4 Dit de Provincie. Dr. H. MANNING'S SUPPOSITORIA Kerknieuws Onderwijs, M- «a Tmésuw. SsMgil Nleaws. felepiHB. Briefwisselia®. larktkKkitM. fcSeepstifiitaBes. AgentschapRotterdamsche Lloyd HENDBIKSE Co s BANK - SOES. Bnr|erlj|ke Stand. ï'X Berichten o (Zetpillen teflen aambeien) /1.7Ö penboo5je van !2 stuks. uur heeft de heer Van Trigt toen toch zijn benoeming aangenomen. Daarover is oneenigheid ontstaan in de afdeeling Apeldoorn van de S.D.A.P., ook al mede in verband met de verklaring van den beer Van Trigt. in de raadsvergadering van September 1923 gedaan, dat bij „nim mer met zoo'n Farizeeër (den beer Plet) achter de groene tafel wilde plaats nemen." In een druk bezochte vergadering van de afd. Apeldoorn en Beekbergen der S.D.- A.P. is met 117 tegen 32 stemmen een motief aangenomen, inhoudende, dat de heer van Trigt moest bedanken als wet houder. De heer van Trigt trok zich van deze beslissing niets aan en bedankte als voorzitter van de afdeeling Apeldoorn. In de gisteravond gehouden vergadering van de Apeldoomsche afdeeling der S.D. A.P. kwam op de agenda voor het voor stel, den heer Van Trigt te royeeren als lid. Daar deze reeds voor zijn lidmaat schap had bedankt, en zich had laten voorhangen als lid van de afd. Beekber gen, werd op voorstel van den heer L. M. Hermans, lid van het partijbestuur te Arnhem, besloten, de kwestie-van Trigt aan het oordeel van den partijraad te onderwerpen, en in afwachting daarvan de zaak te laten in het stadium, waarin zij thans verkeert. Trein ver tra ging door een defecte machine. Tussehen wacht post 36 en 37 nabij het station Kapelle Biezelinge moest gisteravond de person- nentrein die 5 u. 22 te Goes en 5.53 te Mid delburg moet arriveeren, komende uit de richting Roosendaal, wegens een defect aan de machine (een gebroken cylinder) blijven staan. Met een vertraging van twee uur konden de reizigers overstappen in den daartoe vanaf station Kruiningen over verkeerd spoor geleiden, een uur later pas- seerenden sneltrein. Ook werd bagage en post overgeladen. De defecte machine met wagens kon eerst later vertrekken naar de richting Vlissingen. Een en ander gaf groote druk te en onaangenaam oponthoud voor vele reizigers. Westkapelle. De Gemeenteraad besloot met alg. stemmen over te gaan tot den bouw van een klein slachthuis. Over de verbetering van straten en wegen in den loop van het volgend jaar werden breed voerige discussies gevoerd, die in de vol gende vergadering zullen hervat worden. Ten slotte werd de begrooting voor 1928 vastgesteld. Morgen volgt uitvoerig ver slag. Üreischoir. Een voorstel van B. en W. om met de P. Z. E. M. een contract af te sluiten voor de electrificatie werd na eeltige discussie door den raad met alge- meene stemmen aangenomen. Nieuwerkerk. De Gemeenteraad besloot tot bet aangaan met de N.V. P. Z. E. M. eene overeenkomst betreffende de ex ploitatie van de straatverlichting. Terneuzen. Door bemiddeling van de districts-arbeidsbeurs vertrokken Maandag 1.1. een 23-tal arbeiders naar Duitschland, voor het rooien van suikerbieten. Dit pro duct is, vooral tussehen het gebied Keulen en Aken, in zoo ruime mate verbouwd, dat er een tekort aan arbeidskrachten is. Een groot aantal Nederlandsche arbei ders zullen daar voor eenige weken een ruim arbeidsveld vinden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te RinsumageeSt, Dr