eemHRf Miews. it de Pers. I Politie. i EEN KONINGS-SCHILDER De ver schillende beelden in Crystal Palace te Londen moeten opnieuw geschilderd worden. De schilder is thans aan de reusachtige figuren aan het werk. lamgstellenderi, die op het kerkhof den lijk stoet afwachtten, merkten wij o.a. op de heeren W. .Berdenis van Beriekom en Mr J. A. Fokker, vice voorzitter en. penning meester van de vereeniging voor Handels onderwijs, directeur, leeraren, oud-leer lingen en leerlingen der Handelsschool, directeur en leeraren der R. H. B. S. te Vüs stegen. Een zeer groot aantal kransen, en an dere bloemstukken dekten de,kist of wer den in een afzonderlijk rijtuig medege voerd. Hieronder bevonden er zich ook van directeur en leeraren en ook van de leerlingen. Nadat de kist in de groeve was neerge laten, voerden achtereenvolgens het woord de heer J. Coster, directeur der R. H. B. S. en de heer W. Kosten, directeur van de Handelsschool, die beiden de over ledene schetsten als een bekwaam leera- res, als een sympathieke, welwillende per soon, die zoowel bij haar collega's als bij leerlingen en oud-leerlingen in hoog aan zien stond en wier nagedachtenis door allen in hooge eer zal worden gehouden. De heer J. Spaanderman, zwager van de overledene, dankte namens de familie al len voor de betoonde belangstelling en de beide sprekers voor de waardeerende woorden aan de nagedachtenis van de betreurde doode gewijd. Goes. Bevolking gedurende de 2e helft der maand September 1927. Ingekomen: M. P. Molhoek, leerl. verpleegster, van Kloetinge, Oostwal 31 A. Labeur en gezin, veldarbeider, Van Kattendijke, Oosthavendijk 12; M. B. L. Pol-s, timmermansknecht, van Middelburg, Wijngaardstraat 5; H. J. Koevoets, zonder beroep, van Zierikzee, Korte Vorststraat 25; W. Bliek, slagersknecht, van 'Wis senkerke, Korte Kerkstraat 7; F. Jans- sens e,n gezin, klompenmaker, van Lede (België) Schengestraat 13; A. Huijbregtse en gezin, boekhandelaar, van Nisse, 's H. H. kinderenstraat 28; G. M. den Herder, ass.-apoth., van Dien Haag, Groote Kade 44;H. Th. Dierex en gezin, expediteur, van Kruiningien, Westwa.1 30b; A. A. van Nu- nen, modiste, van Roosendaal, L. Vorst straat 53; J. Rijn en 'echtgenoote, schil dersknecht, van Kapelle, Turfkade 1; K. C. M. G. Bartelse, huishoudster, van Brou wershaven, Matth. Smalleg. buurt 25. Vertrokken: L. L. Vermaire en ge- zdu, agent Crediet Mij, naar Aardenburg Weststraat 325; D. van der Velde, huis houdster, naar Rotterdam, Boergoensche vliet 54e; W. Boutens, bakkersknecht, n. Schoonhoven, Haven 3; D. Tissing, tuin man, naar Zeist, Wateringenweg 10; W. v. d. Sandt en gezin, foouwk. opz., naar Vielp, Ringallee 23; J. 'LHoen en echtgen., boekh. n. Rotterdam, Jan Poroellisstr. 6; J. D. Daane -en echtgenoote, kantoorbedien de, naar Middelburg, D 33; P. A. Blanker en gezin, expediteur, naar Middelburg O 253; E. Flohr, koopman, naar Amster dam, Sarphatiepark 66; L. A. de Kok, schildersknecht, naar Utrecht, Bollchof- schestraat 200. Kloetinge. Loop bevolking over de mnd September. Ingekomen: H. H. Steinmeier en gezin A 267d; C,a, Goedegebure C 13; J. H. C. Kakebeeke A 5; J. L. Roggeveen en kind A 114; M. T. Zonnevijlle A 288; I. F. Dronkers en gezin B 7b; M. Ha rdnek C 40. Vertrokken: S. J. van Baaiengelr. Hoogesteger naar 's H. Arendskerke G 34; F. .1. Sinke-geb. Trimpe, naar