Meor Gonöiwn Rechtzaken Radio-Programma ScReepstpsgeii. MarkisrMten Rorgsrüjte Stani. Adrertentiën. Handlichting. Afvtrtwrt in it Blaf. AgentschapRotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co s BANK - GOES. Licht op voor fletsere: Ds. A. LAUWERS, van Brussel, Timmermanszaak W. MAAS. zaak van mijn oom W. MAAS P. L. MAAS. 74 zware Canadaboomen. Mexico kan leiden tot een ernstige her- ziening ran de politiek der Vereen. Staten tegenover Mexico. Zoo noodig zal het vertrek van den nieuwen ambassadeur naar Mexico uitgesteld worden- PARIJS. V.D. Het dorp Puys St. Ama- ra, in de Franscho Alpen, is door brand zoo goed als geheel vernield- Van de 85 huizen werden er 79 verwoest- Twee menschen werden gedood, een aantal per. sonm werd min of inteer ernstig gewond. Door gebrek aan water stond men tegen, over de vuurzee machteloos. PARIJS. V. D. De Fransehe vliegers Goalee en Lebrix zijn hedenmorgen 9 u. 43 opgestegen voor een vlucht van le Bourget naar Buenos Aires. WIESBADEN. V. D. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de vermindering der bezetting in het Rijnland op 18 Oct. beginnen zal. LONDEN. V. D. Bij den brand in Pe- schawar zijn 40 personen om het leven ge- kome». Meineed? Vrijdagmiddag j.l. stond voor het Kantongerecht Goes, als verdacht van overtr. der Motor- en Rijwiehvet, terecht zeker» J. N., 26 jaar, koopman te 's-Hee- renhoek. Verdachte zou n.l. in den nacht van 17 op 18 Juli 1.1. te 's Heerenhoek als bestuurder van een motorrijwiel hebben ge reden in de kom van die gemeente, zonder dat dit motorrijwiel was voorzien van een liohtgevenden lantaarn. Toen hij door den gemeenteveldwachter aldaar werd gesommeerd om te stoppen, heeft hij aan die vordering niet voldaan, maar is doorgereden. tn deze zaak werd een getuige zekere \Y. W., 26 jaar, arbeider te 's Heerenhoek gehoord, die onder eede verklaarde met ver dachte naar Middelburg op de duo te zijn auedegereden, en zich verder niets meer wist te herinneren, doch den volgenden morgen omstreeks 5 uur aan den dijk onder 's Hee renhoek wakker te zijn geworden. In verband met deze verklaring, werd getuige, op last van den Kantonrechter gearresteerd, en als verdacht van meineed naar Middelburg over gebracht. Ma 9 maanden hechtenis weer op vrije voeten. Een jeugdig boeren zoo» uit Alphen was in ,een vaderschapsactie als getuige tegen zijn broer opgetreden. Er. werd beweerd, dat hij in die civiele proce dure eon valschen eed had afgelegd en werd deswege vervolgd en door de Rechtbank te Utrecht ter zake van meineed veroordeeld fot één jaar gevangenisstraf. V«b dit vonnis kwam de verdachte bij het Gerechtshof alhier in hooger beroep. Ma een schorsing zette het Hof de behan deling der zaak voort. De advocaat-generaal mr Bauduin eischte bevestiging van het vonnis. Mr Th. Muller Massi», de verdediger, pleitte vrijspraak en verzocht vervroeging van 's Hofs uitspraak. Hieraan heeft het Hof voldaan. Het achtte het ten laste gelegde niet bewezen, sprak don verdachte vrij en ontsloeg hem uit de preventieve hechtenis, waarin hij negen maan de» had doorgebracht. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Oct. 1.30 uur. Berlijn 59.4459.45 Brussel 34.7434.75 Parijs 9.789,79 Londen 12.13%—12.14 New York 2.493/8—2.495/8 van Maandag 10 October. 6.Hilversum (1060) A. N. R. O. .concert door het Kling ensemble. 6.15 Hamburg (395) Kamermuziekorkest. 6.20 Daventry (1600) Or gelconcert. 7.15 Hilversum Lezing door den heêr G. de Clerq. OnderwerpHoe moeten kachels en haarden gestookt worden. 7.20 Ko penhagen (337) Concert. 7.35 Frankfurt (429) Pianorecital. 