J. C- Kromsigt te Oostwold; te Borculo F. E. v. Santen to Sliedrecht; te Dinteloord, W. Deur te Schoonhoven. Aangenomen naar Schoonoord, I- Fabër, cand. te Botterdam; naar 'sGravendeel (hulppred.) D- v. d. Ent Braat, cand. te Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerken. Beroepen te Anna .Jacoba.Polder, A- Mout, cand. te Rotterdam. Chr. Geref. Kerk. Redankt voor Baarn, D- Driessen t© 's Gravenzande- Studentenpreeken. Naai'aan leiding van wat Ds Coolsma over dit onderwerp schreef en door ons weid overgenomen, deelt men ons mede, dat ook door Kamper studenten, hoewel dit officieel verboden is, nog wel gepreekt wordt, hoofdzakelijk m kleine gemeenten in Drenthe- Bij de Chr. Geref. Kerk wordt aan de oudere studenten consent verleend om te preeken. Ds Th- D- Prins. Naar gemeld wordt hoopt Ds Th- D- Prins, Geref. predikant te Bolsward, die biji de classis Bolsward emeritaat heeft aangevraagd, zich metterwoon in Knïjpe (Fr.) te ves tigen, teneinde de kleine Geref- Kerk al daar te dienen. Beroepingswerk. Nu de grein, zen tussehen de Geref- Kerken van Hea reuveen en Oudeschoot definitief geregeld zijn zal de Kerk van Oudeschoot binnen niet al te langen tijd het beroepingsi. werk ter hand nemen- incü'.T Serooskerke. (W.) De heer J. de Wolf, hoefd der Chr. school te Bruinisse, is benoemd tot hoofd der Chr. school alhier. Rijkslandbouwwinter- school te Goes. Na afgelegd toelatingsexamen werden tot de eerste klasse toegelaten: A. Bruin- ooge, Borssele, D. J. Dees, Waarde, J. van Dijke, St. Laurens, F. de Feijter, Goes, I. A. Hage, Bergen op Zoom, A. de Jager, Kloetinge, K. J. Janse, Wolfaartsdijk, L. J. H. Koopman, Zierikzee, M. A. Kostense, Kruiningen, J. van Leeuwen, Wolfaarts dijk, P. J. van Liere, Borssele, F. Linden- bergh, Wolfaartsdijk, G. Meeuwse, Kloe tinge, F. J. Meulenberg, Wolfaartsdijk, J. A. van Nieuwenhuijzen, Goes, J. A. van Oeveren, Kortgene, J. Onderdijk, Colijns- plaat, J. van de Stolpe, Ouwerkerk. Vrijstelling van toelatingsexamen werd verleend aan: W. J. in 't Anker, Schore, A. Molhoek, Goes, P. Pots, Middelburg, G. M. van Weele, Wolfaartsdijk. Eén leerling werd afgewezen. Tot de 2e klasse werden alsnog onvoor waardelijk bevorderd: E. P. Bonte, Rilland Bath, M. H. Constandse, Goes, R. E. Gil lissen, Vlissingen, J. F. Meulenberg, Wol faartsdijk. Eén leerling kon niet tot de 2e klasse worden bevorderd, terwijl één zich niet aan het herexamen heeft onderworpen. De invoer van vleesch in Engeland. De „Daily Telegraph" van 26 Septem ber 1927 bevat het volgende bericht: „William Morgan of Llangeinor Glal morgan werd veroordeeld tot 1 p-st. boete, omdat hij zekere wikkelpapieren, die niet gesteriliseerd waren, in aanraking had laten komen mot dieren op1 zijn boerderij, waar daarna mond- en klauwzeer uitbrak, liet Hoofd van den Veeartsenijikundigen Dienst verklaarde van meening te zijn, dat de ziekte was veroorzaakt door deze wikkelpapieren, die gebruikt waren voor de verpakking van vleesch uit Argentinië afkomstig. De „Vee- en Vleeschhandel" merkt hier. bij het volgende op: Eenige jaren geleden heeft een Regee- rinlgscommissio een onderzoek ingesteld omtrent het eventueel gevaar, verbonden! aan den invoer van Argentijnsch vleesch- Deze commissie heeft er in haar rapport op gewezen, dat de smetstof van mond- en klauwzeer onder zeer lage temperaturen gedurende 3040 dagen zijn levenskracht