land- en Tuinbouw gemengd Nieuws. iHiiszoDien Stokken. leeMstaSra De rente van dit bedrag mag weliswaar op de exploitatie-rekening worden ge- ibralobt, maar dit maakt in de praetijk weinig verschil aangezien de openbare school deze kosten niet heeft en in de meeste gevallen dus van uitkeering geen sprake kan zijn. Dan is er het handwerkonderwijs. De kosten hiervan worden vergoed in even redigheid met de uitgaven der Gemeente voor dit doel. Geeft deze voor dit onder wijs weinig uit, dan beteekent dit voor de bijzondere school, dat zij weinig of niets zal ontvangen, en dat zij de meerdere kosten z.elf zal hebben te dragen. Ditzelfde geldt ook ten opzichte van de leermiddelen. Daar de bijzondere scholen voor haar onderwijs speciale leermiddelen noodig hebben, die op de openbare school niet worden gebruikt, ligt het voor de hand, dat de uitgaven voor dit doel hooger zijn, dan het bedrag, hetwelk door de gemeente wordt vergoed. Wij zouden nog kunnen wijzen op de kosten van het bezoeken van sollici tanten, die niet worden vergoed, op de kans dat de schoolbesturen voor de ge- tetorte waarborgsom een hoogere rente moeten betalen dan zij vergoed krijgen enz. ,maar ook zonder dat- is het wel duidelijk, dat er voor het houden van de Unie-collecte nog wel reden is. Maar daarnaast heeft de collecte ook nog een andere beteekenis. Van de ingezamelde gelden wordt een deel afgedragen aan de Uniekas. Deze kas stort van die gelden weer een deel in het fonds voor oud-strijders, die d© hitte des daags en de koude des nachts voor ons Christelijk onderwijs hebben ge dragen en nu, omdat zij niet meer deelen in de voorrechten der onderwijswet 1920 met een bescheiden pensioen verder moe ten leven. Evenzoo wordt een deel gestort in de kas voor weduwen en weezen van oud strijders, die aan een toelage bij hun bescheiden inkomen groote 'behoefte hebben. Hier kan gesproken worden van een eer.eischuld! Behoeftige .scholen worden voorts door de Unie gesteund, terwijl dez.e steun zal worden uitgebreid tot het Christelijk Be waarschool-onderwijs. T.en .slotte steunt de Unie de paedago- gische leerstoel aan de Vrije Universiteit waarvan onder leiding van prof. Waterink rijke vruchten voor ons Christelijk onder wijs mogen verwacht worden. Ons volk heeft de beteekenis van ons Christelijk onderwijs niet onderschat, het feit, dat het getal der Bijzondere scholen aanmerkelijk grooter is dan dat der Open bare, bewijst dit. Stellen wij dan .door het brengen van onze gaven he Christelijke scholen in staat, haar onderwijs te geven zooals Christelijke ouders dit voor hunne kinde ren begeeren, tot roem en prijs van den Naam des Heeren. Italië, de concurrent van Nederland. Uit bet feit, dat Italië op het gebied v,a;n groenten en vruchten in zoo'n sterke mate vertegenwoordigd is op de thans aan den gang zijnde Frankfurter 'Jaar beurs de Nederlandsche inzendingen, ook van zuivelproducten, nemen er ove rigens de eerste plaats in leidt men af, dat .dit land krachtige pogingen in het werk stelt om zijn uitvoer van die artikelen naar Duitschland met Frank fort als centraal punt, te verigrooten. Slachtvee voor Zwitserland. In verband met de openstelling der Zwit- sersche grenzen voor Nederlandseh slacht vee deelt de Nederlandsche gezant te Bern mede, dat de Zwitsersche impor teurs yan slachtvee hun aanvragen tot- invoer moeten richten tot de betrokken kantonnale autoriteit, die de aanvragen doorgeeft aan het Eidgenossische Vete- rinar-Amt, dat invoervergunning verleent binnen de grenzen van het invoer-con- tingent, hetwelk 20 wagons per week bedraagt. Slechte