Staten-Generaal lerkmenws Uit de Provincie "van anti-revolutionaire leden der Eerste en Tweede Kamer a.s. Donderdagavond in restaurant Royal een feestmaal aanbieden aan den Minister van Staat en lid der Tweede Kamer mr Th. Heemskerk, die 25 Juli j.l. den 75-jarigen leeftijd bereikte. Aan dezen maaltijd zal ook oud-minister De Visser aanzitten. Steun aan de klompen industrie. Blijkens de memorie van toelichting op de begrooting van Arbeid is voor de afdee- Jing Handel en Nijverheid een hooger be drag uitgetrokken, welke beoogt de Regee ring in staat te stellen om, meer dan tot dusverre mogelijk was, haar aandacht te wijden aan de belangen der noodlijdende klompenindustrie. Het bedrag der verhoo ging zal in de eerste plaats worden aan gewend voor een meer intensieve voorlich ting der klompenmakers, terwijl het voorts in de bedoeling is zoo noodig geldelijken steun te verleenen aan pogingen om het Nederlandsche artikel, dat in sommige streken des lands thans nagenoeg geheel door het goedkoopere buitenlandsche is verdrongen, mede de bekendheid te geven, welke het op grond \Ain zijn betere kwali teit verdient. Het toezicht op de spoor wegen. In verband met het eerlang aan den hoofdinspecteur-generaal der spoor- en tramwegen te verleenen eervol ontslag kan naar in de Staatsbegrooting wordt mede gedeeld, een verdere vereenvoudiging in de leiding van het toezicht op de spoorwegen worden verkregen. Het ligt in de 'bedoeling den inspecteur-generaal der spoor- en tramwegen met de leiding te belasten en aldus het ambt van hoofdinspecteur-gene raal en dat van inspecteur-generaal in één persoon te vereenigen, waardoor een be langrijke besparing wordt bereikt. Deels in verband hiermede wordt gerekend op de benoeming van den adjunct-ingenieur bij het toezicht tot Rijksinspecteur der spoor wegen en van een commies tot hoofdcom mies. Tuberculose en rheumatiek. Voor steun aan het particulier initiatief in zake tuberculose-bestrijding is op de Staatsbegrooting f 100.000 meer uitgetrok ken dan voor 1927. Ook is een post uitge trokken voor bestudeering en bestrijding van de rheumatiek. De plechtige opening van de Staten- Generaal. Aan „Het Vaderland" zijn nog de vol gende bijzonderheden ontleend: Het had er veel van weg of de belang stelling van buiten voor de plechtigheid weer grooter was dan vorig jaar. Het'is de eerste maal dat Prinses Juliana meerijdt en dat wilde men natuurlijk zien. Al vroeg was het bizonder druk in de stad. De Verkeersagent op hef Buitenhof had de handen vol. Op' dagen als deze is het verkeer nerveuzer. Men kan goed mer ken dat er menschen op straat zijn, die den weg niet goed kennen en die niet gewend zijn in een stad te rijden. Dat merkte ook de chauffeur van een glanzend nieuwe Lincoln, die op het Buitenhof aangereden werd door een boersche Ford. De tree plank en een band moesten liet Ontgelden. De coliectrices voor Oud en Arm tracht ten munt te slaan uit de drukte op straat. Ijverig werd met de blauw-witte vlaggetjes gecolporteerd. De kooplui in oranje-natio- niaal bleken op deze charmante concurren ten niet gesteld te zijn. Een der coliectrices kreeg een scheldpartij te verduren van een ventvrouw. Om een uur rukte de afzetting aan. En bijna tegelijkertijd verscheen de zon, die zich den geheel-en morgen had schuil gehouden. En met de zon kwam de groote stroom van menschen. De mannen der Gemeemtereiniging gingen den weg langs en plempten de tramrails aan met zand, de militairen, die de ©erewacht langs de route vormden, namen hun plaatsen "in. De Waarnemend burgemeester, wethouder d.r W. W. va® der Meulen, inspecteerde den weg. Ook de hoofdcommissaris van