DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Bit ie Provineie. KRONKELENDE PADEN. FEUILLETON. TAN MAANDAG 17 OCT. 1927. No. 14. De wetenschap verlegen. DeN ederlander (G. H.) merkt ook op, hoe de medische wetenschap ten op zichte van de verplichte vaccinatie haar star standpunt moet laten varen en zegt dan o. m.: „De wetenschap staat verlegen. Zij kan niet oplossen het vraagstuk van het ver band tussche de koepokinenting en de vaak doodelijke aantasting van het cen trale zenuwstelsel. En toch schijnt dat ver band te bestaan. Kinderen worden door deze smartelijke ziekte aangetast; in enkele gevallen kost deze ziekte aan kinderen het leven. En de wetenschap staat verlegen. Zij kan voorloopig het verband tusschen in enting en hersenziekte niet aantoonen veel minder kan zij een weg wijzen, ten einde te trachten dit verband te breken. Het moet op de bevolking geruststellend en vertrouwend werken, dat de medische wetenschap hier volkomen eerlijk optreedt en niets doet om kunstmatig te behouden een terrein, dat voor haar verloren gaat. Vele jaren hebben de volken heeft ook ons volk de zegeningen van de koe pokinenting genoten. Die zich nog herin nert d© verschrikkelijke epidemie van 1870 met haar lange, lange lijst van dooden hij gevoelt uiteraard de dankbaarheid voor dezen zegen sterker dan de jongeren. Maar om de inenting algemeen en zonder aarze ling toe te passen, moet een gegrond ver moeden bestaan van hare onschadelijk heid. Van het oogenblik af dat dit vermoeden wankelt, is het met de algemeenheid der toepassing 'van de inenting gedaan, al zullen velen, vooral ouderen, onder be paalde omstandigheden toch het voorbe hoedmiddel op zich wenschen te zien toe gepast. Naast de wetenschap komt ook dank toe aan de Regeering, die het vraagstuk ern stig aanvatte en de onderzoekingen door hare bevoegde deskundigen onvermoeid deed voortzetten; ten einde, ten opzichte der wetgeving, zich bij de resultaten van dit onderzoek te kunnen aansluiten. Ten slotte brengen wij ook hulde aan onze verstandige bevolking, vooral aan de ouders onder ons, die, afkeerig van actie en agitatie, hebben getoond vertrouwen te stellen in hare wetenschappelijke mannen an in hare Regeering". Wij kunnen met deze hulde aan de we tenschap en de Regeering niet instem men. Immers de „wetenschap" heeft, ondanks de vele sterfgevallen, het niet noodig ge oordeeld, tijdig het sein op „onveilig" te zetten en de Regeering heeft zelfs nog in April van dit jaar pertinent geweigerd de vrijstelling voor gemoedsbezwaarden gemakkelijker te maken, inplaats van, zoo als haar plicht geweest was, de geheele rerplichte vaccinatie althans tijdelijk stop ■ie zetten. Eén aanklac ht. Naar aanleiding mn* een in de „Nieuwe Haagsche Courant" geplaatst bericht, waarin werd medege deeld, dat de oudste vrouw van Nederland de weduwe Betje Asselman, wonende te Hengstdijk bij Hulst in Z.-Vlaanderen, 1 Nov. a!.s. 105 jaar wordt, doch waarbij de mededeeling was gevoegd, dat mej. As- saknan vele jaren langs straten en wegen heeft gebedeld, heeft een familielid te 's Gravenhage van bedoelde weduwe tegen genoemd blad een klacht bij de Justitie ingediend op grond dat de bewuste grie vend geachte toevoeging onjuist is. Hen 105-jarige. Te Hengstdijk is ean ootmmisie gevormd ter viering van het zeldzame feit, dat een inwoonster dier gemeente, namelijjk mej- wed. Asselman! op Dinsdag 1 November den leeftijd van 105 - jaar bereikt. Vrij naar het Engelsch. Arme Mary! Nauwelijks had ze haar vader zie» begraven naast de rustplaats van haar moeder en drie kleine zusjes, of ze werd: reeds weggerukt van die graven, ■die haar dierbaarder waren dan al het andere op de wereld. Maar aan haars vaders verlangen zou ze voldoen, het feit, dat hij