t Dit ie Provincie. ZoekiicMjes. Laaf Provinciale Universiteitsdag te Middelburg. w 12) zich met de in dat voorontwerp voor gestelde regeling, bevattende een 9-urigen arbeidsdag en een 50-urige arbeidsweek te kunnen vereenigen. Eenige dezer leden oordeelden zelfs een 48-urige arbeidsweek gewenscht. Een vrij groote minderheid in den raad achtte daarentegen een verlen ging van de genoemde werktijden tot 10 uren per dag en 55 uren per week nood zakelijk. Het voorontwerp van een verplegings- besluit gaf den raad niet tot bijzondere opmerkingen aanleiding. Koudekerke. Het feestprogramma voor het burgemeesters-feest op Vrijdag 7 Octo ber is als volgt samengesteld: 6.30 uur reveille; 711.30 ringrijden te paard; 811 ringrijden per fiets 1216 jaar; '911 kinderspelen; 11.30 opstel ling Eerewacht; 1 uur ontvangst van den burgemeester aan de grens der gemeente 't Zand; 1.30 li. stelling muziek aan! de grens v. h. dorp; 2 u. installatie; 3 u. re ceptie; 3.30 u. kinderzang; 330 u. défilé; 4-5 u- concert Muziekvereen. Voorwaarts o- d. tent; 4-5 Schietwedstrijd; 4-6 kin derspelen; 6.307.15 zang meisjeskoor; 7.30—9 uur concert op de tent van Voor waarts; 9.15 fakkeloptocht. Aardenburg heeft weer een gemeente raad. Maandag had de vergadering plaats van de nieuwe raadsleden. De heer De Wispelaere was wegens ziekte afwezig. Nadat de voorzitter het doel der vergade ring had medegedeeld, werd de publieke zitting geschorst, om mevrouw v. d. Broecke en den heer Blondeel gelegen heid te geven, de geloofsbrieven te onder' zoeken. Na het onderzoek werd de ver gadering weder geopend, en bleek, dat alles in orde was bevonden, zoodat de voorzitter de nieuw gekozen leden als ver kozen verklaarde. Hierna sloot hij de ver gadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudenhoorn M. Bons, cani. te 's-Gravenbage. Aangenomen naar Usquert II. de Groot te Emmen. Bedankt voor Muiden B. G. C. Steenbeek te Wierdenvoor Veendam J. Jac. Thom son te Varsseveld. Geref. Kerken. Beroepen te Hilversum A. J. Bouma te Wans werd a. d. Streek; te Dokkum W. E. Gerritsma te Oudega (Sm.); te Heeg (als 2e Miss. D. d. W. te Keboemen) A. Bergenia, ean<5. te Groningen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Vlissingen door K. G. v. Sme den te Kampen. MIDDELBURG. Eerste steenlegging. Gisterenmiddag te twee nur vereenigden zich bjj het in aanbouw zijnde catechisatiegebouw op het Koorkerkhof kerkvoogden, notabelen en leden van don Kerkeraad van de Ned. Herv. kerk ter bijwoning van de eerste steenleg ging voor dit nieuwe gebouw. De heer W. Kosten, president-kerkvoogd, nam het woord en herinnerde er aan hoe hij reeds in de vergadering van 21 October 1915 er op beeft aangedrongen, de Nieuwe kerk beter te verlichten en te verwarmen, de wedden van de predikanten te verhoogen en een nieuw catechisaliegebouw te stichten. Kerkvoogden en notabelen meenden toen, dat dit niet kon, maar toch is alles geleidelijk geschied. Niet alleen de Nieuwe doch ook de Koorkerk werd van electrisck licht voorzien, de verwarming kwam ook en de predikantstracitementen ste gen tot f3500. Nu staat men voor dit werk, spr. heeft wel een oogenblik geaarzeld of hij officieel een eersten steen zou leggen, maar hij meende dat het goed is te laten zien, dat de Ned. Herv. kerk toch ook tot een daad in staat is. Spr. legde daarop den eersten steen in naam van Hem, die is, die was en die steeds zal zijn. De heer Koster eindigde met een kort gebed. De heer L. A. van der Harst sprak namens notabelen en wenschte kerkvoogden geluk met dit plan, dat verwezenlijkt wordt. De heer Ds J. de Visser, voorzitter van den kerkeraad, bracht dank aan den heer Kosten en de kerkvoogden voor het stichten van dit gebouw en hoopte, dat allen, ook de werklieden, zullen medewerken om er iets moois van te maken. Hierna