Dit de Pers. Financieëie Berichte. ISEMSHte Laatste Berichten. Telegrammen. Allerlei. Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. lerktherichten. Advertentiën. I, HZ. i als grasland bedorven, al mocht het nog weer drooggemalen kunnen worden. Een piano per vliegtuig verzonden. Een piano van 360 K.G werd dezer dagen per vliegtuig van Croy don naar Liverpool verzonden. Dit was de oenste keer, dat in Engeland een piano per vliegtuig werd verzonden. Zij werd ge stuurd naar de opening van de industrie tentoonsteling te Liverpool. Moordaanslag. Op den straat weg naar Herzogenrath, in de nabijheid van de Nederlandsche grens bij Kerkrade, vonden voorbijgangers een in zijn bloed badenden man met. een diepen steek in de borst. Het slachtoffer is in zorgwekkenden toestand naar het hospitaal gebracht. De verdachte, die in een Hollandsch grens dorp woont, heeft de wijk over de grens genomen. De vader van den verdachte werd voor enkele jaren door zijn dochter doodgeschoten. Een valsch argument. Do Socialisten te Amsterdam, hoewel ze slechts 15 van dc 45 raadszeitols bezetten, eischten piet minder dan 3 wethouders zetels, omdat, zaoals do heer Wibaut be. weerde, do sociaal-democratische wethöu-, dars niet maar een groep kiezers, doch een geheele klasse vertegenwoordigen!. Daarom rnaaktön zij aanspraak op de helft der zetels, hoewel hun getalssterkte hun daarop geenszins Oen' evenredig recht gaf. De stelling, zegt hot „Centrum", is volmaakt valsch. De S.DA.P. vertegenwoordigt niet do arbeidersklasse, omdat zij deze niet om! vat. Zij vertegenwoordigt, gelijk elke an- dare partij, slechts da geestverwanten-, in casu dus dei sociaal-demoicratischci arbei ders- Maar tot de arbeidersklasse behao- rdn ook de Katholieke, Protestantse!^ christclijke, neutrale en1 communistische! arbeiders. Geen dezer vier gxoeperu ziet in den sociaaLdemocratischen wethouder haar spacialen vertegenwoordiger. De stelling van Wibaut is socialistische humbug uit de oude doos. Met realo pofitiek heeft zij niets uit staande. Wibaut was een goed wethouder van! Financiën, on daarom is zijn bedanken voor de herbenoeming te betreuren. Maar wat hij nimmer was, noch Ls, dat is: vertegenwoordiger van de arbeiders klasse. Nijverheid Landbouw. Ovei' dit onderworp schroef do „Stanr daaid": „De rijksbijdrage voor het Nijverheids onderwijs bedraagt f 6-718.4O7-60, die voor het land- en tuinbouwonderwijs 1355-685. Met cijfers moeit mtein voorzichtig we- zön; ook met deze cijfers. Zeer wel kan het zijh', dat in' deze ge. tallen posten schuilen', die de vergelijking onzuiver maken. Ook al laten wij dien factor ten volle tot zijn recht komen, dan' toch is de tegenstelling van zes millioen en drie en een halve ton wel zeer sprekend. De aard van het voortbrenginlgsproces brengt met zich dat in het inidustrieele bedrijfsleven vakonderwijs grooter betee. keinis heeft, liet zij zoo! Het instinctieve! letven komt op dö boerderij tot zijn recht en maakt dat deze plattelanders aan hoo-gcre ontwikkeling van hun aangeboren talent minder be hoefte hebben we aanvaarden dank baar hot compliment voor onze schran dere agrariërs! Het Nijverheidsonderwijs is nu eenmaal ten onzent royaal aangepakt -ein die roy aliteit brengt grootei kosten met zich wij hooren het niet zonder zuchten aanJ De sobere boerenaard maakt dat ook het Landbouwonderwijs eenVoudig kan worden ingericht da agrarische eeni. voud bekoort ons! Nog meer factoren kunnlen worden aan gevoerd, can het verschil tussdhen zes millioen en drie en eon halve ton fe verklaren. Maar alle scherpzinnigheid en[ spitst- vondigheid