dood,was, [veranderde daar niets aan- Ben versche afdeeling troepen van het regiment, waarvan haar oom kolonel was, 'ging juist omstreeks dien tijd scheeps naar Canada en Mary zou de troepen vergezel. Ion 'onder de zorg van ©en jonggetrouwd officier en zijn vrouw, den heer en me. vrouw Ross- In één van de hutten was een slaapplaats vrij, die men op verzoek van kolonel Rtirke aan Mary zou afstaan. De tijd was zeer beperkt; ze had nauwe- lijks gelegenheid om orde op haar zaken te Stellen en haar benoodigdheden te pakken- toen ze reeds afscheid moest nemén van de omgeving, waai' ze haar ge. lokkige kindsheid had doorgebracht. 'De laatste avond voor haar vertrek Beslag gelegd. Gisterenavond is door een deurwaarder beslag gelegd op het Nooorsche stoomschip „Freden", dat bij Vlissingen voor een paar dagen geleden schade toebracht aan de zeewe. rende wérken. Gisteravond .kwam te Middelburg met den avondsneltrein aan de minister van oorlog a,i„ de heer Lambooij', met zij'n adjudanten, en nam zijin intrek in het Grand Hotel in de Langedelft. De mil nister zal heden een bezoek brengen aan de matrozenopleiding aan boord van Hr Ms Noord-Brabant te Vlissingen. Goes. Bij Kon. besl. is benoemd tot sub stituut-griffier hij den Hoogen Raad der Nederlanden mr A. B, Somer, thans grif fier bij het kantongerecht alhier Kapelle. De vergadering in het Café „De, Veiling" waarin als spreker zou optreden dhr Wi. Hoogerhuis te Utrecht met het onderwerp: Waarom en hoe de landarbei ders vereenigd? kon wegens gebrek aan belangstelling niet door gaan, daar slechts 10 personen aanwezig waren. Hetdoel van enkele arbeiders was om te komen tot organisatie, en aansluiting bij1 den (Sociahsüschen) Ned. Bond van arbeiders in het land, tuinbouw en zuivel bedrijf te Utrecht. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdag deelde de voorzitter me de dat door Ged. Staten is goedgekeurd dat door het Burg. Armbestuur een subsi die in de kosten van wijkverpleging en van den geneeskundigen dienst wordt ge geven van ieder f100, en dat door dat college wederom ontheffing is verleend van het invoeren van vak j op de open bare lagere school voor 2 jaar, ingaand© 1 Januari 1928- Thans komt in behandeling de ge meen t e be g r oot in g 1928- Bijl de al- gemeene beschouwingen zegt de vo'orz. dat de 'inkomstenbelasting oorspronke- lijlk is geraamd op fHOOO, dus flOOO meer dan voor 1927- B- en W- zijn sedert dien te rade gegaan of deze post niet op het oorspronkelijk bedrag kan blijven en meenen nu m verband met het overlijden van een armlastige krankzin nige, wat een besparing voor de gemeente geefi; van plm- f 525. nu de overige f475 te moeten vinden door verhooging van de opcenten op' de vermogensbelas ting voor te stellen. Zij stellen daarom voor die van 60 °P 75 te brengen, daarmede is de f 1000 gevonden. De heer Walraven wijst in de le plaats op den post havengelden die nog honger is uitgetrokken dan voor 1927- Zal dat geen teleurstelling geven in verband met het spoor? De voorz. wij'st er op, dat we toch dit jaar ook beduidend hooger zullen komen dan de raming is- ÏVerder wijst dhr Walraven op de hooge kosten voor krankzinnigenverpleging;. Is daar mets aan te doen, en kunnen de verwanten der tegenwoordige verpleègi. den daarin niets bijdragen? De voorzitter herinnert er aan, dat. krankzinnigenverpleging erg duur is, en dat destijds geprobeerd is de verwanten der verpleegden daarin te laten bijdragen, doch dat is op niets uitgeiloopien, zij zijn daartoe financieel niet in staat- Dhr Walraven voelt heel weinig voor de voorgestelde verhoogmg der opcenterj op de vermogensbelasting, hij wil dan liever hier en daar op diverse posten be zuinigen. lOvergaande tot behandeling der begroo. ting, beginntende met de uitgaven, wordt