Dit de Provincie. Kerknieuws stijgen, te wijten was aan het dalen van den oliedruk in den middelsten motor. Bij onderzoek bleek, dat er een vuiltje lus- schen de kleppen zat. De reparatie was van korten duur, maar toch werd besloten te Allahabad te blijven en den motor gron dig na te zien. Het lag in de bedoeling den volgenden dag den achterstand in to halen. Toen de machine weer gereed was werd naar een ander gedeelte van bet ter rein getaxied, en daar zakte de „Post duif" 60 c.M. diep in de modder, zoodat opnieuw zeer hard gewerkt moest wor den om de machine vrij te maken. Den volgenden dag werd Calcutta gehaald en 'daarna anderhalf traject 'in één dag af gelegd, waardoor de achterstand tot een etmaal werd teruggebracht. Luitenant Koppen deelde mede, dat de recordvlucht toch geslaagd was, door-dat de afstand AmsterdamKarachi in vier dagen is afgelegd, wat de Engelschen haast 'niet wilden gelooven. Zij waren er buitengewoon enthousiast over en de zelfde geestdriftige stemming werd in Sin gapore geconstateerd, hier toch is luite nant Koppen -door den gouverneur „van de Straits, die hem zijn opwachting kwam maken., allerhartelijkst ontvangen. Het traject BangkokSingapore, een af stand van 750 K.M., over de zee, is uit sluitend op kompas gevlogen en de „Post duif" kwam precies op het juiste punt aan, hoewel er voortdurend wolken waren. „Wij zijn de eerste vliegers", zeide luit. Koppen, „die dwars over het Perzische hoogland en niet langs de kust zijn ge vlogen". Zaterdag aanvaardt de „Postduif" den terugtocht naar Holland. Nader wordt nog geseind: In de groote zaal van den Planten en, Dierentuin te Weltevreden is luitenant Koppen mot zijn tochtgenooten heden avond gehuldigd. De zaal was stampvol, taJlooze bloemstukken stonden op het po dium en in de voorste gelederen van het publiek bevonden zich do h oogsten in den Lande en de leden van het Indischo Luchtvaartcomité. Precies om 8 uur traden de- vliegers de zaal binnen en bestegen, onder donde rend gejuich van het publiek en de tonen van het Wilhelmus, het podium. Als eerste van de sprekers trad de heer N. van Zalinge, voorzitter van het Lucht vaartcomité, naar voren. Toen het einde loos gejuich bedaard was, zeide spreker, dat de vlucht van een zakelijk standpunt bezien tot de grootste dankbaarheid aan leiding geeft. Spreker brengt dien dank over namens de Indische Luchtvaartver- eeniging en de burgerij van Batavia. Daarna bood spreker de drie vliegers medailles aan en bovendien aan luitenant. Koppen een zilveren beker met champagne gevuld. Nadat verder- nog verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, kwam luite. mant Koppen zelf aan het woord. Hij dankte voor de hem en de zijnen gei. brachte hulde en in het bijzonder den heer Plesman, wiens steun niet minder ge weest is dan die, welken hiji van generaal Snijders mocht ondervindon. Luitenant Koppen hoopt, dat de plannen voor een civielen luchtdienst in Indië spoedig ver. wezenlijkt mogen worden. Ten slotte wekte de heer Van Zalinge allen op, blijvend enthousiasme voor bet luchtverkeer te blijven koesteren. Spr. sluit met een woord van dank voor de betoonde belangstelling de bijeenkomst- De aanwezigen hieven een daverend ge. juich aan. Aneta verneemt nader, dat luitenant Koppen het tijdstip van vertrek beeft vast gesteld op Maandag a-s. Prins Hendrik. De Prins is gisteren naar Het Loo terug gekeerd. De Prins is voornemens Donderdag avond 20 dezer deel te nemen aan het 'feestmaal, dat te Amsterdam gegeven zal worden ter .gelegenheid van de viering van het 25-jarig professoraat van prof., dr O. Lanz. Uitvoer van