Wiolphaarts- dijlc B 65; M. P. Molhoek, naar Goes, Gast huis; M. M. Bartelse, naar Oud-Beijerland Westvoorsbraat 21; P. L. Scherp naar Frankrijk; .1. Beneden en gezin naar Kp- pelle-Biezidinge B 67; J. Zwemer en gezin naar Wissenkerke (Kamperland); J. G. Vermeulen en gezin naar Amsterdam. Hoetlekenskerke. In de maand Septem ber zijn vertrokken: A. Schout en gezin zoneter beroep, naar 's Heer Abt.skeric Catharina Hoekman, zonder beroep, n. Baarland; I. M. Sanders en gezin, mole naarsknecht naair Bergen op Zoom. Ingekomen: J. C. Paauwe en gezin, smid, uit 'sH. Arendskerke; Paulus Raas en gezin, veldarbeider, uit 's Heer Arends kerke Cornelia Loker.se, dienstbode, uit Kattendijke. Koudekerke. Loop der bevolking van 1630 -September 1927. Ingekomen: J. Persijn wijk D no. 122 uit Middelburg; Mej. M. J. Brevet, wijk D no. 122 uit Middelburg; S. D. Adriaan- sen wijk E no. 143 met gezin van Middel burg; Mej. F,. C. Bresier, geb, Adriaan- sen, wijk E no. 143 met gezin uit Middel burg; N. Davidse, wijk D no. 119 van Mid delburg met gezin; D. Ka.sse en gezin, wijk B no. 207 uit Veere. Vertrokken: Mej. D. van de Vijver, wijk G no. 26 naar Middelburg; Mej. P. Adri- aanse wijk C no. 46 naar Aagtekerke; C. van Moolenbroek, wijk F. no. 35 naar 's Gravenhage. St. Kruis. Benoemd tot gemeente-genees heer, levens belast met de armenpractijk Dr J. de Hullu, arts te Aardenburg, in plaats van Dr Geersens uit St. Laureijns (B.) die sedert 1878 die functie onafge broken vervulde. Groede. Dooir den Gemeenteraad is met 4 van de 7 stemmen benoemd tot ge meente-ontvanger, dhr P. M. Hoste alhier Colijtasplaat. In September zijn in deze gemeente ingekomen: Catharina Visser uit Bergen op Zoom; C. P. de Ridder uit Veere; M. de Jong uit Stavenisse; Mart. Overbeeko en gezin uit Rotterdam; 'J. J. de Waard uit Wissenkerke. Vertrokken: Bastiaan Mossel, n. Dirks- lond; Catharina A. Verburg, naar Wis senkerke; P. C. Boone naar Breukelen Kom. Flipse naar Haarlem; P. Goulooze naar Vlis stegen. De Regulateur. De „Ned. Werkgever", orgaan van het Verbond van Ned. Werkgevers, komt op tegen de methode, die ten aanzien van de metaalindustrie wordt gevolgd hij de uit voering van de Arbeidswet, en wel naar aanleiding van het bericht, dat het hoofd bestuur van den Alg. Ned. Metaalbewer- kersbond van den directeur-generaal van den Arbeid een brief heeft ontvangen, dat de vergunningen, om bij scheepswerven voor zeebouw en reparatie 50 uren per Week te werken, nog tot 1 Januari 1928 zullen worden verlengd. Van den gang van zaken zoo eindigt, dit. schrijven in het komend kwartaal "zal bet afhangen of de heer Zaalberg het nog toelaatbaar zal vinden om na 1 Janu ari 1928 over te werken. De Directeur -Generaal van den Arbeid volgt derhalve ter uitvoering van de Ar beidswet met de grootste oplettendheid de .schomelingen in de conjunctuur van een bedrijf - in casu het scheepsbouw bedrijf om, zoodra hij den economi- schen barometer ook maar enkele strepen piet rijzen, onmiddellijk de regeling van den arbeidstijd daaraan „aan te pas sen". Daalt de economische barometer, dan verleent hij „armoede-vergunningen.". Nu laten we daar, dat de heer Zaalberg in dit laatste opzicht niet volkomen con sequent te werk gaat. Hij erkent zelf dat ondanks de vergunning om Vijftig uur per week te werken, de toestand op onze scheepswerven lang niet