onderzoek had ingesteld, waaruit blijkt, dat het Dinsdags, Donderdags en Zater dags het drukst© is- De overvolle bussen zijn een gevolg van het opnemen van pas sagiers onderweg. Uit Zierikzee wordt al tijd het aantal passagiers voor de bus geseind en zoo- noodig wordt dan een extra-bus ingelegd. Nog is gemeld, dat de onderneming met September een nieuw© bus in gebruik zou n'emen. Van den minister van waterstaat is bericht ingekomen, dat er geen aanleiding is om van Riegeeringszijde mede te werken aan het onderzoek naar de mogelijkheid van een ferrydienst tusschen Nederland cn Engeland, doch dat er zijinerzijds geen bezwaar zou bestaan eventueel aan den heer van Oordt, hoofd-ingcnieur-directeur, of den heer Brinkhorst, hoofdingenifeur van den Rijkswaterstaat vergunning te ver- leenen in een commissie van onderzoek zitting te nemen. In verband met dat schrijven heeft de voorzitter der Kamer, vergezeld van den secretaris een onderhoud gehad met den heer van Oordt, die zich bereid verklaarde in de bedoelde commissie zitting t© nemen. Binnenkort zal nu door het bureau met den heer v. Oordt en den vertegenwoordiger van de Spoorwegen worden overlegd wie verder zullen worden uitgenoodigd in de Com missie zitting: te nemen. Do voorz. stelde, naar aanleiding van een en ander voor, in deze vergadering ©en lid der Kamer buiten het burealu om te benoemen, ©en der leden, die ook deel van die commissie zal uitma ken- Dit werd goedgevonden. Eveneens werd goedgevonden voor de loden de gelegenheid open te stellen hun wenschen in verband met ©en schrijven van den direcfeur-generaal der P-T.T. in zake eventueele voorstellen tot wijziging of aanvulling van de internationale bepa lingen, aan het bureau ter kennis te brengen- Het rapplort van den' heer van 'Niftrik, inzake zijne bemoeiingen voor de dienst regeling der spoorwegen en betreffend© de onbewaakte overwegen werd voor ken nisgeving aangenomen, waarbijl de voorz. dank bracht voor de vel© moeite, die hij) zich weer heeft gegeven- Al is- men hot er niet altijd mede eens, toch kan men zijln werk volkomen apprecieeren. De kamer achtte het juist gezien, dat het Bureau aan de kamer t© Breda eerst meerdere inlichtingen heeft gevraagd alvo rens uitgaven voor te stellen voor het doen opmaken van een rapport betref, fende verbetering van rivierovergangen. Op voorstel van het bureau werd aant gewezen als lid der commissi© voor den ferry dienst de heer Jeronimus, die het idee in de Kamer heeft gebracht- Tot afgevaardigden naar de vergadering van de Vereen, van Kamers op Vrijdag tl November, werden benoemd de heeren M- Laernoes en Stofkoper; en tot leden van de Commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven van de bij de periodieke aftreding te kiezen leden de heeren M- Laernoes, voorzitter; Jeronimus, Wesse- ling, Anker en Olthoff. Bij de vaststelling vanl cte begrooting voor 1928, wees de heer Jeronimus ©r op, dat de gelden der kamer zuinig: wor den beheerd en het kapitaal steeds gro-o- tor wordt. Daarom herhaalt spr. zijn wensch tot vermindering van de bijdragen. Hij! wil dit bijl den minister van finan ciën nog eens trachten gedaan te krijgen, Ook al weet hijl, dat de vereen- van Kat rners er niets voor voelt- Dhr Stofkoper zegt dat er bij de veree- niging krachtig op aangedrongen is, doch Middelburg bleef alleen staan. Nog,eens polste spr. 13 of 14 kamers, maar zonder succes. Do voorzitter meent, dat men het niet weer moet probeeren, de wet zal niet voor een kamer veranderd worden. De begrooting wordt zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming goedge keurd. Zonder 'discussie of hoofdelijke stem ming vereenigt de kamer zich met de voor stellen naar aanleiding van een schrijven van den