m, 291 Maandag 12 September 1927 41e Jaargang toofsleer 360 bladz. !RS - 8NEEÏ Buitenland. De kinderen van Sen Hesel [OUWMAN FEUILLETON. Elastieken Kousen - Gordels Buik- en Breukbanden, en verder ALLE Bandages, Ass. APOTHEKER IS. 30 64- 1575 daox 37. 67. 36. te 67- 25- 11- - 24. 49. 69. s „41. 54. 11 34. 16- 35- int. 33. 47. 44 org voor de boonemen ton ijn op pchaoi ;1 is oen jan- zijn kasrrach- is een risch. dient voor 16 letters: an lengtemaat, astaat uit ber- niet 11- 13- 12. 6. 10. 1& 2. 1. 1. 12. e Dollie. ratorium Silvikrin, m, Schiekade 104. „De Zeeuw" ver- jzending van het largroei, zijn Be- el" en drie pakjes npoon. Ik sluit its aan postzegels van kosten en 30. [jven s.v.p. erzenden. en als uituitstel is veelal afstel honderden vóórei? ■n dat er naar dit len't Is de eenige fis en een boek dat ord geeft. Prachtige nend verklarend en dnder dat dit werk len o.a. door Herv,, Bijbelgids in den Ingen, maar 'n mooie I dat het boek zich |e voorstelling, maar voor eenvoudige® |ten kunnen wij hier :i vatting - en valsche Gods- Ige Schrifturen. Niet lods Woord. De be- genschappen, wezen leien. De macht der Ier. Zes dagen of zes hap" onbetrouwbaar. Iheid. Verkiezing es It der rechtheid. De lerbond. 's Menschen tonde en haar straf, amelijke, geestelijke 3 daarvan. DE LEER len staten. De Oud- 1 Opstanding. Hemel- hst ten oordeel. DE verbond. De raad des Van de verdeeldheid [Dienst des Woord?, jkiezing tot het ambt. ■Onze eeredienst. De landen. De middelen gronden voor den iïlrjk. De zelfbeproe- jitwendige en inwen- e daad. De bekeering Wondergeloof, Zalig- igmaking jDe Tien t/AN DE VOLEINDING d der zielen van he. vuur. Het doodenri]K; lijk"? Wat aan Jezus Jordeel. De Eeuwig® Hemel. Het lijden c. enz. Ziedaar slechts erpen die behandeld [ver dit alles schijnen- zichzelf en voor zfl® propaganda van te- ormonen e. a. secten- |ind van leer" word' tot wien gedurig de [nd. De prijs is sterk trm veel lectuur kosj l f 3 90. Zendt dire®- of f 3 90 en nael« nland f 1.— hooget- Directeur-Hoofdredacteur: R. ZU1DEMA. Bureau: Lange Vorststraat 70, Goes. Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455 Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummers f0 05 Prijs der Adverfentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 eL Bij abonnement belangrijke korting In de Ned-erl. Herv. Gemeente te Am sterdam gingen meermalen stemmen op om die Noorderkerk en de Zuiderkerk te sluilen, omdat bet kerkgaand publiek in verder afgelegen buitenwijken is gaan wo-nen en daarom de kerken niet meer bezet worden. Het Confess, maandblad „Onze Ned. Herv. Gemeente" komt tegen zulke plan nen ernstig op en schrijft o.m. „Om te beginnen met de bewering dat het. geestelijk leven der Gemeente zich beeft verpaatsl naar de buitenwijken. Dat is op z'n zachtst uitgedrukt een grove onwaarheid. Neen, geachte cijferaars, bet geestelijk leven der gemeente heeft zich niet verplaatst, maar helaas, het ver schrompelt en verdwijnt hoe langer hoe meer. Indien uw betoog waarheid was, iian moesten predikanten en godsdienst onderwijzers in de buitenwijken overbelast zijn met catechisanten. Maar ze kunnen, ze met heel veel moeite krijgen, terwijl predikanten in volkrijke buurten soms in geen maanden doopconsenten behoeven at te geven. Niet de verre afstand houdt de kerkgangers uit die oude kerken. Zie eens naar de bioscopen, theaters, en café's in de binnenstad, hiervoor zijn afstanden geen bezwaar. „Ook hel Stadion-publiek ontziet zich niet, eenigen afstand te getroosten om het gewensebte doel te bereiken. Een g-eest. van ongeloof en wereldigclijkvormig- h-eid heeft zich. van ons volk meester gemaakt. De ongerechtigheden vermenig vuldigen en de liefde van velen verkoelt", Wij hebben hier een klacht en een aanklacht. Een klacht over ongeloof en wereld gelijkvormigheid en verschrompeling van liet geestelijk