rooskleurig is en belangrijke opdrachten onze industrie zijn ontgaan. Dit had hem moeten leiden tot de conclusie, dat de werktijd diende te worden verlengd. De methode echter, welke hier gevolgd wordt komt ons pirincipiëel verwerpelijk voor. Waarop toch komt zij neer? Op een zoodanige „reguleering" van de ooncunrentie-mogelij'kheden van ons be drijfsleven, dat elke duurzame verbetering van den toestand daardoor in de hoogste mate wordt bemoeilijkt, zoo niet onmoge lijk gemaakt. Zoodra het den scheepsbouw maar een oogenblikje beter gaat, komt de diirecteur- generaal van den Arbeid als uitvoerder van de Arbeidswet en zegt: nu moet ge tiet toch weer niet te goed krijgen. En is liet dan weer eenigen tijd met het be drijf minder bevredigend gegaan, dan is hij er wel voor- te vinden door toepassing van armoede-vergunningen den toestand te ver beteren! Op die manier komt een bedrijf nooit uit de malaise! Een dergelijke manialr van reguleeren doet sterk denken aan liet bedrijf van den roover Procrustes, die de reizigers, welke te kont waren voor zijn bed, uitrekte en hun die te lang waren, een stuk van bet lichaam afsneed. Het blad besluit met de verzekering, dat het gevolgde stelsel, waarbij van maand tot maand en van. dag tot dag de industrie wordt nagespeurd, in haar economischen toestand om op het eerste oogenblik, dat zij weer eem veertje van den mond kan Mazen, diien relatieven voorspoed te gaais temperen, funest is. Schietpartij van een waan zinnige. In de volkrijke wijk Saint-Henri te Marseille heeft een 53-jarige man, die plot seling krankzinnig geworden was, sciirik en ontsteltenis verspreid. Gewapend met een ge weer, schoot hij eerst zijn zwager in de volle horst. De getroffene werd in zorgwekken- den toestand naar het ziekenhuis gebracht, waar hij later overleed. Vervolgens ging de krankzinnige weer zijn huis binnen en begon uit liet venster op voorbijgangers te schieten. Een hunner werd aan het hoofd en de handen getroffen. In korten tijd had de waanzinnige vier slacht offers gemaakt. Na een langdurig beleg mocht de politie er in slagen, den ongelukkige van nabij te naderen. Uit zelfbehoud echter moest een agent den krankzinnige neerschieten. Inbreker g e p a k t.. Toen Zaterdag nacht te twee uur, een zoon van de familie tl. te Enscfieile thuis kwam, bemerkte hij, dat aan de achterzijde van hel huis een man bezig was, met behulp van een ladder, naar binnen te klimmen. Toen de inbreker H. ont waarde, sloeg hij op de vlucht, doch de jonge man greep hem heet. Een worsteling ont stond, waarbij de man met. een mes dreigde. Op het lawaai kwam de vader van H. met een anderen zoon naar buiten en nu wist men den ongewenschten bezoeker te over meesteren en aan de politie over te leveren. Hij bleek te zijn de 24-jarige voerman V. uit Glanerbrug, met wiens arrestatie men een goede vangst heeft gedaan, daar bij nader onderzoek bleek, dat hij ook de dader was van do inbraak bij een raadslid te Enschede. De moord te Maastricht. Giste- renochtend zijn de daders van den moord op den 17-jarigen Moermans, die in den avond van Donderdag te Maastricht door een mes steek in het, hoofd gewond werd, gearres teerd. Het zijn de 28-jarige G. C., gehuwd en de 24-jarige C. D., ongehuwd, beiden arbeiders van beroep, doch momenteel werk loos. Nader meldt men ons hieromtrent nog het- volgende