it de Provincie de Nederlandsche fabrieken geplaatst te aden. Niet het minste resultaat, niettegen staande uiterst gekalkuleerde prijzen voor eerst, het nemen van verlies later, werd bereikt. De fatale gevolgen van het tegen alle na tionale gevoel indruischende besluit der Nederlandsche Spoorwegen, de geheele or der in België te plaatsen, hebben niet lang op zich laten wachten. Ik wil het maar over ééne fabriek hebben die een geregeld leverancier der Nederlandsche Spoorwe gen is. 50 arbeiders moeten direkt ontsla gen worden en is het niet te zeggen wan neer deze mensehen weer terug aan het werk zullen kunnen gaan." Het „Handelsblad" heeft bij de Spoor wegen geïnformeerd en vernomen, dat bij de beoordeeling der kwestie of deze order aan den Nederlandsehen fabri kant kan worden gegund, het prijsverschil een onoverkomelijk beletsel heeft gevormd. De direktie betreurt het zelf in hooge mate, dat de order niet in Nederland geplaatst kon worden, zooals bijna altijd het geval is, maar ditmaal moest een uitzondering worden gemaakt. Zijn onze inlichtingen juist, aldus „Het Volk", dan is het „Handelsblad" door de Spoorwegen verkeerd geïnformeerd. Het betrof hier een der gevallen, waarop Dr Kortenhorst doelde in het onlangs ge houden R.-K. Urgentiekongres. Het prijs verschil was te overbruggen. Doch den minister van Binnenlandsche Zaken is geen gelegenheid gegeven in dezen iets te doen. De direktie der Ned. Spoorwegen heeft elk overleg praktisch onmogelijk ge maakt. Toen bemiddeling werd aangebo den, werd de beslissing geforceerd. Opzettelijke verstoring? Op den radio-avond, door het bestuur der afd. Groningen van Patrimonium be legd om de wijdingssamenkomst in Utrechts Domkerk mee te vieren, zijn, vol gens de N. Pr. Gr. Grt., een drietal storin gen opgemerkt, tijdens de rede van Dr B. Wielenga. Aan het ontvangtoestel lagen deze stoor nissen niet, want ook elders in den lande zijn ze waargenomen. Zoo te Arnhem, van waar men aan de „Stand." schrijft: Zonder eenige stoornis is de rede van Ds Jlir. J. L. A. Martens van Sevenhoven, Ned. Herv. pred. te Utrecht, dooi' de Radio overgebracht en aangehoord. Ook de laat ste spreker Ds M. A. Berkhoff, Chr. Ger. predikant te Amsterdam, was van begin lot eind zonder eenige onderbreking te vol gen. Niet alzoo de tweede spreker Dr B. Wie lenga, Geref. predikant van Amsterdam. Toen deze op een gegeven oogenblik den naam van Mr Troelstra noemde zweeg de stem, om eenige oogenblikken later met een heel anderen zin weer te worden be luisterd. Dit gebeurde tot driemaal toe. Wat is hiervan de oorzaak? Zat aan het Telegraafkantoor te Utrecht of aan den zender te Hilversum oen man, die als censor optrad en meende, dat iets ten nadeele van Mr Troelstra of de mo derne vakorganisatie gezegd zou worden, dat niet door den beugel kon? Dergelijke liefhebberijen om zg. neutraal te blijven moest men maar achterwege la ten. Onze spr. durven gerust de verant woordelijkheid voor hun woorden wel aan, en hebben dergelijke ongepaste inmenging niet van noode. De belastingverlaging. Met voldoening zal zeker in breed© krin gen kennis zijn genomen van het voorstel der Regeering om de Inkomstenbelasting te verlagen. Het werk van Minister Colijn begint vruchten te dragen. De beteekenis van de voorgestelde wij ziging blijkt duidelijk als we naast elkaar stellen 't huidige tarief en het voorgesteld,3 en wel voor een aantal inkomens, of wel belastbare sommen, zooals het tarief aan geeft. Onder belastbare som wordt verstaan het belastbare inkomen, verminderd met den aftrek voor de kinderen. Het volgend overzicht geeft de vergei- lijking. Inkomstenbelasting Belastbare 1927/28 1928/29 som i (voorstel) f 800 f 1.