Onderwijs. Land- an Tsiikoaw. Gemengd Nieuws. ïelepammei. larMMsMëfi. Burierflpr» Staal M llerl e! f fecMzaken .■predikanten hom intrede gedaan, n.l. ds W. A. F. van I>ijk en Ds D. Blakker, van wie laatstgenoemde sociaal-democraat is. Ondervraging ambtsdra. gors. De classis Winschoten van de Ge reformeerde Kerken besloot aan alle predi kanten en ouderlingen binnen haar res sort de volgende vragen voor te leggen: oi Kunt gi] instemming betuigen met de Asser leerbeslissing, dat de boom der kennis des goeds en kwaads, de slang en 'baai' spreken en de boom des levens maar de klaarblijkelijke bedoeling van het Scbriftverhaal van Gen. 2 en 3 in eigen- lijken of letterlijken zin zijn op te vatten, en dus zintuigelijk waarneembare werke lijkheden waren, en dat derhalve de mee rling, als zou men disputabel kunnen stel len of deze zaken en feiten zintuigelijk waarneembare werkelijkheden waren, zon- der mot het in artikel 4 en 5 dcT Nederl. Geloofsbelijdenis beleden gezag der Heilige Schrift in strijd te komen, moet worden afgewezen en beloven dit ten grondslag te zullen leggen aan wat gij in dezen zult loeren b. Kunt gij aanvaarden de kerkrechte lijke eindbeslissing der Asser Synode en beloven u van alle onkerkelijke actie te- gein deze beslissing te zullen onthouden? De Unie-collecte bracht op te Schoon- dijke f81,46. Bij herexamen dat door ziekte van den candidaat was uitgesteld, is alsnog toegelaten tot de 2e klasse van het Gym nasium te Middelburg G. Boreel. Geslaagd voor examen Politiediploma W. .Tanker, Zierikzee. BIEZELINGE. Benoemd tot tijdelijk onderwij zer aan de Chr. Herv. School alhier dhr N. I«. van Dalsen te Serooskerke (W-). Vee-invoer in Zwitserland. BS besluit van 5 Sept. j.l. lïeeft de Zwit- sersche regeering het invoerverbod van Ne- derlandsch slachtvee (runderen, geiten, scha pen, varkens) ingetrokken. Van heden 10 September af zullen weet invoervergunningen binnen de grenzen van liet toegestane contingent worden verleend. indexcijfers van den Landbouw. Uit de door de directie van den Landbouw in „Handelsberichten" gepubliceerde indexcij fers van den landbouw blijkt, dat gedurende Augustus met uitzondering van vlas en stroo, een algemeene daling der prijzen voor de akkerbouwproducten viel waar te nemen, zoo dat voor die groep het indexcijfer iets lager was dan in de voorafgaande maand (163 tegen 169). Voor alle veeteeltproducten, behalve rund- vloesah, waren in de afgeloopen maand de ttoteeringen hooger dan in Juli, zoodat daar door het totale indexcijfer eveneens iets steeg (van 132 tot 134). Van de voederartikelen waren do prijzen %ooger dan in de maand te voren on daar de prijzen van de meststoffen, behalve van ijhili (dat aanmerkelijk lager noteerde) vrijwel onveranderd bleven, was het indexcijfer yoor de productiekosten iets hooger dan in Juli (160 tegen 159). Hei indexcijfer voor arbeidsloon bedraagt 804, dus het dubbele van vóór den oorlog'. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Mijnheer de Redacteur, la verband met het in Uw blad van 8 dezer voorkomende raadsverslag der gemeente Rit- Kbam, zie ik mij genoopt tot de volgende be merkingen. Hot in dat verslag neergelegde als zouden Ged. Staten afwijzend hebben beschikt op een besluit van den Raad tot wijziging van art. 1 der verordening op de heffing eener wegen belasting is onjuist. Door dit college werd ril. den Raad voorgesteld zijn besluit te dier eake in te trekken, wijl daarin was weggelaten de bepaling, dat de gebouwde eigendommen mz. moeten belenden aan of uitgang