Alhoewel zoo goed als geen aanwijzingen omtrent de identiteit van de daders voorhan den waren, is de recherche, onder leiding van den inspecteur Mordang er, dank zij ijverige nasporingen, niettemin in geslaagd hen op het spoor te komen. Gisterenochtend heeft hunne aanhouding plaats gehad en als tragische bij zonderheid kan nog gemeld worden, dat beida arrestanten juist gevankelijk werden wegge voerd, toen de rouwstoet, na de begrafenis van den jongen Moermans, in de stad terug keerde. Omtrent de aanleiding tot hun afgrijselijke daad vernemen wü, dat de onverlaten den moord uit louter baldadigheid gepleegd heb ben. Zij hadden Donderdagavond een nietsbe- teekenende woordenwisseling met Moermans en plotseling ging een hunner hem met een mes te lijf, met liet bekende droevige gevolg. Wie van de twee de eigenlijke dader is, is nog niet komen vast te staan. Brooze woningen. De gemeente woningen te Schoonhoven schijnen buitenge woon broos te zijn. Bfj het beantwoorden van de vraag, of een bedrag van f2.50 per jaar door de gemeente Schoonhoven indertijd be dongen en nu wederom gevorderd van een huurder eener gemeentewoning voor het aan brengen eener antenne op .haar zeiver dak niet een beetje veel was als tegenprestatie voor het verkrijgen der vergunning eenige spijkers in het gemeentelijke eigendom te slaan, over woog n.l. de kantonrechter te dier stede in een vonnis van drie Augustus 1927 o.m. „dat het in het onderhavige geval echter gaat om woningen van zoo groote broosheid, gelijk van aigemeene bekendheid is, dat het slaan zelfs van één spijker op een verkeerde plaats de grootste onheilen zou kunnen te weegbrengen, zoodat het heffen van bedoelde zware recognitie ongetwijfeld uit niets anders is voortgesproten dan uit, de overweging van aeze bijzondere omstandigheden". Men vraagt, zich bij lezing van bovengaande af: „Mag een gemeente, gelet op de „groote onheilen", die het inslaan van één spijkei in haar brooze woningen met zich brengt, het enorme risico loopen, verbonden aan. een overeenkomst, waarbij zij een willekeuriger) huurder toestaat voor liet luttele bedrag van twee gulden en vijftig cents 's jaars niet, één maar misschien wel tien of zelfs twaalf spijkers in dak of muur te hameren haar eigendommen tot puin te zien ineenstorten?" Ru w. Zaterdagmiddag stond te Rotter dam een 9-jarige jongen tegen een pasgeverfde deur van een huis. Toen zijn bovenbuurjon- gen, de 11-jarige J. B. daar aanmerking op maakte, werd v. R. kwaad en sloeg het „vrind je" met een stuk hout in zijn gezicht, zoo dat zijn rechteroog ernstig gekwetst werd. De jongen is naar het instituut voor oog lijders overgebracht en zal vermoedelijk aan het beleedigde oog blind worden. Een onaangename verrassing. Honderden forensen uit Hilversum, Bussum en Weesp werden gistermorgen onaangenaam verrast. Met ingang van den winterdienst zijn in den treinenloop eenige wijzigingen aange bracht, meestal van slechts enkele minuten verschil. Hierdoor zijn echter vele houders van maand kaarten gedupeerd. In den zomerdienst kwam trein 1608 (Hil versumA'dam) nog juist te 8 uur te Am sterdam aan, waardoor houders van maand- kaarten van dien trein gebruik mochten, ma ken. Nu is echter de tijd van vertrek en aan komst 2 minuten later gesteld, zoodat de trein te 8.02 te A'dam aankomt. Daar te voren niemand gewaarschuwd