schoenen naar Amerika. De Kamer van Koophandel voor de Langstraat heeft met de afdeeling handel van het departement van arbeid, handel en nijverheid een correspondentie gevoerd over den uitvoer van schoenen naar N. Amerika. Deze correspondentie heeft tot resul taat gehad, dat de Nederlandsche lian- delsvertegenwoordiging in New-York be reid is gevonden, een poging te steunen tot liet aanknoopen van handelsrelaties in Amerika. Het wordt gewenscht geacht, dat Amerikaansche importeurs kennis Jclïnnen nemen van eon monstercollectie van Nederlandsch schoenwerk. De Kamer is bereid, haar bemiddeling te verleenen voor het bijeenbrengen van een'dergelijke collectie. De deelnemers moeten zich verbinden ieen aandeel te nemen, pondspondsgewijze in de kosten, die verzending van 'de col lectie zal meebrengen. Geen audiëntie. De audiëntie van den Minister van Kolo niën zal Vrijdag a.s. niet plaats hebben. De salarisverlaging dei- Ambtenaren. De Centrale van Nederlandsch Over heidspersoneel liield Zaterdag te Amster dam een vergadering met de/h oofdbestu ren der aangesloten organisaties, waar de voorzitter, de heer M: M. Cohen, wees op het gunstig verloop der rijksmiddelen, Waardoor de sombere voorspellingen om trent den toestand van 's Lands finan ciën,. die tot verlaging der salarissen hebben geleid, volkomen worden gelogen straft. Uit "de discussie, die hierop volgde, bleek, dat onder het personeel groote ont stemming heerscht en dat men in vele ambtenaarsgezinnen met zorg den winter tegemoet gaat. Het bestuur kreeg opdracht zich tot Eegeering en Volksvertegenwoordiging te wenden om op spoedige uitvoering dar motie-Bulten aan te dringen. Wat de voor- loopige uitkeering betreft, werd het denk beeld aan de hand gedaan, om te ijveren voor tijdelijke buiten-werking stelling der verplichting tot premiebetaling voor het weduwen- en weezenpensioen, hetgeen voor groote groepen van ambtenaren zou neerkomen op een. inkomstenvermeerde- ring van 51/2.pCt. Verder werd besloten, om zoo moge lijk nog deze maand in een der groote steden een demonstratief congres te hou den, teneinde de actie kracht bij te zetten. Wachtgelders- Aangezien thans na herkeuring alle wachtgelders bij de Nederl. Spoorwegen in verschillende betrekkingen zijn geplaatst behoort de wachtgeldregeling weder lot het verleden. liet r0adel Vakverbond- Het aantal leden! van het Nederl. Ver. bond van Vakvereenigingen bedroeg op 1 Juli 1.1. 198-544 tegen 197.229 op 1 April 1927- Bovendien telde het N-V-V. op 1 Juli 2602 adspirantLloden, zoodat op dien datum het totaal ledental waS 201.150, van wie 12-528 vrouwen Gas directeur ontslagen. De gemeenteraad van .Weesp heeft gis teren besloten den directeur der gasfaL briek, tevens administrateur van het gem. ©lectriciteitsbedrijf, wegens wanbeheer to ontslaan. Bij de 'Communistenl. Aan het verslag der op 16 eni 17 Juli IJ. gehouden partijcoriferentie vain de oude communistische partij, voorzitter het Kamerlid L- dc Visser, ontleerfen we het volgende: „Amsterdam heeft 389 leden: die zijn! verdeeld als volgt: 66 zelfstandigen' en zonder beroep; 61 huisvrouwen en 63 wcrklO'O'zen- Onder de overige 200 leden zijn bovendien een aantal bouwvak,arbeil ders, wier branche zich juist minder leent voor het vormen van bedrijfskernen- Daar. tegenover hebben wij slechts 10 a 15 leden onder de 18-000 metaalbewerkers, die meerenideels in grootbedrijven werken. Wij hebben minder te klagen over te genstand dan over gebrek aan medewer king. Buiten de verkiezingen wordt te wei nig gewerkt, gedurende 7 a 8 maanden kreeg men op het partijsecretariaat slechts één