— f 0.75 f 1,000 f 5.— f 4.— f 1,200 f 9.— f 8.— f 1,400 f 15.— f 12.— f 1,600 f 21.— f 16,— f 1,800 f 27.— f 21.— f 2,000 f 33.— f 26 f 2 500 f 50.50 f 41.— f 3 000 f 68.— f 56 f 3 500 f 85.50 f 71.— f 4,000 f103,— f 86.— f 4 500 f123.— flOl.— f 5,000 f143.— f 116. f 5 500 f163.— f133 50 f 6 000 f183.— f151.'— f 6,500 f 203.— f 168.50 f 7,000 f223.— f 186. f 7 500 f245.50 f203.50 f 8.000 f 268.— f221.— f 8 500 f290.50 f 238.50 f 9000 f313.— f 256. f 9 500 f335.50 f 273.50 fio'.ooo f358.— f291 Deze tabel doét duidelijk zien, dat do verlagingen, zooals de Memorie van Toe lichting zegt, ten naasten bij de belasting met 1/5 verlaagt, maar niet zuiver 20 pCt. groot is; er zijn nog al wat verschillen. Intusschen is dit begrijpelijk, want een dergelijk tarief, waarbij de progressie moet bewaard blijven, kan heel moeilijk met een zelfde percentage verlaagd woeden. Opgemerkt zij nog, dat de Verdedigings belasting II ongewijzigd blijft. Naast de wet op de Inkomstenbelasting 1914 wordt een wijziging voorgesteld van de Gemeentewet en de Provinciale Wet en wel om de betreffende gemeenten en pro vinciën in de gelegenheid te stellen het maximale aanlal opcenten op de Rijks- inkomstenbelasting te verhoogen. Er zijn 355 gemeenten (van do 1081), die opcenten heffen op de Rijksinkomsten- belasting, en het is duidelijk, dat de op brengst daarvan automatisch daalt; 191 gemeenten heffen het maximaal aantal op centen, n.l. 100, welk maximum nu ver hoogd zal kunnen worden tot 125. Voorts heffen alle provinciën opcenten; drie, n.l. Friesland, Zeeland en Drente het maximum, n.l. 20 pCt. Dit kan nu 25 worden. De storm. Boven de Noordzee woeden hevige stormen, die de scheep vaart verlammen: 21 schepen, die uit Antwerpen waren vertrokken, zijn voor Vlissingen ten anker moeten gaan in af wachting van beter weer. De Ferryboot. Het gaat met de ferry boot naar het Prot. Zuiden meldt, nog .steeds niet. voorspoedig. Er woei een stevige wind. De houten schoeiing, die men aan voor en achterzijde in schui nen stand had aangebracht, bleek tegen de kracht van het water niet bestand te wezen en bezweek. Het water stroomde over de boot heen, zoodat de motoren ten fietsen soms een half el in het water stonden. Het stroomde tot zelfs in de kajuiten. Een reiziger, die onder een der trappen was weggevlucht, werd kletsnat, door een matroos uit zijn waterrijke po sitie bevrijd. Stormen deed het nog niet. Naar het blad vernam, moet de wind sterkte 5 geweest zijn. Men fluistert, dat men dp boot dezen winter zal opbergen Intusschen heeft de boot vele tonnen gouds gekost. Wij hopen nog altijd, dat het zal blijken, dat zij voor haar taak be rekend zal zijn. Van andere zijde vernemen wij, dat het Prov. Bestuur mede op grond van bij stormweer gemaakte tochten, over de boot zeer tevreden is. De Ziekenhuiskwestie te Vlissingen. Wij meldden reeds, dat het beroep van den Raad van Vlissingen legen de beslissing van Ged. Staten inzake den ziekenhuisbouw door de Kroon on gegrond is verklaard. Aan de overwegin gen, die de Kroon daarbij leidden, ontlee- nen wij, dat blijkens hei ambtsbericht van den hoofdinspecteur, waarmee de Kroon zich kan vereenigen, aan het be lang van een behoorlijke ziekenverzor ging in alleszins voldoende mate zou worden tegemoetgekomen wanneer: a. de ziekenafdeeling van het bestaande gast huis behouden blijft voor de verpleging van ten hoogste 30 chronische patiënten, die geen bijzondere behandeling noodig hebben; de r.k. zieken, die geheel of gedeeltelijk op kosten van de gemeente worden verpleegd, worden opgenomen in het R.