hebben op openbare land- en waterwegen in de ge meente gelegen. En waar bijvoeging van de onderstreepte woorden uitdrukkelijk door art 242c. der Gemeentewet wordt geëischt kon' door genoemd college, zonder wijziging van het raadsbesluit op dit punt, de ICroon niet worden geadviseerd daaraan goedkeuring Ie verleenen. Op voorstel van R. en W. werd M. a. s. besloten artikel 1 der bovengenoem de verordening nader te redigeeren in dezen rifl, dat alle gebouwde eigendommen enz. al of niet in de gemeente gelegen en die be tenden of uitgang hebben op de bij die ge meente in onderhoud zijnde openbare land- of waterwegen in de belasting zullen worden getroffen. Dit wijzigingsbesluit zal de Kroon ter goedkeuring worden voorgelegd. Dit strookt dus geenszins met den in het verslag voor komenden zin: M. a. s. wordt besloten bij de Kroon in hooger beroep te gaan. Dc beslissing tot al of niet goedkeuring dezer wijziging behoort tot de competentie van de Kroon, zoodat daarvan geen sprake kon zijn. Vervolgens wordt nog melding gemaakt van eendoor het lid van de Putte gestelde vraag of de andere brandspuit (in de gemeente •s er slechts één aanwezig) nog niet is gepro beerd met als antwoord van den Voorzitter, dat dit niet heeft kunnen plaats hebben, „daar door het natte weer in den zomer do slangen zoo moeilijk zijn droog te krijgen". Ik vraag my af of dit in een ander nat jaargetijde wel mogelijk zou zijn Ook hier is niet weer gegeven hetgeen door den Voorzitter op dö desbetreffende vraag van evengenoemd lid werd geantwoord. De Voorzitter deelde mede, dat, in verhand met de ongunstige weersgesteld heid tot dusver geen gelegenheid werd gevon den de beproeving der brandhluscbmiddelen to doen plaats vinden terwijl voorts nog onder aandacht moet worden gebracht dat het, met het oog op de vele regens, uiterst be zwaarlijk gaat de slangen op de gebruikelijke wijze te drogen. (Dit geschiedt altijd in do open lucht). De wenschelijkheid, .dat uwe verslaggever, in den vervolge duidelijker weergeeft het in den raad verhandelde, behoeft geen nader betoog. LAMBRECHTSE, Gem.-sec. Ritthem. Ongelukken. Te Lisse is de 10- jarige van R., die heimelijk op ie treeplank van een vrachtauto meereed, onderweg er afgesprongen. Een der wielen ging hem over het hoofd. In zeer zorgwekkenden toe stand is hij opgenomen. Te Oude Pekela is overleden de wed. S., die, toen zij aldaar fiets reed, onder een auto geraakte. Te Rotterdam is een 46 jarige havenarbeider aan boord van een stoomschip in het 10 M. diepe ruim gevallen. Met een schedelbreuk is hij in het ziekenhuis opgenomen. Za terdagochtend is te Voorschoten de 10-jarige O. aangereden door een vrachtauto. De jon gen is in zorgelijken toestand naar het zie kenhuis te Leiden vervoerd. Stalen huizen. Dc Vereinigle Ober- schlesische Hüttenvverke A.-G. hebben den bouw van stalen huizen ter hand gonomen- Ilet eerste huis van deze soort verrees als viergezinshuis te Hindenburg. De bouwtijd be droeg 24 dagen. So hip gezonken. Gistermorgen is het lichlerschip van de Heveafabrieken to Heelsum door onbekende oorzaak gezonken. Een waakhond aan boord slóeg aan en wek te daardoor twee werklieden, die op heL schip sliepen en nog tijd hadden, zich in Veiligheid te brengen. Er waren verschillende partijen goederen op het dek opgeslagen, o.a. 80 kisten rubber, deze zijn grootendeels in dein Rijn verdwenen. Inspecteur Paul. De beide revol verkogels, waardoor inspecteur Paul in Den Haag verleden week hjj de achtervolging van inbrekers is getroffen, zijn in het Ziekenhuis