Oemessd Ninws. Rechtzaken Imi" en Talnboiiw. Posturflen m Telegratte. winig der wegen gehouden worden. De.ge<- breken zullen met bekwame aardsoort, zand, koolasch of puin verholpen moeten worden. De voorz. was er wel voor een premie ta stellen van b.v. 50 eent voor elk voer zand, dat extra op de wegen gebracht wordt. Hij wees er nog op, dat Joosses weg zoo goed geworden was dooi de aangebrachte verbetering. Dhr H. de Kam was evenwel van mee ning, dat één jaar invoeren van zand niet voldoende is als er geen voldoende toezicht is en het ook 't volgend jaar niet weer gebeurt. Dhr Jacs. Minderhoud meende, dat men geen goede wegen krijgt als men het zand er alleen boven op brengt. Slechte wegen zijn alleen in orde te brengen, als zij voldoende uitgegraven worden en dan van een goeden bodem voorzien worden. De heer Huibr. Cijsouw meende1, dat de wegen beter waterpas dienden gehouden te worden. Dlir K. Cijsouw vroeg of de Polder Walcheren niet gevraagd kan worden de bestrating te doen. Dhr W. Huibregtse zou dan gaarne zien, als de Polder daartoe overging, dat deze de gemeente machtigde dat werk zelf ter hand te nemen. De voorz. meende evenwel, dat de Pol der daL niet voor één gemeente zal 'toe staan. De voorz. zal, nu hij de meening der verschillende leden over verbetering der wegen gehoord heeft, dit punt op de agenda plaatsen voor een volgende ver gadering. Alsnu werd overgegaan tot de behande ling der verschillende posten. Bij den post rioleering vroeg dhr Hui bregtse bij1 het maken van nieuwe zink putten, deze anders te willen inrichten. Hij zou in den zinkput een scheiding met roosters willen, aanbrengen, waardoor z.i. voorkomen wordt, dat de huizen ver stopt geraken. Ook vond hij het wensehei- lijik, dat de zinkputten meer koeren ge ledigd werden. Dhr Huih. Cijsouw zei, dat de wegwer ker van meening was, dat dit niet afdoen de zal zijn. De voorz. zei, dat echter in liet vervolg met de aanwijzing van dhr Huibregtsa rekening zal gehouden worden. Bij den post onderhoud van de begraaf plaats vroeg dhr Minderhoud deze te ver- hoogen, zoodat iedere week een dag meer gewerkt zal kunnen worden. De voorz. antwoordde, dat de post f 60 hooger ge raamd is dan het vorige jaar. Dhr Huib. Cijisouw meende-, dat de wegwerker in den winter op de begraafplaats bij het onderhoud kan helpen, als er voor hem geen werk aan de straten ia. Dhr Louwerse vroeg bij den post: werk zaamheden aan de Chr. school, of de gemeente ook toezicht daarbij heeft. Elke ambachtsman komt voor een jaar om de beurt in aanmerking,, wat niet het geval schijnt te zijn bij het verrichten van werk zaamheden ten behoeve der Chr. school. De voorz. was van meening, dat de ge meente in dezen niets te zeggen had. Na eenige bespreking over den post straatverlichting werd besloten met de commissie der electrificati© in onderhan deling te treden tot het verkrijgen van een gewijzigde regeling. Alvorens tot vaststelling der begrooting over te .gaan, verzocht dhr Hendr. Cij souw aanteekeuing gestemd te hebben te gen den post verzekering. Daarop werd de begrooting vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f40475,66 met een post van onvoorzien van f 688,55. Daarop sloot de voorz. de vergadering. Axel. Zondagmiddag liep op de hof stede van Jac. de Feijteir de