DE ZEEUW Buitenland. Sementfl Nfeaws Staten-Generaal De kinderen van Ben Hesed. TWEEDE BLAD. Dr. H. NAN NI NG's HAEMOFFERRIN Bloedvopmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'A flesch. ƒ1.60 p Vz flesch FEUILLETON. 61) - missie va* voorbereiding. Aldus wordt besloten. Tot leden dezer commissie werden be noemd de heeren van Vuuren, Snoeck Henkemans, J. ter Laan. Oud, J. B. van Dijk, De Wilde en van Gijn, en tot hun plaatsvervangers de hearen Kortenhorst, Schokking, van den Tempel, van Aalten, Flesfcens, Schouten en Boon. Nadat de vergadering eenige oogen- blikken geschorst was, deelde de voor zitter mede, dat tot voorzitters der af- deelingen benoemd zijn de heeren Mar- chant, Heemskerk, dr de Visser, Albarda, en Nolens en tot tweede voorzitter de, heeren Schaper, Dpoogl-eever Foriuyn, Aalberse, J. J. C. van Dijk, en Schokking. De vergadering werd daarna verdaagd tot 18 October. De aardbevingen in Rusland. Uit Samarkand wordt gemeld, dat in het gebied van Naimangani in Russisch. Turkestan de aardschokken, voortduren;. Tot dusver zijn in het geteisterde gebied in totaal 30-000 boerderijen verwoest. Wat de Aardbeving in del Krim betreft, zijh alleen te Sebastopoi 1200 huizen! verwoest- Het aantal slachtoffers1 over. treft waarschijnlijk de van officieiele zijde genoemde cijfers. De rageering te Mos kou heeft een psychiatrische expeditie naar de Krim uitgerust, daar talrijke per. sonen aan ernstige zenuwstoringen lij;, den. I I Vlieg-ongeluk. Een passagiersvliegtuig van de Noord- Beiersche A.G. is gisteren boven het vlieg veld Saaie bij dei badplaats Blankenburg in Thuringen in een vrille geraakt en daar höt op geringe hoogte vloog met een groote snelheid ter aarde gestort. De schroef brak, en dei linkerzijde vaini het vliegtuig scheurdei vaneen. De bestuurder was onmiddellijk dood; van de drie inj. ziftende darmes werd een eveneens dood onder de puinhoop-en vandaan gehaald; do beidei andere dames leefden, miaar zijn1 levensgevaarlijk geiwond naar een zieken- huis vervoerd. Een moeilijke reis. D® sleepboot Tourbillom heeft te Oette het zeilschip Général de Négrier binnen gesleept, dat einde April met een lading hout uit Kameroen vertrokken wals. Het schip was spoedig na het vertrek hulpe. loos geworden, doordat vi'ijiwel de heele equipage was aangetast door berri-berri- Den 22-ein Augustus pas was men er in geslaAgd de straat va|n Gibraltar ta berei. ken en in de Middellanldsche Zee te komen. Den 27en Augustus was hat schip te Al- meria, vanwaar mien binden enkele dagen te Cette dacht te zijn. Onderweg onh moette ïnein echter tegenwind en de ver. zwakte bemanning was niet in staat de vereischte manoeuvres uit te voeren om er tegein op te tornieni- Zoo dreef het schip af naar de Italiaansche kust. Lang zaam werkte nnein het toen weer op, tof. men ten Zuideml van de eilanden van Hyeres was gekomen. Daar trof de Tour- billon het schip aan en! sleepte het te Cette binnen- Het meerendeel van de bemanning was nog steeds bedlegerig- Levins geeft het op. In den afgeloopen nacht heeft de mil- lionair Levine eindelijk aan kapitein Hinchcliffe, die het vliegtuig zou besturen waarin de millionair een onafgebroken vlucht naar bet Oosten zou ondernemen nu de Oceaanvlucht onmogelijk geworden was laten weten dat de vlucht niet zal plaats hebben en dat de piloot dus van zijn con tract ontheven is. Deze in Nederland wel bekende vlieger had den Amerikaan laten weten dat het gisteren de laatste dag was, waarop hij zou kunnen vertrekken, daar zijn verlof bij de Imperial Air Mail 30 Sept. afgeloopen