DE ZEEUW TWEEDE BLAD. KRONKELENDE PADEN. Bit de ProviMcie. Gemengd Nienws. FEUILLETON. VAN MAANDAG 31 OCT. 1927. No. 26. OUD-MINISTER COLIJN TE GENÈVE. Met één slag populair geworden. De Geneefselie correspondent van 'de liberale N. R. Crt. schreef aan zijn blad over het optreden van den heer .Colijn te Genève: Het is steeds moeilijk naar een plaats terug te keeren, die men met een groote reputatie verlaten had. Het gevaar van een teleurstellend weder zien bedreigt ook den beste. Zoo zal wellicht ook de lieer Colijn, die in Mei met roem beladen Genève verlaten heeft na zijn leiding van de belang rijke handelscommissie der economi sche wereldconferentie, met een ee- nigszins gemengd gevoelen de uitnoo- diging van den volkenbondsraad heb ben ontvangen, om reeds enkele maan den later alweder naar Genève te ko men en zijn voorzitterstalenten op- sieuw ten dienste van den economi- dien volkenbondsarbeid te stellen. Mocht een dergelijk menschelijk ge- zoel van angst, om een verworven nooge reputatie niet op het spel te zetten, ook in eenige mate hij den heer Colijn bestaan hebben, dan zal 'dit thans, na de eerste week der in- en-uitvoerverboden-conferentie, toch wel weder verdwenen zijn. Want ie dereen looft en prijst Colijn opnieuw als een ideaal-voorzitter. Het meest typisch komt deze bewondering voor onzen landgenoot-voorzitter wel tot ui ting door de voortdurende vragen over Colijn's verleden van. persoollega's ook uit de „groote" mogendheden, die in den regel even weinig belangstelling voor een Ncdorlandsch gedelegeerde hebben als wij, Nederlandsche jour nalisten, (ik erken het vol schaamte!) voor een redevoering van een Zuid- Amerikaan, Australiër of zelfs een Portugees of Bulgaar, bijzondere uit zonderingsgevallen natdurlijk voorbe houden. Deze week echter heb ik, ik weet niet hoevele malen mijn Duitsche, En- gelsche en Fransche collega's reeds moeten inlichten over de politieke voorgeschiedenis van onzen hier met één slag populair geworden landge noot, evenals in September het be zit van het manuscript van de sensa- tioneele redevoering van Minister Bee- laerts plotseling op .een voor Neder landsche redevoeringen ongewone wij ze opgeld deed! Dat Colijn vooral vandaag bij de journalisten, en vermoedelijk bij vele gedelegeerden eveneens, bijzonder po pulair is als voorzitter, omdat hij in deze wellicht laatste zomersche herfstdagen ons twee dagen vacantie geschonken heeft, opdat de twee reeds benoemde kleine commissies van rap porteurs voor de minder belangrijke artikelen haar arbeid kunnen voltoo ien, spreekt natuurlijk van zelf! Maar ook zonder dat zijn er redenen te over, om te verklaren, waarom men hier met zoo groote vreugde den terugkeer van Colijn begroet heeft en hem thans weder aan den arbeid ziet. Men voelt bij, hem zijn vasten wil, zijn eigen inzichten over de beste wijze, hoe de conferentie tot een succes te lei den. Bij voorzitters, die tot de wereld 'der diplomalen behooren, is de zoo wel aangeboren als professioneele hof felijkheid wel eens de oorzaak, dar de president zijn eigen persoonlijkheid te zeer naar den achtergrond schuift en de vergadering meer naar do oogen kijkt dan met de taaie van den ïeiuer der besprekingen wel is over een te brengen. Daarbij komt, dat Co- lijns uitdrukkingswijze is frisscher; men zou haast zeggen meer mensche lijk, en bovendien menigmaal vol hu mor. Hij plaagt zichzelf ook niet al te erg met de vraag, of iets, wat hij wil 'doen, wel geheel en al binnen den omvang zijner presidiale bevoegd heden valt.Soms betrapt" hij zichzelf erop, 'dat hij iets gedecreteerd heeft, Vrij naar het Engelsch. 