vijftienjarige koewachter spelender wijze achter een der kinderen, zakte eensklaps ineen en overleed na enkele minuten, waarschijnlijk aan hartverlamming. Bij den nieuwen Raad kwam in een verzoek van de caféhouders om de kermis terug te krijgen, evenals de vroegere dans- dagen met jaarmarkt, Nieuwjaar en Paschen. Ook was ingekomen een adres van de drie protestantsche kerkeraden en een va,n de afd. „Patrimonium", verzoe kende om niet meer dansmuziek toe te laten. Niemand der Raadsleden vroeg; over deze adressen heit woord. Het adres der café-houders werd afgewezen met 7 tegen 3 stemmen. Tegen stemden 2 liberalen (1 was afwezig) en 1 socialist. De overigen, dus ook de beide katholieken, stemden' voor afwijzing. Terneuzen. G eme enteraad. Donder dagmiddag kwam de raad dezer- gemeente, voor de eerste maal na Se beëediging in openbare zitting bijeen. Bij de ingekomen ^tukken was o.m. een missive van Ged. Staten van Zeeland, waarin in pverweging werd gegeven om het raadsbesluit van 12 Juli 19-27 inzake ontbinding van de N. V". Zeeuwsch Vlaam- sche Waterleiding-Mij alsnog in te trekken. In de bespreking, die hieromtrent ont staat, merkt dhr D. Scheele op, dat hij- niet kan inzien „dat de bezwaren thans in ander verhand zijn gekomen. De laatst 'gehouden vergadering van de N. V. had wel verschillende punten op de agenda; 'doch toen men op de vergadering de mee ning der heeren kende, volgde een ver legenheids-voorstel. E-,r werd gedacht: onze voorstellen worden verworpen. Ik kan me echter niet voorstellen, aldus s-pr. dat een der heeren in principe veranderd is. Men dacht: misschien komt er een weg, dat we van deze dure waterleiding afko men. Doch ik zou in overweging willen geven: van uw besluit moet ge niets terug nemen. Laat de Hooge Raad maar eens uitspraak doen. De Commissie die gevormd zou worden is benoemd. Spr. denkt niet, dat ze nieuwe gezichtspunten zal geven. Én als de Com missie te lang werk heeft, als het wordt een schuiven op de lange baan: dan zullen wij met voorstellen moeten komen, en een vergadering van de N. V. Water leiding-Mij verzoeken, waarop de agenda geplaatst wordt: liquidatie. Dhr Verlinde zegt, dat het eens genomen besluit dient gehandhaafd te blijven. Niet 'terugkrabbelen, er is geen ander gezichts punt gekomen. Na bespreking wordt het meerderheidsvoorstei van B. en W., hou dende, den Minister het intrekken van het raadsbesluit van 12 Juli 1.1. fe be- ïlchten, in stemming gebracht, en met 11 st. tegen verworpen. Tot het geven van Herhalingsonderwijs aan de openbare school D te Sluiskil worden overeenkomstig voorstel benoemd als hoofd dhr J. J. Kaan, als onderwijze res mej. S. M. Bijleveld. Met betrekking tot bet herhalings-onder- wijs merkt dhr D. Scheele op, dat ook oud-leerlingen der scholen te Sluiskil her halingsonderwijs willen, hoewel zij in de gemeenten Axel of Westdorpe wonen. Spr. wil het in dien geest regelen, dat de andere gemeenteu de kosten dezer leerlin gen terugbetalen, dan ontstaat er voor Terneuzen geen schade door. Dhr Hame link acht het geen bezwaar, dat ook deze leerlingen het heirhalingsonderwiis volgen, mits er voor -dat onderwijs voldoende kinderen uit Terneuzen zelf zijn. Thans wordt voorgesteld, dat het herhalingson derwijs ook kan gevolgd worden, door die leerlingen, uit andere