ten spijt, blijkt toch deze waai', heid voor niemand verborgen: groote ach terstand bestaat voor ons Lan!dbouwonr derwijs, voor ons Christelijk Landbouw onderwijs niet het minst. Het inhalen van! dien achterstand is, vooral nu het zevende leerjaar verplich tend wordt, dringende elsch! Zouielande. Bij de Zaterdag jl. door not. Struve te Middelburg gehouden veiling werd te koop aangeboden: een huis met schuur, erf en tuin aan den Molenweg no. 109, groot 1 A. 83 c.A. Opgehouden voor f 2200; 29 A. 40 c.A. bouwland aan den Groenen weg, verkocht aan den heer K. Verhage Jz. voor f 1140; 47 A. 70 c.A. bouwland aldaar, verkocht aan mej. wed. S. van Sluys Pz. voor f 1850; 57 A. 50 cA. bouw- en weiland aldaar, verkocht aan den heer J. Verhage Kz. voor f 1600; 53 A. 65 cA. weiland aldaar, verkocht aan den zelfde voor f 1510, en 70 A. 15 cA. bouw land en sprink aan den Paulusweg, ver kocht aan den heer L. Meyers voor f 2350. Alle koopers wonen te Zoutelande. Een misstand. De Deutsche Rentenbank-Kreditdnstalt geeft een leeuing uit, groot 30.000.000. Wat lezen wij daarbij i Dat de uitgifte van de leening is goed gekeurd door de Duitsche Rijks-Regeering d.d. 7 Juli 1927. In Duitschland mag geen leening in het buitenland gesloten worden zonder goed keuring van de regeering. Wat, zoo vraagt „Effectenbescherming", doet de wetgever in ons land voor demi belegger in buitenlandsche fondsen? Niets!! Leening mislukt. Eindelijk, aldus hetzelfde blad, begint men in het buitenland in te zien, dat Duitschland zich als het ware volpropt mot geld uit het buitenland, en dat op den duur een debacle volgen moet. Uit Londen schrijft men, dat op boven staande leening dan ook slechts voor 13 pet. werd ingeteekend. Een volkomen fias co dus- f Laat de belegger gewaarschuwd zijn, dat •het geld door hem in Duitsche leeningen gestoken, wel verloren zal zijn. Zoodra het crediet der Dawes-leening zal zijn uitgeput moeten bijzonder zware lasten door het ge- heele Duitsche volk worden opgebracht. Wat nood echter. Een nieuwe Valorisatie- wet en alles is in orde. Het geld geleend in het buitenland heeft men, en terugbeta len behoeft men dan niet. Gelukkig land en ongelukkig de Nederlandsche bezitter van Duitsche fondsen. Wisselkoersen. Amsterdam, 26 Sept. 2.30 u. Berlijn 59.4159.43 Brussel 34.7134.74 Parijs 9.779.79 Londen 12.13 K—12.13 K New York 2.493/s—2.495/s Kantongerecht te Middelbun). Zitting van 21 September 1927. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als hoofd der onder neming zonder de vereischte vergunning eene in art. 2 der Hinderwet omschreven inrichting in werking houden J. L. te Middelburg 'f3 h. s. 3 d.h.; M. P., te Middelburg f3 b. of 3 d.h.; Te Domburg een motorrijtuig met meer dan 2 wielen met in rust gebrachten motor zonder toe zicht op straat laten staan: M. H. de M., te Middelburg. Wegens de lichtheid van het feit geen straf. Als hoofd van een' onderneming niet zorgen: I. dat geen arbeid wordt verricht door een jeugdig persoon, terwijl men niet in het bezit is van een dien persoon betreffende ar beidskaart, welke voldoet aan de voor schriften; Ha. dat in eene werkplaats een gedagteekende en door hem ondier- teekende arbeidslijst wordt opgehangen; b. dat in die inrichting een arbeid slregister aanwezig is; a. en b. gepleegd ten op zichte van drie personen: J. M. te Aag- tekerke 6 m. f 1 en 1 m. f 4 b. s'. 