Onderwijs. Wearaamea. lOoop Moopp, Bestedingen, enz. Radio-Programma Burgerlijke Stand. Marktberichten. thettstiJMfn. Rechtzaken AgentschapRotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Go's BANK - GOES. ■zendingsconferentie van 2427 October a.s. icj Amsterdam te houden. Aan de conferentie, op welke zal worden behandeld het onder werp: De zending en de godsdiensten, wordt toegevoegd een vierde internationale dag, waarop buitenlandsche sprekers zullen behan delen het Afrikaansch probleem. Voor de eerste maal wordt de zendingsfilm vertoond. Het preekeii van «tuden- ten. In de laatste maanden kwam het in het Noorden des lands meermalen voor dat theologische studenten, zelfs eerste- en tweedejaars, in Ned. Herv. gemeenten en evangelisaties optraden. Ds J. C. Coolsma, Ned. Herv. predikant te Groningen, heeft thans in het Gron. Kerkblad daartegen ge waarschuwd, en er op gewezen, dat een der bepalingen van de „Verordeningen op 'het prediken van candidaten in de godge leerdheid" zijn, dat zij candidaat zijn en een voorstel onder voorzitting van een door de kerk aangestelden hoogleeraar moed gedaan worden. In geordende gemeenten is, aldus ds C., het preeken door jongelieden, die nog geen candidaats deden, zonder meer ver boden. Evangelisaties behoorden dezelfde «eischen te stellen, willen zij zich niet ver lagen tót zooveelste rangs-gelegenheden. En de studenten zelf hebben zeker te vragen naar den geest van de verordenin gen. Laten zij studeeren en student zijn, maar het preeken vooralsnog overlaten iaan de mannen ,,van de kunst" (Hand. 19 vers 38)Zij zullen er wel bij varen èn ook de gemeente op wie zij nu ontijdig worden „losgelaten". Biezelinge. De eerste dienst des Woords in het nieuwe kerkgebouw der Ger. Ge meente alhier zal gehouden worden a.s. Vrijdag en geleid worden door Ds Hofman van Krabbendijke. Geslaagd voor het candidaats-exa- Mn in de wis- en natuurkunde te Utrecht dhr H. A. Cysouw. De Unie-collecte bracht op te Drie wegen bij Terneuzen f 51,67, Haamstede (Geref. Kerk) f 37,97, en Vrouwepolder i 20,50. Liefhebbers te over. Voor de per 1 Jan. a.s. vaceerende betrekking van 'onderwijzer aan een der Ghr. scholen te Zaandam hebben zich niet minder dan 215 sollicitanten aangemeld Ongelukken. Zaterdag bracht de kwech't van den landbouwer H. te Orthen <N.-Br.) twee paarden naar de weide. Hij is van een der paarden gevallet!, waairaan hij bleef hangen en een eind' werd (meegesleept. Meer dood dan levend werd hij 'gevonden. De geneesheer consta teerde schedelbreuk en hersenschudding- Te Maassluis is een taxi in botsing gekomen miet een motorrijwiel. De be stuurder van den motor werd tegen den weg geslingerd en bekwam een ernstige hoofdwonde. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Te Amsterdam' reed de 31-jalrigo fiets- handelaar v -D'- op z'n motor, toen. plotse ling wegens defect, waarvan de oorzaak mog niet opgehelderd is, de motor over den kop sloeg. De motorrijder kwam! met het Jtoofd op de straat terecht en kreeg oen hersenschudding. Gistermorgen is ■een jongetje te Terborg bij het spelen jander een wagen geraakt. Met zware in wendige kneuzingen werd de kleine opgc. njoanen- Hij is korten tijd later overleden. De 10-jariige Br- werd verleden week Maandag o-p het erf van1 zijn vader te B;oou Seud&ail, bij; het spelen: met het 14-jarig knechtje door eenl ongelukkig toeval ge troffen door e'en! hamer welke van den Steel vloog. Het knaapje, dat in het zie kenhuis