directeur-generaal der P. T. T. betreffende verzending van 'kleine voor werpen te-gen bijzonder tarief, dus om daarmede in te stemmen, en om het lid van den spoorwegraad te verzoeken me dewerking te verleenen bij de pogingen van de kamer te Breda om des avonds verbetering in de trein aansluiting vanuit Brussel te Roosendaal te verkrijgen. Het laatste voorstel was -dat inzake het verzoek van de wegenco-mmissie van den A. N. W. B. en de K. N. A. G. om het oor deel der kamer over het Rijkswegenplan. De discussies bepaalden zich tot de kwestie van de verbinding met Vlissingen. De voorzitter lichtte nader de meening van het bureau toe, dat nu bleek dat ver betering van den Ouden Vlissingschen weg niet veel minder zal kosten,, zich neerleg de bij een nieuwen weg NieuwlandVlis singen haven. De heer Wesseling was een der leden der commissie voor het Verkeerswezen, die voor liet brengen van de route over den te verbeteren Nieuwen Vlissingschen weg was, omdat daardoor ook de onder linge verbinding MiddelburgVlissingen zou verbeteren. Nu die weg is opgenomen op het provinciaal wegenplan, kan spr. zich vereenigen met den nieuwen weg NieuwlandVlissingen. Spr. zou het ech ter zeer op prijs stellen, als de -kamer het provinciaal wegenplan alsnog kon bestu- deeren. De heer Jeronimus verklaart het andere lid te zijn, -dat voor verbetering van den Nieuwen Vlissingschen weg was; hij meent echter, dat alles zal blijken te zijn mosterd na den maaltijd. De beide plan nen zijn vastgesteld. Waar opgemerkt werd, dat het juist de bedoeling is wijziging trachten te krijgen, wijst spr. er verder op, dat men verbete ring moet maken met zoo weinig mogelijk kosten. De weg zal niet door, doch langs Middelburg moeten worden gemaakt, over den Blauwendijk en den Kanaaldijk met een oprei naar den Singel. Spr. ziet geen bezwaar in de te passee- ren bruggen en vindt geen dringende noodzakelijkheid voor den nieuwen weg, wel voor verbetering van den bestaande. De lieer van Niftrik zet in den breede uiteen het ontstaan van het rijksplan, dat de groote verkeerswegen moet omvatten, terwijl bet provinciaal plan de plaatsen onderling verbindt. Spr. acht den nieuw gedachten weg de beste verbinding. Men moet niet op de kosten zien, want als het geld hier niet gebruikt wordt, wordt het toch elders voor wegen besteed. De heer M. Laernoes zegt, dat 'het hier geldt te zorgen voor internationaal snel verkeer en -dan moeten alle belemmerin gen uit den weg worden genomen. Het is hier de kwestie van doorgaand verkeer en liet streven om Zeeuwsch-Vlaanderen zoo veel mogelijk te helpen. Spr. is overtuigd geen verandering in de plannen meer te kunnen bepleiten. De heer de Vos zegt, dat als men een goeden weg naar Vlissingen-haven maakt, men ook moet zorgen voor een goede ver binding met Zeeuwsch-Vlaanderen, maar men heeft nu een ferryboot, die niet vaart, zelfs Vrijdag niet, toen de minister van Arbeid, H. en N. overging. De boot ligt in de 'binnenhaven, in plaats van te varen. Er is voor die boot veel te veel geld uit gegeven en men zal haar voor oud-roest moeten verkoopen. De boot is veel te gauw overgenomen door de provincie, men had haar eerst eens met zwaar stormweer moeten laten varen. De heer Machgeels vraagt of de steden er wel iets aan hebben als de weg komt van Nieuwland naar Vlissingen. De heer M. Laernoes zegt dat de wegen naar Middelburg en Vlissingen toch goed zijn. Na nog eenige bespreking, waarbij o.a. blijkt -dat sommige heeren niet zoo zeker er van zijn dat er niets meer aan de plan nen te veranderen is, werd besloten de schriftelijk en mondeling gegeven be schouwingen aan de wegencommissie ter kennis te brengen. Rondvraag. De heer Klok vroeg, of het bureau soms weet, wanneer