is, en hij, indien hij later naar Britsch-Indië vertrok, niet op tijd terug zou kunnen zijn. Alles was gereed voor een vertrek op gisteren 6 uur, maar de weerberichten zijn zoo ongunstig, dat Le vine besloten heeft den tocht niet te onder nemen. Aardschokken. Naar uit Madrid wordt gemeld, zijn de laatste da'gen in het Zuiden van Spanje herhaaldelijk aardschokken waargeno men. Vooral in de provincie Alicante wa ren de schokken vrij krachtig, zoodat in vele plaatsen de beangste bevolking haar woningen verliet en op het open veld kam peerde. Daar men voor een herhaling der schokken bevreesd is, zijn verschillende fabrieken gesloten. Noodweer in Engeland. Geweldige stormen en slagregens heb ben gister weer in onderscheiden deelen van Engeland gewoed en er is onbereken bare schade toegebracht aan de nog te vel de staande oogst en gewassen. Het ergst was de toestand in Northumberland, waar het 40 uur aan een stuk geregend heeft. Bij Carlisle sloeg een stuk van den spoor dijk weg; de treinen van Newcastle naar Schotland moesten langs een omweg rij den. In het Clevedondistrict in Yorkshire dreven honderden schoven hooi een ri vier af, die buiten haar oevers was ge treden. Ook in Ierland, vooral in de omge ving van Belfast, is het noodweer geweest. Verdachte manoeuvres in de Zwarte Zee. De Zwarte Zee-manoeuvres van de roo- de vloot, welke onderbroken waren door de aardbeving, zijn hervat. Het nummer van deze week, dat 'het meest op effect is berekend, is wel een vloot-aanval op Odessa. Deze is Dinsdag ingezet met een poging om troepen te lan den, een aanval door vliegtuigen en een „gasaanval" op de stad. De bevolking, wier zenuwen toch al ge prikkeld zijn, tengevolge van de aardbe ving, slaat de voorbereidingen voor het spiegelgevecht met angst gade. Om aan de ze „oorlogs"-bedrijvi-gheid een schijn van echtheid te geven en „de massa te oefenen in den anti-gasoorlog", hebben de overhe den een aanzienlijke hoeveelheid gasmas kers uitgereikt. Eveneens hebben zij een groot aantal strooibiljetten verspreid, waarin zij de burgerij inlichten, hoe zij moet handelen bij een gasaanval. De bijna onophoudelijke manoeuvres in de streek van Odessa sedert het voorjaar hebben de geruchten onder de bevolking levendig gehouden, dat een echte oorlog op komst is, dat de onmiddellijke vijand Roemenië en de oorzaak de Bessarabiscke kwestie is. Moeklevitsj, de opperbevelhebber der vloot, beeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij zegt: „De roode vloot is mees ter van de Zwarte Zee, maar baar vijan den slapen niet. Roemenië rust zijn vloot uit en heeft zelfs op 17 Augustus de Bul- gaarscbe vlag gebruikt om de bestemming te dekken van een drijvend dok van 10.000 ton, dat het bereikt heeft door de Darda nelles. Goederentrein met kostbare lading verongelukt. Een speciale trein, welke zijde uit bet verre Oosten ter waarde van 2% millioen dollars vervoerde, is bij Yale (Britscb Co lumbia) vernield. Vijf wagons vielen in de rivier, vijf andere werden beschadigd. Men meent te weten, dat het grootste gedeelte van de kostbare lading gered zal kunnen worden. Er zijn geen menscbenlevens te betreuren. De bevolking van België. Uit het „Driemaandblad", uitgegeven door het Bureau voor Algemeene Statis tiek van het Ministerie van Binnenland- sche Zaken en volksgezondheid nam de „Standaard" de volgende gegevens over den loop van België's bevolking in 1926 op: 's Lands bevolkingscijfer op 31 Decem ber j.l. is, op het cijfer van het voorgaan de jaar, togenomen met 62.725 zielen of 8.03 voor duizend inwoners. Het