politie, de heer F. van 't Sant, ging de iafzetting langs. En toen kwamen de eerste Autoriteiten in gala-uniform reeds aan. Dat aanrijden van de autoriteiten biedt heel wat afwisseling. Op het Binnenhof para deeren de gezanten in hun uitheemsche uniformen. Vele Ministers en Kamerleden spoeden zich met hun familieleden naar die Ridderzaal. Bij al dit vertoon van de coraties en goud hoort zon. Een opening der Staten-Generaal zonder zon biedt den duizenden, die zich langs den weg gei- schaard hebben, lang niet zulk een impo sant schouwspel als zulk een plechtigheid met zon. Dit jaar was er volop zon. De gouden koets schoot naar alle zijdien stralen toen ze voorreed. Uit het publiek ging een gemompel van verbazing over zooveel statie op. Voor het Paleis waren intusschen ook de meeste adjudanten iri buitengewonen dienst verschenen. Met. hun uniformen brachten zij kleur en leven rond het standbeeld van den Grooten Zwijger. Even voor één uur kon men door de ra- men van het Paleis den Prins reeds zien staan in admiraalsuniform. Klokslag één, tegelijk viel het eerste schot op de Ma liebaan, verscheen de Koningin met Prin ses Juliana. Uit het publiek steeg een hartelijk hoera! op, dat de Koningin en de Prinses wuivend beantwoordden. Do muziek speelde het Wilhelmus, geweren en sabels waren gepresenteerd. Dit mo ment is een der schoonste van deze jaar- lijksche plechtigheid. Overal waar de Koninklijke familie ver- - scheen steeg een hartelijk hoera' op. Het Binnenhof was minder vol dan anders, wat maar goed is ook, aangezien er maar wei nig plaatsen zijn, waar men werkelijk oen goed gezicht heeft op de plechtigheid. Langer dan anders bleef de Koningin binnen. Geruimen tijd reeds stonden de gezanten ter zijde van de Ridderzaal hun verschijning is het vaste teeken, dat de plechtigheid binnen is afgeloopen toen pas verscheen de Koninklijke familie. Die groep gezanten is altijd een aardig tableau. De statige pauselijke internun tius met zijn paarsen mantel is altijd een der meest markante figuren. Een der ordonnans-officieren der Konin gin beleefde op het Binnenhof een moeilijk moment. Zijn paard schrikte van zijn kleu rige uniform. Zoodra de officier het dier naderde \yeek het achteruit. De paardeai- houder kon het dier niet kalmeeren. Gelukkig zag een der leden van het stalpersoneel de moeilijke situatie. Hij fluisterde den huzaar wat in. Toen zag het publiek hoe de ,paardenh ouder de oogen van het dier met de handen bedekte. Dat hielp. Met trillende flanken liet het dier toe dat zijn berijder opsteeg. 'Ook op den terugweg werd de Konink lijke Familie liartelijk toegejuicht. Bij het Paleis ging een fiksch hoera op toen de gouden koets daar weer verscheen. Zeeland en de Staatsbegrooting. Onder de uitgaven komt op de begrooting van Waterstaat o.m. voor: bijdrage aan die provincie Zeeland voor het door haar o,p: de exploitatie van stoom bootdiensten op de Westersehelde, met inbegrip van de stoomtram Hansw-eart— Vlake, te lijden verlies f 157.000 (v.j. even eens f 157.000). Voor de verbetering van de haven te Vlissingen wordt uitgetrokken een som van f 950.000, (vorig jaar f 1.000.000) waarvan f307.183 voor voortzetting van den bouw van een kaaimuur. ,f 130.000 voor vernieuwing van een ponton c.s., f 100.000 voor wijziging spoorwegwerken f 14.747 voor het maken van een aanleg- inrichting voor den veerdienst Vlissin gen—Breskens en f373.000 voor grond en baggerwerken. Opgemerkt wordt hierbij, dat ingevolge den door de Mij Zeeland naar voren gebrach- ten wensch het oorspronkelijke plan voor de verbetering van deze haven in zoo verre is gewijzigd, dat de kaaimuur tot belangrijk mindere