was, reden de maandkaarthouders rustig met hun „ouden trein" mee. Aan hel. Centraal-Station werden zij echter wreeil ontnuchterd. Allen werden aangehouden, naar het bureau geleid en ■moesten boete betalen. In 't vervolg zullen zij den voorgaanden trein moeten nemen en 25 minuten te vroeg aankomen of een vee! duurder traject-abonnement moeien nemen. Autobus t eg eii een boom ge rede n. Zaterdagavond is op den Vleutensche- weg een autobus van den dienst Utrecht Kookengen tegen een hoorn gereden. De stuur inrichting werd geheel vernield en enkele ruiten Verbrijzeld. Een inzittend meisje bekwam enkele snij- wonden, terwijl de chauffeur, die tusschen zitbank en stuur bekneld geraakte, ernstige inwendige kneuzingen opliep. Beiden zijn met de volgende autobus naar Vleuten vervoerd, waar de eerste geneeskundige hul'p verleend werd. Het. ongeval werd veroorzaakt doordat de bus in een hoop zand terecht, kwam, waar door de chauffeur het stuur kwijt raakte. EEN NIEUW LIED VAN ZUID-AFRIKA Het bekende „Waar de blanke top dei- duinen" van Louwerse heeft den heer Dr G. Mes te Erasmus, arts, oud-Nederlander, die nu reeds jaren in Transvaal woont, ge ïnspireerd om „My Suid-Afrika" te dich ten, dat gezongen kan worden op dezelfde populaire wijze van liet bovenbedoelde „Mijn Nederland" van Richard Hol. Wij laten bet lied hieronder volgen: My Suid-Afrika. Waar die spruitjie kletter-klater En die son ons fel begroet, Waar die helder frisse water Dromend wegvliet langs ons voet, Juig met ons en sing ons na 'k Het jou lief, Suid-Afrika. Waar die laggend groen van koring Skitter aan fonteine voet, Mielielande vol bekoring, Ons verrukte oog ontmoet» Juig ons hart en siel weldra, 'k Het jou lief, Suid-Afrika. As jy sien die randjies, koppies, Veld met plase bont bestrooi, En die kloof vol blomm' en knoppies Voel jy eers jou land is mooi, In my bors sal ik jou dra, My geliefd' Suid-Afrika. Wees geseën, land van smarte, Maak die eendrag jou eens groot, 'k Bly met liefde in my harte U getrou tot in die dood Word ek sterweiid weggedra, Dis vir jou Suid-Afrika. De ouderen moeten liet lezen, maar vooral ook onze jongens en meisjes. Het steekt uit boven vele boeken, die in onze dagen aan de markt worden gebracht en 't behoort in geen biblio theek te ontbreken. Aan Ds Pol komt een woord van lof loe voor die bewerking en aian den heer Kok voor de uitgave en de verzorging, niet liet minst van de illustraties. In dei worsteling om de we reld. (Batak Zending) door Wil helm Schreiner. Uit het Duitsch, door D- Rol. Kampen, J. H. Kok. Dit boek -geeft eten aangrijpend beeld van' de duistere diepten van het heiden dom, maar heit spreekt ook van de lich tende hoogten waai-beieni het Evangelie van Jezus Christus voert. Het verhaalt, van de ontzettend© macht van Satan en zonde, maar ook van de alleisoverwin, nenfie kracht das geloofs- Het schetst de Batakkers zooals ze leefden in de donker heid en de schaduwen des: doods, maar he't teekemt ook de machtige verandering die er kwam toen het Licht der lichten oven dit volk was opgegaan. Het gééft even levensbeeld van den stoei-en, lieldhaftigen en toch ook zoo ee'nvoudigen! Zendiragsl bode Kommensen, die geeni gevaren duch tende, zich niet liet afschrikken; door heit afgrijselijk lot van zijne voorgangers, maar onvervaard de blijde boodschap der zalig heid bracht tot Se