-K. St. Jozefziekenhuis; c. op het daarvoor door de gemeente bestemde ter- jein een ziekeninrichting wordt gebouwd plaats biedende voor 2 eerste-klasse, 8 tweede-klasse en 46 derde-klasse patiën ten; d. de exploitatie van deze inrichting, waaraan yoorloopig geen geneesheer-di recteur zou worden aangesteld, op een voudige leest wordt geschoeid, zoodat de kosten per verpleegdag het bedrag van f 4 niet* overschrijden; e. eerst dan tot uit breiding van de inrichting wordt overge gaan, wanneer de uitkomsten der exploi tatie bekend zijn en op goede gronden berekend kan worden, welke financiëele lasten de gemeente met een eventueel© uitbreiding op zich zal nemen. Uit deze overwegingen blijkt dus, dat het geenszins uitgesloten is, .dat Vlissin gen 'haar nieuwe ziekenhuis krijgt als de raad aan eenvoudiger plannen wenscht mee te werken. Het is echter de vraag of de tegenwoordige Raad in meerderheid voor eenigen nieuwbouw iets voelt, waar de belastingen nog weer onlangs moesten worden verhoogd. Vlissingen. De ambtenaar bij het Neder- landsch loodswezen alhier, de heer A. Blaauw is overgeplaatst naar het loods wezen te Rotterdam, met ingang van 1 October a.s. Tot administrateur van de Boazbank alhier is benoemd de heer A. J. Gil lissen. Goes. De vergadertijd begint weer aan te bpeken. Woensdagavond zal in het Schuttershof alhier optreden Mej. C. de Witte uit Utrecht, secretaresse van. het Zendingswerk onder de Armeensche Chris tenen in Syrië. Deze vergadering, belegd door de Goesche afdeeling van den Ned. Meisjesbond en den Christel. Vrouwen bond in samenwerking met al de Goe sche Meisjiesvereenigingen alsook die van Kloelinge, en Wilhelminadorp zal onge twijfeld druk worden bezocht. Mej. de Witte is n.l. zelf in Armenië werkzaam geweest en zal het door haar gesprokene met lichtbeelden verduidelijken. 's Gravenpolder. Vrijdagavond vergader de de gemeenteraad. Afwezig met kennis geving dhr J. de Koster. Tijdens liet lezen der notulen van de laatste vergadering merkt dhr Joziasse op, dat het weth. (Schouten niet past om tijdens het lezen daarvan te spreken. Na het lezen merkt dhr Joziasse op, dat de notulen niet weer geven, dat hem op de vorige vergadering door zekere heeren zulke lage verwijten naar het hoofd zijn geslingerd. Dit spijt hem, zeer, doch hij doet geen voorstel, ze te veranderen. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van dhr Joh, de Koster, dal; hij; ontslag neemt als lid van: den raad. De voorz. doet daatop mededee- ling, dat door het hoofdslembureau is benoemd dhr A. Lokerse. Dhr Verhulst merkt op, dat dit niet in orde is, want Donderdagmorgen was het nog niet op de secretarie bij de ingekomen stukken, doch het zij zoo. Daarna kwam een verzoek van de vereen. Schoolmuseum te Mid delburg Om subsidie. B. en W. stellen voor niets te geven als zijnde voor 's Gra venpolder niet ncodig. Dhr Joziasse gelooft, dat er veel goeds in is. Bovendien als wij er later gebruik van maken, profiteeren wij van een an ders geld. Hij zou b.v. f 5 willen geven. Dhr Kousemaker zegt: dhr Joziasse is er voor omdat de naam van den Commis saris er onder staat. Weth. Schouten zeg! er komen circulaires genoeg. Dhr van Liere vindt, dat wij het in de werkelijkheid beter beoordeelen kunnen dan op een circulaire. Weth. Vermue