6' m. 1 d.h. en 1 m. 4 d.h.; Overtreding art. 35 VI der Arbeidswet 1919, bij herha ling gepleegd: T. S. te Vlissingen f2 b. s. 2 d.h. Overtreding Vleeschkeu'ringswet: I. de K., te Koudekerke f 5 b. s. 5 d.h. In ''n woonwagen wonen zonder verg.: J. O., gedomicilieerd te Tilburg f 25 b. s. 25 d.h. Door misbruik van gezag uit lokkon van vorengenoemde overtreding: M. B., gedom. te St. Maartensdijk f 25 b. s. 25 d.h. In staat van dronkenschap eens .anders veiligheid bedreigen: P. M. de R., te Vlissingen f 15 b. s. 15 d.h, In staat van dronkenschap het verkeer belemmeren: C. W. te Vlissingen f25 b. s. 25 d.h.; Te Vlissingen ter markt een plaats innemen, die niet door den markt meester is aangewezen: A. J. de B. en F. A. M. van B., heiden te Tilburg, ieder f 5 b. s. 5 d.h.,Te Vlissingen met eenig voorwerp een vaste standplaats op straat innemen: J. P. P. te Tilburg f5 b. s'. 5 d.h.; Geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier: J. V. te Middelburg ,f 15 b. s. 15 d.h. Over treding Warenwet: J. P. te Zoutelande f0.50 b. S. 1 d.h. Overtreding Loterijwet: M. C. H. te Middelburg f3 b. s. 3 d.h. DronkenschapW. D. te Oost- en West Souburg f 15 b. s. 15 d.h. J. C. C. te Mid delburg f10 b. of 10 d.h.; Tn een rijks- kanaal vaste stoffen werpenW'. H. van G- te Rotterdam f5 b. s. 5 d.h.; Te Mid delburg op straat een openbare vermake lijkheid geven: C. J. M., ie 'sHeeren- hoek fö b. s. 5 d.h. Als hoofd van het bedrijf in een localiteit waarvoor een verlof is verleend sterken drank aan wezig hebben: A. R. te Vlissingen f25 f 5 b. s. 5 d.h., P. B. te Middelburg f0.50 lx s. ,1 d.h,.; Als bestuurder van: een rijwiel, buiten noodzaak de linkerzijde van den weg honden: A. W. te Serooskerke f 5 b. s. 5 d.h. Als bestuurder van een rijwiel in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: E. Th. R., te Mid delburg f 10 b. s. 10 d.h.; In de ge meente Vlissingen op den openbaren weg muziek maken: A. J. K. te Sluis f3 b. s. 3 d.h.; Trekdier onbeheerd laten staan: P. J. M. D., te Middelburg f5 b. s. 5 d.h. Te Middelburg wateren buiten de bakken: ,T. van K., te Middelburg f3 b. s .3 d.h.; Te Middelburg zonder vei-gun ning van B. en W. voorwerpen aan de huizen te koop aanbieden: G. N., teKloe- tinge f3 b. s. 3 d.h. Overtreding der Loterij- w e t. Voor de Zutphensche Rechtbank werd in hooger beroep behandeld de zaak van K. de H., 55 jaar en A. van B., 53 jaar, beiden directeur van een zeepfabriek te. Apeldoorn, die in appèl waren gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Apeldoorn, waarbij zij waren veroordeeld ieder tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis wegens overtreding der loterijwet. Verdachten hadden in pakjes zeep en zeeppoeder, die zij in den handel brach ten, bons doen verpakken, welke het pu bliek moest verzamelen, dat daardoor in het bezit kon komen van cadeaux. De in zenders van minstens 100 bons werden in de gelegenheid gesteld mede te dingen naar extra cadeaux. Deze' werden toege kend aan de inzenders van de eerste twee brieven met 100 bons, die iederen morgen (behalve Zaterdag en Zondag) ten kantore der zeepfabriek werden ontvangen. De Officier van Justitie achtte hier overtreding der Loterijwet aanwezig en vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Als gemachtigde tevens verdediger van de beide verdachten trad op mr M. Oppen- heimer uit Den Haag, die van meening was, dat deze zaak niets met loterij te ma ken had en hier derhalve geen veroordee ling kon volgen. Uitspraak op 7 October a.s. Mishandeling. De rechtbank te Winschoten veroordeelde een 33-jarige vrouw, die 9 April j.l. een 'buurman met den achterkant van een bijl mishandelde, waardoor deze in levensgevaar verkeerde (en later tengevolge eener longontsteking overleed) tot één jaar gevangenisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaren. Kwaadwillige