aardappeloogst. In de Noordelijke provinciën is het aardappelrooien nu in vollen gang, voor- zoover tenmins te bij de ongunstige weers gesteldheid der laatste weken van vol len gang" kan worden gesproken. Ook staat op verschillende plaatsen in -de Drentsche en Groninger Veenkoloniën, o. m. te Valthermond, Eminer-Compascuum en Ter A.pel, het delven stil, daar de aardappelkrabbeais en -krabsters in sta king zijn. Uit alle .streken van Groningen, Fries land en Drente, zoowel van het klei- als van veen- en zandgedeelte,komen be richten van slechte opbrengsten. De ver wachtingen waren al niet hoog, maar Van de meeste velden blijkt 'het beschot nog veel lager dan aanvankelijk werd verwacht. Vele perceelen op de dalgron den van de Groninger en Drentsche Veen koloniën leveren niet meer op dan 100* tot 200 H.L. per H.A., terwijl in normale jaren de gemiddelde opbrengst in clie streek 400 H.L. en meer is. Ook in de kleistreken van Friesland en Groningen wordt geklaagd over een opbrengst, welke beduidend berieden het middelmatige ligt. De aardappelen zijn klein van stuk. Bovendien zijn, vooral op de zw.are en laaggelegen gronden, yele- stammen door ziekte en rot aangetast. In verband daarmede zijn de landbouwers in Friesland en ook op de Zuid-Holiand- sche eilanden reeds thans genoodzaakt, vele partijen klei-aardappelen, welke an dere jaren voor den winter worden be waard, van de hand te doen aan de aard appelmeelfabrieken. Het gevolg van de slechte opbrengst en ziekte is, dat de prijs der aardappelen stijgende is. In 't algemeen worden hooge aardap pelprijzen verwacht. Nederlandsche groenten en fruit. Bij de feestelijke opening van de na- jaarsbeurs te Frankfort a.d. M., welke gisteren heeft plaats gehad, heeft, volgens de N. R. Crt., de inspecteur van den landbouw, Mansholt van 's Gravenbage, zeer belangrijke woorden gesproken over den Nederlandschen tuinbouw en over den goederenhandel in het algemeen tus- schen Duitschland en Nederland. De rede maakte een zeer goeden indruk. De Ne derlandsche tentoonstelling van fruit en groenten wordt a 1 - ge meen levendig b a w o. n d e rd. De inval bij de Indonesische studenten te Leiden. Men meldt uit Leiden Naar wij vernemen is de censuur, welke se dert den inval bij de Indonesische studen ten op de hun per post toegezonden brieven enz. vanwege de justitie werd toegepast, se dert eenige dagen opgeheven. Een bijzonderheid. Als een bij zonderheid kan worden gemeld, dat de ama- teur-kweeker B. te Deventer in zijn tuin een buitengewoon groote, zware savoye-kool kweek te, waarin bij verwijdering van het buitenste dekblad een 24-tal kleinere kooien werden aangetroffen. Een aanrijding en een drifti ge vader. Gisterenavond heeft te Leiden do 16-jarige melkventer W., met zijn handwagen een 6-jarig kindje van een woonschuitbewoner aangereden. De vader van het kind werd daar over zoo woedend, dat hij W. een klap op het hoofd gaf, tengevolge waarvan deze be wusteloos ineen zakte en naar het Zieken huis moest worden overgebracht. Hoog water. Door de aanhoudende regens der laatste dagen zijn heken en slooten in Terwolde en naaste omgeving tot den rand vol met water. Ook het kanaal is vol tot den onderrand der bruggen en kan niet op den IJsel loozen, omdat men bezig is mei het herstellen van het stoomgemaal. Enkele weilanden beginnen onder te loopen en zijn niet meer geschikt voor het vee. Hoewel er nog. al veel gras is, kan men het niet laten afgrazen. Men heeft in de laatste jaren het water hier in den zomer niet zoo hoog gekend. Groote fabrieksbrand te Veendam. In den nacht van