Lui- aa Taiakoav. Posteren en Telegrafie. Advertentiën. Radio-Programma Sshesnstpngeit. iarktferkttM. Birterlgki Stan. Hoop Moopiip, Utfiip, enz. AgentschapRotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Ce s BANK - GOES. zal de verdere behandeling dezer zaak voor bot Gerechtshof te Arnhem vermoedelijk eers! einde December a.s. plaats vinden. De be klaagden bevinden zich thans reeds ander half jaar in voorarrest, 'terwijl het onderzoek, dat thans door het Hof is gelast, weinig voort gang heeft. Aan do Justitie zijn thans be langrijke gegevens verstrekt, wélke er op zou den 'wijzen, dat anderen dan de thans ver dachten de daders, althans medeplichtigen zou den zijn. De moord te Esbeek. In den naclil van 8 op 9 Februari j.l. werd te Esbeek vrouw De Kortv. Laarhoven op haar bed doodgeschoten. De kogel was van buiten af door een raam in de woning gedrongen. Als verdacht van dezen moord werd destijds gezocht Sjefke Geerts, een Belg, wonende te Esbeek, die sindsdien spoorloos verdwe nen was. Meermalen gingen er geruchten, dat G. den laatsten tijd hier en daar gezien was. On-^ langs nog vertelde men, dat iemand hem in Canada ontmoet had. Thans is echter aan allen twijfel een einde gemaakt, doordat Zaterdag bij een klonjac'nt in de bosschen der Heide-Maatscliappij het lijk werd gevonden, dat pertinent als zijnde de persoon van genoemden Geerts herkend is. Een jachtgeweer, dat eveneens als zijn eigendom herkend is, lag naast hem. Het lijk verkeerde in verregaanden staat van ont binding; het is door de politie in beslag genomen. (Tel.) Prof. m r d r van Roy veronge lukt. Zaterdagmiddag reed Prof. mr dr van Iloy, advokaat te Leiden, waar hij geasso cieerd is met mr P. E. Briët, onder Wasse naar, op zijn motorfiets achter een auto, in de richting Den Haag, waar hij woonachtig is, toen hij, deze auto willende voorbijrijden en daarom links uitwijkend, aangereden werd door een van den anderen kant komende auto. Zwaar gewond werd hij opgenomen en aa voorloopig verbonden te zijn, naar het Ziekenhuis in Den Haag overgebracht, waar hij eenige uren later is overleden. Met Prof. van Roy is een man heengegaan, die in de Vlaamsche beweging een voorname rol heeft gespeeld. Tijdens de bezetting van België door de Duitschers werd hij hoogleeraar in de Ency clopaedia van het recht aan de vervlaamsghte Universiteit te Gent en was hij lid van den Raad van Vlaanderen. Toen in 1919 België door de Duitschers was ontruimd, week hij met twee zijner broeders naar ons land uit. Sindsdien heeft hij hier te lande als politiek balling gewoond, aangezien terugkeer naar Bel gië voor hem onmogelijk was. Hij was wegens zijn lidmaatschap van den Raad van .Vlaan deren wegens hoogverraad beschuldigd en ter dood veroordeeld, alsmede tot een zware boete. Kort na zijn komst in Nederland ging hij te Utrecht Nederlandsch recht studeeren en promoveerde daar in 1920 tot dokter in de rechten. Twee auto's in botsing. Op den Rotterdamschen weg te Delft zijn Za terdagavond een groote vrachtauto uit Loosduinen en een personenauto uit Rijs wijk met groote snelheid tegen elkander gereden. De laatste werd geheel vernield. Een van de inzittenden werd vrij ernstig aan een been gewond. Het wrak is met een kraan wagen naar Rijswijk vervoerd; de vrachtauto werd door de politie in be slag genomen. Ernstig tramongeluk hij 's-H ertogenbosck. Toen Vrijdag avond op den grooten weg van 's-Herto- genbosch naar Waalwijk baron Rijckevor- sel van