moest worden opgenomen, is ban de gevolgen overleden. Ria 25-jarige J- Meijer, te Vlaardingem, di!e in deri macht van Zaterdag op Zondag biji een botsing te Maassluis van' zijn motorrijwiel werd afgeislingerd, is Zondagmorgen over leden. Te Geldrop is de boerderij van den! heer p. Meulendijks afgebrand'. Het vee kon nog worden gered; de gebed© oogst is echter een prooi der vlammen 'geworden. De oorzaak is onbekend. iVan' G- Scheper eni drie andere landbouw wars te Lïevimge, onder de gemeentel Blei Itou, zijn 300 pakken uit'gedorscht rogge- stroo verbrand, als gevolg van het spelen met vuur door jömgehs. Zaterdagnacht ïs de 24-jari|gto zeemain H. P. Dy, uit liverpool, van het in de Waalhaven te (Rotterdam biggende Elngelsch© stoomschip (Valencia! over boord geslagen en verdron ken. Per ambulanceboot is naar het tBohhenglasthuis te Amsterdam vervoerd het lijk van eenl man hetwelk drijvende .was gevonden in het water van het IJ |niaMj de Piet-Heinkade. R,uim een iweek geleden werd, naar men zich herin, inert, zekere N- te Anloërveld bij een aciitervolging dooi' een schot in het ihoofd gewond. De man is thans overleden. In het ziekenhuis Bethesda te Hooige- veen is overleden de arbeider Reinder Hoorn, die dezer dajgen bezig zijinde met het lossen van een wagon lompen, daarbij .uitgleed, op zijn hoofd terecht kwam en /en inwendig werd gekneusd aan horst en Behouder. Hiji was ongehuwd. Op het ISpui te 's GraVenhage is gisterenmiddag de 60-jarige A- v. d. II. uit de le v. d, [Boschstraat, op de fiets gezeten, door onvoorzichtigheid teigen een motorwagen [van lijlni 9 gereden .Hij1 is met een schedel breuk naar het ziekenhuis 'gebracht. Verzakkingen in de mijlnt streek. Politieagenten, die dienst deden in het politiebureau te Spekholzerheide. Kerkrad©, hoorden plotseling een hevig gekraak en een zwaren slag. Zij' wisten niet wat er gebeurd was enl stelden' een onderzoek in, waarbij hun bleek, dat het ■gebouw op verschillende plaatsen! belang rijk gescheurd was, klaarblijkelijk tengec volge van den mijnbouw, n-1. van' de ont ginning van de mijn Willem! Sophia- II. oog water. Men schrijft uit Nij megen aan de Msb.; De Waal blijft gelukkig vallen. Doch nog slechts langzaam, veel te langzaam1. Hoeveel schade dit jaar het water in de Duffelt, meer bepaaldelijk in' de Mol. landsche plaatsen Leutll, Kekerdom en Millingen, en de Duitscihe plaatsen Zijfflich, Wijlen, Niel, Mehr, Bimmen en Keeken heeft aangericht, is bij benadering niet te zeggen. Heel veel wei- en bouwland heeft meerdere malen geruimen tijd blank ge-, staan en nog meer zat er den grootsten tijd van den zomer tot aan do oppervlakte vol met water. Met als gevolgen het b©L derven van heel veel gras, het vertrappen van veel weiland door het vee en het geheel of grootendeels mislukken van! groote stukken met landbouwgewassen', vooral aardappels en bieten. Thans hebben we mooi najaarsweer, prachtig weer voor den landbouwer. Maar in de Duffelt zijn zeer veel gronden on mogelijk te bewerken en ze zullen dat voor een groot gedeelte, zelfs biji snellen val van het water, wol niet meer worden ook zeker niet voor bezaaiing met winter graan. Een merkwaardig man. Tot de merkwaardigste Landenaars mag voor zeker 'gerekend worden! de 82-jarige Fro derick George Davies- Davies is bijna drie kwart eeuw bij! dezelfde firma in betrekking op 9-jarigen leeftijd kwam hij daar namelijk reeds in dienst en doet zij work nog tot de grootste levrei. denheid zijher