Maandag o§ Dinsdag omstreeks twee uur stond plotseling de in volle campagne zijnde coöperatieve aard appelmeelfabriek Veendam en omstreken in volle vlam. De fabriek werkte- daags met volle kracht, doch stond des nachts stil. De brandweer werd gealarmeerd en verscheen met een groote en een kleine motorspuit, die echter van de fabriek niets meer konden redden. Beide, spuiten werken nog om de turfhoopen te behouden, die reeds in brand staan. Het geheele gebouwencomplex is een groote ruïne. De aan het kanaal staande kan toorgebouwen en de woning van den boek houder zijn behouden gebleven. Alles is op beurspolis verzekerd. Het is komen vast te staan, dat de schade ruim f 100.000 be draagt. De nog aan de fabriek te leveren aardappe len zullen over andere coöperatieve fabrie ken worden gedistribueerd. De meelschuur en eenige honderden halen meel zijn behouden gebleven. De fabriek is door verzekering vol doende tegen de schade gedekt. 400 personen van de buiten wereld afgesloten. Meer dan 400 be zoekers van de badplaatsen Victoria en Grant. Beach aan het Winnipegmeer (Canada) zijn sinds Zaterdag van elke verbinding met de buitenwereld afgesloten, daar het meer over een afstand van 20 mijl in den omtrek buiten zijn oevers is getreden, waardoor elk verkeer op de wegen en spoorwegtrajecten onmogelijk gemaakt is. Aanvankelijk trachtten de autoriteiten met vliegtuigen levensmiddelen en zoo noodig, me dische hulp naar het overstroomde gebied te brengen, maar hevige stormen hebben alle vliegtuigen tot terugkeeren gedwongen. De juweelendiefstal te Ber- 1 ij n. De politie heeft een van den juweelen diefstal, gepleegd te Berlijn, verdachten 19- jarigen jongeman, Otto Pres, uit Fran Hurt am Main, gearresteerd. De aangehoudene heeft een volledige bekentenis afgelegd en verklaarde de juweelen in het Biegwald bij Rodelheim te hebben begraven. De juweelen werden op de door hem aangeduide plaats ook werkelijk gevonden. Voor zoover kon worden vastge steld, ontbreken er Slechts twee muntstukken, Brand in eenLondensoh veem. Maandag werd in een der grootste veemen van Londen, waarin koffie, specerijen en ver schillende brandbare stoffen opgeslagen waren, brand ontdekt. Terstond werd de brandweer gewaarschuwd, welke door den rook genood zaakt was van haar gasmaskers gebruik te maken en al dadelijk het vuur met een groot aantal slangen bestreed. Gelukkig slaagde men er in, den brand tot dit eene pand te beper ken. Na drie uur waren de vlammen gedoofd. De schade is aanzienlijk. Twee hulpvaardige kellners gevat. 17 Augustus j.l. deed bij de politie een vreemdeling uit Engelsch-Indië, die eeni- gen tijd met verlof in ons land vertoeft, aan gifte, dat hij voor een aanzienlijk bedrag aan juweelen en aan contant geld was bestolen. Den vorigen avond was hij uit geweest en had verschillende café's in Den Haag en op Seheveningen bezocht. Vermoedelijk had hij te veel gedronken, want zijn toestand was laat in den avond zóó, dat hij per auto door twee kellners naar huis gebracht moest wor den. Hij kon zich zelfs niet meer herinneren in welk café hij het laatst geweest was. Alleen bemerkte hy, dat de twee hulpvaar dige kellners kans gezien hadden in de auto hem- voor f3000 aan juweelen, benevens zijn contanten te ontrollen. Na lang zoeken is het de politie gelukt de beide kellners aan te houden. Het waren een 24-jarig en een 30-jarig persoon uit Leiden. De jongste van de twee heeft reeds bekend den diefstal gepleegd te hebben. Beiden zijn ingesloten. Vliegongeval. Gisterenmiddag wa ren de korporaal-vlieger Bakker en de ma rinier le klas Dammers met het verkeers vliegtuig F I van het vliegkamp de Kooy bij Helder opgestegen. Plotseling weigerde de mo tor. Het gelukte den vliegers een noodlanding te maken op een bouwland. Het vliegtuig raakte daarbij echter met de wielen in den grond en sloeg daardoor over den kop. Beide vliegers bleven ongedeerd, het vliegtuig werd slechts licht beschadigd. Gestrafte onbeschoftheid. 