14) Hij kwam binnen en na hem gelezen te hebben, zeide hij: „Arme Emily, morgen- ochtend om acht uur moet ik naar MarieL ville vertrekken en ik vrees, jlat mijn iwerk me daar wel vier of vijf dagen zal vasthouden, misschien zelfs wel een week." „Mag ik meegaan, Harry; dat zal veel prettiger zijn dan alleen hier te moeten1 blijven." „Neem lieveling dat kan niet, ofschoon het wel jammer is- We zijn nog nooit een dag van elkaar gescheiden geweest, sinds we getrouwd zijn en ik vind het niet bepaald prettig.'^ „O, Ilarry, stoor je niet aan mij, tante Fanny 'heeft me honderden wijze lessen meegegeven om je vooral niet in den weg te staan in de vervulling van je plicht; ik moest die dingen opvatten als mijn aandoet in de uitoefening van je beroep", placht ze dikwerf te zeggen- „Vat je het heusoh zoo op? Dat maakt wat feitelijk de conferentie zelf heeft te besluiten. Dan haast hij zich aan zijn reeds gedane aankondiging van een door hem genomen beslissing het voorbehoud toe te voegen van de 'goedkeuring ook van de conferentie met zijn besluit. En niemand heeft tot dusverre ook maar met een enkel woord de wijsheid van het inzicht van den voorzitter in twijfel getrok ken. Het kranigst. was het optreden van Colijn gisteren, toen het met de de batten over de groote strijdpunten nog maar niet vlotten wilde. Toen de mid dagpauze aanbrak, deelde Colijn een voudig mede, dat hij de namiddag- vergadering eerst een half uur later dan gewoonlijk zou bijeenroepen, hij wilde den delegaties tijd geven ein delijk hun houding ter zake eens goed te overwegen. Het kon namelijk noo- dig worden, dat hij in de namiddag vergadering zich verplicht zou (gevoe len iedere delegatie afzonderlijk op te roepen tot het uitspreken van een duidelijk oordeel over de verschillende in de conferentie gebleken stroomin gen. Niemand vroeg, of de voorzitter wel het recht had den. delegaties al dus de biecht af te nemen. Maar men besefte, dat het Colijn ernst met dit dreigement was en een 'zeer 'gunstig evolg bleek weldra: aan het einde er namiddagzitting had de helft dei- delegaties vrijwillig kleur bekend! Zulk optreden van een voorzitter ziet men gaarne, vooral in de pers wereld, en ik geloof, dat, als onder de journalisten een stemming zou worden uitgeschreven voor een per manenten voorzitter van alle Volken bondsconferenties, Colijn eenstemmig daartoe gekozen zou worden! De correspondent van „De Maas bode" schrijft in denzelfden geest: „Als alles echter op dezelfde wijze voortgaat als in de eerste -week van de conferentie voor de afschaffing dei- in- en uitvoer-verboden- en -beperkin gen, dan kan men ervan verzekerd zijn, dat de woorden van lof, dje ge delegeerden bij het scheiden van de markt aan hun voorzitter Colijn zul len toevoegen, onverminderd ook weerklank onder de journalisten zul len vinden. Want Colijn is bij pns zéér popu lair Plotseling is hij in Mei, tijdens de economische wereldconferentie, een volkenbondsfigunr van beteeke- nis geworden. Zijn inleiding van ,de groote eerste commissie, die voor de handelskwesties, trok terstond de aan dacht en bewondering. En dit is zeker niet geringer gewor den, sinds mén hem een week de fin-en - uitvoer - verboden-conferentie heeft zien leiden! „Een man die weet, wat hij wil!", „een werkelijke leids man der conferentie", „een sterke man met een groote dosis gezonde -humor", zulke uitdrukkingen hoort men bij voortduring in de pers-kamer, en