gemeenten, welke het lager onderwijs ,pp- deze school ge noten hebben en voor andere hiermede gelijkstaande gevallen. Als leeftijdsgrens voor het volgen van herhalingsonderwijs wordt voor ditmaal gesteld 17 jaar. Aan de Provincie Zeel-and wordt een stukje gemeentegrond verhuurd bij de aanlegplaats van den Prov. Stoomboot- dienst, bij het kantoor van den agent. De voorwaarden van deze overeenkomst worden aangenomen, met een aanvulling door dhr D. Scheele voorgesteld, met den inhoud: op het terrein mogen niet worden opgeslagen goederen, die stank of stof veroorzaken. Vervolgens kwam op de agenda voor het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met de N. V. P.Z.E.M. te Middelburg betreffende electriscbe- stroomlevering in de kom der gemeente Dhr van Aken vraagt, of het wel de moeite waard is:, hierover te spreken; z.i. zijn er met de P.Z.E.M. toch geen zaken te doen. Hij zou zeggen, laten wij er niet op- ingaan, en laten we bij het oude contract blijven. De heer Hamelink ziet in dit concessie- voorstel van B. en W. p-r.actische moei lijkheden voor de toekomst. Hij vindt het onbillijk, dat de buitenbewoners hoogere stroompirijzen zouden moeten betalen dan in de kom. De stroompirijs van 40 cent acht hij ook nu te hoog. Dat voorts de- onkosten bij- personen, die motoren en andere apparaten hebben, voor rekening van die personen zouden korden, acht hij alleszins onbillijk. Hij wil één stroomp'rijs voor de geheele gemeente, en ten tweede geen schade .voor personen, wier ïnoto- ren verandering noodzakelijk maken. De heer Hamelink vat. zijn bezwaren samen in een voorstel, houdende enkel dan een mogelijke overeenkomst met de P. Z. E. M. aan te ..gaan, wanneer tegen één stroompirijs berekend wordt, en de koste-n van ombouw volledig door de P. Z. E. M. worden gedraigein. Dit voorstel owrdt hangenomen. Bij de rondvraag wordt door 'dhr van Aken opgemerkt, dat de loonen der trans port-arbeiders nog steeds in café's worden uitbetaald. Hij acht een verandering in dezen noodzakelijk; de voorzitter zegt toe deze zaak nog eens pader onder de oog-en t,e zullen zien. Nadat de openbare zitting geschorst is voor: geheime zitting, ver klaarde de voorzitter de vergadering ge sloten. vii.rvir,ia utar«nremi »-om f* yagtgMnya.TT.irKP uijcct» DE SCHOONHEID VAN DEN HERFST. De „Vriend -des Huizes" gaf een mooi artikel over de schoonheid van den herfst, waarvan we hier enkele aanhalingen laten volgen. Elk jaargetijde is ingesteld en wordt opgeroepen door den grooten Formeerder der schepping en in elk daarvan legde Hij een eigen schoonheid Maar de herfst heeft iets majestueus, iets bovenaardsch, iets tooverachtigs. Als de bladeren vallen, de winden ze om hoog doen dwarrelen en zij dansen vol blij de uitgelatenheid, dan treft ons het eenig schoone gezegde van Barrie: „Er is niets zoo vol zorgelooze blijheid als een afge vallen blad". Zie hoe het springt, stopt voor een wijl, dan weer rondhuppelt vol rytlimische pret! Als het stil ligt, rustig stil, in een gouden bed aan den voet van een boom, dan verkondigt het ons lieve beminnelijkheid en als het zich dan weer laat opnemen door den speelschen wind, vertelt het ons een verhaal van schoon heid. Maar de meest trillende schoonheid van den herfst is zijn snel veranderend licht, een licht zoo