verlating. Voor de rechtbank te Assen stond Vrijdag terecht een arbeider uit Coevorden, die in de maand April zijn vrouw en vier jeug dige kinderen heeft verlaten, wetende dat deze geen geld of levensmiddelen hadden om in de behoeften te voorzien. Het 0. M. eischte tegen verdachte, die niet is ver schenen, zes maanden gevangenisstraf. Door de Arrondissements-Rechtbank te Midelhurg is heden failliet verklaard C. Kesbeke, bakker te Terneuzen. Rechtercommissaris Mr Th. Portheine, rechter. Curator Mr J. Adriaanse, advo caat te Middelburg. Een buitengewone zitting der Provin ciale St:t«n van Zeeland. Door den Commissaris der Konin'gïm in onze provincie is aan H- M. dö Ko ningin machtiging gevraagd tot het bijleen, roepen van de Provinciale Staten in bui tengewone zitting op Woensdag 12 Oc tober a.s. des morgens te .kwart over elf. Het ligt in de bedoeling daarin] o(ver ta gaan tot de behandeling van: 1- het voorstel van God. Staten tot vaststelling van ecin Provinciaal wegen- plan 2- de jnedcdeeling van Ged. Staten in; zake de motie van den heer Wellemlan c.s. betreffende de verkeersmiddelen in deze provincie, ingediend in de. zamerzitt.ibg;j 3- de' mededeeling van Ged. Staten) inzake de motie van den heer Adriaanse c.s. betreffende do wijziging van de Pro vinciale wet, ingediend in de zomerzit- ting. KOUDEKERK E- D'. dö. Buck, f Op 55-jarigen leeftijd is overleden de heer D- dö Ruck, sedart 1923 lid van den gemeenteraad'. De overleden© was van af dat jaar tot 6 Sept- 1.1. tevens wet houder en fungeerde, door het vertrek van 'den vroegeren burgemeester, drie maanden lang als loco-burgemeester. f Opvolger als Raadslid op de vrijei lijst is de heer 'F- Brasser. Wolkbreuken en overstroomingen. INNSBRUCK. V.D. In Noord-Tirol heb ben gisteren hevige onweders gewoed, ge paard met wolkbreuken. Op verschillends plaatsen zijn die rivieren buiten hare oevers getreden. De materiëele schade is zeer groot. Verscheidene bruggen zijn weggesla gen. De laaggelegen gedeelten van Inns bruck zijn overstroomd. Het spoorweg verkeer moest gestaakt worden'. Het dorp Ramsberg ligt geheel onder water. De bewoners zijn op de bovenverdiepingen gevlucht. Militaire hulpexpedities zijn uit gezonden. BERN. V.D. Tengevolge van de hevigs regens der laatste dagen zijn de rivieren op vele plaatsen buiten hare oevers get treden. Talrijke spoorweg- en telefoonver bindingen zijn verbroken. Het gebied van Engadin wordt overstroomd. Verscheidene plaatsen worden ernstig bedreigd. Er zijn tien slachtoffers. Volgens de laatste be richten zakt het water. PARIJS. V.D. Uit Athene wordt gemeld, dat te Athene en SaJoniki verschillende onderofficieren zijn gearresteerd, die een complot tegen de regeering smeedden. Alle troepen zijn geconsigneerd. LONDEN. V.D. De schepen van de Cu- nardlijn hebben van Southampton, Liver pool en Glasgow 7000 passagiers van En geland naar Amerika overgebracht. VENETIë. V.D. Levin© en Hinchcliffe zijn gisteravond met hun vliegtuigen te Venetië aangekomen. PARIJS. V.D. Zondagmorgen heeft een mislukte aanslag plaats gehad' op den trein, waarmede de vertegenwoordigers van het Amerikaansche legioen reisden. Er was n.l. een bom gelegd op de Spoor lijn van Nice naar Marseille, 2 mijlen van Golfejuan. Doordat de trein te laat was, is de aanslag ontdekt en kon de helsche machine worden verwijderd. Een tweede aanslag werd ontdekt bij Monaco. Geslaagd- „Mijn zoon is voor zijn examen geslaagd." „Gefeliciteerd, kerel! Doctoraal zeker?' „Neen. Examen auto-rijden". In oen onzer weekbladen stelt een' lezer do vraag, waar hij het prettigst zijn vacantie kan doorbrengen „In oen streek, waar de visschen' bijr ten en de muggen niet- GOES. Huw.