leven, die ook in andere plaatsen en voor andere kerken, zij 'tdan misschien in mindere mate omdat dé Ned. Herv. Kerk het karakter van een volkskerk draagt. op haar plaats is. Er is ontegenzeggelijk achteruitgang, een achteruitgang waarvan de gevolgen ook in bef politieke leven worden gevoeld. -Maar deze klacht houdt tevens een aan- klacht in, ook tegen de Christelijke par tijen, ook tegen de Antirevolutionaire partij. Wij zijn er toch niet mee klaar als wij den achteruitgang constateeven en ver der niet® doen. De vraag moet gesteld wal; wij doen om dezen achteruitgang te stuiten en de liefde voor cle "beginselen te doen ont vlammen. Wij hebben in vele opzichten geen reden tol klagen. Wij zijn gewassen in dit land. Tal van voorname posten worden pok door onze mannen bezet. 'Wij hebben o-nze Ministers, Kamerleden Gedeputeerden, Burgemeesters, Wethou ders, enz. En dat is alles heel mooi. Maar waar zijn de propagandisten die bereid zijn niet alleen in groote vergade ringen het woord te voeren, maar om er op uit te gaan, om overal de kennis) van onze beginselen te vermeerderen -en de doorwerking daarvan te bevordenen? Waar i9 het geld, dat met. blijmoedig heid geofferd wordt om een krachtige propaganda mogelijk te maken? Waar Is d-e brandende liefde, die ook als de krachten klein zijn, tot groote! dingen in staat stelt? Naar hef Enigelsch. 53.) Saulus zwoeg «enige oogenblikken- Voor zijn geestesoog doemde het gelaat van Ste- phanus op, zoo-als hij hem gezien had gedurende de 'talrijke geschillen die -on langs plaats haddein -gehald in de syna gogen, vervuld van hoogen moed, hoop en en vertrouwen, zijn gelaat verhelderd door oen bovenaardsch licht, waarover hij zich menigmaal verbaasd had. Daarop kreeg zijn gelaat een hardere uitdrukking. „Het is rechtvaardig, dat deze afvallige- ter nood ge-bracht wordt," zeide hij, „het is geen tijd voor halve maatregelen, maar laat dit gedaan worden volgens de wet en zonder vrees voor het volk." .„Ge hebt het gezegd," riep Annas uit. „Dit zulten wij doen, als de tijd daar is- Luister, heden nog zal hij voo-r den Raad gebracht worden, er zijn getuigen bij', zoo dat ieder woord gestaafd kan worden vol gens de wet- Zooals geschreven staat: „Door den mond van twee of drie ge tuigen zal ieder woord bekrachtigd wor- „Wie zijn de getuigen?" Volkenbond-nieuws. Zaterdag heeft Briand in de vergadering van -den Volken-bondsraad -een met groote aandacht aangehoorde rede gehouden. Hij resumeerde de tot nu toe door don Vol kenbond bereikte resultaten, met al de- hem eigein overtuiging en al de overre dingskracht van zijn groot redenaarsta lent- D-e red© van Stresemann was voor Biiand het doorslaand bewijs, dat men zich nie-t door het pessimisme*' moes-t la ten vangen', dat door sommige vertegen woordigers hier vertegenwoordigd werd. Want wie zou, oo-k nog maar enkele ja ren geleden, een duurzame samenwerking tusschen een D-uitsch en Fransch minister van. buitcnlandsche zakein voor mogelijk hebben gehouden, en wie zou o-m een zoo stoute voorspelling niet uitgelachen zijn? In een met langdurigem bijval beloo-ndd slottirade, van groote oratorische- uitwer king, sprak Briand zijn vaste overtuiging uit dal de gedachte van den eeuwigen vrede langs don weg van verplichte ar bitrage en ontwapening ten laatste triom- foeren zo-u. De vergadering heef! Zaterdagmiddag besloten het Poolsche voorstel inzake- de veroorde-eling van een aanvals-o-orlog naar de derde commissie- te verwijzen- Ook het Nederlandscbe voorstel zou reeds naar de darde commissie verwezen zijn, indien niet 'minister Boelaerts va-n Blokland op het laatste oogenblik oen wij ziging in het Ned-arlandsch© voorstel had aangebracht- Chamberlain had namelijk in zijn redo de wanscholijkheid van een heropenen dor discussies over hat protocol van 1924 bestreden, omdat er nog geen enkele aan