DRUIVEN GROENTENKASSEN UIT VOORRAAD geleterd tegen concurreerenden prijs door N.V. MOTORENFABRIEK EN CONSTRUCTIEWERKPLAATS WEMELDINGE (Z.) C. JOOSSE St Adriaanstraat GOESi Gebr. Steutel, Klokstr., Goes Insluithaarden Vulkachels - Calorifères J. BOER - GOES. POMONA DE DAGEN KORTEN.! Whipcord Regenjassen 12.50 17.50 22.50 Abonneert U op it Mal EN WORDEN TEL, 14. - Talrijke Kassen geleverd en in bestelling in V. T. VERLOVINGSRINGEN* KEUKENFORNUIZEN PETROLEUMKACHELS, enz. VESTA Naaimachines DEKKERS Naaimachinehandel UW HOTEL T R E C HT DRIE GULDEN Holland Zeeland Om ie bewaren No, 3. Van Richter ra'n Zilver, Van Richter m'n Goud, Wiens adres te Middelburg, Birg iill U s. v. p. onthoudt H Groote keuze - Aile maten - Mooie modellen g Prijzen vanaf f 7.50. O m TShjn '°s TSvuMion fidplUdeedsi 'zweel fid reeds. Winterjassen Winterjassen Winterjassen Winterjassen 12.50 15.00 17.50 16.75 22.50 27.50 22.50 27.50m42.50 35.00 39.00 42.50 In Jongens- en Kinderjassen ook een zeer uitgebr. sorteering Pull-overs - Wollen Vesten. Aanbevelend. (Jan Jaarsma en andere ie klas fabrikaten). GANZEPOORTSTRAAT 24 ALGEMEENE PRIJS Erg "ceel ruimte is er niet, dus zal ik 'het hier maar bij laten. Ditmaal zijn het geen prijsraadsels. En nu ga ik eens gauw aan de briefjes "beginnen. T emeu zen. „Theeroosje". Wat had jij er ook veel gevonden zeg! Maar zoo als je z'iet toch nog niet het hoogste aantal. St. Laurens. „J. W." Het hinderde niets dat 'twat vroeg kwam. Ik vind het echt mooi. Leuk dat je naam er in staat. „Razeknop". Nog wel gefeliciteerd hoor! Wat grappig dat het op denzelfden dag was. Nu ik heb het ook goed naar mijn zin giehad. Hoe oud ben jij geworden? „Meidoorn". Neen,, jij had lang de minste nieit. Er waren wel die de helft er van nog niet hadden. Die vorige brief was aan 't postkantoor blijven liggen. Oudelande. „De twee zusjes" „J. C. J." Ein zijn jullie erg teleurgesteld? Het was wel een heel werk hè? Was jij de jarige? dan nog gefeliciteerd. „C. J." Bijna allemaal hebben ze meegedaan. Wat een mooie bloemen waren dat op die kaart. Wil je Moeder de groeten doen. Het 'adres zal ik wel eens schrijven. „Pa reltje". Ik weet niet wie jij bent, dus ben jij knapper dan ik. Welja, als je zin hebt, doe je het maar eens. Jij had ook veel woorden. Oostkapelle, „Klaverbloem". Wat is 't idaar mooi zeg, ben je er wel eens geweest. Die mijnheer is zeker een schil der. „Schuilvink". Nu dat hoop ik ook. Ik zou jullie briefjes niet graag missen. De woorden die je had, waren allen goed. Wil je je ouders de groeten terugdoen? „W. L." Ja, je leert er de taal wel goed* door kennen, 't Was nog best op tijd, je Wals nog niet eens de laatste. Glapinge, „Bij de handje". Dat was een brief vol over uitgaan. Hadje niet graag wat van die munten meegenomen? 'k Kaar hegrijpen dat jullie moe waren. „Boterbloempje". In dat museum en die kerk ben i!k ook wel eens geweest. Mijn zusje heet net als jou zusje en die kan er ook niet veel van. „Rozemarie". Jij hebt ook je best gedaan, 't Was zeker wel een werk ze allemaal op te schrijven? Wat een mooie kaart heb je me gestuurd. W, i s s e n k e r k e, „B oerinnetje'Neen, toen waren het geen prijsraadsels. Ja, op den duur kan ik wel aan de hand zien, wie of 't briefje geschreven heeft. Kalts. „Rival". Als je de raadsels tel kens instuurt, heb je best nog wel eens kans op een prijs. Leuk dat je ook weer meedoet. Oud-Vosmeer. „Ulist". Dien naam, haid ik nooit eerder gehoord. Jullie geduld is wel wat lang op de proef gesteld, maar 't kon heusch niet eerder. Wolfaartsdijk, „Leeuwtje". De be doeling was 't eigenlijk niet, maar 't was beter geweest als ik 't er bij gezet bad. Een portret dat zal niet gaan, maar kom maar eens kijken. „Zilveirpeertje". Je moet de groeten hebben van Floria's