Dit de Provincie froekitofttjss. NI VA TANDPASTA Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos IWijnhardt's Zenuwtabletten VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 'a-morgens en 's-avonds met 75 ets, per 'A tube. 25 dip JA tube. te heropenen, na te .gaan of het oogenbüt niet gekomen is, de studie van de be ginselen, die den grondslag van dit pro tocol vormen, te hervatten. overwegende, dat het van het aller grootste belang is, dat de Volkenbonds- vergadering den arbeid van de voorberei dende commissie voor de ontwapenings conferentie een nieuwe aansporing geeft. besluit de studie van de grondbegin selen van het protokol van Genève en de conclusies van het rapport der voorberei dende commissie naar de daartoe geëigen de tommissies te verwijzen." zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Bij Kon. besl. is benoemd tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau J. Truyman, burgemeester van Boschka- peUe. Benoemd tot ontvanger der registratie len domeinen te Oostburg J. A. Pieterse, commies ter directie der registratie en domeinen te Middelburg Dinsdag 20 Sept. a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Borsselen, Driewegen, Ellewoutsdijk en Oudelande. Aan de telefoniste 2e klasse bij den interlocal en dienst J. den Heijer is op haar ■verzoek vain 1 October 1927 tot en met 31 Maart non actief verleend. Do od gebleve n. Gisteren is de 55-jarige metselaar A. K. van Selzaete, België, werkzaam aan de Gasfabriek te Sas van Gent, toen hij zich van die fa briek naar het schaftlokaal begaf, plotse ling doodgebleven. Vermoedelijk werd de man door een beroerte getroffen. Middelburg. Zooals wij gisteren meld den, zal bet Middelburgsch Muziekkorps Vrijdag op het Molenwater een bijzonder programma uitvoeren, en dan doelden wij op het feit, dat daarop na jaren van stilliggen weer is geplaatst het van vroe ger zoo bekende stuk „De Fretnersberg" (Radensche legende) van M. Koennje- mann. Om voor hen, die de uitvoering van dit nummer vroeger bijwoonden, de her innering er laan op te wekken, en voor hen, die het nog niet hoorden, den in houd toe te lichten, melden wij, dat het Stuk uit vier doelen bestaat, n.l.: 1. Jacht scène. Het hoorngeschal valn den markgraaf, weerkaatst door de echo van het gebergte, roept de jagers te zamen. De jachtfanfares, die eerst van verre klinken, komen nader, en duiden de aankomst van den jachtstoet aan. De markgraaf geeft het toeken van vertrek; de jacht begint, en de ja gers verspreiden zich. Gedurende het landelijk tafereel, dat nu volgt, klinken de jachthoorns nu eens dichtbij, dan weer van verre. 2. Landelijk tafereel. Gezang der land lieden: een Badenscli volksliedje, solo met refrein en koor; later dans. Gedu rende den dans betrekt de lucht; er dreigt een onweder en de wind verheft zich. Het dansen der landlieden wordt levendiger, naarmate zij vreezen, weldra in hun vreugde te zullen worden ge stoord. Een donderslag in hun on middellijke nabijheid maakt een einde aan den dans; allen vluchten onder groot geschreeuw en zoeken een schuilplaats. 3. De storm. De regen begint te klet teren, vergezeld van zware windvlagen; lailes de voorboden van een storm (een natuurverschijnsel, dat in de bergstre ken altijd grootsoli en verheven, maar ook tevens verschrikkelijk is). De storm iwakkert aan; bliksemstralen doorklieven de lucht, de donderslagen worden he viger en heviger en spoedig woedt de or kaan in al zijn kracht en verschrikking. De regen valt in stroomen neder, terwijl de donderslagen elkander snel opvolgen, duizendvoudig door de echo's in de ber gen weerkaatst. Plotseling