-afk.: Watze de Wolf, jm. 28 jaar te Leeuwarden, onlangs te Goes en Anna Maria ten Hoor, jd. 29 jaar te Am sterdam; Andries van Ivoo, jm. 24 jaar te Wolphaartsdijk en Pieternella Korshuize, jd. 21 jaar te Wissenkerke, onlangs te Goes. Geboren: Corflelis Abraham, z. v. Abra ham Cornells Korstanje en Maatje Evers- dijk. Overleden: Johanna de Kok, 62 jaar, ge huwd met Pieter Marinus Dieleman te El- lewoutsdijk; Johannes Marinus Dekker, 7 jaren, z. v. Pieter Dekker en Adriana Hoo- gesteger te Wemeldinge. Van 1421 September. KRUININGEN. Ondertrouwd: Jan Al- bertus Vette, 34 j. en Jacoba Wiskerke. 21 j. Geboren: Jan, z. v. G. Hoekman en N. Flipse; Margrieta Martina, d. v. J. Augus tijn en W. Klap; Neeltje Maria, d. v. L. Witte en M. Verburg. Overleden: Jan Christiaan Glerum, 63 j., echtg. van Maria Nieuwenhuijse. Stoomvaart-Mij Nederland. ENGGANO, v. Narvick n. Rotterdam, 23 v.m. 9 u. 22 op 200 mijl O. v. Wichl gesignaleerd. MOENA, van Port Said n. Newcastle, pass. 23 Alderney. PR. DER NEDERL. thuisr., 23 van Sin gapore. SALABANGKA, uitr., pass. 23 Gibraltar- KON. DER NEDERL., 24 v. Batavia te Amsterdam. BINTANG, uitr., p. 23 Gibraltar. KRAKATAU, thuisr., p. 23 Perim. PRINSES JULIANA, uitr., 23 v. Genua. SIMALOER, thuisr., 24 te Havre. Rotterdamsohe Lloyd. MERAUKE, "thuisr., 24 Ie Salonika. INDRAPOERA, uitr., p. 24 Ouessant. MENADO, uitr., p. 24 Point de Galle. SIANTAR, thuisr., 23 van Belawan. SLAMAT, uitr., 24 le Batavia. BLITAR, thuisr., 24 van Batavia. TOBA, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. SITOEBONDO, uitr., 21 van'Belawan. Rotterdam, 26 Sept. Graanmarkt. Tarwe miet ruim aan bod vrijwel onveranderd verkocht, de pui ke, uitgezocht kwaliteit f 13-75f 15, zaai daarboven, overigens naar kwaliteit f 10 f 12, rogge van f 10f 12, gerst chevaL lier f 12f 12.50, haver van f 10f 12, kleine groen© erwten prijshoudend f!20 f 25, naar kwaliteit, schokkers in door snee hoogetr betaald, alles per 100 K-G- Rotterdam; 26 Sept. 1927. V eemarkt. Aanvoer664 vette runie ren; 195 vette kalveren; 794 Schapen en lam meren; 1121 varkens. Prijzen per 1/2 K-O-Koeien 3033, 42 45, 49—51, Ossen 37,5—40, 42—44, 47,5—50; Vette kalveren 50—60, 62,5—72,5, 82,5—85; Schapen 3035 ct. p. p.; Lammeren f20 f 26 p. st.Varkens 33 ct.Zouters beneden de 100 K.G. tot 34 ct. Koeien en ossen, aanvoer ruim, handel lui, pry'zen iets lager dan vorige week. Een enkele puikbeste koe tot 2V2 cent boven noteering. Stieren geen noteering, wegeus onbeduidenden aanvoer. Vette kalveren aanvoer gewoon, han del lui-duur, een enkel puik best kalf van 57V2 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer niet zoo ruim, handel traag, ongeveer de oude prijzen. Varkens aanvoer tamelijk ruim, handel redelijk, prijzen station- nair. Een enkel best ex. 1/2 cent boven note©- ring en Zouters tot 1 cent boven noteering. Zaden: Geel Mosterd f 24f 26, Blauw Maanzaad f 40f 42, Karwijzaad f 33f 35, Lijnzaad (blauw, voer) f 17f 18, Lijnzaad (wit, zaai) f 21f 22, Koolzaad f 20f 21.50. Vlas: 830 K.G. blauw f 1.20—f 1.40, 3000 K.G. Holl. Geel onverkocht; 3000 K.G. Grq- ningsch f 1.45fl.50. AardappelenBrielsche Eigenheimers f 4.50 f 5, Zeeuwsohe Eigenheimers f 4.25f 4.60, OBlauwe Eigenheimers f 4.50f 5.25, Zeeuw- sche Bonte f 5.75f 6.50, Zeeuwsche Blauwe f 5.50f 6.25, Drielingen f 2.80f 3.25, Belgi sche eigenheimers f 3.50-f 3.75, alles per H.L. W.estl, schoolmeesters zand 12 ct. per Kilogram. Aanvoer en vraag tamelijk. MIDDELBURG, 23 Sept. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Aardappelen 79, Poters 34, Stam- princessenhoonen 915, Stok id. 1925, Stoksnijboonen 2436, Spinazie 810, Postelein 912, Wagenaarsboonen 45, Uien 34, Stamsnijboonen 214, Suiker- boonen 812, Spruiten 1120 cent, alles per K.G.; Bloemkool 522, Roode Kool 5 7, Savoijekool 810, Selderij 24, Ka- roten 34, Peeën 36, Boerenkool 13 20, Prei 28, Andijvie 1425, Kropsla 1535, Komkommers 36, Rapen 46, Rammanas 23 cent, alles per bos, stuks of kist; tomaten I 58, idem Ir34, Bra men 16, Meloenen 31 cent, alles per K.G. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland". Veiling van 24 Sept. 19*27. Peren: Do_y- etnne de Cornice 2057, Bonne Louise d'Avranches 3051, Triumphe de Vienne 2535, Triumphe de Jodoigne 10, Her- zogin Elsa 1320, Soldat Laboreur 10— 18, William's Duchesse 1525, Vijgeperen 24—27. Spaansche Wijnperen 21, B. Har dy .21—37, B. de Merode 11—15, B. Ale xander Lucas 1014, B. Lebrun 14—15, B. Superfin 15, B. Clairgeau 713, B. Du- randeau 710, B. van den Ham 6—13, B. Wilhelmina 48, B. Capiaumont 46, Comiplesse de Paris 12, Lange Perzik peren 1517, Ronde Perzikperen 810, Calabasse Carafon 12, 'Maagdeperen 8— 14, Bezie van Schonauwen 79, Bruine G'haumontel 6—11, Noveau Poiteau 713, Souv. Mad. Treyve 13, Zwijndr. wijnperen 9, Des deux Seoeurs 8, Blanke Jutte-peren 810, Le Curé 47, Peren zonder zaad huis 48, Schellebellen 46, Jodenperen 47, St. Hermain d'Hiver 56, Ponds peren 47, Winter Suikerijen 3—5, Afval- en Kroetperen 0.5010. Appels: Transpa rante de Croncels 1024, Steriappels 9 15, Lemoenappels 1219, Goudreinetten 1018, Bamnan's reinetten 57, Lands berger renietten 8, Canadareinetten 6—8 Oranjereinetten 10, G eiber Bellefleur 7 12, Warnersking 59, Notarisappels 79, Bismarck 37, Jacques Lebel 6—9 Zo mer Court Pendu 8—10, Cox Pomona 6 —8, Groninger Kroon 4Hondsmuilen 58, "Rogers 6, Princes&e Noble '4—6, Clasie-appel 45, Rambour Mortier 3—4 C'odlin Keswick 3, Zoete Kibbeling 6—8, Zoete Lindenappel 46, Zoete Arm gaarde 68, Zoete Campagner 7, Tuinzoet 6—IJ Pomme d' Oranje 713, Kusters 57, Paarskoppen 4—5, Blomzoet 6—7, Afval- en Kroelappels 13, DiversenSnijboonen 14, Perfectboonen 17, Groene boonen 6— 11, Groene Noten 1318, Tomaten 16^ Pootuien 2, Spruiten 312, Aardappelen groote '5.10, poters 2.70, alles per 100 K.G. Meloenen 2355, Komkommers 3, Augurken 0.19, Vijgen 1, Bloemkool I' ll», Roode Kool 710, Savoije kool 2. Veiling van 23 September. Tomaten 2 5, Snijboonen 31, Perfectboonen 21—28, Groene boonen 1011, Aardappelen 6, alles per 100 K.G. Bloemkool 223, R. kool 11, Groene Savoije kool 4 „alles per 100 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 27 Sept.: Matige, meest Z.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk nog regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van Zaterdagmorgen 732. Licht op voor fietsers: Dinsdag 7 u. 18. W Zoo de Heere wil en zij leven, hopen Woensdag 28 jg September a.s. onze geliefde mi Ouders, Behuwd en Groot- S ouders, PIETER VAN SCHAIK en CAROLINA FREDERIKA v. d. KLOOSTER, hunne <5-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. p 's Heer Hendrikskinderen, Sept. 1927. Heden behaagde het den Heere van mijn zijde weg te nemen mijn innig geliefde Echtgenoot en der kinderen lieve Vader, DAVID DE BUCK, in den ouderdom van bijna 56 jaren, na een gelukkige Echtvereeniging van slechts ruim 5 weken. Trooste de Heere mij in dezen zwaren weg van be proeving. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, Wed. D. DE BUCK—Meijers. Koudekerke, 26 Sept. 1927.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3