geen meter afstand van de in dat schuurtje werkende 18-jarige vrouw S. N., die geweldig schrok. De vergeten briefkaart. Op een bureau werd een prentbriefkaart bezorgd van de Cathai'ijnesingel te Utrecht, welke bijna een zilver jubileum kon vieren als vergeten poststuk op het Amsterdamsche postkantoor. Half Juli 1903 logeerden de afzendsters „Nicht, Cor en Zus", wonende op de Heeren gracht te Amsterdam, te Utrecht ter gelegen heid van een examen. Zij verzonden toen bedoelde prentbriefkaart aan familie te Zwolle, doch op raadselachtige wijze kwam deze, ongestempeld, in Amster dam terecht en bleef daar liggen tot 21 Oct. van dit jaar. Toen, op een goeden middag hoewel het geen schoonmaaktijd is, viel de aandacht van een beambte op de kaart en deze werd met den meesten spoed naar Zwolle gezonden. Raadselachtig is het hoe de 2-cents-post- zegel, welke blijkbaar van een ander poststuk is gehaald, thans op de kaart kwam. Doch, hoe het zij, de briefkaart ging naar Zwolle en ontdekte daar, dat geadresseerde verhuisd was naar Rotterdam. Bü de hand als de Post meestal is, werd het nieuwe adres ingevuld en weer een dag later kreeg de Rotterdamsche familie de kaart thuis, ruim 24 jaar na de afzending. „Cor en Zus" zijn in dien tusschentijd over leden, doch Nicht kon de verklaring van het geval geven. Ruim 24 jaar: 't had iets vlugger gekund; doch waarom er geen zilveren jubileum met verrassing van gemaakt? Kleine geschenken onderhouden do vriendschap; ook met tante Pos. Programma van Zondag 6 November. HUIZEN, 1950 M. 8 30—9 30 Morgenwij ding van uit de Luth- Kerk aan den Bergweg te Hdversum- Spreker ds Johs. Rauws, zendingsdirecteur te Oegstgeest 10.00 Dienst in de R.K. St. Michaelskerk te Zwolle. 12 30—1.30 Luïichmuziek. 1.30215 R.K. Godsdienstonderricht voor .ouderen, 2-15315 Middagcon cert- 4.00—5.00 Z,iekenlöf te Bloe- mendaal. 5-50 Dienst in de Bv. Luth. Kerk te Weosp. Voorgangers dis. J. Schutte, Ev. Luth. predikant te Amsterdam (preek) en ds K- H. Wallien, Bv. Luth. predikant te Weesp (liturgie). 7.308.00 Bijbel exegese door pröf. dr R. Jansen (R.K.). 8.30 Uitzending uit de Congreszaal van het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam ter gelegenheid van de opening van de Missieweek. HILVERSUM, 1060 M- 12.30—1.45 Lunchmuziek, 1.45230 Lezing van mr J. Limburg, voorz. der Ned. vereen, voor Volkenhond en Vrede; De jongste (8e) Volkenbondsvergadering te Genève. 3 00 500 matinée door het ANRO-orkest- 7-00—7.30 „Gemeenschappelijk zin gen". Een causerie door den heer Nico van dor Linden, diligent te Amsterdam- 8.10 Symphonieconcert door liet Utrechtsch Stedelijk Orkest- DAVENTRY, 1600 M- 3 50 Concert. 5.40 Vertellingen uit het Oude Testament. 5.506.05 Missie -causerie 8.20 Kerkdienst. 905 Liefdadiglieidsop- roep. 9.25 Het radio-orkest. - 10.50 Epiloog- PARIJS, 1750 M- 12 20 Gewijde muziek en koorzang. 105210 Orkestmuziek. 8.50 Kinderuurtje. LANGENBERG, 469 M- 8.20—9.20 Mor genwijding. 12.201.20 örkestcon- oert. 5-20—6.20 Vesperconcert. 