aantal geboorten is nogal sterk af genomen: van 153.190 in 1925 is het ge vallen op 148.840 in '26. Als men de oor logsperiode terzijde laat, moet men tot het jaar 1863 opklimmen om een geboorte cijfer beneden 150.000 te vinden. Het geboortecoëfficent bedraagt 18.90 voor duizend zielen in plaats van 19.61 in 1925. De vermindering doet zich in al de provinciën voor, behalve in Luxemburg. Korte berichten. In eien dorp in! dei omstreken vain Therozioipel is een geregelde veld slag geleverd tusschen volgelingen van de regeering en aanhangers van wijlen Pasjitsj .De boeren gingen! elkaar met dorschvlegels en hooivorken te lijf- Zeven hunner sneuvelden en twaalf werden er ernstig gewond- Onder de gedooden was een huisvader met twaalf minderjarige kinderen. Die Neue Freiie Presse publiceert aan het hoofd van bet blad verschillende uitlatingen van voorname Weensche koopt lieden en fabrikanten, die vaststellen, dat het Oostenrijkscbë bedrijfsleven deni laat. sten tijd een ingrijpenden vooruit gang vertoont, die in! hoofdzaak te dan» ken is aan het toenemen van het vreem. delingenverkeer. De Krasnaja Gazeta deelt eenige bij» zonderheden mede over denl huidigenl stand van de actie tot bestrijding van het analfabetisme in Rpsland- Momen teel worden er over de geheele sovjet unie plm. 47 000 cursussen gehouden, be zocht door ongeveer 1,5 millioen 1 eerlint gen. Sedert den aanVang der campagne in 1921 is aan ruim 10 millioen analfabeten leizen en schrijven geleerd. Naar de Junkerswerke mededeelen is te Teheran aangekomen een barer vlieg tuigen met belangrijke boeveelheden cho- leravaccine ter bestrijding der in Zuid- Perzië 'heerschende cholera. Volgens een bericht uit Constantino- pel moet de Turksche regeering besloten hebben tot invoering van het metrieke stelsel in Turkije. Naar vernomen wordt, moet de Rus sische regeering definitief besloten heb ben tot de terugroeping van den gezant te Parijs Rakowski. Verwacht wordt dat Chamberlain op zijn vacantiereis door de Middellandsche Zee een samenkomst met Mussolini zal hebben, evenals verleden jaar. Het totaal aantal der gevallen van kinderverlamming te Leipzig is tot 95 ge stegen. Het aantal paratypbusgevallen is te Osnabrück tot 160 gestegen. Tot dusver is er nog slechts één patiën overleden. De overige gevallen zijn van lichten aard. Eeln zwervertje? Té Groningeb is zwervende aangetroffen een vijftien!- jarige jongen. Hiji kan! of wil niet zeggen Vanwaar hij komt. Hij zegt Foppe del Haan te heeifcen, weet niet waar en wiani. neer hij geboren' is: zijn) moeder heeft 'hij nooit gekend', terwijl' zijln! vader reeds lang overleden zou zijn- Hij was aan' boord bij zijln oom, die ook Foppe dei Haam beét, ongetrouwd is en op z'n een tje in een praam huist. De jongen zegt te Balk en Smeek op school te zijni gel. weiest. Het laatste half jaair was hij ten huize van eetm boer die aan de Duitsch'e gretas moet wonen. Van berni zou hiji den naam niet mteer weten. De boer had' twee kindieren, Jan en Tsjitske geheeteh- De laatste weken had zijbl oom hem) weer meegenomen in de praajm, maar dalar hij naar Duitschland ging en de jongen niet mee kon had de oom! hem een rijwiel gegeven en gezegd, dat hij zich maar moest redden. Niet on'mlogelijfc is dat de jongen uit de omgeving van Goevorden' komt, -omdat hij: die plaats herhaaldelijk noemt. Hij spreekt uitstekend1 boeren). Frieisch, zoadat men in elk geval met een Frieschen knaap te doen heeft. Uit de merken op zijn onderldeeding is moge-' lijk vast te stellen of hiji in een) gesticht of inrichting geweest