Onderwijs. SeiMfi nieuws. FliamMHe Btriclten. Laid- si Tfltatoaw. Telegrammen. Laatste Berichten. iiiop Msopiip, telinp, enz. Rechtzaken Zoeklichtjes. Allerlei. Burgerlijke Stand. larkiterieMra. Swooskerke, Tm. ea am. ds r. Djjk. Sonburg, 9.30 en 2 u. ds Wurth. ▼eere, m en nm. ds r. Strien. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. leesdianst. Wolfaartsdijk, 9.30 en 2 u. ds Lanting. Geref. Gemeenten. Middelburg, 9.30, 2 en 6 u. ds Verhagen. Aagtekerke, 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. Borssele, vm., nm. en av. leesdienst. Goes, vm., nm. en av. leesdienst. Ierseke, 9, 1.30 en 5.30 u. leesdianst Krabbendyke, vm., nm. en av. ds Hofman. (H. Doop). 's-Gravenpolder, 9, 1.30 en 5.30 u. leesdienst Chr. Ger. Kerk. Bieaeiinge, 9.30 u. en 2 u. leesdienst. Doopsgez. Gemeente. 6oe>, Legerdfjk, 10.30 u. ds Koekebakker. Chr. Evang. Gem. TTetneldinge, vm. en nm. ds Waardanburg. Tot hoofd dor Chr- school te Eind hoven is benoemd dlir J. 0- Kloosterman', thans m gelijke betrekking te Waard huizen. Wolfaartsdijk. Aan da universiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal exa^ men geneeskunde de heer J. R,. Koert, alhier. Onder wij z er s-bez old igi ng in vroeger tijd- Hoe droevig het in de 18e eeuw daarmee gesteld was, en wat men toen van' een onderwijzer durfde vra gen, werd onlangs in de „Drentsche Crt." met de volgende voorbeelden geïllu streerd: Ziehier b.v. de „voordeelen" in 1784 verbonden aan een onderwijzerspost te Diwmgeloo: 1* Een jaarlijlksch tractement vaü 37 gulden en 10 stuivers- 12. De opbrengst der schoolgelden ad 4 duiten per week. 3. Voor het schrijven der dorpsrekenmg één acht ein twintig. 4. Voor het opwinden van liet torenuur. •werk en hst schoonhouden der kerfcepa- den, een daalder. 5- Voor het verpachten der kerk elan den een rijksdaalder. 6. V,oor het schieten van kraaien en het vangen van bunsings op de heerlijkheid van Baron van! B- jaarlijks twee vrachten takkeb ossen. ,7. Des winters voor het open houden' van de grachten van het kasteel, vijf schellingen. 8- Als omroeper telkens een zesthalf. 9- Voor het verven en teeren! der hek ken van het kerkhof en de kerkelanden, een dukaton. 10- Gedurende de wintermaanden van ■elh dier school gaand kind 's weeks een turf en twee knuppels, ter verwarming der school. 11. Verder als koster en voorzanger de voordeelen van de duiven op den kerk toren. 12- Het gebruik van tuin en bleekveld, henevens twee derde morgen boomgaard, .wei- en hooiland- 13- Uit elke boerderij', waar twee of meer paarden gehouden worden, een sche pel rogge 'sjaars- 14. Een gast eieren, dat is 4 stuks, voor elke zitplaats iu de kerk, op te ha len aan de huizen in de week van Pa. schem- f 15 Voor helt maken van graven1 op het kerkhof, van elk lijlk drie schellingen'. 16. Het restant wijn en brood na het ge houden Avondmaal- Een belangrijk arrest. Door den inspecteur der directe be lastingen te Roermond was de te Roer mond gevestigde Limhurgsche Land- en fPuinbouwbond aangeslagen naar de eer ste twee grondslagen in de Personeele Be lasting. De bond kwam van deze beslissing in hoogor beroep bij den raad van beroep te Roermond, aanvoerende, dat de bond moet beschouwd worden als een inrichting tot algemeen nut- De Raad stelde den hond m het gelijk, daarbij overwegende