geel als wijn, vol wisselende tinten. Het is een licht tusschen schaduw en getemperde zonneschijn, een licht dat beschijnt een heuvelhelling, terwijl in -de diepte de vallei in donkere schaduw ver borgen lijkt. De tooveraehtigheid van den herfst ligt in zijn spel van kleuren en licht van geu ren en trillen en het samentreffen hiervan, het aanslaan van accoorden door de zon. Schoon sterft het hosch, schoon sterft alle zomerschoon in het derde jaargetij: rood en bruin en geel, zilverend in trilling. Maar het is niet alleen in hoornen, in bosschen en op heuvelhellingen dat de herfst schoonheid en licht toovert. Wij zien ook de aangename herfstkleuren in de levens van mensclien die van de aarde heengingen. En hierbij vertoeven wij in ge dachten in vroeger eeuwen, en staan stil bij Franciscus van Assisi om te zien de liefelijke kleuren en het heerlijke licht van zijn leven. Wij zien liet vlammende goud zijner liefde en slaan hem gade hoe hij zich went zingende te sterven. Van den Engelschen prediker John Wesley zijn verschillende schilderijen, maar geen enkel is zoo groot als dat, ver vaardigd in de laatste jaren van zijn le ven. Hoe verviel hij lichamelijk met de jaren! Hoe helder echter waren -de liefde en de kleuren van zijn herfst. Hoe verdraagzaam werd hij, maar niet minder ijverig; hoe rustig, maar niet minder wakker. Hij leef de in zijn laatste jaren in een sfeer van kalme rust en welwillende vriendelijkheid. De dagen van felle theologische -twisten waren voorbij; hij werd een oud man, ade mend vrede en liefde, waar hij ook ging. De meest imponeerende en mooie schilde rij is vervaardigd door Alexander Knox, die -den prediker de laatste 25 jaar van zijn leven kende. In deze afbeelding vindt men herfstsclioonheid, de gloed van kleu ren, het zilverachtig licht. Wesley stierf héél oud, maar helder nog van verstand, lichamelijk afgeleefd, maar geestelijk ongebroken. In zijn geest was het onbewolkte zonneschijn en blijheid. Toen zijn ziel de aarde verliet, prevelden zijn lippen: „Ik zal prijzen". Adolplie Monod, de beroemde Fransche kanselredenaar, in den bloeitijd zijns le vens een geëerd en geacht prediker, geleek in den herfsttijd zijns levens een boom, van vruchten rijp: een geliefd verkondiger van het Woord; in het laatst zijner dagen hunkerend naar zijn levenseinde, naar den Hemel, om ook eindelijk in vrede en met blijdschap in te gaan in het Vaderhuis. Roerend schoon is het als Paulus van uit Rome aan Timotheüs zijn aanstaanden martel-dood beschrijft: „Ik word nu tot een drankoffer geofferd en de tijd mijner ont binding is aanstaande. Ik heb den goeden strijd gestreden, ik heb den loop geëindigd, ik heb bet geloof behouden; voorts is mij wegelegd do kroon der rechtvaardigheid, welke mij de Heere, de rechtvaardige Rechter, in dien dag geven zal; en niet al leen mij, maar ook allen, die Zijn verschij ning liefgehad hebben". Weinige maanden later werd des Hei denapostels ziel van het zwakke lichaam ontbonden en opgenomen ten Leven. Wij weten allen dat de Evangeliën geen levensbeschrijvingen, maar lijdensgeschie denissen zijn. Hetgeen zij vermelden is de edelste stervensge-schiedenis, waarin niets te verbergen was. De Evangelieschrijvers hadden het lijden aanschouwd, hadden ontroering en zaligheid ervaren en dit