Kessenick liep te wandelen, werd hij door de tram gegrepen en ongeveer 35 passen medegesleept. De bestuurder remde uit alle macht. Hem treft dan ook geen schuld. Met een zware hoofdwonde werd het slachtoffer opgenomen en naar het Grootziekengasthuis per autobrancard vervoerd. Zijn toestand is niet meer le vensgevaarlijk. De marechaussee heeft de zaak in on derzoek. De eerste Zeeuwsche legwedstrijd. Zaterdag was door de commissie, welke zich had belast met de organisatie van den eersten Zeeuwschen legwedstrijd, uitgaande van de V. P. Z., een bijeenkomst belegd op het Hoenderpark van den heer M. J. Rot tier, op den Hoogen weg onder Vlissingen. Tot deze bijeenkomst waren de leden der V. P. Z., deelnemers aan den wedstrijd, en autoriteiten genoodigd. Wij merkten o.a. op den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen, den rijkspluimveecon- sulent, den heer van Asperen Vervenne, dan secretaris der Z. L. M., den heer Ir. Sie- benga. Nadat in de woning van den heer Rottier gastvrijheid en een kopje thee waren genoten, begaven allen zich naar het deel van het hoenderpark, waar de toornen, die aan den wedstrijd deelnemen, gedurende een jaar hun „thuis" zullen hebben. Hier werden allen welkom geheeten dooi den heer J. M. Slegt, secretaris der V. P. Z., die zijn woord van welkom in het bijzonder richtte tot de autoriteiten. Spr. verzocht den burgemeester van Vlissingen, die zich bereid had verklaard den wedstrijd te openen, hier toe te willen overgaan. De heer van Woelderen zeide gaarne aan het verzoek te hebben voldaan. Het geldt' hier een economisch belang en moet niet ais sport worden beschouwd. Het doel moet zijn het werk van kippenfokkers .en kippenlief- hebbers als zijnde een nationaal belang tg bevorderen. De fokkers dienen vooral te let ten op kwaliteit van dieren, want men moet er toch voordeel van trekken. Men zie naar Denemarken en neme daar een voorbeeld aan. De Deensche eieren hebben de wereld markt veroverd. Tot da deelnemers, tot de actieve fokkers zegt spr., luistert naar uw consulenten. De heer van Woelderen hoopt, dat deze wedstrijd de eerste van vele zal zijn en verklaart daarna den wedstrijd voor ge opend. De heer Slegt zeide zeer dankbaar te zijn voor deze woorden. Spr. wil thans de com missie voor dezen wedstrijd, de heeren De Graag te 's Heer Abtskerke, voorzitter; Ter- woert te Koudekerke, penningmeester; en vooral ook den heer v. d. Graaf'f te Arne- muiden, secretaris gelukwensclien met liet suc ces. Zij kregen aangifte van 16 toornen en moesten er twee afwijzen. Spr. hoopt ook, dat de heer Rottier met veel genoegen voor de kippen en den wedstrijd zal zorgen. Hierna kreeg de heer van Asperen Ver venne het woord. Aan een wedstrijd als dezen, zegt spr., is een groot voordeel verbonden. D'e beteekenis daarvan is, dat de uitslagen van den wedstrijd beter vertrouwd worden dan van controle door particulieren. Spr. geeft daarvan een voorbeeld door te wijzen naai' Zevenhuizen, waar weinig pluimvee was, maar waar een legwedstrijd tot gevolg had, dat daarin veel veranderde en o.a^, de ouder- wetsche kippen werden vervangen door Leg horns en Barnehoms en Barnevelders. De toestand op Walcheren is veelal ook nog achterlijk. Bij het laden van kippen voor Duitschland, treft spr. nog kippen aan met kuiven en baarden, zooals die een 50 jaar geleden voorkwamen. Er zijn nog wel soor ten onder, van 100 jaar geleden. En toch heeft juist het klein landbouwbedrijf zulk een groot belang