het wets- ontvv-erp inzake de winkelsluiting en de arbeidstijd'i'egeling kan wordeai tegemoet gezien. Deze vraag werd ontkennend be antwoord. De heer Jeronimus verzocht aan den vertegenwoordiger in den spoorwegraad te will-e-n medewerken aan het verkrijgen van ©en trein uit Goes aansluitende aan de boot die Je 7.30 des morgens van Vlissingen naar Bres-kens vaart, wat nu makkelijk kan, nu er te Goes, een depot ■is -en zoowel stoom- als motortraetie daar aanwiezig. Ten twee-de vraagt spr., nog e-ens -de aandacht voor een trein om on geveer half vijf uit "Goes in ,de richting Vlissingen, wat ook voor het verkeer van .uit Te-rneuzen en van uit Schouwen van beteekenis zal zijn. De heer van Niftrik z.al deze zaken ter sprake brengen. De heer P. G. Laernoes, wijst er op, dat het meermalen voorkomt, dat rei zigers, die van Middelburg komen per tram -en van de keersluis met Se tram de boot van lialf acht willen halen, de brug aan de keersluis juist zien opengaan en daar door'de boot missen. Spr. vraagt of het bureau zijn aandacht daar eens aan wil wijden. De v-oorz.. zegt toe, dat er bij betrokken autoriteiten „op zal worden ge wezen. Een afscheid. De heer van Niftrik deelt thans mede, dat hij, waar hij aan de beurt v-an aftreding is, gemeend heeft, zich niet weer herkiesbaar te moeten stellen. Ook al woonde hij niet meer in Zeeland, gaarne heeft hij aan de werkzaamheden van de Kamer nog deelgenomen. Nu ech ter zijn de reizen heen en weer en nok de uitbreiding van zijn werk te Dordrecht oorzaak, dat hij meent te moeten heen gaan. Hij zal steeds met. geno-egen terug denken aan zijn lidmaatschap eerst van de Kamer te Vlissingen, toen van de voorbereidingscommissie voor de nieuwe kamer en de laatste jaren als lid der kamer. Spir. brengt de leden van het bu reau en ook de overige leden der Kamer dank v-o-or de aangename samenwerking. De v-o-orzitter vo-elt de bezwaren van den lieer van Niftrik. De wet verbiedt bet niet, dat hij lid blijft, doch het zal wel niet in den geest der wet zijn als de leden eener kamer over bet geheele land verspreid wonen. Al kan men de rede nen dan ook -eerbiedigen, de kamer ziet den beer van Niftrik met leedwezen -ver trekken, want zijn adviezen zijn steeds zeer op prijs gesteld. Spr. hoopt dat het den heer v-an Niftrik te Dordrecht ook verder goed moge gaan. Op verzoek van den heer M. Laernoes, krachtig door den voorzitter gesteund, verklaart, de heer van Niftrik zich bereid de kamer in den spoor wegraad te blijven vertegenwoordigen. Omtrent D r N. D. van Leeuwen werd door de commissie van onderzoek de volgende conclusie voorgesteld, welke dooi de synode met alg. st. werd aanvaard: De Synode, overwegende, dat Dr van Leeuwen vol standig heeft geweigerd te antwoorden op bepaalde vragen, hem door haar commis sie van prae-advies gesteld, tot welker be antwoording hij toch ongetwijfeld als Die naar des Woords bij onze Kerken rech tens en zedelijk verplicht was, dat zij daardoor geen zekerheid heeft kunnen verkrijgen, of hij de beslissing der Synode van Assen althans principieel en afgedacht van de slang en haar spreken, aanvaardt, dat zij zich ook niet heeft kunnen over tuigen, of hij zijn in de brochure „Om der waarheid wil", bl-dz. 15 uitgesproken moe- niiig, welke met de beslissing der Synode van Assen in lijnrechten strijd is, nog handhaaft, hoewel dit, op grond van zijne algemeene uitlating -dat hij al het vroeger door hem geschrevene nog ten volle voor zijn rekening neemt, wel zeer waarschijn lijk is, dat zij evenmin licht heeft kunnen beko men in betrekking tot andere punten, waaromtrent nadere verklaring van ge voelens door Dr van Leeuwen wenschelijk was; besluit: a. aan de classis Drachten te antwoor den, dat naar haar