ONESIfORUS-BANK HET SCHOUWVENSTER CRJSIS. Landbouwersinspan, UTRECHT 4% Obligaties a 99 S»/ /0 Krullen en Kralen gaas we bti RICHTER halen. OP SCffoni^gf^* Adverteert in dit Blad 1 De Bank verstrekt geldleeningen onder zeker heidstelling aan KERKEN en SCHOLEN. Zij «geeft uit: 100% ■1 DAGEUfKS DO BB E L MANN'S COCQ5R0ZEN- £>1 met liet Anker NV. ZEEPFABRIEKEN WOLPHAARTSDIJK. Prospectus op aanvrage verkrijgbaar ten kantore der Bank, Voorstraat 78. den geheelen Slee per ij-Inventaris, VAN DEZE WEEK BEVAT O.A. „De Profeet", door G. C. Hoogewerlf „De Sleur van eiken dag", docr Mevr. J. M. Westerbrink Wirtz „Van eigen kring" GROOTE FOTO-PAGINA, ONGEVEER 50 SCHITTERENDE ILLUSTRATIES HET SCHOUWVENSTER VERSCHIJNT IEDERE WEEK MET 16 PAGINA'S Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door G. VERSCHUURE, Lepelstraat A 261. Openbare Verkooping. DEN INBOEDEL, e.SVê.S Dinsdag den 27 September 1927. VRUCHTEN TE VELDE, oen b&urt Er zijn nog verscheidene neef jes en nichtjes uit 'sH. Arendskerke niet teruggekomen- „Kaboutertje". Ik vind het heel goed hoor, maar al doei jij mee, daarom mogen de andere kabouters ook nqg wel meedoen. Dan zal ik je maar „Elfje" noemen, want een elfje is een zusje van de kabouters. Prettig dat moe der ie geholpen heeft- Wissenkerke- „Boerinnetje". 'kHeb dus een domme fout gemaakt, maar zal mij[n leven nu beteren door t niet weer te doen-Zoo is 't beter hé? 'sH- Hendrikskinderen. „Het Viertal". D- In de eerste plaats geluk gewenscht hoor! Jongen, dat is nog eens een meevaller- Alleen als 't slecht weer is zal 'twel niet zoo prettig zijn, maar daar zal je wel tegen kunnen. B- J. en M- Al len hartelijk gefeliciteerd met Moeders verjaardag- Moge God haar nog vel© ja ren voor jullie allen sparen!Willen jullie da anderen ook fe-1 ici teer en'. „Klimop". Natuurlijk vind ik hot prettig, als je- weer terugkomt, ik mis niet graag een van mijn vrienden. Zijn het nog jonge duiven? „De Gebroeders". A. Dat .wa.s een dikke brief Hit keer, maar er zat ook heel wat in. Je hebt het 'heel aardig gedaan hoor- Ik zag eerst niet dat 'tgeteekend was. J- Dat was een dubbele verrassing. Een' gedichtje en een teekening. Ik stuur je dan ook maar heel vlug, een brief met rijmpje weietr terug. M- Wat zijn jullie voor mij aan 'twerk geweest. In di© burcht zou ik best willen wonen hoor- Alle drie hartelijk bedankt. Ik zal er heusch zuinig op zijn. „Lerngern". Hat was zoo'n. lange brief, dat ik haast niet weet waar t© beginnen). Dit weet ik wed, dat jij het in die dier gaarde best naar jei zin hebt gehad- „Len tebloempje!". Het was een heel gezellige© brief hoor! Wat zal dat leuk zijn, zoo'n fabriek te bezichtigen, mochten jullie ook van alles snoepen. Dan kwam jet nooit klaar- „Sneeuwklokje", 'tls nu zeker weer stil thuis- Heb je het erg druk op school, of valt het nogal mee- „Bellefleur". Nu is het jou tijd ook weer hoor, de volgend© week verwacht ik van jou oiok een briefje. O ud-V ossemeeir. „LJlist'Is de school weer geopend? Zijn er nog veel zieke leerlingen. Ik kan begrijpen dat je 't druk had. Dat is een aardig spreekwoord. 