flit de Premie. Xerkiieaws ftatewjfs. Lanfl» 8® ïaiatonw. Gemengd Nieuws. ZoekMtjes. Telegramn». rangen, zal aan de onderhavige aange legenheid bijzondere aandacht worden ge schonken de commissie wordt door den ondeigeteekene inmiddels uitgenoodigd, omtrent dit punt spoedig, zoo noodig bij afzonderlijke nota, haar meening te doen kennen. Een vorstelijke gift. De Vereeniging „Het Zonnehuis" heeft van een echtpaar, dat onbekend wenscht (te blijven, door middel van Ds James van Delf shaven, een jeldschenking van 200 cfüizend gulden ontvangen. De Vereeniging „Het Zonnehuis", die zich Ten doel stelt het oprichten van een tehuis voor de verpleging van onge neeslijke behoeftige zieken, is door deze vorstelijke gift opeens dicht tot haar doel genaderd zegt het blad, maar zij zal met bet oog op de groote kosten aan de ex ploitatie verbonden, met voorzichtigheid tot de jrerwezenlijking van haar plannen overgaan. De "vereeniging onderscheidt zich van vereenigingen als Zonnegloren, Sonne- vanck enz., doordat zij alleen alle soorten van ongeneeslijke zieken (natuurlijs met begrenzingen) van alle gezindten op het oog heeft en hoewel, staande op Christe- lijken grondslag, toch interconfessioneel wenscht te blijven. W er kl oosh eid- De oogst, zoo wordt uit Groningen gei- meld, komt dit jaar Iaat binnen en daiar- öoor z;ijin de werkzaamheden achterlijk. Bovendien laat de bouwgrond zich moei lijk ploegen met paarden, tengevolge waar van het gebruik van den tractor bijzonder sterk is toegenomen, vooral in don Reider- wolderpoider. Was het tot liet vorig© jaar iets bijzon ders, als men zag ploegen met een trac tor, thans w.offdt in dazen! polder gewerkt met vijf stuks, nacht en dag. Sommige behoorein aan landbouwers, andere worden gehuurd- Een landeigenaar te Schoteriand, die plan had in den a-s. winter een groote uitgestrektheid heide door world ooze ar beiders te laten bewerken, heeft daarvan afgezien, wegens verschil met den Baad van Arbeid over premiebetaling. Hij gaat nu de heida mét een stoom ploeg omwerken- tVerkiezingsquaeistie te Putte. In het kleine grenlsplaatsje Putte aan de Belgische grens zijn 'de gemoederen) reeds langen tijd in onrust. Van de verkie zingscampagne af tot op den huidigen! dag is het in dat dorpje onrustig ge weest- Hoewel er een katholieke bevolking is, waren er twee lijsten ingediend: de lijst-Verdonck en dei lij'stLeys (secretaris der gemeente)- De lijst-Verdonck zege vierde en kwam miet vier leden luisterrijk uit heit strijdperk, ten-wijl de lijstLeys de oude gezeten partij met drie leden de nederlaag leed- De geloofsbrieven werden ingediend en door den ouden raad 'in orde bevonden, doch door een vergis sing van den burgemeester ging de raad in beroep bij G-öd- Staten om de lijst- Verdonck niet toe te laten. Gedeputeerden, verklaarden dat beroep ongegrond- Toen besloot de raad, in beroep te gaan hij der Kroon en als rechtsgeleerd raadsman te benoemen mr Dirven, te Bergen op Zoom -Dit besluit werd genomen deni vijfden September, dus een laatste poging om de lijst-V eidomck te weren- Den vol genden dag werd de nieuwe raad geïn stalleerd en weren twee wethouders van de lijst-Verdonck gekozen- i0p die vergadering ging het vrij ru moerig toe. ,,Uw hoog© sprongen zijn uit, Secretaris," zeiide de oudste wethouder en binnenkort, zullen we door een accoun tant laten onderzoeken, hoe uw beheer ge durende tal van jaren is geweest." Verder werd het besluit van den ouden) raad, waarbij mr Dirven werd benoemd als raadsman der gemeente, ingetrokken. Vlissinaen. Op Zaterdag 24 Sept. 