schrijven in handen van een afdeeling dat niet over de verkiezingen ging." Het wetsontwerp op de N. V. Het bestuur der Chr- Middenstands ver. eeniging, 's Gravenhage en omstreken heeft liet volgende adres aan de Eerste Kamer gezonden: Het- bestuur van de Ghr. Middenstands, vereeniging 's Gravenhage en omstreken, gehoord de inleiding van jhr mr J- M- M. van Asch van Wijck over het wetsontwerp op de Naamlooze Vennootschappen, de be- Spreking hierop gevolgd in hare verga; dering van Dinsdag 27 September 1.1.; van meening, dat er enkele ingrijpende bezwaren aan het wetsontwerp, zooals het daar ligt, verbonden zijn; overwegend1, dat vooral 't verplicht stel len van bepaalde publicaties voor alle naamlooze vennootschappen, de familie, vennootschappen inbegrepen, in hare krin. gen diep gevoeld wordt; 'overwegende, dat de wet eenmaal in dezen vorm tot stand gekom'en, voor vele jaren haren beklemmJcnden invloed zal doen gevoelen'; van oordeel, dat het te betreuren is, dat de Tweede Kamer, welke over dit wetsontwerp te beslissen had, dit ont worp niet opnieuw in de afdeielingen heeft onderzocht, doch dat do openbare beraad- slaging gebaseerd is geweest op een on. derzoek in de afdeelingen, dat 17 jaren geleden heeft plaats gehad; richt tot uwe boogie vergadering het verzoek het wetsontwerp, zooals het daar ligt, te verwerpen. De heer H- C o 1 ij n. De oud-minister, de heer H- Golijh, vertrok gisteren, via Parijs, naar Geneve; waar hiji de Volkenbonds-Conferentie no pens de opheffing der in- en uitvoerverbo>- den zal presideeren. Vermoedelijk zal deze conferentie niet voor het einde der maand beëindigd woit den- Ned. Bond van J. V- op G- G- [Verschenen is ter gelegenheid van de nieuw aangebroken winter-campagne een propagandanummer van het Geref- Jonge, lingsblad, het orgaan van den Ned. Bond van Jongolingsvereeni'gingen op Geref. Grpndslaig. 't Nummer opent met eein krachtige uitspraak van den raadsman van den Bond, hot Tweede Kamerlid J. Sehou. ten- Verder bevat 't artikelen van do re dacteuren Ds B- A- Knoppers te Amster dam; Dr C- N. Imlpetal te Kampen en P. v. Nes Czn. te Bodegraven. Tusschen den tekst zijn opgenomen populaire uit spraken van de heeren A- Zijilslra, bonds voorzitter; Dr K- Dijk; Ds. B- A. Knopt pers en Dr A- Kuypier. Verder de gewone rubrieken. Overeenkomst met de Mij „De Schelde". Verschenen is de memorie van antwoord op het. voorloopi'g verslag aangaande het wetsontwerp tot goedkeuring van een over eenkomst met de N.V. Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissingen gesloten betref fende liet verschaffen aan de werf dier maatschappij van een ruimen uitgang naar zee en de ontbinding van do overeenkomst van April 1913, goedgekeurd bij de wet van 1 Dec. 1913. De re,geering laat aan de beantwoording van bet voorloopig verslag eonige mede- deelingen en beschouwingen voorafgaan ten einde haar beleid in deze zaak nader toe te lichten. Toen de regeering tol de overtuiging was gekomen, dat het voor den staat voordeel opleveren zou, een nieuwe over eenkomst aan te gaan, is onmiddellijk alles in liet werk gesteld om zoo spoedig mogelijk met de directie tot overeenstem ming te komen. Dat dote beslissing niet spoedig kon worden genomen, behoeft niet te verwonderen, omdat toch de staat door de nieuwe overeenkomst belangrijke gel delijke en andere verplichtingen op zich neemt, die over langen termijn loopen en omdat de voorwaarden van De Schelde niet alle zonder nadere studie overgeno men konden worden. Daarom is liet wezen der ondierhandelingen aan den Landsadvo caat jopgedragon. Men moge betreuren, dat liet ontwerp