en daaruit wegge, loiopen is- De knaap ziet ei' verzorgd en zindelijk uit- Het hoofd der recherche te Groningen, verzoekt allen die eenige inlichtingen meenen te kunnen verschaf- fen omtrent dezen jongen, zich te wenden tot het hoofdbureau van po-litie. Een uitzetting. Een t-e Haar lem bekende anti-stemdwang-aanhanger haü zonder toestemming van heit ge meentebestuur een noodwoning betrok ken aan de Schalkwijkergracht aldaar- Na herhaalde aanzegging om zich te ver wijderen, is hij Dinsdagavond melt zijln1 gezin uit de woning gezet Op de bewering van den man, dat zijn vrouw ziek was, werd een dokter gehaald, die de onjuistheid van zijn bewering vast stelde. Het huisraad werd naar buiten gebracht, waarna de vrouw op straat te bed ging liggen- De man richtte intusschen ook op straat zijln maaltijd aan. Nadat de man geweigerd had een liemi aange boden andera noodwoning te betrekken hij ging als protest ook op straat in zijn bed liggen werd de inboedel haar VAN VRIJDAG 23 SEPT. 1927. No. 301. EERSTE KAMER. In de zitting van gisteren kwam aan de orde het ontwerp-adres van antwoord op de Troonrede. De heer Moltmaker (S.D.A.P.)maak te bezwaar tegen wat over de onlusten in Indië gezegd werd en klaagde dat de afdeelingen zoo slecht bevolkt waren. De heer van Embden achtte de voorstelling van den heer Moltmaker een zijdig. Er waren afdeelingen waar 8 leden aanwezig waren van de 10. De heer Blomjous (R.-K.) wees er op, dat drie afdeelingen uitstekend bezet waren, doch dat de s ociaal-demo eraten afwezig waren. De heer Galijn (A.-R.) betoogde, dat de afdeeling, waarvan spr. voorzitter is, zeer goed bezet was. De heer De Vries (C.-H.) merkt op dat zijn :tfdeeling eveneens goed bezet was. De heer Vo s v. St eenwij k (C.-H.) reide, diat van zijn afdeeling 8 leden aam wiezig wa!ran; de sociaal-dem wa len afwezig. Bet adres werd aangenomen met 28 7 stemmen. De yergadering werd daar na verdaagd tot Dinsdagavond half negen. TWEEDE KAMER. In de vergadering van gisteren heeft de heer Ruys de Beer-e-nbrouck het presidi um aanvaard met een korte rede, waarin hij wees op de veranderingen in de ver gaderzaal. Bet beeld yan onze verjongde ver- gad-erzaal, aldus spr., waarvan de groote stijl zoo is doorgevoerd, dat hij ook in de onderdeelen is te herkennen, zij ook het beeld van ons werk. Ook dit zij stijl vol tot in de onderdeelen (instemming). De opvatting, dat tot den grooten stijl in ons werk o-ok behoort het bewaren van den goeden toon en het in acht nemen van die b-eknoptheid, die de degelijkheid niet schaadt, zal u van uwen voorzitter; niet bevreemden. Indien hot m-eer en me er „daarheen worde geleid, dat in de verslagen, ook over de begrootingen, de beperKing en de kortheid, waarvan in art. 29 van het Reglement van Orde wordt gewaagd, wordt betracht, zal dit in belang rijke mate bijdragen tot -een vlotte behandeling van zaken. Moge onder Gods zegen onze arbeid strekken tot h-eil van Land en Volk! Met een beroep op uw aller medewerking en srteun bij de leiding uwer werkzaamheden die ik in de twee voorgaande zittingen in ruime mate mocht ondervinden, en waarvoor ik u allen dank zeg, aanvaard ik het voorzitterschap (applaus.). De voorzitter deelde mede, dat is in gekomen een vporstel tot het weder in stellen van het Kort Verslag. Dit werd aaar de afdeelingen verwezen. Tot led-en der commissie voor buiten- land-soh-e zaken werden benoemd de heet- ren Heemskerk, Nolens, Marchant, Schok king, Vliegen, -en Knottenbelt; tot leden der commissie voor de staatsuitgaven de heeren van Vuuren, Vliegen, van