als de heer Colijn de Nederland sche politiek eens moede zou zijn ge worden en een werkkring (e Genève mocht begeeren: de volkenbondsjour nalisten hebben dien reeds voor hem uitgevonden, n.l. het permanente voor zitterschap van alle volkenbondscion- ferenties. „Colijn, kom terug!", zal ze ker de wensch zijn, dien de pers onzen oud-Minister-President zal toeroepen, wanneer hij over een veertigtal dagen de in-en-uïtvoer-verboden-conferentie- „zijn" conferentie, gesloten zal heb ben en hij Genève wederom verlaten zal". BPM—B—O—B—SC—BB—>P—BMilWKCI D a m m e n. Het wedstrijd-rooster van de competitie van den Zeeuwschen Dambond luidt als volgt: Vrijdag 4 Nov. Goes 1Middelburg 2; Dinsdag 8 Novem ber Vlissingen 2Goes 2; Woensdag 16 Nov. Middelburg 1Vlissingen -1; Vrijdag 18 Nov. Goes 2Middelburg 2; Dinsdag 22 Nov. Vlissingen V1Goes 1; Woensdag 30 Nov. Middelbrug 2—Vlissingen 2; Woensdag 7 Dec. Middelburg 1Goes 1; Vrijdag 9 Dec. Goes 2Vlissingen 2; Dins dag 13 Dec. Vlissingen 1Middelburg 1; Woensdag 21 Dec. Middelburg' 2Goes 2; Vrijdag 6 Jan. Goes 1Vlissingen 1; Dins dag 10 Jan. Vlissingen 2Middelburg 2. oen enorm verschil; wel Emily zoo maak je het geval heusch dragelijk ik ben blij dat je zoo flink bent-" Na de thee moest hij nog eenige nood zakelijke brieven schrijven en zijn vrouw en Ruth pakten zijn koffer. Den volgenden morgen om acht uur zag Emily liem met een bedroefd hart wegrijden. Ze kende haar plicht en zou hem ver vullen, maar de gedachte alleen te zijn in 'n vreemde plaats in een hotel, was niet aangenaam; en ze voelde zich of een flinke huilbui haar goed zou doen. Ze stond nog aan lieit raam, toein Ruth binhenkwam. „Als het u blieft, mievrouw, hier is de sleutel van het huis," zeide ze, hem op tafel leggend; „en de man die hem bracht, zei dat het schoongemaakt en droog is, klaar om te betrekken." „O Ruth, als de majoor maar hier was, konden we onmiddellijk aan het werk gaan", toen na een oogenblik zwjjgens, zei ze: „Ruth, waarom zouden wij het zelf niet allemaal doen, zoodat alles ld aar is als mijn man terug komt?" „We zouden het best klaarspelen me vrouw; ik heb er ook al over gedapht" „Heel goed, Ruth, ga nu maar en kom', als ik bel; ik moet er eerst eens over denken". Ze ging zitten en haar schrijfmap Het le tiental ran Middelburg bestaat uit de heeren: J. Strooband, W. Boogaard, W. Sinke, J. Roelans, W. Reijnierse, P. Sanders, J. van Wijck, J. Tevel, G. A. Wessels en Ahet tweede tien tal uit de heeren: W. van Loenhout, H. P. Staal, B. F. Montanari, J. Alewijnse, A. Petiet, A. Coppoolse, G. Everaars, J. Boo gaard, H. A. Snijders en A. Geldof. Schietoefeningen te Vlis singen en nabij Kaapduinen. Op 8, 9 en 10, zoo noodig op 11 November a.s., aanvangende te 9 uur, zal geschoten worden met geschut, geplaatst op den Westelijken oever van dé Marinehaven te Vlissingen en met geschut, geplaatst ten Zuiden van liet licht van Kaapduinen. N-agekomen belastinggel den. De Minister van Financiën maakt bekend, dat uit Vlissingen onder letter Q, is ontvangen een bedrag van f 200,60, we gens te weinig betaalde vermogens- en in komstenbelasting over de jaren 1924 1927, van welk bedrag f 102,77 komt ten voordeele van het Rijk, f 13.30 ten voor- deele van de provincie Zeeland en f 84.53 ten voordeele van de gemeente Vlissingen. Ministerieel bezoek aan Zeeland. De Minister van Arbeid, die vergezeld was. van den Commissaris der Koningin in Zeeland jhr mr J. W. Quarles van Ufford en, zooals wij reeds meldden, oen bezoek bad gebracht aan industrieelo