oordeel Dr van Leeu wen om elk van deze redenen afzonder lijk zoowel als om die alle tesamen met zijn afwijkende gevoelens inzake de slang- in onze Geref. Kerken niet mag worden geduld hiervan kennis te geven aan Dr v. Leeuwen en den kerkeraad van Harkema- Opeinde. Als deputaten voor het dienen van ad vies in -de classis Drachten werden be noemd de heeren Prof. Aalders, Ds J. G. Schouten, Ds D. P. Koopmans, Dr W. A. van Es en J. van der Waals. De rede van Ds Creuzberg. Het behoeft wel geen betoog dat de rede van Ds Creuzberg door de vrijzinnige pers met vreugde is begroet. De N. R. G r t. spreekt van „de doorbraak in -de ortho doxie" en constateert dat Ds Creuzberg en de zijnen op het oogenblik meer fidutie in de werfkracht van de modernen ten bate van de Ned. Herv. Kerk blijken te iiebben dan in de werfkracht van „d-e star re orthodoxie". Het „Vaderland" spreekt van een „moe dig woord" en een „heuglijk verschijnsel" en spreekt de hoop uit dat het nu ook tot daden zal komen en dat met cle vrijzinni gen samenwerking zal worden gezocht. Bijbels in het p 1 a t - D u i t s cb- Op verschillende plaatsen, bijvoorbeeld in Slees- wijk-Holstcin, wordt tegenwoordig gearbeid aan de vertaling van verschillende deelen van den Bijbel in het Plat-Duitsch. Reeds is ds Hansen te Olderup gereed gekomen met een vertaling van de Psalmen en van Genesis. Reeds eerder leverde ds Voss in Bosedom (Mecklenburg) een vertaling van het Evangelie van Lukas en thans is hij klaar gekomen met de vertaling van de tien kleine brieven van den apostel Paulus. Deze vertalingen zul len gedrukt en verspreid worden; bet Britscb en Buitenlandsch Bijbelgenootschap heeft zich n.l. bereid verklaard ze onder zijn uitgaven op te nemen. »M<r«hUAaS3S<«'l«na.'U Gen. Synode Geref. Kerken. De Synode is gisteren met haren arbeid gereed gekomen. Inzake de k w es ti e-D s Brus- s a a r d werd het volgende besluit geno men: lo. de zaak van Ds Brussaard harer zijds als afgehandeld te beschouwen; 2o. van dit 'besluit en zijn considerans kennis te geven aan Ds Brussaard, den Kerkeraad van Bloemendaal en de clas sis Haarlem; 3o. aan deputaten ad lioc hartelijk dank te zeggen voor hun arbeid en hun hande lingen goed te keuren. MODERNE HUWELIJKEN. Die vijf volgende advertenties kwamen in één D-uitsche courant voor: 1. Eien jong, zelfstandig koopman, zoekt kennis met een jonge, elegante dame bij voorbeur gescheiden met eigen wo ning. Offertes onder letter 2. Eien slanke, donkerblonde vrouw, apart, -elegant, gezond en frisch, muzikaal, met vast inkomen, en een kostbare, com plete huisinrichting, begeert een huwe lijk uit neiging met een bree-daangelégd, gerijpten man. Een auto heeft de voor keur. Aanbiedingen onder 3. Jong meisje van 24 jaar, brunette, aangename verschijning, de tirannie harer ouders m-o-e, verlangt een gelukkig huwe lijk met een vroolijk-en, zelfstandigen man, die dans en schouwburg liefheeft. Brie ven letter 4. Een man,' gescheiden, twee kinde ren, 5 en 3 j,aair, zoekt een vrouw met vermogen, leeftijd van ondergeschikt be lang, maar beschaafde, gezellige prater. Ge-en fijne. Letter A. G. bureau. 5. Beschaafd man, religieus, wiens vr-ouw krankzinnig is, zoekt een zachte, vermogende wouw, die lak heeft aan bur gerlijke of kerkelijke wetten, maar een eenzaam leven blijmoedig wil maken. Brieven Dr Gunning, deze 5 adveitenties in Pniël overnemend, schrijft naar aanleiding daar van nog het volgende: „De lijst z.ou voor vermeerdering vat baar zijn. Maair spreekt -het niet boek doelen en schreit het niet ten hemel, dat men in één enkel blad v ij f van zulke afgrijselijke en walgelijke annonces aan treffen kan?" Ook een rechtspraak. Een vree- selijke straf wacht den Amerikaanschen de- teclive Alfred Herbert, die te Chicago zal moeten terechtstaan omdat, hij op één tijdstip met twaalf vrouwen getrouwd was. De rechter heeft n.l. bekend gemaakt, dat het lot van dezen beklaagde beslist zal wor den door een jury, bestaande uitzijn twaalf vrouwen. Wij gelooven, dat 't met die „vreeselijke" slraf wel los zal Ioopen. De twaalf vrouwen worden 't immers over de op te leggen straf nooit eens Haar kind te vondeling ge logd. De politie heeft een vrouw aangehou den, die haar kind op de Calmpthoutsche heide onder Huibergen (N.