mondeling en op papier verkondigd, opdat at wat ter wereld ademde en ademen zou, mocht nederknielen, aanbidden en bewon deren. Hier is het zalig licht en hier zijn al de glorierijke kleuren van -den herfst. Hij stierf vol triomf. Hier zijn alle de kleu ren van den regenboog der liefde. Wij zien blijdschap, vrede, liefde en een onbezwalk- te en onbevreesde Ziel. Dat verhaal van dat liefdevolle sterven is het reinste en liefelijkste op heel de we reld. Een blad viel van den boom onder he- melsche muziek. „Vader, in Uwe handen beveel ik mijn geest!" „Het. is volbracht!" Zoo was Zijn herfst rijk met de veel kleurige tinten van zuivere liefde. -*js»w«i^awwjaawjiaania«KaiMraiga^i3Maaa!aa^<sHmxaimitEti»aaKOwaBeiB',a»i; De gevaren van een! late vacantbe. Twee firmanten! in een be kende uitgeversfirma te- Londen', die te Falmoulh hun vacantie doorbrengen, zijn Woensdagavond laat, toen! zij1 van e-ein autotocht naar Dartmon terugkeerden em twee voorbijgangers naar den weg vroe gen oen zeer onaangename ervaring rijker geworden. Do lieden, die hun den weg hadden gewezen, schijnen het vreemd to hebben gevonden! dat twee vreemdelingen zoo laat op de,n weg warein. Zij: waar schuwden althans telefonisch de politie, die bet tweetal aanhield en he-n- aan een kruisverhoor onderwierp-, -om na te gaan of ze so-ms i-ets imieer wisten van deri moord op den veldwachter Gutteridge uit E'ss-ex. Hun verweer, dat zij arge-looze vacantietoeristen waren!, w-eTd niet geu lo-ofd. „Wie gaat er nu in October met vacanti-e?" merkte de politieman o-p. Na ge-ruimen tijd in het p-oliftiebureau vast gehouden te zijn, slaagden de twee er te-n slotte in het bewijis van hun onschuld te leveren. Z.ij1 hebben zich echter voor genomen vo-ortaan hun vacantie eerder te nemen Een graaf als hotelportier. In een der hotels te New York is als portier werkzaam een mkn van 28 jaar, die verklaarde te h-e-ete-n Willüa-m Church de Witte, die zes maanden geleden! nog keukenjongen' was- Dezer dagen is hij- do-or een gast herkend als de- kleinzoon van graaf Sergius de Witte, de mMsteU-pre- sident van Rusland onder de-n tsaar. De inhoud van eon! a-ange- teekenden b r i-ef verdwene-nj. Door een bankiersfirma te 'sGraverihage werd Zaterdag per post een aangéteekeinL de-n brief verzonden naar een adres te Blo-emendaal. De brief is aldaar Maandag aangekomen, maar biji opening bleek het bankbiljet verdwenen. Gr-oote brand in een Con- servenfab'riek. Te Ludwigslust brak in een vleeschconserven- en worstfabriek een brand uit, die grooten omvang aan nam. De fabriek is grootendeels- verwoest, alleen de machinekamer is blijven staan; de machines echter zijn erg beschadigd. Gro-ote vleeschvoorraden zijn verbrand, ongeveer 7500 kilo worst en vl-eesch van 60 geslachte varkens. Er wprkten 200 arbeiders in de fabriek. De schade wordt gedeeltelijk d-o-or verzekering gedekt. Weer i-ets nieuws. Gisteren kwam aan het woonhuis van mevrouw H. te Rotterdam een tot nu toe onbe kend persoon zich aanmelden, als zijnde gestuurd door den huiseigenaar, om het pand eens in o-o-genschouw te nemen in verband meteenige restauratie. De man werd toegelaten en doorkruiste de ge heele verdieping. Na een half uur van „nauwkeurig opnemen" verliet hij het pand met het gezegde, dat de zaak in orde kwam. Voor hem