Af* Laatste Beristóea. Semsngi Mots. tslspraiüiêa. Kapelle. Heden werd ten overstaan van notaris Kram publiek verkocht: een woon huis met erf en tuin, aan den gtaitioro, weg, eigendom van dhr T- Kl-eijinl. Konper werd dhr Jobs. Schipper Dz., voor f3010. AgentschapRotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Ce s BANK - GOES. iaölo-Frogramma FlBüBlsIe BerfcMgi Chr. Ger. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. leesdienst. Doopsgez. Gemeente. Goes, Legerdijk, 10.30 u. ds J. Koekebakker. Chr. Evang. Gem. Wemeldinge, vm. en nm. ds Waardenburg. mH&mMKiMJSWm* IMite«-mg«E*gn Vreemde sollicitatie. T'e [Dinteloord, waar 1 JYovember a-s- de nieu we Chr. School aan den Boompjesdijk zal geopend worden, blijft de Ope-n'b- school aldaar voortbestaan. Hiervoor werd door B- en W- een hoofd opgeroepen'. Zoo men weet 'rotogen hiervoor alleen wacht gelders solliciteeren. Deze sollicitanten' ga- Ven echter alle op één na te kenfnen bij 't opzenden hunner stukken, dat zij' er prijs op stelden niet benoemd te wor. den- O n de r w ij' s en Luchtvaiart. De K. L. M. heeft zich bereid verklaard ten behoeve vain het onderwijs hulpmid delen te verstrekken, die betrekking heb ben op het vliegwezen, zooals kaarten-, brochures, foto's, reisgidsen enz. Bij- niet te groote aanvrage wordt alles kos-telo-os franco toegezonden. De bedoeling hiervan is 'te bevorderen, dat een land als Ne derland, dat steeds een der eersten was op zeevaartkundig gebied, op- luchtvaartge bied in de toekomst geen achterstaande plants zal innemen. Geslaagd voor Machinisten-examen diploma! B de hee-ren M. P. Kroes, A. Schriller en H. Boogaard. Geslaagd voor Stuurlieden-examen 3e stuurman gro-ote stoomvaart: D. Heu- kelom en C. N. Bremer. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Rooiing van boomen op groote schaal. Wat men al eenige jaren kon zien aan komen, staat nu binnen enkele maanden te gebeuren. De iepziekte heeft op een dus danige manier onder de Goesche boomen huis gehouden, dat er op groote schaal gerooid zal moeten worden. Er zijn, ook den vorigen winter, plaatse lijk wel hier en daar boomen gevallen (wij noemen den Stationsweg, een gedeelte van den Oostsingel, de Westerstraat, enz.), maar hier betrof het slechts het wegnemen van de boomen, die het allerergst waren aangetast. Het bezwaar van deze methode is bovendien, dat er van eenig systeem in de berbeplanting moeilijk sprake kan zijn. Dat kan wel worden gevolgd, wanneer de rooiing op groote schaal wordt toege past. Vandaar, dat B. en W. den Raad nu het volgende schrijven: „Op 19 September j.l. ontvingen wij van den Directeur van Gemeentewerken een rapport aangaande den toestand der ge meentelijke beplantingen, waarvan de in houd ons met ernstige zorg vervulde. Daaruit toch blijkt niet meer of minder, dan -dat vrijwel alle oude boomen, ja zelfs een aantal jonge, in zoodanigen staat ver- keeren, dat rooiing absoluut noodzakelijk moet worden geoordeeld. Teneinde echter nog meerdere zekerheid te krijgen, hebben wij gemeend, het gevoe len te moeten inwinnen van den bekenden tuinarchitect, den beer Leonard A. Sprin ger te Haarlem, die destijds op zoo uitste kende wijze geadviseerd heeft betreffende verbetering van den Oostwal. Ook de beer Springer- acht rooiing van verreweg de meeste boomen noodzakelijk en schrijft aan het eind van zijn rapport zeer terecht, dat zware kwalen met flinke maatregelen dienen te worden bestreden. Mitsdien stellen wij voor: a. tot het doen rooien en het verkoopen van de boomen, in het rapport van den heer Springer daarvoor aangewezen, zoo mede die, welke door den heer Springer blijkbaar niet zijn gezien en in het aanvul lend rapport van den Directeur van