Rijcke- vorssel, Oud, Schouten, van Gijn en van BoetzeJaer; tot leden der vaste commissie voor pri vaat- en strafrecht d-e heeren Heemskerk, Marchant, van Sasse van IJssclt, Duys, van Schaik," rnej. Katz, Knottenbelt; tot leden der vaste commissie voor de be lastingen van Vuuren, Snoeck Henkemans, J. ter Laan, Oud, J. B. van Dijk, De Wilde en van Gijn; tot leden der vaste commis sie voor openbare werken, verkeers- en waterstaatsaangelegenheden de heeren v. Rijckevorssel, Bomans, van der Waarden, J. J. C. van Dijk, Eb-el-s, Krijger en Dtropg- ieev-er Fortuyn. Voorts stelde de voorzitter voor de wetsontwerp-en tot wijziging van enkele artikelen van d-e Gem-eentewet hetreffen- den de plaatselijke belastingen en tot verlaging van het tarief der inkomstenbe lasting -en wijziging van art. 243a der Ge meentewet en van art. 126 quinquies' der Provinciale Wet te verwijzen naar de com- Naai het Enjgelsch. Vrouwen staarden haar na, mannen strekten hun handen uit om haar te grij pen, doch zij lette er niet ophaar voeten schenen van lood, de minuten schenen uren. De Dama'scuspoort. zou ze die ooit bereiken? Altijd weer klonk de kreet van Ben Obed haar in de ooren: „Mijn God! ze dooden hem!" De poort eindelijk de poort; doch er was een gedrang van menschen, die terug keerden. Zij zag met vagen blik mannen met lange gewaden en breede sjerpen; mannen, voor wie de wachters aan de poort eerbiedig bogen, hoewel zij tevens te rugdeinsden met angst en vreeze. Mannen, die achteruit traden, om niet met baar wit kleed in aanraking te komen, en slechts schouwden, die in haar niet zagen een haar doodsbleek, verwilderd gelaat aan- vrouw maar een dolle bond!" Eindelijk was zij door de menigte been gedrongen. Daar lag op den grond, half verborgen onder een hoop steenen iets wits. Zij liet zich op de knieën zinken, en rukte en duwde met wanhopige kracht aan de ruwe stukken rots met haar teere vingers. Daarop uitte zij een hartverscheu- renden kreet en viel voorover, terwijl zij haar bewustzijn verloor. „Mijn dochter, doch er kwam geen ant woord, ofschoon de donkere oogen wijd geopend waren. Maria aarzelt een oogen- blik, haar 'lippen bewegen zich in gebed. „Anat mijn'kind," zeide zij zacht. „Wilt ge nog niet eenmaal zijn gelaat aanschou wen, voordat zij hem wegdragen? Ik wilde, dat -ge tot uw troost zien zult, dat God op hem het zichtbare teeken Zijner liefde heeft gedrukt, zoodat de hemelsche vrede er op geschreven staat." Het meisje richtte zich met moetie op. „Breng mij tot hem," zeide zij, haar 'hand uitstrekkende. I En Maria bracht haar naar de vredige kamer, waar zij hem hadden neergelegd. De middagzon wierp lange lichtbundels op het gelaat op het kussen, schoon met de schoonheid van jeugd en heiligheid, waar over de vrede des doods was uitgespreid. De uitdrukking ep zijn gelaat, toen 'hij de woorden uitriep bij den aanblik van Jezus, die hem opwachtte om hem te ontvangen, was er nog zichtbaar -op; zijn gelaat was als 'het gelaat van een slapenden engel. „Want Hij schenkt Zijn beminden slaap," zeide Maria, die naast haar stond. Bij het hooren van deze woorden wendde het meisje zich om en nu kon zij aan haar opgekropt gemoed in tranen lucht geven. En de twee vrouwen gingen heen, doch niet geheel hopeloos scheen 'haar de toe komst toe. Zoo kropen de treurige uren om; heilige mannen droegen Step'hanus naar den doo- 'denakker en weeklaagden over hem. En de armen, voor wie hij dagelijks uitdeeling had gehouden, en zij, die hij genezen en getroost had uit de geheele stad en den omtrek, volgden hem naar het graf; en de straten der stad waren vervuld met het jammeren en het weeklagen. Wat de mannen betreft, die de daad vol bracht hadden, zij verborgen zich; en som migen verheugden zich, omdat hun vijand niet meer was, en anderen schaamden zich, terwijl weer anderen - en bij dezen was Saulus van Tarsus naar het geluid der klagende menigte luisterden en den vuist halden. „Het is het begin van weeklagen voor degenen, die de wet lasteren," zeiden zij. „Morgen zullen zij dezen doode vergeten door hun eigen smarten." 