daarna op diverse posten bezuinigd, o-a. op bureaubehoeften, drukwerken en brandweer, wordt besloten heit schilderen van den achtergevel der school en! de woonkamer van den veldwachter een jaar uit te stellen en besloten ia 1928 een hulpkantonnier niet meer voor 3 doch slechts' voor 2 maanden aan te stellen. Aldus wordt een bezuiniging van f400 verkregen. Daarna de ontvangsten. B- en W- stellen voor in' verhand met de wijziging der wet op de personeel© belasting, 1 Januari a-s. in! werking tre. dendë, het getal opcenten daarop van 40 op 50 te brengen, aldus zal ongeveer hetzelfde bedrag als tot nu toe worden verkregen- Goedgevonden zander stem ming- Bij den post vermogensbelasting stelt de heer Lous voor het voorstel van B- en W- om de opcenten daaropi van 60 op 75 te brengen, te handhaven- Er zijn enkede bezuinigingen aangebracht, die wel eens tegenvallers kunnen zijn. In stem ming gebracht wordt dit voorstel ver worpen met 5 tegen 2 stemmen. Bij den post Belasting opi de Honden! stelt de heer Boon© voor die belasting te brengen van f 2. op' f 3 voor weeJ- dehonden, voor bedrijfshond'en bet tegen woordige bëdrag op f 1 te handhlaveln, ingaande 1 Januari 1928- In stemming gebracht wordt dit voorstel aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. In verban'd daarmede wordt die post met f75 ver hoogd. Daar hiermee het tekort ad f475 is weggewerkt, kan de inkomstenbelasting op f 10-000 gehandhaafd blijven. Re begrooting wordt daarna met alge., meeine stemmen vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 37-391-71, piet een post van f 644.70.V2 voor onvoorziene uitga ven. Bij de rondvraag bespreekt dhr Walra ven de wenschelijlkheid de uitwonende gemeenteambtenaren .als forens in de plaatselijke inkomstenbelasting aan te slaan- B:. en W. zullen deze zaak overwe gen- Daarna sluiting. Souburg. Zaterdag was het 35 jaar ge leden, dat dhr J. Willemse Hz. als koster bij de Ned. Herv. Gemeente- alhier in dienst trad. Dat het den jubilaris dien dag njiet aan belangstelling" zoh ontbreken, bleek al spoedig, daar reeds vroeg in den mor gen een deputatie uit dé Kerkvoogdij aan de woning van- den jubilaris, bijt monde van haren voorzitter, hem hartelijk ge- luk wenschte met dit zeldzame feit- Als blijk van waardeering werd hem namens Kerkvoogdij! en Kerkeraad, als herinne ring aan dezen dag een prachtig get- schenk aangeboden- Zichtbaar aangedaan dankte dhr Willemse voor de aangename woorden tot hem gesproken en voor het hem aangeboden blijk van waardeering. Ofschoon de jubilaris op 27 October zijn TOsten geboortedag hoopt t.e vieu ren, verricht hij nog wekelijks met ijlver en nauwgezetheid zijn werk- Veere. In de Gemeenteraadsvergadering van Vrijdagavond was ingekomen een ver zoek van den vroegeren volontair H. Luijk om teveel betaalde pensioenstorting terug te mogen ontvangen. De voorz. deelt mede dat genoemde persoon zich nooit vervoegd heeft bij B. en W. om over die zaak te spreken maar rechtstreeks hiermede is gegaan tot G.ed. Staten. Indien hem terug betaald moet worden, kan dit hoogstens f6.50 wezen.. Dhr Bolier stelt voor, dit in handen van B. en Wi. te geven, wat wordt aangenomen. Een schrijven van het Bestuur van Volksonderwijs om ook dezen winter de subsidie voor vervolgon derwijs te mogen ontvangen groot f 100. De voorz. licht deze zaak toe. Er zullen niet minder dan 10 leerlingen mogen zijn terwijl 120 lesuren moeten gegeven wor den. Met algemeene stemmen wordt het verzoek toegestaan. Dhr W. Brouwer vraagt om een gedeelte van het aan hem verpachte grasland te mogen afstaan aan den heer P. Geldof, die dat gedeelte bij de Groote Kerk wil beplanten met bloe men. Daar dit juist den eersten weg die in Veere inkomt zal versieren, werd met algem. st. het verzoek