Ge meentewerken vermeld; b. de opbrengst der verkochte boomen aan te wenden voor het aanbrengen van nieuwe beplantingen en daaromtrent mei den beer Springer overleg te plegen. Aan bet rapport van den heer Springer ontleenen wij: Het is mij gebleken, dat zoowel oude als jonge boomen aangetast zijn door de onbekende ziekte, die niet alleen in ons land maar o-ok in bet buitenland heerscht. Tot noe toe is de plantenziektenkundige wetenschap er nog met in geslaagd, de juiste aard der ziekte en hare oorzaak te ontdekken en daardoor ook niet in staal eenige bestrijdingsmiddelen aan te geven. Wel beeft men beproefd door sterken snoei en zoogenaamd kandelaren de boom tot krachtiger groei op te wekken en daardoor te genezen, doch zonder eenig gevolg. Wel toonden de aldus behandelde boomen het -eerste jaar verbetering, doch lang duurde dit niet. Het is zeker treurig, doch er is weinig o-f liever nieits aan te doen. 'Op den Oostwal zal d-e helft moeten vallen en door andere soorten, die later opgegeven zullen worden', vervangen- Óok op den Oostsingel zal niet anders gehandeld kunnen worden -en de iepen vervangen doo-r een soort zilve-rlinlde, waarmee reeds begonnen! is- Op de nabij gelegen speelplaats kunhein de ietpenboom-e-n vervangen worden door plataanboomen. De boomen aan den Parallelweg moeten worden vervangen-, 'tziji -door gewone eschdooms of door eenig andere- De wilde kas tanjeb o omen aan den Sta tionsweg zie-n er oogen'schijinlijk niet best uit; er zijn er enkele gestorven- Ziji zijïï echter p-as in Februari van dit jaar geplant en dan kan men geen sterken groei ver wachten- In de Wilhe-lminastraat de zieke boo men op-ruimen en vervangen do-or andere, zoo-dat men op -den duur een' laan van een andere boomsoort verkrijgt- Het is moeilijk onnl in dit rapport uit voerig op te geven welke soorten er ge bruikt moeten worden- Dit kani beter ter plaatse gedaan worden als alle do-ode en zieke boomen opgeruimd zijri- Men kan dan dat kiezen, wat voo-r een bepaal de plaats het beste is. De gemeenteraad zal de bittere pil moeten aanvaarden en bet publiek zal zeker zijn stem doen ho-oren, doch bij zware kwalen móeten flinke maatregelen genomen worden'. Bovendien 'mloet men aan de toekomst denken en met Cats zeg gen: Wie prijst er ooit een m-ensch die oude boomen velt Mn daarvoor in de plaats geen nieuwe boomen stelt- Maar hadden overlang ons Ouders niet geplant, Wat zou dan Holland' zijri als veen en 'ijdel san'dt De Directeur van Gemeentewerken voegt aan dit rapport nog toe: Met de strekking op g-roote schaal de aangetaste bo-omen rooien en door andere soorten vervangen ben ik het volkomen eens, Hier moet krachtig inge grepen werden, ten-einde te voorkomen, dat het natuurschoon onzer stad geheel bedorven wordt. Het is veel beter voor een oogenblik de singels en plantsoenen kaal te maken en door inplanting te zor gen, dat die- kaalheid zo-o spoedig mogelijk weer wordt hersteld, dan de b-oomen lang zaam te laten afsterven. Maar het rapport van den heer Springer is niet geheel volledig. In het rapport toch worden niet be sproken de boomen aan den Westsingel, Jac. Valckestraat en J. A. van der Goes- kade, die bij de mondelinge bespreking onder betzelfde oordeel vielen ,n.l. oprui men gn d-o-or andere boomen vervangen. In de derde plaats zou ik een en andar spoedig door den Raad willen doen beslis sen. De -ervaring leert, dat de boomen- verkoop in November meer opbrengt, dan in Februari-Maart. Wij hebben dan ook den geheelen winter voor ons om alles op te ruimen, gelijk te maken, opnieuw te beplanten enz. waarbij- ook gebruik zal kunnen worden gemaakt van daartoe geschikte werklo-ozen. Wat en waar er gerooid moet worden. De voorstellen komen, een en ander resumeerend, bier-op neer, dat ge rooid moeten worden.