patroons- Tot 'smans afklere merkwaardigheden behooren o.a- deze, dat hiji nooit een stijven boord heeft gedragen, behalve in de zeldzame gevallen, dat hij zich liet fiotografeeren; dat hij nimmer een week loon heeft moeten derven; nimmer vacainL tie hooft genomen, ofschoon ze hein her haaldelijk is aangeboden en altijlcl op en- kele meters afstand van de St. George- kerk heeft gewoond- Davies is voorts vader van 19 kinderen', waarvan het jongste (de vier laatste kint deren zijn uit een tweede huwelijk) 5 jaar is. Hij, heeft ongaveer 50 kleinkinde ren en 10 achterkleinkinderen. „Ik ben altijd tevreden met mijn lot jgeweest en ik heb nooit zorg in mijn leven gekend", kon deze gelukkige man aan een reporter verklaren. Ein hij voeg. de er aan toe; „Mijn groot gezin hoeft juist een man van mij gemaakt en heeft mij aangespoord om te werken." Een kikvorschenp'laag. Aan de kust van Shanen in Zuid-Zweden, heeft, men roet een kikvorschenplaaigi te kampen. In het visschersdorpi Borstahusen zwermen kleinto kikkertjes bij tienduizen den over de straten, tuinen, landerijen en door de huizen. Het schijint, dat zijl uit zeer komen. Er liggeni enorme aam- tallen kikvorschen in het water buiten de kust- Sommigen denken, dat de diertjes door den zeewind over den Sontl zijn gedreven en afkomstig zijn van het Deenscho eiland Seoland. 'Anderen beweren, dat zijl uit de lucht zijn gevallen, en waarschijnlijk om hoog gezogen zijn door een waterhoos. Die kikkertjes zijn ongeveer 2V2 c-M. lang en hebben groengele lichamen. Staking te Vee Ier veen. Wegens een loongesehil heeft een zeventigtal losse en los vaste arbeiders van de Coöp. Aardappel meelfabriek „Westerwolde" Zaterdagmiddag bet werk neergelegd. Gevraagd wordt een loonsver- hooging van f 2. Vóór het uitbreken der sta king had een bespreking plaats met het fa brieksbestuur, dat echter de eischen afwees. Met een klein aantal vaste arbeiders wordt doorgewerkt. De stakers zijn grootendeels ge organiseerd in de moderne land- en fabrieks arbeidersbonden. Auto-ongeval. Zondagmiddag heeft nabij de spoorbrug te Gouwsluis onder Al phen a/d. Rjjn een ernstig verkeersongeval plaats gehad, waarbij een menschenleven te betreuren valt. De heer W. uit Den Haag had per auto een bezoek gebracht bij familie te Soesterberg. Toen hij op den terugweg was, zagen wandelaars dat van zijn auto een der wielen heftig slingerde. Op hetzelfde oogen- blik sloeg de auto over den kop en werd de heer W. uit den wagen en tegen de straat- steenen geworpen. In bewusteloozen toestand bleef hij liggen. De man werd binnengebracht in het nabijzijnde brugwachtershuisje, waar hjj zonder bij kennis te zijn geweest is over leden. W. was gehuwd en vader van twee kinderen. Een dronken brandweer. In het proces te Hanau tegen een schoorsteenvèger, die door slordigheid een brand had veroor zaakt, waarbij verschillende woonhuizen en schuren in een dorp in de buurt van. Fulda in de asch zijn gelegd, is gebleken, dat de dorpsbrandweer in volmaakten staat van dronkenschap gepoogd heeft den brand te blusschen, waarbij eenige mannen uit brood dronkenheid stroo en ander brandbaar mate riaal in den vuurgloed hebben geworpen. De brand werd tenslotte gebluscht door stoom spuiten uit Fulda. Het persbureau „Vaz Dias" verneemt, dat een wetsontwerp gereed is, dienende om de uitoefening van bet kiesrecht te vergemak kelijken voor hen, wier beroep ben noopt ten tijde van de stemming in het Buitenland te vertoeven. Dit