's mid dags 2 uur, wordt op de militaire schiet banen bij het Vliegterrein een schietwed strijd gehouden door den buitengewonen Vrijwillige®. Landstorm alhier. Het Vlissingisch Mannenkoor, direc teur de beier J- A- Hollaers, geeft Vrijdag avond half negen eian concert op de ach terplaats van de Willem Hl-kazerne. Goes. Vandaag herdenkt dhr ,T. M. Bar- telse alhier den dag, dat hij 35 jaar werkzaam is ten kantore van de Breede Watering Bewesten lerseke. Gisteravond vergaderde voor de perste maal in deze campagne het Be stuur van den Chr. Besturenbond met de afgevaardigden der diverse orga nisaties. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer. A. de Lange op de dure roeping welke de Zeeuwsche Chris tenen hebben om zich te weer te stellen tegen de aanvallen, die van soc. dem. zijde speciaal in dezen winter op onze provincie zullen worden ondernomen. Besloten werd op 5 October in de zaal van de Chr. bewaarschool een samen komst te beleggen, teneinde te luisteren naar de radio-redevoeringen en -muziek door het Chr. Nationaal Vakverbond uit te zenden. Naar de districts-vergadering der Be sturenbonden op 24 Sept. a.s. te Middel burg werden afgevaardigden benoemd. Te vens werd besloten weer enkele sprekers voor den a.s. winter uit te noodigen. Over diverse belasting-kwesties werd ook nog gediscussieerd. Medegedeeld kon worden, dat verschillende aangeslagene® vorig jaar hun aanslag in de inkomsten belasting zagen verminderd door de van wege het Bestuur ingediende reclames. De secretaris eindigde deze vergadering met dankgebed. Haar wij vernemen, loopt het met den verkoop van bouwgrond in Bouw plan III vrij goed. Reeds jjjn (behalve de woningen Voor het spoorwegpersoneel, die reeds bewoond zijn) zeven woningen in het nieuwe bouwplan in aanbouw, terwijl voor zes woningen reeds grond is gere serveerd. Met de verbetering van de treurig slechte bestrating der Ganzepoortb-rug en omgeving is thans een aanvang gemaakt. .Over een oppervlakte van ongeveer 200 vierkante Meter zullen z.g.n. koperslak keien worden gebruikt. Met deze keien (een kunstmatig product) is ook een ge deelte van de Lange Delft te Middelburg bestraat. Het is de bedoeling, evenals daar ook hier in zekeren zin een proef daarmee te nemen. Als de Gemeenteraad er zijn goedkeu ring aan hecht zal het volgende jaar de Ganzepoortbrug zelf (het metselwerk, etc.) worden gerestaureerd. Wemeldinge. Gistermorgen liep het met cement geladen Belg. sleepschip „Elody" -op het remmingswerk nabij de Postbrug. tengevolge waarvan een gat boven en onder de waterlijn ontstond. Met pompen wordt .getracht, het schip boven water te houden. Veere. In de gemeenteraadsvergadering van gistermorgen waren afwezig met ken nisgeving de h.h. Castel, weth.. en Boller. Ingekomen een schrijven van B. en W. van Middelburg over Nijverheidsonderwijs. Daar de rekeningen zoolang uitblijven, wordt door den voorzitter dit punt nader toegelicht, waarna met algemeene stem men hiermee accoord wordt gegaan en het voorstel van Middelburg wordt aange nomen. Een schrijven van den Minister over 'de Vee en Vleeschkeuringsdienst wordt brieeder uiteengezet door den voor zitter en voor kennisgeving aangenomen. Idem een schrijven van den Minister ter zake van Trekhonden-bescherming. Ingekomen .een schrijven van het Bu reau Vreemdelingenverkeer