zegt, in de Op. school pas geweest te zijn, doch daar is alles prima in orde. Hij vindt het een aanklacht tegen de onderwijzers. Dhr Verhulst zegt: als het over dezen boeg gegooid wordt, is u ge heel en al mis, want het loopt niet over de onderwijzers, maar over de nieuwste en beste dingen, die men daar ziet. Men zou het ook een beurs kunnen noemen van schoolbehoeften. Spr. uoet een voor stel, 0111 5 gld te geven. Eerst komt in stemming het voorstel van B. en W., om niets te geven. Vóór stemden Kousemaker, Vermue en Schouten. Tegen van Liere Verhuist en Joziasse. De stemmen staken. De vaststelling tot vergoeding voor het bijzonder onderwijs wordt aangehouden, omdat vergeten was, administratiekosten te berekenen. B. en W. deelen mede, dat vernieuwing der straatlantaarns f 500 zal kosten. Met het oog op de Electrificatie schrikken allen terug va'n de kosten. Be sloten wordt, de oude te laten reparce- 1-en en wel zoo zuinig mogelijk. Thans wordt de gemeentebegrooting 1928 aan geboden in ontvangst ,en uitgaaf tot een bedrag van f 283-83.391/2, met een post onvoorzien van f 44?.Ó8. Dhr Joziasse vraagt of aan de leden geen concept kan worden toegezonden. De secretaris zegt, dat hij aan het verlangen van den heer Joziasse zal voldoen. Daarna sluiting. Er was ditmaal veel publiek om te luis teren, blijkbaar had men weer zulk een herrie verwacht als de vorige maal. Schore. Zaterdag had alhier de gewone •jaarlijkse he prijsschietwedstrijd plaats van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Maximum te behalen punten 120. Ie prijs J. van Koge- lenberg met 115 p.; 2e pr. G. Zoeteweij met 115 p.; 3e pr. A. Slahbekoorn met 114 p.; 4e pr. Z. Witte met 111 ,p.; 5e pr. J. v. d. Maas met 104 p. Tusschen de eersten moest worden gekampt, waarvan uitslag als boven. Koudekerke. De nieuwe burge meester. Tot burgemeester dezer ge meente is benoemd dhr A. B a k k e r, omtrent wien wij het volgende kunnen meedeelen. Dhr Bakker is 29 jaar oud, is ongehuwd, -.'is in het bezit van het einddiploma H.B.S., is reserve-eerste lui tenant, is eenigen tijd werkzaam als vo lontair ter secretarie te Ede (G.) is lid der Ned. Herv. kerk en behoort tot de Antirev. partij. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Elburg, A. M. den Oudsten te Middelharnis. Te Almkerk, A. Buurman te Wijk bij Duurstede. Aangenomen naar Haarlem, G. Waar denburg te Zierikzee Bedankt voor St. Annaland, G. v. d. Wal te Rijnzaterwoude. Geref. Kerken. Bedankt voor Julrijp-Hommerts, E. Douma te Oostkapelle. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Gouda (2de maal), J. B. G. Groes te Bussum. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Rijssen, M. Hofman te Krabbendijke. Vrije Evang. Gemeenten. Bedankt voor Ierseke, J. I. van Wijck te Kortrijk (België). Dl r D- J- v. K a t w ij k. De Kerke), raad der Geref. Kerk van '9 Gravenhajgei. West heeft in zijn Donderdagavond gei. houden vergadering zijn leedwezen er over uitgesproken, dat aan Dr D- J- v. Katwijik door de classis acte van los mal king verleend werd van de Kerk van Schipluiden, terwijl hij in da Kerk die hem riep, slechts voor een zeer kleihl gedeelte aan den ambtelijken arbeid zal deelnemen." Zooi men weet vertrekt Dr v- Katwijk naar Oogstgcest. Legaten. Naar wij vernemen is door wijlen den heer H. Guillaume, te Vlissingen, gelegateerd aan: de Gerefor meerde Kerk f500; aan de Diaconie der Geref. Kerk f500; aan de Zending, gedre ven door Zeeland-N.