Dit de Provincie. Belangrijk terickt voor Veehouders. BEVORDERT DEN EETLUST Pijnloos Scheren Vlug Scheren Schoon Scheren me* ran Setmarang en Soeraba.ja van den Nederlandschem dienst worden aange- bracht Mr. B. Ort. j Na een kortstondige ongesteldheid is op 73-jarigen leeftijd gistermiddag te 's Gra- venhage overleden mr B Ort, Raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden en oud-minister van justitie. Bastiaan Ort was 6 Januari 1854 te Gorinchem geboren. Zijn ambtelijke loop baan begon hij als ambtenaar bij de kan tongerechten te 0ostb urg-TemeuzemVer volgens was hij verbonden aan het kan tongerecht te Amsterdam, en daarna als substituut-officier van justitie te Zierikzee, Amsterdam en 's-Gravenhage en officier van justitie te Winschoten on Amster dam. Op 29 Augustus 1913 werd mr Ort benoemd tot minister van justitie in liet kabinetCort van der Linden en in die hooge functie heeft Ort zijn groote werk: de herziening van het wetboek van straf vordering, tot voltooiing mogen brengen. Tot de crisiswetten, die tijdens het mi nisterschap van mr Ort en voor een aan zienlijk deel door zijn arbeid tot stand kwamen, behoorde de huurcommissiewet, welke, gelijk bekend is, den afgeloopen zomer is ingetrokken. Tot het aftreden van het kabineLCort van der Linden, op 9 September 1918, iheeft mr Ort daarin het ministerschap van justitie bekleed. STAATSBEGROOTING 1928. Waterstaat en Spoorwegen. Aan het Voorl. Verslag van de Tweede Kamer is het volgende ontleend: Dat uit de begrooting nog steeds niet blijkt van de reeds meermalen bepleite re organisatie van den Rijkswaterstaats dienst, had teleurstelling en bevreemding opgewekt. De huidige organisatie staat een vlugge behandeling van zaken in den weg. De af doening van aanvragen om vergunning laat tot schade van belanghebbenden en bun bedrijven dikwijls maandenlang op zich wachten. Gewezen werd ook op den langen tijd, die bijna zonder uitzondering verloopt tusschen het aanvragen en het verleenen van rijkssteun voor werken, bij de uitvoering waarvan de welvaart van uitgebreide streken vaak is betrokken. Bepalingen in bestekken. Sommige leden drongen er op aan, dat in de bestekken voor de aanbesteding van werken ten behoeve van het Rijk, zal wor den voorgeschreven dat voor loonen en an dere arbeidsvoorwaarden zullen gelden de bepalingen, voorkomende in de collectieve contracten, die voor soortgelijke arbeiders in andere bedrijven zijn tot stand ge bracht. Autobusdiensten. Sommige leden waren niet gerust over de wijze, waarop de wet op de openbare middelen van vervoer, met name ten aan zien van het verleenen van vergunningen aan autobushouders, toepassing vindt. Had men mogen verwachten, dat door de stichting van de A.T.O. door de N'eder- ïandsche Spoorwegen en door het op rui me schaal verleenen van vergunningen aan deze onderneming meer samenhang tusschen de verschillende middelen van vervoer zou zijn gebracht, van deze ver wachting is ongeveer niets gekomen. Slechts hier en daar is door Ged. Staten aan de A.T.O. een vergunning verleend, terwijl de chaos der kleine ondernemingen is blijven bestaan. Wegenwet. De aankondiging in de Troonrede om trent de indiening van een ontwerp-We- genwet had men met instemming verno men. Men drong er op aan dat die indie ning zoo spoedig mogelijk zou geschieden. Door het zich nog steeds sterk ontwikke lende snelverkeer worden de wegen hoe langer hoe meer belast en daarom is het van belang, dat«de regeering zoo spoedig mogelijk over bevoegdheden beschikt die haar in staat stellen dit verkeer tot volle ontwikkeling te laten komen en belemme ringen daarbij te voorkomen en tegen te gaan. Rijvaardigheidsbewijzen. Enkele leden betreurden, dat wel aan den A.N.W.B., de K.N.A.C., de Kon. Mo- torrijders-Vereeniging en den B.B.N. machtiging is verleend om ingevolge art. 87 van het Motor- en Rijwielreglement rij vaardigheidsbewijzen af te geven, doch dat de vakvereenigingen van chauffeurs daarvoor