8 In het buis van Johannes zaten allen dien avond bijeen op het platte dak, zoo als hun gewoonte was, en zij spraken van hem, die was heengegaan: en terwijl zij treurden, was toch de vrede op -hen, omdat zij wisten, dat hij een recht vaardigen strijd gestreden had, en dat, hoewel de aardsche wolken donker en dreigend boven hun hoofden hingen, deze beminde broeder er boven verheven was en voor altijd rust 'had gevonden. Johannes herinnerde zich de woorden van Jezus -dien laatsten nacht, toen Hij tot hen gezegd had: „Uw hart worde niet ont roerd, gijlieden gelooft in God, gelooft ook in Mij. In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen; anderszins zoo zoude Ik het u gezegd hebben; Ik ga henen om u plaats te bereiden. En zoo wanneer Ik henen zal ge gaan zijn en u plaats zal bereid hebben, zoo kom Ik weder, en zal u tot Mij nemen, opdat gij ook zijn moogt, waar Ik ben." Terwijl hij nog sprak, trad iemand plot seling in hun midden, een wanhopige ge stalte; zijn kleederen hingen in lompen om zijn leden, zijn gelaat was met bloed be vlekt. En toen zij 'hem vol verbazing en vrees aanzagen, begon de man te spreken, en zijn stem klonk heesch en zwak, als van iemand, die uren lang geweend heeft. „Ik ben een man des doods," zeide hij, „want ik wil mijn schuld boeten, voordat een terrein van de gemeente-reniiginQ ver voerd- Helt ledikant met den levenden! inhoud op een vrachtauto geplaatst em. eveneens naar hefi terrein gereden. Tot laat in den nacht bleef de man! heen en weer trekken! en eischte nacht» verblijf met zijn gezin bp het politiei. bureau. Hij riop_ daarbij de bemiddeling in van zijn pattijgenoot, het raadslid Ovelr» steegen. Ten slotte wist mem te ongeveer twee uur in den nacht het gezin onder dak te brengen- De Nederland—Indië-vlucht. Dp 1 October a-s. des morgens vroeg, hoopt Luitenant G- A- Koppen' met zijn „Postduif" van het vliegveld Schiphol te starten voor zijn voorgenomen postvluchf naar Ned-Indië. Omtrent de voorgeschiedenis van dezen tocht kan het volgendie worden gemeld. Reeds in 1923 kreieg Luit- Koppen de beschikking over een Fokkervliegtuig van het F L V-type. Echter toen hij zich tot het Comité Vlïegtocht-Indië wendde, ho-orde hij van den tocht van v. d. Hoop, zoodat hiji zich terugtrok om op 'n he tero gelegenheid te wachten- Inmiddels' werd hem aangeboden miet 'n! 3-motorige vlicgboot een wereldvlucht te maken; doch daarop is hiji bijl nader inzien niet ingegaan, omdat 'tvoor zulk een' tocht heim wel wat te 'hoog gegrepen leek- Hij bleef voor oogen houden een tocht naar Ned.-Indië en toen v. d. Hoop en zijn tochtgenooten hun tocht volbracht had. den, begreep hij', dat hiji aan zijh tocht een ander karakter moest geven, nl-l. dat vaUi een snelle postvlucht. Weer werkte hij zijnl plannen uit, vond echter bij! 't comité Vliegtocht Ned.