-Brabant en Limburg in Magelang f500; en! aan de Vereen- voor Bijz. Lager Onderwijs op Geiref. grond, slag te Vlissingen f300- Kerkbouw. Aan den heer O- V. d. Linde, architect te Bussum, is door den Kerkeraad der Geref. Kerk van Vlissmgen( opgedragen 'n oritwerp1 met kostenbereke ning te maken voor een nieuw korkgej- bouw met kosterswoning en vergader lokaal aan de Paul Krugerstraat aldaar. Plaatsengeefsters. Dr van Gheel Gildemeester schrijft in de „Haag- sdhe Kerkb." over de plaatsengeefsters" in de Herv. Kerkgebouwen: „Wij hebben er in onze 44 Haagsche jaren ai vele gekend. Trouwe en toegewij de; ook wel eens een enkele over wie door kerkgangers geklaagd werd. En enke len die ons amuseerden; o wanneer zij eens hare memoires kondon schrijven! Vermakelijk zouden ze zijn; en somtijds een breedheid van opvatting bewijzen die eiken huurder van eigen plaatsen deugd mag doen. Zoo weet een kwieke plaats bewaarster wel welke plaats zij in een drukke beurt gerust kan laten bezetten, ook al is het een eigenaarsplaats. „Die mevrouw komt tocli niet bij Ds A." zegt ze; en zo heeft gelijk. „Waarom" die mevrouw .dat „niet doet"; ja daar heeft zij zich niet mee te bemoeien. Maar zo doet liet niet. Een andere mevrouw, die in de Regentessekcrk haar plaats had, kwam daar alleen als Ds Cramer of Ds Meyjes preekten; uit de Groote Kerk weet ik* nog va.n een meneer die kwam hij ds v. Koets veld of hij mij. Een heel enkele keer ook bij Ds Bryce dien zij Bryssio noem den. Ook weet ik nog goed welk een teleur stelling ondorgeteekende in den eersten tijd zijner Haagsche bediening aan het gilde der plaatsengeefsters berokkend heeft; waardoor dacht u Door zijn heldere stem ,,'t Is niks gedaan met den nieuwen do- miné!" zoo werd er geklaagd; „je krijg van niemand 'es '11 gulden om wat dich terbij te zitten." „Hè je hier geen plaats; nou da's nog niks; ga 'k boven zitten, daar versta je 'm even goed." „Nee, hoor, da's heel wat anders dan Kliertje; dié kan soms zoo heerlik zachies prate, daar ver dient een mensch nog wel's een guldetje an!" Al deze eigenaardigheden behoorden bij „die branche". Benoemd tot onderwijzeres aan de 0. L. School te Oude Pekela, mej. C. W. de Heer te Tholen, wachtgeldster. Ongelukken. Zaterdagmorgen had op het spoorwegemplacement in den Bosch de rangeerder van E. hst ongeluk te struikelen en over de rails te vallen op het oogenblik, dat een machine met drie wagens passeerde. Met een zware hoofdwonde en gebroken arm werd hij overgebracht naar het gasthuis, waar hij onder de operatie is bezweken. De on gelukkige is 43 jaar oud en laat een vrouw mot 7 kinderen achter. Zater dagmiddag is te Amsterdam een 70-jari:g man door een autobus aangereden en ge dood. De autobus is in beslag genomen. Bij een onderzoek is gebleken, dat de voetrem niet werkte. Te Katwijk aan Zee is een 13-jarige jongsn op een rij wiel door een vierwielige brik, geladen met aardappelen, overreden, doordat hij trachtte zich door het voertuig te laten voorttrekken. De dood trad onmiddellijk in. Te Winkel is een 5-jarig dochtertje van den heer R., toen het uit een zijstraat kwam loopen, onder een passeerenden auto geraakt. Het kind werd ernstig ge wond en bewusteloos in zorgwekkenden toestand opgenomen. Te Papendrecht is de 38-jarige scheepsklinker K. bij het verhalen van een schip gestruikeld, en tusschen het schip en den wal bekneld geraakt. Pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten niet meer baten. Te Leende is het 2-jarig zoontje van Th. in een kuip water gevallen en ver dronken. De brutale overval te Am sterdam. De