niot spoediger in be- handeling kon worden genomen, doch, naar de regeering meent, is de grootst mogelijke spoed betracht. Thans kan worden medegedeeld, dat, nu do wet tot bekrachtiging der over eenkomst niet vóór 1 Juli 1927 bleek tot stand te kunnen komen, de maatschappij De Schelde, ton einde zich haar recht voor te behouden, de overeenkomst van. 1913 bij deurwaardersexploit heeft opge zegd, doch tevens bereid bleek op de gevonden grondslagen een regeling met den staat te treffen. De nieuw gete&kende overeenkomst wordt bij deze memorie overgelegd. De rqgcioring stemt met vele leden in, dat het behoud van een groot fabrieksfoe- drijf met ongeveer 2000 werklied/en te Vlissingen zeer zeker een algemeen belang vertegenwoordigt, omdat de welvaart van de gemeente Vlissingen ook volgens deze leden nauw met het voortbestaan van het scbeeps- en machinebedrijf va.n De Schelde is verbonden. Dat de rageering in dezen het noodzakelijk acht om o.a. door den bouw van een nieuwe schutsluis liet voortbestaan van hot scheepsbedrijf van meergenoemde maatschappij te verze keren, vindt evenwel zijn grond niet zoo zeer in de behartiging van de hier op liet spel staande algemeene belangen, dan wel in de verhouding, welke tusschen den staat en Da Schelde, laatstelijk door het erfpachtsrecht 1913 is geschapen, en waar in in het belang van wederzijdsche par tijen door de bij' dit wetsontwerp gevoer de overeenkomst veranderingen worden gebracht, welke tevens zullen strekken om de liiervoren genoemde algemeene be langen van den scheepsbouw ook tot; een voor de gemeente Vlissingen gelukkige oplossing te brengen. De opmerking, door ©enige leden ge maakt, dat de regeering thans wel haar bijzondere aandacht schenkt aan den scheepsbouw, maar dat. dit niet altijd het geval is waar het andere takken van fabrieksnijverheid betreft, kan de regeering dan ook niet aanvaarden. Heit bedoelde adres van een 8-tal Kamers van Koophan del in Noord-Brabant en Limburg bepleit een geheel© verandering in de Nederland sche handelspolitiek en het niet onmid dellijk aan dien eisoli voldoen beiwijst toch zeker nog niet, dat men geon gevoel heeft voor de belangen der industrie. De regeiering zet voorts uiteen de be zwaren, die de overeenkomst van 1913 aankleefden en constateert, dat thans een overeenkomst is verkregen, waarbij voor den staat het onbeperkte risico is ver vangen door welomlijnde verplichtingen. De regeering acht het uitgesloten, dat door het voeren van nieuwe onderhande lingen beginselwijziging' in den opzet der overeenkomst zou kunnen worden, ver kregen. Op de vraag, hoe groot de over te dragen terreinen zijn, kan worden geant woord, dat de grootte bedraagt 18,665 H.A., waarvan 14.7152 H.A. eigendom van. het rijk, thans in erfpacht bij de Schelde en 3.9498 H.A. eigendom van het rijk, niet in erpacht bij De Schalde. In de memorie van antwoord op bet ont werp betreffende onteigening, noodig voor uitbreiding van het werfbedrijf van de Kon. Mij. De Schelde zegt de regeering o.m., dat men deze onteigening niet op zichzelf moet beschouwen, maar in ver band met bet wetsontwerp tot goedkeuring der nieuwe overeenkomst met De Schelde. Het kan- niet twijfelachtig zijn, dat met de hierbeidoelde' onteigening het algemeen belang gediend wordt. Er zal niet onteigend worden ten name van De Schelde, maar ten name van het rijk 0111 het algemeen belang te dienen. Wat de bestemming der terreinen betreft, kan zekerheid worden verkregen bij over dracht. Bij Kon. besluit is aan den lieer E. Alberts, vice-consul van Noorwegen te Middelburg, verlof verleend tot het aan nemen van het