klinkt de hoorn van den markgraafdoor den storm overvallen, roept de vorst om hulp. Te vergeefs! niemand hoort hem; het gehuil van den Istorm overheerscht het hulpgeschrei, dat Steeds zwakker en zwakker wordt. Uitge put van vermoeienis knielt de vorst neer en bidt „Op U is al mijn hope". Eensklaps klinken, te midden der windvlagen, de heldere tonen van een kloosterklokje in zijn oor, terwijl hij tegelijkertijd het biddend 'gezang dei- monniken hoort; hij gaat op het geluid af verder en bereikt aldus den Fremersberg. Het onweder bedaart, en de met on rust zoekende jagers vinden den mark graaf in hot klooster. Allen knielen ne der, en heffen dankend aan het Te Deum: Aan U zij lof en eere! Ook uit dit programma blijkt weer, hoe door bestuur, directeur en leden blies wordt gedaan, om de stadgenooten van goede muziek te doen genieten. Het is en blijft daarom zoo te bejam meren, dat hot bestuur steeds met fi- nancieele moeilijkheden te kampen heeft, en dit zou niet noodig zijn als ieder, die van de uitvoeringen geniet, het korps naar zijn vermogen steunt, gedachtig aan het „vele kleintjes maken een groo- te". Het bestuur zal even gaarne kleine als groote contributies noteeren. Tot directeur der Chr. Zangvereeni- ging „Soli Deo Gloria" alhier is benoemd de heer I. van Noppen, alhier. Goes. Het Comité „Zonnestraal 1927" alhier kan met genoegen terugzien op den dag van gisteren. Dank zij het prachtige zomerweer en de groote activiteit der jonge dames-collectanten werd een. som van f310.87 bijeengebracht, wat plm. f 100.meer is dan vorig jaar werd ge collecteerd. De toestand van den heer Elsman uit 's-Heer Arendskerke, die gisteren ten gevolge van een aanrijding ernstig ge wond werd en in het Gasthuis is opgeno men, is, naar wij vernemen, hoewel niet zonder gevaar, toch naar omstandigheden niet ongunstig te noemen. Vlisslmgen. Door een Arnemuidschen visscher is hier het lijk aangebracht van den jongen man, die eenige weken geleden aan de tweede duinen bij het baden ver dronk. In de gisterenavond (Dinsdag) tem stadhuize gehouden vergadering van het Comité voor Beroepskeuze deelde de voorzitter o-a. mede, dat door Burg. en we<th. het gebruik van een ^lokaal was toegestaan in het voormalige Burger- Weeshuis. Besloten werd de eerste zit ting van bet Bureau te doen aanvangen; den tweeden Dinsdag inl October, des avonds van 7.309 u. en vervolgens elke 14 dagen, des 'Dinsdagsavonds. Wemetdinge. Loop der bevolking gedu rende de maand Augustus 1927: Ingeko men; F- M. Zonnevijltö van Nisse, Che- zeestraat B 279; Adriana Vermaire uit N.-Amerika, Bonzijweg C 35; Catharina Tolhoek, Chez ees traat A 63; M- v. d. Wcrkc en gezin yan Ierseke, Nieuwen dijk C 114. (Vertrokken: J. B- Houtekamer naar1 Goes, Nieuw Goes 90; Pa- Heijistek naar Eindhoven, Brugstr. 44, Ma. Weststrafci naar Mijdrecht- Yeere. Maandagavond bracht het fan farecorps, „Veere's Genoegen", den beer P. L. Bolier, hoofdopzichter van den Pol der Walcheren, die Donderdag j.l. z'n 40- jarig ambtsjubileum vierde, een serenade bij fakkellicht. De heer Buijs Ballot, bur gemeester, en eere-voorzitter yan "het corps, huldigde den jubilaris namens Veere's burgerij. Deze dankte voor de hem „bewezen eer en noodigde de muzi kanten binnenskamers, waar ze onthaald werden. Breskens. Benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, de heer C. Bregman, thans idem te Mijdrecht. Noordwefle. Maandagavond is de blik sem geslagen in de landbouwschuur van den heer M. van den Hoek, alhier. De schuur met inhoud is afgebrand. Ver zekering dekt de schade. Middelburg. In de Dinsdagmiddag ge houden eerste vergadering van den