toegestaan, onder die voorwaarde, dat dhr Brouwer toch pachter blijft van dat gedeelte. Nu kwam aan de orde het verslag van de Commissie tot nazien der rekening 1926. Bij monde van den heer P. Simonse wend rapport uitgebracht. Eir werden nogal enkele op merkingen gemaakt. Zoo werd genoemd een uitgaaf van f 32.75 voor reisgeld, ter wijl er niets van besloten was in den raad. De gemeente-bouwmeester was met weth. Castel naar Nijmegen gereisd, pm de steen die noodig was tot bestrating van de kade plm. 90.000 te gaan keuren. Volgens genoemde commissie mocht dat reisgeld niet op de rekening komen. Weth. Castel verdedigt dit. De zaak was gegeven in handen van B. en W. Er was lang en veel over gesproken in de vergadering van B. en W. om toch goede steen te beko men en zoo voord-eelig mogelijk. B. en W. waren toen overeengekomen, om de steen persoonlijk door F. J. Castel en den stads bouwmeester te gaan bezien en te keu ren. Nag nog veel over dit punt gesproken te hebben werd deze post in stemming 'gebracht. De stemming was als volgt, dat dhrn Marcusse en van Bevaren er voor waren, dat de bouwmeester en weth. Castel de reiskosten betaalden, de birn Bolier, Poppe en Simons tegen. Nog werd besloten tot wijziging dei opcenten op de Personeele Belasting Ook wordt door de Commissie voorgesteld om de achterstallige belastingen te innen, zoo spoedig als dat kan. De voorz. deelt medé dat er van het achterstallige al heel wat in de kas is gekomen maar den laatsten tijd weinig. Er weid besloten, om het ach terstallige pea- deurwaarder te innen en 10 pCt. af te staan aa.n den inner daarvan. B. en W. maken nog hekend, dat voor de geldleening groot f 3650 iemand .zich heeft aangemeld tegen 43/4 pCt. rente. Besloten werd, om het besluit dat ge nomen is, te handhaven, n.l. het te anmon- oeeren in de courant. Dan zullen er nog wel meer zich hiertoe bereid verklaren, en wordt het percentage misschien nog wel lager. De heer van Beveren vraagt, >of er al bij den vroegeren onderwijzer De D. 1220, een Duitsch vliegtuig, dat een poging doet om den Oceaan in de richting Oost-West over te steken (welke tocht in etappes woidt afgelegd), te Schelling- woude geland. Inzetde bemanning v. 1. n. r. Boek (marconist), Merz (piloot) en Rohdo (mecanicien). zou haar een zware beproeving zijn; dit wist dokter White en hij logeerde dien nacht op Kilnock om tevens den volgen den morgen direct bij de hand te zijn voor het vertrek. Zwijgend gebruikten zij dien morgen den maaltijd; toen. de klok acht' uur sloeg, wist Mary, dat het uur van vertrek daar was- Zonder nadere aansporing ging ze naar haar kamer om zich klaar te maken- Op haar toiletta fel stond een prachtige mand met bloe men, die zij dien morgen voor het ont bijt zelf had vergaard- Ze greep de mand, snelde haastig den tuin door en opende een smal poortje, dat toegang gaf tot het kerkhof. Hier was de meest geheiligde plek voor haar op aarde en eerst hier kon zij aan haar gevoelens lucht geven. Ze zette de mand neer en terwijl ze jnet heide armen den konden steen omklemde, die op het graf van haar moeder stond, barstte zij in hartbrekend weenen uit- „O, moeder, moeder, waarom moest ik alleen achterblijven, terwijl al de anderen heen gingen?" en het volle gewicht van haar eenzaamheid drukte op haar ziel. Lang en bitter weende zij, niet wetend, dat ze wend gade geslagen, totdat een klein, warm handje in de liare gleed en een zacht, teer stemmetje uitsnikte; „Huil niet, juffrouw Mary, toe niiet doen. Weet u niet meer toen vader en moeder stierven, dat u hef was, die me heeft geleerd, dat God de weezen liefheeft?" „Gezegende, kleine troostbrengsterMa ry stond op; zij kuste het onschuldige kindergezichtje, dat nat was van tranen en zeido; „Jeanne, je hebt me meer ge