was de plechtigheid afgeloopen en bogaven de heeren zich naar de concistorie der Nieuwe kerk voor het gebruik van een kop thee. Afscheid Ds R. Hamming. Gis terenavond heeft Ds R. Hamming, wegens ver trek naar Ngverdal, afscheid genomen van de Geref. Kerk alhier, met een predikatie over Jesaja 55:10 en 11. Namens kerkeraad «ai gemeente sprak ds J. II. Telkamp den ver- trekkenden leeraar toe. De gemeente zong bierna Ps 1214. Ds Heij van Koudekerke voerde het woord namens de classis en verzocht de schare te zingen de twee laatste verzen van den Avond zang. f De ruime Noorderkerk, die een 1200 zit plaatsen telt, was tot in alle hoeken bezet. De quaestie Brussaard. Naar de „O. H. Ct." verneemt, is het niet gelukt om Maandagavond nog een vergadering bijeen te krijgen van de Synodale- en Classicale commissie ter bespreking van de zaak Ds Brussaard in verband met de uitgeschreven elassis-vergadering tegen heden. De classisvergadering gaat dus heden door. Geslaagd voor het examen ter verkrijging van het politiediploma van den Ned. R.-K. Politiebond A. B. de Meyer te Koewacht. Hedenmiddag werd in de Hofpleinkerk te Middelburg de aangekondigde Univer siteitsdag gehouden. Over de 'belangstel ling mocht niet geklaagd worden. De kerk was behoorlijk bezet. D s A. C. H eij te Koudekerke, de voor zitter van het Prov. Comité, opende de samenkomst, door te laten zingen Ps. 25 vs 2 en 6 en te lezen Ef. 1 vs" 1523, waarna Z.Eerw. voorging in gebed en een kort openingswoord sprak. We staan, aldus spreker, met de Vrije Universiteit voor een groot werk. Zal de uitbreiding der V. U. een feit worden, dan moet bijeen gebracht worden een kapitaal van drie ton. Dat is een groot bedrag, dat niet gemakkelijk bijeen te brengen zal zijn, vooral niet in een tijd als deze, waarin zich op verschillend gebied tal van moei lijkheden voordoen. Toch mogen we voor de bezwaren niet uit den weg gaan, omdat wij1 gelooven, dat bet hier een werk betreft, waartoe de Heere zelf ons roept. Deze samen komst is dan ook georganiseerd, om de vrienden va.n de V.U. deze zaak op het hart te binden. Spr. verwelkomt daarna in hartelijke bewoordingen don heer H. C o 1 ij n en dankt hem er voor, dat hij ondanks zijn drukke werkzaamheden naar Middelburg wilde overkomen, om de vrienden van de V. U. toe te spreken. Spr. gaf hierna! het woord aan den heer Colijn. Rede van den lieer H. Colijn. De lieer Colijn begon met te herinne ren aan wat Dr A. Kuyper sprak hij de behandeling van de wet op het H. in 1904, n.l. dat wanneer de V. U. bleef bij drie faculteiten en niet binnen afzien- baren tijd uitgroeide, zoodat ze ook de overige faculteiten formeerde, zij z.i. dan zou toonen niet door den rechten drang van het geheel van wetenschap te wor den bewogen. Voor Dr Kuyper stond van den aan vang af vast, dat voor de toekomst niet volstaan kon worden met de drie facul teiten die de V. U. aanvankelijk telde en liij sprak ook als zijne stellige ver wachting uit, dat de uitgroeiing een feit zou worden. Spr. wees er vervolgens op, dat 5 De cember 1930 de dag is die beslissen zal over de vraag, of de V. U. haar diplo- meeringsrecht dat ze sinds 1905 bezit zal behouden, of dat het haar weer zal worden ontnomen. Dat hangt af van de vraag of dan eene, aan de eis Chen dei- wet beantwoordende vierde faculteit aan wezig zal zijn. Is dat niet bet geval, dan keert de toestand van voor 1905 weer terug, en zullen de studenten, om dezelfde bevoegdbeden te krijgen als die van andere universiteiten, weer dubbele examens moeten doen. Zulk een toestand is niet alleen lastig voor de studenten, en weinig bevorderlijk om aan de V. U. te studeeren, maar hot is ook studiebedervend. Het gevaar be staat dat liet gros der studenten zich hij de richting hunner studie meer zullen voegen naar wat de