-Br.) te vondeling had gelegd. Ook de moeder van de jonge vrouw is, als verdacht van medeplichtigheid gevangen genomen. Een mooie daad. Gister hielden de kooplieden' aan de Loosduinsche Groentenvei- ling te Loosduinen ouder gewoonte een on derlinge collecte om de werkvrouw, aan deze inrichting verbonden, n.l. mej. Pieters, in de gelegenheid te stellen den verjaardag van haar moeder te gaan vieren, welke te Hengstdijk in Zeeland op 1 Nov. a.s. haar 105en verjaar dag hoopt te vieren. De collecte bracht on geveer f 30 op. Het ongeluk tusschen Voor schoten en Den Haag. Vanwege de spoorwegen wordt vandaag een enquête in gesteld naar aanleiding van het hij Voor schoten plaats gehad hebbende ongeval, waar hij twee wegwerkers door een trein zijn dood gereden. Weer een schipbreuk. Volgens te Londen ontvangen berichten zijn 27 leden der bemanning van het Italiaansche stoom schip „Isabo", dat Donderdagavond bij de Scilly-eilanilen op een rots is geloopen en vergaan, gered. De ruwe zee en de mist bo- lemmerden in hooge mate het reddingswerk cn toen de duisternis viel waren nog 11 man aan boord van het stoomschip dat begon te breken en vermoedelijk geheel wrak zal staan. Do slechte weersomstandigheden duur den den geheelen nacht voort en liet was gevaarlijk de „Isabo" met booten te naderen. Bij het aanbreken van den dag kon de motor reddingsboot het schip naderen. Er bevonden zich toen nog leden van de bemanning bij de voorste mast van het zinkende schip. An dere booten met reddingsmiddelen zijn even eens in de buurt en men hoopt, dat alle schipbreukelingen veilig aan land zullen komen. Arrund.-Rechtbank te Middelburg - Door de Arrondissements-ltechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende strafzaken behandeld J. N„ 30 jaar, arbeider te Zuidzande, thans in voorarrest, verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met een minderjarige te Cadzand in 1927. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. •T. R. B., 4G jaar, leurster, wonende to Kapellebrug, thans in voorarrest, verdacht van oplichting, door in de maand September aan de huizen hij de ingezetenen te Axel te komen, en de bewoners daarvan mede te deelen, dat zij va.n Hulst was gekomen met 3 kinderen, en zij, doordat zij van geloof was veranderd, geen werk had, en ge-en middelen van be staan, dat zij naar Middelburg wilde om werk te zoeken doch geen reisgeld had, waarna zij verschillende inwoners heeft bewogen aan haar verschillende geldsbedragen af te geven; 2de. verdacht van diefstal van een stuk varkensvleesch ten nadeele van E. Baremani te Axel, op 10 September 1927. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Do verdediger van verdachte, Mr Keggo, advocaat te Goes, zei, dat het wettig en over tuigend bewijs niel is geleverd en vroeg vrij- spraak. C." Z., 50 jaar, landbouwer te Ternouzen, verdacht, dat hij op 30 Augustus 1927 te Boschkapelle opzettelijk door misbruik van gezag heeft uitgelokt, dat Daniël de Blayo, die toen in zijn dienst was met Dehnlp van een wagen een hoeveelheid gras, toebehooren- de aan P. Mei, heeft weggenomen, doordien hij hem gelast heeft dit feit te plegen. Eisch f 10 of 10 d. h. J. A. L„ 4G jaar, schipper