langs oporatieven weg uit het lichaam van den patiënt verwijderd. De toestand van den lieer Paul is bevredigend. Juist op tijd aangehouden- Zaterdagmorgen werd do aandacht van eenigei agenten te Zandvoort getrokken door een man, diiö beladen 'met een groot pak aan de tramhalte stond. Op navraag dtï agenten gaf de man oip zijti vader te moeten nareizen, die reeds vooruit gegaan was. Daar de zaak den politie agenten verdacht voorkwam, namen zij den man mede naar heit bureau, en bij verder onderzoek bleek, dat de man ingebroken! had in een onbewoonde villa, waar hij koper- en tinwerk, alsmede een schilderij, dat hij uit do lijst gerukt had, ontvreemd had. Het schilderij steilt voor dr Willem Rnyaards, geschilderd door J. Toorop. Dö man is een Duitscher en heeft opgege ven noig slechts eienige dagen: in Holland to zijn- De politici stelt thans een ver- deT onderzoek in. 'De moord te Ga pel le aan d( e n IJ s s e 1. Gemeld wondt, dat een psychiatrisch onderzoek zal wordein inge steld naar de geestvermogens van den verdachte B- M. 'in de moordzaak te Cap el le aan den IJssed. Hoewel de defi nitieve rapporten der deskundigen betref- f-.nde de> lijkschouwing nog niet bekend zijn, wordt toch reeds meegedeeld, dat de doodsoorzaak niet met zekerheid zal kun nen worden vastgesteld; het lijk verkeerde daartoe ,reeids in te verren staat vatn ontbinding. Een Duitsche „Landru". Door de politie tei Essen werd aangehou den een zekere Franz Begesat, werkman, die verdacht werd verscheidene vrouwen vermoord te hebben- Blij onderzoek in zijn woning vond de politie drie groot© hou ten kisten, welke geheel gevuld waren met met bloed bevlekte kleeren. De kleeren zijn afkomstig van dertien vrouwen. Ver moed wordt dat de moordenaar de licha men van zijn slachtoffers Iiceft verbrand- Aanvaring op den Nieu wen Waterweg. Zaterdagmorgen om kwart over 2 zijn het Engelse,he s.s. El- lerdale en het Nederlandsche s.s. IJssel- monde op den Nieuwen Waterweg tus- schen Maassluis en Pootershaven met el kaar in aanvaring gekomen. De schok was zoo hevig, dat de IJsselmonide na drie minuten zonk. Vier van de opvaren den, twee Hollanders, een Noor en een Deen zijn om het leven gekomen. Het s.s. IJsselmonde was uitgaande be laden met cokes. Het s.s. Ellerdale kwam, beladen met graan, van Montreal. Het heeft aan de voorplek veel deuken en lekkage opge- loopen, doch kon de reis naar Rotter dam voortzetten. Een matroos van de IJsselmonde wisl nog bijtijds over te springen op het s.s. Ellerdale, dat terstond zijn anker had uit geworpen. Eenige opvarenden van het s.s. IJsselmonde die te water waren gespron gen werden door matrozen van de Eller dale, die een boot had uitgezet opgepikt Vermoedelijk bevonden de slachtoffers van het s.s. IJsselmonde zich tijdens de aanvaring in hun hutten. De namen der slachtoffers zijn: Jacobus van Maurik, 55 jaar, geb. te Nieuwe Tonge, gewoond hebbende Na dorststraat 96b te Rotterdam, donkey man; 'Nils Jensen, 29 jaar, gel), te Stor- ward (Denemarken), woonachtig to Ko penhagen, matroos; Johan P. Lalleman, 19 jaar, geboren te Monster, woonachtig te Naaldwijk, lichtmatroos; Anie Rasmund- sen, 22 jaar, geb. te Skudesnes, woonach tig te Stavanger, stoker. Do geredden van het s.s. IJsselmonde zijn allen ondergebracht in het Zeemans huis te Maassluis. De meesten, zijn aan- gekomen óf met zoo -goed als niets aan, óf met geleend goed, dat omwonenden hen haidden verstrekt. Later zijn allen per sleepboot naar Rotterdam gegaan. Al len waren den schok vrij goed te boven gekomen. De