niet in aanmerking zijn geko men. V eren. Aangedrongen werd op verbetering van het veer WillemstadNumansdorp en OoltgensplaatN oordbrabant. Hierdoor zou niet alleen geheel West-Noord-Bra bant en een deel van Zeeland, maar ook het Oostelijk gedeelte van Goeree-Over- flakkee worden gebaat. Wegen. Men betuigde er instemming mede, dat de bijdrage aan het wegenfonds tot f4,782,300 is verhoogd. Algemeen werd echter betreurd, dat de begrooting' van dit fonds niet tegelijk met de Staatsbegroo- ting is ingediend. Men drong er algemeen op aan, dat de indiening daarvan binnen zeer korten tijd zou plaats hebben. Dc- N.V. Bertels' Oliefabrieken te Amsterdam schrijft ons: tets namaken, hoe afkeurenswaardig ook, is de grootste eer welke ooit aan een artikel bewezen kan worden, en deze eer is zeer zeker in groote mate bewezen aan Bertclsr' Lijnzaadkoekjes, ook door Oliefahrieken, die ze vroeger be streden hebben en nu gaan parasiteeren op den roem, welken' de kleine Bertelskoekjes zich gedurende bijna een kwart eeuw hebben verworven. Eerlijke concurrentie eisclit echter, dat aan Veehouders, Handelaren en Coöperaties geen misleidende voorstellingen worden gegeven. Onware aanprijzingen als: „Briketlijnzaadkoekjes zonder me lasse en de gewone Murwe- en Halfz. lijnkoeken zijn beter dan de Bertelskoekjes, omdat ze vervaardigd zijn zonder een of ander waardeloos bijmengsel", mogen niet voorkomen; immers de officiëele Analysen van Wageningen bewijzen, dat deze 13.3 en 13—141/2 pCt. vocht bevatten en dat eï dus feitelijk 07i/o pCt. water is bijgemengd. Of is water geen waardeloos en schadelijk bijmengsel! Ook mag geen misbruik gemaakt worden door minderwaar dige namaaksels onder de benaming Bertelskoekjes te leveren 1 Negen Analysen van Wageningen geven hiervoor aan 12.3 -13.S pCt. vocht en andere minderwaardigheid. Bertels' Lijrizaadkoekjes met Suiker daarentegen worden vervaardigd van zuiver lijnzaad, zonder waterbij menginger wordt (5 pCt. Suikerstroopmelasse aan toegevoegd, waardoor de smakelijkheid en mitsdien de voedingswaarde toeneemt. Zij bevatten gemiddeld slechts 8 pCt. vocht. Alleen dc loodjes „Bertels'' aan de zakken geven waarborg! De overeenkomst met de Kon. Mij. „De Schelde". Verschenen is het Voorl. Verslag over het wetsontwerp tot goedkeuring van een (overeenkomst met de N. V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen gesloten be treffende liet verschaften aan de werf dier maatschappij van een ruimen uiigang naar de zee en de ontbinding van de overeenkomst van April 1913, goedge keurd hij de wet van 1 December 1913. Betoogd werd o.m., dat aanneming van dit wetsontwerp, niettegenstaande de ern stige bezwaren, welke daartegen zijn aan te voeren, het eenige middel is om af te komen van het zeer ongunstige erfpacht contract, hetwelk in 1913 met dezelfde maatschappij werd gesloten. Andere leden achtten het ontwerp in het belang, zoowel van Zeeland fils van Vlis singen. Onteigening ten bate van „De .Schelde". Verschenen is het Voorl. Verslag over het onteigenings,ontwerp voor uitbreiding van het werf bedrijf van de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen. Eenige leden vroegen zich af, of bij de voorgestelde onteigening wel voldoende Tekening is gehouden met de belangen van de gemeente Vlissingen. Zoo werd gewezen op het feit, dat bij deze onteige ning zoo goed als alle los- en laadruimte in de kom der gemeente Vlissingen door de Mij De Schelde" in beslag zal wór den genomen. Daar echter dat ontwerp ten nauwste verband houdt met dat tot goedkeuring van de nieuwe overeenkomst met „De Schelde" meenden sommige leden, dat het tegelijk daarmede moet worden aan genomen of verworpen. De nieuwe sluis te Vlissin gen. Vanwege den Rijkswaterstaat zal op Woensdag 30 Nov. a.s. te Middelburg worden aanbesteed de bouw van de nieuwe groote schutsluis, welke in verhand met de nieuwe overeenkomst met de Kon. Maatschappij „De Schelde" aldaar moet worden aangelegd. De