Dit De Provincie. leitBMWS Gemengd Nienws. Telegrammen. Rechtzaken Zoeklichtjes. Ming van den heer Ter I,aan, boerenknech ten geen volledige en volwaardige bur gers van den Nederlandsclien Staat zijn. Hoe iemand toch zijn eigen glazen kan ingooien Want nog maar enkele weken geleden is in „Het Volk" met klem betoogd, dat het socialisme nooit verwerkelijkt zal wor den, als de s.d.a.p. het platteland niet heeft; op het platteland moest met kracht de propaganda ter hand genomen worden. Maar die niet volledige en niet vol waardige burgers van den Nederland schen Staat, welke de boerenknechten, al thans naar het oordeel van den heer Ter Laan, zijn, zullen die propaganda op hou ten klompen hooren aankomen. Middelburg. Men verzoekt ons het vol gende te melden: Deze. week komt Dr Berron, predikant te Grafferstaden in den Elzas, weer in ons land .om meerdere bekendheid te _geven aan het lijden der Christen-Armeniërs. Hij is de leider van de „Action Chrétienne en Orient", dat is de Zendingsvereeniging, die zich het lot van dat voor 80 pCt. uitgemoorde en voor de rest verjaagde volk heeft aangetrokken. Dr Berron heeft zelf in Syrië het Evangelie verkondigd. Ook door zijne bezoeken aan de vluchte lingenkampen in Griekenland en Frank rijk kent hij de Armeniërs en hun toe stand door en door. Van 2529 October is Dr Berron in Zeeland. Dinsdagavond spreekt hij in Krabbendijke, Woensdag avond te Biggekerke, Donderdagavond te Vlissingen, Vrijdagavond te Oost-Souburg. In JWiddelburg dit jaar niet. Wie in deze stad, waar hij reeds in Februari en Octo ber 1926 vertelde, Dr Berron nog eens' wil spreken, is hartelijk welkom ten huize van den heer Mulder, Seisplein 286, Zater dag a.s. van. 35 uur. Gisteren heeft te Middelburg de ge rechtelijke schouwing plaats gehad van het lijkje van den knaap, die aldaar op Zaterdag j.l. door een auto werd over reden en aan de gevolgen daarvan over leed. Goes. Johanna Breevoort, de be kende schrijfster, hoopt a.s. Woensdag op uitnoodiging van den Christen- Vrouwenbond in het „Schuttershof" op te treden, met het onderwerp ,J)e vrouwen uit den Réveiltijd". Daar deze vergadering ook voor niet-leden toe gankelijk is, mag een drukke opkomst worden verwacht. Velen zullen ongetwij feld gaarne de gelegenheid aangrijpen, om Johanna Breevoort te hooren. - - Heden zijn! door den Burgemeester aan de personen die hem bekend zijn in het jaar 1914 een rijibewijls te hebben verkregen, aanvragen toegezonden voor het verkrijgen van een nieuw rijbewijs- Ieder die in 1914 een rijbewijs heeft gekregen en geen aanvrage voor een nieuw rijbewijs heeft ontvangen, kan daar voor alsnog een formulier bekomen op de secretarie a-s. Vrijdagmorgen tus- schen 9 en 12 uur. Veere, Uit het Kanaal is hedenmorgen het in verregaariden staat van ontbinding verkeerende lijk van een onbekend mans persoon opgehaald. Ellemeet. Een govaar 1 ijk werk. Toen dezer dagen hier de school uil- ging klommen eenige jongens achter op •een vrachtauto die daar in matige vaart passeerde- Dit schijnt door bestuurders van auto's en vrachtwaigems wel meer te worden toegestaan aan kinderen die op eeuigen afstand vain de kom der ge. meente wonen. Toen de auto evenwel sneller begon te rijden zijn de jongens van de auto gevallen waarbij het zoontje van zekere H. na een dertigtal meters, te zijn medegesleurd, met het gezicht op; den straatweg is terecht gekomen, waar door het op verschillende plaatsen ern stige verwondingen bekwam- De jongen werd in een ïn de nabijheid staande woning binnengedragen alwaar de inluid, dels ontboden arts Pilaar van Renesse den jongen behandelde'. Hansweert. Het Fransche sleepschip „Aurore" is op. het kanaal op het achter, schip van het schip „Casablanca gevaren', waardoor het roer van dit