ondernemingen te Breskens, Sas van Gent en Sluiskil, heeft ten stadhuize te Ter- neuzen audiëntie verleend aan verschil lende colleges en corporaties over den economischen toestand ook in verband met de werkloosheid. Allereerst werd ontvangen liet gemeente bestuur van Terneuzen, dat enkele plaatse lijke belangen in verband met den toestand der gemeente op handelsgebied onder de aandacht van den Minister bracht. Daar op volgde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsoh-Vlaanderen, waarbij zich aansloten afgevaardigden van de maritieme vereeniging en van de afdee- ling Zeeuwscli-Vlaanderen van den bond van R.K. Werkgeversverenigingen. In dio bespreking werd naar voren gebracht die al gemeen© toestand van Zeeuwscih-Vlaande- ren, van de verhoudingen ook in verband met de ligging der streek en den alge- moenen druk die ondervonden wordt als'' gevolg van Beschermende maatregelen in het buitenland gevoegd bij de nabijheid van een land met lage valuta. Voorts werd bepleit de noodzakelijkheid van uit breiding der los- en laadplaatsen voor do zeevaart en opslagterrein met loodsen vooï bergruimte in verband met nieuwe ar tikelen die over de liaven worden ver scheept en in depót gebracht. Ter sprake werden gebracht de toestanden in de glas industrie en de verwachtingen in verband met de ingestelde Staatscommissie. Ge. wezen werd op de bedreiging voor de binnenlandsche suikerindustrie in verband met den toenemenden uitvoer van suiker bieten naar Frankrijk als een gevolg van de bescherming die deze industrie in dat land geniet. Bij vernieuwing is gewezen op den schrijnenden toestand, dat steeds onver anderd blijft de toestand dat het loods geld voor Terneuzen en andere Nederland sche havens aan het kanaal het zeven voudige bedraagt van dat van Gent en Antwerpen, hetgeen een groot nadeel is voor de haven van Terneuzen, terwijl Ne derland aan het beloodsen van die Belgi sche havens duizenden guldens bijdraagt, waarom een equivalent voor de Nederland sche haven bepleit werd evenals steun in verband met de als gevolg der verwer ping van het Belgisch verdrag uitblijvendo toepassing der speciale Belgische spoor wegtarieven voor de haven van Terneuzen. Verzocht werd te bevorderen de spoedige uitvoering van het gereed zijnde plan voor doortrekking van lijnen der Zeeuwsch- Vlaamsche tram van Hoofdplaat naar Bres kens, waaraan dan vastzit een betere outil lage met tramlijnen van de mooie haven te Breskens, die thans over te weinig los plaats aan tramspoor beschikt. Geprotesteerd werd tegen inkrimping van de postdiensten, zoowel inzake open stelling van kantoren als inzake de bestel ling in enkele plaatsen. Ook werd gewezen op den wensch inzake kanalisatie in Wes telijk Z eeuwsch-VI a anderen. Van de audiëntie werd voorts gebruik gemaakt door het gemeentebestuur van Biervliet; een commissie van burgemees opênend, zocht ze een blad papier uit, en na 'n oogenblik nadenkens maakte zij vlug eenige notities, die haar bij de ver. huizing te pas zouden komen- Daarna maakte zij een lijstje van alles wat er afgehandeld moest worden voor Maandag avond, als Harry terug zou komen. Er was nog heel wat te doen en in te pakken. Daar was al het goed, dat ze uit Engeland hadden meegebracht en dat zoo lang in een loods was opgeslagen; dan het meu bilair, dat in Sb George besteld was en dan nog de dingen, die ze in de stad gekocht hadden. Het was Woensdag dien dag- Ja, ze zag haar weg nu duidelijk voor zich. Ze belde Ruth en onmiddellijk werd een' aanvang gemaakt om' haar Besluit ten uit voer te brenigen. Et' was geen tijd te ver liezen; de hemel was grijs en elk oogeit blik kon de eerste wintersneeuw vallen'. Dien avond maakte ze alles klaar ooi den volgenden dag vroeg reeds een deel van haar goederen te doen1 vervoeren!