behoudt- Deze tormijn is langer dan de> duur yan een overtocht van Argentinië naar Engeland. t Hoe zijn de zaken in Argentinië gei. steld? Den laatsten tijd komen van alle kanten berichten, dat daar het mond- en klauwzeer ernstig heerscht- Volgens een courantenbericht zouden! in een kleine provincie 50.000 schapten aan de ziekte lijdende zijn. Het is dus zeer wel mogelijk en de zaak voor de rechtbank toont aan, dat het geval zich inderdaad lieeft voorge daan, dat smetstof uit Argentinië afkom- stig in Engeland ziekte heeft verwekt. Was de Engelsche Regeering nu conse quent in haar politiek, dan werd ook het Argentijnschevleesch verboden- Maar... de kwantums vleesch, die Engeland uit dat land moet betrekken, zijn zoo reusach tig, dat er niet aan gedacht kan worden, dat vleesch uit te sluiten van den invoer. Eïr zou eenvoudig geen ander land te vinden zijn, dat in staat zou zijn de Ar- geutijlnsche leveringen over te nemen- Steeds meer treedt aan den dag, dat we hier te doen hebben met een veterinait- ren maatregel, die niet gegrond is op zuiver veterinaire overwegingen- Het NeL derlandsche versehe vleesch wordt ver boden ofschoon het mond- en klauw zeer hier slechts in enkele gevalldn voor komt omdat men meent wel huiten dit vleesch te kunnen enongetwijfeld ook om den Engelschen veehouders in do kaart te spelen. Het vleesch uit Argentinië, een land waar thans zeer veel mond- en klauwzeer voorkomt, wordt toegelaten, of schoon aan dien invoer veel grooter ge varen zijn verbonden, omdat men meent niet buiten dat vleesch te kunnen- De En gelsche boeren zouden het Argentijnsche vleesch ook wel graag buiten liet land houden, er zijn genoeg stemmen in die richting opgegaan, maar de Engelsche Rjes. geering durft het niet aan. Het bevroren vleesch is een volksvoedsel en het uit sluiten van het Argentijhsche vleesch zou ongetwijfeld een zeer krachtige prijsver. hoogmg tengevolge hebben met als gevolg onrust m den lande. Om die redenen stapt de Engelsche Riegeerinlg heen over liet veterinaire bezwaar tegen het Argen tijnsche vleesch; maar ten aanzien van het Nederlandsche vleesch blijven die ba zwaren ten volle hun kracht behouden. Suikercampagne begonnen. Aan de coöperatieve beetvvortelsuiker. fabriek te Sas van Gent is de campagne Maandag 11. begonnen, terwijl de suiker, fabriek Sas van Gent morgen hare cam pagne begint. Door de werkgevende fa brieken zijn zooveel mogelijk Hollandsche arbeiders aangenomen, zoodat de werk loosheid voor enkele maanden zal zijn verdwenen. Verschillende Belgische arbei ders, die vroeger geregeld de campagne aan een der Sas vanl Gentsche suikerfa brieken meemaakten zijn thans vervangen door Hollandsche krachten. De Canadeesche oogst. Canada heeft een nieuwe methode inge voerd voor de berekening van de qualiteit van den oogst, die in den vervolge bere kend wordt naar het gemiddelde der laat ste 10 jaren- Dit gemiddelde op 100 stel. lend kan volgens de cijfers van het statis tische bureau den tarwe-oogst het cijfer van 97 worden toegekend tegen 96 het. vorig jaar. Haver haalt 94 tegen 90 het vorig jaar, gerst 98 tegen 95, rogge 101 tegen 96 en gemengde granen 98 tegen 91 het vorig jaar. Ongelukken. Een vierjarig kind te Terborg geraakte de vorige week onder een wagen van een stoomcaronssel met het ongelukkig gevolg, dat het gisteren aan de gevolgen overleed. Gisteren middag