opvarenden van de Griekenkind hoor den, toen zij hij: de IJsselmonde lagen uit het achterschip hulpgeroep. Men steldo een onderzoek in en toen ontdekte men een matroos, die zijn hoofd door een patrijspoort had weten te werken. Het verhaal van dezen matroos, Ga briel Fabcr uit Rotterdam, is zeer sen sationeel. Toen hij door den schok was wakker geworden sprong hij uit zijn kooi; hot was stikdonker en hij kon geen hand voor dc oogen zien. Hij probeerde nog een deur to bereiken maar omdat het logies als bijna heelemaal volgeloopen was, kon hij zich niet oriënteeren. Onder water zwem mende heeft hij getracht de tra.p te be reiken; dit lukte niet en Faber had zich zelf al opgegeven. Hij heeft echter een lichtschijnsel in do zoldering ontdekt; denkende, dat hij hier een luik vond, trachtte hij het met zijn rug omhoog te duwen. Het gaf echter niets mee. Toen bemerkte hij, dat hij te gen een patrijspoort duwde en 'flat liet schip dus op zijn kant moest liggen. Hij draaide de knevel los en stak zijn hoofd door heL gat. Het water stond hem tot aan de keel. Kapitein Klontje, die 's mans hulpge roep hoorde, heeft getracht don inan, die liet erg benauwd kreeg, uit te zagen. 'Om dat dit werk eigenlijk veel te langzaam ging, stuurde de kapitein do sleepboot naar Maassluis om een snij-apparaat te halen. Nu kon er vlug een gat gebrand worden en de man was uit zijn (benauwde positie gered. Zij hield van varkens poo len. Een slager te Bleijerheide (Limb.) had sedert ©enigen tijd klandisie van een vrouw, die steeds om gezouten varkens- pooten vroeg. Zij wist. maar al te goed, dat de slager het erwtensoep-materiaal uit den kelder moest halen. En 'als de slager dan de varkenspooten uit den kel der opdiepte, onderzocht ze den inhoud van de geldlade. Er kwam echter wan trouwen. En op een keer, dat de slager weer den kelder inging om de gebruike lijke pootjes te halen, werd de vrouw op beeterdaad betrapt door des slagers ega. Bij de politie heeft zij nu haar diefstallen hekend. Groote brand te Hoofddorp. Eien groote brand heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag in Hoofddorp gewoed. Omstreeks drie uur in den nacht ontdekten eenige bewoners van het an ders zoo rustige dorp een hellen rossen gloed op hun vensters. Het bleek hun, dat er brand was uitgebroken *in den korenmolen „Hoop op Zegen". Ook de bewoners van het nabij den molen ge legen woonhuis hadden den brand reeds ontdekt. Zij waarschuwden de brandweer die spoedig met een motorspuit ter plaatse was. Aan redding van den molen, noch van het woonhuis, dat reeds vuur had gevat, viel evenwel meer te denken. De molen, die reeds eenige jaren niet meer als molen gebruikt wordt, en in welks benedengedeelte de heer Doeleman een timmermanswerkplaats heeft, werd geheel een prooi der vlammen. Met don derend geraas stortten, toen de geheel uit hout opgetrokken molen in vuur stond de wieken en daarna ook de molensteenen naar beneden. Het was een fantastisch- angstig gezicht in den donkeren nacht. Het woonhuis, bewoond door den heer Doeleman, ging eveneens geheel verloren. De bewoners moesten snel het huis ver laten en konden niets redden. Een groote schuur, grenzende aan het woonhuis werd eveneens een prooi der vlammen. Die molen en het woonhuis, beide eigen dom van den heer J. van Andel uit Hoofd dorp, waren niet verzekerd. De schuur was wel verzekerd. Alle inboedel en ook de inventaris van de timmermanswerk plaats, waartoe behalve gereedschap, ook een groote houtvoorr,aad behoorde, ging verloren. Deze waren wel