om de bezoe ken in 1928 tijdens de Olympische Spelen zoo groot mogelijk te helpen maken en tevens van de gezonden foto's een vier tal in groot formaat toe te zenden. Al dus wordt besloten. Daar de burgemeester verlof heeft ge kregen van 17 Sept. tot 4 October uit- stedig te zijn zal alsdan de le wethouder A. P. Wouters loco-burgemeester zijn bij afwezigheid de 2e weth. F. J. Castel. Ook zal, als de secretaris afwezig mocht zijn de burgemeester zijn plaats innemen. Daarna sluiting. N. en St. Joosland. Zaterdagavond werd' alhier de jaaflijksche schietwedstrijd ge houden van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm afd. N. en St. Joosland. De le prijs werd behaald door S. A. Janse met 40 punten. 2e G. de Visser 39; 3e A. Moens 39; 4e J. Quist 39; 5e P. van Leerdam 38; 6. L. van Eenennaam 38; 7. A. Kuijper 37; 8. Joh. Mesu 37; 9. I. Joosse 37; 10. E. Verlare 36,; 11. J. Joosse 34; 12. H. Luitwieler 34; 13. H. van Zweden 33 p. terwijl de poedelprijs onder veel pret, tod deel viel aan D. Goedhart. Na afloop werden in café Fritz de prijzen uitgereikt, en de avond onder gezellig samenzijn doorgebracht. 4 nieuwe leden hebben zich opgegeven. St. Maartensdijk. Op 85-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer M. P. Groene- wege, die gedurende zeer vele jaren lid van den gemeenteraad is geweest, waar van het meerendeel tevens wethouder. In verband met zijn niet-terugkeeren in den nieuwen gemeenteraad heeft de burge meester in de laatste vergadering van den ouden raad nog woorden van hulde aan hem gewijd. De heer Groenewege be hoorde lot de A.-R. partij. Aardenburg. Gisteren had de zitting van het hoofdstembureau plaats. De kapitein der Kon. Marechaussee alsmede de subst. Off. van Justitie woonden de zitting bij. Vlug handelde de voorzitter de zaken af, zoodat na een achttal minuten alles was afgeloopen. De uitslag werd vastge steld zooals reeds vermeld.Trotesten wer den niet ingediend. Na afloop werd G. P. H. Wijffels uit- genoodigd tot een onderhoud met den Officier van Justitie in de kazerne. (M. C.) Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Alphen a. d. Rijn, A. D. Meeter te Leiden. Te Usquert, H. de Groot te Emmen. Aangenomen naar Hengelo (hulppr.), D. W. A. te Winkel te Winterswijk. Naar Koog a. d. Zaan, G. Ilornstra te War- menhuizen. Bedankt voor Metslawier, J. R. Stra- tingh te Hogebeintum. Voor Willige Lange- rak, D. Bax te Oudetonge. Geref. Kerken. Tweetal te Opende, P. Molles, cand. te Groningen en M. Zijlema, cand. te Ten Post. Aangenomen naar Bergum, W. H. v. .d. Vegt te Drachtster-Compagnie. Doopsgez. Kerk. Aangenomen naar Haarlem, J. R. Leen- derls te Koog a. d. Zaan. Ds O- L- F. v. Schelven. Ds 0. L- F- van Scholven, Geref. predikant te Waigeiningen, wordt sedert ©enigen tijd verpleegd in het diaconessenhuis te Arn hem- Alles hoeft een geregeld en, gunstig verloop- i Ds W. A. B. ten Kate te Vlis- singen, hoopt op Zondag 16 Oot. a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. te Enschede. Des moigens zal hij beves tigd worden door zijn vader Ds B. ten Kate, emeritus-predikant te Velp. De zaak Ds Brussaard. De Classis Haarlem hield Dinsdag een ver gadering ter verdere behandeling van de zaak Ds Brussaard. Aanwezig waren dei deputateni der Sy node, Prof. Ridderbos, Ds Broukelaar en Ds Schouten. De beraadslaging der classis had m comité-generaal plaats. Aan het perscommuniqué is heit volgen de ontleend: De