was de zaak reeds in orde, want mevrouw H. miste een por- temonnaie inhoudende ongeveer 10 gld. Een tragisch ongeluk. Te Merxem ,(B.) wilde het parket een onder zoek instellen ten huize van een aanne mer, die zich, naar het zeggen van zijn vrouw, zou hebben geze-lfmooxd. De fo to-grafische dienst ,van het parket begaf zich naar het bewuste huis. Dc rechterlijke officier vond op een kamer der bovenverdieping een 'kleine browning. Herhaalde malen trok hij den beweegbaren loop van het wapen naar achteren, om -eventueel nog aanwezige kogels er uit te doen springen. Er kwam echter geen kogel te voorschijn. Het mechaniek van het vuurwapen schijnt echter niet gewerkt te hebben, w-ant het volgende ooge-nblik ging er een sch-o-t ,af en -drong er een kogel in het hoofd van den rechterlijken officier, die o-p hetzelfde -ooge-nblik in elkaar zakte. Mishandeling. Een 18-jarige werkster, die in dienst is bij een bioscoop theater te Rotterdam, was verloofd met een 21-jarigen jongen man, die van be roep voorslag-er is-. Het jo-ngo meisje- liet zich overhalen, ook liefdesbetrekkingen aan te kno-open met den man, die in het bioscooporkest he-t slagwerk bedient. De voorslager kwam daar achter en gister middag is hij het meisje in den bioscoop gaan o-pz-o eken, toen zij met den ander z-oetjes ,zat te poetsen. De vertoornde voorslager greep- een koperen roede en tuchtigde zij-n ontrouwe v-erloofde tot .zij bont en blauw zag. Tegen den voorslager is proces-verbaal wegens mishandeling op gemaakt. Aan de grens nabij- Budel (N.-Br.) is. Dinsdagavond een kommies door een paar inwoners- uit het naburige Hamont .(.België) ernstig mishandeld. De kleeren werden den kommies door een hond van het lichaam gescheurd en z.ijn fiets werd vernield. Oplichter aan het werk. In een magazijn te Haarlem vervoegde zich 'Maandag j.l-. naar de „Tel." meldt, een man, om een haard te bestellen. (}ie be zorgd fno-a&t worden aan een adres- te Halfweg. Bovendien vroeg liij den winke lier f 1 teir lee-n, die hij noo-dig had om een boodschap' te doen. D-e winkelier gaf hem deze. Even later ging lii.j toch, daar hij do zaak niet vertrouwde, op onderzoek uit. De opgegeven naam en het adres waren in Halfweg niet te vinden. Gisteren werd een soortgelijk geval bij de politie aangegeven. Een man. die zich Blok noemde en voorgaf in Hoofddorp 'te wonen, bestelde in een mandenwinkel alhier voor een bedrag van f 46. Alles- moest aan zij-n adres te Hoofddorp bezorgd w-orden. De man verklaarde, geen geld bij zich te hebben. Hij had evenwel geld no-oiddg, om een drankje te betalen en vroeg den- winkelier hem een rijksdaal der te willen voorschieten.. Hij moest deze dan maar op- de rekening zetten. Ook deze winkelier gaf het gevraagde, maar is natuurlijk ook zijn geld kwijt. Naam en adres waren in Hoofddorp niet te vinden. Vanhetbednaarhet cachot. Do-or Duitsche beamb-ten der crimineele politie, bijgestaan d-oor rechercheurs te Kerkrade, zijn in hun woningen te Pesch en tè Stras© (Duits-chland) twee hoogst ongunstig bekend staande individuen van hun bed gelicht -en naai' Aken -overge bracht. Beiden hebben reeds tal van jaren in de gevangenis doorgebracht. Hun speciali teit was nachtelijke inbraken. Zij worden 'nu reeds, verdacht van een tiental dief stallen met braak in den laatsten