- alle (23) boomen aan den Parallelweg, bij het station; 30 stuks aan de De Ruy- terlaan; 6 stuks aan -de Jaco-b Valcke straat; drie stuks aan de Boudewij-n de Witte-straat; 26 stuks aan .den Oostwal en de- speelplaats bij het Gasthuis; alle (40) boomen aan den Oost singel (Voorstad, tot Bergpad); 31 stuks aan den Ouden Singel, Hav-endijk en Roosjeshof, plm. 50 stuks langs den weg naar Wil- helminadorp, bet terrein van den reini gingsdienst en den -ouden begraafplaats- weg 15 stuks aan den 'sHeer Hendriks- binderendijk, alle (106) b-oomen aan den W -e ,s t s i n g e 1, 20 stuks bij de Koe poort en aan -den Westwal, en alle boomen aan de J. A. v. d. Goeskade. Zo-oals de lezers zien, een opruiming in bet groot, waaronder het stadsbeeld dit kan niet worden ontkend in ernstige mate zal lijden. Het is in-jammer, dat het zoover komen moet, Maar lgnt ons hopen, dat de nieuwe aanplant van dien aard zal zijn, dat bet nageslacht dankbaar zal zijn, voor hetgeen nu dezen winter zal worden aangebracht Rioleering. In de Gemeenteraadsvergadering zal o-ok aan de orde komen een belangrijk voorstel aangaande de rioleering. Zooals bekend is, wordt reeds sedert eenigen tijd gezocht naar een oplossing, van dit vraagstuk. Een onderzoek naar het water der ves ten, waaromtrent de hulp is- ingeroepen van den Inspecteur van de Volksgezond heid, is nog gaande, maar heeft nog geen resultaten opgeleverd. Een feit is, dat de stank in de Oo-stvest nog nimmer zoo erg is geweest als dezen zomer, terwijl de Westvest, waar meer modder in zit en waarin in even sterke mate geloosd wordt, veel minder stank verspreidt. Een onderdeel der rioleering, dat. om 'n spoedige oplossing vraagt, is die afwatering der bouwplannen I, II en III. Tot iiu toe wateren deze gnootendeels af op de bree- de sloot, gelegen ten noorden van clen Parallelweg, doch deze begint hoe lan ger hoe meer kenmerken van vervuiling te vertoonen en kan dientengevolge, spe ciaal bij eenigszins krachtigen wind uit bet westen, een zeer onaangenam-en reuk verspreiden. De Directeur van Gemeentewerken heeft biervoor nu een oplossing gevonden, waarmede B. en W. zich goed kunnen vereenigen. Een voorloopige oplossing is indertijd gevonden door voor te schrijven, dat alle faecaliën-afvoer door septic-tanks moest worden gevoerd, terwijl verder voor bouw plan I werd bepaald, dat alle vuilwater zou worden gebracht naar de breede sloot aan den Noordelijken parallelweg, nadat heel de rioleering nogmaals was gevoerd door een grooten septic-tank op den hoek van Terwelstraat en Rimmelandstraat achter hotel Tivoli en voor bouwplan II werd als afvoerpunt bepaald de hoek Schel-destraat—Poelweg V, waar even eens een groote tank is aangebracht en waaruit bet water weer afvloeit naar de slooten langs Poelweg V en verder in de andere polderslooten. Deze oplossingen konden echter slechts voorloopig zijn. Hoe meer woningen er in de bouwplannen gebouwd worden, boe meer vuil-, menage- en faecaliënwater in de sloot langs den Parallelweg en verder in de polderslooten moet worden afge voerd en op den duur binder, stank en overlast veroorzaken. Wel mag worden geconstateerd, dat de septic-tanks goede resultaten geven, wat de vernietiging der faecaliën betreft, doch bet water -dat uit die tanks komt is niet zuiver en evenmin stankvrij en bovendien komt daarbij de geweldige hoeveelheid me nage-water, dat, zeer sterk aan bederf on derhevig, zeker niet minder overlast ver oorzaakt, -dan het faecaliënwater. Er moet derhalve naar een meer afdoen de oplossing worden gezocht. Voorgesteld wordt, van Tivoli en van hoek Scheldestraat—Poelweg V hoofdrio len