7.25 Tschecho-Slowaaksrhe solisten-avond- Over de maand November. NISSE. Geboren; 17, Elizabeth, d. v. Ma- riuus Steenbakker en Adriana Janse. OUDELANDE. Geboren: 9, Klazina Cornelia, d. v. Pieter Janse en Janna Korstanje. ZOUTELANDE. Ondertrouwd: Jacobus Kop- pejan, jm. 24 jaar en Pièternella de Wolf, jd„ 23 jaar. Geboren: Jozina, d. v. Jan '810011 en Eli zabeth de Witte. Overleden: Cornelia v. Sluijs, 70 j„ echtg. vah Jan Jobse. WESTKAPELLE. Gehuwd: Antonius Cor nells Tax, 24 j. en Neeltje Roelse, 22 j. Geboren: Johanna Francina, d. v. Jan Min- derlioud en Francina Minderhoud; Apolonia, d. v. Paulus Kestelo van Rooijen en Gelina Louwerse. Overleden: Jakobus Brasser, 52 j., echtg. v. Maatje Huibregtse; Maria Johanna Ver- straato, 73 j., eclitg. v. Pieter Kaland; Jan Hengst, 76 j., wedr. van Adriana Verstraate. VROUWEPOLDER. Ondertrouwd: C. Wattel, jm. 26 j. met E. Vos, jd. 22 jaar. Gehuwd: J. A. Vos, jm. 24 j. en M. P. Breel, jd. 23 j. Bevallen30 Sept., H. M. Verhage, geb. van Doornik, z.; 24 Oct., E. Meijers, geb. Dingemanse, z) Overleden14, W. A. van Sorge, echtg. v. J. Dingemanse, 75' j.; 26, J. Harpe, ongeh. z. 1 jaar. GOES, 4 Nov. 1927. Aardappelen f 4—f 6, Spruiten f 3—f 20, Tomaten f 10f 12, Uien f 3.10f 4, alles per 100 K.G. Andijvie f 1.40 f 1.50 per 100 struik. Bloemkool f 1f 13, Savoye kool f 6, Kropsla f 1.10f 1.50, alles per 100 stuks. Wortelen f3.10f12 per 100 bos. Stoomvaart-Mij. Nederland. BALI, thuisr., pass. 3 Gibraltar. RADJA, thuisr., 3 v. Marseille. RIOUW, uitr., pass. 3 Gibraltar. SALAWATI, uitr., 3 v. Ras Hafum. GROTIUS, thuisr., 4 van Southampton. S0EMBA, thuisr., p. 3 Gibraltar. Kon. Ned. Stoomb. Mij. ORANJE NASSAU, thuisr., 3 te Havre. Rotterdamsche Lloyd. MERAUKE, uitr., pass. 3 Peniche. PATRIA, uitr., 4 v. Southampton. NEW-YORK. V. D. Volgens hier uit White River Junction ontvangen berichten is de stad Montpellier, tengevolge van het bezwij ken van een groot reservoir grootendeels over stroomd. De verbindingen met de stad zijn verbroken. Naar verluidt zijn meer dan 100 personen omgekomen. NEW, YORK. V. D. Volgens de laatste be richten zijn bij de overstroomingen in New- England 17 personen om het leven gekomen. De materiëele schade bedraagt eenige mil joenen dollars. KRABBENDIJKE. Gisteren werd door no taris J. van Dijke van Kruiningen publiek verkocht het bouwland van P. Tolhoek te Ierseke. Koopers: perc. 1 groot 2 Gem. 72 R., J. Weststrate Mz., Waarde, voor f 1451 per Gem,.; perc. 2 groot 1 Gem. 203 R., Westveer te 's-Gravenpolder voor f1395 per Gem.; perc. 3, groot 1 Gem. 255 R„ H. de Kok te Krab bendijke voor f 1395 per Gem. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 764. Licht op voor fietsers: Zondag 4 u. 51. Maandag 4 u. 49. Heden overleed, tot onze groote droefheid, na lang, geduldig lijden, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, GEERTRUIDA S0NKE, geb. Polderman, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam, J. SONKE. Kruiningen, 4 Nov. 1927. DE WILDE HEIJ BOER, Deur w. te Goes, zullen a.s. Dinsdag 8 November, des namiddags om 1 uur, op het plein van dhr. Veehoeve te Goes, (Voorstad) VERKOOPENi 10 Kalfkoeien en Kalfvaarzen, (gekalfd en aan de rekening). Betaaldag 1 Mei 1928. in het „Slot Oostende" te Goes. Wegens aankoop van de geheele voorraad goederen, van het maga zijn „Cosmopoliet", boulevard Ans- pach, Brussel, zullen wij deze ge heele voorraad, bestaande uit: ver beneden de hier geldende prijzen verkoopen, alles voor nog geen derde der werkelijke waarde. Regeling der verkoop: Geopend van 's-morgens 10 uur tot 's-avonds 8'/2 uur. Alle goedereu kunnen gepast worden. De verkoop geschiedt uitsluitend a contant. Aan wederverkoopers wordt niet verkocht. Deze verkoop duurt slechts 5 dagen, en wel Dinsdag 8 November, Woensdag 9 Nov., Donderdag 10 Nov., Vrijdag II Nov. van 10—8'/j uur, Zaterdag 12 Nov. 104 uur, beslist in geen geval laDger. (Avis) Partij je Damesmantei-cos- tumes voor 3 gulden. Zegge drie gld. HET BESTUUR van den Calamiteu- zen WILLEM ANNAP0LDER