tijd ge pleegd in de gemeenten Kerkrade, Herzo- genrath, enz. Reedis enkele van diefstal afkomstige goederen zijn in beslag genomen. Auto en tram. Gisteren is- een vrachtauto uit Sittard, welke te Amste-n- rade de tramlijn HeerlenSittard over stak, door een triam gegrepen en geheel vernield. De tram ontsp-oorde en werd be schadigd. Het tramverkeer is geruime-n tijd gestremd geweest. Eir zijn geen persoon lijke ongelukken bij voorgekomen. Kanicttgereeht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn ver oordeeld wegens overtreding: strooperij: P. S., Wemeldinge, een maand tuchtschool voorw. met een proeftijd van een jaar; J. F. V., E. H., St. Jansteen, f 5 of 5 d.; straatschenderij: D. Z., Ierseke, J. W., Ma- riaburg, f 15 of 15 d.; Drankwet: G. J. v. L., Goes, f 40 of 4-0 d.vuilnisbak buiten laten staan: M. M. V., Goes, f 3 of 3 d.; bij oefening van brandspuit als brandgast niet tegenwoordig zijn: J. A. M., J. J. d. M., ICapelle, f 2 of 2 d.; L. J., J. T., 's-Gra- venpolder, f 3 of 3 d.reclamebord ophan gen zonder vergunning: L. V., Goes, f 3 of 3 d.; wielen van wagen niet schoonhouden: P. P., 's-Heer Arendskerke, f5 of 5 d.; vee over rijwielpad lalen loopon: J. d. J., Iva- pelle, f 10 of 10 d.; overtreding politiever ordening Kapelle: A. M. V,, Kagelle, f 5 of 5 d.; straat te Kortgene verontreinigen: M. L. M., Kortgene, f 5 of 5 d.; in verboden richting in straat rijden: P. L. S., Goes, f 5 of 5 d.; in verboden tijd kreeft in oes terput hebben: T. v. d. H., M. N., Ierseke, f 10 of 10 d.; ijkwet: M. S., Middelburg, 2 maal f 2 of 2 maal 2 d.kwade hond niet terughouden: J. S., "Wemeldinge, ontslagen van rechtsvervolging; J. M., Waarde, f 10 of 10 d., toewijzing civiele vordering ad f 4; dieren vervoeren op kwellende wijze: J. J. K., Ossendrecht, f20 of 20 d.; keu- ringsverordening Goes: H. J. B., Goes, f 2 of 2 d.; te Ierseke op straat met geld spe len: H. A. O., T. J. v. S., Ierseke, f 5 of 1 w. t.sch.; A. W. B., aldaar, terug aan ouders; P. P., aldaar, f 5 of 5 d,; zonder vergunning zich bevinden op een vissche- rijperceel: G. P., Ierseke, f25 of 25 d.; te hard rijden over spoorwegovergang: G. R. E. v. R., Vlissingen, vrijgesproken; J. v. A., Goes, f2 of 2 d.: M. de R., Bergen op Zoom, f 2 of 2 d.zich op spoorweg bevin den als de trein zichtbaar nadert: J. D., Woensdrecht, f 20 of 20 d.naam van den schipper niet op zijn vaartuig hebben: L. L., Thoucee, f 5 of 5 d.; met motorrijtuig rijden zonder twee goede remmen: W. M., Krabbendijke, f 5 of 5 d.G. B., Schore, M. M., Borssele, P. K., Kruiningen, f 10 of 10 d.; met motorrijtuig rijden in verboden richting in straat: G. J. G., Goes, G. G., 's-Heer Arendskerke, J. B., Koudekerke, 1 2 of 2 d.; met motorrijtuig niet stilhou den bij een kruising van een weg wanneer een andere auto rechts voor is: L. v. L., Goes, f 15 of 15 d.; met motorrijtuig geen signaal geven: A. A. J. D., Bergen op Zoom, f 10 of 10 d.; met rijwiel niet rechts houden: B. A., Borssele, f 3 of 1 w. t.sch.; J. G., 's-Heerenhoek, f3 of 3 d.; D. L., H-oedekenskerke, f 5 of 5 d.; J. M. R., Goes, f 15 of 15 d.; met rijwiel niet behoor lijk uitwijken: J. v. Z., 's-Heerenhoek, f5 of 5 d.; met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: M. v. II., Ierseke, terug aan ouders; A. V., Driewe