te leggen tot een punt achter bet maga zijn van Franken en van Weel in de Poel en -deze te doen samenkomen in 'n grooten septic-tank achter dit magazijn, welke tank dan verder zal loozen in de sloot langs de spoorlijn en waardoor al het afvoerwater zou terechtkomen in de -groote afvoerlei- ding naar Kattendijke en is er van verdere verontreiniging van polderslooten geen sprake meer. Zoodra het hoofdriool gelegd is, waarin ook opgevangen wordt bet riool langs den Stationsweg en bet water langs de M. A. de Ruijterlaan bij den Parallelweg, is er geen behoefte aan, dat de sloot langs den Parallelweg zou blijven bestaan; deze zou dan zonder bezwaar gedempt kunnen wor den en de omgeving op die wijze verlost kunnen worden van den hinder en over last (stank), die dit water veroorzaakt. Nu zal die demping zeer kostbaar zijn, indien dit met zand zou moeten geschie den. Veel goedkoopere demping is, door telkens bij gedeelten, bedoelde sloot met berm beschikbaar te stellen, afgesloten door een schutting, als stortplaats voor puin, grond, enz. Op deze wijze zou de demping wel langzaam, maar geregeld en zonder iïnancieele bezwaren vorderen. Gedempte gedeelten zouden dan beplant kunnen worden met heesters en aldaar zou op den duur een eenvoudig plantsoen ontstaan. Door genoemde demping zou de Pa rallelweg ni-et onbelangrijk kunnen worden verbreed en daardoor minder gevaarlijk worden. De kosten worden geraamd op totaal f 22000. Voor opbrengst boomen zou hier kun nen worden afgetrokken een bedrag van pl.m. f 1200. Hiertegenover staat, dat in de toekomst een plantsoen moet worden aangelegd. Bij de kostenberekening is. van de ver onderstelling uitgegaan, dat do-or den Mi nister van Waterstaat de demping van de sloot met puin, grond, afval, enz. wordt goedgekeurd. B. en, W. meenen met dit voorstel te moeten komen, omdat anders binnen niet te langen tijd onaangenaamheden zullen ontstaan, speciaal met het Bestuur van den Polder „de Breede Watering bewesten Yersiefce". Er wordt ook nog op gewezen, dat het overloopwater der Oostvest thans in' de rioleering langs den Stationsweg wordt opgevangen e-n bet ov-erloopwater van de Westvest straks -geheel in de nieuwe rio leering, zoo-dat dus he-t riool- en vuilwater van geheel de stad door de nieuwe af- voerriolen wordt geleid eu derhalve ner gens meer in, de gewone polderslooten) zal komen, doch rechtstreeks naar de groote afvoerle-iding in den polder wordt afgevoerd. Dit nu mag van groote beteeke- nis geacht worden voor den Polder ^de Breede Watering bewesten Yers.eke". Het ideaal moge dan nog niet bereikt zijn, een zeer groote verbetering zal toch worden verkregen. Voor deze demping en rioleering was do toestemming n-oodig van den Minister van Waterstaat, d-e Nederlandse,li-e Spoor wegen, de Breede Watering bewesten Yer- seke en hot Burg. Armbestuur. Deze is thans van allen verkregen. Ongelukken. Dinsdagmiddag is een 42-jarige kantoorbediende te Rotter dam onder een fiets geraakt en gevallen. Hij- scheen slechts een o Libelee kenend hoofdwondje gekregen te hebben en ver volgde zijn weg. Later openbaarde zich bij hem een zware hersenschudding. Aan de gevolgen van deze is hij overleden. (Iet 13-jarig zoontje van den landbouwer S. to Mussefkanaail heeft een zoodanigen trap van een paard tegen bet hoofd ge kregen, dat hiji bewusteloos neerzeeg- De' dokter constateerde een hersenschudding. rh» ia»»»;, ut BERLIJN. V.D. De Rijksschoolwet is he^ den door den Rijksraad met 37 tegen 31 stemmen verworpen. BERLIJN. V.D-. Uit Wilhelmshaven wordt gemeld, dat het Duitsche Oceaan vliegtuig D 1220 te 12 u. 15 gestart i-s voor de tocht naar Amsterdam. WEENEN. V.D. In het plaatsje Schwa- dorf zijn gisteren weer