schip zoodanig werd beschadigd, dat het schip de reis niet kon vo.ortzetten. Met behulp' van de tweede boot „Tervueren" is het schip' dezen voormiddag naar Antwerpen ver trokken. Amemuïtfen. Door de Geref. Meisjesver. ©eaiging „Wees een zegen", alhier, is dank zij de medewerking van Ds Runia', hij de leden der Geref- Kerk een: betdrag opgehaald, zijnde de som van f 53-15- Wel een bewijs dat het werk der meisjes wordt gewaardeerd, zoodat ze thans in do a,s. winterperiode, in de gelegenheid wor. den gesteld, weer verschillende bloeding, stukken voor de armen te vervaardigen1! Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sittard S. H. J. Voorst te Opperdoes; te Randwijk S. Govers te Olde- broekte Maasland J. C. H. Romijn te Workum; te Kloosterburen-Homhuizen J. R. Strating te Hooge-Beintum. Bedankt voor 's Grevelduin-Capelle C. v. d. Wal te Rijnzatervvoude; voor Almkerk A. Buurman te Wijk bij Duurstede. Geref. Kerken. Beroepen te Zalt-Bommel J. v. d. Leek, cand. te Hoorn; te Baarland G. D. Kuiper, cand. te Kampen. Aangenomen naar Keboemen (Midden-Java) H. Bergsma, cand. te Groningen. Bedankt voor Bussum (2e pr. pi.) Dr K. Dijk te 's-Gravenhage. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ierseke G. H. Kersten te Rotterdam. Legaat. Wijlen de heer A. B. Drenth, in hoogen ouderdom voor eenige weken te Stadskanaal overleden, heeft gelegateerd vrij van successie f 8000 aan de Ned. Herv. Kerk te Nieuw-Stadskanaal, gemeente Onstwedda Raad van Beheer. Men meldt aan de „N. R. Ct.": Als Dr J. Ch. Krom- sigt van de Ned. Herv. Gemeente te Oost- wold (Old.) het beroep naar Rinsumageest aanneemt, zal door de Kerkvoogdij te Oostwold ruim f 20 000 moeten worden betaald aan den Raad van Beheer, vóórdat tot het beroepen van een predikant mag worden overgegaan. Emeritaat. Ds G. de Bruijn, tot voor kort Geref. predikant te Kanbanvioe (Soemba), thans gerepatrieerd, zal bij de zendende kerk van Kampen tegen einde van dit jaar eervol emeritaat aanvragen. MM—MWICO. Ongelukken. De 46-jarige kapitein van een te Rotterdam liggend Rijnvrachtschip P. v. L., uit Varik, is bij het aan boord gaan in het water gevallen en verdronken. Te Voorst heeft de landbouwer Ilbrink bij het bewerken van zijn land een trap van een paard gekregen. Naar het Ziekenhuis te Zut- phen overgebracht, is hij zonder tot bewust zijn te zijn gekomen aan de gevolgen over leden. De timmerman van V., die bezig was herstellingswerk aan een woning te Nij megen te verrichten is van de ladder gevallen. Hij werd zwaar gewond en overleed korten tijd daarna. De 50-jarige gehuwde Van L. uit Vlaardingen, is Vrijdagavond, toen hij een voor hem uitrijdenden fietser aanreed, van zijn rijwiel gevallen, juist op het oogenblik, dat er een vrachtauto aankwam. Hij werd docfr de vrachtauto overreden en onmiddellijk gedood. Vrijdag is wederom een ernstig ongeval gebeurd bij den sluisbouw te IJmuiden. Een werkman is tijdens het lossen van grint van een steiger gevallen, waardoor hij met zijn hoofd op een rail terecht kwam. Met een ernstige hoofd wonde werd hij naar het zie kenhuis gebracht. Mej. S. te Den Haag is in aanraking gekomen met een brandend petroleumstel, waardoor haar rokken vlam vat ten. Op haar gegil schoten buren toe, die bij het dociveji van de vlammen behulpzaam waren. Mej. S., die over liet geheele lijf brandwonden kreeg, is naar het ziekenhuis gebracht. Ook haar man heeft bij de biussching brandwonden gekregen. Te Staphorst is een 2-jarig jongetje in een sloot nabij do ouderlijke woning geraakt en levenloos daar uit opgehaald. De dienstbode van de tam. B., te Roosendaal, had het ongeluk een pan kokend water te laten vallen, waardoor zij zelf en de metselaar G., die ter plaatse werk zaam was, den inhoud grootendeels