bij den pluimveeteelt. Bij goed soort kippen heeft men het heele jaar door eieren, en dan nog slachtpluimvee, dus steeds inkomsten voor de dagelijksehe uit gaven. Het spijt spr., dat de lieer Dommisse, secre taris van den kring Walcheren der Z. L. M. niet aanwezig is, omdat hij hem dan kon dank brengen voor de wijze, waarop hij zich den laatsten tijd voor het pluimvee heeft geïnteresseerd. Daardoor heeft spr. voor de eerste maal van een afdeeling der Z. L. M. op Walcheren eene uitnoodiging gekregen voor eene lezing. Thans nam de heer Siebenga, Secretaris der Z. L. M. het 'woord, en bracht dank voor de uitnoodiging en de woorden van welkom. Het bestuur der Z. L. M. heeft het op prijs gesteld daaruit te merken het streven naar voortzetting der vriendschappe- verhouding met de V. P. Z., want de Z. L. M. volgt dezen wedstrijd ook met belangstelling. Spr. heeft ook reeds in Drenthe gezien hoe na 2 of 3 jaren veel verbetering intreedt. De heer Rottier bracht dank aan de inzen ders en verzekerde, dat de kwaliteit der die ren uitstekend is. Spr. hoopt, dat de wedstrijd goed zal slagen, al ontveinst hij zich niet de moeilijkheden daaraan verbonden. Spr. hoopt ook op een druk bezoek, dat kan plaats heb ben op Woensdag- en Zaterdagmiddag. De heer Slegt deelt thans mede, dat ver hinderd waren de Commissaris der Konin gin, de Inspecteur van den Landbouw, de Voorzitter der V. P. Z. en de Voorzitteï der commissie. Van den Commissaris der Koningin en den burgemeester van Vlissingen werden reeds medailles ontvangen en ook de voorzitter der Z. L. M. zegde steun toa Ten slotte sloot de heer Slegt deze bijeen komst. De opkomst heeft zijn verwachtingen overtroffen. Hierna brachten alle aanwezigen een be zoek in de ruime hokken, bestemd voor de 14 toornen, die aan den wedstrijd deelnamen- Het zijn 11 witte leghorns, 2 Rhode Islands reds en 1 koekoek leghorns. Van de toornen komen er 2 uit Walcheren, n.l. van de hee- K. G. Smit te Oostkapelle en W. de Bakker te Vrouwepolder; 4 uit Zeeuwsch-Vlaanderen, n.l. van de heeren Iz. A. Ghijsels, Oost burg; C. Haartse, Waterlandkerkje; P. de Bruijn, Oostburg en G. Verwilghen te Hulst;, 4 uit Noord- en Zuid-Beveland, n.l. van mej. P. H. Kakebeeke en de heeren J. M. Drij- gers, 's Heer Abtskerke; Joh. van Baaien, Ileinkenszand, M. de Regt, Kats; en 4 uit Tholen, n.l. van de heeren L. J. Groene- wegen, St.-Maartensdijk (2 toornen), C. D. Ampt, Oud-Vossemeer en A. C. Hage, St.- Maartensdijk. In deze hokken bevinden zich een groot aantal legnesten. Als een kip daarin gaat, valt een klep dicht en kan zij na het leggen het nest niet verlaten. De heer Rottier' licht de klep op, controleert afkomst en no. van de kip en teekenfc direct op lijsten aan, dat kip no. zooveel op dien datum een ei heeft gelegd. Het nummer wordt op het èi ge- geschreven en later worden da eieren1 ge wogen. Zoo krijgt men na een jaar een resul taat van iedere kip en dus ook van iederen toom. De hokken worden uiterst proper gehou den en voor goede voeding wordt natuurlijk gezorgd, terwijl aan de hokken groote ruim ten grenzen, waar de dieren zich in de open lucht kunnen bewegen. Dat de heer Rottier da rechta man op de rechte plaats is ten deze, bleek ons bij het bezoek aan het overige gedeelte van het hoenderpark, waar alles volgens de hoogste eischen is ingericht en honderden kippen, speciaal witte leghorns worden aangetroffen. De meeste hokken zijn van electrisch licht voorzien en dit wordt des avonds