openbare universi teit van hen verlangt, dan naar hetgeen de eigen universiteit hen geeft. Op die wijze zou aan de V. U. een wonde wor den toegebracht, die naar te vreezen staat, do odelijk zal blijken te zijn. En nu zegge men niet, dat wat vroe'- ger kon ook nu mogelijk is. Op meer dan één terrein waren de jaren 1880 1905 jaren van krachtig leven en van diepe belangstelling. Op bijna elk terrein stellen ze, wat geestelijke diepte en veer kracht betreft, de jaren na 1905 in de schaduw. Vergelijk, om slechts bij dit eene punt te blijven, eens de belangstelling voor de groote politieke vragen bij de studenten van die generatie met die van het huidige geslacht! En ge komt tot de conclusie, dat een beroep op wat was vóór 1905 niet zonder ineer maatgevend is voor onzen tijd. Wat zonder voel bezwaar"kon in een periode die zich door groote geeste lijke spankracht kenmerkte, kan uiterst gevaarlijk worden in een tijd van geeste lijke willoosheid, van gemis aan krach tige, diep doorleefde overtuigingen. Daarom is liet noodig, dat er thans en met «enigen spoed voor wordt gezorgd, dat de vierde faculteit er komt. Nu is eenige jaren geleden reeds ge tracht een medische faculteit in liet leven te roepen. Een tweetal lioogleeTaren was reeds benoemd en zoo men nog een derde liad aangewezen, zou aau den minim um- eisch der wet voldaan zijn. Maar zoo de wetgever al tevreden zou zijn geweest, wijzelf konden liet toch moeilijk zijn. De waarheid gebiedt te erkennen, dat ook met oen derde hoogleeraar, eigen opleiding van geneesheeren voorshands een utopie bleef. Wil men op dat gebied iets berei ken, dan moeten alle vakken onderwe zen worden, maar als men eerlijk is, moet men erkennen, dat daarop geen uit zicht bestaat. De toestand werd nog criti eiker toen de beide medische hoogleeraren bedank ten', hoewel het dit voordeel had, dat men naar alle kanten vrij stond om het beste voor de V. U. te zoeken. Het einddoel blijft: uitbouw tot een volwassen Universiteit. Als eerste stap in die richting, is tenslotte besloten tot de stichting van een faculteit der wis- en natuurkunde, waarmee tevens bedoeld wordt een begin te maken met den uit bouw der medische faculteit. Het tempo waarin een en ander ge schieden zal, hangt geheel af van de in spanning die de leden en begunstigers: der Vereen, voor H. O. aan den dag zullen leggen. Hoe meer en lioe spoediger er gegeven wordt, hoe sneller de uitbreiding kan plaats Jiebben. Hoe minder veer kracht aan den dag wordt gelegd, hoe bescheidener de uitbouw zal blijven en hoe langzamer hot zal gaan. Spr. heeft vertrouwen dat het noodigo geld er zal komen. Hij beeft vertrouwen, dat de noodige mannen gevonden zullen worden. Maar liij gelooft ook, dat de Almachtige God, dit werk Zijner handen, niet zal laten varen. Vervolgens wees Spr. op de groote be- teekenis die een eigen Universiteit heeft, niet alleen voor de beoefening van de wetenschap, maar ook voor do vorming van leeraren voor Gymnasia en H. B. Scholen. Gemakkelijk is het onderhouden van een stichting als de V. U. niet. Maar het is ook niet onmogelijk, vooral niet, nu we van den druk van het L.O. bevrijd zijn. Van veel belang is hierbij, dat stevig wordt vastgehouden aan twee voorwaar den, n.l. dat de V. U. ©enerzijds mot onverzwakte trouw blijft waken voor de zuiverheid van haar grondslag, voor de ongerepte handhaving der gereformeerde beginselen en aan den anderen kant zicli er voor hoede, dat zij het karakter eener kerkelijk gereformeerde instelling zou aan nemen. In verhand hiermede wees de heer Co- lijin op de moeilijkheden, die zich den laatsten tijd voordeden. De V. U. is geen kerkelijke instelling. We willen haar hoewel ongerepte hand having van de Gereformeerde beginselen als ejsch gesteld wordt niet geknecht zien. De wetenschap werkt