wetsontwerp zal binnen korten tjjd worden ingediend. Het wetsontwerp berust naar het persbureau verneemt, op het begin sel van stemmen bij volmacht, op de wijze zooals dit in Engeland geschied. Zij, die in de termen vallen bet kiesrecht ingevolge deze regeling uit te oefenen, kunnen elk jaar voor 1_ Februari een verzoek indienen, waar toe formulieren beschikbaar zullen worden ge steld, ter aanwijzing van een gemachtigde. Van 22 Maart tot 7 dagen na de candidaat- stelling kunnen degenen aan wien het rocht is toegekend, persoonlijk hun gemachtigde aan wijzen. Deze gemachtigde kan dan op den dag der stemming na 12 uur voor hem het stem recht uitoefenen. Men mag slechts gemachtig de zijn voor 1 persoon, bij gezinsleden voor 2 personen. HOEK VAN HOLLAND. Het Noorsche stoomschip „Queen's Country" met een la ding graan van Montreal naar Rotterdam en het Zvveedsche stoomschip „Lulea" met een lading pek van Lulea naar Rotterdam, zijn hedennacht tengevolge van1 den mist in den Nieuwe Waterweg bij de hooge schutsluis (tusschen Hoek v. Holland en Maassluis) op een trekdam geloopen. Met hoog water zijn de schepen niet vlot gekomen. De sleep boot „Rozenburg" en „Poolzee" zijn hedenmor gen uitgevaren om te trachten de schepen ■met hoog water weer vlot te krijgen. De „Lulea" is later vlot gekomen en naar Rotterdam opgenomen. WAGENINGEN. Geslaagd aan de Landbouw Iloogeschool voor het ingenieurs-examen tuin bouw, de heer A. K. Zweede, geboren te Goes. BRUSSEL. Prinses Astrid, echtgenoote van den Belgischen kroonprins, heeft het leven geschonken aan een dochter. De naam van de prinses is Josephine Char lotte. Het heuglijke feit werd door 52 schoten aangekondigd. De doop zal volgens den: R.-K. ritus in de St.-Jacobskerk plaats hebben. AMSTERDAM. V-D'. Bij de stakers van de N.V. Amsterdam^ Havenbedrijf hebben zich hedenmorgen ook de machinisten en stokers van: de kranen gevoegd- Het aantal stakers bedraagt nu 100. AMSTERDAM- V-D'. Op den straatweg HalfwegSloterdijk is gisteravond een motorfiets tegen een auto gereden. Die motorrijders A -Nieuwenhuijbe en A. Janse uit Haarlem sloegen tegen! den groind en werden gewond naar het ziekenhuis ver voerd. ZWOLLE. V.D. Hedenmorgen is op den onbewaakten overweg aan de Wipstrik een vrachtrijder uit Lemelerveld met zijn Wagen door den sneltrein uit Groningen aangereden. De vrachtrijder werd met schram men en kneuzingen naar een zie kenhuis vervoerd. De wagen met zijn in houd is geheel vernield. "ZAANDAM. V.D. De markttrein Zaan damPurmerend is in de nabijheid van Oostzaa'n gederailleerd. Er zijn geen per soonlijke ongelukken. De oorzaak is onbe kend. NEiW YORK- V-D'. Volgens telegraml men uit Mexico City zijn de troepen dei- op sta.n delingen in den strijd met de re', geeringstroepen totaal verslagen- BERLIJN. V.D. Het personeel van den boven- en ondergrondschen spoorweg te Berlijn is in staking gegaan. Deze staking veroorzaakt groote moeilijkheden voor het verkeer. 'PRAAG- V-D- Het antwoord van het iminfeterie van spoorwegen o-p 'het ul timatum der spooirwegarbeidersorgajnlisal ties, dat morgein afloopt, wordt hedeni verwacht. Het antwoord zal verdere oni derhandelingen niet uitsluiten- Echter is loonsverhooiginig niet mogelijk. In regee- rinigskririgen vreest men een conflict- Alle maatregelen tegen het z-g. lijdelijk verzet zijn genomen. MOSCOU- V-Dj. Op de Zwarte Ze© wool dein hevige stormen- Er zijn 47 vit-t sebersschepen verga ani. Nisse. Gisteren werd ten overstaan van notaris J. C. Kram te Kapeile, voor de familie Van Hattum publiek verkocht: a. 97 A. 20 c.A. bouwland onder Baar land voor f 1530 per gemot of voor f 3790 den hoop aan J. Vroonland te Kwaden- dammejb. 