wijzing bestaat, dat eon der partijen haar standpunt zou hebben veranderd- Minister Beelaerts van Blokland ant woordde biero-p, dat h-eit geenszins zijn bedoeling was, do discussies over de ver schillende artikelen van het protocol zelf te heropenen, doch slechts' nieuwe groe nige beraadslagingen óver de beginse- 1 e n van het protocol, namelijk ontwa pening, veiligheid cn arbitrage, drie- be ginselen, die ook reeds in het volkcn- lioddsverdrag zijn tot uitdrukking ge bracht, to hervatten. Teneinde echter ieder misverstand weg te nemen, was minister Beelaerts bereid, de Ned-orlandsche resolutie- aldus te wif zig-e-n, dat niet meer verlangd zou worden een ni-cuwe studie van de beginselen, die do basis van het protocol vormden, doeli slechts een nieuwe studie van 'de begin selen: ontwapening, veiligheid en arbi trage, die in het volkenbon-dsverdrag tot uitdrukking zijn gebracht. Eien practische- beteekenis heeft deze wijziging niet, doch liet woord „protocol", de roode tlo©k, die Chamberlain dol maakt, is daardoor uit de resolutie ver dwenen. Communistische onlusten in Litauen. Er loopon allerlei geruchten over com munistische onlusten in Litauen. Vast staat dat hot grensverkeer over de Louisabrug tusschen Tilsit en het ge bied van Memel gesloten was- Tegelijkertijd arriveerden via Memel Li tausche troepen, die het bruggehoo-fd van de Louisabrug bezetten en die tevens do spoorbrug bewaakten. Uit Ri-ga wordt verder gemeld, dat de communisten in Tauroggen ge-tracht heb- „Eerbiedwaardige mannen zeer eer biedwaardig zelfs- Eien zekere Esek, een Jood, die dicht bij de synagoge- woont en „Getuigen d-eze'n uit vrije beweging zonder geld, bedoel ik?" viel jSaulus. hem met be-n wrevelig gebaar in de rede. - „Het is de gewoonte, mijn zoon, om ge tuigen het verlies te vergoeden van hun tijd, dien zij' anders gebruiken tot uit oefening van hun beroep," begon Annas bedarend. Doch Saulus viet hem ruw in dei rede. „Ik duld zoo iets niet," riep fiijj op de been springende en met gejaagde stap-pen het vertrek op en neer gaande- „Gehuurde -onruststokers tusschen het volk! Gehuurde getuigen tegen een man, die, wat ook zijln- -gevloekt -geloof moge zijn, stellig niet tot een laagheid in staat is." Annas verhief zich van zijn zetel kalm en waardig en vestigde zijn doordringende j oogen op het opgewonden gelaat van den j jongen man- „Ge vergeet," zaide hij- lang- j zaam, „den eerbied, verschuldigd aan hem, in wiens tegenwoordigheid gij- u bet- j vindt- Als het hoofd der hoogepriesterlrj-ke 1 familie, die -gedurende vele geslachten ver dienstelijk Jehovah gediend heeft in dit heilige ambt, duld ik niet, dat men mij lichtvaardig beschuldigt van iets, dat mijn zieil verafschuwt, zooals ook geschreven staat: ban dc o-rdei te verstoren. De autoriteiten slaagden erin de onlusten te onderdruk: ke,u cn vervolgen de communisten. Dit Kowno wordt gemeld, da.l aan de tc Tauroggen uitgebroken revolutionntairo onlusten, ook leden der linksche partijen hebben d-ee-1 genomen. Door da krachtige maatregelen der re- gcering zijn zij echt-er terstond onderdrukt. Naar verzekerd wordt, heerscht thans in het ge-h-eole land weer rust. Bij het onderdrukken dor onlusten' zijin twee personen gewond en één gedo-od- De Oceaan-vliegtochten. Volgens een bericht uit Londen, is de Pride of Detroit Zaterdag uit Hong- kong te Sjanghai aangekomen, waar de vliegers Schlee en Broek een telegram vonden, waarin hun verboden word verder dan de Oostkust van Japan te vliegen en met name oin den tocht over den Groolen Oceaan te beproeven. Van Joko- hama naar San Francisco of Vancouver zullen de vliegers nu in elk geval per boot gaan. Den vliegtocht om de wereld zullen zij dus niet volbrengen, maa.r nog altijd bestaat er kans, dat zij het record van de reis om de wereld, dat thans '28 dagen bedraagt, zullen breken. Bovenstaand bericht