verzekerd. De -oorzaak van den brand is onbekend. Groote brand te Londen. In een fabriek, gelegen temidden van auto- garages, verwerkt men. te Londen niet meer bruikbare filmls om er het celluloid uit te halen- Dit goeidje is. zooals men weet, buitengewoon brandbaar. Terwijl 17 meisjes en arbeiders met liun werk bezig waren, schoot plotseling ©en der rollen in brand. Allen zagen zich in eiön oogen- blik tijds omrinigd door mfeterhooge vlam men. Mannen ©n vrouwen sprongen, voor zoovetr zij. een goed heenkomen konden zoeken, in het vlakbij stroomende Rcigeht- Kamaal, waar zij door schippers werden opigdpikt. Vier meiisjes vei'brandden levend C.n men zoekt onder de puirïhoopen- naar een vijfde: slachtoffer- Zes ernstig gewon den moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. De fabriek brandde tot op den grond toe af; enkele autoi's in' 'een nabijgelegen giarage werden door het vuur vernield. Het mag een wonder heeteri, dat do geheel© wijle niet is afgebrand. Het pokkeng'elval t© Maas tricht- Het ziektegeval, dat zich te Maastricht in ©en woonwagen beeft voor gedaan, blijikt slechts ©en overgangsvorm tusschen waterpokken en zwarte pokken ta zijn- Daar dit geen direct gevaar ople vert, gaat de kermis wel door. Ontrouwe! penningmeester- De voormalige penningmeester S- van de woningbouwvereniging „St- Joseph" te Haarlem heeft zich schuldig gemaald aan verduistering van gelden ten nadeele van da vereeniging. S- spiegelde den leden voor, dat op coöperatieven grondslag zon gebouwd Woraen en dat zij daarom ©en aan|deel, groot f100 moesten nemen- Ook meestert def menschen f10 z-g. oprichtingskosten! betalen. S- liet de menschen koimienl op dagen, waarop het bestuur geen zitting had, zoodat dit niets afwist van de prak tijken van S- Het totaal-bedrag der ver duisterde gelden is ongeveer' f4500- Wat de verduistering van bedragen van f 100 betreft, oorspronkelijk lag het in da bedoeling coöperatief te bouwen', doch sinds 1924 was dit plan opgegeven. De gestorte gelden konden de deelnemers toen terugkrijgen. Ooik als men bedankte als lid (voor 1924) kon men de gestorte f 100 terug bekomen. Doen de menschen kregen geen geld los van S- Zoo is teni- slotte uitgekomen, dat er geen geld meer in kas was- Verschillende gestorte bedra gen van f100 zijin, naar gebleken moet zijn, niet verantwoord; S- boekte deze niet- Tot gerechtelijke vervolging van S- zal worden overgegaan. Duitsche vliegmachine get- 1 a n d- Gistermiddag is in een polder on der Sliedracht een Duitsche vliegmachine als gevolg van een noodlanding neer gekomen. Zij werd bestuurd door den piloot Lusser. De machine is niet bescha digd. Twee broers verongelukt. HEERENVEEN. V.D. Zondagmiddag heeft op den weg AkkrumOldeboortn een ernstig motorongeval plaats gehad'. Do gebroeders J. en H. Zwaiagstra uit Knijpe reden met hun motor tegen een auto en vielen beiden bewusteloos op den weg. De autobestuurder schijnt van de aanrijding niets bemerkt te hebben en is doorgereden. Do beide gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht en hei den aan de gevolgen overleden. Treindief gepakt. BREDA- V-Di- Zaterdagavond bemerkte een verpleegster in den' trein op het traject DordtRoosendaal, dat, toen zij zich oven verwijderd had, haar taschje inhoudende f 5000 aan geld en f 15-000 aan waardevolle papieren verdwenen was. Do conducteur had ©en verdacht uit ziend persoon naar de retirade zien gaan. D© retirade! werd daarom op slot gedraaid. Te Roosendaal werd de verdachte per soon door de rijkspolitie gearresteerd. Hij