over hun lichamen kregen en beide ernstige brandwon den opliep. Op den Leidschen straat weg bij Den Haag is een auto hij het te ruim nemen van een*'bocht tegen een boom gereden, waardoor de auto zwaar beschadigd werd en de beide inzittende' dames ernstig werden gewond. De gewonden werden naar het Ziekenhuis overgebracht. Beiden schijnen een hersenschudding gekregen te hebben. Een ongewoon tafereeltje. Za terdagnacht te 2 uur zagen twee surveillee- rende Bloemendaalsche politieagenten op do Korte Kleverlaan te Bloemendaal een onge woon tafereeltje. Onder het afdak der garage van den lieer Dekker in die laan vonden zij, liggende op een stroozak, de vrouw van den Haarlemschen werkelooze Otter en een klein kind. De vrouw was in nachtgewaad en had zich met een deken toegedekt. Zij was in gezelschap van Otter en nog een paar man nen. Op last van den commissaris van politie werd het gezelschap naar het politiebureau te Overveen overgebracht. De vrouw werd met haar kind op den stroozak op een handwagen gelegd. De mannen gingen loopende mee. Op het politiebureau werd door hen nachtver blijf gevraagd. Dit kon hun niet verstrekt wor den. De vrouw weigerde o,p een stoei te zit ten en ook de mannen wenschten een betere legerstede. De conmiissaris achtte het toen beter om het gezelschap maar uit Bloemendaal te verwijderen. Met behulp van een paar gemeentewerklieden werd het per handwagen naar de Lange Molenstraat 12 te Haarlem gebracht, waar het gezin van O. reeds meer vertoefd heeft. Otter gaf voor te handelen als protest tegen het armbestuur te Haarlem. Auto verbrand. Tusschen Deven ter en Olst is een uit Noord-Brabant af komstige auto op den \yeg in brand gevlogen. De twee inzittende heeren wisten bijtijds uit den wagen te springen, welke geheel vernield werd door het vuur. Een Nederlander kampioen- kapper. Ter gelegenheid van de tentoonstel ling van haarvverken en parfumerieën in het Palais du Palmarium in het Bois de Bou logne is een kapvvedstrijd gehouden, waaruit een Amsterdamsch kapper, Michels, als eerste prijswinner te voorschijn gekomen is. Hij be haalde 180 punten (van de hoeveel staat or niet bij) tegen de 147 van nummer twee. De Parijzenaars kwamen pas op de vierde en vijfde plaats De laatste kermisdag van Zaandam. Een do ode, zeven ge ween den. De laatste dag van de Zaandam- sche kermis is een ongeluksdag geworden. 's Avonds half acht zouden de fotografen Gebr. Raaphorst uit Wassenaar een kunstlicht foto nemen op het kennisterrein. Him stand was omgeven door veel publiek, dat dicht -opeengedrongen stond. Door nog niet opgehel derde oorzaak ontplofte daarbij een h&eveel- heid magnesium, wat voor de omstanders de schromelijkste gevolgen had. Den zeventienj arigen David Daame werd het lichaam opengereten. Hij werd het eerst naar de kliniek gevoerd, waar hij kort na aankomst overleed. De even oude Klaas Yloon uit Koog aan de Zaan was er eveneens ernstig aan toe. Ook de fotografen Raaphorst liepen ernstige brandwonden op. Zij beiden zijn in de kliniek opgenomen. Een zestal andere omstanders kreeg door het metaal van het gesprongen apparaat en de magnesiumvlam min of meer ernstige snij- en brandwonden. De toestand van de beide in de kliniek- opgenomen gewonden is ernstig. Een van de getroffenen, die van boven tot beneden in brand slond, dankt het leven aan het feit, dat een snelhlusscher bij de hand was en men* hem met groote tegen woordigheid van geest de schroeiende kleeren van het lijf rukte. Het ongeluk vindt zijn oorzaak in het ge bruik van magnesium. Daar het projektiel ge heel is uiteengeslagen, valt niet vast te stel len, hoe het is geschied. De recherche zal met hulp van deskundigen het onderzoek voort zetten. (Volk) Het spoorwegongeluk hij 14 ij s- vv ij