naar eigen levenswet. Daarom geen staatsvoogdij over de wetenschap, maar ook geen kerkelijke curateele. Hieruit vloeien nu echter wel eens moei lijkheden voort, omdat de Universiteit in haar bestaan afhankelijk is van het Ge reformeerde volk, voorshands zelfs van maar een deel van het Gereformeerde volk. Dat volk lieeft groote deugden, w.o. zijn ontroerende trouw aan liet begin sel, maar dat volk dat zijn wij al len is ook niet zonder gebreken, zooals Prof. Anema aantoonde, toen hij wees op de vaak weinige volgzaamheid. We hebben beide onze deugden en ge breken. Maar we moeten liet- ten slotte toch met elkaar kunnen vinden. Want wij zijn, universitair gesproken, niets als de hoogleeraren er niet waren en z ij zouden niet aan de Vrije Universiteit de Wetenschap beoefenen, als wij niet be stonden. Wij hooren hijeen en bet eenmaal be gonnen werk moet door ons gezamenlijk worden voortgezet en voltooid. Terecht wees Prof. Anema er op, dat bet eenmaal aangevangen werk niet mislukken mag, omdat een falen van dezen arbeid een falen voor immer zou zijn. Zou onze Universiteit moeten verdwijnen, een twee de maal zou een poging van zoo groot selien opzet^niet meer herhaald worden. Daarom moet d i t bij ons op den voor grond staande zaak der Univer siteit moet voortgang heb ben! Eerst als dat vaststaat zijn we in de stemming om met vrucht de zwa righeden onder het oog te zien, en kunnen we rustig nadenken en handelen over de dingen die samenhangen met het con flict, dat het vorig jaar in de Geref. Kerken tot uiting kwam. Er zijn er die de daarmee verbonden! moeilijkheden wel heel eenvoudig zien, maar aldus Spr., buiten deze heet-van- de-naald oordeelenden zijn er onder ons ook die de dingen op ernstiger wijze onder het oog zagen en die door onrust gekweld werden. Bij wie, in verband met uiterlijk waarneembare verschijnselen, twijfel rees of men er wel op aan kon, dat het begin sel, waaruit de Universiteit leefde, on verzwakt gehandhaafd bleef. Die twijfel zal, voorzoover hij verband hield met het ten vorige jare voorge vallene, door de laatste vergadering te Arnhem hij verreweg de meesten wel op geheven zijn. De verklaring van de betrok ken docenten, dat zij onveranderd 'liet standpunt van art. 2 der Statuten aan vaarden; dat zij de Gereformeerde begin selen, waartoe wel in de eerste plaats liet volstrekte gezag der H. S. behoort, als grondslag voor hun onderwijs blij ven erkennen, is in oprechtheid afgelegd en behoort in denzelfden geest te worden aanvaard. Hiermee is echter nog niet beslist of art. 2 der Statuten van de V. U., zoo moet worden opgevat dat tot de daar genoemda gereformeerde beginselen behoort het god delijk gezag der Heilige Schrift gelijk de Geref. kerken in Nederland dat in haar kerkelijke vergaderingen belijden. Dat raakt de verhouding tusschen de Univer siteit en dé Kerk. Een beslissing van ide Geref. Kerk in een dergelijk belang rijke zaak is voor de V. U. van beteekei- nis doch behoort ook gerangschikt te worden onder de bronnen van de eerste orde waaruit de Gereformeerde beginse len worden gekend. Dat echter een beslissing dier kerken voor de Universiteit bindend zou zijn is niet juist. Maar natuurlijk blijft daarnaast het volle reclit bestaan om de vraag te stellen of een Gereformeerde Universiteit inzake het goddelijk gezag der H. S. niet geheel zelfstandig tot een opvatting van dat gezag behoort te komen, die niet strijdt met de opvatting o.a. door de Gereformeerde ker ken in hare vergaderingen beleden en gehandhaafd. Als die opvattingen in het eind.dan blijken overeen te stemmen .is die overeenstemming niet een overnemen van de een van het gevoelen van den ander, maar is ze vrucht van gelijk in zicht onafhankelijk van elkander verkre gen, en is er geen dienstbaarheid van den een jegens den