- De dagen vlogen om en voor ze; 't wist was 't Zondag; over 't geheel gingen de dagen prettig voorbij- Toen brak de fang-verwachte Maandag aiaji- De morgen zette in met een telegram! van Harry: „Kom om zes uur". Er Wals; nog heel wat te doen- Ze zou Mary wel hebben1 ters van Terneuzen, Zaamslag, Axel en Boschkapelle kwam spreken over steun aan de werkverschaffing doer vlasbewer king. Ontvangen werd het bestuur eener vlassersvereeniging te St. Jansteen, dat van de klompenmakersvereeniging te Clin- ge en te Hulst benevens .enkele particu lieren. De Minister gaf blijk met belangstelling kennis te nemen van hetgeen naar voren >verd gebracht, waarvan zeer vele punten door hem aan zijn ambtgenooten zullen moeten worden overgebracht. Na de lunch bracht de Minister met den Commissaris der Koningin en de le den van Ged. Staten van Rompu, van de Putte en mr v. Dusseldorp met den griffier der Staten, den lieer Hartman, een bezoek aan liet bedrijf van de N.V. Bouwmateria len Maatschappij „De Hoop". Middelburg. Zondagmorgen reed een automobilist, die bezig was de rijproef voor het verkrijgen van een rijvaardig heidsbewijs af te leggen, uit de Giststraat de St. Pieterstraat in. Het bleek, dat aan zijn rijkennis nog wel wat ontbrak, want hij .reed tegen de schuine houten kelder- bedekking aan het pand van den heer Heerölt aan; het geschiedde met zoo'n kracht, dat de ijzeren band daarvan los en in de hoogte sprong. O.a. werd een ruit ge raakt, die barstte. Het werd veiliger ge acht, den geëxamineerde maar niet verder te laten rijden, en bij zal voorloopig nog wel niet in het bezit van het aangevraagde bewijs komen. Wesfkapelle. Vanaf lieden zal van hier naar Vlissingen loopen een werkmanstram Naar wordt medegedeeld, hebben zichplm. 100 personen daarvoor aangemeld. Met medewerking van Ds Reus is Ideze tram- dienst tot stand gekomen. Dezie?' dagen is op het graf van mej. J. C. Muller uit naam der burgerij' een gedenkteeken geplaatst. In leven is mej. Muller te Westkapelle onderwijzeres ge weest aan de Openbare School van 1885 tot 1920. En gedurende die 35 jaren heeft zij de achting verworven en verdiend yan de burgerij door haar groote toewijding bij haar werk, als haar groote hulpvaardig heid buiten de school. En uit piëteit heeft de burgerij gemeend een eenvoudig gedenkteeken te moeten plaatsen op de laatste rustplaats van haar steeds beminde juffrouw Muller. Namens de burgerij is dit gedenkteeken aan de na bestaanden van mej. Muller overgedragen. Zoutelande. Zooals bekend is, is door liet Duitsche stoomschip „Dietrich Bohne- kamp" in den nacht van 1 op 2 October een schade van ongeveer f6000 toege bracht aan hoofd no. 20 van den Polder Walcheren tusschen Zoutelande en West kapelle. Naar de Midd. Grit. verneemt, is deze schade door de ineederij aai}, den Pol- dér Vergoed. Tholen. Met de werken der Brug schiet het tot op heden treurig slecht op. De ijzeren damwand, noodig voor het graven en droogmaken dar put ten behoeve der betonwerken der pijlers, welke reeds lan gen tijd had .klaar moeten zijn, vertoont tot op heden duidelijk teekens v,an verzak king, zoodat het water steeds in de putten loopt. Naar men zegt, zal de firma, die deze werken uitvoert, een strop aan dit werk halen. Doo,r den langen duur moe ten reeds zooveel boeten zijn opgeloopen, dat van de eerste betalingstermijnen zieer weinig over zal blijven. (Z. N.)