bleek de f5000 nog bij zich ta hebben en verklaarde de waardevolle papieren verscheurd te hebben. Bijl een ingesteld onderzoek werden deze papieren en het taschjö nog op de spoorbaan gevonden!. De politie bleek de hand gelegd te hebben op een berucht individu uit Amsterdam! Vreemd sterfgeval. ROTTERDAM. V-D- Zaterdagavond was da 34-jarige caféhouder J. G- v. Lwoi. nende Prins Hendrikkade, uitgegaan- Toen zijn vrouw om drie uur wakker werd ew haar man nog niet thui's vond, ging zij een onderzoek instellen- Zijl vond hemi beneden in het café dood op een stoel zitten- De politie werd gewaarschuwd. He den zullen de doktoren de doodsoorzaak vaststellen. LONDEN- V-Di- .Courtney heeft zijii Oce^ aan-vlucht definitief opgegeven- Ook kapi» tain Vonck heeft van de vlucht New-York Parijs afgezien. DEN HAAG. V.D'. Naar verwacht wordt zal Prinses Juliana ditmaal haar ouders vergezellen bij de plechtige opening der zitting van die Staten-Generaal op Dins dag 20 Sept. a.s. •- DEVENTER- V.D. Nabiji Olst aan den straatweg DeventerZwolle is hedennacht de auto van Men heer G- de Groot in brand gevlogen- Dhr dei Groet rookte bij hat vullen van het henzineresiervoir een sigaret. Hij kwam in de vlamlmen om. De andere inzittende bleef ongedeerd. Rotterdam, 12 Sept. '27. Graanmarkt. Tarwe .wederom met tuim aanbod in de allerhelste kwaliteit on veranderd, lOveirigens in alle soorten lager verkocht, puike van f 14f 15, zaai daar boven betaald, overige soorten van fll f12,25, rogge fllf 12-50 Gerst Cbevallier flauw gestemd f12— f 12.50, Wintergerst van f 11f 11.50. Ha! ver van f 10f 11.50. Kleine Groene env- ten iets beter gestemd van f 19f 24.50. Schokkers in de prima kwaliteit prijshou dend gestemd, overigens onveranderd. Al les per 100 K.G. Rotterdam, 12 Sept. '27- (Veemaïkt- Aanvoer: .415 vette Ren deren, 234 vette kalveren, 1023 schapen en lammeren, 1122 varkens. Prijzen per halvei kilo: Koeien 3235, 45—47, 50—53; ossen 40, 43—46, 48- 52; vette kalveren 47,552,5, 62,5— 67,5, 72,577,5; schapen f22f31 p stuk; lammeren f22f27 p- stuk; var kens 33, 33,5- Koeien ©n ossen, aanvoer iets minder, handel wat williger, prijlz-en iets' stijver. Een enkel© puifc-beste koe nog tot 2 cent boven noteering. Stieren' geen noteering wegens onbeteekenenden aanvoer. Vette kalveren aanvoer ruimer, handel redelijk prijzen met weinig verandering- Een enkel puik best kalf nog tot 7,5 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel lui, prijzen vrijwel onver anderd. Varkens aanvoer ruim, haJndel tamelijk, prijzen ongeveer als vorige week. Een enkel puik best ex. nog 0-5 cent bo ven noteering- Vermoedelijk zal de markt minder gunstig afloopen- Zaden: Blauw Maanzaad f38f40,Kar- wijzaad f32f33, Lijnzaad (blauw, voer) f 18f 19, Kanariezaad f 12f 13, Kool zaad f 18—f20.50. Vlas: 400 K.G. blauw f 1.15—f 1.50. 8000 K.G. .Groningsch f 1.45f 1.65. Vaste stemming. Groningsch wegens da hooge vraagprijzen niet vorkocht. Boven genoemde prijzen zijn de nominale notee ringen. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f 3.50f 4.50, Z. Eigenheimers f 3.75-f 4 Blauwe Eigenheimers f4f4.50, Zeeuw - sche Blauwe en Bonte f4.50fö.50. Overmaassclie blauwpitten f 5f 5.50, alles per II.L. Wiesfl. Schoolmeesters 12 cent per K.G. Aanvoer en vraag tamelijk. GOES, 10 Sept. 1927. Peren: Clapp's Fa vorite 1518, Triumphe de Viënne 1341, Souvenir de Congres 716, Dr Jules Guyot 1218, Marguerithe Marillat 1523, Spaan- scihe Wijnperen 1016, Maria Louisse 810, Beurré Hardy 2232, Beurré de Merode 9— 16, Beurró Lebrun 