discussies m comité-generaal duur den van halftwaalf tot half zeven1. Ten slotte besloot da classis aan het verzoek der Generale Synode te voldoen en een commissie te benoemen om in' tegen woordigheid van de deputaten der Sy node en den kerkeraad van Bloemend'aai een samenspreking te houden mlet ds Brussaard. De classis sprak daarbij de ver wachting uit, dat bestaande moeilijkheden daarbij zullen worden opgeheven- Mocht onverhoopt die samenspreking niet het ge- wetnschte resultaat hebben, dan zal oen buitengewone vergadering van de classis worden samengeroepen- In de commissie werden benoemd de predikanten ds Siertsema te Haarlem, ds Groenewegen te Halfweg en dr Bavinck te Heemstede en twee ouderlingen. Vereen, van Ouderlingen. Als resultaat van vergaderingen, te Utrecht gehouden, is opgericht de Vereeniging van ouderlingen der Nederlandsche Hervormde Kerk. In de laatst gehouden vergadering wer den de functies verdeeld als volgt: A. M. C. G. Knottnerus, voorzitter; J. II. van Levden, 2e voorzitter; J. G. Hoffmann, le secretaris; S. Bijl, 2e secretaris; C. P. Schenk, penningmeester; M. F. Groen, A. II. Kloosterman, F. M. Olivier en L. Slagter, leden. Gevolg gevend aan den weinsch der ver gadering zal 22 October a.s. ten 3 uur n.m. precies een vergadering gehouden worden in het Kerkeraadsgebouw der Ned. Herv. Gem., Oppert 137, Rotterdam. Op deze vergadering zal de voorzitter een inleidend woord spreken en bet doel der Vereeniging uiteen zetten. De heer W. Voskuil, chef der Zeden- en Kinderpolitie te Rotterdam zal spreken over de taak der ambtsdragers op zede lijk gebied tegenover de ouders en kinde ren van onzen .tijd. Wissenkerke. Dhr L. A. Minderhoud, onderwijzer aan de Chr. school alhier is met ingang van 1 Dec. benoemd als eerste onderwijzer aan de Ned. Ilerv. school te Zwijndrecht. Serooskerke (W.) De heer H. J. Ver sluis, hoofd der Chr. school alhier, heeft tegen 1 Jan. 1928 hij 't bestuur ontslag aangevraagd. Hij zal het onderwijs met pensioen verlaten. Sedert de oprichting der school (1 Jan. 1901) stond hij aan 't hoofd der genoemde school. Handwerken op de H. B. S. Aan de Zierikzeesche Rijks H. B. S. zal in 't vervolg ook handwerkqpderwijs voor meisjes worden gegeven. Het onderwijs, dat in hoofdzaak op Se nuttige handwerken gericht zal zijn zal, altlians op den duur, mede de fraaie handwerken omvatten, terwijl afzonderlijk schoolgeld voor dit onderwijs niet zal wor den gevorderd. De Zierikzeesche II. B. S. is de'tweede R. II. B. S. in ons land, die dit onder wijs zal verstrekken. Geslaagd voor het le gedeelte nota rieel staatsexamen J. de Vries Jr. te Wil- helminadorp. Geslaagd voor het machinisten-exa. men diploma A de heeren P. J. Hesper, A- de Veld, H .Sieigers, J. Komijn en J. W- Krijgsman en voor Stuurliedeiniexamten 2e stuurman groote stoomvaart J. A- Smaal en F. de Vries. Geslaagd voor examen Politiet-diploi. ma met aanteekeninig: -W J- Levering, Vüssingen, M- Louwertsei, Vlissingen, A. A- v. Luyk, Middelburg; G- Lokerse, Woudri- chem; J- Koole, Oudenbosch. Hat diploma verwierven ,W- Klaassen, Bergen op Zoom, JLutei, Vlissingen. Een onbehoorlijkheid. Eeni- gen tijd geleden heeft iemand de on beschaamdheid gehad, enkele groote dag bladen een valsche opgave te zenden van personen, die aan de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd zouden zijn voor het .examen voor bouwkundig inge nieur. Voor deze opgave was gebruik ge maakt van papier van