meldt niet van wie het „verbod" aan de vliegers om door te gaan afkomstig is. Dat er sterke aandrang o-p hen uitgeoefend wordt, om het mooie resulta-at van hun vluc-ht niet door hei vraagstuk van een vlucht over den Groolen Oceaan te bederven, wisten wjj reeds. Tot degenen, die hen van dit rookelooz-e plan willen afbrengen, behoort ook rhevro-uw Schlee, die haar man ges-eind hoeft to-ch vooral van Tokio per schip naar Van couver te gaan. President Coolidge trok het in twijfel of een scherper regeeringstoezicht op vlieg tochten over den Oceaan veel nut zou heb ben. Hij betreurde de talrijke vliegtuigram pen van den jongsten tijd, echter deden deze mislukkingen het merkwaardige suc ces van Lindbergh nog te meer uitkomen. Coolidge was niet van meening, dat de verongelukte vliegtuigen onvoldoende be mand waren geweest; wel was hij van oordeel, dat de aanwezigheid van meer dan één motor in het vliegtuig meerdere veiligheid waarborgt. Het vraagstuk van lange vliegtochten met toestellen, beschikkende over meer dan één motor, was meende de presi dent - nog niet voldoende bestudeerd. De tocht van het vliegtuig „Royal Windsor", dat van Windsor (Canada) naar Engeland zou vliegen, is in verband met het slechte weer opgegeven. Volgens een telegram van Reuter heeft Levi-ne verklaard, dat hij ondanks het te legram van zijn vrouw, toch nog den tocht zal ondernemen als het weder zulks toe staat. Op het betoog van zijn technischen raadsman, 'Kinkade, van de motorenfa- briek van 'Wright, dat het toestel van Levine voor een tocht zoo laat in het jaar ongeschikt is, heeft Levine geant woord, -/lat hij in ieder geval nog een dag of vier, vijf af wil wachten -of het weer niet beter wordt. Is dat niet het geval, dan zou hij misschien toch maar de boot nemen om naar New-York terug te keeren. De roekelooze vliegtochten. Kapite-in Co-urtney heeft uit La Coruna geseind, dat hij zijn pogingen voor dan overzeeschen vliegtocht Oost—West via de Azoren voor dit. jaar opgeeft, omdat het weer buitengewoon ongunstig blijft, het „Ik haat en verafschuw dein leugen, doch Uw wet lieh ik lief-" Tweemaal hebt ge mij dit voor de voeten geworpen, en dit doende hebt gij u -onwaardig betoond voor het hooge ver trouwen, dat ik u geschonken heb; on waardig ook de liefde, di-e ik zo-o mild over u heb uitgestort; o-nwaardigI „O, zwijg, bid ik u!" riep Saulus, de hand opheffende. Hij was doo-sbleek ge worden én beefde van ontroering. „Het is waar, ik ben te v-etr -gegaan. Ik ben half waanzinnig door den tegenspoed in alleis, waarop ik vol vertrouwen gehoopt had- Dag aan dag ben ik uitgegaan, om voor Israël te strijden, en. dag aan dag heb ik de hoop mij voelen ontzinken. Ik ben de onwaardigste van alle man nen. Ik zal naar Tarsus terugkeeren en ge zult mijn gelaat niet weerzien-" „Neen, mijn zoon," zeide Annas vrien delijk. „omdat -gij: uw schuld bekend hebt, zij het u vergeven- En denkt ge dan, dat ik u niet heb gadegeslagen in dezen strijd met de ongerechtigheid; dat mijn hart. niet voor u gebloed heeft? Bezit uw ziel in vrede; vertrouw in God en in mijl en het zal alles goed terechtkomen. Ge zult de vernietiging uwer 'vijanden aan schouwen; voor de eer van Israël zal deze dag in gloria worden herdacht- Wat betreft de getuigenissen, zal het geschie den, zooals ge gezegd hebt. Er is geen ge- I seizoen ervoor laat is -en er bij vorige 5 pogingen zooveel menschen zijn omgeko men. Ex-koning Ferdinand van Bulgarije. Naar uit Boekarest wordt gameid, heeft ex-koning Ferdinand van Bulgarije het plan opgevat naar Bulgarije terug te koerein. De regcering van Roemenië heeft den ex-koning toestemming gegeven voor de doorreis. Het kruitvat en de grootheidswaanzin. De stad Krakau' is Zaterdagnacht aan oen zeer groot gevaar ont snapt- De vuurwerkfenaker Krania, dia in een nabij do stad gelegen' fort. Grzembalow arbeidt, w-erd