koppensnellende Batak kers. De taak waarvoor hij zich gesteld zag, scheen onnoemelijk zwaar- Maar hij had in zijn jongs ^aren ,op liet veld, achter de ploeg, de, stem beluisterd van zijn Zender -en dat gaf hem de kracht door te dringen in ontoegankelijke oorden, de grootste gevaren te trotseeren en in plaat sen waar nog nimmer ©en blanke liet waagde een voet 'te zetten, ongewapend en onbeschermd, steirk in zijn God, den Batakkers te brengen het water des le vens, om niet- Het is een eenvoudig, onopgesmukt en toch spannend en machtig aangrijpend verhaal van de zending, onder de Ba- lakkers, clat ons hier geboden wordt- i Hoe leeft de lezer mee, als; de pionier van dit zendingswerk zijn levensgevaar lijke tocht naar de binnenlanden aan vangt- „Met teederheid nadert hij het hulpbe hoevende volk, wiens nooden hem diep. aangrijpen; dan weer waagt hij het als ©en sterke reus een slachtoffer van de offerpaal te verlossen uit de bloedig© handen van waanzinnige woestelingen. Op viool en harmonica speelt hij den hei denen zachte wijzen voor; dan weer staat hij als een profeet aan den oever van het T,oba-meer, en, terwijl hem van de overzijde nog toedreigt het somber dreu nen van het grimmig gevaar van den Sin- ga Manga-radja voorspelt liij een ander geluid, dat hijzelf reeds hoort schallen over land e»n water: het luiden der klok ken over de scharen der Christenen." Inniger tegenstelling zegt de heer G. J. Staal, die bij dit boek een voorwoord schreef is zeker niet denkbaar dan tusschen het volk tot wie hij (Kommen sen) het Evangelie bracht en dat volk, dat liem omringde toen hij heenging. In liet begin: een volk van heidenen, gebon den in donkere onderworpenheid, be- heerscht door gruwelijke wetten en ze den, en later, binnen één memsehan- leeftijd: een bevrijde1 gemeens chap v an Christenen, onherkenbaar vervormd, be giftigd met de wet der liefde en hare instellingen voor hun geestelijk heil, voor hun welvaren, jiun lichamelijk welzijn. Met sterken aandrang hevelen wij de lezing van dit verheffende en stalende en ook bemoedigende boek aan. (Builen verantwoordelijkheid der redactie) Geachte Redactie, Gaarne sluit ik mijl aan. hij hetgeen de heer de Voer 30 S©pt- I-I- in uw blad schreef, „dat wie zelf met veel cijfers omgaat, maar al te zeer weet, lio© gemak kelijk men zich vergissen kan." Daar moet het o.mt wel aan wort- den toegeschreven, dat- de béwerinlg van den heer de Veer, als zoude ik mijl ver gist hebben, onjuist is. Niet mijtal cijfers, doch die van den lieer de Veer zijta ver keerd. Volgens hem zouden de bijdragen van de buitengemeenten nimmer de f80 per leerling per cursus hebben overschre den, ja, vermoedelijk daar nog heel wat beneden b^jvenl- Feit is, dat onze gef. meent© voor één schildersleerling, voor den cursus 1 Mei 192430 April 1925 ruim f 250.mloesl betalen. Die heer de Veer moei; tot zijn onjuist cijfer zijta, ge komen door over het hoofd te zien, dat de berekening van de bijdragen voor de buitengemeenten op ©en bijzondere wijze geschiedt, n.l. volgens de eigenaardige bepalingen van het Kon- besluit van 11 Juli 1921 S 920, gewijzigd bijl K-B- van 26 April 1922 S 233- Met het oog op het doel van mijin betoog heb ik natuurlijk het hoogste bedrag, hetwelk over clat jaar moet worden betaald, genoemd. Voor b.v. meubelmaken en timmeren zijn de bedrai gen