teKapelle, maakt bekend, dat op overeenkomstig art. 95 van het Algemeen Reglement voor de pol ders of waterschappen in Zeeland, zal plaats hebben: over alle uit- en afwateringsmiddelen in voornoemden polder. Het Bestuur voornoemd, De Dijkgraaf, C. D. VEREEKE. De OntvaDger Griffier, W. BIERENS Jr. DE WILDE HEIJ BOER, deurw. te Goes, zullen op Dinsdag 15 November a.s., des voormiddags om 10*/i uur, aan de schuur en ten verzoeke van den heer CH. VERHOEVE c.s. te Goes (Voorstad), wegens opheffiDg der koemelkerij, VERKOOPEN) 9 Kalf. en Melkkoeien, (gekalfd en a/d rek.), jaarl. Vaars, 5 stuks jong Vee en eenige Loop varkens, voorts plm. 12000 K.G. Beestenpeeën, 6000 K.G. best Weihooi, 200 bos Tarwe- en Gerstenstroo, benevens: Tuimel - karn, Roombussen, Windmolen met Zeeften, Snij- en Peemolens, ijz. Waterbak, 5 vaam Brandhout enz, (Met de verkoop beestiaal wordt aangevangen om 11J/S uur). Betaaldag 1 Mei 1928. De Notaris J. J. VAN DIJKE te Kruiningen, is voornemens om op des namiddags 1 uur te Kruiningen, in het hotel „Het Wapen van Zeeland", ten verzoeke van de Erfgenamen van wijlen de Echte lieden MARINUS H00GERHEIDE en MARIA PAARDEK00PER publiek te verkoopen i op den Oostdijk, gemeente Kruiningen, groot 5 Are 25 Centiare. Verhuurd aan C. van Iwaarden, voor f 1.25 per week. In gebruik te aanvaarden na afloop der huur. li. Een perceel Bouwland te Oostdijk, gemeente Kruiningen, groot 13 Are 20 Centiare (100 Roed.) In gebruik te aanvaarden bij de betaliDg der kooppenningen. De Notaris Mr JAN LOEFF zal Vrijdag 25 November 1927, ten verzoeke van de Erven H. Barentsen Cz, in het openbaar veilen: des nam. om 1 uur, te Koudekerke, op het Zand, in „de Buitentuin": le. Eene Rentenierawoning met Erf en Tuin en Sprink te Koude kerke, aan den N. Vliss. Weg, bij de Ijsbaan, E 139, groot 176 c.A. (13 R Te bezichtigen Vrijdag 11 November van 2—4 uur. 2e, 3e en 4e. 1.4700 H.A. (3 G. 228 R Weiland te Ritthem, in den Karne- melkshoek, aan Barendsweg, tegen de hofstede van dhr. W. Cevaal. 5e. 0.6950 H A. (531R.) Weiland aan den Nieuwen Grintweg te Ritthem. Omschrijv. bij den Notaris en den Crieerder De Visser te Ritthem. En na afloop aan gemeld huis bij de Ijsbaan: 2 Linnenkasten, Mah. Secretaire, dito ronde Tafel, Uittrektafel, Leu ningstoelen, Tafels en Stoelen, Pen dule, Klokje, Spiegels, Bedden met toebehooren, Hanglampen, Lips' Brandkastje, Kachels en plaat, Pla ten in lijst, Vloerkleeden, Trappen, Vlaggestok, Meelkistje, Koper-, Blik-, IJzer-, Glas Email- en Aarde werk, Manskleederen, Handgereed schap, gouden Knoopen, zilveren Horloge en Broekstukken, enz. Bezichtiging op den veilingsdag van 1012 uur. uw weerstandsvermogen te bewaren en uw zenuwkrachten te versterken. Er wordt veel van uw kracht gevergd in dezen zwaren tijd en bij velen komen reeds de verschijnselen van zenuwzwakte, neurasthenie en zenuwachtigheid. Slapeloosheid, vermoeidheid, moedeloosheid, hoofdpijn, angst zonder bepaalde oorzaak, gebrek aan lust en aan energie, zijn zoovele verschijnselen die dikwijls de voorboden zijn van erger. Nu komt het er dus op aan, in tijds het echte middel te kiezen, dat deze beginnende neurasthenie niet verder laat voortwoekeren. Met vertrouwen raden we U de SANGUINOSE aan, die door honderden, doktoren en leeken, be vonden is een uitnemend versterkingsmiddel bij bloedarmoede en algemeene verslapping. Prijs 1 11. f 2.—, 6 fl. f 11.-, 12 fl. f21.—. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co., Den Haag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3