een uur ontstoken, wat voor de kippen blijkbaar den dag met een uur verlengt en het leggen be vordert. Het was voor allen, ook voor leeken op het gebied van den pluimveeteelt een inter- ressante middag. Mond- en Klauwzeer. Naar de „Vee- en Vleeschhandel" verneemt, stelt de Nederlandsch© regeering de inspuiting van vee, bestemd voor uitvoer, met mond en klauwzeerserum met meer verplicht, zulks in verband met den gunstigen stand van het mond- en klauwzeer. Enkele landen, zoo als Brazilië, stellen echter nog wel prijs op de inspuiting, en het blad meent, dat Duitsch land deze nog edscht aan de grens. Een Friesche koe verkocht voor f7200. De „Daily Telegraph" meldt, dat de jonge Engelsch-Friesche koe Hamels Froukjes Liefje bij een veeverkooping door den heer E. Fur- ness te Buntingford voor f 7200 werd ver kocht aan de heeren Rees Mogg, Clifford Manor, te Stratford on Avon. De dorschmachines stil. Landbouwers in 't Oldambt denken er aan, bun dorsehmachines te laten stil staan, omdat de granen, zoodra ze gedorscht zijn, dadelijk moeten worden verkocht, omdat ze zoo wei nig duurzaam zijn. Zij moeten zich tevreden stellen met de prijzen, die de handelaren willen besteden; de meeste granen en zaden beginnen te schimmelen als ze worden op gezolderd. De graankorrels houden zich even wel tamelijk goed als ze ongedorscht zijn en dus in het stroo worden bewaard. Vrij geruimen tijd wordt reeds veel koren aange boden, wat zeker niet in het belang is.' der prijzen. Ook daarom, zoo meen.en verscheidene landbouwers, zou het dorschen met voordeel eenigen tijd kunnen worden nagelaten. De bandelaren klagen ook; zij beweren, dat de granen en zaden zich moeilijk laten verkoopen, omdat de meeste partijen te voch tig en de korrels zeer klein van stuk zijn. En kunstmatig drogen komt vrij duur. tMMriMin.nrJMa— iomt ïwiwmr—■wm—mbwwnnnTü Middenstandsbond. AMSTEiRDAM- H. M- de Koningin heeft aan den .Ned- Middenstandsbond vergun ning verleend het praedicaat „Konipk- lijfee" aan zijnen! naam toe te voegen, zoodat deze organisatie zich voortaan zal mogen noemen Koninklijike Neclerl. Mid denstandsbond. DEN HAAG- Y-D|- Onverwachts is alhier op 72-jarigen leeftijd overleden,1 de oud- seeretaris-generaal van het Departement van Oorlog A- J- Doorman, voiorzitter van den militairen pensioenraad- DEN HAAG- V-I^ D'e maferieele schade veroorzaakt door het spoorwegongeluk te Rijswijk bedraagt tusschen de f 70-000 en f 100-000- Zondagmorgen waren verschil lende autoriteiten o-a. de Minister van Waterstaat getuige van het opruimjngis. werk- Ook het parket uit Den Haag was aanwezig. DELFT- V-Di. Zondagmorgen wilde de 26-jange K- v. Sandifort uit Rotterdaim aan het station alhier in een reeds in beweging zijnden electrischen trein stapt pen. Hij stapte mis, geraakte onder dén trein en werd dadelijk gedood. Hij! was gehuwd en vader van een kind- LONDEN- Blijkens een bericht uit Pet king kan dezer dagen een botsing bis. schen de zich bij Peking bevindende troe- penaïdeelingeU worden verwacht. INSBRiUCK- Bij den aanleg van een electrische leiding heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan -Bij! het oprichten van een mast kwanten vier arbeiders met een sterkstroomleiding in aanraking- Drie van hen werden onmiddellijk gedood- De vier. de werd zeer ernstig gewond. PARIJS- Uit Fransch Marokko wordt geseind; dat een vliegtuig van den me- discihj-milïtairen dienst naar beneden is gestort- De commandant werd zwaar ge. wond. De mecanicien' is geheel verbrand. De „Postduif" uit Batavia vertrokken. BATAVIA, 17 Oct. De „Postduif" is om 7 uur 7 minuten via Palembang en Mun- tok naar Singapore vertrokken. van MaaEndag 17 October. 