dat volgens artikel 1 der statuten de bond bevordert de belang «en van den land- en tuinbouwbond, en volgens artikel 2 ten doel heeft de ze delijke en stoffelijke verheffing van den land- en tuinbouwenden stand. Hiertegen kwam het Ministerie van Fi nanciën in verzet, maar bij arrest van den Hoogen Raad van 21 Sept. 1927 is de hond in het gelijk gesteld. De gevolgen van een vecht partij. Op last van den cpmmissaris van politie te Eindhoven zijn eergisteren de twee gebroeders J. en P. Z., wonende te Eindhoven, gearresteerd in verhand met een mishandeling, den dood tengevolge hebbende, gepleegd op den 32-jarigen ge huwden grondwerker G. J. van der Wal, wonende te Eindhoven. Van der Wal was „op den 18en dezer hij een vechtpartij met genoemde twee gebroeders met eau mes in den linker bovenarm, gestoken, waardoor hij een niet ernstige verwonding opliep, terwijl zijn jonderkaak bleek gebroken te zijn. Hevig bloedend werd hij naar het ziekenhuis Overgebracht. Aanvankelijk liet zich de toestand niet .ernstig aanzien, doch gis termorgen is de ipan aan de bekomen verwondingen overleden. J. Z., oud 22 jaar, is als de vermoe delijke dader gearresteerd, terwijl zijn 21- jarige broer P. Z., wegens medeplichtig heid is aangehouden. Een oude veeto schijnt de oorzaak van deze vechtpartij geweest te zijn. Schip in nood. Men meldt uit Schiermonnikoog: Voor het Frieschegat zit ,een ongeveer 1000 ton groote drie mastschoener aan den grond. De reddings boot is .vertrokken. De nationaliteit van het .schip is nog niet bekend. Men meldt nader: De in nood verkeerende driemastschoe ner Sisi is afkomstig uit Hamburg. De reddingsboot is teruggekeerd. De beman ning wilde het schip nog niet verlaten. .De „Westerdjjk". De gisteren morgen in den Nieuwen Waterweg aan den grond geloopen „Westerdrjk" heeft men gisteravond bij hoog water tever geefs getracht weer vlot te krijgen met drie krachtige sleepbooten. Hedenmorgen bij hoog water wordt het vlot trekken nog maals beproefd. Lukt dit weer niet, dan zal het schip worden gelicht door een gedeelte van de lading in lichters te lossen. Suikersmokkel op groote schaal. Benige maandea geleden maak ten wij melding van suikersmokkelarij op groote schaal, in een schip dat telkens z.g. met voedermeel van België naar ons land voer. Pas toen het schip te Rotterdam „aan den ketting" was .gelegd, werd ont dekt, dat onderin 500 balen suiker aan wezig waren. Thans is in deze merkwaardige zaak, merkwaardig omdat het haast onaanneme lijk was, dat deze fraude gedurig zonder medeweten van een bepaald verantwoor delijk persoon zou ziju geschied, meer licht gekomen. In Rotterdam werd gedurende eenigen tijd suiker onder den marktprijs verhan deld, daardoor kwam men op het ver moeden, dat hier fraude in het spel moest zijn. Een onderzoek had tot resultaat, dat de aandacht viel op het bewuste schip, dat geregeld uit België hierheen voer. Men heeft de schuit toen op een goeden dag van Hansweert af onder geleide ge steld en het te Rotterdam aan den ket ting gelegd. De schippersknecht en dé schipper, die kans zagen van boord te komen, zijn niet meer teruggekeerd, waar na onder het voedermeel de suiker is ontdekt. Terwijl er op iedere baal suiker 27 gulden accijns moet worden betaald, be droeg het totaal ontdoken accijnsgeld vol