ander. Spr. betoogde tenslotte, dat ook al zou er van afwijking der beginselen sprake zijn geweest een onderstelling die niet met de werkelijkheid overeenstemt tocli de actie voor de Universiteit zou moeten doorgaan. Wat verkeerd was, zou moeten wor den uitgezuiverd, maar de actie voor de Universiteit zou niet mogen verslappen. De Vrije Universiteit is de vrucht van liet geloofsvertrouwen van een uiterst kleine groep van meest zeer eenvoudige mannen en vrouwen. Die geloofsmoed is ook voor de toe komst noodig en zou de beste ju bileumgift zijn, omdat ze niet alleen ge schonken zou hebben wat in 1930 noo dig is, maar omdat ze ook voor de ver dere toekomst een helderen gezichts einder in het leven zon roepen. Ga, aldus besloot de heer Colijn, daarom vóór alle dingen ons gebed op om vermenigvuldiging onzer geloofs kracht, welke toegezegd is aan allen, die den Heere verwachten. Zij1 immers zijn liet, die telkens nieuwe kracht ont vangen, die met vleugelen opvaren als de arenden, die loopen zonder moede en die wandelen zonder matte wor den. Alleen met dat volk kan een Univer siteit worden gesticht en gehandhaafd Ongelukken. Te Rotterdam is een dertigjarige leerling-machinist uit een rangee- rende locomotief gevallen doordat hij met zijn hoofd in aanraking kwam met een lichtmast. Hij raakte bekneld tusschen de rangeerma chine en liet perron, waarbij hem heide bee- nen werden afgereden. Hij is aan de gevolgen overleden. De 29-jarige mijnwerker R. uit Brunssum is in de mijn „Oranje Nassau 3" te Ileerlerheide door een steen uit het gewelf getroffen. De man, die ongehuwd was, was op slag dood. ,Te 't Zand onder de ge meente Zijpe is een motorongeluk met doode- lijken afloop gebeurd. Een vriend van. den heer S. uit Zaandijk reed met een motorrijwiel van Koegras over 't Zand naar huis, terwijl de heer S. op de duo had plaats genomen. Door onbekende oorzaak, misschien door het breken van een duostang, viel de duo-rijder tegen den 'bestuurder aan, waardoor beiden kwamen te vallen. Met een hersenschudding is de heer S. naar het Ziekenhuis te Sohagen vervoerd, waar hij is overleden. De buit was op. Een boerenknecht die dezer dagen bij den landbouwer K. te Azelo f 1120 heeft gestolen, heeft zich te Amsterdam hij de politie aangemeld. Hij was platzak. f Noodlanding K. L. M. - vliegtuig in Engeland. Het K. L. M.-vliegtuig, dat. gisteren van Amsterdam naar Londen is ge vlogen met negen passagiers, is door de mist gedwongen een noodlanding te maken op het vliegveld Kenley, evenals het vliegtuig van de Imperial Airways van Parijs met. 18 pas sagiers. De inzittenden werden per auto naar Croydon gebracht, waar zij op de gebruike lijke wijze door de douane werden gevisi teerd. Ontslagen. De 33-jarige beambte G., die de vorige week van een bedrag van f 20.000, dat hij van een bankier had ge haald, f 15.000 zou hebben verloren en die na eenige dagen opgesloten te zijn geweest, Zaterdag weer op vrije voeten is gesteld, is door de directie der Haagsche Tramwegmaat- sohappij ontslagen op grond van ongeschikt heid. Ongeluk op de jacht. De heer A. K. uit St. Maarten (N.H.) vergezelde voor zijn plezier een drietal jagers in den polder Burghorn. Bij het springen' over een sloot ging het geweer van den jager S. af, met- liet gevolg, dat het volle schot den heer K. op enkele passen afstands in den. rug trof. De getroffene is terstond naar het Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Roofoverval op een schip. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft te IJmuiden een brutale roofoverval plaats gehad op den daar liggenden Nederlandschen motorschoener „Atlantic". Een viertal opvarenden van het Nederland- sc.he motorschip „Nieuwendam" begaf zich met eigen boot naar den schoener en overviel met messen gewapend de bemanning. Men slaagde er in door het intrappen van een deur toegang te krijgen tot de kajuit, waar de kapitein zich te bed bevond. Eén der aan vallers viel met zijn mes op den kapitein aan, blijkbaar met het doel hem van het leven te berooven, doch doordat de aange vallene zich hevig verzette, raakte het mes niet zijn hals doch schamperde op de linker wang af. Vervolgens heeft de aanvaller den kapitein achterover geworpen en op zijn borst getrapt; de verwondingen waren van dien aard, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen De andere vandalen hadden inmiddels in do kajuit alles kort en klein geslagen en de overige opvarenden van den schoener onder bedwang gehouden. Alvorens te vertrekken eischten de belagers nog geld van don kapitein, die genoodzaakt werd zijn portefeuille af te geven, omdat hg zich tegenover vier personen niet verdedigen kon. Gelukkig bevatte deze portefeuille slechts zeer weinig contanten. Het motorschip „Nieuwendam" is inmiddels naar Londen vertrokken, maar de kapitein meent één der aanvallers herkend te hebben. De politie te IJmuiden heeft de zaak in Te Amsterdam is een religieus-socialis tisch congres gehouden. Voor lien, die mochten meenen dat daardoor bij liet socialisme althans een klein plaatsje voor de religie en welk een religie! wordt ingeruimd, is het gewenscht kennis te nemen van wat A. B. K. welbekend daaromtrent in „Het Volk" schreef. Hij verzekerde, dat het religieus-socia lisme geen vragen van de religie binnen de „beweging" aan de orde stelt, maar wel liet socialisme in de wereld der reli gie binnenvoert. De religie, door liet religieus socia lisme gepropageerd, staat heel ver ver wijderd van den redelijken godsdienst, die op liet Woord van God is gebaseerd. Het is een religie van eigen vinding, een eigenwillige Godsdienst, die, naar de Bijbel nadrukkelijk leert, niet in eenige waarde i®. i Maar zelfs die_ religie is bij het reli- gieus-socialisme nog bijzaak. Hoofdzaak is en blijft het socialisme dat naar A. B. K. doceert met de sociaal-democratie tot een één en ondeelbare geloofsbelijdenis gewor den is en waarvan geen stuk kan worden verloochend zonder dat liet geheel verlo ren is. Waarvan akte OPMERKER. behandeling genomen om te trachten de daders in handen te krijgen. Bi r u t a 1 e bankroovers. Te Los Angelos hebben zes zwaar gewapende bandie ten, die door een zevenden, die een machine geweer" bediende, gedekt werden, een brutalen overval gepleegd. Zij drongen een bankgebouw binnen, hielden de daar aanwezige beambten en een 75-tal cliënten met revolvers in be dwang en gingen met het haar geld, dat zij grijpen konden, er vandoor. De buit was intusschen slechts gering; alles bij elkaar een dikke tienduizend gulden. De lucht -reclame. Gisterenmiddag is de lucht-reclame schrijver, de vliegenier, die verleden week boven Amsterdam reeds met succes in rook over een afstand van 7000 meter letters op circa 4000 M. hoogte in de lucht heeft geschreven, ook hoven Rotterdam verschenen. Te ongeveer kwart over vieren, toen de hemel helder, strak en ijl was, be gon de scribent den rook los te laten, deed zijn haast onzichtbaar kleine toestel wentelen, vallen en draaien en in een goed kwartier stond het woordje „Persil" in schrijfletters hoog tegen den hemel, als gevormd door scha pewolkjes. De stedelingen hadden het elkaar gauw ge noeg gewezen; heel Rotterdam keek naar bo ven, de halve stad bezorgde zich een lichte nekspieraandoening, om het woord, dat zoo origineel ontstaan was, zoo lang mogelijk in de gaten te houden. Alleen de r bleek een beetje mislukt, verder was 't zeer duidelijk. Ongeveer een half uur bleven de letters goed aaneen geschakeld zweven, totdat het woord vervaagde en de laatste rookresten in Zuid-Oostelijke richling verdwenen. De waschM'iddelfabrikant kan niet over