k. Het Vaderland heeft van bevoegde zijde de volgende inlichtingen ontvangen naar aan leiding van het betoog van den heer van Braambeek Ten eerste kan men wagenvoerder en machinist eenvoudig niet met eikaar verge lijken. De wagenvoerder heeft slechts twee handels te bedienen. Hij behoeft van zijn machine niets te weten. Men heeft zelfs liever, dat hij er niets van weet, om verkeerd, in grijpen bij eenig mankement te voorkomen. Het is onbillijk om van een te korte op leiding te spreken. Men had reeds in Mei kun nen rijden; men 'heeft met opzet gewacht tot October, opdat aan de oefening van liet per soneel niets meer zou ontbreken. Geleidelijk is het in het bedrijf gebracht. Bovendien krijgt machinist noch ivagenvoerder zelfstandig ooit een trein, voor hij zelf heeft verklaard, de seinen absoluut te kennen. Natuurlijk wordt de deugdelijkheid van deze verklaring eerst onderzeeht. Twijfelt de machinist of de wagen voerder ook maar even aan zichzelf, dan krijgt hij een z.g. piloot mee. De Gast heeft als leerling-machinist ook reeds een tijd het baanvak bereden en seinen geleerd. Het is de vraag, of de Gast wel één fout Reeft gemaakt. Dat de Gast door den lmlpstuurstand in de war zou zijn gebracht, is al heel moeilijk aan te nemen. Deze biedt veel meer ruimte dan de geivone stuurstand. De bediening van den motor blijft geheel dezelfde. Juist omdat gesprekken zoo gevaarlijk zijn, gebiedt het dienstreglement alleen in bijzondere gevallen den hoofdconducteur mee op te ietten (mist, rijden door onveilig sein en dergelijke). Het was dan ook eigenlijk niet reglemen tair, dat, de hoofdconducteur van den Delft- schen.trein zich bij den wagenvoerder bevond, want de Delftsche trein behoefde met geen enkele abnormaliteit te rekenen. Niet de „onvoldoend opgeleide" treinbestuur der De Gast is hier de schuldige, maar een hoofdconducteur met zóóveel dienstjaren als spoorwegman, dat hij binnenkort in aanmer king komt om gepensionneerd te worden, een beambte, doorkneed in het vak, met een dienst staat Yran méér dan vijentwintig jaren. Toen, de trein van het rechtsche spoor over ging op het linkerspoor en de trein dus daar door op het zoogenaamde verkeerde spoor kwam te loopen, heeft De Gast onmiddellijk tegen den hoofdconducteur gezegd: „Dat kan toch niet in orde zijn. Wij loopen op het linkerspoor. Is dat wel vertrouwd?" Daarop heeft de hooidcondeur, de man van groote ervaring en hoogen leeftijd, aan De Gast ge antwoord: „Rijdt" maai- door, de zaak is ivel in orde". Maar even later heeft De Gast, die dat rijden over verkeerd spoor toch bijzonder vreemd vond en van een „aanschrijving" om over linker spoor te loopen, niemendal af wist, nog eens zijn verwondering te kennen gegeven o\-er dat linker-spoor-berijden, waarop de hoofdconducteur heeft gezegd: „Rijd maar door tot Yvij Rijswijk voorbij zijn, dan zullen we eens zien of er ook rood licht gegeven wordt". De 'Gast is daarop verder gereden. Maai' voelde zich niet op zijn gemak en was onrustig. Hij vond het een vreemde geschiedenis. En heeft daarom ook voortdurend fiuit-signalen gegeven. De Gast was volstrekt niet den kop kwijt omdat hij „onervaren" was of „onvoldoende opgeleid". Had De Gast dien ouderen hoofdconducteur Zaterdagavond niet naast zich gehad, dan had hij, bemèskende dat het linker-spoor werd opgereden, onmid- -dellijk gestopt en geen meter verder gereden. Het onderzoek zoo 'kunnen wij verder gaan heeft uitgewezen, dat de hierboven bedoelde hoofdconducteur zich ten aanzien van de bewuste „aanschrijving" ten eenenmale heeft vergist. Het blad wijst dan verder op den goeden dienststaat van De Gast, die by zijn supe rieuren stond aangeschreven als een bijzon der goed treinbestuurder. A f s 1 u i t d ij k bezweken. Zaterdag is