gens schatting f 13.500. Het onderzoek naar ,3e schuldigen van deze smokkel- affaire, had gedurende geruimen tijd geen voldoende resultaat. Thans echter hebben twee belangrijke arrestaties plaats gehad. Verdacht van valschheid in geschrifte in verband met dezen smokkel zijn n.l. gearresteerd de cargadoor N. J. S. en verificateur sectiechef van de accijnzen W. P. J. B. Beiden zijn in verzekerde bewaring in het hoofdbureau van politie. Ruim 500 kippen verdron ken. De heer L. Wildeboer, poelier te Steenwijk, was Woensdagmiddag met zijn met kippen beladen vrachtauto op weg naar Goor. Door een defect aan het stuur reed de auto nabij de Wijk in een langs den weg loopende diepe sloot en sloeg daarbij over den kop. Door een ruit stuk te slaan, waarbij hij zich ernstig aan een hand „verwondde, wist de heer W. .zich met zijn knecht uit zijn netelige positie te verlossen. De lappen, 500 a 600 stuks, zijn verdronken. Gerold? Gisteren heeft de kan toorbediende S. op het postkantoor aan den Coollingel te Rotterdam een chè- qué, groot f 1000 geïnd. Het bedrag werd hem in één bankbiljet uitbetaald. Hij heeft het biljet in den zak ges'token en is daarna naar een bank aan den Noordblaak gegaan. Toen hij daar was aangekomen, bleek het biljet te zijn verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Moord 'te Maastricht. MAASTRICHT- VD. Gisteravond onget veer 9 uur werd de familie Moerman, wonende aan de St- Servatiusbron opge schrikt door luid geroep om hulp. Bui ten gekomen vond zij daar den 17-jarigen zoon des huizes J. M- Moerman, die hei. vig bloedde uit een diepe wond in het voorhoofd. Hij zakte m elkaar en over leed na enkele oogenblikken, zonder een woord te hebben kunnen zeggen. De steekwonde bleek met een mes te zijn1 toegebracht- De hersenen waren geraakt. De vermoorde is vermoedelijk door eeni- ge personen opgewacht. Omtrent de be weegredenen tot den moord is niets bei. kend. Het parket was spoedig ter plaatse. Door de recherche is op 40 M- afstand' van de plaats van het misdrijf een dolk. mos gevonden. AMSTERDAM- V-D'. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor admissie-examen, theol- faculteit dhr J. M- Mulder uit Goes. AMSTERDAM- V-D'. Do verzekeringska, mer heeft het faillissement aangevraagd der Ned. Spaarverzekering-Mij. voor Ka tholieken (eertijds de Mij- van den heer Haazovoet). Dit faillissement is gisteren reeds door de Rechtbank te Amsterdam uitgesproken. Tot curator is benoemd mr J. j. v. d. Dries te Amsterdam'. HOEK VAN HOLLAND- V-D. Het stoomschip Westerdijk is hedenmorgeln door vijf sleepbooten vlotgesleept en heeft oogenschijmlijk onbeschadigd, do reis naar Boston voortgezet. HARENKARSPEL. V.D. Gisteren zou het echtpaar M. met paard en wagen, die zij geloond hadden van een buurman, ter bruiloft gaan. Nog maar even buiten het hek geraakte het rijtuig in de sloot. De 45-jarige vrouw werd levenloos te voor schijn gehaald. Zij was onder den Wagen geraakt en gestikt. Het ongeval had zich in enkele minuten afgespeeld. WAGENINGEN. V.D. Geslaagd met lof aan de Landb ouwhoogesch ooi voor inge nieursexamen koloniale boschhouw dhr J. F. Kools, geboren te Aardenburg. LEIDEN. V.D. Hedenmorgen had aan de Universiteit de promotie plaats van den dezer dagen gearresteerden lndonesischen student Sastro Amidjojo. Onder