succes te klagen hebben. Tot ver buiten de stad zelfs is de reclame te lezen geweest. Autodief gepakt. De Parijsche po litie heeft Zondag de hand gelegd op een 24-jarigen jongeman, die in zijn onderhoud voorzag door het stelen en daarna verkoopen van auto's, en naar wien zij reeds vele maan den uitkeek. De dief leefde onder tallooze namen en kon zoodoende uit de handen van de politie blijven. Hij opereerde voornamelijk in de Pa rijsche straten. In de drie jaar, dat hij zijn edel bedrijf uitoefende, maakte hij gemiddeld per week twee wagens buit. Gewoonlijk ver kocht hij deze dan voor ongeveer 10.000 francs en op deze wijze heeft hij een kapi taal van 3 millioen francs bijeen geroofd. Vechtersbazen in Limburg. In een café in Sittard kregen Zaterdagnacht twee dronken personen twist over het vraagstuk, wie van hen beiden het best een schoorsteen kon bouwen. Daar zij allebei van meening waren, het meest in dat vak bekwaam te zijn en de een den ander do eer niet gunde, gingen zij huiten de kwestie uitvechten. Het resultaat was, dat de eene schoorsteenbou wer zijn collega met een mes vier steken in den rug toebracht. De dader, zekere M., wonende in Sittard, is gearresteerd. De toestand van den ander, den eveneens in Sittard woonachtigen L., is vrij ernstig. De longen zijn geraakt. Denzelfden nacht heeft nabij Sittard nog een vechtpartij plaats gehad. Een zekere R. kreeg een messteek in den rug en bekwam tevens ernstige hoofdwonden. Hij was zoo dronken, dat de dokter hem niet kon ver binden. Eerst toen do marechaussee hem in bedwang hield, konden zijn wonden behandeld worden. Do dader is ontkomen. Door ratten gebeten. Te Etten en Leur (N.-Br.) vond een echtpaar bij zijn thuiskomst het jongste kind van een half jaar schreiend en met bebloede voetjes in de wieg liggen. Tot hun grooten schrik be merkten zij, dat tijdens de afwezigheid ratten in de wieg waren geweest en aan de voetjes hadden geknaagd. Een driftig heerschap. Ze kere K., te Zandvoort, kreeg met zijn vader kwestie over een. partijtje aardap pelen, waarbij hij zich dermate opwond, dat hij met zijn vuist door een glasruit sloeg, waarbij hem de polsslagader werd doorgesneden en vier pezen werden .ge raakt. Vreeselijk bloedend werd hij aan het politiebureau verbonden waar hij door uitputting en bloedverlies het bewustzijn verloor. Vandaar werd hij per ziekenauto naar liiei i^aisthuis i: opgenomen AMSTERDi Stoomboot-Mt legram binnei pij, belast onlangs nabij schip Amers schip als vei beide liergii naiatr hun bas AMSTERDj vliegtuig D lingw-omie a; een mecanici morgen half vlucht naar MOSCOU- bij het spior ten gunste v: oordeold, ter genisstraffen veroordeeld. GOES. De op 1 Octobei op 1 Januari Door buig is hedi v. Tiel, manu venstraat 25 Th- PortheiïK Hfbjse, advoc Ter bur bank te Midd beëediging wachtmeester vorderden Mf singen. a f Pauw z«ï. De Gents Laatste Nieuw volgende grap De onderwi (wonderen). Awel, P mirakel? Pauwken pe geen woord. 'k Heb h zer. Ge weet n waar? Neen. Awel, lu darstel eens de ziet de zon sch 'k Zou ze Maar gij gij aoudt zien Allee, zei schil tusschen Maar als is Ik zou naar is. Maar als dat het de zon Zoo de Heer onze geliefde huwd- en Groot JAN en CORNELIA ADR op 8 October a jarige Echtvereen - denken. Hunne dankb; Beliuwdkinder en Ver] Middelburg (Seis Op het allei werden wij hei door het smart dat onze geliel jörtmder, JACOB VAN Stuurman Kon. na een kortsto in den ouderdc 24 jaar, in lie „Petamboeran" den (N. O. I.) is Zijn diepbedrc Broeders en Zus Uit allei JACs VAN LI L VAN LIERJ Kloetinge, 4 Oct Voor de vele bi. «telling, welke ik mocht ontvangen Kerkelijke Autorite Herv. Gemeente all Predikanten, alsoc velen in en buiten mede namens mij mgn harteiijken da ïoes, 5 October 1'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2