6.20 Davsntry 1600, Orgelconcert. 6.45 Hil versum 1060, Lezing door den heer G. de Clercq. Onderwerp„Rookvrij stoken". 7.15 Hilversum, De A. N. R. O. Taallessen. 1ste Engelscke proefles voor beginners. 7.20 Zu rich 588, Concert door het huisorkest. 7.20 Hamburg 395, Slavische Kamermuziek. 7.20 Kopenhagen 337, Concert van de Deensche Vereeniging. 7.45 Hilversum, Politieberichten. 8.10 Hilversum, Avondconcert door het A. N. R. O. orkest. 8.30 Ziirick, Populairconcert. 8.50 Parijs R. 1750, Concert. 9.25 Bern 411, Concert van de Kurzaal. 9.55 Daventry, Faust van Goethe. 10.30 Hilversum, Nieuwsberichten van Vaz Dïas. van Dinsdag 18 October. 11.20 Daventry 1600, Het Daventry Kwartet. 12 Hilversum 1060 Politieberichten. 12.30 Lan- genberg 469, Middagconcert. 12.35 Hilversum Lunchmuziek. 12.50 Parijs R. 1750, Concert. 1.25 Hamburg 395, Concert uit Bremen. 2.20 Kopenhagen 337, Namiddagconcert. 3 Hilver sum, Radio knipcursus. Eerste proefles door de leidster Mevr. Die Leeuw van Rees. 3.20 Bern 411, Namiddagconcert uit de Kurzaal. 3.35 Stuttgart 380, Namiddagconcert. 3.50 Frankfurt 429, Concert door het huisorkest. 3.20 Zürich 588, Concert. 3.35 Hamburg 395, Populair Concert. 4.20 Langenberg Theeanu- ziek. 4.30 Hilversum, Voor-avondconcert door het A. N. R. O. orkest. 5.05 Parijs, Concert. 5.20 Hamburg 395, Propagandamuziek vooi het werven van luisteraars. 6.15 Hilversum, Landbouwhalfuurtje. 6.35 Praag 349, Or chestraalconcert. 6.45 Hilversum N. O. V.. Pianoconcert. 7 Voordracht door Mr Franz Coenen. 7.05 Daventry, Het Daventry Kwartet. 7.20 Kopenhagen 337, Pianorecital. 7.30 Praag Populair avondprogramma. 7.45 Hilversum, Po litieberichten. 8.10 Hilversum, Kath. R. O. R.-K. Vereeniging tot veredeling van den Volks zang. 8.35 Brussel, Concert. 8.50 Parijs, Con cert 8.40 Bern 411, Avondranziek. 9 Praag Concert 9.05 Kopenhagen, Populair concert. 9.25 Bern, Orkest van de Kurzaal te Bern. 10.30 Hilversum, Nieuwsberichten van Vaz Bias. Da Nieuwste Gramafoonplaten. De Philips Kortegolfzender, Naar wij vernemen zullen vanaf Dinsdag 18 October a.B., de fcortegolf-uitzendingen van het Philips Radio-Laboratorium gedurende onge veer 6 weken worden gestaakt, in verband met de verplaatsing van den experimenteelen zender naar Hilversum. Gezien de talrijke brie ven van luisteraars in de heele wereld, die iederen dag door het Philips Laboratorium ontvangen worden, zullen vele radio-amateurs die geregeld naar de Philips uitzendingen luisteren, het tijdstip, waarop deze kunnen worden hervat, ongetwijfeld met vreugde be groeten. Onder deze luisteraars bevindt zich ook een groot aantal in onze koloniën of elders gevestigde landgenooten, die in de af gelegen plaatsen wonen en voor wie deze klanken uit het vaderland een aangename en dikwijls de eenige afwisseling in hun vaak eentonig bestaan zijn. Goes. Lijst van onbestelbare brieven vaar welke de afzenders onbekend zijn: 1. E. Bedet, Goes; 2. Districtshoofd Ar beidsinspectie Breda. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Oct. 2.30 uur. Brussel 34.60-34.66 Berlijn 59.3459.37 Parijs 9.749.77 Londen 12.106/s12.107/s New-York 2.483/s2.485/s 'MTSHTH—JIWLWnmHWB—BMB—WW—H—WWHK—— Stoomvaart Mij. Nederland. KRAK AT AU 15/10 v. Amsterdam n. Ham burg. PRINSES JULIANA (uitr.) 14/10 v. Sin gapore. SALABANGKA (uitr.) 14/10 te Sabang. SALAWATI 15/10 v. Amst. n. Batavia. ROTTI (uitr.) 14 van Suez. Rotterriamsche Lloyd. DJEMBER (thuisr.) 