bij de herstellingswerken aan sluis I te den Bosch, waar voor rekening' van het. wa terschap de Aa een nieuwe duiker met door spoeling gebouwd wordt, de afsluitdijk tus schen de Zuidwillemsvaart en het daarachter- gelegen werk, bezweken. De vermoedelijke oor zaak daarvan moet gezocht worden in het feit, dat onder den wand een wed is ontstaan van zoo groote afmeting, dat de geheele wand bezweek en een gat van ongeveer 5 meter in den kanaaldijk ontstond waardoor het tra ject tusschen de sluizen I en II zijn water verloor. Het scheepvaartverkeer zal voor eenige dagen stilliggen. Het vvater uit de Zuidwillemsvaart stroomt met kracht de rivier de Aa in, de twee ma- chineioodsen met machines meesleurend. Do Zuidwillemsvaart loopt bijna geheel leeg. Men vreest voor verdere verzakking van den ka naaldijk en brengt thans zakken zand aan, waardoor de kracht van het uitslroomende water vermindert. Ook meer nabij de stad is een stuk dijk weggezakt en vreest men voor de daar liggende kleine betonnen brug. Met man en macht is men Zaterdag begon nen aan het diphtmgswerk, dat ondanks de duisternis en den neerplasseiuleu regen den ganscheif nacht werd voortgezet. - H u u r d e r e r m oofilt z ij n li u i s- b a a s. Vrijdagavond heeft zekere E. den in Herzogenrath wonenden D. met drie revol verschoten van hel leven beroofd. Reeds het eerste schot ging den aangerande door hel voorhoofd. De reden van dezen moord is dat E. wegens huurschuld door I). uil zijn Yvoning was gezet. E. was hierdoor zoodanig verstoord, dat hij bij I). binnendrong om verantwoording le halen. D. wees den man de deur, waarop E. plotseling een revolver trok en hem doodschoot. D-e dader, die niet ongunstig bekend staat heelt zich bij de politie aangemeld. Aanrijding met een bus. Zater dag heeft, zooals reeds kort. in ons bijblad is gemeld, met de autobus 11 recht -Jutphaas - LopikSchoonhoven een ernstige aanrijding plaats gehad. De bus reed langs den Holland- schen l.lssel in de gem. Jutphaas. Een wielrijder kwam van tegenovergestelde richting; toen do bus vlak bij hem was, veranderde de chauffeur eensklaps \;ui richting, zoodat het rijwiel onder de bus terecht kwam en geheel vernield werd. De wielrijder werd terzijde van den weg geslingerd en de autobus reed tegen een lioom. Ook de bus werd zwaar beschadigd. De chauffeur liep verwondingen op, een pas sagier kreeg bloedende wonden aan liet hoofd en hals. Een ander klaagde over pijn in de borst; weer een ander slachtoffer had zes wonden gekregen door de scherven glas, die rondvlogen, één had een kniewonde, terwijl bij een der reizigers een lichte hersenschud ding gekonstateerd werd. Twee geneesheeren te Jutphaas, behandelden de gekwetsten. Ook werd de Geneeskundige Dienst van Utrecht opgebeld, die spoedig met een auto ter plaat se was. De autobus moet den 2den October reeds afgekeurd zijn. Maar niettemin reed men er den dienst SchoonhovenUtrecht mede. Uit- het onderzoek is reeds gebleken, dat de chauf feur van de bus den ge lie el en nacht, aan de bus gewerkt heeft. Aangeno men moet worden, dat de man daardoor slaperig was. Hij verklaarde dan ook den wielrijder niet op den weg gezien te hebben, meldt het Volk. Samen d e e 1 e n. Iemand kocht te Kropsvvold op een verkooping een paar kleine emmertjes met deksel, kinderspeelgoed. Bij zijn thuiskomst vond hij in een daarvan een bedrag van f 260. Hij stelde hiervan de oor spronkelijke eigenares in kennis, met wie hij overeenkwam het gevonden bedrag te deelen. DEN BOSCH. V. D. Betreffende de door braak bij Sluis I in de Zuid-Willemsvaart kan nog worden gemeld, dat de werk zaamheden tot dichting gedurende den nacht van Zaterdag op Zondag z.ijn voort gezet. "Gisteren was het water vrijwel gekeerd, zoodat de doorvaart in