nieu wen raad van Middelburg waren alle le den aanwezig. Nadat de leden allen de eeden of de beloften, voorgeschreven bij de wet, hadden afgelegd, heette de voorzitter hen allen welkom, in de eerste plaats lien, die ook reeds vroeger zitting hadden, maar ook de nieuwe leden; spr. hoopt, dat allen in deze vier jaar veel voor de stad zullen kunnen doen, dat de samenwerking met Burg. en Woth. aangenaam moge blij ken en ook de aangename omgang en toon onderling zullen blijven gehandhaafd. Van de ingekomen stukken werd dat van den 'heer Jeronimus om den termijn van ontruiming van zijn perceel aan den Kin derdijk,. waarover een proces loopt, te ver lengen, voor kennisgeving aangenomen. De ontwerp-begrooting voor 1928 met bijlagen werd naar de raadscommissies overgebracht. Van de vereeniging voor onderwijs op Geref. grondslag was een adres over schoolmeubelen ingekomen, dat in handen van Burg. en Weth. gesteld werd om ad vies. De voorzitter deelde mede, dat heden (Woensdag) het beroep van den Raad te gen het bevel van Ged. Staten tot ophef fing van school B voor den Raad van Sta te zal worden behandeld. De heer Onder- dijk, die het standpunt van den raad zou gaan verdedigen, ziet zich door zijn ge zondheid genoodzaakt thuis te blijven en stelen Burg. en Weth. nu voor, den ge meentesecretaris af te vaardigen om een en ander toe te lichten. De heer Vertregt vraagt of het wel noodig is dat er iemand gaat. De voorzitter meent, dat het zeker gewenscht is. De heer Paul acht het ook zeer ge wenscht, al zal Volksonderwijs ook een verdediger voor het behoud der school zenden. Nu de minderheid van Burg. en Weth. verhinderd is, acht hij den secreta ris de aangewezen man; hij is op de hoog te. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. In handen van Burg. en Weth. om ad vies werd gesteld een schrijven van de R.-K. school inzake het alsnog vergoeden van enkele uitgaven, die ook volgens Ged. Staten niet op de driejaarlijksche afreke ning thuis hooren. Van den marktkooplieden- en marskra- mersbond was een adres ingekomen om onder de leurders ook te betrekken groen ten- en fruitverkoopers uit omliggende plaatsen, die bijv. ook wel bloemen mede brengen. De voorzitter wilde dit adres in handen van Burg. en Weth. stellen ter af doening. De heer v. d. Weel heeft klachten gehoord en zou gaarne praeadvies van Burg. en Weth. hebben. De heer Cornelisse zegt dat de toepas sing der betreffende verordening veel on tevredenheid verwekt, o.a. door het z. i. onbillijke, dat aan een persoon, die reeds 20 jaar met een bepaald artikel hier leurt, vergunning werd geweigerd. Dit heeft een kwestie veroorzaakt, die voor kantonge recht en rechtbank wel zal worden uitge zocht. Dit alles heeft toch nooit in de bedoeling van den raad gelegen. De voorzitter zegt toe, dat Burg. en Weth. over de zaak een rapport zullen overleggen. Voor kennisgeving werden aangenomen bet vermelde adres van B. Kruze en weer een van Hendrikse inzake zijn uitzetting uit de woning in de Bogardstraat. Wel circuleerden deze adressen bij de leden tij dens de vergadering. Alvorens tot de benoemingen o.a. van de beide wethouders werd overgegaan, legde mevrouw Weijl, mede namens mevrouw de Graaf, de volgende verklaring af: De Vrijz.