7.45 Hilversum Politieberichten. 8.10 Hilversum Uitzending van het concert van gewjjde muziek te geven in de nieuwe badkapel te Scheveningen door het mannen koor: „Die Haghe-Sangkers". 8.20 Bern (411) Muziek van Italiaansche componisten. 8.30 Langenberg (469) Concert. 8.35 Brussel (509) Concert. 8.50 Bern Concert uit de Kurzaal. 8.50 Parijs (R. 1750) Concert. 9.Zurich (588) Concert. 9.10 Hilversum Declamatie door den voordrachtskunstenaar Willem van Cap- pellen. 9.55 Daventry Engelsche kamermuziek. 10.30 Hilversum Nieuws. Persberichten door het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. Eenige wenken bij den aankoop van een toestel. Wij lezen in „het Platteland" Maar al te dikwijls wordt de kwaliteit en de prijs, van een radio-toestel door den leek beoordeeld naar bet uiterlijk aanzien. Niet. allee» speelt hierbij het „schitterende" en „blinkende" een rol, maar ook meent men, dat de waarde in sterke mate bepaald wordt door een meer of minder groot aantal knop pen of schakelaars. En geen wonder! Een handige koopman vindt hierin even zooveel voordeelen, die hij op kan noemen en. die de leek wel wil gelooven, maar niet kan beoordeelen. Wij moeten echter wel bedenken, dat hoe mooi het ook mag lijken al deze vele knoppen de bediening moeilijker maken, de kans op storingen in het toestel ver meerderen, terwijl de voordeelen, die men er mee verkrijgt of eventueel denkt te ver krijgen, zoo gering zijn, dat gerust enkele gemist kunnen worden. Bovendien kan het groote aantal schakelaars en dit gebeurt ook nogal eensl wijzen op een onvoldoend doorgedachte constructie. y Bestaan er eenerzijds constructeurs, die er niet tegen opzien om een paar schakelaartjes meer of minder te gebruiken, anderzijds be staat er een sterven om het als het kon zonder eenigen bedieningsknop te stellen. Hoe lofwaardig dit streven ook is, omdat daardoor de bediening wel tot den meest eenvoudigen vorm wordt teruggebracht, toch is het tot op heden niet gelukt dit uiterste te bereiken zonder dat aan dé ont vangst iets te kort gedaan wordt. Als regel treft men dan ook enkele bedieningsknoppen aan. En daarvoor behoeft men ook in het geheel niet terug te schrikken. In slechts enkele minuten heeft men de vaardigheid, die vereischt wordt om het toestel behoorlijk- te bedienen, zonder dat het noodig is, dat men iets moet begrijpen, van de wonderlijke radio, of dat er eenige kans op ongelukken bestaat. Naast den zeer onjuisten waardemeter van liet aantal knoppen bestaat er nog een andere, die ook nogal eens ingang vindt bij het lee- kenpubjiek; dat is n.l. het aantal lampen, waarmede het toestel is uitgerust. Bij zeer velen bestaat het geloof, dat een driclamps- toestel (toestel met drie lampen), ten eenen- male onvoldoende is en met groote bewon dering wordt opgekeken tegen den menheer, die zegt, dat hij een vijflampstoestel bezit. Om een goede ontvangst te verkrijgen behoeft men het heusch niet in een groot aantal lampen te zoeken. Het hangt intusschen van de in het toestel toegepaste schakeling af, hoe groot het aantal lampen moet zijn (en welke lampen men noodig heeft) om een alleszins bevredigende ontvangst te verkrijgen. Het is mogeljjk, om met een toestel van drie lampen mits de allerbeste onder- deelen en wel in het bijzonder de juiste lampen van prima kwaliteit zijn toegepast een schitterend resultaat te verkrijgen. Men kan hierbij een zoo groot geluidsvolume ver krijgen, dat het geluid alleszins toereikend is voor twee achter elkaar liggende kamers (suite). Zelfs is het mogelijk om bij ontvangst van zeer sterke radiostations tijdelijk een van de drie lampen uit