Weensche politie heeft de hand gelegd op den kellner Victor Haber- mann, een der drie jongemannen die ge zamenlijk in het pension Wessels op den Singel te Amsterdam een ouden man over meesterden en mishandelden en uit een kast een bedrag aan geld (het Reutertele- gram spreekt van f 1500) gestolen hebben. Pont met auto gezonken. Vrij dagmorgen moest de vrachtauto van den heer Bergsma van Oosterzee, overgezet worden over den Lemsterrijn, met de pont, welke in den weg Tollega-Oosterzee ligt. Terwijl de auto de pont opreed, brak de ketting en dreef de pont met de auto, welke reeds halver wege opgereden was, af. De pont en do auto zonken onmiddellijk daarop. Gelukkig wist de chauffeur zich nog intijds te redden. Bewusteloos in den trein ge vonden. Zondagmiddag werd te Amers foort, in een trein uit Amsterdam een mans persoon bewusteloos aangetroffen. De eenige aanduiding was een spoorkaartje Amsterdam Weesp. Naar het St. Elisabethgasthuis ver voerd, kwam de man eerst Zondagavond tot bewustzijn. Hij kon zich echter niets her-, inneren, hoe zijn naam was en waar hij vandaan kwam. Oude vrouw verbrand. Zaterdag middag had een 82-jarige vrouw te de Lutte, terwijl zij zich met de vuurstoot verwarm de, het ongeluk in brand te geraken. In vlam men gehuld vluchtte de oude vrouw naar buiten. Haar zoon, die toegesneld was, doof de het vuur. Hoewel een dokter nog hulp verleende, overleed de vrouw weldra aan de bekomen brandwonden. Een vroede vader. In den gemeen teraad van Haarlem zijn enkele „aardigheid jes" gedebiteerd door een zekeren Overstee gen, die door de z.g.n. Anti-stemdwangpartij gekozen was. Toen thee en koek den raadsleden werd aangeboden, riep een der aanhangers van Oversteegen, een zekere O., die met zijn vrouw op het»bed uit een door hem in beslag genomen woning was gezet, of hij geen koek kreeg, daar hij honger had. De man werd verwijderd. Bij een der stemmingen onthield Overste© De sportwaanzin, waarvan we ook in ons land soms de symptonen kunnen waarnemen, heeft in Amerika, waan- men alles ,111 iin ,'t groot doet, een bedenke- lijken omvang gekregen. Twee boksers hebben elkaar een tijd lang en soms op een gemeene manier met hunne vuisten bewerkt en daarmee samen een kleine vier millioen gulden verdiend. Het publiek was half gek van opwin ding. Of eigenlijk nog erger. Want uit New-York wordt geseind, dat twaalf personen, terwijl ze de bijzonder heden van de match volgden, van emotie zijn gestorven. Alleen bij de zevende ronde vielen er zeven dood. Wat hebben wc het toch heerlijk ver gebracht met onze beschaving! We zijn langzamerhand gezakt beneden het peil van de Indianen, die voor dergelijke dier lijke voorstellingen toch nog te hoog stonden. Gelukkig zegt men misschien, dat wij Hollanders voor zooiets toch nog te nuch ter zijn. Maar wat dan te zeggen van onze groote dagbladen, die de publieke opinie hebben te leiden en die.duizenden guldens uitgeven om onmiddellijk het verloop van dergelijke „wedstrijden" te kunnen publi- ceeren. En wat te zeggen van het beschaafde en ontwikkelde publiek, dat het eerst naar dergelijke berichten grijpt, en dat in spanning de nadere bijzonderheden: volgt "OPMERKER. gen zich van stemming, daar hij juist een boterham zat te eten. Bij de rondvraag protesteerde Oversleegen tegen het uitzetten van het gezin vau den vverklooze O. uit een noodwoning'. Aan O. was een andere noodwoning aangewezen, maar die was met wandluizen en daar wilde O. natuurlijk niet in. Om dit te bewijzen toonde Oversleegen een