geleide van een inspecteur der Haagsche Recher che en een rechercheur werd de candidaat binnengelaten. De promotie word bijge woond door de vrouw en "den verdediger van den candidaat. Na de promotie werd hij weer overgebracht naar het Huis van Bewaring. NjEW-YORK. V.D. Het aantal dooden hij den cycloon op St. Louis bedraagt meer dan 70, dat der gewonden 1500 a 2000. De materieele schade bedraagt 70 miljoen dollar. BAGDAD. V.D. Koenicke is met zijn vliegtuig gevallen. Het vliegtuig is bek schadigd, de vlieger bleef ongedeerd. GOES. Tot Hoofd en Onderwijzers aan den Openbaren Leergang voor de prac- tijk voor jongens en meisjes, alhier zijn benoemd resp. de heer en A. M. Overhoff, W. A. van den Dool, en M. G. van den Ende. GOES. Tot Md der Districtscommissie van het fonds tot ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, is ter voorziening in de vacature van Es' benoemd de heer A. C. de Wit alhier. Vlissingen. Door notaris J. L. van der Harst werd ten verzoeke van rnerj. wed. P. Duijvekot-de Voogd, publiek verkocht een groot koetshuis met zolder, aan de Lambretibtsenstraat. Kooper de heer P. G. A. Bleijenburg, expediteur alhier, voor f 6600. Het winkelhuis en erf Aagje Deken straat 27, werd opgehouden. ONDERWIJS EN GODSDIENST. Ds P. Bruming, Ned. Herv. Predikant te Krommenie vestigt de aandacht op een kwestie, welker belang in Vrijzinnig-gods. dienstige en liberale kringen meer en meer wordt gevoeld. Hij meent, dat de vrijzinnigen in het algemeen veel schade er van hebben on dervonden, dat zij de godsdienst verwaar loosden of hem een centrale positie in den Staat ontzegden. Den achteruitgang der Openbare Scho.ol schrijft hij mede toe aan die fout- In verband daarmede heeft hij zich nu met een Open Brief tot den minister van Onderwijs gewend, om zoo mogelijk daarin, voor zoover het om het Onder wijs gaat, verbetering te brengen. Hoe' noodig 'dit „z.ï. is, toont hij o.a. aan met de twee volgende voorbeelden: „Ben onderwijzer, hoofd van 'een O- L. school, hoorde ik zeggen: „De gods* dienst heeft maar tot allerlei oorlogen' geleid, en ik acht hem daarom schade lijk". Bij navraag bleek hef gerezen vermoeden juist, dat hij heel weinig gods dienstonderwijs had genoten. Van een anderen, hoofd van een school voor U.L-O. zelfs, kwam mij ter oord, dat hij zich bij zekere gelegenheid uit hef: „De tachtigjarige oorlog is in den grond toch ook maar een dubbeltjeskwes- tie geweestl" Misschien zullen betrekkelijk weinigen! zoo over den godsdienst 'en zijn invloed oordeeten, maar toch neigen licht meer deren er toe om hent te houden, zoo al met voor schadelijk, dan toch voor een zaak die ongestraft kan worden ver. waarloosd". Zeer gewenscht zou, volgens den schriji- ver, wezen, dat van'fRegeeringswege het godsdienstonderwijs werd 'gestempeld tot een zaak van gewicht voor personen, die 't komend geslacht zullen hebben te on derlichten en mee op te voeden, even onmisbaar als al het andere waarmee men hen bekwaam wil maken, zooveel mogelijk, voor hun belangrijke taak. De schrijver besluit zijn Adres aldus: „Tegen het vaststellen van zulk een verplichting (het overleggen van een be wijs dat ook van den godsdienst behoor lijk studie is gemaakt) voor de a.s. onder wijzers als. gewenscht schijnt kan niemand gegrond bezwaar inbrengen, zelfs