aardschokken waar genomen. De bewoners- vluchtten in par niek de huizen uit en brachten ondanks den hevig-en regen den nacht buiten do-o-r. LUNEBURG. V.D. Ook in het district Lyehow zijn gevallen van kinderverlam ming voorgekomen. Vernieling zeewering. Ten tweeden male in korten tijd is door een-schip schade toegebracht aan de zee- werende werken van den Polder Walche ren. Ditmaal voer een Noorseh schip over bet Nollehoofd bij Vlissingen heen, ver nielde ongeveer .16 palen en bracht een schade van ongeveer f 20.000 te weeg. Kapelle. Door da bouwondernemers M. Staal en J. A. Mol werd gegund aan dhr Jac. de Jonge Mz. to Biezelinge het bou wen van drie nieuwe burge-rwoonhuizen in het nieuwe bouwplan te Kapelle. 's-Heerenhcek. Heden werd door notaris Pilaar publiek verkocht een hoefje, be staande uit woonhuis, schuren, varkens- bok, erf en tuin, boomgaard en bouwland in de gemeenten 's-Heerenhoek en Bor- sele, samen groot 2.16.70 H.A., aan Pieter de Kunder te Ovezand voor f 8200. waai'delij-k met 3 jaar proeftijd. Dronkenschap gepleegd bij' herhaling: J. G-, 51 j timmerman te Vlissiingen. Appèlvonnis Kantongerecht Middelburg. Bevestiging vonnis van den Kantonrech ter. 3 d. hecht, en 1 jaar opzending) naar een Rijkswerkinrichting- Door de Airtr. Rechtbank te Middel brug zijn beden behandeld de zaken te gen H. J. L., 21 jaar, chauffeur te Ivrab- bendijke, verdacht, dat hij op 15 Aug. 1.1. te Kapelle als bestuurder van èeö autobus grovelijk onvoorzichtig eu na latig beeft gehandeld do-or op bet Kerk plein aldaar met een snelheid van 30 K.M. per uur te rijden en een autobus bestuurd door C. Heinse, die zich in dezelfde richting voortbewoog links te passeeren zonder signalen te geven, niet tegenstaande er veel te weinig ruimte o-p dien weg was om te passeeren, en genoodzaakt was om het trottoir dat naas!8 dien weg gelegen was, te berijden, en toen is aangereden tegen een zekere mej. R. Ko-oman ,die zich op dat trottoir be vond, kwam te vallen tengevolge waar van deze eenige hoofdwonden bekwam benevens een gespleten oorschelp, althans dat hij o-p tijd en plaats voornoemd met een dooi' hem bestuurd motorrijtuig op, zoodanige wijze heeft gereden, dat de veiligheid van liet verkeer werd in ge vaar gebracht. De officier van Justitia requisitoir nemende acht, 't meer dan wen- schelijk om dergelijk rijden tegen te gaan. Bij dezen verdachte ontbrak alle moge lijke voorzichtigheid. Een geldboete heeft geen zin, daar de verzekeringsmaatschap pij deze toch betaalt. Groote belangen staan hier op het spel. Volgens spreker moeten dergelijke feiten, enkele uitgeslo ten, met hechtenis gestraft worden. Hij eischt dan o-ok 1 maand hechtenis. Ver dachte beweerde nog nooit veroordeeld te zijn en vraagt een geldboete. R. M., 32 jaar, reiziger, zonder vaste woon- of verblijfplaats, verdacht van ver duistering van een rijwiel ten nadeele van zekeren J. A. Vis te Middelburg op 19 Juli 1.1. De officier van justitie, requisitoir ne mende, acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. Verdachte is reeds 7 maal veroordeeld, waar nu nog bij komt een diefstal van f 300, gepleegd te Vaals. Op 18 Juli werd verdachte uit de gevangenis ontslagen, gaat naar Middel burg en verduistert aldaar een rijwiel en pleegde nog meerdere misdrijven. Spreker eischt 1 jaar gevangenisstraf. tgah iSHOiaBKaamtsalxt' erewi re,i Stoomvaart Mij. Nederland. PRINSES JULIANA, uitr., 12 v. B,elawan. RONDO, thuisr., pass. 12 Gibraltar. RO'TTI, uitr., 13 te Port Said. GROTTUS, thuisr-, 13 v. Colombo. MAN0ER0N, thuisr., 11 v. Batavia. RADJA, thuisr., 12 v. Padang. Rotterdamsche Lloyd. BUITENZORG, 12 v. Hamburg n. Rot terdam- MERAUKE, thuisr-, l.v. Liverpool, 12, vm- 9 u. 20 op- 30 riif. N.O. v. Land's End gesign. T'APANOELI, uitr., 12 v. Sab'ang. GARGET, 13 v. Rotterdam te Batavia. KEDO-E, uitr., 12 van Genua. MENAD-0. 