-Indië weinig steun, omdat dit gezien d-e weinige animo van het publiek, het tijdstip niet juist achtte. Doch enkele maanden later in Oc tober 1926 kreeg hiji van het comité bericht, dat er meer animia w-as en dat het comité, mits de tocht technisch en! financieel voldoende voorbereid wals, zijln! moreelen en financieelen steun voor zulk een tocht wilde verleenen- Luitn'. Kopi. pen ontwierp toen voor de financiering van den tocht een plan, n-1. uitgifte van! speciale Hollandschel en Indische postze gels ter waarde van f2.50, die dan in! een tamelijk beperkt aantal zouden wor den uitgegeven. De Directeur-Generaal der P. T- T. had hiertegen bezwaren, doch! bood hem aan, dat de P- T! T. f12 500 voor den tocht zou storten en de op brengst van de tei vervoeren post diajnl gezamenlijk door den heer Koppen en den P. T. T.-dienst zou worden gedekt. De mi nister van Koloniën bleek bereid door Koloniën ook een subsidie van f 12.500 te doen geven en met de f 10-000 die het Comité Vliegtocht NedIndië had toet. gezegd, kon Luitn. Koppen dus op f 35.000 rekenen. Dochnaar schat, ting zouden er f75.000 noodig zijn. Gelukkig bracht een bezoek aan de „Koninklijke"hem de toezegging voor gTatis olie en benzine langs den geheeleo! weg, dr Van Aalst interesseerde zich voor het plan en zegde den steun der N.ed. Han-del Mijl. toe, waarna al spoedig andore groote lichamen, als do K- P. M-, de Nederland, de Rott- Lloyd, volgden, terwijl de directeur der Fokkerfabriek een mo-oi dridinoto-rig vliegtuig afstond, mits voor' voldoende verzekering werd zorg gedragen. De Armstromgfabriek deed, wat dü motoren betreft, een gelijk aanbod- Zooals gezegd, 1 Oct- a.s. hoopt Luit. Koppen van Schiphol te" starten en zijp. bedoeling is de post, die hiji mede zal krijgen in 9 a 10 dagen naar Ned-Indië te brengen, daar 5 a 6 dagen te blijden opdat de poststukken over Ned. Indië kunnen worden verspreid'en de pp de te rugreis mede- te nemen stukken kunnen worden -opgehaald, waarna' dan de terug reis naar Nederland aanvaard wordt, wel ke dan weer 9 a 10 dagen kan duren- Daar het toestel drie matoren voert, behoeft Kappen niet dezelfde route te na men als Van der Hoop; bij panna stel len de andere motoren] hemi altijd wel in! staat een vliegterrein te bereiken- Zoo hoopt hiji den eersten dag reeds Belgrado, of misschien wel Sofia te bereiken, terwijl dan nog voor het invallen dar duisternis da motoren kunnen worden nagezien- Zoo. als bekend, loopt de geprojecteerde ro-ute als volgt: Bielgrado (Sofia), Bagdad, Ben der Abbas, Karachi, Alahajbad, Aki alb, Bangkok, Sengora, Muntok, Batavia). Een radio naamt Koppen niet miede, daar hij er voor deizen tocht geien nut van verwacht. de zon den volgenden morgen de aarde zal beschijnen. Maar eerst moet ik bekennen voor u allen, wat ik gedaan heb; dan, in dien ge mij wilt dooden, zal ik geduldig uw straf afwachten, mij verheugende, dat de verdere schuld mij zal gespaard blijven, mil van mijn eigen ellendig leven beroofd hebbende." „Ben Obed!" riep Anat uit, met een plotseling voorgevoel van hetgeen hij zeg gen wilde. En hij vertelde in onsamenhan gende zinnen zijn deel aan het vreeselijk werk des daags. Er heerschte -diepe stilte, toen hij geëindigd had, en -de man wendde zich naar den uitgang om heen te gaan, doch Johannes legde de hand op zijn arm. „Blijf," zeide hij, en de -onbegrensde lief de en vergiffenis van Jezus klonk in zijn stem. „Ge bebt zwaar gezondigd, doch hij 'heeft u op het laatst vergiffenis geschon ken, evenals Christus deed, toen Hij bad voor zijne moordenaren. En denkt ge niet, dat hij u zou bevelen te leven te leven om -de taak te volbrengen, die hij niet vol eindigen kon?" „Ik ben het niet waardig," steunde Ben. Obed. (Wordt vervolgd.).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 5