't Gebeurde dezer dagen langs de lijn BJe- rickGrubbenvorst. Twee broers van wie de een priester, wan delden op langs de spoorbaan. Uit het portier van een naderenden trein steekt het hoofd van een blijkbaar net-geklee- den en schijnbaar wel-opgevoeden heer, dien het landschap erg te boeien lijkt. Hij heeft oog voor het mooie Peelland en een tong voor den naderenden priester. Wel ke tong hij beleefdheidshalve zoover mogelijk uit de keel laat hangen. Totdat, o schrik, de binnenbekleeding van zijn onderste kakebeen, 'n keurig stel kunst tanden de beweging van de uitgestoken tong volgt en aan den wijd-opengesperden mond ontvalt. Een wanhopige poging het weerbarstig klei nood op diens weg tussclien portier en spoor- kiezel nog te grijpen mislukt deerlijk en het onmisbaar kunstgebit bereikt niet ver van do voeten van den priester den grond. Met den noodigen eerbied raapt deze hel met behulp van een vel schoon papier op en wikkelt het zeer zorgvuldig in. De stationschef wordt behoorlijk van de vondst verwittigd; de priester laat zijn volle dig adres achter, zoodat de eigenaar zonder heel veel moeite zijn verloren schat kan terug hekomen. Wij hebben een stil vermoeden, dat hij niet spoedig zal komen opdagen. Inbraken. Te Heemstede zijn die ven aan het werk geweest in een twee tal villa's. Vermist worden zilveren voor werpen als vorken, lepels en messen, een portefeuille mei eenig geld, ©en gou den horloge en een rijwiel. Bij de politic te Leiden is aangifte gedaan, dat er is ingebroken ten huize van prof. M. op den Rijnsburgerweg. De bewoners zijn buitenslands, zoodat nog niet kan worden nagegaan, wat er ge stolen is. Zondagnacht is ingebroken ten huize van den kruidenier S. te IVoord-Schar- woude. De bewoners waren afwezig. Vier kinderen verbrand.Te Bittingen in bet Saargebied zijn Zondag avond vier kinderen, die de ouders onder toezicht van een 16-jarig dienstmeisje al leen gelaten hadden, in hun bedjes ver brand. Het meisje was, na de kinde ren te Led gebracht te hebben, uitge gaan, en had een brandende kaars in de slaapkamer laten staan. Deze kaars is omgevallen en heeft den brand veroor zaakt, welke de kinderen hel leven heeft gekost. Verstrooid. Te Alphe-n aan den Rijn werden bij de politie als „gevonden voorwerpen" een paard en wagen gede poneerd. Iemand uit Leiderdorp, die op weg was naar Hilversum, deed bij de politie te Bodegraven aangifte, dat hij zijn paard en wagen had „verloren". (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Onze Novemberweek. Zeer geachte Redactie! Een en andermaal werd door middel van korte .persberichten de aandacht er op gevestigd, dat de Hoofdbesturen van de in het Zen dings bureau te Oegstgeest Sa menwerkende Zendingscorporaties beslo ten om dit jaar een Zendingsweak (Week van Gebed, Toewijding, en Offer) te or- ganiseeren. Als data voor die week wer den vastgesteld 613 Nov. a.s. Het besluit van de Hoofdbesturen heeft ©venwel geen zin als niet allen die be langstellen in liet Zendingswerk (en be langstellen moesten) zich achter die Besturen scharen met het blijde voorne men-ertoe mede te werken dat die week slaagt. In het Nederlandseh Zendingsblad van October en in de inleidende circulaires