ridderkruis 2e klasse der Orde van St. Olaf van Noorwegen. De Schout-bij-nacht L- J- Quant, commandant der Marine te Willemsoord zal Donderdag een bezoek brengen aan Vlissifngen tot het houden van een in spectie- Het motorschip „Kota Bad ja" voor den Rotterdamschen Lloyd gebouwd op de werf der Kon- Mijl- „De Schelde" :ite Vlissingen zal Donderdag naar buiten) worden gebracht en Vrijdag en Zaterdag proefstoomen en dan naar Botterdam ver trekken. Aangesteld tot leerling-telefoniste bij den interlocalen dienst Mej. J. van Belzen uit Middelburg en geplaatst op, het post en telegraafkantoor te Steenbergen zulks met ingang van 1 October. Gees. Naar wij vernemen blijkt er in broede kringen belangstelling te zijn voor de lezing met lichtbeelden die de beroem de ontdekkingsreiziger de heer Ph. C. Vis ser Donderdagavond over zijn bezoek aan de oude steden en vorstenhuizen Van Voor-Indië zal houden. Dat kaai ook wel niet anders. In an dere plaatsen waar deze lezing gehou den werd o.a. te Groningen, is slechts één roep over wat gehoord en gezien werd. Uit een adv. in dit nummer blijkt, dat voorzoover nog beschikbaar, 's avonds aan de zaal kaarten verkrijgbaar zullen zijn. Wie z eker wil zijn van een goede plaats, doet echter verstandig tijdig de kaarten aau te vragen bij een der comité-leden. Kapeile. Maandagmiddag 2 uur kwalm! de raad der gemeente Kapeile bijleen in openbare zitting. Alle leden tegenwoordig behalve dhr A- v. d. Have, die met kennisgeving afwezig was- Burgemeester Bi er ens, voorzitter deelde mee, dat in de vergadering van B- en W- tot eerste wethouder (lo'oqt burgemeester) is benoemld dhr J. Zegers en hiji ontstentenis of ziekte dhr J. ZuidL weg. De kas van den gemeenteontvanger bleek na inzage in orde te zijn, het bedrag dat aanwezig behoorde te zijln was er. Van hooger autoriteit is bericht ontvangen, dat de vereen, woningbouwhelang te Ka peile is opgeheven op dezelfde1 gronden als die te Riezelinlge. God. Staten hebben' hunne goedkeuring verleend a,an de wijziging op de veror dening Keuring van Vee en Vfeesch- Van wege bet Coöp1- Elee. Bedrijf te Kapeile werd bericht dat als aandeelhouder en als lid hebben bedankt en zijn uitgetreden de heeren A- v. d. Have en J. va.11 Wingen. Al deze mededeelingen werden op voor- stol van den voorz. voor kennisgeving aangenomen. Alsnu kwam! in behandeling punt 3 en 4 der agenda;, bekrachtigijreg betreffende burgerrechtelijke handelingen en alsvorcn van nog te nemen raadsbeL sluiten betreffende burgerrechtelijke han delingen1 hetgeen zonder bezwaren werd aangenomen zooals B'. en W- dit voorstel den. Het verzoek van do vereeniging van Oud-leerlingen der tuinhouwciu'&ussen om gebruik te mogen maken1 van ©en schot 1- locaal met gratis vuur en licht werd inge willigd, met dien verstande dat B- en W. in overleg met het Hoofd der Opepb. School de instructie zullen vaststellen; De school, aldus de voorz., mag niet benut worden als bergplaats va,n fietsen, er mag in de school niet gerookt worden, ook mag geen gebruik gemaakt worden van de privaten'. De ervaring van. vorige cursussen heeft geleerd dat tot deze maat regelen overgegaan moet worden. Dhr v. di. Graaf f vroeg: wenschen B. en W. dit alzoo over te nemen, achten B. en W .het mogelijk ouni dit te kunnen laten uitvoeren. Spr. vindt het jammer dat tot dezen maatregel overgegaan moet worden, vooral van het laatste. De vO'Orz. wijst op de instructie van het Hoofd der school, de verantwoordelijkheid tot schoonhouden! dtp school- Algeheele goedkeuring der leden volgde om B- en' W. te machtigen! in dien' geest te 'handelen. De vereen. „Schoolmuseum!' 