beperk ten zin mogelijk was. Het schip, dat reeds was opgegeven, is door overlading behou den. Er zal een nieuwe dam worden aan gelegd. DEN HAAG. V. D. De advocaat-gene raal bij den Hoogen Raad concludeerde heden tot verwerping van het cassatie beroep van den heer Marang van Yssel- veere, koopman te Den Haag, die door het Haagsch Gerechtshof in verhand met de Portugeesche bankbiljettenkwestie is ver oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. De Hooge Raad zal 5 Dec. a.s. arrest wijzen. AMSTERDAM. V. D. Zooals hekend is hij de wet van Juni 1925 de mogelijkheid geschapen, dat aan sommige tandtechnici, de bevoegdheid tot uitoefening der tand heelkunde wordt verleend. De Minister van Arbeid heeft zich te dezer zake doen voorlichten door een commissie, bestaan de uit mr 'J. Limburg als voorzitter, twee tandartsen en twee tandtechnici. Deze commissie is met haar arbeid gereed ge komen. Slechts aan lA van de 167 aanvra gers is bovenbedoelde bevoegdheid ver leend. DELFT. V. 1). Door de politie te Over- schie is Zondagavond aangehouden de 15- jarige P. B„ wonende te Delft. Deze jon gen heeft vorige week met medeneming van geld de ouderlijke woning verlaten, heeft ingebroken in het Geref. Evangelisa tielokaal en daar de collecte-bussen gele digd, en heeft te Rijswijk ingebroken in een boerenhoeve, daar de dienstbode, die alleen thuis was, bedreigd en eenig geld meegenomen. HALLE. V. D. De arbeiders zijn heden morgen vroeg aan de bruinkoolgroeven verschenen. Het personeel was overal op volle sterkte aanwezig. ROERMOND. V. D. De 63-jarige land bouwer G. v. Z. is in een café in een kel der gevallen en aan de kwetsuren over leden. KERKRADE. V. D. De mijnwerker J. S. is door de electrische tram gegrepen en gedood. SIGMARINGEN. V. D. Overleden is prins Wilhelm van Hohenzollern en Sig maringen, broeder van den overleden Roe- meenschen koning Ferdinand. PARIJS. V. D. Uit Athene wordt ge meld, dat de parlementaire commissie ge adviseerd heeft den oud-premier Panga- los te vervolgen wegens hoogverraad. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 19 October 1927. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: j Ufr Ut-.' uk» ftjg) «m MS Ook in Engeland houdt men zich bezig met het vaccinatie-vraagstuk. Maar men doet het daar een beetje vei', standiger Aan bij ons. Blijkens berichten in de bladen ver klaarde do vorige week de lord kant selier, dat hij persoonlijk tot 'le voorstan ders bleef behooren, maar dat hij onjuist achtte, wanneer een rechter de verklaring van ouders, dat zij gewetensbezwaren te. gen de vaccinatie hadden, niet liet gelden, omdat dit onzinnige gewetensbezwaren zouden zijn. Volgens de meening van den lord.kan- sclier, bij welke meening, zich later rech ter Mc. Cardy aansloot, moést de rechter na zich voldoende overtuigd te hebben: van do beginselen der betrokken ouders,, de opgeworpen exceptie aanvaarden- Zooals gezegd, hier doet men het an'r ders- Met hen die gemoedsbezwaren hebben, wordt zoo goed als geen rekening gehou den- Zelfs heeft minister Slotemaker de Brui ne enkele maanden geleden nog pertinent geweigerd, de vrijstelling een beetje gemakkelijker te maken- Dat heette in strijd te zijn met het karakter van het Kabinet- Alsof een inter mezzo-Kabinet aan hen die verdrukt wor den geen recht zou mogen! doen! OPMERKER- overtreding art. 101 pa. 1 van het Re glement op de wegen en voetpaden: J. de R. te Vlissingen, f 10 b. s. 10 d. h.; idem art. 86d van dat Reglement: L. J. G.