de Techn. Hooge school, op oneerlijke wijze verkregen. De hoogleeraren der afdeeling bouw kunde hebben dezer dagen over boven genoemde zaak een bespreking gehouden, met het gevolg, dat curatoren der Tech nische Hoogeschool een klacht hij de Justitie zullen indienen tegen (lengen© die de valsche examen-opgave aan de bladen heeft gezonden. '.t-ruiJ» 'ii-auauww» «-grown iiiwiHroiTiiBaBWM Ziekte onder de varkens. Onder de jongere varkens, de z.g. schot telingen of oveirloopers doet zich op ver schillende plaatsen in Maas en Waal een ziekte voor, die >eenige overeenkomst ver toond met longziekte- De meeste aange taste dieren sterven na een paar dagen- Ongelukken. Te Slaperstil (te Hoogkerk, Gron.) is Dinsdagavond de 16- jarige dienstbode E. S. door een melk- vrachtaulo, waaraan zij zich fietsende vasthield, overreden en op slag gelood. Het hoofd was verbrijzeld. Een tien jarig meisje van den arbeider R. ondeT Nieuwer Amstel begaf zich met een schaal naai' de sloot achter de woning, om deze schoon te maken. Eenige oogenblikken daarna werd zij opgehaald uit het water. De toegepaste kunstmatige ademhaling mocht niet meer balen. De kleine is ver moedelijk voorover geslagen en gestikt. Te Dalerveen liep het zoontje van den heer A. Bij liet spelen tegen een mest- bak; deze viel om en de jongen geraakte er onder, waardoor hij ernstig gewond werd. Eenige uren later is hij aan de be komen verwondingen overleden. Mishandeling. Gisternacht kwam de student R. te Delft met zijn auto thuis. Hij wilde deze achteruit in de garage rijden, waarschuwde eenige per sonen, die juist passeerden, dat het zou gebeuren, cioch vermoedelijk werd een hunner door de auto geraatt. De student kreeg althans „onverhoeds zoo'n hevigen slag op zijn hoofd, dat het glas van zijn pince-nez, welke hij droeg, werd ver brijzeld en in het oog drong. De on bekenden namen na deze „heldendaad" de vlucht. De student R. werd direct naar de oogheelkundige kliniek te 'sGra- venhage vervoerd, waar operatief ingrij pen noodzakelijk bleek. Waarschijnlijk zal de heer R. het oog moeten missen. Ver dacht van deze mishandeling, werd zekere C. K. door de politie gearresteerd. :In den grond verdwenen. Naar uit Kopenhagen wordt gemeld, is op IJsland een koerier hij een aardschok door een plotseling ontstane opening in den "frond met een voertuig met vier paarden in den aardbodem verdwenen. De inbraak in het station Hooge veen. In verband met de plaats gehad hebbende jnbraak in het spoor wegstation te Hoogeveen kunnen we nader melden: Des morgens bij aankomst op het station bemerkten de beambten, dat er dien nacht ongewenscht bezoek was ge weest. De brandkast was van bet kan toor verdwenen. De chef werd direct met een en ander in kennis gesteld. Weldra bleek dat de brandkast was weggesleept toet een zoogenaamd stoekwagentje, bij het station in gebruik yoor zware vrach ten. Deze kast werd teruggevonden in de .nabijheid van de goederenloods aan den Westkant van het slation ingegraven in den grond en bewerkt en opengeslagen met mokers .en kolbeitels. De spaden en gereedschappen lagen nog daarbij en wa ren gehaald uit een in de nabijheid staand loodsje, eigendom van den heer S., waar in de inbrekers (men vermoedt, dat er 3 zijn geweest) zijn gekomen door uitsnij ding van een ruitje. Op eenigen afstand nabij de veelading trof men de geld- bakjes aan en hier en daar waren enkele dubbeltjes en kwartjes verspreid. De groote buit, een