lengte wordt uitge voerd, dan aanvankelijk in het voornemen lag. Alleen het noordelijk gedeelte er van tot een nuttige lengte van 300 M. wordt gemaakt in plaats van 500 M. nuttige lengte als was vastgesteld. De Mij Zee land geeft er de voorkeur aan om de pontons (ten zuiden van den Jjaaimuur) als aanlegplaats voor haar schepen te behouden, waartoe vernieuwing ervan en enkele andere voorzieningen noodig zijn. Door deze wijzigingen in het plan, waar mede ten slotte alle belanghebbenden zich konden vereenigen, is een niet onbelang rijke besparing verkregen. Tusscben het Walenhoofcl en het Leu- genaarshoofd te Vlissingen komen in den laatsten tijd z.g. „neerstroomen" voor die uitspoeling van den grond vóór en onder het ter plaatse aanwezige zinkstuk tengevolge zullen hebben. De onderzee- sche oever wordt daardoor ernstig be dreigd. Ofschoon hel niet onmogelijk is, dat de toestand van het onderzeesche ■oeverbeloop zich zoodanig zal wijzigen, dat krachtige verdediging 'daarvan niet aanstonds is geboden, schijnt het voor zichtig te rekenen op een wellicht noo- digie bezinking en bestorting ter plaatse waarvoor een bedrag van f 20.000 wordt gevraagd. Nu de loods dienst op de Schel de nog niet definitief geregeld is, en het tijdstip, waarop dit wel het geval zal zijn, nog niet te voorzien is, meent de minister niet langer te mogen wachten met stappen te doen noodig ter vervan ging van eén der vaartuigen voor de vis- scherij-politie. Die pogingen om te. trachten een par ticulier vaartuig te koop-en, dat na verbou wing geschikt zou zijn voor de uit te oefenen diensten hebben gefaald. De toestand van den Rijksweg SluiskilAxel—Kijkuit laat voor een groot gedeelte te wenschen over. De breedte van de bestaande verharding wis selt tussc-hen 3 M. en 3.50 M. behoudens het wegvak SluiskilAxelsche Sassing, waar '4 M. breedte wordt aangetroffen. Deze breedten van den weg zijn niet vol doende te achten voor het verkeer. Tus- scben de Axelsche Sassing en Axel wordt een bedbesirating aangetroffen, die in de laatste .'jaren nagenoeg geheel is ver nieuwd geworden. Voor het overige is een steenslag verharding aanwezig. Voor gesteld wordt he verbetering van den weg met steenslagverharding te doen ge schieden. Van de geraamde kosten ad f140.000 wordt voor 1928 als eerste gedeelte f 60 duizend aangevraagd. Voorts worden aangevraagd f35.000 v. het maken van electrische bewegings-in- richtingen voor de rioolschuiven van de groote sluis te Wemeldinge; f200.000 v. herstelling van de Oostsluis te Hansweert. Bouw onderzeeboot. Bij te Den Haag gehouden aanbesteding van den bouw van de onderzeeboot „O 12" was hoogste inschrijver de heer P. Smit te Rotterdam voor f 2.950.000 en minste in schrijver de Kon. Mij. „de Schelde" te Vlissingen voor f 1.836.000. Bij Kon. Besl. is benoemd tot notat ris te Putten: H. \V. Neervoort, notaris te 'sGravenpolder; tot Griffier van lipt Kantongerecht te Hulst: mr B. I. A. A. ter Veer, advocaat-procureur te Utrecht sevens waarnemend Griffier van het Kan tongerecht laldaar. Middelburg Van de Middelburgsche po litie hebben thans 23 agenten het po- litie-diploma met aanteekening, 5 agenten bet gewone diploma en is één agent nog niet gediplomeerd. Ook nemen 17 politie-agenten deel aan de E-ngclsche lessen, die door een inspec teur worden gegeven. Het nut van deze fessen is dezen zomer tijdens de vreein- delingendrukte herhaaldelijk gebleken. Een woord van hulde aan het Mid delburgsche politiecorps is zeken wel ver diend. Vlissingen. B. en W. stellen den raad voor het bedrag, dat aan de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs zal worden uit gekeerd over 