kind, zij was dit keer ook weer present. Ze had de groeten van jou dus ook ontvangen! Vind je het niet leuk? Ook nog de groeten voor Jaantje C©1 ijnsplaat, „Bakkerinnetje". Al lereerst nog gefeliciteerd met Moeder'g verjaardag. Ik ben ruim de helft jonger. Nou, 'twas een fijne dag. Is 'tpatroon goed geworden? Vrouw ©polder, „Duindistel'Ik heb jou een tijdje gemist. Doe je nu weer geregeld mee? De kaart vond ik heel mooi. Welbedankt. Wemeldinge. „Eekhoorn". Nu, jij had er ook veel. Je ziet, jij staat er ook weer bij. Dat was een fijne wenscli die ér op stond. Wanneer ben jij jarig? „Attetn- cia". Neen ik had 'took niet gedacht dat er zooveel in waren, 'k Ben er heusch een beetje van geschrokken, 't Was een heel plezierige dag hoor! Kloetinge. „Jan de Lapper". Zoo, jij bent ook nog een oude vriend van ons. Kom je ook weer meedoen? Ik heb het raadsel nog nagekeken. 'tWas in orde! 'kZou kunnen zeggen: Accoord van Put ten. Middelburg. „Wildzang". Ja, jullie hebben de post een drukke dag bezorgd. Dat treft dat E. ook juist jarig was. Wat hebben die jongens mooi gezongen hè? „Scharrelaar". Dat waren mooie rozen zeg1, en dat om dezen tijd van 'tjaar. Maar ik denk dat ze altijd wel goed blij ven, dus zal ik ze maar geen water geven. Goe s. „Ilenri Ford". Dat waren heel wal oplossingen tegelijk. Leuk, dat jou naam er nu ook weer bij staat, 't Raadsel was niet zoo moeilijk vind je wel? „Belle fleurtje". 't Is wel wat erg laat maar toch wou ik je nog graag feliciteeren. Mag dat nog, of lach je mij er om uit? Dat zal een feest geweest zijn, dien dag! „Tal bot". Vond je 't vorige raadsel zoo- lastig, lij houdt misschien meer van een over de Vaderlandsche Geschiedenis of zoo iets. Schrijf het maar eens. „Gladiolus". Wat grappig, dat jullie samen even over kwa men vliegen. Zoo ver heb ik 't nog niet gebracht. Ik geloof, dat er ruim 20 waren. „Leergraag". Dat was een heeleuitzoekerij, eer 'k al die briefjes en woordjes nagezien had. Wat een 'aardig versje staat er op die kaart. „Blondje". Wat gezellig dat jul lie elkaar geregeld schrijven. Ik dank je nog wel voor 't adres, 't Ben benieuwd hoe 'tmet haar is? „Ganzestatter". Er waren wel meer die 't zoo vroeg deden. Het hin derde niets dat die woorden er ook bij stonden, ik heb ze dan ook stil laten staan. „Boschviooltje". Dat was nu nog eens een verrassing. Ik geloof dat jij een goede neus hebt, want ik heb ook een boek .gekregen, dus komt 't prachtig bij elkaar. Dank je wel hoor! „Erica". En jij hebt me ook al zoo verrast. Ik heb er heerlijk van gesmuld, 't Leek wel of ik in Luilekkerland was. En je bent ze zelf komen brengen? „Anemoontje". Voor jou is 't zeker wat lastig iedere week te schrij ven. Nu, als je zoo nu en dan eens een briefje stuurt, vind ik 't ook best. Heinkenszand. „Pieter Marits' Jongen, gefeliciteerd hoor. Wordt maar een flinike steun voor je moeder. Heb ik er nu niet goed om gedacht? „Klampern boertje". Jij ook nog gelukgewenscht. Jul. lie zijin zoo kort na elkaar jarig. Je mag heusch wel eens komen! boor. Ik heb wel een foto, maar niet voor de krant. „Kazan", 't Houdt maar niet op met de jarigen. Ook nog gefeliciteerd met vaders verjaardag. Ik ben het op de helft ervan Kan je dat wel uitrelcenien? „Piet van Dorp". Ja, al die woorden telden nu mee. Een andere keer zal ik 'teen beetje veT- standiger doen en 'ter wat duidelijker bij zetten. Jij was ook dicht bij! den prijls. 