te Terneuzen, appellant van een vonnis van den Kanton rechter te Ternouzen, waarbij hij wegens open bare dronkenschap, gepleegd bij herhaling, werd veroordeeld tot een hechlenisstraf van 3 weken. Eisch bevestiging vonnis van den Kantonrechter. C. L. J. L., 30 jaar, landbouwersknecht te Nieuwerkerk, verdacht van diefstal van twee zakken erwten te Nieuwerkerk op 7 en 13 September 1.1. respectievelijk toehehoorende aan A. Flikweert en S. de Vlieger. Eisch 3 maanden gov. straf voorw. met 3 jaar proeftijd. J. J. W., 19 jaar, chauffeur te 's-Heer Hen drikskinderen, appellant van een vonnis van den Kantonrechter te Goes waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwiel wet werd veroordeeld tol een geldboete van f 25 of 25 dagen hechtenis. Eiscli vernietiging vonnis van den Kantonrechter. Vrijspraak. Uitspraak 11 November a.s. Een aanrijding met noodlot tige gevolgen. Op een laten avond in de maand Augustus kwam de bakkersknecht D. te Wesldorpe op een niet verlicht rijwiel over den straatweg onder de gemeente Westdorpe gereden mot een groote snelheid en voor den wind. Op een gegeven oogenblik reed hij daarbij tegen een zekeren Kalle aan, die daar met zijn meisje liep te wandelen. De botsing was zoo hevig, dal IC. met groote kracht tegen de straat werd geslingerd en eenige oogenblikken nadien ter plaatse over leed. Terzake van het veroorzaken van iemands dood door schuld had D. gisteren voor de Rechtbank te Middelburg te verantwoorden. Verdachte was verschenen en werd verde digd door Mr Lambooy, advocaat te Hulst. Deze zaak werd reeds vroeger bij de Recht bank aangebracht, doch een beslissing bleef achterwege, aangezien de Rechtbank de dag vaarding nietig verklaarde. Als eerste getuige werd gehoord Dr Hulst uit Leiden, die de gerechtelijke lijkschouwing verrichtte en die verklaarde, dat het slacht offer tengevolge van een schedelbreuk was overleden. De tweede getuige mej. de Ceulenaere, die zich in gezelschap van de aangeredene bevond, verklaarde, dat het den bewusten avond zeer donker was toen do aanrijding plaats had. Onmiddellijk na het gebeurde is zij op ver dachte toegeloopen, die naasl zijn fiets stond, hem verzoekende hulp te bieden, doch hij heeft dit geweigerd en is doorgereden. Verdachte door den President ondervraagd erkent de feiten ook dat de vorige getuige op hem is toegekomen en om hulp hoeft verzocht. Hij beweerde evenwel zoodanig over stuur te zijn geweest, dat hij was doorgeredon. De Officier van Justitie requisitoir ncmendo geeft een uiteenzetting van de reden waarom deze zaak opnieuw is aangebracht niettegen staande do verdachte tegen de beslissing van de Rechtbank, waarbij de vorige dagvaarding werd nietig verklaard, hooger beroep aan- teekende. De Officier vindt dit van de zijde van ver dachte tegenover den Rechter een gedragslijn, die niet te pas komt. Komende tot de feiten acht de Officier de zaak wettig en overtuigend bewezen. Ver dachte heeft als een wilde man gereden zon der lantaarn, terwijl het stikdonker was. Hij vindt de gevolgen verschrikkelijk ook al staat verdachte gunstig hekend. In zijn vorig requi sitoir meende hij tegen verdachte een maand hechtenis te moeten eischen, doch meent hij nader inzien toen het maatschappelijk belang te zeer onderschikt to hebben gemaakt aan het belang van verdachte. Hij eischt daarom thans een hechtenis van 3 maanden. De raadsman van verdachte het woord krij gende, geeft als reden voor het hooger beroep op, dat men in de verwachting verkeerde, dat het Hof over de zaak anders zou oor- doelen dan de Rechtbank. Het Hof toch moet hij het geven van zijn Arrest het vonnis van de Rechtbank bevestigen of yernietigen. Doch de mogelijkheid bestaat, dat het Hof zelf recht doet op de