1925 voor het vervolgonder wijs te bepalen op f 883,22, zijnde per leerling f33,97, hetgeen overeenkomt met betgeen het openhaar vervolgonderwijs dat jaar aan de gemeente heeft gekost. Goes. Bevolking gedurende de eerste helft der maand September 1927. Ingekomen: R. PLantinga, we/1R. H. Berg, zonder beroep, van Den Haag, Oost- singel 82; G. Berg, wed. B. C. den Exter van den Brink, zonder beroep, van Den Haag, Oostsingel 82; W. D. Janse, geb. Luitwieler, zonder beroep, van Vlissingen, De Witt Hamerstraat 6; B. Baetens, zondeT beroep, van Breda, Emmastraat 12; M. W. A. Ross, zonder beroep, van Woerden, Magdalen astraat 11; A. H. M. Maandag, geb. Peper, zonder beroep, van Arnhem, Piccardtstraat 64;. M. E. G. Fokke, ge- zelscbapsjuffr., van Den Haag, Zuster straat 9; J. H. H. van der Goot, kinder juffrouw, van Ginneken en Bavel, Opril Westwal 5; H. A. van Hooij, onder-mach. N.S., van Hoorn, Violenstraat 36; D. Heij- setn en gezin, bankwerker N.S., van Nij megen, Violenstraat 12; J. F. Casteleijn, en gezin, mandenmaker, van Middelburg, Keizerstraat 3a; W. A. Abeleven, zeeman, van Harlingen, Westwal 38; J. J. H. van den Elide, kleermaker, van Heythuysen, Rozemarijnstraat 18; J. P. Schilt en ge zin, leeraar R.H.B.S., van Appingedam, Blanokstraat 20; A. W. van Melle, zonder beroep, van Haarlem, Opril der Groote Markt 4; J. C. Verlinde, bakkersknecht, van Oostburg, Opril der Groote Markt 4. Vertrokken: S. E. Jenny Weijerman, geb. Dirks, zonder beroep, naar de Bilt, de Genestetlaan 18; J. J. Glerum, winkeljuf frouw, naar Amsterdam, Rijnstraat 14; H. H. Steinmeier, coupeur, naar Kloetinge, A 267d; N. J. F. van der Wart, onderwij zeres, naar Velsen, Wijkeroogstraat 44; Th. J. van der Peijl, cand. In.d. gezagheb ber, naar Meester Cornelis (N.-Ihdië); C. A. van der Maas, waterh. op., naar 's Gra- venhage, Kepplerstr. 86M. Padmoes, kom mies D. B., naar Denekamp, N.D. 192; J. M. Geense, telefoniste, naar Middelburg, I 323; J. Verboom en gezin, voorganger Ev. Gem., naar Rilland-Batli, Hoofdstraat; J. Verboom, kantoorbediende, naar Ant werpen; M. A. de Jager en! gezin, veld- arbeider, naar Kapelle, E 14; H. F. Dam mers en gezin, koopman, naar Amsterdam, IJkeweg 27huis; Joh. de Jonge, grondwer ker, naar Wieringen. Kruinirrgen. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. De voorz. deelt mede dat door B. en W. is benoemd tot voorz. der Gasoomlmissi-e dhr J. Kostense, en tot le weth. waarn. Burgemeester eveneens dhr J. Kostense; dat dhr Oorschot te Vlis singen heeft verzocht om concessie voor radiodat een verzoek om subsidie "is ingekomen van de Comm. van liet School museum te Middelburg; dat alle bewoners der Julianastraat verzoeken om verbete ring van de stortplaats voor vuil aldaar. De heide laatste verzoeken worden aange houden tot de a.s. begroeting. Beslissing omtrent de plaats door de leden van den Raad in hun vergadering in te nemen. De voorzitter zegt, dat hij dit punt op de agenda geplaatst heeft naar aanleiding van een vraag van dhr Vis- scher in de vorige vergadering. Dhr Vis- scher (S.D.A.P.) acht het gewenscht, dat de leden eener politieke partij naast elkaar zitten en niet zooals sedert jaren hei- volgens opschuiving van dienstjaren. Ver worpen met 7 tegen S stemmen (Visscher, Burking en Francoijs). Goedkeuring der rekening Burgerlijk Armbestuur over 1926. Na enkele opmer kingen om alsnog de achterstallige land pachten te trachten te innen wordt met aigem. (10) stemmen de rekening goedge keurd met als inkomsten f 10405,241/2, uit gaven f 7796.451/2, alzoo batig saldo f 2608.79. Benoeming hoofd bewaarschool Hans- weert. De voorz. deelt mede, dat het ad vies