'te Middel burg verzoekt een jaalrlijlksche subsidie. B. en W- stellen voor om dit als nog niet toe te staan, mocht het echter later 1100; dig blijken, zoo zijn zijl niet ongenegen hiertoe over te gaan. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Gekozen werd als afgevaardigde voor do vereen. Wijkverpleging in de plaats van Oud-Wethouder Vereelte, de burge meester. Alsnu kwam in behandeling straatver lichting voor Bi'O'Zelinge. De voorz. deelde de onderhandelingen met het bestuur der Coöperatie mee, en wees op het noodzak©, lijfce van straatverlichting te Biezelinge.- De bedoeling is enkel straatverlichting, maar geen aansluitingen voor woningen- 22 lantaarns zouden noodig zijn, ook ,een lichtpunt dient geplaatst te worden in het midden van den Stationsweg en ont een lichtpunt is verzocht vanwege den Kerkeraad der Geref. Gemeente bijl haar Kerkgebouw, dat zeker wel ingewilligd zal worden; ook bij de andere kerken is daar eveneens voor gezorgd- De voorz. zeide, dat ook te Kapeile enkele lichtpun ten moeten nagezien worden, we kunnen niet langer met de petroleumlantaariis blijiven tobben, aansluiting aan het elec- trisch net is noodzakelijk. Een bedrag van f 1000 dient te worden gevoteerd. Dhr v. d. G r a a f f achtte het een urgente zaak en gezien den slechten toestand inzake straatverlichting te Biezeling© moet mien hier wel voor stemmen. Spr- achtte echter gas doelmatiger voor een plattelands bevolking en prefereerde dit ook ten' zeerste voor huishoudelijk gebruik- Dhr Praa; 11 je was eveneens voor gas, en tegen bindende bepalingen. Welh- Zuid weg vroeg zich af zou er niet voldoende gas voor Kapellei en Blie. zelinge beide geleverd kunnen worden zoodat aansluiting altijd nog zou kunnen volgen- iW'Cth- Zegers wees er op dat de kosten voor herstel in' den ouden vorm, d.i. petroleumverlichting, zeker een f500 zouden bedragen- Aangenomen werd het voorstel van Bi- en W- met algemioente stelmmen om f 1000 te voteeren voor straatverlichting voor Biezelin'ge en 'enkele lichtpunten ook te Kapeile te verbeteren, en een overeent komst aan te gaan mlet het Coop- Elec. Be drijf voor een onbepaald aantal jaren met wederopzegging eni in achtneming van het 'gesprokene. Als laatste punt der agenda kwaJm in behandeling begrooting 1928- Namens d© commissie tot onderzoek deelde de heer v. W'ingen mee, dat de comlmissië beu last piet het onderzoek der begroeting dienstjaar 1928 daartoo bijieeri kwalm 7 Oct- 1.1. en het volgende had te rappor- teeren. De commissie kan' zich in hoofd, zaak met de ontworpen begrooting vor- eenigen. Het komt echter da commissie voor dat do jaarwedde van den gemeente bode aan den lagen kant is, waarom zij adviseert deze jaarwedde met 50 gul den te verhoogen. Verder kan de commissie zich geheel vereenigen met het nadere voorstel van B- en W. 0111 den post schrijfloonen voor memorie to ramen en het geraamde he- drag te brengen op volgnummer 10 in plaats van 11. De cominsisie gaat ook accoord 0111 dit volgnummer met f750 te verhoogen en voor zooveel noodig de post van onvoorziene uitgaven te ver lagen, teneinde het evenwicht in de be. greeting te herstellen. Wat betreft het onderhond van' pompen en riolen heeft de commissie den wensch te kennen gegeven dat allereerst aan den on houdbaren toe stand in de Blaaspoort te Biezelinge een einde wordt gemaakt. Verder geeft de commissie in overweging om het vervolg onderwijs zoo in te richten, dat het een voorbereiding vormt voor het Tuini. en Landbouwonderwijs. Overigens wordt ge adviseerd tot vaststelling» Met alg. st. werd besloten de jaarwedde van dc