welke binnenkort zullen worden verzon den wordt uitvoerig omschreven wat ver staan wordit ondier „slagen". Het zij hier voldoende op te mierken, dat 'twaarljjk niet alleen gaat om zoo mogelijk een groote som bijeen te brengen. Het gebed en de toewijding zijn en blijven de voornaamste factoren. Om dit alles mogelijk te maken is voorbereiding noo dig. Ook in deze dingen is orde van be teekenis. Dringend wordt daarom reeds nu ver zocht, dat men zich alom opmake om de week voor te bereiden. Vooral in Gemeen ten van eenige beteekenis dient men tijdig het werk te verdeelen, oommissies te vor men, vast te stellen hoeveel „Manifesten" aangevraagd kunnen worden. Vriendelijk vragen wij H.H. Predikanten, Godsdienstonderwijzers, Evangelisten, Hoofden van Onderwijsinrichtingen etc. en ieder die belangstelt in den Zendingsarbeid ons krachtig te steunen. De Zendingsarbeid wacht opnieuw op de hulp van kloeke, g-eloovige mannen en vrouwen. Als allen die kunnen ditmaal hulp verieenen wordt de Zendingsweek een groote en grootsche beweging van Christelijk Nederland! Het Zendingsbureau aanvaardt gaarne alle hulp die aangeboden wordt. Tenslotte zij bet vergund de aandacht van vrienden en belangstellenden er op te vestigen, dat de Zendingsb-esturen in dezen na-vacantietijd door geringe in komsten gedurende de laatste weken, niet of althans bij lang© niet voldoende kun nen voldoen aan hunne financieel'e ver plichtingen. Hulp om deze moeilijke we ken door te komen wordt gaarne aan vaard. Namens de Hoofdbesturen voornoemd, B. J. C. RIJNDERS, Zendingsdirecter. Oegstgeest, Sept. 1927. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 20 September- De volgend© personen' werden geda,gr vaard: G- W- B-, 40 j., werkman, zonder vaste woonplaats, gedetineerd, wegens landloo. perij: te Sluis- op- 31 Aug- 1.1. Eiisch 3 d. hecht- -en 3 jaar R,-W-L, uitspraak 3 d- hecht- en 2 jr feinf 6 mnd. R.W.I- S. M. H., 49 j„ logementhoudster te Ter- Neuzen, wegens beleediginjg van den rei. chercheur van Doorn, bij gelegenheid van een onderzoek inzak© DrankwetovertreL ding. Eiisch en uitspraak £15 of 15 d. S- M- H., voornoemd, wegens beleediginlg van A- en J. van Haperen. Eisch en uit spraak f 10 of 10 d- h. jK- v. Bi., 23 j-, werkman te Vlissi-ngeini, wegens vernieling van een glasruit van oen kastje van het Nederl. Loodswezen) aldaar ©n wederspararigheid. Eisch en uit spraak £25 of 25 d- h. A. ,J. van II.18 j., schildersknecht to Goes, wögeins mishandeling van Abraham van Houtei aldaar. Eiisch en uitspraak £25 of 25 d- h. A. vani L46 j., koopman t© Ierseike, wclgens mishandeling v;an Magdalena Ja- coba Nouse, aldaar. Eisch en uitspralak £5 of 5 d- h. J- S-, 35 j-, landbouwer, IJzenidijk© wegens mishandeling van N- A- Hamlet link, controleur van den Raad van Ar beid. Eiisch f 20 b. of 20 d. h., uits-pr. f10 of 10 d. h. P. v. d. W., 25 j., landarbeider 'te Cadzand, wqgenls beleediging van AdrianaJ Maria Koole te Oostburg;. Eiisch en uil- spraak 10 of 10 d- le. N. H., wed. M- de Ni, 5 lj. en 2e J. de N. 24 j., zonder beroep; beide te Vlissingcn, we-gens beleediging van J. Meulmeeste-r ©11 G- Marijs aldaar, .J. de N. bovendien wagens mishandeling vain E- Meulmeeister. Nr. 1 £10 of io d. h., nr. 2 f 15 of 15 d. h. A- J- S-, 37 j-, autobusondernemer Le Middelburg, wegens bedeediging van J. Zuidweig, agent van politie aldaar- Eisch en uitspraak f15 of 15 d- h. J- W- J- N-, 41 j-, werkman, O1, en WV Souburg, wegens ontucht tei Vüssingem1. Eisch 14 d- gev. Uitspraak 100 of 50 d- h. De volgend© personen waren gedag,, vaard wegens het berijden van een