'W eimeld i nget. „Eekhoorn". Prettig dal je het boekje zoo mooi vond. Gezellig hé, dat je er nu ook weer bij staat- Ja, er komen wel veel bij, maar er 2ijn ook verscheidene weggebleven. „Harle- diefje". Nu heb jij misschien ook weer méér tijd. 't Stond zoo vreemd niet één uit W- Nieuwdorp. „Muldermnetje". Jij bent knapper dan ik hoor, want ik had er.heusch niet om gedacht en toch heb jij 'li goed- „Bloemenmeisje". Zooals je ziet, kon ik 't raadsel best gebruiken. Ik kon het spreekwoord niet, maar zal .nu voor taan heel voorzichtig zijn- „Juffertje in 't Groen." Aan dat Strand ben ik ook eens geweest. Het is er erg druk hé? „Dag- bloem". Wat een jarige zijn er bij jullie geweest, 'tls wel laat maar toch nog gefeliciteerd hoor- „Wilde Wingerd". Wil jo me een volgende keer eens schrijven hoe-oud je bent, dat heb je me nog nooit geschreven. Een raadsel wil. ik graag hebben. Oudolande. J. M- J. Ja, het heeft hier ook heel erg geregend- Maar 'tis nu weer wat beter. Een woord had je niet ingevuld! Het was Bedelpenning. „De twee zusjes". Dit keer is er weer heel wat te lezen hé? Vinden jullie het prettig <3e briefjes of lees je liever het verhaal. W o 1 f a a r t s d ij k- „Zilvorpeertje". Ze hebben de groéten nog niet teruggedaan, misschien een volgende keer wel. Neen, dit keer kon Jet briefje niet zoo lan'g zijn. „Leeuwtje". Ja hoor, al je oplos, singen waren in orde- 't Zag er keurig uit. Maar jo hoeft al de cijfers er niet bij te zetten hoor. Dat lijkt me zoo'n werk. K rabbend ij k e. „Fazant". Ik zou er wel graag een willen hebben, maar zal er toch niet om kunnen komen. Dat was nog een aardig uitje, 't Zou wel leuk geweest zijn, samen met SI. Je hebt goede zaken gedaan. „Sleutelbloempje". Jullie zijn dus flink in de weer geweest. Was je niet moe, ,of viel dat nog al mee? Gelukkig, dat je nog net aan het prijs raadsel dacht. „Luistervink". Ik zal je maar vast feliciteeren met Vaders verjaar dag. Ik hoop dat hij nog langen tijd voor jullie gespaard mag blijven. In de vacantie is die vorige brief denk ik, zoek geraakt. Ik ben één dag na je zu?je jarig. „Lam mergier". Jij bent toch de vriend van L. Nu kan ik je niet langer meer missen hoor en zal goed op de post letten. Colijnsplaat. „Bakkerinnetje". Die naam komt je nu met recht toe. Vader en Moeder tonden heit zeker wel fijn, dat ze alles zoo aan 'jullie toevertrouwen konden. Jullie hebben zeker goed je best gedaan? „Zonnezus". Duurt de reis nog lang? Ik hoop het niet, want dan blijf je ook nog zoo lang bij ons weg. En dat vinden we heusch niet prettig. Vrouwepolder. „Duindistel". Dat was een kort briefje dit keer, maar het kan ook niet altijd even lang zijn. Een volgende maal maar weer beter. „Bib- berstaartje". Bij die naam van jou ben ik altijd bang dat ik de S nog eens ver geet en dat zon toch een rare vergissing zijn. Middelburg. „Wildzang". En hoe gaat het met de drukte? Heb je erg veel te doen, of gaat het nogal. Heb je ïiogl nog tijd voor de raadsels, anders stuur je ze maar ineens. „Scharrelaar". Nu op 't ©ogenblik heb ik er niet veel tijd voor, misschien van den zomer wel weer. Maar om die, toren te beklimmen, moet de zon goed schijnen, <jan is het uitzicht veel