raming van dit werk is f 845.000. - Met ingang van 1 October 1927 zijn bevorderd tot de le klasse de kom miezen 2e klasse: W. Moerdijk te Bath; D. H. Meulenberg te Hansweert; P. van der Weele to Ierseke. Goes. Gaarne vestigen wij de aandacht onzer lezers op de advertentie in dit nr. waarin de afd. Goes der Geref. Vereen, 'voor Drankbestrijding haar jaarvergade ring aankondigt. Het ligt in de bedoeling, van deze vergadering een gezellig samen zijn te maken, waar alle 'belangstellenden van harte welkom .zijn. De Vereen, voor Chr. Win- terlezingen opende gisteravond haar serie lezingen voor dezen winter. Eerste spreker voor de wel niet geheel maar toch goeddeels, bezette zaal in hot Schut tershof was ds K. H. Miskotte te Meppel, vroeger te Kortgene. De voorzitter der vereeniging, dhr W. 't Hooft, opende de bijeenkomst met gebed en verwelkomde daarna den spreker en de hoorders.. Tot de leden der vereeniging richlte spreker nog de klacht, dat zij zoo slecht ter vergadering komen, als. de huishoudelijke zaken worden geregeld en de sprekerslijst wordt opgemaakt. De spreker, ds Miskotte, verkreeg daar na het woord. Spreker wees eerst op de heilige zijde, die de litteratuur heeft, en die alleen door den aandachtige gezien wordt. Hei lig hier te verstaan in den zin van apart, afgezonderd. Het boek is meer dan het dagelijksch brood, waarom Spr. niet be grijpt, dat sommige menschen wel bidden voor de boterham, maar niet voor een hoek. Een book koopen en verkoopen is een zekere heilige handeling. Met recht „ver schijnt" een boek. Het is een verschij ning uit een andere wereld, die toch ook weer onze wereld is. In onzen tijd verschijnen vele boeken, waarin het kind wordt uitgebeeld. Dit moet ons tot blijdschap stemmen, want wij menschen yan onzen tijd, moeten terug naar het kind, dat ons ten voorbeeld en gids moet zijn. Het kind ziet geen grenzen tusschen de standen, tusschen hemel en aarde. Een kind ziet zooveel dommer en is toch zooveel dichter bij de waarheid dan wij grooteren. De menschen van onzen mechanischen tijd loopen vast, zijn in de blinde straat, maar het kind neemt ons bij de hand, het kind, dat geken merkt wordt door geloof. Er is een algemeen verlangen waar te nementerug naar het Paradijs. De mensch, al heeft hij- thuis radio en een crapaud en geniet hij af en toe een ver- maakje, de stadsmensch, slenterend langs asphaltstraten, is onvoldaan. We moeten terug naar het Paradijs, naar het „derde land", dat der herboren kinderlijkheid. ,Is het kind dan niet wreed en egoïs tisch? Ja, zeker egocentrisch. We moeten dan ook niet worden kind uit het eerste land, maar we moeten uit het tweed© land, waarin we nu zijn, komen in het derde land, dat der vernieuwde bewuste kinderlijkheid. Spr- wijist op de tegenstelling tus schen Israël, het groote kind onder de vol keren en het Jodendom, dat in het „twee de land" blijft hangen. Hij wijist op Christus, ook hierin de vervulling Is raels: „indien gij u niet verandert en wordt gelijk de kinderkensZoo grijs als Buddha is, zoo jong is Christus- Et is een jonkheid vóór de grijsheid en er is e,en jonkheid na de grijsheid; maar Chris tus staat, eenzaam als een reclamezuil op het razende plein van het moderne leven. Zeker is de zakelijkheid noodza kelijk, maar deze noodzaak moest ons tot nood worden, dan zou onze veran dering cn de terugkeer naar het para dijs aanstaande zijn. Anders niet! De wereld is do vijand van liet kind en bet kind de vijand van de wereld. Laten we daarom vechten met onze kinder knuistjes om de wereld van ons af te houden, opdat wij komen in het derde land. In liet bovenstaande hebben wij getracht een beknopt resumé te geven van het wijsgeerig-litterair betoog van den niet gemakkelijk te volgen en niet best ver- staanbaren spreker. Alleen zij nog ge meld, dat Z.Eerw. zijn betoog afwisselde met eenige gedeelten uit boeken over het kind, voor te lezen. Ex zouden over deze lezing zeker nog wel enkele opmerkingen te maken zijn. Wij laten echter gaarne aan het Bestuur en de leden der vereeniging het oordeel over, of lezingen als deze wel voor ons eenvoudige publiek de meest geschikte zijn en of op deze wijze literaire voor lichting moet "worden gegeven. En wat het principiëele betreft: wij voor ons persoonlijk namen met meer ge noegen kennis van het artikel over „Me- ryntje Gysen's jeugd" van dr C. 