'sH. H. Kinderen. „Klimop". Dat was een leuke kaart zeg- Is 'teen echt portret? Neen, boor zoo oud word ik nog niet, nog niet eens een derde deel er van- „Die gebroeders". „J."Nu, het zijn er ook al heel veel. Die vogel leek veel, op die welke jij laatst geteekendj had. Ik wil 'took eens probeeren. „M." Of ik blij was, hoe kan je dat nog vragen;, ik kon er haast niet van slapen. Ben jij ook al gauw jarig? „A-" Welbedankt voor die mooie wensch. Lees maar wat ik aan M- schreef. Wil je je ouders de groeten! doen? „Sneeuwklokje". Ik hoop 'took, vooral wanneer ik van die gezellige babi beitjes krijlg. Je schreef: nu ga ik spelen; maar welk spelen bedoel je. Op! de piano? „Lerngern". Je dacht zeker al kans op een prijls te hebben, dat 't laatste woord Hoera was. Nu is 'tdan ook echt Hoera. Kom je hemi halen? „Het Viertal". „J." Ja, hoor, ze zijin. in mijn bezit gekomen- 's Avonds werden ze biji me thuis gei. bracht. Doe je Vader en Moeder de groe. ten. „D Jullie hadden ook veel woorden zeg! Dat scheelde niet veel. Er waren! een paar foutieve biji, maar dat hinderde niet zoo erg. „P." Ik durfde het papier baast niet er af te doen, maar 'kw,a!s zoo nieuwsgierig. Ik vind 'tprachtig hoor! En nu weet ik toch al wat op die van B- staat. „R." Wat heb je dat keurig gedaan. Ik was eerst wat jaloersch op die juffrouw van jullie, maar nu niet meer. 'kHeb ze ©en miooi plaatsje gega ven. 'sH. A rends kerke. „Acasia en Spring in 'tVeld". Wat een mooie kaart is dat. Hebben jullie hem samen gekoclit? Dan hebben jullie een goede keus gehad. Dat is ook een briefschrijfster. „Elfje". Welja., stuur dan alleen de prijsraadsels paar in. Dat kan best, dat deden de kabouters ook. Ben je moeder flink aan 't helpen? Prettig dat je toch nog schreef- „Duifje". Nu jij was de eenigste niet hoor, die 'tzoo gedaan had- Dat trof je, dat de Dr. er een voor je had. Met deze felicitatie was ik ook blij- Kr abbendijlke. „Dahlia". Wat spijt me dat nu toch- Ik mis er niet graag een. Maar ik krijg toch zeker nog wel een briefje, dan blijven we een beetje op de hoogte- „Luistervink". Dat vind ik aardig, dat je nog zoo goed om me gedacht hebt- Dat is nu een!s wel een katje om zonder handschoenen aan te pakken. „Sleutelbloempje". Dat was niet alleen een kaart, maar ook nog een wensch- Je begrijpt, is was erg blij en, daarom nog bedankt van mij. „Fazant". Ook jij wordt nog bedankt voor die kaart, hij wordt vast heel goed bewaard- Prettig hé, dat moeder weer beter is. Is het nu weer een teleurstellinjg? Kruiningen. „Flora's kind". Ik ben blij dat je weer terug beat, ik heb je echt gemist. Je bent dus een beetje aan 't heen en weer reizen. Z.ooals je wel zult zien heb ik de groeten overgebracht. „Amice". Dat vind ik aardig, dat jij me ook nog een briefje stuurde. Je moet wel wat voor de studie over hebben, hé? Je cijfers waren goed, hoor! „Nachtegaal tje." En kan je al Fransche boeken lezen? Over een poosje krijg ik zeker Fransche brieven van! je? Kamperland. „Paiuweveertje". Wel bedankt voor die ansicht. Ben j© wel eens in Br. geweest? 1 Misschien komt er nog wel eens een vest in, maar zeker durf ik 'tniet zeggen1- „Zeeuw". Hartelijk gelukgewenscht boor! Ik hoop dat je nog een' poosje mee blijft dioen. Weineen, ik neem niets kwalijk. „Duinhelm". Wel bedankt, voor al je goei. de wenschen- Je felicitaties kwamen wel wat vroeg, maar beter te vroeg -dan te laaf. Hansweert. „Scbeldegalm". Ikdaicht al dat je verdwenen was, maar nu ben jij ook weer op 't appel. Ja, de winteravon den zijh altijd gezellig. En wordt jiji ook al een Franschman? Cadz and. „Klaverbloempje". In Oost. kapelle is al een Klaverbloempje, zal ik van de jouwe maar Klaverblaadje maken- Leuk dat je weer mee gaat doen- H. C. Hartelijk dank voor die kaart- O, ja. Kla!