- Haamstede. Het aantal druivenkassen tregint zich in deze omgeving uit te breiden. Reeds zijn een 6-tal dezer glazen kasisen- gebouwen, meestal ter lengte van plm. 40 M., in exploitatie en 2 in aanbouw, terwijl de bouw van een vijftal kassen in voor bereiding is. Stave nisse. Benoemd tot waterbouwkun dig ambtenaar bij het Waterschap Stave- nisse, de heer J. A. Noriier, alhier. De plattelandsbevolking en het snel verkeer. Gelijk wij gemeld heïjben hadden de drie centrale landbouworganisaties (het Kon. Nederl. Landbouw-Comité, de R.-K. Ne- derl. Boeren- en Tuindersbond en de Ghr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland) Bij den minister erop aangedrongen te overwegen, op welke wijze het roekeloos rijden op een openbaren weg ware te voor gevraagd haar te helpen, maar deze moest wegens een verkoudheid haar kamer hou den; toch slaagde zij er in voor vijven1 klaar te komen. Nu hoefde zij zich al leen nog maar te verkleeden- „Ruth, ik wil vanavond mijn blauwe japon dragen", zei Emily, het was de zelfde japon, die ze den avond droeg, dat -Harry haar gevraagd had zijn vrouw te worden, ze droeg haar slechts in heel bijzondere gevallen. O, met welk een genoegen' kleedde ze zich dien avond, hoe zorgvuldig maakte ze heur haar op. Toen deed ze nog een! laatste ronde dooi' het huis en daarna, zette ze zich neer bij het vroolijk knet terende haardvuur. Wat duurden die en kele oogenhlikken wachten lang! Eindelijk hoorde ze het rollen van de wielen over de keien, nog een o-ogenblik daar ging d<T deur open en Emily lag in de armen van haai- man- Na de eerste ver welkoming koek hij eens roiid- Hij kon nauwelijks gelooven in hetzelfde kale, ar. moedige huisje te zijn dat liij' gehuurd had- Welk een genoegen smaakte Emily toen' ze hem elke kamer toonde, niet te verge ten het studeervertrek, dat juist was in gericht, zooals hij het zich had voorge steld. Toen ging hij zich wat opfrisschen. Emily ging naar de zitkamer en vond komen, althans zooveel mogelijk binnen de perken te houden. Vooral de bevolking van het platteland en die der kleine steden zou volgens adressanten, lijden onder het toe nemend gebruik van motorrijwielen en automobielen met de daaruit voortvloeien de onveiligheid op den openbaren weg. De minister heeft op dit adres geant woord, dat het hem aanleiding heeft gege ven, ter zake het oordeel en advies in te winnen van de procureurs-generaal hij do gerechtshoven, fungeerende directeuren van politie. Dezen zijn het allen er over eens, aldus do minister, dat tegen het roe keloos rijden van automobilisten met de noodige gestrengheid door de justitie wordt opgetreden; talrijke processen-ver baal worden terzake opgemaakt en de rechter legt als regel vrij strenge straffen op. De minister krijgt dan ook allerminst den indruk, dat in deze gebrek aan mede werking van de politie en justitie bestaat; dat ten slotte niet bij iedere overtreding iemand aanwezig is om proces-verbaal op te maken of dat geen voldoende getuigen aanwezig zijn die de feiten goed in zich opgenomen hebben of dat geen aangifte gedaan wordt, zijn omstandigheden, waar aan uiteraard wel niet veel te doen zal -zijn; bij vervolging worden echter de op gelegde straffen algemeen voldoende streng geacht. De minister acht voorloopig dan ook op grond van de hem ten dienste staande gegevens geen termen aanwezig, een aanschrijving te doen uitgaan aan de parketten of