had een ongeluk plaats bij den proefpolder bij Enkhuizen, dat aan den 24-jarigen werkman Evert de Wit het leven heeft gekost. Door het aanraken van een electrischen kabel kreeg die W. den vollen stroom dooi- het lichaam. Ijq was op slag dood. De ongelukkige laat een vrouw en 1 jeugdig kind achter. Een 16-jarige landboiiwersknecht te Werken dam kreeg een slag van een paard tegen het hoofd. Hij werd met een hersenschud ding bewusteloos opgenomen. Zijn toe stand is zeer ernstig; Te Best is het kind van een scharenslijper door een vrachtauto overreden en in het Gasthuis aan de gevolgen overleden. Te Kerk- driel viel een 2-jarig kindje uit een kin derwagen en kwam in een pot kokende aardappelen terecht. Het kind bekwam ernstige brandwonden. Een v 1 e c h t e n k n i p pi e r. Een 15-jarig meisje te Rotterdam is weer do dupe geworden van de minder prettige practijken van een vlechtemknipiper. Het meisje liep op straat en werd plotseling door een tot nu toe onbekend persoon vastgegrepen, die van heur haar een flink stuk afknipte. De dader wist zich met. zijn buit uit de voeten te maken. Een oude truc. Te Venlo kocht een Algerijn in eein winkel een sporthemd cn gaf oen bankbiljet van f 100 in beta ling. Hij verzocht bankbiljetten terug van f25, vervolgens liet hij deze weer wisse- selen tegen biljetten van f10- Onder dit wisselen wist hij zich f 45 toe te eige nen, wat ontdekt werd toen hij den winkel verlaten had. Het gelukte de politie den man te arresteeren toen hij op het punt stond naar Duitschland te vertrekken. Hij heeft een bekentenis afgelegd. Een auto verduisterd. Door een automobielbedrijf te Rotterdam is bij de politie aangifte gedaan, dat door eelt zijner verkoopers J. W- genaamd, eerö auto is verduisterd. Zaterdag 1.1. is W. met èen „Buick 1927" naar Den Haag gegaan, om aldaar proef te rijden- 's Maandags is hij nog op het kantoor geweest te Rot terdam, doch is daarna niet nicer versche nen. Na onderzoek is gebleken, dat W- in Den Haag de „Buick 1927" heeft ingeruild voor een „Buick 1925" met daarbij nog f1000 als schadevergoeding. Met de „Buick 1925" is W- toen verdwenen en tot op heden niet meer teruggekeerd. Door de tram gedood- Dins dagmiddag had in de nabijheid van de Grietma.nsbrug te Bovensmilde ©en yree- se lijk ongeluk plaats, dat aan den arbeider Jan Brands Gzn. het leven kostte. Toen de tram van ongeveer zes uur uit Asseri naderde, wilde Brands nog juist zijn geit, welke op de rails liep, redden- De tijd hiervoor was echter tekort en Brands met zijn geit werden door de tram gegrepeti en gedood. Nog een aantal meters was hij meegesleurd. B- was 38 jaar en laat een vrouw met vier kinderen achter. P o s t b o de overreden en gedood. Toen de postbode Th. van Kortenhof uit Montfoort gisteren! in de buurtschap Willeskop zijne gewone mor genbestelling deed en, zooals dagelijks, per rijwiel uit den tuin van den heer L. A- v. d. Berg te Willeskop in de rich ting van den Provincialen weg reed, werd hij gegrepen door een luxe auto, die plot seling achter de groene struiken! te voor schijn kwam, met het gevolg dat hij van zijn fiets werd geslingerd en op den grasberm terechtkwam. In deerniswekkeni den toestand werd hij daar aangetroffen door personen, die het ongeval in de verte zagen. Toen men] bijl hem kwam, waren de levensgeesten reeds geweken. De man had beide beenen gebroken en