12, Beurré d'Aremberg 13, Beurré d'Amanlis 1217, Beurró Beukers 12, Beurré Durandeau 48, Beurré Wilhelmina 67, Vijgeperen 1416, Soldat Laboreur 7 12, Jutteperen 716, William's Duchesse 720, Calabesse Tirlemont 1014, Bon Ciiro- lien Williams 510, Maagdeperen 1015, Lange Perzikperen 710, Ronde Perzikperen 68, Poire de Nouvet 6, Diamantperen 6— 8, Duifjesperen 6, Schellebellen 46, Marse- pijnperen 5, Rietperen 47, Calleboutsperen 46, Scharlakenperen 25, Afval- en Kroet- peren 0.103 gulden, alles per 100 K.G. Appels: ,'fransp. de Croncels 1130, Signe Til- lish 1014, Mank's Codlin 10—16, Jacques Lebel 614, Sterappels 814, Wamersking 69, The Queen 815, SwedenappeJ 13, Prinoesse Noble 8, Codlin Keswick 47, Bau- man's Reinetten 68, Keizer Alexander 610, Notarisappel 8, Bismarck 58, Oranje Reinet ten 57, Zure Paradijs 7, Reinette d'Automna 7, Grofzuur 68, Constantijn de Groot 78, Hondsmuilen 68, Clasieappel 46, Rem- bour Populair 7, Tuinzoet 68, Zoete Ribbe- ling 57, Blomzoet 47, Honingzoet 6, Zoeito Kant Ribbeling 57, Paarskoppen 46, Afval- en Kroetappels 14 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Abrikoospruimen 2830, Aard beien 44, Tomaten 210, Augurken 243, Princesseboonen 18, 'Rentegevers 18, Perfect- boonen 1517, Groene boonen 7 guldein, Poot- uien f3.40, alles per 100 K.G. Meloenen 21 38 gulden, Komkommers f 1.90, Augurken f0.26f0.42, Vijgen f2.30, Perziken 4—9, Bloemkool 110, Roode kool 35, Witte kool 23 gulden, alles per 100 stuks. Sel derie f 2 per 100 bos. MIIDDELBURG. BevallenS. Lorier, geb. Izehoud, d. Overleden: C. Geljon, 51 j., geh. met M. Sink©. GOES. Geboren: Adriana Cornelia, d.v. Geerard Karei Verheule en Maria Adriana Beenhakker. Van 31 Aug.7 Sept. KRUIN1NGEN. Gehuwd: Henri Adriaan van Meeuwen, 42 j. en Cornelia Fagel, 31 j. to Goes. Geboren: Jacob Marinus, z. v. P. Paauwe en H. M. KomejanAdriaan, z. v. Ch. Acda en A. L. Moelker. Van 25 Aug.8 Sept. WEMELDINGE. Geboren: Martinus, z. v. J. Vermaire en J. Minnaard; Jan Adriaan, Z. v. J. C. Weststrate en L. Verbrugge; Cor nelia Adriana, d. v. J. Meijaard en P. Nous- sen; Geertruida Jannetje, d. v. J. de Jonga en W. Hamelink. Overleden: te Leiden, Trijntje Keppel, 22 j., echtg. v. C. Ilaverhoek. (Kr. C.) Veranderde t ij den. Een paard! schrikt weldra alleen nog maar als het een ander paard tegenkomt. In de uitspraak van den Politierech ter te Middelburg van Vrijdag j.l. is een© vergissing geslopen. Er staat M. A. N., 3 maanden gev. voor alle zaken, dit moet zijn 1 maand gev. voor alle 3 zaken. Door de Arrondissements-Rechtbank te*Middelburg zijn heden failliet verklaard: A. D. de Bruijne, koopman te Middel burg, Hoogstraat, Cuirator Mr P. C. Adri aans©, advocaat te Middelburg. Rechter commissaris Mr Bijbau, rechter. A. Bal, te Lamswaarde. Curator Mr Eras mus, advocaat te Oostburg. Rechter-Com- missaris Mr Bijbau, rechter. van Toost, te Sas van Gent. Curator Mr Lambooy, advocaat te Hulst. Rechter commissaris: Mr Portheine, rechter. Rechtbank te Middelburg. Door de Arronclissem^nts-Rechtbank te Mid delburg werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken Diefstal: I. S., 22 jaar, werkman te Middel burg, in voorarrest, 2 maanden gevangenisstraf, met aftrek voorarrest; W. de R.., 26 jaar, werkman te Middelburg, 6 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk. Mishandeling: J. L. H., 21 jaar, arbeider en Th. J. P. A., 22 jaar, arbeider, beiden wo nende te IJzendijke, no. 1 f30 of 30 dagen hechtenis, no. 2 vrijspraak.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3