mooier. Te-rneuzen. „Theeroosje". Ja, er komen er wel bij, maar gaan ook wel weer eens wat af. Jij blijft me nog steeds trouw, dat is wel gezellig, des te beter leeren we elkaar kennen. Hoek. „Nachtegaal". Dat waren er heel wat tegelijk. Schrijf .je ze iedere keer er bij, of allemaal tegelijk. Laatst ben ik daar ook eens geweest. Er was heel wat te zien, hé? Ja, ik heb ook vacantie gehad. Gap in ge. „Roseniarie". Het beste is, dat je ze maar eens telt. Hoewel ze er op "t oogenblik nog niet allemaal zijn. Sommigen houden nog vacantie. 'tZal nu zeker niet meevallen in Sch. met dat slechte weer. Kapelle. „Roodborstje". Neen, al te moeilijk moeten ze nu niet zijn, want er komen zooveel nieuwe neefjes- en nicht jes bij, en die zo-uden er dan misschien te veel moeite mee hebben. Ik vind het leuk dat je er ook weer bent. Nieuw vliet. „Moeders oudste". Jij hebt een mooie naam bedacht. Hebben jij en Moeder die samen bedacht. Moe der mag ie best eens helpen hoor. Oostkapelle. „W. L." Als jij een schuilnaam wou hebbenj zou ik je „Va ders hulp" noemen, 'tls te hopen dat bet dan niet zoo- regent, want dan zal het niet prettig zijn. „Schualvink" Je vriend M. II. T. zou er misschien wel een heb ben, nlaar hij heeft ze niet opgestuurd. Dat is wel jammer, 'tls zoo prettig, als jullie geregeld meedoen. „Klaverbloem". Ja, je broer heeft er nog heel wat van ge maakt, maar jij hebt ook je best gedaan. De winteravonden zijn altijd echt gezel lig, hé? Goes, „Zilverblad". Nu, jij zult nog- een keertje geduld moeten hebben, -er zijn zooveel liefhebbers. Maar als je het raden leuk vindt, geef je het toch niet op, dat weet ik wel beter. „Blondje", 'k Zal 't juist gezellig vinden, als je die namen er onder blijft zetten. Maar dan maig je het wel nooit vergeten, anders zou Zw. misschien hoos worden. „Zwartje". Wil je -mij het adres eens opgeven, dan zal ik je iedere week de krant sturen en er ook een briefje in schrijven. Dan blijf je een beetje op de hoogte. Lijkt je dat niet gezellig? „Erica". Ik zal maar beginnen met jullie te fe liciteeren. Da.t zal een prettigen dag ge weest zijn. En is het tochtje naar K. door gegaan? „Anemoontje". Ja, het was al lang geleden, maar daarom vind ik 'tnu érg prettig, dat je weer geschreven hebt. Ik kan wel zien, dat je overgegaan bent, je hebt zoo- netjes geschreven. „Bel lefleurtje"'. Ik kan best begrijpen hoor, dat je wou dat het jou zusje was. Vertel je me een andere keer nog eens hoe ze heet. Heeft ze blauwe oogjes of bruine? Wat zal jij nu knap worden zeg. „Bosch- viooltje". Ik geloof, dat het nieuwe papier wel prettig schrijft, het zag er zoo keurig uit. Krijg ik ook eens een gedroogde bloem van je? Wat zal W. in zijn schik zijn met die bandjes. „Ganzestatter". Prettig hoor, dat je toch nog tijd hebt voor de raad sels. Het was een gezellig babbeltje. Vindi je het leuk bij een meester? „Gladiolus". Jij was gauw uitgepraat zeg. Als ik 't ook zoo gauw ben wordt het maar een kort briefje. „Talbot". Aan die brief heb je zeker heel wat werk gehad. Welke vlag had je er bij geteekend? Dat was de Nederiandsche toch niet? St. Laurens, „J. W." Misschien, dat ik het wel eens doe, maar