14/10 v. Singapore. INDRAPOERA (uitr.) 15/10 v. Colombo. JAGATRA 15/10 v. Java n. Rott. SAMARINDA (thuisr.) pass. 14/10 Pe- niche. SIANTAR (thuisr.) 14/10 v. Port-Said. TERNATE (uitr.) 15/10 v. Port Said. TJERIMAI (uitr.) 14/10 v. Marseille. TOBA (uitr.) pass. 15/10 Dungeness. SOEKABOEMI (thuisr.) 15 v. Makallah. SLAMAT (thuisr.) 14 van Singapore. Stoomvaart-Mij. „Nederland". Drukke passage. Het A. I. D. verneemt uit Batavia, dat alle booten van de Maatschappij „Neder land", die het volgend jaar uit Priok zul len vertrekken, tot en met de maand Juni practisch volgeboekt zijn. Een belangrijke aanwinst tot verruiming der passage werd verkregen, doordien de Constantijn Huygens in de vaart zal wor den gebracht. Deze boot van 16.000 tons, grooter dan de P. G. Hooft, zal in 1928 drie reizen doen. Rotterdam, 17 'October. Graanmarkt Tarwe wederoml met tamelijk aanbod, waarlijk puike kwalmi weinig voor, was vlot te vefkoopen, van U 14.50f 15-50, tusschensoort van f12 f13, overigens naar kwaliteit van' f10 f 11.50, rogge f10f 12, gerst cheval- lier f 12.50—f 13, haver f 10.50f 12, uitgezochte partijtjes daarboven betaald, kleine groene erwten1 hooger betaald f23 f27.50, schokkers per mud van f35— f 39, verder naar kwaliteit van f 20f 33, br- boonen ruim ter markt, prijshoudend verkocht van f20—f27, alles per 100 K.G. V eemarkt. Aanvoer 425 vette run deren, 191 vette kalveren; 1250 schapen en lammeren, 1371 varkens. Prijzen per 1/2 K.G.: koeien' 30—33, 41—44, 48—50; ossen 38, 4244, 4749; vette kalveren 521/2—571/2, 671/2—721/2, 80—85; schapen 3035; lammeren f20f26 p. st.; var kens 32, 32i/2. Koeien en ossen aanvoer ruim, han del gewoon, prijzen vast. Een enkele puik- beste koe nog tot 21/2 ct. boven noteering. Stieren geen noteering wegens onbedui- denden aanvoer. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen bijna on veranderd. E,en enkel puik best kalf 21/2 5 ct. boven noteering. Schapen en lam meren aanvoer ruimer, handel traag, prij zen met weinig verandering. Varkens aan voer flink, handel iets williger, prijzen ongeveer als vorige week. Zouters- tot 33 cent. Zaden. Blauw Maanzaad f40f42, Karwijzaad f 36f 38, Lijnzaad (voer) f 18f 19, Lijnzaad (zaai) f 23f 24, Koolzaad f20f21. Vlas. 300 K.G. blauw; 2000 K.G. Holl. Geel f 1.65—f 1.70; 4000 K.G. Groningsch Stemming vast. Door de hooge vraag prijzen bleven partijen blauw en Gro ningsch onverkocht. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f4.25—15, Zeeuwsche Eigenheimers f4.10f4.25, Blauwe Eigenheimers f4.50 f 4.75, Zeeuwsche Bonte f 5.50f 6, Zeeuwsche Blauwe f5.25f5.75, Bravo's f 5.50f 6, Drielingen f 3f 3.50, Belgi sche Eigenheimers f 3.25f 3.60v alles per Jl.L. Westlaindsche schoolmeesters zapd 12 ct. per K.G. Aanvoer tamelijk, vraag kalm. GOES, 15 October 1927. Peren: Doyenne de Cornice 5657, Comtesse de Paris 1416, Beurró Superfin 13, Beurré Bachelier 913, Josephines de Malines 9, Conferance 18, Be- zy van Schonauwen 812, Soldat Laboreur 915, Nouveau Poiteau 1016, Groene. Cha# montel 37, Bruine Chaumontel 6—10, Maag deperen S12, Jodenperen 5-7, Dorothea Royal 5, Pondsperen 46, St. Remey 47, Winterlouwtjes 6, Winter Stokerijen 46, IJzerperen 45, Gieser Wildeman 511, Klei- peren 46, Afval- en ICroetperen 14 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Signe