- verblaadje ook nog. Wat een aardige plek. jes heb je daar. Nieuwdorp. „Reseda'1. Ja, dat mocht je er wel bij gebruiken. Jammer, dat je het er toch maar niet bijgezet had. Wie weet, bad jij niet den prijs gehad. Ga je nu trouw meedoen? „Wilde Wingerd". Alle drie bedankt voor de kaart, ,er ston den drie wenschen op, dus juist van ieder een. Ik vond hem erg mooi. „Bloemen meisje". Eerst wil ik je bedanken. Wat een bloemen staan daar op. Echt fijn hoor! Of M. meedoet, kijk maar eens onder Ierseke. Serooskerke. „Landkrab". Natuur- ben je nog welkom, al heb je een beetje gespijbeld. Maar met het mooie weer komt er niet veel van, hé? Koudekerk©. „M. H. Tromp". Dat was dus een dubbel feest. Wat zal jij ge noten hebben. Heb je ook met een fakkel geloopen? „Vilota". Jij bent bijna een dich teres, als er wat meer ruimte was, zou ik het vast laten plaatseu. Die C. is me er ook eentje. „Struisvogel". En hoe vind je het boekje? Vind je het geen grappige geschiedenis of had je het misschien al eens liooren vertellen „C. H." Gezellig zeg, dat je nuook weer geregeld mej© gaat doen. Welja, een andere keer, weet je misschien, iets meer. K or'tgene. „Adri". Alweer een jarige. Ook jij nog hartelijk gefeliciteerd. 'tWas best in orde hoor. Ja, 't zou wel leuk zijn samen. Hoek. „Nachtegaal". Je hebt mij een een bijzonder mooie kaart gestuurd. Dank je wel. Aardig, dat je er om gedacht hebt. K ap el l e. „Roodborstje". Ja, er wa ren er wel die er meer hadden, maar jij had toch ook een mooi getalletje bij1 el kaar. Nu kost het je geen port meer. Ierseke. „Muldefinnetje". En nu de prijswinster nog. Prettig hé, dat jij den prijs hebt. Ben je grootmoeder wat aan 't helpen? Harderwijk. „Zwartje". Nu zou ik jou haast vergeten en dat mag toch niet, hoe bevalt het je daar? Misschien zie je Stans van Heideheuvel nog wel eens? Doe haar dan maai* de groeten van ons. Goe s. „Zilverblad". Héb ik de vorige week van jou geen briefje gehad? Anders ben ik bang dat liet verdwaald is. I. Voor de grooteren: Mijn geheel bestaat uit 36 letters. 9, 11, 28, 18, 22 wonen meestal vlak naast ons. Een vogel heeft 26, ;2, 16, 32, 24, 35. 7, 23, 30, 4 gebruikt de bakker. 9, 19, 10, 13, 25 is een kleur. 14, 17, 21, 31, 5, 29, 34, 3 is een plaats bekend om haar legende. 12, 33 ,6 ,17 groeit langs den slootkant. Een 15, 1, 36, 14, 17, 27, 20, 8 is een slaapplaats. II. Voor de jongeren. Mijn geheel bestaat uit 20 letters. Op 7, 16, 20, 3, 7, 12, 1 is bet in Goes marktdag. Een 15, 19, 19, 4 is een vogel. Een 11, 13, 13, 18 gebruikt men voor bloemen. De meeste kinderen lusten graag 14, 8, 5, 14, Vroeger was er om bijna iedere stad een 11, 9, 17j0, 2, 6, 1. Vele groeten van TANTE DOLLIE. Nu we officieel in het regen seizoen zijn (een groot deel van den zomer waren we het officieus) lijkt het ons niet onverdienstelijk U te wijzen op de doozen Ledervet, welke in Het Huis met de Roode Pilaren kunt koopen en waarmee U de laarzen goed waterdicht kunt maken. Het ouderwetsche middel daarvoor was de kwalijkriekende smeertraan. Weet U wel, dat U daarvoor ook kunt gebruiken Rici- musolie (wonderolie), het leer wordt er tevens zeer zacht van. In de Drogisterij Schulte Thieme in Het Huis met de Roode Pilaren kunt U alle artikelen voor technisch gebruik koopen. Zstifsersch fabrikaat. Schaft U daarom een V. T. Electmche Rljwleliamp aan. f 10.— of f 11.50. 25 Meter lichteffect. WEIGERT ELKE NAMAAK Imp, Heerengr. 308, Amsterdam A SST Zilveren Suikerschepje of Klokje cadeau. Graveerem gratis. Zie etalage. Zie etalage. Aanbevelend, zeer mooie stoffen de nieuwste kleuren gekleurd Rafiné blauw ratiné samengesteld uit de beste onder deden, voldoen aan de hoogste eischen, hebben een bijzonder lich ten en geruischloozen gang en zijn zeer billijk in prijs. Alle machines zijn voor- en terugwaarts werkend, en voor zien van de nieuwste verbeterin gen. Leverbaar in elke gewenschte uitvoering, zoowel in noten- als eikenhout. Vraag geïll. prijscourant aan bij GfSTSTRAAT MIDDELBURG. Speciale reparatieinrichting voor machines van elk fabrikaat. MET ONTBIJT GEEN FOOIEN

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 7