2 Il.A. 64 A. 50 c.A. bouwland 'aldaar, voor f 1450 per gemeit of voor f 9773.83 den hoop aan J. de Koning Jz- te Baarland; c. 1 H.A. 35 A. 30 c.A. bouwland aldaar, voor f 1760 per gemeit of voor f 6068.50 den hoop aan D. Boon man te 's Gravenpolder; d. 1 H.A. 7 A. 60 c.A. bouwland onder Nisse; voor f 1570 per geme't of voor f 4305.10 den hoop aata J. Maat Mz. te Ovezande; e. 86 A. 50 c.A. bouwland onder Ovezande, voor f 1210 per gemeit of voor f '2667.30 dien1 hoop aan P. Hoondert te Ovezande. Totaal verkocht voor f 26604.73. van Dinsdag 11 October. 6.20 Praag (349) Populaire muziek. 6.45 Hilversum (1060) N. O. V. De heer Henri ter Hall, oud-lid der Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal zal spreken over: „Het stich ten, het doel en de resultaten van Dorus Rijkersfonds". 6.50 Frankfurt (429) Uitzending van de Troubadour opera in 4 bedrijven. 7.20 Zürich (583) Populair avondprogramma. 7.45 Hilversum Politieberichten. 8.10 Hilversum Kath. R. O. Beverwijksche avond met mede werking van de Beverwijksche harmoniekapel. 8.35 Brussel (509) Concert door het stations- orkest. 8.50 Parijs (R. 1750) Radioconcert. 8.40 Bern (411) Concert door het Kurzaal- orkest. 9.25 Bern Orkest van de, kurzaal te Bern. 9.35 Kopenhagen (377) Populaire muziek. 10.Daventry (1600) Een humoristisch con certprogramma. 10.20 Brussel (509) Concert door het stationsorkest. 10.30 Hilversum Nieuws. Persberichten van Vaz Dias. GOES. Geboren: Adirianus Reinen, z. v. Andiies de Lange .en Maria Cornelia van Nes. "Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Oct. 2.30 uur. Brussel 34.7034.72. Berlijn 59.4359.45. Parijs 9.789.80. Londen 12.133/j,12.14. New-York 2.49—2.49i/i- GOES. Graanmarkt. 11 October '27. 'Aanvoer klein met kalmen handel. Nieuwe Tarwe f 11f 14, Schokkers f35, Goud gerst f 12.2512.50, Haver £10fll, Kookerwten £23f,26, Kroonerwten f20 f26, Bruine Boonen f18f25, Paard 2- boonen f 14, Karwijzaad f39, Maanzaad f39—f44. Eieren per 100 stuks f8.70, Per 25 st. f 2.171/2. Per stuk aan particulieren 10 ct. Eendeieren 6 cent, Poel-eieren 51/2 ct. Boter per K.G. f2.20. Per pond f 1.10. Aan part. per pond f 1.20. Fabrieks- boter per poncl f 1.20. [V.P-N. Aanvoer 8999 eieren!. Prijs f9 per 100 stuks. i MIDDELBURG, 10 Oct. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Sniji- boonen 2062, wagenaars 23, stampriin- cessen'boonen 2534, postelein1 2528, spinazie 2027, koolrapen 2-2i/2, sprui ten 15—25, uien 34, suikerboonen 26, sfcakprineessen 4044, tomatein 27, blau we druiven 6064 ct., alle® per K.G.; me loenen 1025, roode kool 5-8, savoija' kool 7—10, bloemkool 317, boertkool 10 ct., alles per stuk; prei 58, rapen 14, peen 37, karoten 46, selderie! 14, rammenas 12 ct., alles per bos; andijvie 2040 en kropsla' 1020 ct. per bos. VL1SSINGEN, 10 Oct Aardappelen 7, poters 561/2, spruiten 2527, princessen 3254, wagenaars 2331, snijhoonen 3851, blauwe druiven 5865, schorse- neeren 17, tomaten 410, B. Ilardy 16 20, B. Arenberg .1617, Calabas de Ton gaart 15, Maagidepeer 913, Soldat La- boureur 1217, Nouveau Poiteau 68, Pondsperen 68, Gieser Wildeman 6 8, Bismarck 4, Goudreinet 612, Zure Bellefleur 79, Groninger Kroon 69, Oranjereinet .7, Ribber 11, Court Petndu 5, Cox Pomona 9, Dantziiger