rij'wiei zonder b&lastingjnerk: P. B-, 46 j., landbouwer, te Middel burg. Eisch en uitspr. £7-50 of 4 d .h. M. F-, 34 j., arbeider, O', en W- Souburg. Eisch £7.50 of 4 d. h. Uitspraak f5 of 5 d- h. J. Bi- B-, 22 j-, scharenslijper, IJzendijke, Eisch en uitspr. f7-50 of 4 dl h. G- A- Ml de E,., 25 ;j„ arbeider te Koet wacht. Eiiscli en uitspraak 7-'50 of 4 d. h. M- A .de V-, 20 j., loopknecht, Middel burg. Eiisch en uitspraak £5 of 4 d. h. J- M. L-, 44 j., zonder vaste woon» plaats. Eiisch -en uitspr. £7-50 of 4 d. h. I. de L-, 40 j-, zonder beroep', te VüsL sing-en. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. li. Wegens het niet vertooUeai van een be wijs inzake- Rijksbelastingen': D- B-, schippersknecht op' het schip „Hoop en Vertrouwen", te Vlissinlgen. Eisch ©n uitspraak f 15 of 8 d. h. A- K-, schippersknecht opi het schip „de Drie Gebroeders", te Krabbendijke Eisch en uitspraak f 1.0 of 5 d. h. J- B-, birmenfechipper, op het schip „de -3 Gebroeders", te Krabbendijke Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h. S. G-, machinist op hef vaartuig „Om-ust HF' te Sas van Gent. Eisch en! uitspraak f 10 of 5 d- h. p. M-, binnenschipper, op het schip „Confiance" te Vlissingen. Eisch ein uit spraak f5 of 4 d. h. M- T'., schippersknecht op' het binnteri- vaartuig „Noli Tümerei', tei Vlissingen1- Eiisch en uitspr. £10 of 5 d. h. K. B-, motordrijlver op het schip „Volti Subiteix", te Vüssingen'. Eiisch eni uit spraak f 10 of 5 d. h. J. F- K-, schippersknecht op1 het'schip „B.heinland", te Vlissinlgen- Eisch en uitspraak f10 of 5 d- h. (T- P., binnenschipper op' het schip „Lek stroom XII", te Vlisisingen. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 14 September. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegtens: Met een rijwiel op- zoodanig© wijze rijt den da't de vrijheid en de veiligheid van! het verkeer wordt belemmerd en in gei. vaar gebracht: M- K-, zonder bekend© woon- of verblijfplaats: f10 of 10 d- h.; J. A- L-, te Middelburg £20 of 20 d. Vrijf. spraak van hetgeen niet bewezen is ver klaard. Zonder nadere goedkeuring met afwij king van het ingediende bouwplan een gebouw oprichten: G- S-, te Z-outelanide f50 of 50 d. h. Als hoofd van het bedrijf in ö&n locat liteit, waarvoor een verlof is verleend, sterken drank aanwezig hebben: A- N. B te Vlissingen £2-5 of 25 d- h.; teruggave der inbeslaggenomen flesschen met drank. Dronkenschap en' ordeverstoring bij her haling: A- J- G- te Oostkapelle 1 week hechtenis. Te Arnemuidan luidruchtig geraas m!a- ken: C- G- te Arnemuiden £6 of 6 d. h. Den naam Gods vloekende in het open baar gebruiken; W. P. en P. V., beiden te Arnemuiden, ieder f3 of 3d. h. Zonder jachtacte zich met een schiet geweer in het veld bevinden: A- L. te Arnemuiden: Vrijspraak. 'Overtreding art. 43 I jeto 40 I dielr Arbeidswet 1919 bij herhaling ge pleegd P. de R. te St. Laurens f 100 of 50 d- h. Nachtrumoer verwekken: W- C- V- te Middelburg: Vrijspraak. Tc Vlissingen binnen die kom mtet ©en motorrijtuig oen grooter© snelheid dan! 20 K-M- per uur rijden: J. L. tei Vlist singen £25 of 25 d. h. [Dronkenschap bij 3e herhaling: J. do K- to Middelburg 3 d. h. Dronkenschap: J. v. Z. te Middelburg, E5 of 5 d. h. fietsen zonder licht: G- C- de J. te Mid delburg £7.50 of 5 d. h. Blijden met -een fiets miet een freewheel- inrichting maar zonder rem-; A- K- te Mid delburg £5 of 5 d. h. Te Middelburg wateren buiten de bak ken: J- L- te Middelburg £3 of 3 d. h. Mot eein voiertuig, buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: P. D- te Koudekerk© £5 of 5 d. h. Zonder