als 't zoo slecht weer is valt 't niet mee hoor, dan blijf je maar liever in huis. „Meidoorn". Jij heiblt dus liever prijsraadsels, alleen om den prijs of ook om de raadsels. Dit keer waren ze niet lastig hè? ,,J. Chr." Je hebt goed je best gedaan, je briefje was mooi op tijd. Schrijf je altijd met rood© inkt? Heinkensz and. „Piet van Dorp". Dat vind ik nu eens echt leuk, als je zelf zoo ieits in elkaar knutselt. Prettig, dat moeder j© nu geholpen heeft. Wil je haar de groeten van mij doen. „Pieter Man-its". Neen, voor de aardappelen is 't glad geen goed weer. 't Is te hopen dat 't nog wat opknapt. Anders zal er niet veel van terecht komen. „Kazan". Dat is dus geen gewone vacantie, dit keer. Ik hen zoo geschrokken van je vraag, dat ik dadelijk aan 't zoeken ben gegaan, en het meteen geplaatst heb. „Klompen- boertje". Wat vind ik dat leuk, dat jij nu ook mee gaat doen, als je net bent als je broer, zullen we wel goede vrien den worden. Het is een grappig© naam. Hoe oud ben je? Kamperland. „M. D.", Het spijt me heusch hoor, maar ik hoop het nu goed te maken. Je bent hartelijk welkom en staat al op de lijst. Wat denk je van den naam „Pauweveertje"; vind je dien niet leuk? „Zeeuw". Ik geloof niet dat je er prijzen mee kunt verdienen, maar het blijft daar om toch wel een prettig werkje. Ja, ik hoop ook dat 'tzoo door zal gaan, een jaar is gauw om hé? „Socius". 'k Was al bang dat de kaart niet terecht was geko men, maar dat is toch niet zoo. Weineen, ik neem 't je niets kwalijk. Even goede vrienden hoor! Lukt het je nog al? „Duin helm". Al je oplossingen waren weer goed. Dat treft dat je een liefhebber van dam men bent. Ja 't zal een gezellige bezigheid zijn. Kun je ook schaken? Het weer is niet bijzonder mooi hé? Wil je de anderen ook de groeten van mij doen? Tot een volgen den keer maar weer! J. de V. Je briefje was nog best op tijd, maar in de haast heb je ver geten den plaatsnaam en je schuilnaam er bij te zetten. Een anderen keer zal je er wel beter om denken hé? Anders is 't wel wat lastig. Goes. „Leergraag". Ja, je mag wel op een prijsje hopen, maar dan moet ik je toch teleurstellen. Leuk, dat je het andere nog eens gelezen hebt. Gapinge. „Boterbloem". Dat was nog eens een meevallertje. Waren de anderen niet jaloersch dat jullie al weg mochten, of gingen ze allemaal weg. „Bij de Hand je". Van 't handwerken is dus niets ge komen. En heb jij ook wat gekocht, of was je spaarpot misschien juist leeg, want dan zal 'tniet gaan. Dit zijn geen prijsraadsels. I. Voor de grooteren. Mijn geheel bestaat uit 49 letters. Een 32, 42, 49 is een sluipdier. 20, 2, 27, 32, 16, 17, 49, 30, 2, 5,11, 37, 8 raapt men in 't voorjaar. De 3, 22, 20, 27, 34 is een deel van het been. Door de soldaten wordt' wel eens een 43, 33, 11, 21, 9, 10 gehouden. 19, 39, 40, 12, 33, 28, 14, 13, 26 is een meisjesnaam. II, 15, 24, 20, 45, 46 is een zintuig. In de klok zit een 48, 15,11,1, 47,1-1, 20. Overdag zijn we niet graag in 29,- 37, 41. Een boek bestaat uit 29, 34, 21i, 44, 19, 46. 