te schakelen. Zeer alge meen is het gebruik van 4-lampstoestellen, waardoor het soms mogelijk is in enkele op zichten betere resultaten te verkrijgen. Is dan een vijflampstoestel overbodige weelde, hoor ik vragen. Dat behoeft nog niet het geval te zyjn. In den laatsten tijd heeft men door toepassing van nieuwe schakelingen en ge perfectioneerde constructies, toestellen met vijf lampen gebouwd, die zeer verdienstelijk werken. In het algemeen echter kan men uitstekende resultaten met een 3- of 4-lamps- toestel bereiken. Uitdrukkelijk willen we er echter op wijzen, dat men bij de radiolampen, die de ziel van het toestel vormen, voor alles lette op de kwaliteit en het gebruik der juiste typen. Er kan niet genoeg voor gewaarschuwd wor den, hoe nog steeds lampen van verdacht fabrikaat bij dé beginnende luisteraars wor den aangeprezen. De lage prijzen zjjn verleide lijk, maar als ergens de spreuk „goedkoop is duurkoop" geldt, dan is het hier. Er zijn velen, die radiolampen aan de markt bren gen, die als namaakproducten zijn te be schouwen van ter goede naam en faam be kende groote fabrieken, die een staf van wetenschappelijke -menschen in hun dienst hebben om de moeilijkheden, die de radio techniek in velerlei opzicht stelt, op te los sen. Tot nog toe is de vervaardiging van werkelijk goede radiolampen nog slechts het werk van deze fabrieken. Stoomvaart Mij. Nederland. BORNEO ,uitr., 8 te Port Swettenham. (Verb.) GROTIUS, thuisr., 7 v. Singapore. KAMBANGAN 9 v.. Rott. te Amst. SEMBILAN 7 v. Shanghai n. „Macasser. SIMALOER 8 v. Amst. n. Java, via Lond. JOHAN DE WITT 8 van Batavia te Am sterdam. P. C. HOOFT uitr., 7 midd. 12 v. v. Genua. ROTTI, uitr., p. 6 Gibraltar. KRAKATAU, thuisr., p. 6 Sagres. Rotterdamsche Lloyd. DELI 7 v. Panaroekan n. Sydney. PATRIA, thuisr., 8 nam. 3 u. te Marseille verwacht. SOEKABOEMI, thuisr., 8 v. Colombo. TAMBORA 8 v. Rott. te Batavia. TERNATE, uitr., pass. 7 Gibraltar. TJERIMAI, uitr., .7 v. Southampton; pass. 8 v.m. Ouessant. BANDOENG, thuisr., 5 van Calcutta. MEDAN, uitr., 6 van Sabang. TOBA 8 v. Bremen n. Rotterdam. GOES, 8 October. Peren: Doyenne de Cornice 2954, Josephines de Malines 13 14, Comtesse de Paris 812, Nouveau Poiteau 8—13, Maagdeperen 1013, Beurré Alexander Lucas 68, Beurré Clairgeau 716, Beurré Diel 1015, Beurré Bachelier 59, Bruine Ghaumon- tel 36, Groene Chaumontel 25, Peren zonder zaadkuis 37, Ronde Perzikperen 8, Winter Bergemotten 57, Winter Sui- kerijen 46, Winter Louwtjes 46, Pop peperen 4, Chambré 46, Pondsperen 5 7, St. Remey 56, Gieser Wildeman 4 7, Kleiperen 36, Afval- en Kroetperen 1 4 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Signe Tillish 20-28, Transp. de Croncels 1327, Lemoenappels 1014, Goud Reinetten 1017, Sterappels 917, Groninger Kroon 59, Adams Permain 57, Bismarck 47, Landsberger Reinet ten 49, Blenheim's pipping 78, Pre sent van Lunteren 79, Lady Hennyker 7, Dubbele zure Bellefleur 7-12, Zure Bellefleur 811, Hondsmuilen 47, Rem- bour Mortier 46, Westlandscbe Belle fleur 47, Court Pendu 57, Z'omer Court Pendu 811, Grauwzuur 4-6, Zo mer Paradijs 47, Tante Dora 6, Reinette d'Or 35, Zoete Armgaarde 710, Zoete Ruster 57, Zoete Campagner 69, Zoete Bellefleur 58, Tuinzoet 911, Dijkmans- zoet 68, Pomme d'Oranje 710, Gel- dersche Holaart 78, Afval- en Kroetap- pels 17 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Groene boonen 18, Tomaten 2 4, Spruiten 914, Sjalotten 2, Bramen 18 gulden, alles per 100 K.G.; Bloemkool 512, Roodekool 7, Noten 0.290.42 gul den, alles per 100 stuks. Rotterdam, 10 October 1927. Veemarkt. Aanvoer 473 vette runde ren, 189 