Tillisli 2331, Transparante de Croncels 2536, Cox Oranje Pipping 15, The Queen 18, Sterappels 1017, Goudrei- netten 1017, Dubbele Zure Bellefleur 7 10, Zure Bellefleur 811, Roode Paradijs 57, Reinette d'Or 6, Princesse Noble 5, Adam's Permain 5, Baumans Reinetten 12, Groninger Kroon 59, Hondsmuilen 57, Court Pendu 47, Bismarck 813, Rembour Mortier 46, Reinette d'Automne 37, Grauw- zuur 36, Zoete "Campagner 69, Zoete Bellefleur 58, Zoete Armgaarde 611, Gel- dersche Holaart 7—9, Pomme d'Orange 811, Afval- en Kroetappelen 26 gulden, alles per 100 K.G. DiversenAardappelen f 6.10, Spruiten f 15 f 18, beiden .per 100 K.G. Bloemkool f 6 f 10, Roode kool f411, Noten f0.51, alles per 100 stuks. Hazen fl.80f2, Fazanten f0.34f0.70, beiden per stuk. MIDDELBURG. Gehuwd: P. Groenewoud, 29 j. en M. C. Verniel, 27 j. Befallen: A. W. J. Wakkee, geb. Schot, d. GOES. Geboren: Johannes Christiaan, z. v. Jacobus Johannes de Pan en Martina Baa- rends; Cornelia Lena, d. v. Gijsbert Hove- stadt en Elena Johanna Cornelia Leendertse. Overleden: Jan, 10 m., z. v. Marinus Zui- dijk en Klazina Stroosnjjder; Cornelia West- strate, 46 j., geh. met Jacobus Luteijn te Krabbendijke; Jan Willem van de Weert, 75 j., wedr. van Wilhelmina Verburg; Martina Johanna Baard, 25 j., ongeh. Over de maand September. ZAAMSLAG. Huw.-aang.22, Martinus Ver- helst (van Temeuzen), 24 j. jm. en Catharina Cornells Schieman, 22 j. jd.30, Ferdinandus Dees (van Kapelle bij Goes), 53 j., wedn. en Tannetje Willemina Bruijnzeel, 40 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen: 22, Abraham da Jonge, 20 j. jm. en Pieternella de Putter, 19 j. jd.Johannes Willem Scheele (van Boschkapelle), 23 j. jm. en Clara Jacoba Dieleman, 23 j. jd.; 29, Jacobus de Feijter (van Axel), 21 j. jm. en Catharina Janna Dees, 21 j. jd. Geboren: 5, Cornells, z. v. Jacobus de Put ter en Maria Dieleman; 11, Cornells, z. v. Pi eter Dees en Suzanna Cornelia Bareman; Marinus, z. v. Arie Verpoorte en Elizabeth' Neeltje de Jonge; 14, Francois, z. v. Francous Daniël Dekker en Cornelia Dekker; 20, Wil helmina, d. v. Jan Hamelink en Elisabeth de Feijter. Overleden: 16, Jacoba Jacomina Dieleman, 44 j., d. v. Jan en Hebrina IJzebaart; 19, Geertruida de Feijter, 6&\ j. ,eclitg. v. Cornells Hamelink; 28, Catharina Hamelink, 30 j., d. v. Cornelis en Catharina Lagraa. (Tern. Crt.) De bouw van ©en kantoorgebouw met woning op ïn! uitvoering zijinden bet, tonnen onderhouw in de Noordstraat te Middelburg voor rekening van de Amster. sterdamsche Bank is niet gegund aan dein minsten inschrijver, doch door de archi tecten Posthumus Meyes en Van' der Lin. den te Amsterdam! opgedragen aan! den! heer P- de Man te Utrecht voor f 59-600. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. .Verwachting tot den.' avond valn 18 October; Matige tot krachtige later afnemende Westelijke tot N-Westelijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Aan vankelijk nog regenbuien. Iets kouder. Stormwaarschuwingsdienst. Uit de Bilt werd hedenmorgen te 8-10 aan! alle pos ten geseind: weest op uw hoedel" Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van Zaterdag 762. Licht op voor (lettert: Dinsdag 5 u. 30. Heden overleed onze ge liefde Zwager en Oom, de heer J. W. VAN DE WEERT W.Jz. Weduwnaar van W» Verburg, iri"den ouderdom van 75 jaar. Namens de familie VERBURG Wed. J. L. VERBURG- v. d. Heijdk. Goes, 16 Oetober 1927.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3