-Dem. raadsfractie, overwegen de, dat de wethouderszetels behooren te worden toegekend aan de grootste fracties in den raad, overwegende, dal de aftre dende wethouders in de vorige zittingspe riode blijk hebben gegeven voor hun taak berekend te zijn, verklaart haar stem te zullen uitbrengen op de heeren Onderdijk en de Veer. In de vacature van oudsten wethouder werd de heer mr de Veer herkozen met 15 stemmen, tegen 2 op den heer Vertregt. In de tweede vacature werd de heer On derdijk herkozen met 11 stemmen, tegen 3 op den heer Jeronimus, 1 op den heer Portheine, 1 op den heer Cornelisse en 1 blanco. Beide herkozenen verklaarden de •benoeming te aanvaarden. Bij de benoeming van leden voor de commissie voor de Strafverordeningen zeide de heer Paul het wenschelijk te ach ten, dat in de plaats van den heer Boasson een andere Vrijz.-Dem. wordt gekozen en noemde hij den naam van mevr. Weijl. Deze werd gekozen met 16 stemmen, tegen een op den heer Jeronimus. Verder wer den herkozen de heeren v. d. Beke Callen- fels, Portheine en v. d. Weel. In de commissie van financiën werd herkozen tot voorzitter de heer Vertregt met 16 stemmen en een blanco. Hij ver klaarde dit in beraad te willen houden. Daar de heer Portheine zich niet meer be schikbaar stelde, werd in zijn plaats mevr. Weijl gekozen. Ten slotte werd de heer Paul herkozen. Bij de verkiezing van een voorzitter van de commissie van fabricage werd bij twee de stemming de heer Hondius gekozen met 9 stemmen tegen 7 op den heer Cornelisse en een op den heer den Hollander. Tot lid werd herkozen de heer Cornelisse, terwijl voor de derde plaats de heer den Hollan der werd gekozen met 9 stemmen, tegen 8 op mevr. de Graaf. Tot leden van de commissie tot onder zoek van bezwaarschriften tegen aansla gen in de straatbelasting en het vergun ningsrecht werden herkozen de heeren mr v. d. Beke Callenfels, Mes en Paul; tot le den der commissie bedoeld bij art. 22 van het Ambtenarenreglement de heeren Cor nelisse en Streefkerk en gekozen in deze laatste commissie mevr. de Graaf. Herkozen werden als lid van liet be stuur der Godshuizen de heer v. d. Weel, alls lid van het burgerlijk armbestuur de heer Cornelisse en als lid van het bestuur der Openbare leeszaal en bibliotheek de heer Paul. In plaats van den heer Bosman werd gekozen tot lid van het bestuur van het Middelburgsch Muziekkorps de heer v. d. Beke Callenfels na herstemming met mevr. de Graaf. Tot lid van de Commissie van beheer en toezicht voor de gemeente lijke sportterreinen werd herkozen de heer J. Onderdijk; tot lid van het bestuur der Ver. voor Handelsonderwijs de heer v. d. Weel; tot gedelegeerden in het bestuur der Ambachtsschool de heeren Streefkerk en Vertregt. Ten slotte werd in plaats van den heer Boasson gekozen tot gedelegeer de in het bestuur der Huishoudschool me vrouw de Graaf en in plaats van mevrouw CornéMaljaars de heer Mes. Hiermede waren de benoemingen afge- loopen en hadden allen, met uitzondering van den heer Vertregt, die zijn benoeming in beraad hield, verklaard de benoeming of herbenoeming aan te nemen. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. werd de benoeming van de hee ren dr Koch en dr Martens, resp. als chi rurg en internist van het Gasthuis, tot 1 Januari a.s. verlengd, waarbij de voorzit ter kon meedeelen, dat aan de definitieve plannen geregeld wordt voortgewerkt. Bij de 11e wijziging van de gemeentebe- grooting 1927 werd aan den heer Jero nimus toegezegd een opgave van de ver huurde gebouwen en het daaraan verricht buitengewoon onderhoud. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. Bij het voorstel tot het verleenen van een crediet van f 3900 voor het maken van een brandvrije bergplaats voor de admini- stratiën en verdere bescheiden van de be drijven, vroeg mevr. de Graaf of men de kluis niet beter in den kelder kan maken dan gelijkvloers en op de eerste verdie ping. De heer de Veer zegt dat het een beton nen toren wordt, die ook boven door de administratie wordt gebruikt; het is te omslachtig als men alles steeds naar be neden moet dragen. De heer Jeronimus heeft zich over dit voorstel grootelijks verwonderd. Het geldt hier een gebouw, dat f 25000 waard is en bovendien nog f 11000 aan inventaris be vat en nu wil men er nog meer geld in ste ken. Spr. meent, dat de gemeente als ieder koopman, wel eens een gulden twee maal mag omkeeren voor zij hem uitgeeft. Spr. vraagt waarom er een bergruimte van 3 kub. M. inhoud moet komen, in de plaats van de wellicht nu te kleine brandkast. Als men nu nog eens f 3900 in het gebouw steekt, dan zal men er altijd moeten blij ven. Is het niet beter, vraagt spr., om een iets grootere brandkast te koopen. Ook vraagt hij waarom men de kluis in eens tot boven maakt; er is beneden toch ook reeds 1 Yt kub. M. ruimte. Als het voorstel wordt aangenomen, dan zou spr. wel eens willen weten of het de bedoeling is dit openbaar aan te besteden of in eigen be heer uit te voeren. Spr. is bijna in alle ge vallen voor openbare aanbesteding. Ten slotte wijst hij er op, dat 10 kub. M. beton slechts f 450 kost, en op de begrooting op f 1255 is uitgetrokken. De heer de Veer zegt dat de gemeente wel drie maal een gulden heeft omgekeerd. De omvang der bedrijven is echter groot geworden met de 13000 tot 15000 aanslui tingen en men kan zich niet meer bewegen in dezelfde omgeving. Dat de kleine brand kast veel te klein is, heeft de hoofddirec teur reeds meermalen aangetoond en 'hij verzekerde geen verantwoording meer op zich te kunnen nemen. Ditzelfde zegt spr. als wethouder ook tegen den raad. Als er brand kwam, zou alles verloren raken en het zou dan niet weer in orde te krijgen zijn. Het is niet te zeggen wat er over 10 of 15 jaar kan gebeuren, maar anders durft spr. te zeggen: de bedrijven blijven in dit gebouw. Een grootere brandkast helpt niet en hoven kan er geen staan, daarvoor is het huis niet gebouwd. Wat de cijfers betreft, moet spr. afgaan op het ad vies van den hoofddirecteur. De heer Jeronimus is nog geenszins overtuigd. Hij gelooft gaarne dat de ge meente het nemen van maatregelen wel licht reeds veel te lang heeft uitgesteld. Maar daarom is nog geen ruimte van 3 kub. M. noodig. De brandkast behoudt al- tijd waarde. In groote bankgebouwen heeft men toch een safe beneden en worden des morgens de bescheiden naar boven ge haald en des avonds weer weggeborgen. Ten slotte wordt het voorstel aangeno men met 15 tegen 2 stemmen, die der hee ren Jeronimus en Naezer. Bij het voorstel om f 404 beschikbaar te stellen voor het verbeteren van de arres- tanten'lokalen volgens het voorschrift van den minister, wijst de heer Mes op de cir culaire van den minister en verwondert hij er zich over, dat er ook nog niet voor amusement der opgeslotenen moet worden gezorgd, bijv. door een radioinstallatie. Mevr. Weijl zegt, dat de voorgeschre ven veranderingen juist de hygiëns ten zeerste bevorderen. De heer Jeronimus vraagt of centrale verwarming door gas niet voordeeliger zou zijn dan de voorgestelde electrische kacheltjes. De voorzitter meent, dat het beste voor- loopig is, zooals wordt voorgesteld; het kost het minste. De heer v. d. Weel komt op tegen wat de heer Mes heeft gezegd; het gaat hier om verdachten, niet om veroordeelde perso nen. Het voorstel wordt ten slotte, z. h. s. aangenomen. Inzake het voorstel van Burg. en Weth. om de benoemingsbesluiten van twee on derwijskrachten voor school J in te trek ken, daar de minister beslist vasthoudt aan het voorschrift: wachtgelders moeten voorgaan, merkte de heer Portheine op, dat hij in de laatste raadsvergadering hiervoor gewaarschuwd heeft. Men moet z. i. dien weg niet meer inslaan, vooral ook niet tegenover de betrokkenen. De voorzitter zegt dat het de benoemden vooraf wel degelijk gezegd is, dat het hier een voorwaardelijke benoeming zou zijn. Op vragen van mevr. de Graaf en den heer Paul zegt de voorzitter, dat door tij delijke krachten gezorgd wordt dat er geen stagnatie in het onderwijs komt. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Bij liet voorstel om nog een derde lokaal te verhuren aan de Vereeniging voor L.O. op geref. grondslag en het pand aan de Wagenaarstraat D 78 verder voor kanto ren in te richten, meent mevr. de Graaf, dat f 3 per week huur voor een bovenwo ning veel te laag is en menschen lokt, die daar eigenlijk niet hooren. Spr. vraagt of er niet iemand kan gaan wonen die dan te vens de kantoren enz. onderhoudt. De heer Onderdijk acht dit laatste zeker niet onmogelijk en zegt dat ook de huur veel hooger kan worden. Het voorstel werd ten slotte z. h. s. aan genomen. Zonder discussie of li. s. werd 'besloten de opcenten op de Personeele be lasting t ever li o ogen van 50 op 60. De andere voorstellen werden z. h. s. aan genomen. Rondvraag. De heer Cornelisse wijst op de groote drukte die bijv. des morgens om 9 uur op de Koningsbrug kan heerschen; men moet de menschen leeren rechts te houden en politietoezicht is zeer gewenscht. De voor zitter zal de zaak met den commissaris van politie bespreken. De heer Hondius zegt dat 'hem bij een wandeling over den Segeerssingel is geble ken in welken toestand perceel 284, dat onbewoond is, verkeert. Het is door jonge ren of wellicht ook ouderen met steenen behandeld en er is geen ruit meer heel, maar ook alle sponningen zijn vernield; alles ligt open en nu wordt ook de inboedel nog verwoest. De voorzitter zegt dat het hier geldt ze keren Polderman, die krankzinnig is en nu strijden de familieleden er over wie van hen den inboedel mag weghalen. De eige naar van het huis doet er niets tegen. Het is een civiele kwestie en het is moeilijk er in op te treden. De heer den Hollander meent, dat er hier wel degelijk een taak voor de politie is weggelegd. Men kon het pand beter dicht spijkeren. De voorzitter zal de zaak nader onderzoeken, maar het is moeilijk in te grijpen. De heer Jeronimus heeft geen antwoord gehad op zijn vraag of de kluis in eigen beheer zal worden gebouwd of bij aanbe steding. De heer de Veer zegt dat dit nog niet beslist is, maar dat het moeilijk is in een bestaand huis bij aanbesteding werk te doen uitvoeren. De heer Jeronimus heeft de adressen van Kruze en Hendrikse nog niet goed De vereeniging „Vlissingeiï Vooruit" heeft ten eigenaardige methode toegepast om Vlissingen vooruit te brengen en de Vlissingsche belangen te dienen. Zij heeft n-1. da ingezetenen1 vergast op een vuurwerk, geleverd door een Belgische firma. Of liever, zij hoeft g &- tracht dit te doen- Want het vuurwerk werd een mislukking- Goedkoop bleek ook hier weer identiek met duurkoop- Het gevolg is misschien dat „Vlissingen Vooruit" haars ondanks toch nog iets goeds heeft bereikt. Want het mislukte valuta-vuurwerk werdi als vanzelf een' reclame voor het Nederlandsche fabrikaat, en een waarschuwing om door steeds de buitenlandsche nijverheid te bevorde ren en op valuta-koopjes uit te zijn, toch niet de belangen van eigen land en plaats te schaden. Zoo beschouwd behoeft toch niet van een mislukt vuurwerk te worden gespro ken- OPMERKER. kunnen lezen en vraagt ze tegen de vol gende vergadering nog eens ter visie te leggen, opdat zij dan behandeld kunnen worden. De voorzitter wil ze nog wel voor de leden neerleggen, maar merkt op, dat zij reeds voor