anderszins eenigen maatregel te treffen. Anderzijds mag de minister niet verhe len, dat de verschillende ambtsberichten er op wijzen, dat de plattelandsbevolking zelf dikwijls mede-schuldig is aan ver keersongevallen, doordat deze bevolkipg zich zeer weinig stoort aan de verkeers- voorsckriften, speciaal buiten de bebouw- - de kommen, waar geen of weinig politie toezicht is. Mogelijk zoude voor de land- bouwvereenigingen een nuttige taak weg gelegd kunnen zijn, door harerzijds mede te werken om het in acht nemen der ver keersregelen door de plattelandsbevolking te bevorderen. Majoor Graft voor het Hoog .Militair Gerechtshof. Het Vad. verneemt, dat de geruchtmakende vergif tigingszaak van! Br Graft Diasdag 13 Dec. a.s. voor het Hoog Militair Gerechtshof te Don Haag zal worden behandeld- Gelijk men weet, stierf 10 April 1.1. te Den Haag plotseling Kapitein Queck, van de militaire administratie- Kort na zijn dood doken in officierskringen geruchten op, dat kapitein Queck geen natuurlijken dood zou gestorven zijn. Men combineerde de sympathie van den dirigeerend offiL cior van gezondheid 3e klasse, verbonden! aan het Militair Hospitaal, voior de echtge- noote van den overledene met dit plotse linge overlijden. Deze vermoedens werd-ett aan de justitie medegedeeld die het lijk in beslag nam om het aa.n een schouwing te onderwerpen. De resultaten van deze schouwing werden eerst geheim gehouden. Woensdag daaraajiivo-lgende werd evenwel to zijnen huize in de v. Speajkstraat ge. jaxresteie-rd de zich thans in het Hui-s van Bewaring bevindende majoor J. C- Graft. Hij bekende dadelijk kapitein Queck, die een vriend van heim was, opzettelijk van hot leven 'te hebben beroofd door hem een doodelijke injectie toe te dienen. Eerst had hij hem scopoline toegediend, en later cyaan-kali- Groote brand te Wormer vee r. In de bekende oliefabriek „De Engel" van de firma Crok en Laan onder Wormerveer is Zaterdagmiddag brand ont staan in het magazijn gelegen boven de malerij. Het brandde reeds dadelijk fel, zoodat de Wormervee rsche brandweer, die slechts over een motor- en! een stoomispuit beschikt, het geraden achtte de brandweer der Zaanlandsche gemeenten om hulp op te roepen. Dit bleek goed gezien, want het vuur breidde zich snel uit en tastte de naastgelegen pakhuizen „Dacota" gehee- ten, waarin zeer veel coprah en lijnzaad opgeslagen was, aan. Tegen 5 uur was het een geweldige vuurzee en hemelhoog sloegen de vlam', men uit. daar brieven uit Engeland. Ze draaide haar schatten een voor een! om, uitroe pend; „Van mama en een van Anna deze van tante Fanny en o, hier een van papa." Het was hun eerste avond in hun eigen huis en zelden voelden twee menschen zich zoo gelukkig. Den volgenden morgen scheen de zon vroolijk. „Harry, wil je voor je naar de ba rakken gaat me helpen de piano uit te pakken. En dan staat er ook nog een kistje maar ik weet niet wat er in zit, want Ma ma heeft' het zelf ingepakt." Samen maakten ze het deksel los en vonden er in een mooi stel photografieën van de heele familie en ook van Nina Vi vian. En toen deze in de portretlijst ge schikt waren en de piano 'n plaats had gekregen, was de zitkamer heelemaal klaar. Emily liet haar vingers over de toetsen dwalen, toen wachtte ze een oogen blik en zong met haar heldere, mooie stem: „Geloofd zij God met diepst ontzag". Har ry viel iii en te zamen zongen zij „Amen", uit den grond huns harten. „En nu weer aan het dagelijksch werk, Emily, tot vanavond." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 5