bovendien een schedelbreuk bekomen. Hij laat een weduwe met 6 jeugdige kinderen1 na. Den bestuurder van de luxe auto treft, geen schuld- Doodslag. Door de marechaus see uit Nieuwenliagen werd op de mijn Laura te Eij'gelshoven aangehouden de 21-jarige Duitsche arbeider W- S- Deze wordt verdacht voor drie weken in eert twist te Ilerzogenrath een anderen ar bei. der te hebben doodgeschoten- S- is naar Maastricht overgebracht, waar hij in af wachting van de uitleveringsformaliteiten; zoolang is ondergebracht. Over de vliegtochten. PARIJS. V. D. De ongerustheid omtrent het lot van de American Girl, het vliegtuig van mejuffr. Elder, neemt toe. Tot van morgen kwart voor tien was geen enkel bericht op le Bourget ontvangen. Alle draadlooze kuststations zijn gewaar schuwd. LONDEN. V. D. Tot 12 uur vanmiddag was nog geen enkel bericht omtrent de American Girl ontvangen. Het vliegtuig had hedenmorgen in le Bourget moeten aankomen. BRUNSBüTTEL. V. D. Het vliegtuig I) 1220, dat gisteren wegens een motordefect niet naar Amsterdam kon vertrekken, is vanmorgen te 9 u. 45 gestart. Het ver dween in Z.-W. richting. Omtrent het doel van hun reis hebben de vliegers niets mee gedeeld. LISSABON. V. D. Het vliegtuig D 1230 zal vandaag naar de Azoren vertrekken. HAARLEM. V. D. Heden deed de Haar- lemsclie Rechtbank uitspraak in de zaak der heling van plakzegels, gestolen uit het belastingkantoor te Tilburg. P. J. v. d. M. werd veroordeeld tot 1 jaar (eisch 1 Mi jaar) met aftrek prev. hechtenis, J. G. tot 9 maanden met aftiek (eisch 1 jaar) en M. W. tot zes maanden gevangenisstraf. JOHANNESBURG. V. D. Hier is een aardschok gevoeld, heviger dan de laatste jaren is voorgekomen. Ook wordt melding- gemaakt van stormen en onweersbuien. DEN HAAG- V-D. Henri Borol heeft een aanklacht wegens beleediging inge. diend tegen mej. A- Smeding en den heer Pauwehoek. De laatste had ©en interview met nicj Smeding in „Do Gulden Wiin- ckel" gepubliceerd, waardoor dhr Borel zich beleedigd achtte. MARSEILLE. V. D. Het draadloos sta tion alhier ontving hedenmorgen een draadloos bericht van liet Spaansche stoomschip Luchana, meldende, dat het hedenmorgen half 7 op 42 gr. 29 min. NB en 5 gr. 16 min. OL de overblijfselen heeft gevonden van een watervliegtuig, dat wit geschilderd. was. Vermoedelijk is het de American Girl. Buiten de schuld van onzen agent zijn te Wolfaartsdijk enkele malen de kranten wat laat aangekomen en bezorgd. Wij zul len alle mogelijke moeite doen om herha ling te voorkomen. Middelburg, 13 Oct. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Jarige tarwe f 16f 16,50, nieuwe tarwe f 10f 14, kroonerwten f 24f 28, maan zaad f 40f 43,50, witte boonen ongelezen f 24f 28, gelezen f 29f 31, lange bruine boonen f 18f25, ronde bruine boonen f 39—f 45. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor te Goes over de maand September- 1927. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 18287,70 en terugbetaald f 19.795,20. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 1.507,50. Door tusschen- komst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nomi naal f 2.200. Derhalve meer in- dan afga schreven f 2.200. Aardenburg. Het bestuur der opgerichte roomboterfabriek alhier heeft aanbesteed het bouwen eener roomboterfabriek met bijkomend werk. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver voor f 6300. Souburg. Door notaris J. L. van der Harst te Vlissingen werd gisteren publiek verkocht: A. Een huis met tuin aan den Nieuwen Vlissingscben weg C 171a, gr. 1 A. 55 c.A. B. Een perceel moesland met uitgang naar den Nieuwen Vlissing schen weg, achter perceel A., groot ongev. 8 A. 55 c'.A. (641/2 roeden). Beide in dezo gemeente. Kooper van beide perceelcn samen de lieer Nelis de Pagter alhier voor f3301. Wemeidinge. Door den architect S. de Koning te Goes werd Woensdag aanbe steed de uitvoering van verfwerken en bebangwerken in heit Tehuis „Vrede-Best" namens het Burgerlijk Armbestuur alhier. Inschrijvers: C. M. Smit Ierseke, f2780 V. Th. Lagendijk Wemeidinge f2490, J. van Willegen, Ierseke f 2350, J. M. Elen- baas Ierseke f 2195, L. van Es, Ierseke f2095, J. M. van E,s Wemeidinge f2084, W. J. van 'tVeer Biezelinge f1885, D. Bruggeman, Goes, f1775, W. Polderman, Krabbendijke f 1756, L. A. de Pauw en J. F. de Bliek, Hansweert f1720, M. Ver- plakke, Goes, f 1595, J. de Graaft te Goes en L Hundersmarck Kattendijke f1548 ,T. van IJzerloo Kruiningen f 1539. K. L. Kramer, Kloetinge, en H. K. Kramer, Ka pelle f 1447 (gegund). Heinkenszand. Gisteren werd alhier door de Heinkenszandsche Guano-vereeni- ging aanbesteed de levering van 2300 K.G. super 14 pCt., 9700 K.G. kalizout 40 pCt., 4300 K.G. kainiet 14 pCt., 1500 K.G. zwavelzure ammoniak. Alles werd gegund aan den laagsten inschrijver, den heer A. van Leeuwen, alhier. Super f2.50, kali zout f 6.40, kainiet f 2.76, zwavelzure am moniak f 11.38, alles per 100 K.G. Bath. .Door notaris Van Dissel is giste ren pubhek verkocht een woonhuis en erf, alhier, groot 1 Are. Kooper dhr Chr. Kok alhier voor f 570. Boter f 1, part. f 1.10, kipeieren f 9, part. f 10, eendeieren f7, part. f8. VLISSINGEN, 12 Oct. Aardappelen 6,5- 7, Poters 2,53, Uien 56, Spinazie 10 —20, Spruiten 2532, Posteleijn 2124-, Suikerboonen 25, Princessen 3335, Wa genaars 22,531, Snijboonen 1632, Blauwe Druiven 5068, Schorseneeren 5 —8, Tomaten 711, Beurré Durandeau 13 -14, Beurré Hardy 915, Foppepeer 9, Wiliam lluchesse 1219, Beurré Aren- berg 15, Beurré Clairgeau 19, Beurré An toinette 1011, Galabas de Tongaart 16 17, Maagdepeer 12, Due de Brabant 19, Soldat Laboureur 1516, Nouveau Poi- teau 68, Bietpeer 78, Pondspeer 57, Gieser Wildeman 69, Jodenpeer 56, Bismarck 67, Tuinzoet 58, Jacq. Le- bel 812, Goudreinet 714, Landsberger Reinet 1213, Zure Bellefleur 6, Court Pendu S9, Groninger Kroon 69, Ster appel 812, Cox Pomona 9, Dantziger Kant 12, Bramen 2021 cent, alles per K.G.; Kipeieren 87 cent per 10 stuks; Boe- i-ekool 22,5, Roode Kool 7,516,5, Witte Kool 6,59, Savoije Kool 813, Bloem kool 825, Netmeloeuen 2233 ceut, al les per stuk; Selderie 25, Prei 5,59, Peeën 5,510, Kroten 7,510, Rapen 1,5 6, Herfstasthers 5,56, Dahlia 6,59 cent, alles per bos; Andijvie 1348, Sla 1—25 cent, beide per kist. KAPELLE—BIEZELINGE, 12 Oct. Groote veiling. Kroet f 2.80 per 100 K.G. Kleine veiling. Noveau Poiteau 1320, Doyenne du Cornice 2545, Durandeau 12 23, Duchesse Wiiliam 1628, Beurré Wilhelmina 1018, Beurré Clairgeau 12 20, Jodenperen 58, Pondsperen 58, Giezer Wildeman 610, Kleiperen 47, Beurré Baited 814, Diverse peren 48, Comtesse de Paris 1521, Transparante de Cronsels 2541, Warnersking 16, Sig- ne Tillis 1835, Jaques Lebel 812, Goudreinetten 1021, Sterappels 1318, Groninger Kroon 810, Paradijs 710, Adams