kennisgeving zijn aangeno men; daartegen is niets meer te doen. De heer Jeronimus weet dat het sinds jaren gewoonte is dat de raad des middags vergadert; hij zou wel eens willen weten of de leden met 'hem niet liever 's avonds zou den vergaderen. De voorzitter is zelf een felle tegenstander van avondvergaderin gen; hij is bang dat dit de discussies maar zal verlengen; hij zal zich echter naar de meerderheid schikken. Nog enkele heeren zeggen hun meening er over; alleen de heer Mes prefereert ook den avond. De voorzitter zegt, dat de aan dacht er op blijft gevestigd. De heer Portheine dringt aan op ver- keersspiegels o.a. op den hoek van de Spanjaardstraat en de Balans en op die van Kortedelft en St. Pieterstraat. De voorzitter zegt, dat er juist overleg over plaats heeft. Hierna sluiting. Serooskerke (W.) Na opening der zitting met gebed worden de nieuwe raadsleden beëedigd. De heer P. de Visser was wegens ziekte niet aanwezig. Hierna wethouders- verkiezing (zie elders in dit blad). Daar na dankt do voorz. dhr W. C- Allaart (die niet herkozen is als weth.) voor de aan gename samenwerking gedurende de 8 jaren dat hij weth. geweest is. Met waar doering sprak de voorz. zijin dank uit voor 't geen liij in *t belang van do ge meente heeft mogen doen. Tot den nieuw gekozen raad sprak hij de hoop uit dat cr een vruchtbare samenwerking weer mag zijn, al waren in de vorige periode wel eens minder gowenschte uitdrukkin gen naar voren gekomen. Hij hoopt dat die nu vermeden zullen wórden- Rij kasopname bij den gemeente ontvan ger bleek alles in orde. Een schrijven van P- den Hollander, dat hij zijn benoeming tot grafdelver niet kan aannemen voor 't salaris van f60; wel wil hij 'tdoeii voor f120. Na bespre king stelt dhr de Buck voor deze zaak te verwijzen naar B- en W. voor de vol gende vergadering. Voor assistent grafdelver zijn twee sol licitaties ingekomen van P- Joziasse Jz. en W- Iluissoon Cz. In verband met 't schrijven van P. den Hollander wordt do benoeming ook aan gehouden tot de volgende vergadering- Weth- Goedbloed zegt, dat 't onderhoud van do begraafplaats diende onder 'toog gezien te worden. Daarom is hij er op gesteld dal deze zaken in B. en W. wor den behandeld om den raad een voorstel te doen. Dhr W- Jobse zou gaarne zien dat er een benoemd word die met 't toe zicht speciaal belast word, dan zou die hoop puin die daar ligt mogelijk ook eens opgeruimd worden- Woth. Goedbloed zegt dat hij den tijd gekomen acht om een vasten werkman voor do gemeente aan te stellen. Een schrijven van Jansei te O- en W. Souburg dat hijl voor f 150 twee blik semafleiders wil plaatsen op de gemeente- gebouwen- Dit wordt ook aangehouden', aangezien B- en W- dienaangaande geen voorstel hebben- Nu doet do voorzitter verslag van de bouwplannen voor een gemeentelijk slacht huis, waarbij hij teckoningen den raad voorlegt. Na bespreking wordt besloten plan 3 te laten uitwerken. Bij de omvraag vraagt dhr W- Jobse of or geen gevaar voor den parochieput is1, daar hij gehoon! heeft dat 'tde bedoeling is om 'tdaar te bouwen- De voorz. zegt, dat 't plan is om 't daar ta bouwen, er zal oen put bij' ge maakt worden. De weg er naar toe zal verbeterd moeten worden. Sluiting met dankgebed- Amemtilifen. Wethoudersverkie- z i n g. Bij eerste stemming werden uitge bracht 3 st- op dhr Kramer en 3 op dhr Puijpe en 1 blanco, 2e. vrije stem ming dezelfde stemverhouding, waarna herstemming volgde tusschen dlirn Fran se en Puij'pei. Gekozen dhr Franse-, met 3 st., tegen 2 st. op dhr Putjipe. Voor 2e wethouder was do uitslag als volgt: 3

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2