aanmerkelijk lager- Hierdoor springt echter juist nog meer in het oog1, aanl welke wisselvalligheden -een gemeenteh©. gr.ooting onderhevig is- Niet alleen Jiet aantal leerlingen, maar ook de vakken waarin zij worden opgeleid, hebben: er invloed op. Wat betreft de totale overheidsbijdra gen; ik heb hier een© berekening gemaakt als voor de gemeentelijk© bijdragen (dus volgens de Koninklijke besluiten). D© ge meente betaalt 20 pet-, het rijk 70 pet-, derhalve in totaal f250-j- i'87'5- is f 1125 per leerling per cursus. Ik bleef dus nog aan den lagen kant. Nu geef ik toe, dat de Nijlverheidsonderwij'swet voor cie Rijksbijdragen niet spreekt van een splitsing volgens de vakcursussen- Volgens de berekening van) art- 25 van die wet is de totale bijdrage in het door mij genoemd© geval plm- f5201- Men teil dan de gemiddelde Rijksbijdrage per leer ling van de school bijl de gemeentelijk© bijdrage, doch moet dat dan. ook doelm Voor de leerlingen van allo cursussen1, waardoor die totaalbijdraigen weer hoogei' zijn dan volgens de berekening, uitsluitend volgens de Koninklijke Besluiten- Hoe men het ook wil bezien, een feit blijft het, dat van de b.v. in 1921 door de betrokken' school gemaakte netto-onkositen, zijnde f90074.08 door R|ijk en Gemeente f81066:72 wordt betaald. Hoewel misschien overbodig, wil ik er nog op wijzen, dat het niet mijne be doeling is geweest, iets ai' te keuren in1 het beheer of cle leiding van de Middelburgt. sche Ambachtsschool, maar alleen hij Voortduring de aaimdacht te vestigen! op de onbillijke wetsbepalingen inzake de onderwijsbijdragen, welke fnuikend zijn voor een goed financieel gemeentebeleid en die heil vaak onmogelijk maken, dat de eigenlijke gemeentebelangen naar be lmoren worden behartigd. Intasschen dank ik den heer de V©er voor zijn waardeerende woorden ,in den aanvang van zijn schrijven- Zijl doen aan genaam aan, vooral wanneer zijl van een zoo deskundige zijde komen en zijn rozen op het doornig pad, dat iemand betreedt, die zicli geeft voor de belangen van de ge- uieensehap- Hoogachtend, J- W- van 'tHof'f. St. Laurens, t October 1927. Gevonden voorwerpen. In de maand September 1927 zijn aan bet bureau van Politie te Goes onderstaan de voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betref fende deze voorwerpen te bekomen. Een sleuteltje, acht portemonnaies inet inhoud, een horlogeketting van goud of doublé, drie vulpenhouders, twee kistjes, een pet, twee handdoeken, drie rozenkran sen, een zilveren insigne, een schroeven draaier, een hondje, een huissleutel, een zakmesje, een duimstok, een zaadbakje, een schaar, een partijtje cementzakken, een lederen hoes van een radiateur van een automobiel, een gouden manchet knoop, drie rijwielbelastingmerken van 1927, een kip, drie touwstrengen, een band van een jas, een kist. met bierfles- schen, een paar kousen, een mantelband, een handtasch met inhoud, een studenten- muts, een partijtje schriftelijke lessen van een motorcursus, een paar gummi broeks pijpen, twee parapluies, een baalzak, in houdende graan, een broodzakje brood, een kinderdirectoir (nieuw), hondenhalsband, een dubbeltje, een bon je met halsband en ketting, een goudi broche en een ledig baaizakje. Goes, 1 October 1927. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORï

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 6