hout 12 13, Lemoeniappel 7, Bramen, 1619 cit aties per K.G.; boerekool IV22, roode- kool 10161/2, witte kool 7i/2HV2, saj- voije kool 71/211V2, bloemkool 820, netinelocin 2026 ct-, alles per stuk; sel derie 451/2, prei 671/2, peeën 8V29, kroten 711V2, rammanas 24, rapen 5 6 ct., alles per bos; andijvie 2662, pe^ terselie 10—11, sla 742 ct, alles per bos. Stoomvaart Mij. Nederland. M0ENA, uitr., 10 te Antwerpen. PRINSES JULIANA, uitr., 8 v. Colombo. BALI, thuisr., 10 v. Sabang. RADJA, thuisr., 8 v. Batavia. PRINS DER NEDERL., thuisr., 10 v. Pt Said RONDO, thuisr., 9 te Marseille. SIMAL0ER, uitr., 9 te Londen. BINTANG, uitr., pass. 9 Perim. KRAKATAU, thuisr., 8 300 mijl Z. W. v. Niton. Rotterdamsche Lloyd. SIANTAR, thuisr., p. 9 Perim. TJERIMAI, uitr., p. 9 Finisterre. GARGET, uitr., 10 te Singapore. IND'RAPOERA, uitr., p. 8 Perim. MEDAN, thuisr., 9 te Padang. BUITENZORG 10 van Rotterdam n. Hamburg. KEDOE, uitr., 10 te Genua. SAMARINDA, thuisr., 10 te Marseille. PATRIA,^thuisr., 9 van Marseille. TOBA 9 v. Bremen te Rotterdam. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 5 October 1927. De Kantonrechter te Middelburg beeft .veroordeeld wegens: Zonder daartoe ge rechtigd te zijn loopen over eens ander grond, waairvan de toegang op duidelijke wijze is verboden: P. D1., gedomicilieerd te Middelburg f15 b.s. 15 d.h.; Idem na .gedaan verzetK.1 v. S. le Ivoudekerke f15 bq,eta subs. 15 dagen h.; Met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: A. V. te Vrpuwepolder: Berisping; D. M. G. te Middelburg: Wegens de omstandigheden waaronder het feit is gepleegd, geen straf; P. II. te Serooskerke f5 b. s. 5 d-h.; Met .een motorrijtuig over een weg rijden op zoodanige wijze, dat de .vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebracht: J. in 'tA., te Serooskerke f25 b. s. 25 d. h.; P. G. J. te 's Gravenhage f50 b. s. 50 d.h.A. J. S. te Middelburg: Ontslag van rechtsvervolgingC. S., te Koudekerke: Ontslag van rechtsvervol ging: O. K. te MiddelbrugVrijspraak. Met een rijwiel over den weg rijden op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: B. M. en G. O., beiden te Middelburg, ieder f9 b. s. 5 d.h.; Overtreding Vleeschkeurings- wetH. G. N. en A. J. de B., beiden te Middelburg, ieder f20 b. s. 20 d.h.; F. L. V., te Vlissingen f25 b. s. .25 dh.; In de gemeente Terneuzen zich gedu rende de uren, dat de inrichtingen, be doeld in art. 74 dar A. P. V., moeten ge sloten zijn, zich daarin bevinden: P. J. C., Terneuzen, f 15 b. s. 15 d.h.; Als be stuurster van een rijwiel niet op de eerste vordering van een beambte het rijwiel doen stilhouden: ,T. M. te Vrouwepolder f10 b. s. 10 d.h.; Een valschen naam opgeven: J. M. te Vrouwepolder f 15 b. S. 15 d.h.; Met een motorrijtuig met zijn rijtuig niet behoorlijk uitwijken naar links bij bet inhalen van een voertuig, geen motorrijtuig zijnde: Th. D. te Vhssimgen f25 b. s. 25 d.h. Te Middelburg ondeug delijke waren verkoopen: L. P. le Kou dekerke: VrijspraakTe Vlissingen on deugdelijke waren ten verkoop in voor raad hebben: J. J. van II., te Vlissingen £15 b. s. 15 d.h.; Visschen in een bin nenwater zonder vergunning: F. A. R., te Middelburg: Wegens de lichtheid van het feit geen straf. Teruggave van den in beslaggenomen hengel: P. de G., te Mid delburg: Als voren. Straatschenderij: F. Th. W., te Veere, en F. .1. van I., let (MiddelburgVrijspraak; Als opkooper in het door hem gehouden register niet on' verwijld aanteekening houden van