van de inspeotrice voor genoemd onderwijs niet is ingekomen, zoodat hij voorstelt deze benoeming, 'aan te houden tot een volgende vergadering, waartegen geen bezwaar wordt gemaakt. (Voor deze vacature zijn 13 sollicitanten.) Wijziging verordening opcenten perso- neele belastingen. Da voorz. meent, dat door de vermindering der hoofdsom van de pers. bel. in 1928 het tarief der hef fing van opcenten dient gewijzigd te wor den en wel op aanslagen huurwaarde van niet meer dan f 150 50 opcenten, meer dan f 150 tot f 225 60 opcenten, meer dan f 225 tot "f 300 70 opcenten, meer dam f300 tot f375 80 opcenten, meer -dan f 375 tot f 450 90 opcenten, meer da® f400 100 opcenten. Dhr Visscher meent, dat de tijd te kort is geweest om de gevolgen dezer wijziging te overzien en zag gaarne dit voorstel behandeld bij de a.s. begrooting. De voorz. meent juist met het oog op de behandeling der begrooting dat bet wensohelijfc is deze zaak thans te behandelen en heeft zelf zeer lang aan deze zaak gewerkt miet gegevens die een raadslid niet heeft, zoo dat hij meent, dat uitstel onnoodig is en eenig vertrouwen in B. en AV. dient ge steld te worden. Het voorstel tot uitstel wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen (Visscher en Burking). Het ontwerp wordt aangenomen met 7 tegen 3 stemmen (Vis- scher, Burking en v. d. Straaten). Wijziging verordening kinderaftrek hij gem.belasting. Het voorstel van B. en W. is de kinderaftrek te verdubbelen voor kinderen beneden de 15 jaar en wel f 50 voor 1, 2 maal f 60 voor 2, 3 maal f 70 voor 3. 4 maal f80 voor 4, 5 maal f90 voor 5 en zoo vervolgens voor elk kind meer f 10 per kind meer. Dhr Visscher (S.D.A..P.) dacht hij het lezen van dit voorstel dat we in Limburg of N.-Brabant zaten en beschouwt dit als een fokpremie en wenscht hieraan niet mee te doen. Hij slelt voor den aftrek voor noodzake lijk levensonderhoud te verhoogen van f 600 op f 700 en f 75 voor elk kind. Na langdurige bespreking wordt dit laatste voorstel verworpen met 7 tegen 3 st. (Vis scher, Burking en v. d. Straaten). Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met dezelfde stemmenverhouding. Vaststelling voorwaarden voor gebruik Vereenigingsgebouw. Op voorstel van dhr Burking (S.D.A..P) wordt met algemeeno stemmen de termijn van 2 uur gewijzigd in: niet langer dan 4 uur en niet later dan 11 uur 's avonds behoudens uitzon, deringen met toestemming van B. en W. Het gewijzigde voorstel wordt daarna met algem. st. aangenomen. Vaststelling instructie schoonhouder- concienge Vereenigingsgebouw. De voorz. acht het beste gegadigden op te roepen met verlangd loon, daar moeilijk valt vast te stellen het loon. Velen voeren daarover bet woord, doch de slotsom is, dat nie mand een omlijnd voorstel doet, zoodat gegadigden in dien zin worden opgeroe pen. Dhr Visscher wilde de bevoegdheid van den Raad aan zich houden voor de benoeming voor deze betrekking. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 2 st. (S.D.A.P.). De instructie in zijn ge heel wordt met alg. st. aangenomen. Verzoek Chr. school te Kruiningen om subsidie voor een cursus Fransche taal. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Dhr Burking, S.D.A.P., is hier tegen op grond van versnippering van onderwijs. Ook dhr Visscher is hier tegen. De voorz. alsook dhr v. Hootegem en Francoijs toonen hel billijke er van aan, ook met het oog op de gelijkstelling van liet onderwijs en de zeer geringe meer dere kosten. Het voorstel wordt aangeno men met de S.D.A.P.ers en v. d. Straaten als tegenstemmers. Rondvraag. Dhr Visscher vraagt naar het terrein van de oude school. De voorz. zegt, «lat op de begrooting hiervoor een post is uitgetrokken. Dhr Burking neemt de rondvraag waar ■om datgene te zeggen, dat hij meende te doen na de behandeling van punt 2 (plaats der Raadsleden), doch dat tegen het reglement van orde was. Hij; zegt door de houding der raadsleden bij' de stemmin gen in deze veigadering bele-edigd te zijn en de S.D.A.P.ers zullen voortaan de overi ge raadsleden niet meer als collega's be schouwen en hen de hand niet drukken. Dhr Francoijs antwoordt dhr Burking met toestemming van de raadsleden, dat het hem verwondert, dat dhr Burking zich daardoor bel-eadigd gevoelt. Wanneer spre ker ziet hoe ditmaal de stemmen zich verhouden, dan kan dhr Burking nog me nig keer ontstemd zijn en als dat zoo voortgaat met zijn partij dan weet hij niet tot welke onaangename verhoudingen dit aanleiding zal geven. U zult daarin nog moeten leeren. Daarna sluiting, waarna de S.D.A.P.ers zich zonder de raadsleden te groeten verwijderen. Schore De Kon. Erk. P. V. „De Snelle Vlucht" hield- Zaterdag een wedvlucht van Mons. Afstand U31/2 K.M. Los 2 uur. Aankomst le duif 3 u. 40 min. Wind Z.-W. le en 4e pr. J. M. Fraanje te Biezolinge, 2e prijs W. Rijn Czn. te Schore, 3e prijs A. Luijk te Biezelinge. Uitgaande van de hier ter plaatse gevestigde Jongelings-, Knapen- en Meis- jesvereemiging zal in het laatst van Sep tember een bazar worden gehouden met het doel gelden bijeen te krijgen voor aan schaffing van een orgel voor die ver- eemigiingen. Bttfhem. Gisteren (Dinsdag) avond werd ons rustige dorpje opgeschrikt door het luiden van de brandklok. Het bleek, dat op de hofstede van KL Geschiere onder Welzinge een groote hooistapel in brand stond. De Ritthemsche brandspuit toog dadelijk ér heen, maar kon niet direct water geven. Daar de hooistapel slechts enkele M. van de groote landbouwschuur stond, was er veel gevaar, dat deze ook zou gaan bran den. Daarom werd hulp gevraagd van Souburg en Middelburg. Intusschen gaf de Ritthemsche spuit volop water. Daar Souburg door een straatweg met Welzinge verbonden is, was de spuit van Souburg vlug aanwezig en gaf spoedig water. Weldra was dan ook het grootste gevaar voorbiji, zoodat de motorspuit uit Middel burg, die reeds onderweg was, kon terug- keeren. Heel den nacht bleven de spuit gasten op hun post. Oorzaak: Waarschijnlijk het spelen met lucifers door kinderen, toen de ouders naar de wei waren. De hooistapel was niet verzekerd'. Er was bijzonder vee] publiek komen kijken uit Souburg, Ritthem, Nieuwland en zelfs uit Middelburg. Veere. Sedert een dag of veertien heeft zich an® de sluis alhier een ernstiga onderloopsheid geopenbaard. Hetzelfde heeft zich reeds voorgedaan in 1837 na den aanleg van deze sluis, en later nog eens in 1895. Toen heef» ,men het euvel hersteld door aanbrenging van kostbare beton koffers. Maar thans openbaarde het euvel zich opnieuw, zoodat bij laag wa ter de kolk in korten tijd leeg liep. Met behulp van duikers is de toe stand onderzocht, en thans tracht men. met stortingen van zand en beton de ondergrondsche doorstrooming van het water te keeren. (M. Ct.) Vereenigde zitting. Omtrent de opening van de Sta ten. Ge ne raai wordt nog het volgende gemeld: De Koningin las ditmaal de troonrede op zoo duidelijken toon voor, dat wij ons niet kunnen voorstellen, dat ook maar aan iemand iets ontgaan kan zijn. Evenals ten vorigen jare woonden tal tal van sociaa'-dcunocraten de opening bij. Niemand hunner was in ambtsgewaad, tenzij men dit van' den heer Schaper zou willen zeggen die ook nu weer verscheen in de kleedinig, die hij als plaatsvervank gend voorzitter pleegt te dragen- (De ty pische Tweede Kamer-combinatie van rok