stukken en zelf een straf oplegt, dan kan liet dus voorkomen, dat deze verdachte tweemaal voor dit feit zal moeten boeten hetgeen verdediger een zonderlinge si tuatie vindt. Gelet op de getuigenverklaring van Dr Hulst en de bekentenis van den yerdachte behoeft spreker op de zaak verder niet in te gaan. Hij wenscht evenwel onder de aandacht van de Rechtbank te brengen, dat, wanneer ver dachte voor deze zaak hechtenis zal moeten ondergaan hü voor zijn leven zal gebrandmerkt en in de plaats zijner inwoning als een mis dadiger zal worden aangezien. Uitspraak 11 November a.s. Kailsing«reeht te fiüidcielbui u Zitting van 26 October 1927. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens Rqden met een motorrijtuig, zonder behoor lijk verlicht nummer met letter: W. C. de S. te Domburg f 25 b. s. 25 d. h. Dronkenschap: R. V. te Ileijst (B.) f 15 b. s. 15 d. li.; P. A. de W. te Goes f 10 b, s. 10 d. h.J. A. L. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h.; J. O. te Oost- en West-Souburg f10 b. s. 10 d. h. Idem bij herhaling: J. K., gedomicilieerd te Middelburg f 15 b. s. 15 d. h. Te Middelburg venten zonder vergunning; Th. S. te Dordrecht f0.50 b. s. I d. h. Met een voertuig buiten noodzaak de linker zijde van den weg houden: P. C. P. te Mid delburg f3 b. s. 1 w. t. s. Idem met een rijwiel1'. de B. te Middelburg 15 b. s. 5 d. h. Overtreding IJkwetM. S. t.e N.- en St.- Joosland 10 maal f0.50 b. s. 10 m. 1 d. h. Verbeurdverklaring der inheslaggenomen ma ten en gewichten. Te Vlissingen den westelijken rijweg van de Kleine Markt met een rijwiel in verboden, richting berijdenP. Th. M. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. li. Trekdier onbeheerd laten staan: I. F. te Middelburg f 5 h. s. 5 d. h. Te Vlissingen rijden over voetpad: Cli. L, D. te Vlissingen f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een rijwiel zonder bel: F. .1. P. te Middelburg f3 h. s. 3 d. h. Overtreding Jachtwet: J. W. B. te Middel burg: wegens do omstandigheden, waaronder liet feit is gepleegd, geen straf. De Bergen-op-Zoomsche mal versaties. Dinsdag j.l. deed de le Ka mer der Arrondissementsrechtbank te Breda uitspraak inzake de civiele procedure van de gemeente Bergen op Zoom contra den heer Van Liempt, gewezen secretaris dier gemeente. De rechtbank wees de vordering in con ventie van de gemeente toe, terwijl de eisch in reconvenlie van den gewezen secretaris tegen de gemeente werd afgewezen. De eisch van de gemeente betrof niet ver antwoord en niet afgedragen gemeentegel den tot een bedrag van f 5926.82 plus rente; die van dhr van Liempt tegen de gemeente betrof salaris tot een bedrag van f 733.13. Aanslag op het leven zij-n e r v r o u w. Het gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak van den landbouwer te Barn.eveld, die tot tweemaal toe een aanslag pleegde op het leven van zijn vrouw, van wien hij gescheiden leefde. Den eersten keer loste hij revolverschoten o-p haar, zonder haar te treffen, den twee den k-e-er trof hij haar met twee kogels in den rug. Wegens deze feiten had hem de rechtbank veroordeeld tot straffen van zes maanden en vijf jaar gevangenis. Het Hof heeft de eerste stoaf verhoogd tot een jaar en de tweede verminderd tot vier jaar. Poging tot doodslag. D,e IIaa,g- sch-e rechtbank heeft gisteren een 26- jarigen grondwerker uit Den Haag, gede tineerd, wegens poging tot doodslag, ge pleegd op -een opzichter bjj de spoor wegen, -onder wien hij in een nachtploeg werkzaam was bij den arbeid aan de el-ectiïsche lijm RotterdamDen Haag on der Voorschoten, veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek dar preventieve hechtenis voor den tijd van twee maanden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 10