geen,.on gel oo\rige", wijl iedereen zal moeten toeu stemmen, dat elk onderwijzer, om be hoorlijk ontwikkeld te zijn, althans meer dan heel oppervlakkig bekend behoort te wazen met een in het geestesleven van het menschdomi en den enkelen mensch! zoo merkwaardig en invloedrijk verschijn sel als de godsdienst is- Laat mij ook mogen vragen - le. of bet niet rationeel is dat da Staat voor de vorming der onderwijzers van het volk, medeopvoeders er van, de medewerking vraagt van hen, die leiding hebben te ge ven in godsdienstig opzicht; 2» of er geen leemte is in de Wet, wanneer de onderwijzers wel wordc-n verplicht om ook op te leiden tot Christelijke deugd, maar geen enkele waarborg wordt gevraagd, dat zij die deugd in haar wezen kennen." öf er op deze wijze in de practijfc veel zou veranderen is zeer de vraag. In vele gevallen zal zelfs het zwijgen over den godsdienst de voorkeur verdie nen boven godsdienstonderwijs in strijd friet de Christelijke beginselen. Maar overigens toch wel teekenenid, dit schrijven. Arrond,-Rechtbank te Middelburg Door de Arrondissementsrechtbank te Middelburg werden heden de navolgende uitspraken gedaan: Overtreding Arbeids wet, J. W. 43 jaar, koopman te Hans- weert, appelvonnis kantonger. Goes. Ver nietiging van het vonnis van den kanton rechter. Ontslag van rechtsvervolging., Als bestuurder van een automobiel een overweg van een spoorweg met eengroo- tere snelheid dan 10 K.M. per uur, be rijden: A. M. H., 35 jaar, chauffeur te Middelburg, appelvonnis kantonger. Mid delburg. Bevestiging vonnis van den kan tonrechter. Schuldig verklaard, doch zon der oplegging van straf. Diefstal: W. B. 39 jaar, landbouwer te Sluis, f30 of 30 d. h. Openbare dronkenschap, gepleegd bij herhaling: J. A. de L., 45 jaar ^chip- per le Terneuzen, appelvonnis kantonge recht Terneuzen. Vernietiging vonnis van den kantonrechter. 14 d. h. Idem: D. van C., 33 jaar, commissionair te Hoek, appelvonnis kantongerecht Ter neuzen. Vonnis van den kantonrechter vernietigd, f 25 of 25 d.h. Overtreding Wapenwet: A. V. 35 jaar, herbergier te Hoek, appelvonnis kanton gerecht te Terneuzen. Bevestiging von nis van den kantonrechter met uitzonde ring van de straf, welke van f40 of 40 d.h. veranderd is in f 15 of 15 d.h, Overtr. Motor- en Rijwielwet: J. A. K., 53 jaar, bouwkundige te Rotterdam, appel vonnis kantonger. Zierikzee. Vernietiging vonnis van den kantonrechter. Vrijspaak. Diefstal: R. M„ 32 jaar, reiziger, zon der vaste woon- of verblijfplaats, thans in voorarrest. 3 maanden gevangenisstraf. Frauduleuze .invoer van gedistilleerd: P. O. L., commissionair te Turnhout en J. L. M. P., chauffeur te Moesereen, Het betreft hier de smokkelgeschiedenis te Sluis op 1 April 1.1. waarbij een opper wachtmeester der Kon. Mar. om'het leven kwam. Ieder 3 maal f50 b. of 3 m. 50 d.h. met verbeurdverklaring van de in- beslaggenomen automobiel en gedistilleerd Tegen dezelfde verdachten werd een von nis uitgesproken, in verband met frau duleuze invoer van 6 fusten spiritus ge- peegd te Sluis op 26 Maait 1.1. Ieder 2 maal f50 b. of 2 m. 50 d.h. Frauduleuze invoer van saccharine: C. L. K., logementhouder te Rotterdam, f 25 b. of 25 d.h. met verbeurdverklaring van de pakken saccharine en het te Sas van Gent liggende motorvaartuig „Catharina" Frauduleuze