mot zwarte das.) Toen bij- het vertrek der Koningin het „Love do Koningin' 'opjuichto, bleven de socialisten heel even zitten- Onmiddellijk daarop stonden echter ook zijl op, zoou dat slechts >eein scherp opmerker deze afwijkende houding bespeurde, evenals in 1926. Tweede Kamer. Gistermiddag vergaderde de Tweede Ka mer voor het eerst in dit zittingsjaar- Minister de Geer bood de staatsbegroou ting voor 1928 met de begeleidende mil- liocnenhioita aa,n. Daarna ging da Kamer over tot het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. Eerste candidaat werd de huidige voorzitter Jhr- R-uys tie Beeronbrouck met 82 van de 85 gel dige stemmen. In totaal waren 90 stem men uitgebracht, waarvan 5 blanco, mgr. Nolens, prof. Visscher en de lieer Van Gijn kregen elk één stem- Tweede candidaat werd dr De Visser (c-h.) met 44 van de 81 'geldige stemmen. 6 stemmen waren blanco- Voorts verkreeg de heer L- de Visser 4 stemtaen, Schaper (s.d.) 27 stemmen, Heemskerk (a.r.) 3 stemm'en, prof. Visscher (a.r.) 1 stem, Alharda (s-d.) 4 stemmen, Schokking (c. h.) 1 stern. Derde candidaat werd de heer Schaper (s.d.) met 58 stemlmein, terwijl voorts de heeren Van Gijn (v.b.) 24 stemmen. Droog), lecver Fortuijii (v.b.), Schouten (a.r.) en prof. Visscher (a.r.) één stem verkregen, terwijl 8 stemmen blanco waren- De leden van hét stembureau de heeren .Joekes, Rierema;, Van Boetzelaer van Dubbeldam en Van Schaik zullen met de heeren De Wilde, Deckers, Knottenbelt en Zandt deze nominaties aan H. M- de Koningin aan bieden- De vergadering werd daarna tot. Donderdag verdaagd. Eerste Kamer. De president, da heer van Voorst tot Voorst, deelde mede dat hij weder is benoemd tot voorzitter, welke taak hij met een korte rede aanvaardde Op voorstel van den voorzitter werd besloten de Troonrede met een adres van antwoord te beantwoorden. De Kamer ging daarna over tot het trekken van afdeelingen. Hierbij! werden de leden der Commissie benoemd om de- Kamer omtrent het wetsontwerp betref fende dei naamlooze vennootschappen voor te lichten, tei weten de heeren v- d- Hoeven, M-eindels, Janssen, De Veer en v. d. Befgh, over de afdeelingen ven deeld. De Kamer begaf zich daarnai in de af deelingen. Na schorsing der vergadering deelde dc-- voorzitter mede, dat benoemd zijn tot voorzitters der afdeielingen de heere-ni Moltmaker, Colij'n, De Vos van Steenwijk, Do Vries en Polak ear tot ondervoorzit ters de heeren Westerdijk, v. Lanschot,, Rink, Haffmans eni v- Gulden. De voorzitter deelde mede, dat a!.s~ Dinsdag te half 9 uur 's avonds in 'f. openbaar zal worden vergaderd. WoensL dag d.a,.v. voormiddag zal in da afdeeL lingen worden behandeld het wetsönt- werp betreffende de collectieve arbeidsl overeenkomst, terwijl 's middags van dien dag in 't openbaar wordt behandeld het ontwerp tot naasting van den spoorweg EnschedéAhaus- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giethoorn, L J. Cazemier te Gieterveen. Aangenomen naar Vriezenveen (2e pr. pl.), 0. Groenewoud te Parrega. Bedankt voor Vriezenveen en Alblasser- dam, H. P. Brandt te Lage Zwaluwe. Geref. Kerken. Beroepen te Schoonrewoerd, D. Brem- mer te Bruinisse. Te Vrouwepolder-Ga- pinge, en te Opende, P. Melles, cand. te Groningen. Te Boornbergum, H. M. Ploe ger te Appelscha. Te Oosterzee (FY.), P. Melles, cand. te Groningen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Dordrecht, J. Jongeleen te Hilversum en H. Visser te J.eeuwarden. Beroepen te Aalsmeer, H. Biesma te Groningen. Te Nieuwe Pekela, J. Hovius te Sneek. Evang. Staatskerk (België). Beroepen te Gent, J. Hartjes te Rilland Bat/h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2