het; door hem gekocht goed, noch daarin on verwijld vermelden den koopprijs en den iuaam en woonplaats van diegene, van! wien het goed is verkregen: J. C. to Vlissingen £50 b. s. 50 d.h. Als opkooper eenig voorwerp1 koopen van een kind, dat dien leeftijd van 18 jaar nog niet heeft bereikt: J. C. te Vlissingen f25 b. s. '29 d.h.; met een motorrijtuig doen rijden ter wijl niet behoorlijk zichtbaar is het num mer met letter, en niet zoodanig aange bracht als door den minister is bepaald: C. van S., te Goes f5 b. s. 5 «Lh.In staaf van dronkenschap in het openbaar de orde verstoren: P. D. te Middelburg, f20 b- s. 20 d.h.; Bij het voorbanden hebben van margarine in een winkel niet zor gen, dat op een der winkelramen het op schrift „Margarine" is aangebracht: L'. V. H. te Middelburg: Onder de omstandig heden, waaronder bet feit is gepleegd, geen straf; Zonder v.ergunning langs den spoorweg loopen: II. K. B., te Vlissingen, f25 b. s. 25 d.h.; fietsen zonder licht: D. van D., te Vlissingen f7.50 b. st 5 d.h.; A. J. te Meliskerke f7.50 b. s. 5 d.h.; F. K., te Aagtekerke f5 b. 3. 5 d.h. met een motorrijtuig rijden zonder licht: L. J. B., te Ritthem f 5 b. s. 5 d.h.; Zonder daartoe gerechtigd te zijn, in de maand September loopen ever eenjg weiland: M'. J. L. te Middelburg fl b, s. 1 d.h.; A. S., te Middelburg f2 b. s. 2 d.h.; Te Vlissin gen rijden over een bestraat voetpad: E. P. A. A., te Vlissingen f3 b. s. 3 d.h'.j Te Vlissingen zitten op een hondenkar: G. N., te Vbssingen f2 b. s. 2 d.h.; Als geleider van een hondenkar, die gebrui ken zonder voorzien le zijn van een num- merbewijs1: G. N., te Vlissingen, f2 b. s. 2 d.h.; Als bestuurder van een motorrij tuig in een bocht binnen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde Van den weg houden: P. C. te St. Lau rens f25 b. s. 25 d.h.; Fietsen met een rijwiel met fnecwheel-inrichting maar zon der rem: A. H. V., te Middelburg: Vrij spraak. Zware mishandeling van e&n p'o 1 i t i e - a g e n t. Voor de Dordtsche Rechtbank hebben terecht gestaan twee arbei ders, uit Hendrik Ido Ambacht en Ridderkerk. Zjj hadden 16 Juli j.l. onder H. I. Ambacht den agent van politie T. toen deze hm op, jachtovertreding betrapte, aangevallen en mishandeld, waardoor hij een verwonding aar» het hoofd, veel bloedverlies, een hersenschök en een pijnlijke zwelling aan den rechteronder- arm kreeg. Tot eind Augustus heeft hij geep dienst kunnen doen. Het O. M. eischte zes jaren gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Hooger Beroep. Door A. J. de J., landbouwer te 's Heer Arendskerke, is appèl aangeteekend tegen het vonnis van 'den Kantonrechter te Middelburg d.d. 28 Septem ber 1927, waarbij hij wegens overtreding van art. 15 der Motor- en Rijwielwet, (als bestuur der van een motorrijtuig daarmede over een weg rifden op zoodanige wijze, dat daardoor da vrijheid of de veiligheid van het verkeer werd belemmerd of in gevaar gebracht) werd veroordeeld tot eene geldboete van f 100, bij niet betaling of verhaal ,te vervangen door een maand hechtenis. Door den Ambtenaar van het O. M. is tegen dit vonnis eveneens appèl aangeteekend. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Oct.: Zwakke tot matige, Noordelijke tot Noord oostelijke wind, nevelig tot half- of lichtbe- wolkt, weinig of geen regen. Later iets kouder. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voos fletoora: Woensdag 5 u. 43,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3