invoer .van sigaretten-pa pier: J. H„ 30 jaar, zonder beroep te Schore. Vrijspraak. Vergiftiging van kippen: M. B„ 50 jr huisvr. A. de B. te Ossenisse. Vrijspraak. Zware mishandeling met doodelijken afloop. De Rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de strafzaak tegen A. P., 27 jaar, landbouwer te St. Jansteen, die in den nacht van 26 op 27 Juni 1.1. te St. Jansteen zekere H. de Meester met een paal op diens hoofd sloeg, tengevolge waarvan laatstgenoemde eenige dagen daarna aan de bekomen verwondingen is overleden, en veroor deelde verdachte tot een .gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek van het voorarrest) De eisch was 3 jaar. Veroorzaken van dood door schuld. De Rechtbank te Middelburg deed heden tevens uitspraak in de straf zaak tegen G. J. D., 19 jaar, bakkers knecht te Westdorpe, die op 15 Aug. 1.1. te Sas van Gent des avonds op een niet verlicht rijwiel, zekere F. E. Kalle heeft aangereden, die op den grond kwam te vallen en eenige oogenblikken daarna is overleden. De Rechtbank verklaarde de dagvaarding nietig. "Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Sept. 2.30 uur. Berlijn 59.4059.42. Brussel 34.73—34.75. Pariis 9.789.80. Londen 12.131/212.133/4. New York 2.493/4—(2.497/8. N.V. Onder!. Spaarkassen Die Haghe in moeilijkheid. Morgen zal te Overveen een buitenge wone algemeene vergadering worden ge houden van aandeelhouders der N.V. On- derl. Spaarkassen Die Haghe. De aanleiding tot deze vergadering is liet feit, dat de vennootschap aan de ver plichtingen jegens de bij de oprichting in 1920 gevormde spaarkassen niet meer kan voldoen. Aan deze spaarders is een mi- njpium uitkeering gegarandeerd. Het voorstel der Kamer is om alle ver plichtingen jegens de oude kassen met de nieuwe waren andere overeenkomsten getroffen te schrappen en in plaats daarvan het aandeel van eiken spaarder te waardeeren op bepaalde wijze. Aan iederen spaarder zou dan recht worden gegeven op het bedrag van de door hem gedane stortingen, verhoogd met 5 pet. rente op rente, onder aftrek van beheer- loon. Het reeds berekende beheerloon over nog komende jaren van den termijn, waarover de kassen loopen, moet worden terug betaald. Het kapitaal der vennootschap, dat voor deze betalingen gebruikt zal worden, zal vermoedelijk niet voldoende zijn. Er is niet met zekerheid te zeggen, hoeveel de spaar- Naar aanleiding van wat ik eafceie da gen geleden opmerkte, werd 111e gevraagd! hoe een gemeente nu uitgaven voor liet openbaar onderwijs in rekening kam brengen, b.v. voor administratiekosten, onderhoudskosten enz,, terwijl onmoge lijk is uit te maken, hoeveel daarvoor precies is uitgegeven. Ik zou zeggen, laat men het dan des noods, zooals hier en daar ook gebeurt, naar billijkheid schatten. Het staat vast, dat de gemeente der gelijke uitgaven heeft. En 't staat ook vast dat de bijzondere scholen, recht hebben op een evenredige vergoeding voor de exploitatiekosten. Gaat men nu bepaalde uitgaven schat ten, dan bestaat de kans, dat enkele centen teveel in rekening worden gebracht. Maar doet men 'tniet en worden der gelijke uitgaven verwaarloosd, dan is er. 