op het o-ogen- blik waarop hij zich geheel alleen in het fort bevond, plotseling krankzinnig. "Hij deelde den commandant van Krakau mede besloten Ie hebben het fort in de lucht to laten vli-cgen. De commandant stuurde onmiddellijk een afdéeling soldaten naar hot fort. dat echter gesloten was. De sol daten die niet binnlm werden gelaten, zagen dat Krania met -eien branlde-n-d.e toorts voor een kruitvat stond- Do 'lei der van de afde-eling traphtte met Kra nia te onderhandelen, waarop deze ver klaarde, dat hijl de sleutels alleen zon afleveren indien de president van de Pool sche republiek en maarschalk Pilsudski persoonlijk zouden verschijnen èn hem om de sleutels zou verzoeken. Steedsl weer dreigde hij de- toorts in het kruit vat te werpen- Ten slo-tte, na,dat men 8 uur tevergeefs met den krankzinnige had geparlementeerd, had de officier, die de onderhandelingen, met Krainia vo-erde, oen idee. Hij las- dein krankzinnige een gefin geerd telegram voo-r, waarin de staats president ein Pilsudski hun bezoek aankon digden. Nu liet Krania zich bewegen het fort te openen- Hij we-rd terstond overwel digd en naar een gesticht gebracht. De Londensche „Underground" in getal!e!n. Wiö voor het eerst kennis maakt met de Londensche onde-rgrondsche spoorwe gen, raakt sterk onder den indruk van dit vlotte, machtige bedrijf. Men zou een spannend boek kunnen schrijven over de geschiedenis en de dagelijksche weder waardigheden delz-eir spoorwegen. Dé kor tere manier is diet d-e-r cijfers- D-e „tube" spoorwegen van de stad zijn samen 79 mijl (127 K-M- lang. D-a afstand, dien do verschillende treinen per jaar afleggen, is om en nabij de 80.000.000 mijlen. Verleden jaar vervoerden de „tubes" 310 millioen passaigi-ers. De liften, die 19 uur van een -etmaal op- en neer gaan tus schen de perrons -e-n vestibules (aan do straat) lelggen sam-e-n per dag 903 mijlen af, of 325-'595 per jaar. D-e diepste lift koker is hij hot station van Hampstead, dat op een "hc-uvel ligt. De spoorbaan li-gt -er meer dan 60 M- onder de-n grond. De lengte van de geza-m-einlijke liftkokers van het stelsel bedraagt bijna vijf K-M. Er zouden nog veel meer indrukwekken de cijfers zijn te geven over dit netwerk van spoorlijnen, die onder de Londensche straten door gaan, en onder de rivier' en die aan- dein buitenkant van de sta'd soms naar de oppervlakte- komen als om een luchtje- te scheppen- Maar de bijbe- drijven van de Underground verdienen ook aandacht- Daar zijn b.v. de reclame platen, waarmede de perrons en de on- der-grond'sche gangen naar de perrons in don lette,rlijken zin van het woord zij'n ver sierd. Want de Undc-rgro-und-directie is kieskeurig in haar reclameplaten en laat lang niet alles op- haar geibi-ed toe. De brelc -aan getuigen tegen dezen man; ja, zij zullen met vreugde getuigen, voor de glorie van Jehova. Wij behoeven niet te zeggen: „Wiie wil komen tot hnLpe van den Heeire o-m den Heere te be schermen tegen de overmacht?" Israël zal in macht verrijzen, en zal zich aangorden: tege-n hein, die het recht geweld willen aandoen die het bezoedelen willen met godslasterend-ei dad-en. Te lang reeds heb ben wij gezwegen tegenover dit verterend© kwaad; de stee-nen van den tempel zullen het zélfs uitschreeuwen, indien wij het langer dulden, dat Zijn heiligheid ontwijd wordt-" „Evenals in het geval met den Naza- rener kunn-ein wij niets uit onszelf doen," zeide Saulus 5p bitteren toon. „En- de Romeinen bekommeren zich niet om deze dingen." „O, in dat opzicht hebben wij' ©en -groote overwinning op o-nze vijand-eii behaald," l zeide Annas triomfantelijk- „Heirodes is ditmaal met ons, ofschoon niet openlijk. Ik heb er zorg voor gedragen, dat nu en dan geruchten tot heim kwamen, hoe deze mannen aanhoudend den! terugkeer van den Gekruisigd© aankondigen, om over Israël te regeiea-en. Hij heeft zijln armzali gen