leerd, dan ik jou ooit doen kon". Zie nam de mand -en strooide de bloemen over de graven; ofschoon ze dat weenende deed, was haar hart niet bitter meer. Het medegevoel van het kind had doel getroffen en ze was dankbaar, dat God de kleine getroost had door haar- De zon had nog haar hoogste punt niet bereikt, toen d© Corksche boot de haven van Plymouth binnenstoomde- Het troepenschip lag niet ver weg op de roede en spoedig werd men gewaar, dat het detachement soldaten van het A-regi- ment was ingescheept- Het scheen dokter White bet beste toe om Mary maar dade lijk aan boord te brengen hij: had zelf weinig tijd- Hij kon slechts bij! haar blij ven, totdat hij haar aan de zorgen van de familie Ross had overgedragen- De overtocht met het kustvaartuig naar den oceaanstoomer was spoedig volbracht. Mary bevond zich aan dek van het stoom, schip „Walfe", bestemd voor Canada, te midden van een rumoerige drukte die het verschepen van troepen altijd met zich brengt; doch zij bemerkte het nauwelijks, ze was niet in de stemming om rich van de buitenwereld iets aan te trekken- Ge lukkig was de heer Ross aanwezig om haar te ontvangen, ofschoon zijn vrouw nog niet was aangekomen. Hij was een vriendelijke, voorkomende, jonge man en hij ging haar dadelijk voor naar de hut, die voor Mary bestemd was- Wat zag het vertrekje er kaal en onoogelijk uit ge heel anders dan Mary gewend was op de passagierschepen, waarmee ze wel eens een reis gemaakt had- „Mijn vrouw dacht, dat die kooi u het best zou aanstaan," zeide de officijer, wijzende op de bovenste slaapgelegenheid'. „De kindermeid zal dan de andere ne„ men." Wat! moesten in dat nauwe ver. 'trekje ook nog kinderen slapen en een vreemde dienstbode? Dit was werkelijk ongehoord. Maar Mary moest zich schik ken en .zij bracht zoodra haar begeleider haar alleen gelaten had, halar zaken aan kant, onbekend met alle kleine schikkin gen, die een ervaren oceaanreiziger treft en die een zeereis zoo veraangenamen. Daarna haastte ze zich weer a:an dek om de laatste ©ogenblikken voor zijn ver trek met den vriendelijken dokter door te brengen. Doch eindelijk was de tijd daar, het oogenblik, dat de dokter met angst tegemoet had gezien. „Laat mij je nu een prettig plaatsje bezorgen, want nu moet ik heusch heen, gaan", zeidé hij", terwijl hij zich afwendde op aangedrongen is, het te veel betaalde! terug te mogen ontvangen. De voorz. zegt, dat als het is aan te toonen, bedoeldej persoon bereid is te betalen. Ook vraagt dezelfde of het te veel terugbetaalde voor, den lijkwagen al in de kas is gekomen. De heer Castel kan niet begrijpen, dat dit raadslid deze zaak ter tafel brengt daar er nog meer moet komen van oude ren datum. Wissenkerke. Door eenige dames wasi het initiatief genomen om de Noord-Bovs- landsclie meisjes bijeen te roepen ter ver gadering in. de Ned. Herv. Kerk alhier met het doel om een afdeeling op te richten van d-e Ned. Meisjesvereeniging. Mevrouw Tonsheek van Kamperland opende de ver gadering met gebed, zette daarna het doel en streven van de Ned. Meisjesvereeni- ging uiteen, sprak als haar wensch uit om op N.-Beveland een afdeeling op te richten met op iedere plaats van Noord- Beveland een onderafdeeling en vroeg hiertoe de medewerking der aanwezigen! Het verdere gedeelte van den avond werd met afwisseling van zang en voor drachten gezellig doorgebracht. Er warm ruim tweehonderd meisjes aanwezig. Me vrouw Iloogendijk van Kats besprak haar plaatselijke meisjesvereeniging en bracht naar voren het nut en de gezelligheid van en den vertrouwelijfcen omgang in dezen kring. Nogmaals werd door Mevrouw Tons heek aangedrongen om te komen tot op richting eener afdeeling waartoe a.s. week te Kortgen© een vergadering zal worden gehouden. Burgh. De gemeenteraad