gemeentebode te verhoogen met f50. Al die leden waren er van doordron gen dat de werkzaamheden veel vormleer- der l zijn. Ook was men algemeen van oor deel om de toestand in de Blaaspoort tot een afdoende verbetering te brengen'. Wat betreft het Tuinbouw- en Land bouwonderwijs acht welh. Zuid weg het niet zoo zeer noodig om het vervolganden. wijs hiernaar in te richten. Spr. wees op Je cursussen die gehouden worden. Dhr v. d. Graaff lichtte dit punt na der toe- Dhr Eraan je vestigde nog op enkele posten het oog, die tot bevre diging toegelicht werden als verbetering arrestantenlokaal, noodslachthuisje en het beklinkeren van de Hoofdstraat te Bia- zeiinge- De begrootinig werd met alg. st. valst», gesteld op f62120.62 in ontvang en uit gaaf. Bij de rondvraag vraagt de voorz. machtiging aan B- en W. tot den ver koop van oude keien in de Biezelingsche straat. Aldus besloten. Dhr v. d. Graaff vroeg verbetering' van den zijkantweg aan den aichterweg te Biezeli.nge. Verbetering werd toegezegd. Ook wees dhr v- d. Graaff op het verh'ooi. gen der straten bij verlegging' of vernieu; w'ing. Spi' .erkende een leek te zijn op dit gebied, maar kan toch maar niet het noodzakelijke hiervan inzien, d© huizen) komen al maar dieper te staan en de in woners krijgen last va,n hemelwater- De voorz- erkende dat dit zoo is en wil gaarne in den vervolge hiermee re kening houden. Dhr v. Wingen wenschte verbetering van het straatje naast den tuin der Ned. Herv. Kerk in de nabijheid der Pastorie. Bespreking met B- en W- werd toegezegd1. Nadat door welh Zuid weg nog ge wezen was op do noodzakelijke verbete ring die de zijkant eischt aan de Abdij, straat en. hierop spoedige verbetering was toegezegd werd deze vergadering gesloten. Rilland-Bath. Tot kommies bij de Rijks belastingen is met ingang van) 1 Nov. a.s. benoemd dhr C- A- Moerman alhier, en is hem tot standplaats aangewezen Rijn bergen (N-B-) Meiiskerke. Een dezer dagen kwam de landbouwer W. alhier tot de minder aan gename ontdekking, dat door tot nogtoe onbekenden een 20-tal kippen, uit een op. diens erf staand kippenhok waren ont vreemd. Het hok was met een grendel afgësloten. De politie stelt een onder zoek in. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Renesse-Noordgouwe, P. v. 'd. Staaij te Westerbork. Te Gouderak, G. v. d. Wal te Rijnsaterwoude. Te Ede, D. J. v. d. Graaf te Ridderkerk. Te Ellewouts- dijk, W. H. Kelder (hulppr.) te Amster dam. Aangenomen naar Hoogeloon, H. R. Meeuwenberg, em.-pred. te Zeist. Bedankt voor Appingedam, E. Groene- veld te Dalfsen. Geref. Kerken. Beroepen te Deventer, H. de Zwart te Twijzel. Te Anna-Jacoba-Polder en te Hijlaard, A. Mout, cand. te Rotterdam. Te Arum en te Tzum, B. RamakWr te Ten Post. Bedankt voor Aalsmeer, L. E. Smilde te Haastrecht. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Noordeloos, J. Roesink te Aalten. Aangenomen naar Nieuwe Pekela, J. Hovius te Sneek. Bedankt voor Dokkum, P. Zwier te Pa- pendrecht. Voor 's Gravendeel, .1. L. de Vries te Rijnsburg. Voor Aalsmeer* en Maarssen, H. Biesma te Groningen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Vlaardingen, R. Kok te Gou da en J. Vreugdenbil te Bruinisse. Alg. Synod. Commissie. Do na jaarsvergadering van de Algemeene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk zal 15 No vember te 's Gravenhage worden geopend. Zendingsconferentie. Het co mité voor de Algemeene Nederlandsche Zen dingsconferentie, waarbij alle zendingscorpo raties en zendende kerken in Nederland zijn aangesloten, doet mededeeling van een (40ste)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2