18, 11, 21, c, 4, 17, 45, 31 is een plaats in Friesland. De regen 20, 25, 27, 38, 6, 27, 11, 35. Een 36, 37, 8 is een kip. Een 23, 7, 25, 32, -16, 8 leeft in de bos- schen. (Ingez. door „Kazan".) II. Voor de jongeren. Mijn geheel bestaat uit 29 letters. Men zegt wel eens: „Hij loopt als een 28, 6, 5, 16. In den winter is een 8, 18, 19, 2 lekker warm. Water kookt men in een 21, 3, 24, 22, 25. Het vee loopt in de 1, 22, 9. Bij het bakken gébruikt men 10, 20, 7, 15. Wij gaan nu weer naar 16, 27, 4, 13, 12, 11. In veel vruchten zit een 14, 26, 17. De meeste kinderen spelen graag met een 29, 13, 23. (Ingez. door „Bloemenmeisje".) Hartelijke groeten vainl TANTE DOLLIE. /O wascht U zich eenige malen en het is om hygië nische reden ge wenscht, dat U het doet met de goede zeep. Gebruiktdaarvoor de zuivere, heer lijk schuimende, vlug reinigende en zacht gepar fumeerde echte «s 39 99 De Notaris J. L. VAN DER HARST te Vlissingen is voorne mens om op Vrijdasi den 3(9 September 1927, des voormiddags te 10 uur, in de SJeeperij van Mej Wed. P. DUIJVE- KOTde Voogd aan de Lambrecht- senstraat te Vlissingon, publiefs te *eirk®opeii i bestaande onder meer uit; Bruin Bles Meiriepaard, oud 12 jaar; donkerbruin Ruinpaard, oud 9 j aar licht vos Ruinpaard, oud 10 jaar; donker vos Merriepaard, oud 12 jaar Tapissière of Verhuiswagen, lengte 4 M.Ellenwagen op veeren met kap, ElleDwagen op veeren zonder kap, Ellenwagen zonder veeren, 2 platte Wagens op veeren, 5 Slee pers wagens, Mallejan, 4 lange wa gens, 3 stel Ree pen, Maaimachine (Albion), 3 stel lange Galgen en korte Galgen. 2 Poogers, Kort- en Langtouwen, Slijpsteen voor Maai machine, Slijpsteen, Kortmolen, Mangel molen, Schoppen, Rieken 3 stel Zuiggalgen met Tronkladders, Schaafbank houten Eggen, Gereed schappen, Traan Machine-Olie, ge voerde en zeil Paardeudekken, Bas cule, Vlee-chblik, Menladders. Karrewielea met as en Voorpaard Touwwerk, Zakken, Brandhout, Graankist, Dekzeil, Zeis, ijzeren Pleeg, dito Ledikant, den Mest in den Mestput ea wat verder te zien is den morgen vóór de verkooping Geen muziek. Bergplaats voor fietsen. GROOTSTE, MEEST ACTUEELE GOEDKOOPSTE WEEKILLUSTRATIE KOST SLECHTS f 1.25 PER KWARTAAL OPGAVE ABONNEMENTEN: ADM. N.Z. VOORBURGWAL 62 AMSTERDAM PROEFNUMMER GRATIS De Notarissen VAN DISSEL en VERBIST te Goes zullen op Woensdag S3 September 1927, des nam. 2 uur (N T.) ten sterf- huize van den heer CORNs JANSE RIJK, nabij den Tol te Goes, a cenSant publiek verkoopen w.o. Kabinet, Ladetafel, Tafelsi Leuning en andere Stoelen, Ka chels, Gascomfoor, Spiegels, Klok ken, Lampen, Schilderijen, Orna menten, Vloerbleeden en Matten, Gordijnen, Zeil, Ledikanten, veeren Bedden met toebehooren, Kleer kist, Tobben, Ladders, nieuwe planken, Glas en Aardewerk, Ko per- en Blikwerk, Keukeng^rief, Windmolen, Bascule, Doppen, Ge reedschap; een partij Kippen w.o. vele broed 1927,2 Schapen, 5 Loop varkens enz. enz. Te bezichtigen op den verkoop dag van 1012 uur (N.T (De Loopvarkens bij den heer C. Westveer aldaar) Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op Qonderillag 29 September 1927, 's namiddags 1 uur (N.T a.h. woon huis van dhr G. IMANSE te Borssele, verkoapem best. uitgesch Kabinet, Tafels, Stoelen, Spiegel, Regulateur, Lamp, Veereu Bed met