vette kalveren, 766 schapen en lammeren, 1434 varkens. Prijzen per Y K.G.Koeien 30, 33, 40 4-2,5, 48—50,, ossen 38, 4-1—43, 47—49, vette kalveren 55—57,5, 67,5—70, 80—85, schapen 3035 cent, lammeren f 20f 27 per stuk, varkens 32, 32 Y. Koeien en ossen aanvoer ruim, handel gewoon, prijzen vast. Een enkele puik lies- te koe nog tot 2Y cent boven noteering. Stieren geen noteering wegens onbedui- denden aanvoer. Vette kalveren aanvoer flink, liandel redelijk, prijzen voor le kwa liteit iets hooger, afwijkende kwaliteiten ongeveer dezelfde prijzen. Een enkel puik best kalf tot 5 cent boven noteering. Scha pen en lammeren aanvoer minder, handel iets williger, prijzen stijver. Varkens aan voer ruim, handel tamelijk, de prijzen der vorige week konden niet bedongen wor den. Zouters beneden 100 K.G. Y cent bo ven noteering. Zaden. Blauw Maanzaad 4143, Karwijzaad 3739, Lijnzaad (voer) 18 19, Koolzaad 1920. Vlas. 400 K.G. blauw 1.30—1.70, 4000 Holl. Geel 1.50—1.60, 7000 K.G. Gro- ningsch 1.251.75. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers 4.255, Zeeuwsche Eigenheimers 4 4.25, Blauwe Eigeifheimers 4.505, Zeeuwsclie Bonte 5.5Ö6, Zeeuwsche Blauwe 5.255.75, Drielingen 33,50, Belgische Eigenheimers 3,25—3,75, alles per H.L., Westl. schoolmeesters zand 12 cent per K.G. Aanvoer tamelijk; vraag meer. Tarwe met tamelijk aanbod flauw ge stemd en in sommige gevallen lager ver kocht, de beste en prima kwaliteit van f 13.50f 15, in een bijzonder geval iets meer betaald, verder naar kwaliteit van f 10f 11.50, rogge f 10f 12, gerst che- vallen f 12.75, haver f 10f 12, extra bl. ter hoven betaald, kleine groene erwten iprijslioudend f 20f,27. Schokkers prima f35f39, extra pui. ke er boven betaald, verder naar kwailit telt van f20—f35, eien1 gedeelte bleef onverkocht, handel kalm- bruine boonen tamelijk ter miairkt, verkocht naar kwali teit van f 20f26.50, alles per 100 k.g. -««««««■■■■■«■■■■■«■■lil n HIK—wagwawu—cijcx-wiimuii ui—t MIDDELBURG. Overleden: M. Kromeig 80 jr geli. met J. F. Listing; J. Adrianis- sen, 67 jaar geh. met J. G. de Vroome. GOES. Geboren: Hendrika Anlonia, d. van Jan Adriaan Diekker en Hendrina Ger- r ets en. Huw. afk.Leendert Bolkenbaas, 47 jr te Brouwershaven en Krina Cornelia Ma rina Geertruida Bartelse, 34 jaar te Goes. Overleden: Marinus Traas, 90 jr, wedn. van Cornelia Goedemond. Levenloos aangegeven een kind van het vrouwelijk geslacht van Hendrik Bierhof en van Johanna Hendrika Jolink. Over de maanden Juli, Aug. en Sept. AAGTEKERKE. Geboren: 8 Juli, Johanna, d. v. Jan Franke en Maatje Dommisse; 17, Lein z. v. Corne.lis Joosse en Leintje La- bruüère; 22 Sept., Maria, d. v. Andries Ver- hage en Teuntje Knoop. Overleden: 8 Aug., Wilhelmina Wattel, echtg. v. Abraham Dourleijn; 10 Sept., Eliza beth Bosselaar, echtg. v. Pieter Maljaars. Over de maand September. WESTKAPELLE. OndertrouwdAntonius Cornelis Tax, 24 j. en Neeltje Roelse, 22 j. Gehuwd: Kornelis van Rooijen, 26 j. en Willemina Lievense, 27 j. Geboren: Maria, d. v. Jan Lievense en Francina Minderhoud. Overleden: Pieter de Kam, ongeh., 46 j. 's GRAVENPOLDER. Gehuwd2, Frans van de Kreke, 51 j., wedn. v. Hendrika Reijnoudt en Cornelia vau Liere, 42 ,j. jd. Geboren: 17, Laurentius, z. v. Pieter Se- bastiaan Verbeek en Cornelia Lena Jonker. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Oct.: Zwakke tot matige wind, uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen, nevelig tot licht bewolkt, droog weer, waarschijnlijk nacht vorst, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 772. Dinsdag 9 u. 46. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders JACOBUS STURM en FRANSIENA GOEDBLOED op Donderdag 13 October a.s, hunne 30 jarige Echtvereeniging te her denken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde. St. Laurens, October 1927. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat heden plotseling is overleden onze geliefde Moeder, Behuwd Groot- en Overgrootmoeder Mej. de Wed. J. ROTTIER Geb. Bakker, in den ouderdom van 77 jaar en ruim 8 maanden. Namens de familie, L. ROTTIER. TerneuzeD, 9 October 1927. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Wed. P. VAN DÜLLEMEN Geb. Vekpoorte. Familie VAN DÜLLEMEN. Goes, 10 October 1927. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LEUNTJE POLDERDIJK, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie MESU. Nieuw en St. Joosland, 10 Oet. 1927. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan Mej. de Wed. 0 FUKKEN te Goes, wordt verzocht daarvan vóór 15 October a.s. opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris BETH te Ovezande. Wegens vertrek naar elders worden alle lidmaatschappen opge zegd door ondergete ekenden. Wed. D. FUKKEN. Fam. MOERLAND—Fukken. Goes, 10 October 1927. Woensdag a. s. de» avonds 8 uur, hoopt in de Gasthuiskerk te j Middelburg, voor de Jongel. Vereeniging op te treden met het onderwerpLaat ons overvaren naar de andere zijde. Bij beschikking van den Edel- Achtbaren Heer Kantonrechter te Goes van 4 October 1927, is aan JACOBUS QUIST, wonende te Goes, feitelijk verblijf houdende te Hil versum, handlichting verleend tot het drijven van een nering en handel in Comestibles, fijne Vleesch- waren, Kruidenierswaren en aan verwante artikelen, alles in den ruimsten zin des woords; het aan gaan vam een Vennootschap onder firma met JENNEKE DE HEUS, Weduwe van TEUN1S QUIST, boven genoemde handel ten doel heb bende, het opnemen van de te zijnen name gestorte gelden op de Rijkspostspaarbank, de geheele ontvangst en uitgave van en de beschikking over zijn inkomsten, het sluiten van alle verbintenissen, tot bovergenoemde neriDg en han del betrekkelijk met uitzondering van de vervreemding en de bezwa ring zijner vaste goederen, en van de vervreemding of verpanding zijner rentegevende effecten, in schrijvingen in grootboeken van openbare schuld, hypothecaire schuldvorderingen en aandeelen in naamlooze en andere vennootschap pen. De Griffier bij het Kantongerecht te Goes, A. B. SOMER. Ondergeteekende bericht door deze dat hij zijn heeft overgedaan aan zijn neef p. l. maas. Zegt tevens dank voor het genoten vertrouwen en beveelt zijn opvolger beleefd aan. Naar aanleiding van bovenstaande bericht ik U, dat ik de heb overgenomen, belovende een nette en vlugge bediening. Hopende hetzelfde vertrouwen te mogen genieten, zooals mijn voorganger. Onder beleefde aanbeveling, Koudekerke, Oct. 1927. De Notaris PILAAR te Goes, zal Vrijdag 21 October 1927, des morgens te 10 uur, nabij Noord- Kraaijert, in eene weide van de hofstede „Oost Ketelaar" tegen kontante betaling VERKOOPENi Hebt U last van een droge keel als II veel gerookt hebt Koop dan eens een pakje WRIGLEY's P.K.-Kauwbonbons en let eens op hoe heerlijk die Uw mond en keel verfrisschen. „Een P.K.-tje na elk sigaartje" knapt U heelemaal op en doet het rooken beter smaken. Als U aan sport doet, kunt ge P.K.-Kauwbonbons in geen geval missen. Zij voorkomen dorst en verdrijven vermoeidheidbovendien zijn ze goed voor gebit en maag. Geef ze ook aan Uw kinderenZij houden hun gebit in orde, verbeteren den eetlust en zijn de goedkoopste en beste versnapering. HH-ll LEV'S

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3