gen, M. d. J., M. d. I)., Goes, f 10 of 10 d.; T. T. Goes, f 25 of 25 d.als voren en niet rechts houden: H. C. W., Goes, 2 maal f 3 of 2 maal 3 d.met motorrijtuig niet rechts houden: G. J. V., 's-Heerenhoek, f 5 of 5 d.; met een rijwiel in een bocht niet rechts houden en niet uitwijken: P. P., Wissenkerke, 2 maal f 5 of 2 maal 5 d.; M. B., Kruiningen, 2 maal f 5 of 2 maal 5 d.; met motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken: S. B., Dinteloord, f20 of 20 d.; met een rijwiel de veiligheid van liet verkeer in ge vaar brengen: A. V., Wemeldinge, ontsla gen van rechtsvervolging; 's avonds met motorrijtuig rijden zonder licht: J. d. B., Hansweert, A. v. d. G., Driewegen, f 10 of 10 d.; fietsen zonder rem: J. M., Biezelin- ge, J. -d. M., Heinkenszand, f5 of 5 d.; 's avonds fietsen zonder licht: M. E. B., Goes, terug aan ouders; E. v. D., Hein kenszand, geen straf toegepast; J. P., Goes f 2 of 2 d.; J. v. B„ Goes, f 5 of 5 -d.A. H., Ovezande, f7.50 of 5 d.; als voren en niet stilhouden op hevel van ambtenaar: J. d. N., Wemeldinge, 2 maal f 10 of 2 maal 10 d.; in staat van dronkenschap de openbare orde verstoren: J. M. d. K., Goes, f25 of 25 d,; dronkenschap: E. J. d. L., Goes, f 15 of 4 w. t.sch.; Ie lierh. L. K., Heinkens zand, 3 d. hechtenis. Booger beroep aangeteekend door G. B. te Goes, verdacht van overtreding Vleesch- keuringswet en Hinderwet, veroordeeld tot 2 maal f 0.50 en f 25 subs. 2 maal 50 d. en 25 dagen, Cassatie aangeteekend door G. B. en W. G. F. B. te Goes, verdacht van overtreding Brandweer-verordening Goes, veroordeeld ieder tot f 10 of 10 d. Een drama te Arnhem. Giste ren diende voor het gerechtshof te Arn hem de strafzaak tegen W. van L. ar beider te Bairnevekl, thans gedetineerd, die door de Rechtbank te Arnhem bij twee vonnissen, respectievelijk van 10 Mei en 30 Juli j.l, was veroordeeld we gens bedreiging met een misdrijf tegen het leven van zijn vrouw, tot zes maanden gev. straf ,en wegens poging tot doodslag op zijn vrouw tot vijf' jaren gevangenis straf. Het betreft hier de bekende zaak van het schieten door verd. op zijn vrouw gepleegd aan „den Amsterdamschen weg te Arnhem. De waarn. procureur-generaal eischte te-gen verd. voor het eerste feit anderhalf jaar gevangenisstraf en voor 'het tweede drie en een half jaar gevangenisstraf. De verdediger achtte vpr-d. niet toereken- baai' en vroeg zijn plaatsing in een krank zinnigengesticht. Zware trossen druiven. De fi'uif.kweeker K- C- van Dorp te Hons-elersdijk bracht eenige trossen' drui ven ter veiling van een buitengewoon zwaar gewicht. T'vve-e trossen wogen ieder vier p-ond, één woog 5 pond en 4 ons, etrwijl de vierde tros ©en gewicht had van 73/2 pond Ee-nige jaren geleden! bracht genoemde kweeker een tros druiven ter veiling, wel ke 8 pond woog. - Op-gave betreffende het postkantoor te Middelburg over de maand Sept. 1927. Aan bovengenoemde kantoren werd, in -den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f49.072,52 en terugbetaald f 39.018,26. Derhalve meier ingelegd dan terugbetaald f 10.054,26. Door tusscheor komst clezer kantoren werd ter Directie op staats-schuldboekjes ingeschreven no minaal f2.200 en afgeschreven f200. Der halve meer in- dan afgeschreven f 2.000.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 6