'haze laar in „Stemmen des. Tijds". dan van hetgeen ds-Miskotte over dit boek en soort gelijke werken gisteravond zei. Stoep uitstalling en. Zooals ook in ons blad is geannonceerd hebben B. en W. met ingang van 1 Nov. alle ver gunningen tot het uitstallen van waren op de stoepen verboden. Toch stoorden enkele winkeliers zich aan deze kennisgeving niet, zoodat Dinsdag j .1. tegen enkele overtreders proces verbaal werd opge maakt. Thans vernemen wij, dat een der verbaliseerden bericht heeft ontvangen van den Ambtenaar O. M., dat het proces verbaal is ingetrokken en geen strafvervol ging zal worden ingesteld. Kruiningen. Donderdag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig de heeren Minnaar en Franroys. Ingekomen is de begrooting van liet Burgerlijk Armbestuur tot een bedrag van f 10790,531/2. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad tot het toestaan van gel den voor de aanschaffing van nieuwe kachels voor de R.K. bijz. school. Resloten wordt tot het aangaan van een geldleening groot f 10,000 voor de gasfa brieken; tegen de heeren Visscher en Bur- kink. Tegen de aangebrachte wijziging in de begrooting 1927 zijn door Ged. Staten bezwaren geopperd. Daarom stellen B. en W. voor, die niet mee kunnen gaan met de voorstelling daaromtrent van Ged. Staten de begrooting te splitsen in tweeën en dus den gewonen dienst te wijzigen en wijziging aan te brengen in den kapi- taaldienst- Met aJgemeene stemmen be sluit de Raad daartoe. B. en W. stellen den Raad vervolgens voor tot intrekking van het besluit, waarbij do tariefsbepaling is voorgesteld voor het gebruik maken van hot Vereenigings,gebouw. De in de vorige vergadering voorgestelde tarieven van f 75, f 40 en f 30 worden op voor stel van B. en W. gebracht op respec tievelijk f 50, f 30 en f 20, terwijl niet wordt ingegaan op het verzoek van Gym nastiek en Zangvereeniginf om subsidie van f 50 en f35 ter bestrijding van de meerdere kosten, ontstaan door het moeten betalen van zaalhuur in het Vereenigings gebouw. De heer Visscher handhaaft zijn voorstel om de gevraagde subsidie te ver leenen en de toen vastgestelde tarieven van f 75, f 40 en f 30 onveranderd te la ten. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 2 st., van de heeren Visscher en Burkink. Het voorstel van B. en W. wordt nu met algemeen® stemmen aange nomen. Een ingekomen verzoek van de Porno- logische vereeniging om te mogen be schikken over een lokaliteit van do ge meente, waarin I ui nb ouw onderwijs zal worden gegeven, wordt in dier voege ingewilligd, dat eon bedrag aan subsidie wordt gegeven, gelijkstaande met liet be drag dat voor het gebruik van een lokaal van liet vereenigingsgebouw moei worden betaald. Dez,e cursus wordt 11.1. evenwaar dig geacht met de bestaande Fransche cursus en de cursussen van het vrije vervolgonderwijs. Met algemeen e stemmen wordt daartoe besloten. Borsseien. In de vergadering van den Dijkraad van bet calamiteuze waterschap Borsseien werd met 14 stemmen voor jen 6 stemmen tegen besloten om aan Ged. Staten te adviseeren vrijverklaring van den polder. De .onderhoudswerken dienst 1928-'.29 werden vastgesteld op f17.790. Ovezand. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig F. J. Schuermanmet kennisgeving. Besloten wordt geen sub sidie te verleenen aan de vereeniging Schoolmuseum to Middelburg. Wordt vast gesteld een suppletoir kohier hondenbe lasting met 2 honden le klasse teil be drage van 4 gld. Wegens periodieke af treding wordt als lid van het Burgerlijk Armbestuur herbenoemd D. v. d. Dries. Overeenkomstig liet verzoek van Ged. St. wordt eene wijziging aangebracht in het reglement van het Burgerlijk Armbestuur I)e vergoeding van de- kosten van in standhouding voor de bijzondere scholen over 1926 wordt vastgesteld. Alle aftre dende leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim worden herbenoemd. Jn de vacature S. H. Bakker wordt tot lid ,.der Commissie van Toezicht o. h. Lager onderwijs benoemd L. N. de Jonge. In verhand met de nieuwe Motor- en Rij- wielwet wordt besloten de bestaande mo tor- en rijwielverordening té wijzigen. Op een verzoek van het R. K. school bestuur om subsidie voor een te geven cursus voor vervolgonderwijs wordt gun stig beschikt en eene subsidie toegekend van f80. Ter bestrijding der Werkloos heid in den komenden winter wordt eene commissie samengesteld. Axel. Maandag kwam de lieer Van S., van de jacht huiswaarts, in gezelschap van den lieer Van de B. Op den Buthdijk kwam hem een groepje schoolkinderen tegemoet vragende om ledige kardoezen. De heer Van S., die zijn geweer met den loop naar heneden droeg, geraakte piet de kinderen in gesprek, waarbij hij zich bukte, waardoor de loop van zijn geweer geheel naar beneden gericht was. Een der jongens, die achter hem stond zekere S„ van de Axelsche Sassing, trok op dat tijdstip den trekker van het geweer af, waardoor een schot afging, en een 8-jarig jongetje dpor hagelkorrels in den voet verwond werd, terwijl 2 andere kinderen en ook de heer Van S. gewond werden door de van den straatweg icrug opsprin genden hagel. Do door het gebeurde geheel ontstelde jager begaf zich naar de mare chaussee-kazerne, waar hij zijn geweer achterliet. Gisteren vergaderde de gemeente raad. Aangenomen werd een motie-Van de Bilt om aan Ged. Staten te verzoeken, bij de a.s. herziening der jaarwedden van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger rekening te houden met de algemeene daling der inkomsten. Een voorstel van den zelfde om aan de Handelsschool te .Hulst f 75 per leer ling te subsidiëeren geamendeerd door den liefer J. de Feijter, (jat dit voor 192S geschiedt tot een maximum van f 300 werd met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Een voorstel van den heer 't Gilde om den post voor ondersteuning aan werk- loozen te ramen op f 4000 in plaats van f 2500, in verband met verwacht wor dende ruime werkloosheid, werd aange nomen met 6 tegen 5 stemmen. Een aanklacht van den heer A. van der Stel te Apeldoorn tegen den directeur der gasfabriek inzake corruptie, werd, giet andere stukken deswege gesteld in handen eener commissie die in de vorige ver gadering na bespreking in geheime zit ting door den gemeenteraad is ingesteld om een onderzoek in te stellen naar de beweerde malversaties aan de gasfabriek. In een uitvoerig betoog zette de heer A. 't Gilde uiteen, dat het voor hem zoo goed als .zeker is, dat de directeur verschil lende kortingen heeft genoten, gezien de gegevens door de justitie verstrekt. Hij drong aan op een ernstig onderzoek. Besloten werd den directeur 'geen gel den meer te ^verstrekken 'voor het maken van reizen naar bijeenkomsten van de Vereeniging voor gasfabrikanten. Een voorstel der meerderheid van B. en W. om het raadsbesluit inzake adhae- sie-verleening aan het raadsbesluit van Terneuzen betreffende ontbinding der N.V. waterleiding in te trekken werd verwor- zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U slechts vóór het inzee- pen de baardoppervlakte inwrijft met een weinig CljieOL Doos, 30, 60, Tube 80 ct. r«««VB. pen. Zooals hekend is dit besluit door den burgemeester aan de Kroon ter ver nietiging voorgedragen, doch er is geen schorsing gevolgd. Bij- de omvraag deelde de voorzitter in antwoord aan den lieer Koster mede, dat er bij de verbouwing van de gas fabriek, in verband met de uitbreiding maar 'Terneuzen, inderdaad verzakkingen zijn geconstateerd, en het werk door B. en W. overeenkomstig advies van den aannemer is stop gezet voor het