'de zekerheid, dat de bijzondere scho len niet krijgen waarop ze recht hebben, met het gevolg, dat ze vaak in moeilijk heden komen. Waar zóó de zaken staan, daar behoeft men er m.i. niet lang over te piekeren, in welke richting de oplossing moet wor den gezocht. OPMERKER. ders zullen verliezen, maar de schade zal vermoedelijk niet groot zijn. De aandeel houders zullen echter het verlies ten volle moeten dragen. Nadeel van zonneschijn. Het zal rpenigeri boekenliefhebber opgevallen zijin, dat na liet buiten zitten lezen de oogen vermoeid worden, of het hoofd zwaar. Deze verschijnselen doen zich voor namelijk voor als men in de zon heeft zitten lezen, ook al geeft deze niet veel warmte. Het is overbekend, dat het ver moeiend is voor de oogen om in de volte zon te lezen, doch de oorzaak be hoeft niet ver gezocht te worden. Wie zijn oogen lief heeft, houde zich slechts Uan deze voorschriften: Houd uw hoofd recht als gij leest. Zorg er voor, dat het licht duidelijk en rustig is. Houd uw boek op 30 centimeter afstand van de oogen. Lees nooit een boek, dat sterk door de zon beschenen wordt. Laat het licht van den achterkant of Van links vallen. Lees nooit boeken, die slecht of heel klein gedrukt zijn. Laat uwe oogen een poosje rusten door in. de verte te kijken, als ge eenigen' tijd achter elkander hebt gelezen. MIDDELBURG. Huw.-aang.: F. Kiese- wetter, 25 j. en J. Roeda, 25 j.; A. P. Flo- resse, 33 j. en M. A. van Tuil, 28 j. Gehuwd: L. Kruidenier, 26 j. en A. J. B. van Hilst, 27 j.; Gh. de Pagter, 22 j. en N. Joziasse, 22 j.; M. Oranje, 24 j. en P. Goudswaard, 27 j.; J. van Schaik, 21 j. en M. M. van Gemert, 24 j. Bevallen: A. Bastiaanse, geb. Lock, z. GOES. Overleden: Willem van Maris, oud 47 jaar, gehuwd met Tannetje Kodde te Kapelle. Van 2228 September 1927. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Loeke- meijer, 23 j. en G. Monnier, 19 j. A. Lenaarts, 27 j. en M. C. Kats, 20 j. W. E. Melger, 21 j. en E. van Oijen, 19 j. Getrouwd: A. J. M. de Laat, 20 j. en E. M. Butz, 20 j. L. Nonnekes, 39 j. en J. II. Fregeres, 39 j. F. I. M. Janssens, 27 j. en A. L. Druijve, 24 j. W. J. A. de Brauwer, 33 j. en A. F. Gazan, 27 j. Bevallen: E. A. Smit, geb. de Kramer, z. C. de Rooij, geb. van de Vrie, d. D. M. Fregeres, geb. Langendoen, z. I. J. Schalker, geb. Ratelband, z. A. M. Visser, geb. Polderman, d. H. H. Ver beek, geb. de Vos, d. A de Klerk, geb. Goetheer, z. M. E. Vader, geb. de Willi gen, d. Overleden: E. Hamme, geb. de Beer, 83 j. A. Bertijn, geb. Wouters, 81 j. N. Dekker, geb. Blaas, 82 j. A. A. G. Bak ker, z. 1 mud. B. Leeuwenburg, man v. A. de Heus, 87 j. (Vliss. Crt.) Van 2229 September. SOUBURG. Ondertrouwd: Jan de Bree, 27 j. en Catharina Huijssoon, 26 j.; Lou- rus Wisse, 39 j. en Geertruida Cornelia Faase, 32 j. Geboren: Pieternella, d. v. Willem de Bree en Jacomina Jannetje Westveer. Overleden: Hugo Bliek, 74 j., wednr van Maatje Meerman. GOES, 29 Sept. Peren: Doyenne de Go- mice 3036, Marguerithe Marillat 15, Herzogin Elsa 12, Bonne Louisse d'Avran- ches 26, Des deux Soeuers 10, Fondante Thirriot 15, Triumphe de Vienne 2429, Triumphe de Jodoigne 812, Beurré Har dy 1926, Beurré Alexander Lucas 611, Beurré Clairgeau 814, Beurré Duran- deau 1013, Beurré van den Ham 710, Beurré d'Aremberg 716, Beurré Wilhel- mina 57, Beurré Napoleon 710, Beur ré Bachelier 47, Nouveau Poiteau 7 13, Comtesse de Paris 711, Wiliams Du-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2