fleschje met wandluizen, in die noodwoning gevangen. De wethouder bracht hem aan het ver stand, dat O. een onbruikbaar sujet was. Jacht op inbrekers. Zaterdagmor gen kwamen glazenwasschers voor het toen nog gesloten schoenenmagazijn der firma Paanakker te Rotterdam, om hun werk te doen. Ze hadden hun ladders voor de deur geplaatst, toen zij daar binnen drie tamelijk heerachtig gekleede mannen zagen, die tegen do ruit tikten en hun vroegen, de ladders even weg te nemen, omdat zij er uit moes ten. Zonder argwaan voldeed een van de glazenwasschers aan dit verzoek, meenende, dat zij tot het personeel behoorden en de drie heeren wandelden naar huiten, elk een pak dragende. Even later merkte de glazenwas- soher evenwel op, dat het slot van de win keldeur was geforceerd. Nu begreep hij, dat het met de drie heeren niet in den haak was. Hij liep van zijn werk weg en den kant op, waarheen hij lien had zien gaan. Inderdaad haalde hij hen op den Coolsingel in, waarna hij een politie-agent waarschuw de. De drie mannen hadden gezien, dat zij. ontdekt waren en zetten het in verschillen- de richtingen op een loopen. De agent liep een hunner achterna, die de Schiekade op ging en die trachtte over de schutting van de tramremise te klimmen. De agent loste een revolverschot in de lucht,- waarna de man zich overgaf. De zak, dien hy had weggeworpen, was inmiddels in beslag genomen, waarin 35 paar schoenen gevonden werden. Bij onderzoek in het magazijn zag men, dat daar ook het kas register was opengebroken. Een gewezen parlementslid vraagt werk. Dezer dagen verscheen in een Londensch blad een advertentie waarin een 29-jarig gewezen parlementslid mededeelde, dat hij geen werk kon vinden. Zijn aanbevelingen waren, dat' hij in Oxford gestudeerd had en buitengewone praestaties had verricht. Hij was, voegde hij erbij, bereid om elk werk aan te pakken. De steller van deze advertentie blijkt te zijn kapitein Dennis Shipwright, soldaat, vlieger, advokaat, motorrenner, filmvertooner, handels- „afgezant", jager op grof wild enjiolitious. In een onderhoud met een journalist bevestigde hij, dat hij elk baantje zou aannemen. De bezoldiging deed er niet zooveel toe, hij zou zich als chauffeur verhuren, indien llem de betrekking werd aangeboden. Hij zou een haan tje aannemen, dat hem vier pond in de week gaf. Toen de journalist op zijn kamers bij henj kwam, zat hij sollicitatiebrieven op de schrijf machine te tikken. Om hem heen stonden zil veren bekers, die hij gewonnen had bij auto wedrennen, ais hardlooper en bij wedstrijden met motorbooten. Op zijn zestiende jaar heeft hij bij het leger dienst kunnen nemen door te zeggen, dat hij bijna negentien was en daarna was hij twee jaar soldaat bij het regiment van do Royal West Kents. Later kwam hij als mon teur bij den vliegdienst. In 1917 kreeg hy zijn aanstelling als officier en hy vocht tot het einde van den oorlog als vlieger. Aan de Somme stortte hij met zijn toestel neer en werd gewond. Op 24jarigen leeftijd- won hij voor de conservatieven d.en parlementszetel in het district Penrhyn en Falmouth. Bij de verkiezing van 1925 leed hij echter de neder laag. Sedert Januari j.i. heeft kapitein Ship wright maar een keer voor twee maanden een betrekking gehad. Overstrooming door den storm. Tengevolge van den Zuid-Wes terstorm is het Lemmersche Hof Zaterdag door het zeewater overstroomd. Het vee kon tijdig in veiligheid worden gesteld. Voor het komende seizoen is dit weiland

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2