troon lief, en vreest werkelijk, dat dit giebeuren zal. Benige dagen geleden heeft hij om mij' gezonden. Hij lag in zijln volle lengte op zijn purperen kussens uitge- worden, ook op Dokter's voorschrift, geleverd door A. C* vah oer REST LANGE KERKSTRAAT 42 - GOES Telefoon 168 onderneming heeft een legertje van 250 aanplakkers in haar dienst, die motor- vrachtwagens gebruiken om de verschil lende stations af te rij'deu ter verdce- ling van da 300.000 K G- aanplakbiljet ten, die elk jaar op het gebied van de Underground worden tentoongesteld- De- aanplakkers gebruiken per jaar 100.000 K-G- plaksel. Zij- doen hun werk bijnal uitsluitend 's nachts, teneinde geen last te veroorzaken a-an het verkeer overdag. Bon eigenaardigheid van de ondergrond se he banen is, dat zij- ni-et horizontaal liggen. Het algemeen beloop- der lijnen is dalend van het beginpunt af, tot m h©t midden van de stad, waar dei lijn weer geleidelijk naar de oppervlakte rij'st, tot ze aan het eindpunt weier in h-et daglicht komt- Maar daarenboven lo-opt de baiain een weinig o-p wanneer ze eeni station nadert en daalt zei weer wanneer ze het station verlaat. Dat is gedalan om snel stop-pen en snel vertrekken aan de sta tions 'te bevorderen. De machtige centrale, die heit gansch© stelsel van electrische energie voorziet, ligt in h-et artistieke Chelsea, bij de (rivier. Als „Lett's Power Station" is ze algemeen beke-n-d. En het komt nogal eens voor, dat er aan de electriciteitsproductio van dit station iets hapert; en wanneer dat gebeurt weet iedereen, dat er ook een „break-down" is in de Underground, dat treinen roerloos en somber in do-nkere tunnels staan en dat de atmosfeer in de wagens geladen is met vrees. De treinen loopen met een gemiddelde snelheid van 35 mijl per uur, maar zou den, indien zij; vrij hun gang konden gaan, 70 mijl per uur kunnen bereiken. Zij "kun nen echter niet vrij- hun gang gaan, om dat de dienst zoo frequent isin de drukke uren o-p alle lijnen om de twee minuten» een trein. Korte berichten. Te Bourg aan de Gironde is een auto, waarin drie jongelieden van achttien en negentien jaar, pvee broers en een vriend, zaten in volle vaart tegen een boom aangevlogen tengevolge van hot springen van een b'an-d. De beide broers zijn op slag ge do od, de derde jonge man is stervend ergens binnengedragen. Te Rummelsburg in Pommeren lere- gen in korten tijd meer dan 200 kinderen roodvonk. De Oostenrijksche ministerraad heeft tegen het voorstel van het socialistische gemeentebestuur van Weenen in besloten het verwoeste paleis van justi tie te herbouwen. Het Weensche voorstel was het gebouw geheel te sloopen en er een ander voor in de plaats te zetten, echter met een andere bestemming. strekt." .„Hebt ge gehoord, wat déze Gallileërs zeggen?" ze-ide hij, zich nauwelijks den tij'-d gevende vo-or de gewone begroeting- „,Ze zeggen vele dingen, die in tegemt- spraak met. de weit zijln," antwoordde 'ik liem; „doch niets is zoo gevaarlijk voor dep vrede -en -den voorspoed van het volk,- dan dat de gekruisigd© boosdoener, dien zij verkondigen, dat in leven is, binnen kort zal terugkeeren, ,om over Israël te heerscben." „Gelooft ge, dat del 'Man in leven is?" vroeig hij, zijn oogen angstig op mij richt lende. „Indien hij niet in lieven) is," zeide ik „is toch een oproer te vreezen, want deze mannen zijin in staat, het volk alles te doen geloovem, wat zij willen. Wilt ge dan geen maatregelen tegen hen nemen; ge hebt alleen de macht er toe." „Ik kan het niet," klaagde hij. „Ik vrees heit volk; ik vrees den Man dien den Gekruisi-gd©. Ik ben ziek. Hebt ge geen wet, om hun dat spreken te beletten?" „Wij hebben een wet ja", antwoord de ik hem; „doch wij kunnen ze niet uitvoeren, sinds „De wet! de wet!" viel hij niij ini de rede. I J (Wordt vervolgd.) i I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 1