besloot alvo rens een ijefinitieve beslissing omtreat electrificatie van de Kom van het dorp en van Burgsluis te nemen, hen die in deze buurten wonen binnenkort tot een bijeenkomst op te roepen tot het houden eener bespreking. De raad verleende verder onder dank betuiging op de meest eervolle wijze ont slag aan den heer J. Janzen (wegens ver trek naar Almen) als vaccinateur en ge neesheer belast met de armenpractijk; en benoemde in die betrekking den heer M. J. C. Pilaar, thans geneesheer te Re- nesse iriïts hij' zich te Burgh of Haam stede vestigt. Ook de gemeenteraad van Haamstede verleende op de meest eervolle wijze ont slag aan den heer Janzen, voor dezelfde functies en benoemde daarin den heer Pilaar. (M. C-) Groeda. Zaterdagmiddag omstreeks 2 u. kwam de landbouwer I. du Bois uit Breskens met zijn mlotorfiets uit de rich ting Schoondijfce, en reed op' het fiets pad. Vóór hem reed een gekoppelde bie. tenwagen. Om welke reden is niet bekend, maar bijl het inhalen van den wagen wilde hij dezen over den weg links, voorbij rijden, hoewel het fietspad vrij was. Op hetzelfde -moment kwam echter een auto van den heer W- de Srnidt uit Bre&kenjs: uit die richting, welke de motorrijden blijkbaar niet zag. Hoewel de autobeL stuurder met alle macht remde was een botsing onvermijidelijk en vloog genoemde de B. tegen die auto en' bleef onder zijn deerlijk gehavende motorfiets liggen. Oog getuigen belden direct dokter Wallien uit Breskens op, die dan ook '5 minhtenl na het ongeval ter plaatse was. Du Bois was erg gekwetst aan het gelaat- Ook was één zijner beenen gebroken (vermoedelijk door een der wielen van den bietenwal- gen). Nadat dr Wallien een noodverband! had gelegd, heeft hij hem mlet zijin eigen auto naar het ziekenfhuis gebracht te Oostburg. Hoewel veel pijn hebbende bleef hij steeds bij kennis- Zoowel den autoi- aJs den wagenbestuurder treft in dezen geen schuld. Het burgemeestersfeest op 't Zand. Het Zand was Zaterdag voor een groot deel in feestdos -gestoken ter eere van den nieuwen burgemeester van Koude- kerke, den heer A. Bakker. Op den Koudekerkschen weg en den Breeweg stonden eerepoorten en alom was .groen en bloemen aangebracht en wapperde de driekleur als, blijk van feest vreugde over den nieuwen burgervader. Reeds „des morgens te 9 uur waren de 23 ringrijders hun vreedzamen strijd op de haan aan den Breeweg begonnen, doch de groote en meer algemeene feesten zouden eerst des middags plaats hebben. Nadat de keuring der fraai versierd^ om zijn ontroering ta verbergen. Hij! had een klapstool voor haar meegebracht en daarin moest ze plaats nemen, terwijl hij haar warm in haar reisdeken wikkelde. „God zegen© je, lief kind, en tot weer ziens,' 'zeide hij met haperende stem!, waarna hij een kus op haar voorhoofd drukte. Haastig wendde hij zich om en na haar nog eenmaal toegewuifd te hebben, daalde hij de valreep af- De beste dienst, dien men Mary nu had kunnen bewijzen, zou geweest zijn, haar aan haar gedachten over te laten!, doch de heer Ross achtte zich verplicht bij- haar te gaan zitten en een gesprek 'aan te knoopën. „Ze zeggen, dat we bij zonsondergang onder stoom gaan, juf frouw Stewart en ik hoop, dat u een. goed zeereiziger bent, want die wolken daar ïn het Zuid-Westen, bevallen me lang niet .Maar zie, daar komt de hairkas aan. Ik hoop dat mijn vrouwi een van de passagiers is." Hij stond op en over de railing tuurde hij naar het kleine vaartuigje, dat snel naderde. Mary ging naast hem staan en haar oogen volgden de zelfde richting. „Ik zie mijn vrouwi niet," zeide hij! spoedig op teleurgestelde^ toon. „Maar wel majoor Butler en zijn vrouw; en die andere heer is zijn oom, dominee Gray." (Wordt vervolgd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 5