toebehDekens, Vloerkleed, Loopers, Matten, Naai! machine met Tafeltje, Kadnls, Doofpotten, Petr. stellen, Wasck' ketel, nieuwe Tobbe, nieuw Droog rek, Glas en Aardewerk, enz enz, Verkooper verleent crediet tot I Januari 1928. Steeds dieper dring t he t doordat CRES Economie-lederschoeisel met gepatenteerd rubberonderwerk een volstrekt eigen en eenig karakter bezit. Onverslijtbaarheid, hygiënische hoedanigheden en anti- gïij-olgenschappen kenmerken zoo wel de oude ais nieuwe modellen. C.R.E.S. werd door vakautoriteiten met goud bekroond, door vele doctoren hoog ge prezen, door massa's gebruikers verheerlijkt. Waarom draagt eigenlijk niet ieder een den C.R.E.S.-schoen? Hebben de twijfelaars waarborgen noodig? Vanaf heden kan men bij alle erkende C. R. E. S.-verkoopers een garantie-bon verlangen, welke zes maanden geldig is. Deze nooit geëvenaarde prestatie zegt dus alles. LET OP economie EH2 Geen ander merk dan C.R.E.S.-Economie een product van langjarige ervaring, kan zich het verstrekken van dergelijke waarborgen veroorloven. Overal verkrijgbaar, waar niet, vraagt In lichtingen bij: HEVEA-FABRIEKEN HEVEADORP - GELDERLAND lederC.R.E.S.verkooper neemt reparaties aan. De Notaris J. L. VAN DER HARST te Vlissingen, is voorne mens om op des voormiddags 10 uur, op de Hofstede, bewoond door den heer C0RNELIS DOBBELAAR, aan den Ouden Vlissingschen weg te Mid delburg, publiek te verkoopen, diens bestaande uit: Vosbles Merriepaard, oud 10 jaar, Vosbles Merriepaard oud 10jaar, 9 Melkkoeien, 1 Vette Koe, 1 Kalfvaars, 3 tweejarige Vaarzen, 1 anderhalf jarige Faars, 1 Vaars oud 14 maanden, 2 Kweekkalve- ren, 1 Schaap. Brevelling Menwagen op ijzeren assen en ijzeren roDgen met toe behooren, Driewielskar, Melkkar op veeren, Cultivator, Koksploeg, Moorploeg, Eggen in soorten, Sleepdeur, Veldslede, Turk, Maaimachine, Hooischudder, Handwiedmachine, Handblok, MaDgelmolen, Kortmolen, Wa- genlichter, Watervat inhoud 735 Liter, 2 Waterbakken (elk 750 Liter) met zink beslagen, Wa- tertobben, Spekstander, ijzeren Draaihek, Horden, Melk planken, Varkensbakken, Mestputplan ken, Mestkruiwagen, Klaverrui- ters, Hooizaag, Trekzaag, Vor ken, Rieken, Mesthaak, Afste- kers, Kort- en Langtouwen, Ponger, Reepen en Blokken, Vleeschblok, Aardappelsproeier, merk Califax met slang en verlengstuk, kleine Aardappel- zeef, Dorsch vloer, Rijf en Vlegels, Hooirijven, Meelzeeften, Schop pen, Spaden, Houweelen, Bijl, Geeselstoel met steen, Bascule, Rijs- en Aartuig, Ladders en Zeeftemolen. Eenig Manden werk, Paardenwaut, Melk- en Zoldergereedschappen, Meikont- roomer merk Melotte, Victoria- karn merk Hathaway, beiden nieuw, Botertobbe, Boterschalen, Balans, Roomtonnen, Melkzeef, Emmers, Jukken, Juk'ouwen en Haken, Melkbus en Hater korf. Voorts eenig HUISRAAD, als: Tafels, Stoelen, Linnenkast, Re- gulateurklok, Hanglamp, Spiegel, Droogrek, Keulsche Potten, ijzeren Pot, Broodblikken en wat verder zal worden gepresenteerd) En onmiddellijk daarna als: ongeveer 78 Aren(2 Gemeten. Mangels, Kool, Hoonen, Et- en Nagras, Kleiaardappelen. bergplaats voor fietsen. Geen stalling. Geen muziek.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 7