goede f 2000 was juist overgestort, terwijl zich een bedrag van een goede f800 in de kast bevond. De ,kast is compleet uit elkaar gebeukt. De inbrekers zijn vermoedelijk de deur ingekomen, welke ze den vorigen keer hebben verlaten. Een paar wollen hand schoenen zijn achtergebleven en de ge reedschappen zijn bij het werk gelaten. Het schijnt, dat een jas van een der be ambten is gebruikt, deze is in elkaar gefrommeld teruggevonden, met modder besmeerd. Een lont met poeder was even eens aanwezig. Bij het vertrek van de beambten om 11.30 des avonds is er iniets bijzonders door hen bemerkt. Enkel is door omwonenden geconstateerd, dat een drietal personen op den hoek van den Pesserstraatweg tegen het hek stond geleund tegen den tijd dat het perso neel van de S. S. huiswaarts ging en hen moest passeeren. Zoodoende zouden ze op de hoogte zijn geweest, dat het terrein „veilig" was. De subst. officier van justitie, vergezeld van den rijksveld wachter te Assien met diens politiehond zijn naar Hoogeveen gekomen, doch door het slechte, natte weer van 's nachts kon de hond weinig uitrichten. Het onderzoek wordt naar alle zijden ijverig voortgezet. Een drieling. In heit huisgezin van den heetr Mooiy, to Bergen (N-H.) word gisteren ©en drieling geboren. Moe der en j ongeborenen maken het goed- Inbraken in stations. Gister nacht is ingebroken in het spoorweg- staiion te Borculo. Vermist wordt een geldkist met f500. Ook in liet station te Ruurlo- is inge broken. Een beruchte dievenbende opgepakt. De Brusselsche recherche hield sinds eenigen tijd een oogje op een troepje vreemdelingen, dat in een café in de Zuidstraat placht samen te komen. Ten slotte ontdekte zij, dat eenige leden van de bende medeplichtig waren aan een diefstal van juweelen. Zij heeft toen vier Italianen aangehouden, van wie er een in Frankrijk nog twee jaar gevangenisstraf wegens diefstal te goed heeft en ver dacht wordt van medeplichtigheid aan een diefstal van een millioen. Drie van de kerels hadden nog gestolen juweelen hij zich. Zij hadden alle vier in Italië nog de noodige gevangenisstraffen te goed. De politie hield ook nog een Rus aan, wiens dossier thans wordt nage spoord. Bijzondere aandacht verdient wat te Delft gebeurde bij de verkiezing van wet houders. Ik wil het daarom even hier in 't licht zetten. Aan de beurt van aftreden was o.a. de heer Brinkman, een deir Anti-Revolutio naire leden. De geheele linkerzijde stemde blanco. Zij wilde niet meehelpen een politieken tegenstander in 't zadel te zetten. En mèt de linkerzijde en dat wilde ik even acoentueeren stemde óók blan co Ds Zandt, de Staatk. Geref. afge vaardigde. Toen het er om ging, het anti-revolu tionaire element in liet college vair B. en W. te behouden, trok hij eene lijn met de linksche partijen. Ik beoordeel dit optreden niet; ik con stateer het alleen. En ik hoop dat degenen onder de lezers van „De Zeeuw" die zich op politiek gebied door mannen als Ds Zandt laten 'leiden, eens een oogenblik zullen naden ken over de vraag, of ze inderdaad wel op den goeden weg zijn en of zij een dergelijk optreden, waarbij de revolutio naire partijen in de handen klappen, kun nen sanctionneeren. OPMERKER. Brand in een gevangenis. In de schrijnwerkerswerkplaats, die ge vestigd is in een van de vleugels van de centrale gevangenis te Nuettringhausen is gisternacht door nog onopgehelderde oorzaak brand uitgebroken. De brandweer kon slechts met groote moeite