instel len van een onderzoek. Hoe onaangenaam dit ook is, liet valt niet te ontkennen, dat dit stagnatie kan teweeg brengen in de gaslevering naar Terneuzen aangezien de capaciteit der tegenwoordige fabriek daarop niet is berekend en de tegenwoor dige ketels reeds een langen levensduur hebben, waarom vervanging noodig was. Er zal echter gedaan worden wat mogelijk is en in de volgende vergadering zullen nadere mededeelingen gedaan worden. (Tern. Crt.) Meliskerke. Gisteren heorschte op dit rustige dorpje een groote drukte. Een jong' paartje, dat in het huwelijk zou treden, werd op het laatste oogenblik teleurge steld. Toen de bruiloftsgasten reeds bij el kaar waren en dc tijd aanbrak om tot het voltrekken van het huwelijk over te gaan, kwam er bericht, dat er nog een stuk ont brak en de huwelijksvoltrekking dus niet kon plaats hebben. Groote consternatie. Wat nu te doen? Men bega f zich naar liet telegraafkantoor om te trachten de zaak langs telegrafi- schen weg in orde te brengen. En jawel, na een paar uur kwam bericht, dat alles in orde was. De huwelijksvoltrekking kon nu spoedig plaats hebben en de feeststem ming keerde terug. Als er toch eens geen telegraaf was. I Zoutelande. Ingekomen: Laurina de Voogd van Aagfekerke; Vertrokken: Elizabeth Pielernella de Visser naar Middelburg en Maatje Geldof naar Biggekerke. Ned. Hei v. Kerk. Beroepen te Huizen (2de pred.pl.), A. H. J. Pop te Vaassen. Aangenomen naar Alblasserdam, G. P. van Itterzon te Gelselaar. Naar Dalfsen (hulppr.), J. Koopmans, cand. te 's-Gra- veland. Bedankt voor Alphen a. d. Rijn (toez.) F. H. van Oosten te Feijenoord (Rotter dam). Voor Vreeswijk, G. P. van Itterzor te Gelselaar. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Sneek, J. L. de Vries te Rijnsburg. Te'Schiedam, J. A. Riekel te Sliedrechf. De richtingsstrijd. De ker- keraad der Ned. Herv. gemeente te Em- men heeft op het verzoek van de 281 leden der rechtzinnige Evangelisatie-vereeni- ging om een tweede predikantsplaats te stichten en een orthodoxen predikant voor de vervulling dezer plaats te beroepen, een afwijzende houding genomen. Ds W'. Hoogland, f ïn „Eudo- kia" te Rotterdam is in den ouderdom van 63 jaar overleden Ds W. Hoogland, em.-predikant der Geref. Kerk van Ca- pelle a. d. IJssel. De overledene studeerde aan de Vrije Universiteit en werd 25 Juli 1897 bevestigd bij de Geref. Kerk van Capelle a. d. IJssel, >velke Gemeente hij 24 jaar mocht dienen. Op 1 Oct. 1921 verkreeg hij eervol emeritaat. Ds Hoogland was zoo goed als blind, wat zich reeds tijdens zijn studietijd open baarde. Hij bezat echter een ijzeren ge heugen, wat hem bij de uitoefening van zijn ambt zeer te stade kwam. V Emeritaat. D s J. Bus, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Aalburg, die tegen 1 December a.s. eervol emeritaat heeft aangevraagd, is lijdende aan een keelaandoening, waarvoor minstens een jaar rast zal moeten worden genomen. De classis Bolsward der .Geref. Ker ken heeft aan D s T. D. Prins te Bols ward, op diens verzoek eervol emeritaat verleend, Zoo,als hekend, zal Ds Prins zich te Knijp,e bij Heerenveen vestigen en dan de kleine Geref. Kérk daar dienen. Can did a ten. Tot de bediening des Woords in de Ned. Herv. Kerk zijn toegelaten de heeren A. Oskamp te Rotter dam, cand. te Utrecht en H. Bax te Hil versum, cand. te Utrecht. Door de Classis Zutphon der Geref. Kerken is beroepbaar gesteld de lieer P. van der Werff te Doesburg, die na 15 Januari a.s. gaarne een eventueel be roep in overweging zal nemen. Betalen de boodschap. 'Te Oostwolde (Gr.)- waar Dr J. Ch. Kromsigt het beroep naar Rinsumageest aannam, zal nu, wil men er komen tot het beroe- pingswerk in de ontstane vacature, de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente moeten beginnen met ruim f 20.000 te betalen aan den Raad van Beheer. De Afrik aan se he bijbelver- taling. In liet Afrikaansche „Kerkblad"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2