„ te Serooskerke, f2 b. s. 2 d. li.; fietsen zonder licht; E. L. B., te Middelburg, f20 b. s. 20 d. h.; Ga. V. te Arnemuiden, f 10 b. s. 1 week tuchtschool; M. J. de K. te Nieuw- en Sint Joosland, f 7.50 b. s. 5 d. h.; J. de V., aldaar, f7.50 b. s. 5 d. h.; fietsen zonder bel; L. Q. te Middelburg, f2 b. s. 1 week tuchtschool; dronken schap: A. van R. te Westkapelle, f 15 b. s. 15 d. h.; idem bij herhaling: H. S. te Middelburg, f 15 b. s. 15 d. h.; J. L. te Oost- en West Souburg, 3 d. h.; overtre ding ijkwet: J. V. te Vlissingen, f 0.50 b. s. 1 d. h.; J. J. H. te Vlissingen, 5 maal f 1 b. s. 5 maal 1 d. h.; L. van H. te Vlissingen,. 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h.; Ge. J. te Vlissingen, f 0.50 b. s. 1 d. li., allen met verbeurdverklaring van de in beslag ge nomen vooiwerpen; M J. te Vlissingen, wegens de omstandigheden waaronder het feit gepleegd is geen straf, teruggave van liet in beslag genomen voorwerp; in een in beweging zijnd tramrijtuig stappen: 0. 0. M„ te Middelburg, f 10 li. s. 10 d. h.-, idem uit een (tram)rijtuig gaan: L. M. te Middelburg, f 2 b. s. 2 d. h.; te Middelburg rijden over de klinkerpaden: G. R. te Kou dekerke, f 0.50 b. s. 1 week tuchtschool; te Middelburg wateren buiten de bakken: A. G. A. te Middelburg, f3 b. s. 3d. h.; nachtrumoer verwekken: A. van B. te Westkapelle, f 10 b. s. 10 d. h.; als houder* van een hondenkar die doen gebruiken an ders dan met inachtneming van de voor schriften omtrent liet geleide: B. K. te ().- en W.-Souburg, f 5 b. s. 5 d. h.; idem an ders dan met inachtneming van de voor schriften omtrent de bevrachting: M. de P te Koudekerke, f 5 b. s. 5 d. h.; met een motorrijwiel zoodanig rijden dat de veilig heid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht: K. van den B. te Vlissingen, f 40 b. s. 40 d. h.; idem met "een motorrijtuig: J. L. te Wemeldinge, f25 b. s. 25 d. h.; met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar; W. S. te Oostkapelle, f40 b. s. 40 d. h.; idem met een rijwiel: J. W. te Oostkapelle, f 25 b. s. 25 d. li.eigendun kelijk het gebruik van den openbaren weg door het krijgsvolk helemmeren: W. P. K. te Koudekerke, f 10 b. s. 10 d. li.; geen aaiiteekening houden in het register van nachtverblijf, bij herhaling: J. G. N. te Middelburg, f50 b. s. 1 maand hechtenis. te Sint. Laurens met een motorrijtuig rij den met een grootere snelheid dan 20 K.M. per uur; G. H. M. te Deventer, f 15 b. s. 15 d. li.; als bestuurder van een rij wiel niet tijdig een teeken geven bij het voornemen van richting te veranderen: R. F. 0. R. K. te Vlissingen, vrijspraak, rijden met een motorrijtuig zonder voor geschreven licht: M. J. K. te Goes, f25 b. s. 25 d. li.; overtreding art. 9 der Arbeids wet: J. S. te Koudekerke, f 10 b. s. 10 d_ h.; te Vlissingen waren vervoeren, die in ondeugdelijken toestand verkeeren: G. H. van de W. te Tilburg, f25 b. s. 25 d. h.; rijden met een motorrijtuig^ zonder twee krachtig werkende remmen: I. J. L. te Middelburg, f 5 b. s. 5 d. h.te Nieuw- en Sint Joosland met een motorrijtuig harder rijden dan 20 K.M. per uur: L. M. te Rot terdam, f 25 b. s. 25 d. li.; bij het tegen komen ingehaald worden door een vier wielig' motorrijtuig, dit niet behoorlijk ruimte voor passeeren laten: R. N„ Ch: de R„ Ma. L„ J. van B., Ja. de R> en J. M., allen wonende te Arnemuiden, vrijspraak een kreupel dier arbeid doen verrichten: J. M. van den B. te Vlissingen, f 25 b. s. 25 d. h. <7 Door den Ambtenaar van het O-M- is liooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij M- W„ 43 jaar, wagen maker te Middelburg, werd ontslagen van rechtsvervolging van de hem ten laste gelegde overtreding van de Hinderwet. R o t kr eup el-a an g if t e. Voor het kantongerecht te Purmerend stonden terecht drie veehouders te Edam ön Mid- delie, die verzuimd hadden aangifte te doen dat hun schapen aan de besmettelijke ziekte rotkreupel lijdende waren. De amb tenaren van het 0. M. en de kantonrech-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2