beletten dat de brand oversloeg naar dat gedeelte van het gebouw, waarin zich de cellen bevinden. Vijf of zes wagons hout en alle werktuigen uit de schrijnwerkerij zijn door den brand vernield. Stelende lekkerbekken. Te. Chalons sur Marne is sinds eenigen tijd een geheimzinnige inbrekersbende aan het werk, die door de tomen de keukens pleegt binnen te sluipen en zich daar aaos sfpijs en drank te goed doet. Negen nach ten achter elkaar zijn verschillende be woners van Chalons op deze wijze be stolen. Hoewel de inbrekers zich met deze lekkernijen voor de maag tevreden plegen te stellen, begint men zich onder de bewoners toch wat ongerust te maken nu het de politie maar niet gelukt, deze stelende lekkerbekken te ontdekten. De treindief stal. De Ilaagsche politie heeft thans te Amsterdam aange houden een zekeren S., tot voor kort in Den Haag woonachtig. Deze aanhou ding staat in verband met de arrestatie van de L„ verdacht van den brutalen treinroof. Zaterdag j.i. tusschen Dordrecht en Roosendaal gepleegd. Een inbreker die met gif gas werkt. Maandagavond vervoegde zich bij 'n melkzaak te Zandvoort even voor 't sluiten een als heer gekleede Duit- scher, die door zijn vreemde wijze van op treden al spoedig de aandacht van de eigenaresse en 'haar huisgenooten trok. Hij bestelde een glas melk, waarna hij weer vertrok. Den volgenden ochtend echter stonden de eigenaresse en haar zoon, die elk in een slaapkamer achter de huiskamer slie pen, waarvan de deuren open stonden, half versuft en met zware hoofdpijnen op, terwijl een vreemde prikkelende gaslucht hun het regelmatig donken onmogelijk maakte. Ook een flinke waakhond, die in de huiskamer sliep, scheen bedwelmd. Het gas werd gecontroleerd doch alles was in orde. Al spoedig bleek, dat een ongenoode gast door openschuiving van een raam van de huiskamer, die aan de straat gelegen is, zich toegang tot de wo ning had versohaft en zich op de moest ge raffineerde manier rustig een portefeuille, welke in een kleedingstuk op een stoel lag, benevens geld, dat in een handtaschje in een kleerenkast was geborgen, verder een aantal gouden en zilveren sieraden had toegeëigend. Alles ter waarde van ongeveer f 500. Een kistje met eenige duizenden gul dens aan handelsgeld, waarop een rok moet zijn gevallen, bleef onaangeroerd. Op geen twee meters afstand van de kast sliep de vrouw. De politie zoekt nu den dader, wiens signalement zij heeft. (Volk.) Groote brand in West- Vlaanderen. Gister heeft een ontzet tende brand gewoed in een vlasschuur te Emelghem in West-Vlaanderen De schuur, die meer dan een millioen kilo gram vlas bevatte, werd geheel verwoest. De brand, die om acht uur 's morgens be gon, was eerst laat in den nacht geëin digd. De schade beloopt vele millioenen. Vliegongeluk. Een vliegtuig, bestuurd door den jongen vlieger Jouo van het vliegterrein Anger, is bij Parijs in bot sing gekomen met een boom. Het toestel smakte tegen den grond en werd een prooi der vlammen. Men heeft het verkoolde lijk van den vlieger onder het wrak vandaan gehaald. De moeder van het slachtoffer was op enkele honderden meters afstand getuige van 'het drama. Deeerste sneeuw. Te Bourg en Bresse (Frankrijk) in de provincie Ain is de eerste sneeuw gevallen. -De temperatuur is sterk gedaald. VLAARDINGEN. Gisteravond heeft al hier op den Sohiedamschendijk een ern stig ongeval plaats gehad. De 15-jarig® A.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2