13 v. Rotterdam te Batavia. SAMARJNDA, thuisr-, 13 v. Gibraltar. TABANAN, thuisr., pass. 12 Perim. TJERIMAI, uitr-, 13 to Marseille-. MODJOKERTO, uitr-, 13 te Belawan. Arrend.-Rechtbank te Middelburg. Door de Arrond. Rjeehtbank te Mid delburg werden hede-n de navolgende von nissen uitgesproken; Heling: D<- ö-, 20 j-, opkooper te Vlis singen, 3 mnd. gevangenisstraf; A- O-, 24 jaar, ppkooper te Vlissingen, 6 mndl. gev. straf. Veroorzaken van zwaar lichamelijk let. sel door schuld: J- H., winkelier te Cot -lljlnsplaat, f 50 of 50 d. h. -Oplichting: W- A- H. M., 29 boek houder, zonder vaste woonplaats, gedeti neerd, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. W. F- de Rj., 23 j-, werkman te Vlist singen, -gedetineerd, 6 mnd. gev.straf met aftrek voorarrest. Kinderdoodslag: D- v. S-, 18 j., arbeid ster te Dreischor, gedetineerd, 6 mnd- gev.straf met aftrek voorarrest. Deeiscb was 1 jaar en 3 maanden1- Onzedelijke handelingen: L- N-, 62 jaar, werkman te Ierseke. 3 mnd. gev.straf voor- Van Zaterdag 15 October. 12 u- Hilversum 1060. Politieberichten. 12.35 Lunchmuziek. 12 50 Parijs R 1750, Concert- 12-30 Langc-nb-crg 469- Middag concert. 2 Hilversum Filmmuziek. 240 Kopenhagen 337, Namiddagconcert. 3.20 Bern 411, Concert door het Kurzaal or kest. 3-20 Daventry 1600, Radio- militaire kapel- 3-50 Frankfurt 429, Concert. 4.20 Bern, Concert uit de Kurzaal. 4.50 Lan- genberg, Concert- 5-05 Parijs, Radio'-cort- cert. 7-15 Hilversum, Tuinbouwhalfuurtje. Spreker; dhr Charles F- D-ix. 720 Ziirich 588, Populair avondprogramma. 7-30 Bern, Dameshandharmonikavereenigiing. 7.35 Frankfurt, Concert door het MiiWche- ner Guitaar Kajmertrio- 7-45 Hilversum, Politieberichten- 8-10 Programma radio- uitzending van den (soc-dem.) Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden. 8.35 Brussel 509, Concert. 8 40 Zürich, Po pulair concert. 8-50 Parijs, Concert. 8.50 Dave-nt.ry, Concert- 9-20 Praag 349, Po pulaire muziek. 10-30 Hilversum', Nieuws berichten van het Persbureau Vaz D'ias- GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland". V-eiling van 13 October 1927. Peren: Doyenne cle Comice 4753,, Comtes-se cte Paris '.1417, Comtesse de Flandr-e 13, Triumphe de Vienne 1830. T.riumphe de Jodoigne 10—12, Maagdeperen 8—14-, ■William's Duchesse 12—20. Nouveau Poi- teau 10—16, Beunré Superfin 17, Beurrë Wilhelmina 812, B. Bachelier 7—13. Biezy.„van Sch-onauwen 811, Le Curë 715, Groene Chaumontel 47, Bruine Idem 3—6, Peren zonder zaadbuis 3— 7, Jode-nperen 4—6, Winter Rietperen 7— 12, Winter Houwtjes 7, Winter Suike- rij.en 3o, Limburgsche Stoofperen 4, Pondsperen 4'7, Tamme Kweeperen 4, Witte C-ozijn 46, Scholiebellen 68, G. Wildeman 614, Kleiperen 38, Afval- -e-n Kroetperen 15, Appels: Transpar. d.e Croncels 1533, Signe Tillisb 15 28, Sterappels 1018, Notarisappels 12 Goudr.einetten 1221, Oranje Reinetten 6 Annanasreinetten 48, Golden Noble 3 7, Zure Bellefleur 812, Fransche Bel lefleur 37, Bismarck 48, Jacques Lebel 47, Hondsmuilen 47, Striepelingen 6, Grofzuur 58, Grauwzuur _47, Court Pe-ndu 58, Tuinzoet 8, Kandijzoet 67, Zoete Bellefleur 69, Zoete Armgaarde 8 12, Zoete Lind-enappel 57, Pomme d'Oranj-e 710, Geldersdie Holaart 6 9, Afval- en Kroetappela 17, alles per 100 K.G. Diversen: Tomaten 6, per 100 K.G. Noten 0.34—0.78, Meloenen 18, per 100 stuks. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Oct., 2.30 uur. Brussel 34.6434.67 Berlijn 59.36—59.38 Parijs 9.769.78 Londen 12.11 y2—12.11% New York 2.4813/w—2.4816Ae

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2