vergunning loopen over eens anders grond, waarvan de toegang, op' duidelijke wijze is verboden: II. K. B. te Vlissingen f 15 of 30 d. h. Loopen in do maan'd September op ©enig weiland: P- I- N. fa Middelburg f3 of 3 d -h. - - Door W. L., 43 j„ koopman, wonen de te Hoedekenskerke is hooger beroep aangeteefcend tegen het vonnis -der Beeld bank dd. 12 Sept. 1927, waarbij: hij! ter zake van oplichting, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tw.eia maalnde'n. De Officier van Justitie heeft eveneens hoo ger beroep aange'taekend. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Stroope- rijM. v. d. V., zonder bekende woon plaats 10 of 10 d.h.; Nachtrumoer ver wekken: W. II., Kloetinge, A. P. Goes, f 15 b. s. 15 d.h.; Te Vlissingen met -auto barder rijden dan is aangegeven: C. J. v. Z. te Goes f 5 of 5 d. h.Idem te 's Graven polder: C. de L., Kruiningen f 10 of 10 d.h.; II. v. W., Breda f 15 of 15 d.h.; Toe laten dat arbeidsloon wordt uitbetaald in zijn tapperijM. R., Goes, f 15 of 15 d.h.; in tapperij loon uitbetalen: P. ,J. GGoes, f 5 of 5 d.h.Zonder verg. alcohol-' houdenden drank verkoopenM. v. K., Wie- melding©, f25 of 25 d. h.Warenwet: L, J., Goes, f5 of 5 d.h.; Binnen-aanvarings- reglement: J. de R., Ierseke f 10 of 10 d.h.; Paard laten grazen op den buiten dijk van een zeedijk: A. W., Bergen op Zo-om, f5 of, 5 d.h.; Bij vischwater waar voor geen vergunning is verleend een vischtuig bij zich hebben: G. de R., Wis- 'senkerke f 5 of 5 d.h., uitleveren visch tuig of f2 of 2 d.h. Fietsen -over voet pad: J. H. J., Goes fl b. of 1 d.h.; Met een kreupele hond rijden: C. v.an B., Kloetinge f5 of 5 d.li.; Met open knal- pot rijden: P. H. Krabbendijke f3 of 3 d.li.; In een straat te Goes in verboden richting met motorrijtuig rijden C. A., M. S., Vlissingen, geen s.traf ioegapast. Een gewond cher -arbeid laten verrichten hij eerste herhaling: P. J. H., Woensdrecht, 14 d. h.; Onware inlichtingen geven aan ambtenaar van "Raad v. Arbeid: A. W., Schone, f25 o-f 25 d.li.; Geen loonlijst inzenden. B. K., Kloetinge, C. D. Katten- dijfce f 15 of 15 d.h.; In bebouwde kom met voertuig niet .stapvoets rijden: P. W. Kloetinge f3 ;of 3 d. h.; Overtreding politie-veror-dening Goes: A. T. Heinkens- zand f 3 of 3 d.h. Naam van den schip- pier niet op zijn schip hebben: A. de J. Dordrecht, B. B. te 's Gravendeel, L. D., Antwerpen, A. M. Dordrecht f5 of 5 d.h.; Spoorwegoverweg .te hard overrij den: A. G. D. v. d. R., Bergen op Zoom f2 of -2 d.h. Zonder vergunning de sluis invaren S. A. N., zonder bekende woon plaats f25 b. of ,25 d.h. A. M. Dordrecht f50 b. of 50 d.h.; Met een motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: .1. J. W., 'sHeer Hendrikskinde ren f25 b. of 25 d.h.; G. V., Velp-, f50 b. of 50 d.h. ontzegging motorrijtuigen te besturen voor den tijd van zes maanden. Als voren met een rijwiel: C. A. C., Goes, f3 of 3 d.h. A. H. v. d. E. Hans- weert, G. J. J. Bergen op Zoom f5 of 5 d.h.; In de bebouwde kom met een rij wiel de linkerzijde houden: M. R.,Hein- kensz,and f5 of 5 d.h.; Met een motor rijtuig rijden zonder rijbewijs: C. S., 'sH. Arendskerke f 10 of 1 w. t.; met motor rijtuig rijden zonder voorzien te zijn van minstens twee goede remmen: C. J. de R., Colijnsplaat f 10 of 10 d.h.; 's Avonds fietsen zonder licht: R. 'C., Goes, J. Z., Wiolphaartsdijk, J. de W., Hansweert, L. Z., Kloetinge, J. H. Geertruidenberg f 7.50 of 5 d.h.; Dronkenschap: G. J. v. G., Heinkenszand f5 of 5 d.h. 4e herh.: J. A. de L., Terneuzon, drie weken hech tenis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 6