Permain 68, Reine d'Or 57, Witte. Calville 710, Campagnezoet 68, Armgaard 710, Hollandszoet 68, Bij enkorf f 711, Tuinzoet 811, Benderzoet 7—9, Hondsmuil 79, Diverse appels 4 10, Val- en Kroetappels 36, Tomaten 4-8, Blauwe Druiven 5363 gulden, al les per 100 K.G.; Noten 0.401.12, Bloem kool 7, Roode Kool 11, Savoije Kool 10— 12, Andijvie 1, Kipeieren 9.30 gulden, al les per 100 stuks. GOES, 12 Oct. Groene Boonen 15, Aard appelen 6.20, Pootuien 2—3.10, Rapen 1 1.10 gulden, alles per 100 K.G.; Rapen 5, Wortelen 5 gulden, beide per 100 bos; Bloemkool 315, Rcodekool 1,20, Kropsla 1.30, Andijvie 22.10 gulden, alles per 100 stuks; Hazen 1.39, Fazanten 0.60, Wa tersnippen 0.05 gulden, alles per stuk. OOSTBURG, 12 Oct. Tarwe f 10.50— f 14, Gerst Chevalier f 12f 12.25, Rogge f 12—f 12.25, Kroonerwten f 22—f 27, Bruine Boonen f 18—f 25. Stoomvaart Mij. Nederland. KARIMATA, uitr., 12 van Suez. KON. DER NEDERLANDEN, uitr., 12 te Southampton. P. C. HOOFT, uitr., 12 van Suez. SINGKF.P, 12 van Hamburg te Amsterdam. KRAKATAU, thuisr., 13 4 u. v.m. te IJmui- den. 8 u. v.m. le Amsterdam verwacht. Rotterdamsche Lloyd. BUITENZORG, 11 van Rott. te Hamburg. MEDAN, 12 v. Rott. te Batavia. SLAMAT, 12 van Batavia n. Rotterdam. GAROET, uitr., 10 van Singapore. MODJOKERTO, uitr., 11 te Sabang. TAPANOELI, uitr., 11 te Sabang. TOSARI, 12 van Hamburg te Rotteirdam. .18. Ce Nederlandsche Bank. De directie der Nederlandsche Bank deelt ons mede, dat met ingang van heden 13 October alle rentetarieven zijn verhoogd en thans als volgt bedragen: Wisseldisconto 434 pet., promessendis- conto 5 pet., beleening van binnenlandsche effecten 5 pet., van buitenlandsche effec ten 5 Vu pet. en van goederen 5 pet., voor schotten in rekening-courant 6 pet. Het blijkt dus, dat het wissel- en pro- messendisconto met een vol procent zijn verhoogd, ook de rentevoet voor de belee ning op goederen, terwijl de rentevoet voor heleening van binnen- en buitenlandsche effecten en voorschotten in rekening-cou rant met een half procent is verhoogd. De laatste wijziging van wissel- en pro messen-disconto vond plaats op 3 October 1925, op welken datum een verlaging met een half procent intrad. De rentevoet voor beleening van binnen- en buitenlandsche effecten en voorschotten in rekening-cou rant werd het laatst veranderd op 3 Fe bruari 1927, nl. een verhooging met een half procent. - Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Oct. 2.30 uur- Berlijn 59.38—59.42. Brussel 34.67—34.69. Parijs 9.769.78. Londen 12.125/8—12.127/8. New-York 2.48%—2.49i/g'. MIDDELBURG. Bevallen: M. de Hamer geb. van Moolenbroek, 2d.: K. M. de Nooijer geb. Wanderer, d. Overleden L. Priester; J J. F. Back. GOES. Huv Borgs, 23 j. jn lens, 26 j. jd.; wednr. te Midi iepoor te, 27 j. Gehuwd: Ja j jm en Jolia j jd.; Lourens West Soubu Faase, 32 j. j( Geboren: Ai hoff en Wille Buitenlandsch De Hervori stelt haar org ialnd. Aanvang lï ten tot don orgel voor he eai technisch deskundigen v ontworpen do ten: Moerdijk, teakhout, in op 8 meter wordt gebouv tweede klavi Trumpet Han 4') worden op door men eei verkrijgen. Ev daal. Alle regi Hierdoor ver trenrigen plieh geven van het j lijden van onze genoote,» Moed QRINA EL in den leeftijd jaar. De Heere, di schap geeft vai sterke ons ic| beproeving. U Baarland, 13 Ageatem N.V. M i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2